Koloběžka kombinovaná se skateboardem

Automobilka Audi reaguje na městský trend multimodální dopravy novým konceptem elektrické koloběžky. Tato novinka s názvem Audi e-tron Scooter je koncipována pro sportovně založené jezdce a kombinuje pozitivní vlastnosti elektricky poháněné koloběžky a skateboardu. Prodej by měl být zahájen koncem příštího roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2019 | Počet zobrazení: 274
 

Vyměnitelný objektiv s nejvyšší optickou stabilizací

Společnost FUJIFILM rozšířila řady výměnných objektivů X Series pro digitální fotoaparáty o kompaktní objektiv s 5x zoomem FUJINON XF16-80mmF4 OIS WR. Jeho uvedení na trh je plánované na konec letošního září. Maximální hodnota clony je F4 a objektiv jí nabízí napříč ohniskovou vzdáleností 16-80 mm (odpovídá 24-122 mm u 35mm ekvivalentu).

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2019 | Počet zobrazení: 272
 

Kamerový systém s plnou kontrolou prostoru

NVR kamerový systém Evolveo Detective D04 FHD se skládá ze čtyř IP kamer a centrálního modulu, který je možné rozšířit o pevný disk SATA. Obraz z propojených kamer je možné přenášet přes VGA/HDMI výstup na připojený monitor, televizi nebo prostřednictvím LAN výstupu na vzdálené PC, notebook, mobilní telefon nebo další zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2019 | Počet zobrazení: 264
 

Kia zahájila výrobu modelu XCeed

Výrobní závod Kia Motors Slovakia oficiálně spustil sériovou výrobu nového crossoveru Kia XCeed. Jde o čtvrtou karosářskou verzi modelové řady Ceed, kterou dosud úspěšně reprezentují varianty hatchback, sportswagon a shooting brake (ProCeed). V ČR bude k dostání od září.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2019 | Počet zobrazení: 286
 

Benzínové motory jsou na provoz dražší

Český zájemce o ojetý vůz se stále více poohlíží po benzínovém motoru. Obrat v poptávce po naftové motorizaci způsobila především mediální hysterie okolo kauzy „Dieselgate“. Klienti autobazarů si tak paradoxně často odvážejí vozy s větší spotřebou a horším vlivem na zdraví a životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2019 | Počet zobrazení: 267
 

Digitální strážce nabízí snadné zálohování

Na českém trhu je od začátku srpna k dispozici nová zálohovací služba Digitální strážce, jež nabízí všem zájemcům snadné a dostupné zálohování osobních či pracovních dat. Platforma je postavená na technologii společnosti Acronis, která je celosvětovým lídrem v oblasti kybernetické ochrany.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2019 | Počet zobrazení: 262
 

Mitsubishi bude mít nové centrum

Společnost Mitsubishi Motors plánuje otevřít nové centrum „MI-Garden GINZA“ s cílem prezentovat spojení nápaditého designu, osvědčených technických řešení a průkopnických technologií, které představuje značka Mitsubishi a její sdělení „Drive your Ambition“.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2019 | Počet zobrazení: 274
 

Vědecké poznatky posouvají sektor k větší udržitelnosti

Technologická společnost 3M se zaměřuje na aplikaci vědeckých poznatků do každodenního života a moderní materiály, které vytvářejí, výrazně zlepšují jízdní i technické vlastnosti automobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2019 | Počet zobrazení: 261
 

Dachser zahajuje provoz ve Švédsku

Založením sítě Dachser Air & Sea Logistics Sweden investovala firma do rozšíření celosvětové sítě leteckých a námořních přeprav a posílila svou pozici na skandinávském trhu. Nová kancelář v Göteborgu je určena pro letecké a námořní přepravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2019 | Počet zobrazení: 272
 

Chytrý systém pro úzké prostory

Vedení dat a médií vysokou rychlostí v úzkých prostorech je velkou výzvou pro mnoho uživatelů, např. v intralogistice. Pro tyto aplikace dodává firma igus, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost HENNLICH, kompaktní systém micro flizz.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2019 | Počet zobrazení: 291