Nový Crafter zvládl extrémní podmínky na Dakaru

V sobotu 20. ledna skončil jubilejní ročník nejnáročnější dálkové soutěže na světě - Rallye Dakar o délce téměř 9000 km. Kromě tří jezdců pardubického týmu BARTH Racing absolvovali úspěšně tuto náročnou trasu také dva doprovodné vozy Volkswagen Crafter 4Motion. Jejich úkolem bylo vytvářet celému týmu dokonalé zázemí v extrémních podmínkách na celé trase legendární dakarské rallye.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2018 | Počet zobrazení: 210
 

Vodíkový Mirai se začne prodávat v Kanadě

Kanadská Toyota oznámila, že v průběhu letošního roku začne v Québecu prodávat model Toyota Mirai poháněný vodíkovými palivovými články. Využije tím výhody čisté výroby elektřiny v hydroelektrárnách této provincie.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2018 | Počet zobrazení: 206
 

Lehký ventil firmy Aventics pro mobilní aplikace

Pneumatický ventil LS04 firmy Aventics, který je charakteristický svými kompaktními rozměry a nízkou hmotností, je ideální pro dynamické oblasti použití.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2018 | Počet zobrazení: 223
 

Telekomunikační hráči dosáhli interoperability v síti 5G

S cílem úspěšného spuštění komerčních 5G sítí v roce 2019 otestovaly přední světové telekomunikační firmy interoperabilní připojení pro vícero dodavatelů. Ve veřejné živé demonstraci byly předvedeny systémy 5G NR podporující nízké, střední i vysoké oblasti frekvenčního spektra s využitím předkomerčních základnových stanic.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2018 | Počet zobrazení: 223
 

Parker nabízí silná cloudová řešení

Společnost Parker Hannifin přináší ve spolupráci se softwarovou společností Exosite nejsilnější cloudová řešení. Exosite je softwarová společnost pracující na bázi platformy IIoT, která umožňuje firmám strategicky využívat revoluční svět připojených zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2018 | Počet zobrazení: 206
 

Kompaktní portálové systémy pro malé prostory

Pro přesný přesun malých hmotností a břemen i ve velmi stísněných prostorech slouží portálové systémy, které nacházejí své uplatnění v mnoha strojírenských i jiných aplikacích. Firma igus vyvinula nový kompaktní prostorový portál, který je ideální právě pro aplikace s malými hmotnostmi.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2018 | Počet zobrazení: 254
 

Termokamery řady PRO usnadňují vizualizaci a diagnostiku

Při diagnostice problému hraje záznam a zobrazení drobných teplotních rozdílů zásadní roli. Nové termokamery Fluke řady PRO (modely Ti450 a Ti480) disponují zvýšenou teplotní citlivostí, díky které zaznamenají i nepatrné rozdíly teploty.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2018 | Počet zobrazení: 208
 

Nákladní vozy Dachser pojedou na elektropohon

Společnost Dachser je prvním zákazníkem plně elektrického kamionu FUSO eCanter od značky Daimler. Od jara 2018 nasadí dva rozvozové vozy pro zásilky určené do centra Berlína a Stuttgartu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2018 | Počet zobrazení: 246
 

Další dvě české lokomotivy pro Italského dopravce

Italský železniční dopravce Dinazzano Po převzal v lednu další dvě české lokomotivy řady 741.7 společnosti CZ LOKO. Právě v kraji Emilia Romagna budou obě také jezdit v místních terminálech intermodální dopravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2018 | Počet zobrazení: 265
 

Modely 4MOTION se suverénní trakcí i na sněhu

Verze s pohonem všech kol (tzv. 4Motion) nabízí Volkswagen Užitkové vozy ve všech svých modelových řadách. V jejich robustní a spolehlivé konstrukci se zrcadlí více než 30leté zkušenosti značky s výrobou vozidel pro nejnáročnější provozní podmínky na sněhu, ledu nebo v terénu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2018 | Počet zobrazení: 262