Varšavské metro využije lokomotivu z CZ LOKO

Dopravní společnost Metro Warszawskie, provozující metro v polském hlavním městě, do svého vozového parku zařadí českou posunovací dieselelektrickou lokomotivu EffiShunter 300 z produkce holdingu CZ LOKO. Ten je vyrábí ve svém jihlavském závodě.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2018 | Počet zobrazení: 197
 

Jediná plovoucí jaderná elektrárna světa se vydala na cestu

Akademik Lomonosov, v současnosti jediná plovoucí jaderná elektrárna na světě, vyrazila na svou cestu z loděnic Baltijského závodu. Cílovou stanicí je Pevěk, kde bude kotvit a dodávat okolním obcím a průmyslovým podnikům elektřinu, teplo a pitnou vodu. Jaderné palivo zatím není na palubě a elektrárna jej nabere cestou.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2018 | Počet zobrazení: 185
 

Direct marketing s obálkovým systémem

OKI uvedla na český trh nové řešení Pro9 Envelope Print System. Jde o nový doplněk pro grafické tiskárny OKI Pro9, který umožňuje grafickým studiím a firmám využít potenciál, jenž nabízí direct marketing v podobě tisku obálek, pozvánek a dalších vysoce kvalitních tisků určených pro poštovní rozesílku.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2018 | Počet zobrazení: 177
 

Aliance TUF Gaming představuje nové produkty

Společnost Cooler Master, výrobce počítačových komponent a periferií, představil ve spolupráci se společností Asus novou řadu produktů pod značkou TUF Gaming. Jde o produktovou sérii zaměřenou primárně na odolné a spolehlivé herní produkty.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2018 | Počet zobrazení: 202
 

T103 - kompaktní notebook a tablet v jednom

Na český trh uvedla společnost Asus tenký a lehký počítač typu 2 v 1 s oddělitelnou klávesnicí. Jde o model Transformer Mini (T103) s výdrží až 12 h bez nabíjení. Novinka se skládá z 10,1“ tabletu o hmotnosti 620 g a lehké odnímatelné klávesnice, s níž celková hmotnost zařízení činí pouhých 870 g.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2018 | Počet zobrazení: 172
 

Holding CSG vydražil trabant Leoše Mareše na charitu

Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) vydražil za jeden milion korun trabant, kterým v rámci sázky jeden měsíc jezdil moderátor Leoš Mareš. Peníze, za které holding CSG automobil vydražil, jdou na charitativní sbírku Pomozte dětem neboli Kuře, kterou spoluorganizuje Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 4. 2018 | Počet zobrazení: 185
 

Glorious - největší byznys akce roku je za dveřmi

Desítky úspěšných Čechů se sejde z různých koutů světa na jedno místo. Do konference Glorious, letos doplněné o praktické workshopy a další večerní konferenci New Age, nezbývá ani týden. Vše je připraveno odstartovat další ročník.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2018 | Počet zobrazení: 226
 

Fenomén značky Favorit - přijďte do NTM

Výstava představuje fenomén jízdních kol značky Favorit, vyráběných od 50. do 90. let 20. století v rokycanském závodě. Návštěvníci mohou v Národním technickém muzeu vidět od 25. dubna do 30. září přes 60 kol. Jde jednak o oblíbené, ale nedostatkové, běžné modely, tak i o závodní speciály určené pro sportovce všech cyklistických disciplín.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2018 | Počet zobrazení: 165
 

Jančura posiluje spoje do Splitu

Zájem o sezónní autobusové spoje RegioJet z Prahy a Brna na chorvatské pobřeží je letos mnohem vyšší než loni. Proto bude dopravce RegioJet linku oproti loňskému roku provozovat 2x týdně s nasazením o dva měsíce dříve. Autobusy RegioJet pojedou na této lince navíc v úterý a ve středu.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2018 | Počet zobrazení: 169
 

Téměř 60 opelů pro ČEZ

Dealerovi českého zastoupení automobilky Opel se povedlo zvítězit ve výběrovém řízení společnosti ČEZ Distribuce na dodávku 59 servisních vozů kompaktní třídy Opel Combo. Jde o model Combo Van L1H1 poháněný vznětovým motorem 1,6 CDTi o výkonu 77 kW, který je propojen s manuální 6stupňovou převodovkou.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2018 | Počet zobrazení: 156