Jungheinrich převzal nový výrobní závod na Chomutovsku

Realitní firma Panattoni předala společnosti Jungheinrich do užívání halu, ve které německý dodavatel intralogistických řešení rozšíří své výrobní kapacity. Budova je součástí průmyslové zóny Panattoni Park Chomutov North a disponuje řadou moderních technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2023 | Počet zobrazení: 712
 

Máte doma muzejní kousek? Věnujte jej NTM a můžete vyhrát!

V rámci úspěšné oboustranně přínosné spolupráci s kolektivním systémem Elektrowin se Národní technické muzeum rozhodlo spustit soutěž „Máte doma muzejní kousek?“ i v roce letošním.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2023 | Počet zobrazení: 754
 

Valná hromada KION Group přinese jmenování do řídících orgánů

KION Group ve svém oznámení o výroční valné hromadě, která se bude konat 17. května 2023, nastínila kurz pro dlouhodobá jmenování do svých řídících orgánů. Důvodem může být i odstoupení Dr. Michaela Machta z funkce předsedy a člena dozorčí rady.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2023 | Počet zobrazení: 733
 

ZAT dodá do Bulharska řídicí systém za miliony eur

Významný úspěch v oblasti jaderné energetiky si připsal na své konto český výrobce řídicích systémů ZAT a.s. Po téměř dvouletém jednání se zástupci Bulharského energetického holdingu a Jaderné elektrárny Kozloduj podepsala společnost ZAT smlouvu na dodávku RRCS – systému řízení regulačních tyčí reaktoru pro 5. a 6. blok JE za 15,5 milionu eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2023 | Počet zobrazení: 674
 

100 let od záletu „špačka“ aneb první stíhačky Aero A-18

Před 100 lety se uskutečnil historický let první sériově vyráběné československé stíhačky Aero A-18. V dílnách firmy Aero bylo celkem vyrobeno 20 kusů těchto letadel včetně upravených speciálů pro sportovní závody.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2023 | Počet zobrazení: 737
 

Jak cestují superpotraviny z celého světa až do Písku?

Pravá vanilka z Madagaskaru, bambucké máslo z Ugandy, lyofilizovaná sušená játra z Nového Zélandu nebo ústřice z Islandu. I takové potraviny se dováží do České republiky, kde poptávka po nich rok od roku roste. Jejich cesta do středu Evropy ale není vždy jednoduchá.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2023 | Počet zobrazení: 722
 

MSV v Brně: Jedinečná příležitost za zvýhodněných podmínek

Jak je průmysl připraven na digitální éru? Které technologie pomohou zvýšit energetickou efektivitu a ušetřit náklady? Jaké nové obchodní příležitosti přináší měnící se svět? Odpovědi na tyto otázky budou v Brně od 10. do 13. října 2023 hledat desítky tisíc odborných návštěvníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2023 | Počet zobrazení: 698
 

Dny teplárenství a energetiky 2023 se blíží

Termín letošní konference Dny teplárenství a energetiky 2023: Transformace českého teplárenství, je už za dveřmi, začíná od 26. do 27. dubna. Témata bezprostředně navazující na současnou situaci v teplárenství již nabývají ostrých kontur. Na co se tedy mohou účastníci těšit?

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2023 | Počet zobrazení: 753
 

5osý veletrh, jenž není veletrhem

Cílem specifické výstavy druhého ročníku 5osého veletrhu s podtitulem Strojírenská inspirace je provést návštěvníka specifickým procesem technické přípravy výroby a samotné výroby v 5 osách.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2023 | Počet zobrazení: 705
 

Energetické řetězy Hennlich opanují mola a úvaziště na Labi

Na celkem šesti molech a úvazištích na Labi, které procházejí významnou rekonstrukcí tak, aby mohla lépe sloužit zvyšující se rekreační lodní dopravě, zajistí přívody energií energetické řetězy firmy Hennlich.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2023 | Počet zobrazení: 691