hnv murr

Novinka zlevní průmyslový 3D tisk z kovů

Cílem nové 3D tiskárny, kterou představila společnost MCAE Systems, je decentralizovat kovový 3D tisk a přinést cenově dostupnou technologii aditivní výroby i malým a středním firmám.

 
Nová 3D tiskárna XM200G od americké firmy Xact Metal kombinuje hlavní přednosti aditivní výroby spékáním kovového prášku (SLM/DMLS) se špičkovou technologií. Nabízí vysokou kvalitu vytištěného dílu za přijatelnou cenu a vyhovuje potřebám různých odvětví. Výrobce Xact Metal si klade za cíl rozšířit využití kovového 3D tisku v leteckém a automobilovém průmyslu, ve všeobecné výrobě, v lékařství a dalších odvětvích a nová 3D tiskárna se přizpůsobuje zákazníkům, kteří začínají s kovovým 3D tiskem v různých aplikacích, včetně vývoje produktů, výroby nástrojů, či výzkumu kovového prášku.

Nový model XM200G vychází z osvědčeného konceptu snadno použitelné a cenově efektivní 3D tiskárny kovových dílů a pro pohyb laserového paprsku práškovým ložem využívá vysoce výkonný galvanometrický systém. Tato architektura umožňuje dosahovat kratších časů tisku a podporuje souběžné použití více laserů.Tiskárna umožňuje zvolit si tisk ze dvou laserů současně, z nichž každý pokrývá 100 % pracovního prostoru při velikosti bodu 100 µm, nebo 66 % pracovního prostoru při velikosti bodu 50 µm. Vícelaserový systém výrazně zvyšuje rychlost tisku.
 
Publikováno: 10. 1. 2022 | Počet přečtení: 708