Testovací Audi Q7 s technologií E-Turbo

Společnost Garrett Motion při příležitosti 15letého výročí v ČR představila testovací vůz Audi Q7 s technologií E-Turbo. Jde o prototyp, který slouží k ověření provozních charakteristik technologie elektrifikovaného turbodmychadla, která Garrett poprvé uvede do sériové výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2019 | Počet zobrazení: 256
 

Mazda zahájila prodej revolučního motoru Skyactiv-X

Mazda zahájila prodej benzinového motoru Skyactiv-X, který je k dispozici pro model Mazda3. Jde o revoluční novinku, která kombinuje zážehový a vznětový princip spalování. První automobily budou dodány už na podzim.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2019 | Počet zobrazení: 267
 

Marek Eben zůstává věrný Citroënu

Moderátor a herec Marek Eben bude řídit v pořadí již 11. Citroën v řadě. C5 kombi nyní vyměnil za aktuální vlajkovou loď značky Citroën C5 Aircross v elegantní šedé barvě s nejsilnější verzi motoru (2.0 BlueHDi) v kombinaci s 8st. automatickou převodovkou.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2019 | Počet zobrazení: 244
 

Třetí jaderný ledoborec byl spuštěn na vodu

Před týdnem byl v Petrohradě spuštěn na vodu ledoborec Ural třídy LK-60 (projekt 22220). Jde již o třetí ledoborec nové generace. To znamená dokončení další etapy v realizaci projektu Rosatomu na zajištění celoroční plavby po Severní mořské cestě, která vede podél severních ruských břehů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2019 | Počet zobrazení: 244
 

Nový formátovací vůz značky STILL

Česká pobočka společnosti STILL nabízí v rámci prodeje manipulační techniky komplexní služby, do kterých patří rovněž servis trakčních baterií zahrnující mj. jejich formátování. K těmto účelům slouží nové vozidlo vybavené formátovacím zařízením, nezbytnými komponenty a nářadím.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2019 | Počet zobrazení: 233
 

Kyberbezpečnost bez AI bude nemyslitelná

Umělá inteligence (AI) se dostává do popředí v mnoha oborech a kyberbezpečnost není výjimkou. Přední hráči v oboru IT bezpečnosti se výzkumu umělé inteligence i strojového učení věnují již řadu let.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2019 | Počet zobrazení: 260
 

Dachser testuje dodávky pomocí bezemisních vozidel

Zákazníky společnosti Dachser v centru Stuttgartu zásobuje plně elektrické 18tunové vozidlo eActros, které doplnilo na kompletní stav vozového parku (zahrnující i nákladní elektrokola) pro bezemisní zásobování centra tohoto německého města.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2019 | Počet zobrazení: 227
 

MVK Fusion = jeden modul pro maximální rozmanitost

Modul ProfiNet/ProfiIsafe slučuje tři základní funkce instalační techniky: digitální standardní senzory a akční členy, digitální bezpečnostní senzory a akční členy a IO-Link. Tato kombinace je působivě inovační a umožňuje nové a převratné koncepce pro automatizaci. Instalace se zjednodušuje a urychluje.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2019 | Počet zobrazení: 235
 

Pozor na veřejné Wi-Fi sítě

Práce v kavárnách a restauracích, surfování na internetu na veřejných místech nejen v Česku, ale i v zahraničí, se stalo velmi rozšířeným. Málo lidí si ale uvědomuje, že se vystavuje velkému nebezpečí. Internetoví útočníci mohou přes veřejné sítě získat přihlašovací údaje a pokusit se je použít pro přihlášení k e-mailu nebo na sociální sítě. Dotyčný tak může přijít o svou internetovou identitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2019 | Počet zobrazení: 242
 

Satelity zajistí 5G internet pro všechny

Cenově dostupný vysokorychlostní internet kdekoli na světě, to je cílem společností Atos a OneWeb. Úspěšné vyslání šesti družic z kosmického centra ve Francouzské Guyaně do vesmíru, které proběhlo letos v únoru, bylo zatím jen prvním krokem. Zařízení Assembly, Integration and Testing (AIT) od firmy Atos totiž umožňuje vůbec poprvé masovou výrobu satelitů.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2019 | Počet zobrazení: 269