Nová výbava Linde navýší výkon o 20 %

Pro produktivitu vychystávání z úrovně podlahy je klíčová rychlost a přesnost obsluhy. Čím kratší vzdálenost obsluha vozíků musí ujít, tím jsou vychystávací procesy rychlejší a efektivnější.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 6. 2021 | Počet zobrazení: 408
 

Během 5 min 100 m2

Společnost HENNLICH přichází s mobilní ekologickou dezinfekci pro vnitřní prostory, která dokáže během pěti minut vyčistit od virů až 100 metrů čtverečních. Výhodou systému je, že dezinfekce může probíhat i v přítomnosti lidí i zvířat.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 6. 2021 | Počet zobrazení: 364
 

Volvo zkoumá možnosti nefosilní oceli

Automobilka Volvo Cars spojuje své síly se švédskou firmou na výrobu oceli SSAB, aby společně zkoumaly vývoj vysoce kvalitní nefosilní oceli vhodné pro využití v rámci automobilového průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2021 | Počet zobrazení: 447
 

Podpořte mladé české strojaře!

Tak jako většina oborů má své vrcholné soutěže, na nichž soupeří nejlepší z nejlepších ve své branži, sdružuje soutěžní projekt Skills šampiony v odborných dovednostech. Jde o jakousi olympiádu řemesel, která je oslavou lidské zručnosti a kvalitní kvalifikované práce.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2021 | Počet zobrazení: 571
 

ZAT finišuje s dodávkami pro Francii

Posledních deset procent z 58 skříní řídicího systému zbývá příbramské firmě ZAT dodat na projekt modernizace jaderných elektráren ve Francii. Finálně bude systém KCF od českého výrobce řídicích systémů zajišťovat diagnostické a informační funkce na dvaceti blocích osmi francouzských jaderných elektráren.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2021 | Počet zobrazení: 424
 

Efektivní instalační řešení pro mobilní stroje

V předchozí části, zveřejněné 1. 6., jsme se zabývali řešením elektroinstalačních problémů u mobilních strojů pomocí decentrální elektrotechnické stavebnice Data Panel, která patří do skupiny Murrelektronik.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2021 | Počet zobrazení: 439
 

Nové bezpečnostní kamery s AI

Panasonic uvádí novou aktualizovanou řadu bezpečnostních kamer S, která udává nový standard díky integrovaným funkcím umělé inteligence (AI) a vylepšené kvalitě obrazu pro potřeby přesnějších analytických nástrojů používaných kamerami.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2021 | Počet zobrazení: 440
 

Nejnovější Porsche bude obouvat Eagle F1 SuperSport R

Pneumatiky společnosti Goodyear Eagle F1 SuperSport R byly homologovány jako originální výbava nejnovější edice modelu Porsche 911 GT3 ve třech variantách: SuperSport, SuperSport R a SuperSport RS.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2021 | Počet zobrazení: 470
 

Dějiny ožívají díky projektorům

V Národním muzeu v Praze zajišťují projektory Panasonic jedinečný zážitek v expozici Momenty dějin. Jde o druhou největší multimediální instalaci na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2021 | Počet zobrazení: 117
 

V inteligentním městě budou pracovat roboti

V novém experimentálním městě od Toyoty zvaném Woven City bude mít významnou roli umělá inteligence a domácí roboti. Ti poslouží obyvatelům města nejčastěji v domácnosti nebo třeba při vyzvedávání zásilek či jídla.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2021 | Počet zobrazení: 117