Rosler MURR2 Schunk

Zimní plášť Blizzak LM005 získal v testech skvělé skóre

Nejvyšší řada zimních pneumatik Bridgestone Blizzak LM005 dosáhla i v aktuálním kole evropských testů zimních pneumatik hned několika vítězství. Na první místo ji ve svých testech postavily prestižní německé publikace Auto Motor Sport a Auto-Zeitung, stejně jako významný britský magazín Auto Express.

 
V testu magazínu Auto Motor Sport, prvním v letošní sezóně, se plášť Bridgestone Blizzak LM005 umístil na nejvyšší příčce bodovací tabulky pneumatik v rozměru 195/55 R16 87H. Nechal tak za sebou devět jiných typů zimních pneumatik. Nejvyšší řada zimních plášťů značky Bridgestone byla nejlepší na mokru a coby „velmi bezpečná všestranná pneumatika na zimu s nejlepším výkonem na studené a mokré vozovce“ si odnesla celkové hodnocení „velmi dobrá“.

Také v testu 10 zimních pneumatik 235/55R18, realizovaném magazínem Auto-Zeitung, byl plášť Bridgestone Blizzak LM005 vyhlášen vítězem, když dosáhl nejvyššího skóre na mokru a v hodnocení vlastností na suchém povrchu patřil mezi dva nejlepší. „Další vítězství v testu pro Bridgestones Blizzak LM005,“ shrnul Auto-Zeitung. „Jeho vlastnosti na mokru jsou aktuálně neporazitelné, na suchém povrchu podává velmi dobrý a na sněhu dobrý výkon.“

V testu zimních pneumatik magazínu Auto Express pro sezónu 2021 zvítězil plášť Blizzak LM005 v sedmi zkouškách z jedenácti. Jednalo se o brzdění na sněhu, brzdění na mokru, ovladatelnost na mokru, přilnavost v příčném směru na mokru, brzdění na suchu, ovladatelnost na suchu a valivý odpor. V jedné ze zbylých čtyř disciplín pak skončil na druhém místě. To ve výsledku znamenalo první místo celkového pořadí. „Na sedmi prvních a jednom druhém místě z 11 testů je vidět, že společnost Bridgestone našla v případě pneumatiky Blizzak LM005 výjimečný recept,“ konstatoval britský magazín. Blizzak LM005 v celkovém pořadí předstihl osm jiných plášťů v rozměru 225/45R17. „Pro pošmourné zimní dny je to jasná volba.“Plášť uspěl rovněž v zimním testu německého magazínu Sport Auto, v němž vybojoval třetí místo celkového pořadí a hodnocení „velmi dobrý“. Blizzak LM005 byl v tomto testu zároveň označen za celkově nejlepší na mokru, z dílčích zkoušek vyšel vítězně z brzdění na mokru a hodnocení přilnavosti v příčné ose.

Při vývoji nejvyšší řady svých zimních pneumatik zohlednila společnost Bridgestone výsledky průzkumu mezi dvaceti tisíci evropskými řidiči, kteří byli dotazováni na to, s jakými podmínkami se v zimním provozu doopravdy setkávají.
 
Publikováno: 26. 10. 2021 | Počet přečtení: 197