Odolný notebook Lenovo vydrží i nejdelší let na světě

Představte si notebook, který zvládne nejdelší let na světě na jedno nabití a ještě mu pár hodin výdrže zbude. Přesně takový je nový notebook Lenovo ThinkPad X270 se dvěma bateriemi a technologií PowerBridge. Bez problému zvládne až 21 hodin práce nebo nepřetržité zábavy. Váží pouhých 1,3 kg a přitom je mimořádně odolný.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2017 | Počet zobrazení: 182
 

ABB dodá měnírny HVDC pro vedení IFA2

Společnost ABB získala od britského provozovatele rozvodné sítě National Grid a francouzského vlastníka a provozovatele sítě Réseau de Transport d’Electricité (RTE) zakázku v hodnotě přibližně 270 mil. eur na dodávku zásadní technologie HVDC (měnírna HVDC), která pomůže propojit elektrické sítě Francie a Velké Británie.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2017 | Počet zobrazení: 144
 

Veeam a Nutanix urychlují digitální transformaci

Společnost Veeam Software, která poskytuje řešení dostupnosti pro velké podniky rozšířila partnerství s firmou Nutanix, jenž se zabývá firemním cloudovým computingem a hyperkonvergovanou infrastrukturou. Veeam se tak stává dodavatelem řešení dostupnosti pro virtualizovaná prostředí Nutanix.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2017 | Počet zobrazení: 133
 

Úspěšné testy dálkově řízeného automobilu

Na konferenci Mobile World Congress Shanghai 2017, která probíhala od 28. do 30. června, předvedla společnost Huawei spolu s China Mobile a SAIC Motor demonstraci první technologie dálkového ovládání automobilu založenou na síti 5G. Řidič byl na vzdálenost 30 km schopen udržet veškerou kontrolu nad vozidlem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2017 | Počet zobrazení: 185
 

Vozy VW budou vzájemně komunikovat

Vzájemné síťové propojení vozidel a jejich propojení s dopravní infrastrukturou je dalším krokem k síťově propojené jízdě, jejímž cílem je snížení počtu dopravních nehod a jejich následků. Volkswagen proto v roce 2019 zařadí do sériové výbavy první modelové řady další komunikační technologii pWLAN, která zajistí výměnu vybraných informací, důležitých pro silniční provoz, mezi vozidly bez ohledu na jejich výrobce.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2017 | Počet zobrazení: 141
 

Basf prosazuje digitalizaci ve výzkumu

Výzkum a vývoj hrají v otázce dalšího zvyšování inovačního potenciálu a konkurenceschopnosti firem za pomoci nových technologií zásadní roli. Společnost BASF, jejímž cílem je využívat příležitostí digitalizace, představila přehled digitalizace chemického výzkumu, nástrojů, aplikací, a také největší superpočítač Quriosity v chemickém průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2017 | Počet zobrazení: 151
 

Swietelsky vybudoval v Prazdroji další sklad

Rostoucí zájem o pivo z Plzeňského Prazdroje vedl největší český pivovar k vybudování nové linky na stáčení piva do plechových obalů. Její stavební část a navazující sklad prázdných plechovek postavila společnost Swietelsky stavební.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2017 | Počet zobrazení: 174
 

Vývojové centrum mib:lab v Děčíně

Poradenská firma MIBCON v oblasti podnikových řešení otevřela nové vývojové centrum v Děčíně. Region, který není zrovna spojován s vývojem nových technologií, tak získává další zajímavý projekt. Nové centrum mib:lab spolupracuje s absolventy a studenty technických škol, zejména s ČVUT, které zde má dvě fakulty.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2017 | Počet zobrazení: 156
 

Vodafone vybuduje síť v Londýně

Telekomunikační firma Vodafone UK si zvolila společnost Ericsson za svého dodavatele při rozvíjení 4G sítě v Londýně a jižní Anglii. Stane se tak za pomoci technologií jako Massive MIMO a Carrier aggregation, které zvýší kapacitu a kvalitu sítě.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2017 | Počet zobrazení: 149
 

Nejoblíbenější z cizinců jsou Slováci

Dlouhodobě nízká nezaměstnanost v ČR a s ní spojený nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců je do značné míry kompenzována stoupajícím počtem cizinců, kteří vstupují na tuzemský pracovní trh. Podle ČSÚ přichází nejvíce lidí ze Slovenska a Ukrajiny. Dle personální agentury Grafton patří k oblíbeným uchazečům o zaměstnání v českých firmách zejména Slováci, a to především díky vysoké kvalifikovanosti a neexistující jazykové bariéře.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2017 | Počet zobrazení: 187