murr Schunk

Interaktivní velkoformátové displeje

Společnost BenQ uvádí na trh novou řadu interaktivních displejů RM03, která je vybavena intuitivními výukovými nástroji a funkcemi pro vylepšení celkového zážitku, ať už se jedná o distanční, hybridní či prezenční výuku.

 
Nové modely řady RM03 jsou osazeny kvalitními panely BenQ s certifikacemi TÜV a SIAA. Jsou odolné vůči bakteriím a pomáhají předcházet přenosu choroboplodných zárodků. Díky nanočásticím stříbra, uznávaným zdravotnickou lékařskou komunitou pro jejich schopnost omezovat šíření bakterií a dalších infekcím, byly displeje testovány s účinností 99,9 % proti běžným patogenům způsobujícím nemoci, jako jsou baterie Staphylococcus aureus a bakterie E.coli. Produkty jsou vybaveny také pery odolnými proti bakteriím, což umocňuje snahu o co nejnižší pravděpodobnost přenosu ve třídě.

Dotyková 4K UHD obrazovka dále umocňuje péči o zdraví technologiemi proti odleskům, škodlivému blikání na pozadí a modrému světelnému spektru, což dokládá certifikace TÜV.

Intuitivní nástroje pro aktivní prezenční i hybridní výuku

Nová řada nabízí komplexní sadu vzdělávacích nástrojů, které umožní vyučujícím poutavější výuku. Vestavěná aplikace EZWrite 6 je více než typická digitální tabule. Širokou škálu možností pro poznámky a kreslení doplňují také nastavitelné pracovní plochy, různé šablony a sada dalších užitečných nástrojů. Aplikace poskytuje prostor pro zapojení studentů živě na dálku a to napříč různými platformami.

Prostřednictvím aplikace InstaShare 2 mohou vyučující i studenti využívat bezdrátové sdílení obrazovky na zařízení RM03 z vlastních notebooků, tabletů nebo jiných chytrých zařízení. Bohaté možnosti připojení reprezentuje také několik portů včetně předního USB-C.Mezi další užitečné funkce se řadí možnost rozdělení obrazovky na poloviny a zobrazit tak referenční dokument na jedné straně a interaktivní aplikaci EZWrite na straně druhé. V displeji je integrována sada 6 mikrofonů a dva 16W reproduktory, což umožňuje využívat aplikace jako Zoom, Google Meet nebo Microsoft Teams pro videokonference.

Snadná správa a další užitečné nástroje

Jakožto součást celého ekosystému velkoformátových displejů nabízí nové RM03 přístup k BenQ Account Management System (AMS), Device Management Solution (DMS) a X-Sign Broadcast. Ovládání a přístupnost usnadňuje hlasový asistent.

AMS umožňuje pedagogů spojit své účty v online službách, ať už se jedná o Google Disk, OneDrive nebo Dropbox a přistupovat snadněji a rychleji přímo k dokumentům. DMS je nástrojem pro IT správce sítě, který jim dává prostor k centrální vzdálené správě. Prostřednictvím X-Sign Broadcast pak správci mohou zasílat různá oznámení, připomínky či nouzové informace přímo na displej.
 
Publikováno: 28. 4. 2022 | Počet přečtení: 285