Hyprostatik Schönfeld je nyní součástí skupiny SCHUNK

Společnost SCHUNK Group akvírovala německou firmu Hyprostatik Schönfeld specializující se na hydrostatické systémy, čímž se stala součástí této mezinárodní technologické společnosti, s níž firmu Schunk pojí dlouholeté vývojové partnerství.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2022 | Počet zobrazení: 677
 

Spolupráce na digitalizaci výroby elektrické Ariya

Společnost Siemens bude spolupracovat s automobilkou Nissan na konstrukci výrobních linek pro nový elektrický crossover Nissan Ariya. Výroba by měla probíhat v japonském závodu Nissan v Točigi.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2022 | Počet zobrazení: 653
 

Dachser vypustí na německé silnice své první vodíkové náklaďáky

Mezinárodní logistický provider Dachser pokračuje v praktických testech nákladních vozidel s nulovými emisemi a již zanedlouho plánuje nasadit do provozu v Německu dva kamiony na vodíkové palivové články (FCEV).

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2022 | Počet zobrazení: 689
 

Elvira představila 3D skenery

Společnost Elvira, zaměřená na oblast 3D technologií, představila ve svém showroomu kompletní portfolio 3D skenerů Scantech, které jsou nyní dostupné v Česku i na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2022 | Počet zobrazení: 757
 

První komerční kampusová 5G síť

Operátor T-Mobile poprvé nasadí svou 5G kampusovou síť v komerčním prostředí. Kompletní 5G infrastrukturu implementuje do logistického prostředí firmy Kvados, která dodává softwarová řešení pro oblast digitalizace podnikových procesů a automatizace se zaměřením na intralogistiku.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2022 | Počet zobrazení: 683
 

SPS se chystá na restart

Od 8. do 10. listopadu 2022 se bude na výstavišti v Norimberku po dvouleté covidovou pandemií vynucené přestávce opět konat mezinárodní veletrh průmyslové automatizace SPS. Představit jeho letošní ročník přijela do Prahy viceprezidentka Mesago Messe Frankfurt Sylke Schulz-Metzner.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2022 | Počet zobrazení: 1381
 

ROG na veletrhu Gamescom

Značka Asus Republic of Gamers (ROG) představila na veletrhu Gamescom 2022 v německém Kolíně nad Rýnem řadu nových monitorů, herní routery, myši nebo true wireless sluchátka pro hráče.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2022 | Počet zobrazení: 774
 

Still „elektrizuje“ zaměstnance i návštěvníky

Intralogistická společnost Still buduje ve svém hlavním sídle v Hamburku 20 nabíjecích stanic pro elektromobily. V budoucnu se zde budou nabíjet nejen elektromobily z firemní flotily, ale možnost nabíjení budou moci využívat i zaměstnanci a návštěvníci pro svá soukromá vozidla.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2022 | Počet zobrazení: 670
 

Služby CESNET jsou dostupné i na Špicberkách

Konektivita a související služby optické infrastruktury, kterou provozuje sdružení vysokých škol a AV ČR CESNET, jsou k dispozici i na neobvyklých místech. Využívají je i výzkumníci na nejseverněji položeném českém výzkumném pracovišti na norském souostroví Špicberky v Severním ledovém oceánu.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2022 | Počet zobrazení: 765
 

DB Schenker startuje vodíkovou éru

Firma má ambice vybudovat flotilu elektrických vozidel s palivovými články poháněnými vodíkem. DB Schenker to potvrdil díky spolupráci s leasingovým start-upem hylane, který je součástí společnosti DEVK a specializuje se na poskytování komplexních vodíkových řešení v logistickém sektoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2022 | Počet zobrazení: 777