Domácí nabíječka láká na levnější provoz

Český řemeslnický startup Woltair, který spojil tradiční řemeslo s moderními technologiemi, přichází na trh s novým typem domácích nabíjecích stanic pro elektrické automobily s dobíjením až desetkrát vyšší rychlostí než u standardních řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2022 | Počet zobrazení: 1034
 

Unikátní koncept dobíjení

V závěru roku 2021 spustila automobilka Audi v Norimberku světovou novinku. Provoz prvního nabíjecího centra Audi charging hub pro rychlé nabíjení elektromobilů ve městech na základě unikátního konceptu. Kombinuje technické zajištění doplňování energie s komfortním zázemím pro posádky.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2022 | Počet zobrazení: 653
 

Engel získal ocenění za inovativní aplikaci pro BMW

BMW Group spustila ve svém výrobním závodě v Landshutu novou výrobní jednotku Engel, kde vznikají v čistém prostředí unikátní masky ve tvaru ledviny pro elektrické modely BMW iX.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2022 | Počet zobrazení: 662
 

Rosatom dodává elektřinu i z větru

Od 1. ledna 2022 má společnost DěloPorts, která provozuje nákladní terminály v ruských přístavech, nového dodavatele elektřiny. Energii vyrobenou ve větrných elektrárnách odebírá od NovaWind, dceřiné firmy Rosatomu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2022 | Počet zobrazení: 644
 

Dachser přepravoval největšími letadly

Mezinárodní týmy divize Dachser Air & Sea Logistics zorganizovaly přepravy největšími nákladními letadly na světě – Antonov AN-124 a Antonov AN-225. Letadla přepravují pro jejich zákazníka zdravotnický materiál z Číny do Rakouska. Poté Dachser rozdistribuuje zboží prostřednictvím své sítě pozemních přeprav.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2022 | Počet zobrazení: 627
 

Rozmach robotizace brzdí česká záliba v improvizaci

„Pokud něco kromě peněz brzdí rozvoj průmyslové automatizace, pak je to česká záliba v improvizaci a operativním zavádění „kreativních“ nesystémových řešení,“ říká Josef Sláma, šéf české pobočky společnosti Renishaw.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2022 | Počet zobrazení: 655
 

Do ITERu dorazil prototyp divertoru

Na staveniště mezinárodního tokamaku ITER ve Francii dorazila v závěru minulého roku klíčová část jednoho z nejdůležitějších systémů tohoto ambiciózního projektu. Prototyp středové části divertoru byl vyroben v reálném měřítku ve výzkumném ústavu NIIEFA.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2022 | Počet zobrazení: 605
 

Novinka zlevní průmyslový 3D tisk z kovů

Cílem nové 3D tiskárny, kterou představila společnost MCAE Systems, je decentralizovat kovový 3D tisk a přinést cenově dostupnou technologii aditivní výroby i malým a středním firmám.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 1. 2022 | Počet zobrazení: 711
 

DB Schenker elektrifikuje autopark

Strategické partnerství DB Schenker s výrobcem elektrických užitkových vozidel Volta Trucks má za cíl urychlit elektrifikaci vozového parku logistického giganta. Předběžná objednávka čítá 1500 elektrických nákladních vozidel Volta Zero.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2022 | Počet zobrazení: 613
 

Amazon a Stellantis budou spolupracovat

Obě společnosti, Amazon i Stellantis, oznámily přípravu několika víceletých globálních dohod, jejichž cílem je změnit prostředí ve vozidlech skupiny Stellantis a urychlit přechod odvětví k udržitelným řešením mobility a softwarově definované budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2022 | Počet zobrazení: 611