Inovace pro chemickou výrobu od BASF

Ochrana klimatu patří mezi priority firemní strategie společnosti BASF, jejímž cílem je zastavit růst obsahu CO2 v atmosféře do roku 2030. BASF se snaží optimalizovat stávající procesy, nahrazovat fosilní paliva obnovitelnými zdroji energie a rozvíjet nové výrobní procesy s nízkým obsahem emisí.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2019 | Počet zobrazení: 316
 

Nové Nikony s extrémním zoomem

  Společnost Nikon představila dva nové fotoaparáty Coolpix s extrémním zoomem, nabité výkonnými funkcemi. Jsou dodávané s optikou Nikkor pro pořizování skvělých snímků. Tyto lehké a snadno ovladatelné kompaktní fotoaparáty nabízejí ostré širokoúhlé snímky městských ulic i scény s dlouhým ohniskem i při slabém osvětlení.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2019 | Počet zobrazení: 352
 

Parker pohání řízení Tatry Aleše Lopraise

  Zubové čerpadlo, neboli zubová pumpa (servopumpa), firmy Parker je nedílnou součástí závodního vozu Tatra Queen 69 REBORN stáje Instafores Loprais Team z Frenštátu pod Radhoštěm, závodníka Aleše Lopraise. Testem ohně si prošla při loňském pouštním závodě Dakar 2018 a také během Marocco Desert Challenge 2018, kterou Aleš Loprais se svým vozem vyhrál.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2019 | Počet zobrazení: 321
 

Lenovo si drží první pozici v prodeji počítačů

  Společnost Lenovo si podle předběžných výsledků IDC za čtvrté čtvrtletí roku 2018 udržela první místo dodavatele v oblasti počítačů, notebooků a pracovních stanic.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2019 | Počet zobrazení: 324
 

Peugeot 2008 slaví milion

  Bestseller Peugeot 2008 je bezesporu jedním z nejúspěšnějších modelů značky Peugeot. Přestože se v Evropě prodává už šest let, jeho oblíbenost rok od roku roste. Před několika dny oslavovali v továrně skupiny PSA v Mulhouse vyrobený milióntý kus tohoto SUV modelu.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2019 | Počet zobrazení: 346
 

Zafira si odbyla premiéru v Bruselu

  Opel byl díky velké světové premiéře jednou z největších hvězd letošního autosalonu v Bruselu. Svou novinku - nový Opel Zafira Life - představil na tiskové konferenci v expozici značky Xavier Duchemin, ředitel automobilky Opel odpovědný za prodej, poprodejní služby a marketing.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2019 | Počet zobrazení: 318
 

Nový Swift Sport je lehčí a rychlejší

  Značka Suzuki obohatila český trh o novou verzi sportovního hatchbacku Swift Sport. Tato nejnovější, již třetí generace, má ve srovnání s předchůdci nižší hmotnost, vylepšený podvozek a podstatně silnější motor.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2019 | Počet zobrazení: 320
 

MMC otevřelo novou centrálu v Evropě

  V souladu se svými ambicemi v jednom z nejnáročnějších světových regionů se Mitsubishi Motors Corporation (MMC) rozhodla založit v Evropě novou komplexní prodejní a marketingovou organizaci, která v tomto regionu doplní stávající centrum poprodejních služeb, náhradních dílů a logistiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2019 | Počet zobrazení: 323
 

Nový analyzátor kvality elektřiny

  Kontrola stavu elektrické sítě v podnicích, budovách, výrobních provozech i na trafostanicích je nyní velmi jednoduchá díky společnosti Blue Panther, která představila nový přenosný monitor pro analýzu kvality elektrické energie Elspec PureBB.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2019 | Počet zobrazení: 337
 

Platforma pro umělou inteligenci

  Svaz průmyslu uzavřel s Úřadem vlády a Ministerstvem průmyslu a obchodu memorandum o spolupráci na rozvoji umělé inteligence.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 1. 2019 | Počet zobrazení: 318