Nová podvozkárna CZ LOKO v České Třebové

Na zhruba 32 milionů korun vyšla akciovou společnost CZ LOKO přestavba staré výrobní haly v České Třebové. Díky tomu v ní na ploše 1200 metrů čtverečných vznikl zcela nový provoz na výrobu a opravy podvozků lokomotiv, osobních vozů a speciálních drážních vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 10. 2017 | Počet zobrazení: 280
 

Zubní implantáty - šetrné náhrady chybějících zubů

Zubní implantáty byly dříve složitým a drahým řešením. V dnešní době jsou jedním z nejšetrnějších a nejestetičtějších řešení náhrad zubů. O zuby lze přijít např. nedostatečnou péčí, následkem úrazu nebo přirozeně. Moderní stomatologie nabízí řešení v podobě zubních implantátů, které chybějící zuby v plném rozsahu nahradí a obnoví tak funkčnost chrupu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 10. 2017 | Počet zobrazení: 280
 

Inovativní funkce uspoří čas i energii

Podle výzkumu LG otevírají jejich zákazníci chladničku v průměru 79krát za den. Navzdory této skutečnosti mají 4 z 10 zákazníků problém si zapamatovat, co v ledničce je, což vede k vyhazování zkažených potravin.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 10. 2017 | Počet zobrazení: 219
 

Nové technologie budou potřebovat také vodu

Průmysl 4.0 je spojován s vývojem nových technologií, zapomíná se ovšem na nároky, které s sebou ponese jejich provoz, a na surovinu, bez níž se neobejde. Čištění a recyklace odpadních vod mají být součástí všech nových průmyslových řešení, což bude revoluční změna. Momentálně totiž velká většina českých firem vodu, která se může brzy stát nejcennější surovinou, vůbec neřeší.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2017 | Počet zobrazení: 219
 

Francie bude testovat materiály pro reaktory v Rusku

Výzkumný ústav NIIAR, který patří do výzkumné divize Rosatomu, podepsal s francouzskou výzkumnou organizací CEA smlouvu o provádění experimentů v unikátním rychlém reaktoru BOR-60, který provozuje ústav NIIAR.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2017 | Počet zobrazení: 201
 

Portálové brány pro měření radiace

Poslední dvě z celkem patnácti portálových bran za 700 000 US dolarů dodala česká firma Nuvia výzkumnému ústavu KACST v Saúdské Arábii. Jejich úkolem je detekovat radioaktivní materiály v projíždějících nákladních a osobních automobilech. Podobné přístroje firma v současné době instaluje např. na Letišti Václava Havla v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2017 | Počet zobrazení: 211
 

Notebook, který toho vydrží více

Řada uživatelů pracuje s počítačem v terénu v ne zrovna kancelářských podmínkách a potřebují zařízení odolnější než běžné, ale nechtějí investovat do speciálních vysoce odolných modelů, jejichž trvanlivost si výrobce obvykle nechá dobře zaplatit. Právě pro ně je určena nejnovější verze notebooku Panasonic Toughbook CF-54.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2017 | Počet zobrazení: 287
 

Siemens odstartoval vědeckou soutěž

Český Siemens v rámci dlouhodobých aktivit na podporu technického školství a snahy o zintenzivnění dialogu mezi státním a soukromým sektorem v oblasti vědy, výzkumu, vývoje a vzdělávání, zahájil již 20. ročník vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. V uplynulých ročnících firma díky soutěži podpořila českou vědu a školství 9 miliony korun a ocenila 319 vítězů.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2017 | Počet zobrazení: 208
 

Investice do tepláren snížily prachové emise

Emise do ovzduší z tepláren díky masivním investicím do modernizačních opatření za poslední dva roky významně klesly. K největšímu poklesu došlo u emisí prachu, které byly loni oproti roku 2014 nižší o více než třetinu. Podíl energetiky na celkových emisích nejnebezpečnějších suspendovaných prachových částic je již nevýznamný.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2017 | Počet zobrazení: 193
 

Foxconn 4Tech byl poprvé na MSV

Společnost Foxconn 4Tech představila se MSV svá řešení založená na industriálním IoT a iniciativě Průmyslu 4.0. Výrobním podnikům poskytne bezstarostnou možnost vyrovnat se s narůstající komplexností a složitostí výrobních prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2017 | Počet zobrazení: 202