murr Schunk

Tablet jako papír nebo čtečka

Společnost TCL uvedla na český trh unikátní tablet TCL NXTPaper 10s WiFi, který se od běžných tabletů liší speciální technologií použitého displeje. Lze na něj psát jako na papír nebo z něj číst jako z knihy.

 
Tablet v sobě spojuje výhody elektronické čtečky a moderního tabletu s Androidem. Je vybaven 10,1" Full HD displejem, který je matný a vyznačuje se nejvyšší možnou úrovní ochrany očí před škodlivým modrým světlem, garantovanou TÜV certifikací. O výkon se stará 8jádrový procesor v kombinaci s 4GB operační pamětí. Data lze ukládat do interního 64GB úložiště. Až několikadenní výdrž garantuje baterie o kapacitě 8000 mAh. Součástí balení je pasivní pero T-Pen pro snadné pořizování zápisků nebo skicování.

Novinka byla představena na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES 2022 v Las Vegas, kde získala ocenění Eye Protection Innovation Award of The Year. Unikátnost displeje spočívá v tom, že svým vzhledem připomíná běžný papír. Využívá celkem 10 vrstev ochrany tak, aby zachoval přirozenost barev. Zároveň eliminuje vyzařování škodlivého modrého světla o více než 50 %, což potvrzuje i TÜV certifikace. Předností zobrazovače je i skvělá viditelnost z ostrých úhlů díky antireflexní úpravě.Zatímco běžné LCD obrazovky mají pouze softwarovou ochranu očí, displej TCL nabízí ochranu zraku na úrovni hardwaru i softwaru. Displej s deseti vrstvami rozptylu zachovává přirozené barvy bez žloutnutí. Podobný papíru využívá antireflexní úpravu, díky čemuž se nijak neleskne a přináší proto výhodu pohodlného prohlížení z jakéhokoli úhlu i na přímém světle. To je ideální nejen při čtení a psaní, ale třeba i během sledování filmů a videí.

Tablet nabízí nástroje, které umožní realizovat tvůrčí nápady. Jeho displej evokuje pocit práce s klasickým papírem a tužkou. Díky pasivnímu peru lze tablet pohodlně využívat třeba jako papírový zápisník. Pero má nízkou latenci a přináší přirozený pocit z tahu rukou i plynulost pohybu pera na papíře.Nadstandardní jsou i funkce tabletu pro ochranu zraku. Displej proto nabízí hned tři různé režimy zobrazení – čtecí režim, režim pro komfort očí a tmavý režim. Dokáže monitorovat čas strávený u obrazovky i okolní osvětlení.
 
Publikováno: 21. 2. 2022 | Počet přečtení: 384