Stinger míří do vývojového centra ve Švédsku

Nástrahám arktické zimy se vystaví Kia Stinger v rámci poslední vývojové fáze před plánovaným uvedením na trh, který má být v druhé polovině letošního roku. Konstruktéři opouští testovací centrum Kia na náročné severní smyčce závodního okruhu Nürburgring v Německu, aby nový sportovní fastback podrobili extrémním mrazům a nástrahám ledem pokrytých vozovek na severu Švédska.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2017 | Počet zobrazení: 117
 

První ambasadorka elektromobilů Nissan

Margot Robbie, herečka z filmů jako Sebevražedný oddíl a Vlk z Wall Street byla představena jako nová tvář elektromobilů značky Nissan. Na světoznámém závodním okruhu Velké ceny Monaka si vzala na půlnoční projížďku radikální, plně elektrický, sportovní Nissan BladeGlider. Nissan tak chce přitáhnout nové publikum ke své elektrické revoluci.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 2. 2017 | Počet zobrazení: 137
 

Čeští olympionici převzali vozy Škoda Kodiaq

Dne 22. února zahájila Škodovka prodej inovovaného modelu Octavia a dlouho očekávaného 7místného modelu Kodiaq v České republice. Při této slavnostní příležitosti převzali medailisté z letních Olympijských her v Riu de Janeiro do užívání nové vozy Kodiaq.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 2. 2017 | Počet zobrazení: 140
 

Vítkovice dodávají komponenty pro přehrady

VHM (Vítkovice Heavy Machinery) dokončily v pořadí už druhý velmi složitý odlitek pro zákazníka z USA, který ho využije pro renovaci hydroelektrárny s jedenácti generátory o celkovém výkonu 1300 MW na přehradě Rocky Reach ve státě Washington.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 2. 2017 | Počet zobrazení: 124
 

Emparro67 Hybrid: Nová dimenze decentralizovaného napájení

Inovativní spínaný zdroj Emparro67 Hybrid od společnosti Murrelektronik je „multitalent“ s rozmanitými přednostmi. Jeho výhodou není jen přesun elektrického napájení z rozvaděče do prostoru zařízení, ale pomocí dvou integrovaných kanálů pro kontrolu zátěžového obvodu 24 V DC navíc sleduje proud a zajišťuje tak vysokou provozní spolehlivost. Rozhraní IO-Link umožňuje komplexní a transparentní komunikaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2017 | Počet zobrazení: 126
 

Zakřivené herní monitory s bezrámečkovým designem

Svou řadu prémiových herních monitorů AGON rozšířila společnost AOC o dva nové zakřivené modely: AG322QCX (31,5") a AG272FCX (27"). Oba se vyznačují velmi malým poloměrem zakřivení 1800 mm. Díky téměř neviditelným rámečkům na vrchní straně a na bocích působí „bezrámečkovým“ dojmem.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2017 | Počet zobrazení: 124
 

Elza pomáhá zachraňovat cenné archiválie

Předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko předal předposlední únorový týden řediteli odboru archivní správy a spisové služby MVČR Jiřímu Úlovci výsledek aplikovaného výzkumu, jímž je prototyp softwarového řešení pro elektronické zpracování archiválií (ELZA). Na trh tak míří prototyp unikátního českého softwaru pro správu archiválií.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2017 | Počet zobrazení: 134
 

Škoda sází na ekologická řešení

Automobilka Škoda rozšiřuje svou ekologickou logistickou flotilu a v závodě v Mladé Boleslavi nasazuje čtyři kamiony s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Tato vozidla budou využita pro dopravu v areálu závodu, další bude určen pro dodavatelskou firmu. Pohon na CNG umožňuje významné snížení emisí škodlivin a přepravních nákladů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2017 | Počet zobrazení: 141
 

Pneumatiky Dayton pro smíšený provoz

Představením vodicích pneumatik D800M a záběrových pneumatik D800D rozšířila společnost Dayton svou řadu pneumatik pro nákladní vozidla. Obě pneumatiky jsou odolné vůči proříznutí a vytrhávání dezénu. Vyrábějí se v Evropě a podléhají kontrole kvality společnosti Bridgestone.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2017 | Počet zobrazení: 131
 

Moto M: prémiový design

Společnost Lenovo prostřednictvím své dceřiné společnosti Motorola Mobility uvedla na český trh smartphon Moto M. Tato novinka představuje vysoce výkonné a zároveň odolné zařízení. Její dominantou je luxusní celokovový design v kvalitním zpracování. Přihlásit se stačí pomocí čtečky otisků prstů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2017 | Počet zobrazení: 115