murr Schunk

Goodyear získal vítězství v testu ADAC

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 si odnesly vítězství z nejnovějšího testu 15palcových letních pneumatik německého automotoklubu ADAC, který při něm porovnával šestnáct různých pneumatik oblíbeného rozměru pro segment malých automobilů.

 
Německá motoristická asociace ADAC výsledky testu zveřejnila společně se svým rakouským a švýcarským protějškem ÖAMTC a TCS. Test hodnotil pneumatiky o rozměru 185/65R15 s rychlostním indexem H na základě měření celé řady různých kritérií včetně užitných vlastností při jízdě na mokré i suché vozovce, hlučnosti, spotřeby paliva a opotřebovávání.

V závěrečné zprávě ADAC doporučil pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 řidičům, kteří hodně jezdí, protože vykázaly nejvyšší počet najetých kilometrů ze všech šestnácti testovaných výrobků. Díky skvělým výsledkům i ve všech dalších kategoriích dosáhly tyto pneumatiky na základě součtu všech testovacích kritérií nejlepšího celkového skóre.

Vysoký kilometrový proběh a dlouhá životnost jsou hlavním poznávacím znamením pneumatik Goodyear EfficientGrip Performance 2: nabízejí o přesvědčivých 50 % více ujetých kilometrů než předchozí generace a o 20 % více než v testu nejblíže umístěné konkurenční pneumatiky. Nejnovější test letních pneumatik ADAC jejich působivý kilometrový výkon pneumatik opět potvrdil; přisoudil jim za životnost hodnocení „velmi dobré“ a dobré známky jim přiřkl také v dalších testovaných kritériích. Již při intenzivním testu v roce 2021 ADAC pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 vyhlásil za premianta co do počtu ujetých kilometrů, když v tomto kritériu vykázaly více než dvojnásobnou hodnotu než pneumatiky některých konkurenčních značek.Test ADAC 2022 byl zaměřen na pneumatiky o rozměru 185/65R15, které jsou běžnou výbavou mnoha malých vozů, jako je například Audi A1, Citroën C3, Fiat Panda, Renault Clio a Zoe nebo Volkswagen Polo.

„Pneumatiky řady EfficientGrip Performance 2 byly navrženy jako skvělé univerzální pneumatiky pro řidiče široké škály automobilů, kteří vyžadují vynikající kilometrový výkon a dlouhou životnost při spolehlivých užitných vlastnostech za sucha i za mokra. Všechny tyto charakteristiky ukazují, že je tato produktová řada, která již získala řadu ocenění, připravena na moderní nová vozidla. Těší nás, že se to vše jasně odrazilo ve výsledcích testu ADAC, který hodnotil oblíbený rozměr pneumatik řidičů malých aut a hatchbacků,“ řekl Laurent Colantonio, regionální technologický ředitel společnosti Goodyear v regionu EMEA.
 
Publikováno: 22. 3. 2022 | Počet přečtení: 332