Rosler MURR2 Schunk

Inteligentní továrna společnosti Nissan

Automobilka Nissan představila výrobní linku ve svém závodě v Tochigi, která představuje iniciativu Nissan Intelligent Factory, která podporuje výrobu vozidel nové generace s využitím inovativních technologií a přispívá k realizaci uhlíkové neutrality.

 
Od svého založení Nissan zdokonaluje svou schopnost vyrábět vozidla díky vysoce kvalitním a efektivním výrobním procesům a vynikajícím dovednostem mistrů techniky. Podnikatelské prostředí obklopující výrobu však prochází velkými změnami.

„Automobilový průmysl se nachází v období velkých změn a řešení globální výzvy v oblasti změny klimatu je naléhavé. Vnímáme to jako příležitost využít sílu výroby, která je součástí naší DNA, k vývoji a aplikaci inovativních technologií pro překonání výzev, kterým čelíme," řekl Hideyuki Sakamoto, výkonný viceprezident společnosti Nissan.

V Japonsku je potřeba odklonit se od konvenční výroby náročné na pracovní sílu, aby bylo možné vyrovnat se se stárnoucí společností a vážným nedostatkem pracovních sil. Je také třeba zvládnout nepředvídatelné situace, jako jsou klimatické změny a pandemie. Současně se díky průmyslovým trendům v oblasti elektrifikace, inteligence vozidel a propojených technologií stává struktura a funkčnost vozidel pokročilejší a složitější.

Ve svém závodě v Tochigi automobilka zavedla iniciativu Nissan Intelligent Factory, která reaguje na tyto potřeby a trendy. Iniciativa umožňuje společnosti Nissan:

- využívat roboty, kteří se naučili dovednosti takumi, k výrobě vozidel nové generace; v nejvyšší kvalitě,

- vytvořit lepší prostředí, v němž může pohodlně pracovat široká škála lidí, a

- realizovat výrobní systém s nulovými emisemi, a tím urychlit úsilí o dosažení dekarbonizované společnosti.

V závodě Tochigi se má v tomto fiskálním roce začít vyrábět zcela nový elektromobil Nissan Ariya crossover.Nissan usiluje o dosažení uhlíkové neutrality v celém svém provozu a životním cyklu svých výrobků do roku 20501. Společnost se snaží dosáhnout uhlíkové neutrality podporou inovací na zvýšení produktivity při montáži vozidel, počínaje iniciativou Nissan Intelligent Factory, a zvyšováním energetické a materiálové účinnosti v závodech. Zařízení závodů má být do roku 2050 plně elektrifikováno zavedením inovativních výrobních technologií a snížením spotřeby energie. Aby bylo dosaženo uhlíkové neutrality výrobních závodů, bude veškerá používaná elektřina vyráběna z obnovitelných zdrojů energie, anebo vyráběna pomocí palivových článků na místech, která využívají alternativní paliva.
 
Publikováno: 25. 10. 2021 | Počet přečtení: 182