VW Jetta chce překonat rychlostní rekord na solném jezeře

Po úspěších elektricky poháněného závodního vozu I.D.R Pikes Peak v „Závodě do oblak“ a v kultovním závodě do vrchu „Goodwood Hill Climb“ v Anglii následuje další sportovní výzva. Volkswagen of America hodlá překonat rychlostní rekord ve třídě BGC/G speciálně připraveným vozem Jetta1. Pokus o rekord se uskuteční na solném jezeře Bonneville v americkém státě Utah.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2018 | Počet zobrazení: 218
 

Goodyear uvede nové nákladní pneumatiky snižující emise CO2

Na blížícím se veletrhu užitkových vozidel IAA v Hannoveru (19.-28. 9.) uvede společnost Goodyear novou řadu úsporných nákladních pneumatik snižujících emise CO2 a také představí pokročilé řešení správy pneuhospodářství.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2018 | Počet zobrazení: 234
 

Modelu Vitara je už 30 let

Terénní model Vitara s originálním vzhledem se poprvé představil v květnu 1988 jako vizionářský průkopník kompaktních SUV, a letos na jaře oslavil 30. výročí. Celkem se ve 191 zemích a regionech celého světa od roku 1988 prodalo více než 3,65 milionu vozů Vitara. Aktuální čtvrtá generace pokračuje v třicetiletém příběhu jako ideální společník pro všední dny, víkendová dobrodružství a jakoukoli cestu mezi tím.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2018 | Počet zobrazení: 186
 

Unipetrol čeká klíčová valná hromada

Představenstvo petrochemického holdingu Unipetrol svolalo na 28. srpna řádnou valnou hromadu firmy, jejímž tématem bude schválení návrhu na vytěsnění minoritních akcionářů ze strany majoritního vlastníka, polské skupiny PKN Orlen. Ta nabídla odkup menšinových podílů v Unipetrolu a má záměr stáhnout jeho akcie z pražské burzy.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2018 | Počet zobrazení: 223
 

Nové spínače tlaku a teploty i pro jaderné ponorky

V portfoliu společnosti Hennlich jsou nově spolehlivé termostaty a manostaty GEORGIN využitelné v teplotách od -90 do +600 °C i ve výbušném prostředí. Robustnost a spolehlivost těchto spínačů si už ověřila francouzská armáda ve svých lodích a ponorkách. Slouží v železniční dopravě u francouzské rychlodráhy TGV, v jaderné energetice, ale také v chemickém průmyslu a petrochemii.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2018 | Počet zobrazení: 214
 

Pramet Tool se mění na Dormer Pramet

Společnost Pramet Tool oznámila, že s účinností k 1. září.2018 se název společnosti Pramet Tools, s.r.o. přejmenuje na Dormer Pramet s.r.o. Jde ale pouze o změnu názvu této právnické osoby. Její IČ, DIČ, bankovní údaje, kontakty apod. zůstávají beze změny.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2018 | Počet zobrazení: 207
 

Netradiční roadshow Kovosvitu MAS

Strojírenský podnik Kovosvit MAS připravil pro své zákazníky na Slovensku hodně netradiční akci, při které jim přímo v akci představí velmi úspěšnou novinku z minulého roku. Na korbu kamionu totiž naloží tříosé obráběcí centrum MCV800 a během jednoho pracovního týdne s ním projedou napříč Slovenskem.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2018 | Počet zobrazení: 214
 

Místo úpadku prosperita

Český výrobce speciálních kabelů Kabelovna Kabex a.s., kterému ještě před dvěma roky hrozil finanční úpadek, má za sebou první dobrý půlrok. Tržby za první pololetí letošního roku přesáhly loňské celoroční tržby a plán na letošní rok se podařilo splnit na 95 % již za půl roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2018 | Počet zobrazení: 197
 

CzechTrade má ve Vietnamu, Pobaltí a Brazílii nové vedoucí

Tři zahraniční pobočky agentury na podporu obchodu CzechTrade přivítaly nové vedoucí. Do čela vietnamské kanceláře se postavil bývalý exportní konzultant agentury Ivan Nikl. Pobočku v Rize povede Věra Všetičková a řízením kanceláře v Sao Paulu byl pověřen Miroslav Manďák.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2018 | Počet zobrazení: 215
 

Murrelektronik pro efektivní síťové instalace

Stroje a zařízení se stále více propojují v sítích. Automatizační řešení na bázi ethernetu získávají na významu. Hlavním tématem je přechod z Profibus na Profinet, protože tak lze pomocí switchů realizovat flexibilní hvězdové struktury. Zcela nevyhnutelně roste počet ethernetových komponent ve strojích a zařízeních.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2018 | Počet zobrazení: 229