Stellantis oznámil strategickou investici do mědi

Koncem února letošního roku oznámila skupina Stellantis investici ve výši 155 milionů dolarů do projektu společnosti McEwen Copper v Argentině, který významně přispěje k dosažení uhlíkové neutrality skupiny do roku 2038.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2023 | Počet zobrazení: 523
 

V Praze byl pořádán summit dodavatelů

Nově jmenovaný velvyslanec USA v ČR Bijan Sabet přivítal na symposiu Supplier Day 2023 zástupce 55 českých firem. Akci pro dodavatele organizovaly společnosti Westinghouse Electric Company a Bechtel, které v listopadu předložily nabídku na podporu plánovaného rozšíření jaderného programu Česka o reaktor AP1000.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2023 | Počet zobrazení: 534
 

Honeywell otevřel výzkumné centrum pro automatizaci skladů

Nové výzkumné a vývojové centrum bude v Brně testovat technologie navržené tak, aby umožňovaly rychlejší a přesnější plnění objednávek napříč evropskými dodavatelskými řetězci.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2023 | Počet zobrazení: 574
 

Colliers uspěl s kancelářemi pro MB ČR

Ocenění za nejlepší interiérový design získala společnost Colliers za moderní kanceláře společnosti Mercedes-Benz Česká republika, které zrealizovala v budově Anděl 17 na Praze 5.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2023 | Počet zobrazení: 555
 

Goodyear rozšiřuje řadu Eagle F1

Vysoce ceněné pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 se během letošního roku na trhu objeví v dalších nových rozměrech. Pneumatiky, které nabízejí špičkové užitné vlastnosti na suché i mokré vozovce, jsou současně již připraveny na požadavky nejnovější generace elektromobilů a vozů SUV.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2023 | Počet zobrazení: 542
 

Pocta Karlu Lopraisovi

Návštěvníci expozice Doprava v Národním technickém muzeu mají od 1. března 2023 možnost zhlédnout reprízu výstavy „Proč?... protože Karel Loprais“, kterou v roce 2021 uspořádalo Muzeum Beskyd s Karlem Lopraisem ve Frýdku Místku.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2023 | Počet zobrazení: 565
 

Vládní letka je po šesti týdnech opět kompletní

S nečekanými problémy se potýkala tzv. vládní letka poté, co se jeden ze dvou největších strojů její flotily, Airbus A-319, vrátil z ostravského hangáru servisní a opravárenské firmy Job Air Technic v Mošnově až koncem února místo očekávaného 21. ledna.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2023 | Počet zobrazení: 1554
 

Nové distribuční centrum KION bude vysoce automatizované

V městě Kahl am Main poblíž německého Aschaffenburgu začínají rozsáhlé stavební práce na novém centru společnosti KION Group pro distribuci náhradních dílů, které má být dokončeno počátkem roku 2025.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2023 | Počet zobrazení: 504
 

Snižte své účty za elektřinu sledováním spotřeby

V dnešní době, kdy ceny energií prudce vzrostly, všichni hledáme způsoby, jak ušetřit na účtech za elektřinu. Pomoci mohou chytré zásuvky Tapo se sledováním spotřeby energie, které umožňují lépe porozumět spotřebě a optimalizovat ji.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2023 | Počet zobrazení: 577
 

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kdo má v ruce mobil

Pokud se chystáte pořídit si domů Wi-Fi síť a bojíte se, abyste ji správně nastavili, tak nemusíte. V tomto článku vám poskytneme odpovědi na otázky typu: Jaký router si vybrat? Je lepší zvolit klasický nebo mesh systém? A co Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A co bude pak, až to přinesu domů?

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2023 | Počet zobrazení: 556