Dako vystavovalo funkční exponát tramvajové brzdy

Na veletrhu InnoTrans v Berlíně představil český výrobce komponentů pro kolejová vozidla Dako CZ své novinky z oblasti pneumatických, hydraulických i elektromechanických brzdových systémů a také plně funkční elektromechanickou brzdovou jednotku.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2018 | Počet zobrazení: 155
 

Nový monitor pro profesionály

Společnost MMD uvádí na trh nový monitor Philips Brilliance 328P6VUBREB s USB-C dokováním. Disponuje Ultra Clear 4K UHD rozlišením (3840 x 2160 bodů), HDR 600 pro živý obraz, USB 3.1 pro rychlejší přenos dat, konektorem RJ-45 pro bezpečný přenos dat a spoustou dalších funkcí. Na trhu bude k dispozici v listopadu 2018.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2018 | Počet zobrazení: 162
 

TVEL představila své projekty v Praze

Provoz jaderného paliva ruské výroby v reaktorech VVER: zkušenosti, analýzy a perspektivy – to byl název konference, která proběhla v Praze. Akce se zúčastnilo na 60 odborníků z Bulharska, Česka, Finska, Ruska a Ukrajiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2018 | Počet zobrazení: 166
 

LARA - komunikační systém do nemocnic

Společnost iNELS představila na popud Kroměřížské nemocnice revoluční řešení LARA NP. Nová verze multifunkčního multimediálního zařízení je uzpůsobená pro použití v nemocnicích, léčebnách dlouhodobě nemocných, penzionech pro důchodce, lázeňském ubytování a všude tam, kde je nutné zabezpečit trvalý dohled a rychlou komunikaci s hospitalizovaným.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2018 | Počet zobrazení: 167
 

Specialisté z Řeže školili v Africe

Jde o unikátní trénink nigerijských specialistů, který je ukončen vydáním certifikátu. Společnost ÚJV Řež se tímto podílí již na 17. odvozu vysoko obohaceného jaderného paliva, s cílem snížit riziko jeho možného zneužití pro válečné či teroristické účely. Akce je pořádaná jako další krok k bezpečnějšímu kontinentu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2018 | Počet zobrazení: 170
 

Systém, který šetří hotelům elektřinu

Pro zákazníky přicházející častokrát vůbec poprvé do hotelového pokoje bývá nejčastějším problémem orientace ve vypínačích na světla, lampy a ostatní zařízení v pokoji. Protože vypínače nejsou popsané, běhá host po pokoji a zkouší, který je na co. Když se pak ubytuje v noci a musí řešit, kterým vypínačem vypne lampu, která mu z druhé strany pokoje svítí přímo do obličeje, je to nekomfortní.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2018 | Počet zobrazení: 171
 

MAAE rozšiřuje rezervu uranu

Mezinárodní rezerva obohaceného uranu určeného pro jadernou energetiku bude rozšířena. Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) o tom podepsala během Generální konference MAAE, která probíhá ve Vídni (17.-21. září), smlouvu se společností Techsnabexport (součást ruské korporace pro atomovou energii Rosatom).

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2018 | Počet zobrazení: 191
 

Smart City Třinec má první rychlodobíjecí stanici

Tři nové veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily, mezi nimi i první zdejší stojan pro rychlé dobití, jsou nyní k dispozici řidičům elektrických aut v Třinci. ČEZ tak navazuje na spolupráci s podbeskydským městem, kde loni stál u startu provozu největšího elektrobusového parku v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2018 | Počet zobrazení: 174
 

Bridgestone spouští nejmodernější digitální řešení pro údržbu

Integrované řešení FleetPulse, které uvádí Bridgestone na trh, používá aplikaci pro mobilní telefony, centrální webové stránky a systém pro sledování tlaku v pneumatikách TPMS. Jde o zjednodušení provozních činností ve vozovém parku, prodloužení doby provozu vozidel a snížení nákladů na jejich údržbu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2018 | Počet zobrazení: 177
 

Nový Peugeot Partner - Mezinárodní dodávka roku 2019

Novinka od Peugeotu - model Partner - získala ve středu 19. září v Hannoveru titul International Van Of The Year 2019. Toto ocenění je uznáním práce týmů značky Peugeot a jejich odměnou za úsilí vynaložené v projektu, který je jedním z pilířů strategie vývoje značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2018 | Počet zobrazení: 216