Vítěz testu letních pneumatik - Turanza T005

Nová cestovní letní pneumatika Bridgestone Turanza T005 byla vyhlášena vítězem testu letních pneumatik 2019, který uspořádal autoklub ADAC. Pneumatika s rozměrem 185/65 R 15 obdržela nejlepší hodnocení provozních vlastností na suchém i mokrém povrchu a umístila se na prvním místě před všemi konkurenty.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2019 | Počet zobrazení: 228
 

Agema bude v Holešově stavět výrobní halu

Anglická společnost Agema Engineering uvede ještě do konce letošního roku v Holešově na Kroměřížsku do provozu novou výrobní halu, kterou postaví brněnská společnost JB Stavební ze skupiny Swietelsky. Kontrakt byl podepsán začátkem března, nyní začínají přípravné práce, předcházející vlastní výstavbě.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2019 | Počet zobrazení: 238
 

Bosch přebírá výrobu elektromotorů EM-motive

Společnost Bosch přebírá kontrolu nad společností EM-motive, jedním z nejúspěšnějších evropských výrobců elektromotorů. Bosch a Daimler založily EM-motive GmbH v roce 2011 jako společný podnik s rovnocenným podílem. Od té doby firma vyrobila kolem 450 000 elektromotorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2019 | Počet zobrazení: 195
 

Tiskárny OKI na veletrhu Reklama Polygraf

Tisk bílou barvou, malonákladovou produkci etiket, velkoplošný tisk, potisk obálek, mrazu a vodě odolných štítků a řadu dalších možností, které v oblasti grafického tisku nabízejí produkty OKI, představí společnost na veletrhu Reklama Polygraf Obaly 2019 v hale 4 (od 9. do 11. dubna v areálu Výstaviště PVA Expo Praha).

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2019 | Počet zobrazení: 217
 

Pardubické Volvo v novém

V Pardubicích se od letošního března mohou příznivci značky Volvo těšit z nových modelů i služeb ve znovuotevřených prostorách zrekonstruovaného autosalonu, který nyní plně odpovídá novým standardům značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2019 | Počet zobrazení: 194
 

Prodej nepasterovaného plechovkového piva trhá rekordy

Přesně před rokem uvedl Pivovar Svijany do plného provozu novou automatickou stáčecí linku s roční kapacitou až sto milionů plechovek a začal na ní jako první český pivovar stáčet do plechovek „živé“ pivo bez pasterizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2019 | Počet zobrazení: 353
 

První koloběžka „vytištěná“ 3D tiskem

Koloběžka s unikátním rámem z 3D tiskárny byla vytištěna na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava. Prototyp s bionickou konstrukcí z korozivzdorné oceli, který je plně funkční, vznikl na 3D tiskárně Renishaw AM400, která jemný kovový prášek zcela roztaví a následně ho klade po vrstvách.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2019 | Počet zobrazení: 239
 

Světový den zubního zdraví ve znamení prevence

Dne 20. března byl Světový den zubního zdraví a stomatologové po celém světě nabádají k prevenci. Podle stomatologa Alexandera Schilla je totiž naprostá většina problémů s chrupem způsobena zanedbáním preventivní péče. Velká část populace nezná zásady správné péče o zuby a z neznalosti často volí nekvalitní služby.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2019 | Počet zobrazení: 271
 

Zrestaurovaná studie autonomního vozu z 50. let

Společnost Goodyear a muzeum Klairmont Kollections představili na ženevském autosalonu zrestaurovaný vůz Golden Sahara II s průhlednými pneumatikami, které by mohly v budoucnu přispět ke zlepšení viditelnosti za zhoršených povětrnostních podmínek.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 3. 2019 | Počet zobrazení: 206
 

Supra dostala sportovnější verzi

Celkem sedm zásadních premiér avizuje Toyota během letošního roku. Některé z nich už proběhly a jednou z nejdůležitějších je uvedení páté generace legendárního kupé Supra. Toyota představila ještě koncept GR Supra Performance Line s označením TRD.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 3. 2019 | Počet zobrazení: 192