murr Schunk

KION: rekordní objem zakázek

Společnost KION Group, světový výrobce průmyslových vozíků, robotiky a automatizačních technologií pro intralogistiku, zaznamenala loni i přes obtížnou situaci na trzích velmi úspěšným rok.

 
Hodnota objemu přijatých zakázek dosáhla rekordních 12,5 mld. eur, což bylo téměř o třetinu více než v předchozím roce (2020: 9,4 mld. eur). Tento významný nárůst byl způsoben především segmentem Industrial Trucks & Services (ITS), jehož objem přijatých zakázek meziročně vzrostl o 40,9 %, a dokonce překonal úroveň objednávek před pandemií z roku 2019. Objem přijatých zakázek v segmentu Supply Chain Solutions (SCS) také vzrostl, a to o 18,5 % na 4,33 mld. eur, objem rozpracovaných zakázek skupiny se ke konci roku 2021 zvýšil na 6,66 mld. eur. Konsolidovaný obrat vzrostl v roce 2021 téměř o čtvrtinu (o 23,4 %) na 10,3 mld. eur, a poprvé tak překročil desetimiliardovou hranici a také čistý zisk ve výši 568 mil. eur výrazně převýšil hodnotu za rok 2020 (210,9 mil. eur).KION Group pokročila se svými investičními projekty v obou segmentech. Koncem loňského roku oznámila, že staví nový závod pro dodavatelské řetězce v Jinanu v čínské provincii Shandong. Stejně jako expanduje v Asii, pokračuje v růstu také v Evropě, kde loni uvedla do provozu nový moderní závod na průmyslové vozíky v polském Kołbaskowě, a hodlá také rozšířit svůj závod v německém Kahl am Main, kde má být vybudován ultramoderní sklad dílů s vysokoregálovými skladovacími prostory a automatizovanými, digitalizovanými a inteligentně propojenými procesy. Sklad, známý jako Regionální distribuční centrum Kahl, bude mít celkovou plochu 31 000 m2.

Intralogistika nové generace

Skupina také spolupracuje s Fraunhoferovým Institutem pro materiálový tok a logistiku (IML) na vývoji rojových robotů pro sklady budoucnosti, což má vést k nástupu nové generace automaticky řízených vozidel s využitím umělé inteligence (AI). Kromě toho, že jsou podstatně rychlejší, budou tato vozidla schopna koordinovat své akce inteligentním způsobem pomocí distribuované AI a díky tomu jsou ideální pro celou řadu třídicích úkolů, které se provádějí např. ve skladovacích depech pro balíky.

Výzkum a vývoj skupiny se zaměřuje také na energy management a chytrá rozhraní pro další snižování spotřeby energie ve skladech. Tuto možnost přináší softwarová platforma založená na AI od společnosti ifesca, v níž loni KION Group získala podíl. Mimořádně přesné předpovědi této platformy umožňují zákazníkům plánovat optimální časy nabíjení pro jejich flotily průmyslových vozíků, aby bylo možné se vyhnout špičkám v nabíjení, a tím výrazně snížit jejich náklady na energii a požadavky kladené na elektrické sítě.Skupina zakotvila ve své podnikové strategii KION 2027 také na udržitelnost, která se odráží v jejích ekologických a bezpečných produktech, výrobních procesech šetrných k životnímu prostředí a v bezpečném a nediskriminačním pracovním prostředí.

Foto: KION Group
 
Publikováno: 14. 3. 2022 | Počet přečtení: 324