Škoda Auto vyhodnotila loňský rok jako úspěšný

Na výroční tiskové konferenci v pražském Karlíně zhodnotili zástupci automobilky Škoda Auto bilanci za rok 2021. Navzdory pandemii a narušeným dodavatelským řetězcům v autoprůmyslu považují uplynulý rok za úspěšný.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2022 | Počet zobrazení: 329
 

Edice Cullinan nazvaná Frozen Lakes

S nástupem zimní sezóny odhalila společnost Rolls-Royce sérii nových automobilů řady Cullinan z programu Bespoke, které jsou inspirovány barvami, texturami a náladami zimní krajiny v severní a střední Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2022 | Počet zobrazení: 339
 

Cayenne Platinum pro stylovější jízdu

Porsche uvedlo na trh speciální sérii řady Cayenne: Platinum Edition. Nové SUV se vyznačuje exkluzivně sladěnými designovými prvky a rozšířenou výbavou. Exkluzivní prvky edice nabídne Cayenne, Cayenne E-Hybrid a Cayenne S, stejně jako jejich varianty Coupé.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2022 | Počet zobrazení: 332
 

Všechny týmy, které podporuje Goodyear, skončily v první desítce

Po dvou týdnech a zhruba osmi tisících kilometrů v náročném terénu Arabské pouště skončila nedávno Rallye Dakar 2022. Všechny tři stupně vítězů již podruhé obsadily týmy KAMAZ-master.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2022 | Počet zobrazení: 355
 

Teplárny jsou poslední ostrůvky cenové stability energií

I přesto, že cena povolenky za vypouštěné CO2 trhá jeden rekord za druhým, teplo se pro koncového zákazníka nijak zásadně nezdražuje. Samozřejmě, ne všechny teplárny si mohou dovolit cenu nezvýšit, nicméně obor jako celek nelze srovnávat se situací kolem enormního růstu cen u plynu a elektřiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2022 | Počet zobrazení: 357
 

V Sasku bude jedno z nejvýkonnějších bateriových úložišť

Společnost JT Energy Systems dává použitým lithium-iontovým bateriím nový život a v budoucnu bude vyrábět bezemisní baterie. Tato společnost, která vznikla spoluprací firem Jungheinrich a Triathlon, staví v saském Freibergu flexibilní bateriové úložiště se špičkovým výkonem 25 MW.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2022 | Počet zobrazení: 347
 

Schneider implementoval svůj systém ve firmě Precheza

Poprvé v České republice implementoval Schneider Electric všechny vrstvy systému EcoStruxure Power v přerovské Precheze, který ji bude pomáhat i s hospodařením s energiemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2022 | Počet zobrazení: 357
 

Zaměstnanci jsou větší hrozbou než akce hackerů

Společnost Western Digital zveřejnila výsledky výzkumu, který mapoval přístup k citlivým datům u více než 2000 zaměstnanců a jejich chování (jako uživatelů dat) a zaměstnavatelů (jako správců dat) napříč evropskými zeměmi a zeměmi středního východu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2022 | Počet zobrazení: 330
 

Čipová krize způsobila pokles výroby vozidel

Narušené dodavatelské a logistické řetězce v čele s nedostatkem polovodičů vrátily produkci vozidel v ČR o osm let nazpátek. V roce 2021 tak bylo vyrobeno 1 141 698 silničních vozidel všech typů. To představuje pokles o 3,7 % vůči prvnímu pandemickému roku 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2022 | Počet zobrazení: 337
 

Peugeot zahájil výrobu vodíkového modelu

Do historie značky se zapsalo datum 13. prosince 2021, jako nový milník. Z výrobní linky totiž sjel vůbec první sériový vůz Peugeot na vodíkový pohon. Peugeot tak bude v segmentu užitkových vozů nabízet vedle konvenčních a elektrických verzí také variantu poháněnou vodíkovými palivovými články (hydrogen full cell).

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2022 | Počet zobrazení: 338