murr Schunk

Už i malé kamery mají AI

Nové kamery z modelové řady Axis M20 jsou vhodné jak pro vnitřní, tak i pro venkovní instalace, mají vestavěný infračervený (IR) přísvit pro účinný videodohled i v naprosté tmě a disponují pokročilými technologiemi, včetně analytiky na bázi umělé inteligence (AI) s jednotkou hlubokého učení.

 
Axis Communications představuje své nejnovější malé kamery s tzv. „bullet“ designem M2035-LE a M2036-LE. Navzdory malým rozměrům jde o extrémně odolné a technologicky vyspělé kamery, ke kterým je k dispozici také bohaté příslušenství umožňující flexibilní montáže. Lze je instalovat v teplém i chladném prostředí, v interiéru i exteriéru, mají integrovanou sluneční clonu pro ochranu před sluncem i deštěm a nabízejí pokročilou videoanalytiku. Díky využití jednotky hlubokého učení využívající umělou inteligenci s detekcí objektů pomocí aplikace Object Analytics lze přímo v kameře používat pokročilou a velice efektivní analytiku, která pomáhá mimo jiné také eliminovat množství falešných poplachů, a tím snižuje i celkové náklady na provoz bezpečnostních systémů.

Rozlišení 2 nebo 4 mpx

Kamera M2035-LE má 2mpx senzor, který poskytuje obraz v HDTV rozlišení 1080p. Dodává se s dvěma typy objektivů s různou šířkou záběru. Kamera má odolné kovové tělo s certifikátem IK08 (ochrana proti nárazům) a odolá také vodě nebo nepříznivému počasí. Černá objímka kolem objektivu eliminuje množství odrazů při používání integrovaného IR přísvitu, díky čemuž dokáže snímat ostrý obraz za každých světelných podmínek. Stejně odolná je i kamera AXIS M2036-LE se 4mpx senzorem a rozlišením Quad HD 1440p.Obě kamery se už přímo z výroby dodávají se zaostřeným objektivem, což usnadňuje a urychluje proces jejich instalace. Zadní box kamer je prostorný a utěsněný k bezpečnému a pohodlnému uložení kabelů při montáži. Kamery jsou díky PoE napájení, bohatému doplňkovému příslušenství a nejrůznějším držákům připraveny pro flexibilní instalace kdekoli – na stěny, na stropy, na sloupy, do rohů a například i přímo do otvorů stropního osvětlení v prodejnách.
 
Publikováno: 31. 3. 2022 | Počet přečtení: 389