Drony v továrně budoucnosti

V jedné z hal výrobního závodu Martorell společnosti SEAT létá nad montážními linkami dron. Jedná se o zkušební fázi nového projektu, který zkoumá možnosti využití dronů pro optimalizaci logistiky dodávek dílů a komponentů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2021 | Počet zobrazení: 573
 

Cerva „zbrojí“ do budoucnosti

Výrobce a distributor osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) Cerva Group zahajuje příští rok další, už čtvrtou dekádu své existence. Během uplynulých 30 let se rozrostla z malé české regionální firmy do nadnárodního holdingu s více než tisícovkou zaměstnanců.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2021 | Počet zobrazení: 618
 

Mikroskop z Brna pomůže brněnským vědcům

Vědcům z institutu CEITEC VUT bude s výzkumem pomáhat nový elektronový mikroskop. Ten přitom pochází taktéž z moravské metropole od firmy Thermo Fisher Scientific, která přístroj vědcům zapůjčila.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2021 | Počet zobrazení: 603
 

Experimentujte s přizpůsobitelným LED páskem

Společnost TP-Link představuje nový chytrý Wi-Fi světelný LED pásek, který patří do řady zařízení pro chytrou domácnost Tapo. Jde konkrétně o model Tapo L900-5, který doplňuje ucelenou sérii sestávající např. z chytrých žárovek nebo bezpečnostních kamer.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2021 | Počet zobrazení: 489
 

Nový systém přívodů energií TRX:

Úspora prostoru na třetí ose robota, snížení výdajů za speciální retrakční systémy a až o 83 procent lehčí řešení – to jsou hlavní přínosy nového systému přívodu energií k robotům triflex TRX. Čtyřrozměrný energetický řetěz TRX zajišťuje bezpečné a kompaktní vedení kabelů na průmyslových robotech.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 11. 2021 | Počet zobrazení: 600
 

Prototyp letounu STOL Cruiser na MSV

Na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně bude na stánku ČVUT poprvé veřejně představen prototyp letounu STOL Crusier, který je vyvíjen ve spolupráci brněnského výrobce ultralehkých letadel Direct Fly s Ústavem letadlové techniky, Fakulty strojní, ČVUT v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 11. 2021 | Počet zobrazení: 631
 

Hiwin předvede přesnou a spolehlivou lineární techniku

Brněnské společnost Hiwin si připravila na své výstavní ploše MSV ucelenou nabídku polohovací lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Dominantou expozice 111 v hale V bude ukázka pojezdové dráhy s průmyslovým robotem Fanuc.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2021 | Počet zobrazení: 597
 

OnRobot představí kompletní portfolio

Společnost OnRobot bude na brněnském veletrhu MSV 2021 prezentovat své široké portfolio koncových nástrojů, včetně uchopovačů, senzorů, robotických brusek, šroubováků a kamerových systémů. Expozice bude k vidění v hale G1, na stánku 31.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2021 | Počet zobrazení: 551
 

Siemens ukáže strategii digitální transformace

Společnost Siemens představí na MSV v projektu Digitální továrna 2.0. nejen technologie, např. digitální dvojče, Edge, cloudová řešení, prediktivní údržbu nebo využití umělé inteligence, ale i možnosti a přednosti jejich aplikací na míru jednotlivým průmyslovým odvětvím. Zvláštní pozornost bude zaměřena na strategii digitální transformace.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 11. 2021 | Počet zobrazení: 574
 

Profika ukáže na MSV nové stroje i robotické buňky

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu uvede společnost Profika ve svém stánku 081 v pavilonu P tři technické novinky. Jedná se o univerzální vertikální centrum a soustruh od HYUNDAI WIA a dlouhotočný automat od Hanwha, ale také robotické buňky z vlastního vývoje.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2021 | Počet zobrazení: 578