Hromadná výroba plastových AM komponentů

Jako jeden z prvních zákazníků zakoupila společnost OECHSLER, pravděpodobně co do objemu celosvětově největší výrobce 3D tištěných plastových komponentů, postprocesní zažízení S1 od AM Solutions – 3D post processing technology.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2021 | Počet zobrazení: 302
 

Manta představuje přechod k elektrické verzi

Legendární Opel Manta se proměňuje v bezemisní ElektroMOD prototyp s ultramoderní „tváří“. Pod ikonickou černou kapotou motoru se už neukrývá zážehový čtyřválec, ale výkonný elektromotor. Písmeno “e” v označení GSe vyjadřuje systematickou cestu Opelu k elektrifikaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2021 | Počet zobrazení: 312
 

Speciální RR vytvořený na zakázku

Společnost Rolls-Royce Motor Cars a japonský architekt Kengo Kuma propojili luxusní svět automobilů a architektury v novém voze Dawn. Tento jedinečný automobil na zakázku je působivé vyobrazení nové rezidence The Kita v centru Tokia, kterou navrhl právě Kengo Kuma.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2021 | Počet zobrazení: 311
 

Infrastrukturu datových center čekají změny

V letošním roce prakticky všichni očekávají (relativní) návrat do normálu. Z hlediska fungování podnikového IT to ale rozhodně neznamená obnovu stavu před pandemií. Provoz podniků se totiž za uplynulý rok výrazně změnil, ať už jde o obchodní procesy nebo podpůrné technologie.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2021 | Počet zobrazení: 355
 

Nejčastější chyby při zabezpečení chalupy

Chalupářská sezona se vzhledem ke covidu stala celoroční záležitostí a chalupa v osobním vlastnictví zlatým dolem. To se odrazilo i na cenách rekreačních objektů, které meziročně vzrostly o desítky procent. Spolu s tím se znásobila i hodnota majetku, který na chalupách máme.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2021 | Počet zobrazení: 354
 

Luwex: Přes irského oděvního giganta k německé zakázce

Nově rekonstruovaný Motel One v centru německého Mannheimu bude vybaven vzduchotechnikou od české společnosti Luwex. Kontrakt za zhruba 15 milionů korun zahrnuje vedle dodávky vzduchotechnického potrubí také kompletní montáž.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2021 | Počet zobrazení: 350
 

NTM získalo darem akumulátorovou lokomotivu

Národní technické muzeum již od roku 1985 usilovalo o získání významného exponátu železniční historie – akumulátorové lokomotivy Ringhoffer č. 2 z roku 1916, do muzejní sbírky. Díky společnosti Čepro a souhlasu Ministerstva kultury se toto úsilí podařilo završit po celých 36 letech podpisem darovací smlouvy dne 21. 9. 2020

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2021 | Počet zobrazení: 361
 

Ultraširokoúhlý objektiv s velkou clonou

Společnost Sony uvedením modelu FE 14mm F1,8 GM (model SEL14F18GM) dále rozšiřuje svoje portfolio objektivů s bajonetem typu E – kompaktní, ultraširokoúhlý objektiv s velkou clonou F1.8 umožňuje zachytit svět novými perspektivami.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 4. 2021 | Počet zobrazení: 326
 

Inteligentní venkovní kamery se Secure Video

Venkovní kamery Netatmo okamžitě upozorní uživatele na vloupání do domácnosti. Dokáží rozlišit osobu, zvíře, automobil i neškodný pohyb a v případě, že zachytí podezřelou aktivitu, okamžitě na ni uživatele upozorní.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 4. 2021 | Počet zobrazení: 313
 

Kompaktní fotopast StrongVision Mini

Společnost Evolveo uvádí na trh novou fotopast, která zaujme především svými kompaktními rozměry. Model StrongVision Mini o velikosti pouhých 105 × 85 × 40 mm lze skrytě a nepozorovaně umístit téměř kamkoli. Od prasklin v kamenech a skále, přes vikýře, parapety a balkony domů a dalších staveb.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 4. 2021 | Počet zobrazení: 329