murr Schunk

Zlato pro ENGEL za ekologii

ENGEL je jednou z nejudržitelnějších průmyslových společností na světě. Potvrdil to aktuální žebříček udržitelnosti na platformě EcoVadis, kde si ENGEL polepšil ze stříbra na zlato a je dosud jediným výrobcem vstřikovacích lisů, kterému se povedlo získat zlatým status.

 
„Jako rodinný podnik je veškeré naše jednání orientováno na budoucí generace. Tento zásadní přístup byl příkladem i pro zakladatele naší společnosti a dodnes je neustále rozvíjen s velkým nasazením všech generací vedení a všech pracovníků. Proto jsme velmi potěšeni a hrdí na to, že náš udržitelný přístup byl také objektivně potvrzen,“ říká Dr. Stefan Engleder, generální ředitel skupiny ENGEL.

EcoVadis je největším světovým poskytovatelem hodnocení udržitelnosti. Jeho žebříček, v němž se hodnotí environmentální, sociální a etické chování společností, zahrnuje data od více než 90 000 hodnocených firem a zaměřuje se na globální dodavatelské řetězce.

„Pokud jde o životní prostředí, ENGEL je v přední skupině, do které patří pouze jedno procento všech hodnocených průmyslových společností," říká Martin Weger, viceprezident pro globální kvalitu a životní prostředí ve společnosti ENGEL, a uvádí pouze jeden detail z auditu, který byl proveden v létě. Kritéria zahrnují mnoho aspektů, od opatření na ochranu životního prostředí až po certifikace a uhlíkovou stopu. Mimo jiné byla vzata v úvahu skutečnost, že ENGEL certifikoval všechny své pobočky po celém světě v souladu s ISO 14001 a ISO 9001 a využívá velké množství zelené elektřiny.

„Rakouské elektrárny využívají stoprocentně zelenou elektřinu. Část z toho si vyrábíme sami pomocí našich vlastních fotovoltaických systémů. V současné době modernizujeme další závody a dceřiné společnosti s fotovoltaickými systémy a hledáme další alternativní zdroje energie, jako je geotermální energie v Číně," uvádí Martin Weger.

Také téma vody ukazuje detail, který EcoVadis vkládá do svých auditů. „V závodě ve Schwertbergu odebíráme chladicí vodu z řeky Aist, která teče přímo podél elektrárny. Používáme k tomu uzavřený okruh, abychom znemožnili ztráty a kontaminaci," doplňuje Martin Weger.

Vynikající umístění v žebříčku EcoVadis podtrhuje odpovědnost, kterou ENGEL převzal za životní prostředí a společnost, a zároveň posiluje budoucí konkurenceschopnost strojírenského podniku.„Mnoho zákazníků bere hodnocení EcoVadis v úvahu i při rozhodování o nákupu, a budeme proto i nadále důsledně pracovat na zlepšování udržitelnosti našich procesů. Chceme, aby se lidé na celém světě mohli spolehnout na to, že ve svém každodenním životě používají plastové výrobky, které byly vyrobeny způsobem, jež šetří zdroje a jejichž dodavatelské nebo hodnotové řetězce jsou eticky zdravé. Tímto způsobem zajišťujeme prosperitu, zejména pro příští generace,“ zdůrazňuje Stefan Engleder (vpravo).
 
Publikováno: 25. 11. 2022 | Počet přečtení: 314