Rosler MURR2 Schunk

Jungheinrich vylepšuje hydraulický výkon i bezpečnost

Společnost Jungheinrich obnovuje řady elektrických vozíků 2 a 3. Přechod výroby na novou generaci vozíků proběhl v závodě Jungheinrich v Moosburgu plynule bez přerušení provozu. Komplexně byly optimalizovány hydraulika, bezpečnost a software těchto řad vysokozdvižných vozíků.

 
Řada 2 a 3 zahrnuje dvanáct různých modelů vozíků. Tyto vysokozdvižné vozíky, které jsou k dispozici jako tříkolové nebo čtyřkolové, mohou zvedat břemena o hmotnosti 1300 až 2000 kg do výšky 7000 mm. S maximální rychlostí až 17 km/h zajišťují efektivní provoz ve skladech i mimo ně.

Díky nyní dokončené modernizaci zvýšil Jungheinrich hydraulický výkon vysokozdvižných vozíků až o 20 %. To vede k výraznému zvýšení maximálního manipulačního výkonu. V budoucnu bude standardní vozík EFG 320 schopen manipulovat za hodinu až o pět tun nákladu více. Nová hydraulika také zajistí výrazně vyšší efektivitu a výkon při práci se speciálními přídavnými zařízeními, jako jsou teleskopické vidlice či rotační nebo upínací přídavná zařízení. Zároveň se podařilo snížit spotřebu energie na jednu manipulovanou paletu až o 10 %.

„Díky těmto novým vylepšením splňují vysokozdvižné vozíky řady 2 a 3 ještě více požadavky našich zákazníků na efektivní a udržitelnou intralogistiku. Pozitivní ohlas ze strany zákazníků se odráží v počtu přijatých objednávek," říká Thomas Angstenberger, produktový manažer pro čelní vozíky ve společnosti Jungheinrich.

Upravený software zvyšuje bezpečnost

Díky modernizaci se zvýšila i provozní bezpečnost čelních vozíků. Nový řídicí software trvale monitoruje funkce pohonu, práce, hydrauliky a řízení. Výsledkem je větší bezpečnost, menší počet nehod a vyšší produktivita ve všech typech provozu. Kromě nového softwaru to zajišťují také asistenční systémy vyvinuté společností Jungheinrich a standardní bezpečnostní prvky, jako je např. automatická parkovací brzda. Dodatečnou ochranu před kolizí v kritických oblastech skladu zajišťuje systém zoneCONTROL.

Koncepce PureEnergy pro vyšší energetickou účinnost

Elektrické vozíky řady 2 a 3 jsou vybaveny nejmodernějšími třífázovými motory a energeticky účinnou koncepcí PureEnergy. Obojí dodává vysokozdvižným vozíkům mimořádně vysoký stupeň účinnosti. Navíc jsou vozíky k dispozici s pokrokovou lithium-iontovou technologií. Baterie umožňují rychlé a pohodlné mezidobíjení, a proto jsou ideální pro vícesměnný provoz.

„Životnost lithium-iontových baterií je třikrát delší než u konvenčních systémů pro ukládání energie. Očekáváme, že mnoho našich zákazníků se rozhodne pro naši lithium-iontovou technologii, a proto jsme tomu přizpůsobili montážní procesy v Moorsburgu. Lithium-iontové baterie nabízejí v každodenním provozu mnoho výhod ve srovnání s olověnými bateriemi - například méně údržby," říká Thomas Angstenberger.Začátkem října opustil výrobní linku závodu v Moosburgu první vozík nové generace.

Pohodlné pracoviště

Vysoký komfort doplňuje kompletní nabídku tříkolových a čtyřkolových vozíků. Jak výšku a sklon sloupu, tak přiřazení jednotlivých pák a os ovládacích prvků lze individuálně nastavit a nabídnout tak ergonomické pracovní místo. Díky kompaktnímu rámu mají řidiči dostatečný výhled a mohou neustále sledovat svůj náklad.

Hlavní rozdíl mezi řadami 2 a 3 je v konfiguraci kol a systému řízení: Zatímco tříkolové vysokozdvižné vozíky řady 2 mají vzadu dvojité kolo, které jim zajišťuje dobrou manévrovatelnost, čtyřkolové vysokozdvižné vozíky řady 3 jsou vybaveny vysoce výkyvnou nápravou, která zajišťuje větší stabilitu na nerovném povrchu a při jízdě přes výmoly.
 
Publikováno: 25. 10. 2021 | Počet přečtení: 181