Psí biodetektory pomáhají v boji s pandemií

Nejlepší přítel člověka by se mohl stát významným pomocníkem. Zdá se, že psi jsou schopní odhalit koronavirus – mají vysoké procento úspěšnosti a odborníci s nimi mají velké plány.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2020 | Počet zobrazení: 400
 

Drony přenášejí covid – zatím jen v Británii

„Už jste to slyšeli? Ten covid prý můžou přenášet i drony…“ Pokud jste zaznamenali tuhle „zaručenou“ novinku, kterou by asi většina zařadila do kategorie „fake news“, zpozorněte – ona je totiž pravdivá, ovšem jen pokud jde o velkou Británii.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2020 | Počet zobrazení: 356
 

E.ON Distribuce se změní na EG.D

Do nového roku vstoupí E.ON Distribuce pod názvem EG.D. Zkratka je odvozena z anglického Electricity and Gas Distribution, tedy distribuce elektřiny a plynu. Tento krok je jedním ze série opatření, která směřují k naplnění požadavků české i evropské legislativy.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2020 | Počet zobrazení: 385
 

Konference o strukturálních pěnách bude digitální

Tradiční konference Foammelt, zaměřená na zpracovatele plastů a výrobce forem, vývojáře a konstruktéry zařízení pro tento průmyslový segment, bude letos poprvé pořádána ve virtuální podobě.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2020 | Počet zobrazení: 337
 

Siemens získal certifikaci AeroMACS

Jako první na světě dosáhl Siemens plné certifikace AeroMACS pro širokopásmové neveřejné bezdrátové řešení z oblasti průmyslové komunikace určené pro letištní provoz – základnové stanice a klientské stanice řady Ruggedcom WIN 4G.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2020 | Počet zobrazení: 328
 

Murrelektronik vyřešil problém s odporem smyčky

Selektivní monitoring kanálů je důsledkem jevu, který se objevil teprve se zavedením elektronicky řízených zdrojů napájení na trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2020 | Počet zobrazení: 393
 

Nové SaaS řešení e-mailové bezpečnosti

Společnost GFI Software představila MailSecurity, snadno použitelné SaaS řešení e-mailové bezpečnosti, které skenuje veškerou příchozí elektronickou poštu a blokuje spamy, e-maily obsahující viry a pokusy o phishing.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2020 | Počet zobrazení: 329
 

Fotopast StrongVision 2GB

Společnost Evolveo uvádí letos již čtvrtý model z ucelené nabídky fotopastí. StrongVision 2GB, který reflektuje přání zákazníků a přináší několik novinek. Novinka je dostupná prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2020 | Počet zobrazení: 308
 

Nový Talisman Grandtour je technicky dokonalejší

Automobilka Renault přichází s novým Talismanem Grandtour, který disponuje nejnovějšími technickými prvky. Jejich cílem je umožnit řidiči i pasažérům takový zážitek z jízdy automobilem, jako by cestovali první třídou.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2020 | Počet zobrazení: 328
 

Nákladní auta ujedou na vodík až 600 km

Toyota spolu s Hino Motors zahajují testy nákladních vozidel na vodíkové palivové články. Očekává se, že budou mít dojezd zhruba 600 km. Testy ověří reálnost používání palivových článků ke snížení emisí CO2 v logistice.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2020 | Počet zobrazení: 292