EDF murr Schunk

Nositelnou kameru může nosit kdokoliv

Axis uvádí nový model kamery W101 určený k nošení na těle. Předchozí model zná široká škála profesionálů, hlavně z řad policie a bezpečnostních agentur. Novinka zpřístupňuje výhody záznamu le velkému okruhu dalších odvětví a trhů.

 
Kamera nabízí vylepšenou kvalitu obrazu i zvuk s potlačením šumu. Obraz má přirozenější barvy s menším šumem ve scénách s nízkým osvětlením, a také lepší kontrast. Vynikající ostrost obrazu je dosažena díky kratším časům závěrky. Zesilovač hlasu zajišťuje čistější a líp rozeznatelný záznam řeči.

Je vybavená velkým, snadno přístupným tlačítkem, které spouští záznam jediným klepnutím. Vylepšené uchycení umožňuje pořídit stabilní záznam v každé situaci. Klíčovou funkcí je zde možnost aktivovat tzv. buffer neboli přednahrávku. Tato až 90vteřinová sekvence se automaticky připojí k nahrávce ve chvíli, kdy nositel kameru zapne. To umožnuje „vrátit“ čas o minutu a půl zpět před moment, než uživatel nahrávání zahájil, a líp tak zmapovat původ, podněty i reakce jednotlivých účastníků celé situace.

Mobilní aplikace a záznam metadat

Důležitou součástí systému nositelné kamery je mobilní aplikace pro systémy iOS a Android umožňující prohlížení a označování situačních momentů v terénu. Je to ideální doplněk pro každého, kdo chce mít rychlý a snadný přístup k náhledu videozáznamu. Videa z kamery není možné v aplikaci mazat nebo vystříhávat jejich části. Uživatelé je můžou pouze doplňovat o poznámky a další informace, které se po vložení do dokovací stanice uloží jako součást metadat.

Kamery můžou do záznamů automaticky ukládat např. údaje o poloze. Spojením videa se zeměpisnými souřadnicemi z místa, kde bylo natočeno, lze výrazně zvýšit důkazní hodnotu záznamu. V porovnání se svým předchůdcem podporuje kamera W101 víc systémů GNSS, včetně GPS, Glonass a Galileo, což umožňuje přesnější lokalizaci polohy. Zároveň se tím otvírají nové možnosti využití polohových záznamů pro případné geolokační služby specializovaných technologických firem.

Výdrž až 17 hodin

Baterie je koncipována tak, aby vydržela fungovat celý životní cyklus kamery. Provozní doba v zapnutém „hybridním stand-by“ režimu je až 17 hodin, přičemž při rozlišení 1080p vydrží nonstop nahrávat video víc než 12 hodin. V případě potřeby ji ale lze nabíjet také v terénu pomocí jakékoli nabíječky USB-C.

Model W101 je založen na otevřených standardech a nabízí snadnou integraci jak s aplikacemi Camera Station a Case Insight, tak i se systémy VMS (správa videa) a EMS (správa důkazů) třetích stran, a to lokálně, nebo v cloudu. Není proto problém tyto kamery zapojit i do bezpečnostních systémů už zavedených.Při archivaci videa se využívá technologie Axis Zipstream zajišťující vysokou úroveň komprimace videa při minimálních ztrátách jeho obrazové nebo zvukové kvality. To

šetří místo jak v kameře samotné, tak především na serverech nebo cloudu, kam se data z kamer stahují. Díky tomu je možné zapojit do systému velké množství kamer bez nutnosti spravovat rozsáhlá datová úložiště. Kamera splňuje standardy FBI pro kybernetickou bezpečnost díky end-to-end šifrování.
 
Publikováno: 21. 2. 2022 | Počet přečtení: 738