SAP partnerem bateriového projektu ALBATTS

ALBATTS – tedy Alliance for Batteries Technology, Training and Skills – je nový evropský projekt, jehož úkolem je nastavit úzkou spolupráci mezi průmyslovými podniky a vzdělávacími institucemi v dynamicky se rozvíjejícím ekosystému baterií nejen pro elektromobilitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2020 | Počet zobrazení: 357
 

Nový SSD disk podporuje přechod na NVMe

Společnost Western Digital usnadňuje přechod na úložiště s disky formátu NVMe u malých a středních firem. Nové disky SSD NVMe podnikové třídy z produktové řady WD Gold významně zvyšují výkon u počítačových aplikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2020 | Počet zobrazení: 358
 

Přítomnost zeleně snižuje nemocnost

Lepší ovzduší, efektivnější pracovní výkony, nebo dokonce snížení výskytu onemocnění i během chřipkových epidemií – takové benefity může přinést „zelené pracovní prostředí“ zaměstnancům. Potvrdila to studie nizozemské univerzity ve Wageningenu, která zkoumá různé aspekty životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2020 | Počet zobrazení: 367
 

Pomůžete hledat lék na koronavirus?

Do boje proti koronaviru se zapojují superpočítače z výzkumných center, ale i dobrovolníci z celého světa poskytnutím nevyužitého výpočetního výkonu svých zařízení. Můžete pomoci i vy.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2020 | Počet zobrazení: 473
 

Příští stanice: Muzeum železnice a elektrotechniky NTM

Národní technické muzeum připravilo výstavu, která představí budoucí Muzeum železnice a elektrotechniky NTM. Nové muzeum bude otevřeno v areálu bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží v Praze v roce 2028.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2020 | Počet zobrazení: 362
 

Větrné elektrárny Rosatomu dodaly první elektřinu

Největší větrná elektrárna v Rusku začala 2. března 2020 dodávat elektřinu na ruský velkoobchodní trh. Adygejská elektrárna je prvním dokončeným projektem společnosti NovaWind, divize ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, pro stavbu a provoz větrných elektráren.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2020 | Počet zobrazení: 363
 

Nová generace vodní turbíny s unikátními parametry

Strojírenská společnost ŽĎAS a firma PROTUR představily na veletrhu AquaTherm novou generaci bezlopatkové turbíny. V případě systému PROTUR (Precession ROlling TURbine) jde o vylepšenou bezlopatkovou odvalovací turbínu vynalezenou Miroslavem Sedláčkem.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2020 | Počet zobrazení: 476
 

Chytrou zásuvku lze ovládat přes appku

Společnost TP-Link představila nedávno řadu produktů pro chytrou domácnost TAPO. V jejím rámci uvedla domácí bezpečnostní wifi kameru Tapo C200, k níž se přidává nyní mini chytrá wifi zásuvka Tapo P100. Může sloužit jako jeden ze základů chytré domácnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2020 | Počet zobrazení: 350
 

Plovoucí elektrárna už dodala do sítě 21 GWh

I když jsou oba reaktory plovoucí jaderné elektrárny Akademik Lomonosov, která se nachází u města Pevek na Čukotce, ve fázi zkušebního provozu, dodaly k 26. únoru 2020 do sítě 21 GWh elektřiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2020 | Počet zobrazení: 344
 

Vylepšené vyhledávání registračních značek aut

Společnost Axis nabízí účinnější způsob vyhledávání, identifikace a sdílení důkazního materiálu o vozidlech ve videozáznamu. Vylepšená aplikace vznikla ve spolupráci s firmou Milestone, dodavatelem softwaru pro správu videa, a dvěma partnery v oblasti softwarových aplikací pro analýzu videa.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 2. 2020 | Počet zobrazení: 393