Trh s manipulační technikou v ČR si vedl dobře

V průběhu loňského roku zaznamenal trh s manipulační technikou v Česku pokles o téměř 13 % oproti předchozímu roku. Přesto se však v průběhu roku 2020 prodalo téměř 8900 vozíků, což je vzhledem k aktuální situaci na trhu dobrý výsledek a dokazuje sílu českého průmyslu a obchodu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2021 | Počet zobrazení: 244
 

Písek přechází na elektrobusy

Městská hromadná doprava v Písku kompletně přechází na elektrický pohon. Pětice nových elektrobusů má zázemí v areálu o sedmi dobíjecích stanicích, který dodala společnost ČEZ Esco. Obnovou vozového parku MHD naplňuje město na řece Otavě svou strategii Smart Písek.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2021 | Počet zobrazení: 247
 

Nový Peugeot e-Partner

Značka Peugeot se stává jedním z prvních výrobců, kteří v Evropě nabízejí kompletní řadu elektrických užitkových vozidel. Přichází s novým modelem e-Partner, který bude představen v druhé polovině letošního roku, s dojezdem až 275 km.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2021 | Počet zobrazení: 270
 

Pirelli bude obouvat elektrické Riviany

Pneumatiky na míru vyrábí značka Pirelli pro nespočet automobilových značek na světě. Jejich řady nyní rozšiřuje společnost Rivian, která je další velkou americkou nadějí v oblasti autoprůmyslu. Její první produkty – elektrický pickup R1T a elektrické SUV R1S – budou obuty pneumatikami Pirelli Scorpion.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2021 | Počet zobrazení: 262
 

Vývoj auta s řízením drive-by-wire

Valeo na polygonu v Milovicích testuje ve spolupráci s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava první automobil s tzv. drive-by-wire řízením, které je výsledkem jejich společného vývoje. Jedná se o důležitý krok k plně autonomnímu řízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2021 | Počet zobrazení: 284
 

Nový web divize Automotive Aftermarket

Digitalizace, konsolidace a strukturální změny mění tvář celého odvětví – a této dynamice odpovídá i nový web divize Automotive Aftermarket ze skupiny Schaeffler, který mapuje celý sortiment skupiny díky jednoduché navigaci s přehledným designem.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2021 | Počet zobrazení: 327
 

ATRAK zajišťuje přehled nad českým nebem

Společnost ATRAK, divize CSG Aerospace, předala druhou část systému AGAS. Tato softwarová firma poskytuje řešení pro letecký průmysl a vyvinula jej pro ministerstvo vnitra, kterému má sloužit k nepřetržitému dohledu nad vzdušným prostorem ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2021 | Počet zobrazení: 293
 

Rok 2020 urychlil digitalizaci českého zemědělství

Jednou z dobrých zpráv právě skončeného loňského roku je výrazná modernizace zemědělství. Data skupiny BASF ukazují, že pandemie covidu-19 a s ní související omezení celosvětově urychlily zavádění efektivnější a udržitelné produkce. Značný pokrok nastal především v digitalizaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2021 | Počet zobrazení: 331
 

Nový Crossland s novou tváří Opel Vizor

Celosvětově druhým nejprodávanějším modelem německé automobilky Opel (a dokonce „jedničkou“ na českém trhu), je pohledné SUV Opel Crossland, který ve své druhé generační podobě vyjíždí nyní i na český trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2021 | Počet zobrazení: 274
 

Lexus LFA slaví narozeniny

Již deset let uplynulo od zahájení výroby LFA, originálního supersportu, jenž otevřel nový pohled na značku Lexus coby vizionářského výrobce vysoce výkonných vozů světové třídy. Od počátku byla jeho výroba omezena počtem 500 kusů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2021 | Počet zobrazení: 256