Ochrana dokladů, která nejde padělat

Česká společnost IQ Structures, výrobce hologramů, vyvinula zcela nový přístup k ochraně osobních dokladů proti padělání. Tzv. Národní koncept využívá unikátní holografickou technologii a propojení všech hlavních ochranných prvků do jednoho.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2020 | Počet zobrazení: 376
 

Počet elektrokol roste, řada z nich má nelegální tuning

Každé čtvrté prodané jízdní kolo v Česku bylo v uplynulém roce elektrokolo, na českých silnicích se pravděpodobně vyskytuje již více než čtvrt milionu těchto dopravních prostředků. Kromě pozitiv, která tento boom přináší, se zvyšuje i podíl elektrokol na nehodách s účastí cyklisty.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2020 | Počet zobrazení: 343
 

První 100 % elektromobilní město

V posledních letech se stal rozvoj elektromobility důležitým společenským tématem. Představy o uvědomělejším, ekologičtějším světě, jehož je elektromobilita součástí, se stávají realitou. Obyvatelé Appy v Ariège, jednoho z nejizolovanějších měst Francie, zavádí elektromobilitu s novým ZOE.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2020 | Počet zobrazení: 322
 

Goodyear se vrací do hry o titul na WEC

Boj značky Goodyear o titul z mistrovství světa se zase blíží, protože už tento víkend znovu otevře sezónu FIA Mistrovství světa endurance (FIA World Endurance Championship; WEC) závod na okruhu Circuit de Spa-Francorchamps.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2020 | Počet zobrazení: 342
 

Siemens dodá výkonné dobíječky pro E.ON

Společnost Siemens Smart Infrastructure zvítězila ve veřejném výběrovém řízení a dodá 60 vysoce výkonných dobíjecích stanic v provedení 50 kW pro páteřní dobíjecí síť E.ONu. Dodané dobíječky budou tvořit největší část v rámci tohoto projektu a budou vybudovány v rámci Operačního programu Doprava.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2020 | Počet zobrazení: 332
 

Speciální pneumatiky pro elektromobily

Vozidla s elektrickým a hybridním pohonem jsou těžší než jejich protějšky s běžnými motory. Při rozjíždění působí na vozovku daleko větším krouticím momentem. Tato auta jsou pro cestující sotva slyšitelná, velkou roli v tom hrají i pneumatiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2020 | Počet zobrazení: 336
 

Soutěž 1000 mil československých připravena ke startu

Už posedmé se utkají posádky historických vozidel na trase znovuobnoveného závodu „1000 mil československých“, který navazuje na legendární prvorepublikovou motoristickou akci, která se konala v 30. letech 20. století.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2020 | Počet zobrazení: 369
 

VW pomáhá DHL snižovat emise

Volkswagen Užitkové vozy dodal české pobočce DHL Express flotilu elektricky poháněných vozidel e-Crafter. Renomovaná logistická společnost považuje ekologický model s vynikajícími užitnými vlastnostmi za ideální řešení pro doručování zásilek ve velkých městech.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2020 | Počet zobrazení: 317
 

Nové meteostanice na mostech

Doprava v Českých Budějovicích bude o něco bezpečnější, a to díky pěti novým silničním meteorologickým stanicím. Na pečlivě vybraných lokalitách je nainstaluje ČD - Telematika, která se postará i o jejich desetiletý servis. Stanice budou umístěny převážně na mostních objektech.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2020 | Počet zobrazení: 309
 

Jak vnikají nebezpečná vlákna hluboko do plic?

O tom, že vdechování azbestu, ale i dalších uměle vyráběných vláken, třeba stavební izolace, je škodlivé, vědí lékaři už dlouho. Vědci z Energetického ústavu Fakulty strojního inženýrství VUT teď zkoumají, jak přesně se vlákna při vdechnutí chovají a jak a kam se v plicích usazují.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 8. 2020 | Počet zobrazení: 347