Na britské Farnborough Air Show byl odhalen nový český bitevník

  Největší evropské přehlídky letadel Farnborough Air Show 2018 se zúčastnila také agentura CzechTrade spolu s českými dodavateli v leteckém průmyslu. Agentura na podporu obchodu misi zorganizovala s cílem navázat nové obchodní vztahy s klíčovými výrobci letadel. Během akce představilo Aero Vodochody nový letecký bitevník F/A-259. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2018 | Počet zobrazení: 158
 

UR představí nové coboty na MSV

  Universal Robots na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí v hale G poprvé naživo inovovanou řadu kolaborativních robotů e-Series, které byly letos v červnu oficiálně uvedeny na veletrhu Automatica v Mnichově. Návštěvníci budou mít možnost se seznámit navíc s aplikacemi a službami lokálních distributorů a s produkty partnerských firem platformy UR+.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2018 | Počet zobrazení: 480
 

Dachser rozšiřuje logistické centrum v Německu

  Logistický provider Dachser uvedl do provozu další sklad pro kontraktní logistiku včetně nových kanceláří v pobočce v Überherrnu, která je zároveň jedním ze tří eurohubů celé skupiny Dachser. Nové prostory rozšířily toto logistické centrum na celkových 62 000 m2 s kapacitou 110 000 paletových míst. Investice čítala 15 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2018 | Počet zobrazení: 140
 

Vítkovice Mechanika chtějí do reorganizace s investorem

  Společnost Vítkovice Mechanika chce vyřešit své závazky ve výši zhruba 416 milionů korun a projít reorganizací se vstupem investora. Návrh na reorganizaci doručený Krajskému soudu v Ostravě počítá se strategickým investorem v podobě společnosti SUPERMETAL, která má zajistit profinancování výroby a uspokojení pohledávek.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2018 | Počet zobrazení: 129
 

Renishaw představí novou sondu s vysokou opakovatelností

  Společnost Renishaw má v plánu představit na veletrzích IMTS v USA, AMB v Německu a na MSV v Brně sondu RMP400 pro obráběcí stroje, a to před jejím oficiálním uvedením na trh na veletrhu JIMTOF 2018 v Japonsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2018 | Počet zobrazení: 137
 

Každé připojené autonomní vozidlo bude generovat 1 TB dat měsíčně

  Zpráva o tom, jaké překvapení čekalo automobilku Jaguar Land Rover, když začala vyhodnocovat data sebraná z několika prvních sérií připojených vozidel provozovaných na Středním východě, je sice už staršího data, ale stále nejlépe ilustruje, jak může fungovat šťastná náhoda v oblasti konektivity.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2018 | Počet zobrazení: 140
 

Dokážete pracovat půl hodiny v kuse?

  Z nejnovější studie softwarové společnosti RescueTime vyplývá, že téměř polovina současných zaměstnanců se na práci nesoustředí déle než půl hodiny v kuse a někteří dokonce ani 15 minut. V průměru každých 6 minut totiž kontrolují příchozí e-maily nebo píší sms zprávy.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2018 | Počet zobrazení: 148
 

Citroën Origins - netradiční muzeum legendárních modelů

  Citroën v České republice spouští nové webové stránky Citroën Origins (www.citroenorigins.cz) věnované historickému odkazu značky, které nabízejí zcela nové zážitky a možnosti, jak se seznámit s jejími legendárními modely: pohledy 360°, specifické zvuky (motor, klakson atd), dobové brožury, historky atd.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2018 | Počet zobrazení: 167
 

Skupina PSA ohlásila rekordní obrat i ziskovost

  Obrat skupiny PSA dosáhl v prvním pololetí roku 2018 celkem 38 595 mil. eur, což znamená růst oproti srovnatelnému období roku 2017 o 40,1 % a při konstantním směnném kurzu (2015) a stálém okruhu konsolidace o 22,9 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2018 | Počet zobrazení: 143
 

Hyundai připravuje třetí „N" a otevřel nové dealerství

  Automobilka již dokončuje vývoj nového modelu i30 Fastback N, který rozšíří produktovou řadu vysokovýkonných vozů s logem N. Nyní probíhá intenzivní testování prototypů, včetně rozsáhlých zkoušek na silnicích s různým povrchem po celé Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2018 | Počet zobrazení: 137