Na české silnice míří 14 E-Transitů v barvách DHL

Český Ford předal české pobočce přepravní společnosti DHL Express flotilu bezemisních užitkových vozů Ford Pro E-Transit. Nasazení tohoto vozu je pro obě společnosti významným krokem na cestě k uhlíkové neutralitě a ČR je teprve druhou zemí v Evropě, kde byly tyto bezemisní vozy předány.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2022 | Počet zobrazení: 463
 

Zlepšená efektivita při tvarování strukturální pěny

Na veletrhu K show 2022 představí firma ENGEL možnosti vylepšení nákladové efektivity tvarování strukturální pěny pomocí nových jednotek centrálního zásobování plynem Engel e-foam XL multi.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2022 | Počet zobrazení: 483
 

Třídit a rozesílat budou robotičtí pomocníci

Každý druhý balíček procházející distribucí prostřednictvím společnosti Zásilkovna bude v letošní předvánoční sezóně roztříděn automatizační technologií. Firma zdvojnásobila počet robotů a zprovoznila nové třídicí depo u Prahy.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2022 | Počet zobrazení: 527
 

CZ LOKO připravuje třetí CZ Trainee program pro maturanty

Ještě do konce října se mohou maturanti technických středních škol a odborných učilišť z Českotřeboňska a Jihlavska zapojit do CZ Trainee programu CZ LOKO. Největší český výrobce lokomotiv v něm studentům nabízí možnost, jak zahájit svou profesní kariéru u stabilního zaměstnavatele.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 10. 2022 | Počet zobrazení: 504
 

Opakovače zlepší mobilní signál ve vlacích ČD

Cestující ve vlacích Českých drah se snad konečně dočkají spolehlivého pokrytí mobilním signálem pro kvalitní hlasové i datové služby po celou dobu jízdy, což by měly zajistit opakovače mobilního signálu ve vlacích.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 10. 2022 | Počet zobrazení: 486
 

NTM opět pořádá Recyklační víkend

Na pátek 14. října připadá Mezinárodní den elektroodpadu a Národní technické muzeum v Praze s kolektivním systémem Elektrowin vyhlašují tradiční Recyklační víkend, který se tak jako v minulých letech bude konat online prostřednictvím internetu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2022 | Počet zobrazení: 515
 

Exceloval i nový robotický retrak Linde

Na letošním ročníku MSV v Brně si odbyl svou českou premiéru i nový robotický vysokozdvižný vozík společnosti Linde Material Handling. Automatický vozík typu retrak byl v pohybu po celou dobu trvání veletrhu a bezchybně prováděl zadanou manipulaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2022 | Počet zobrazení: 537
 

Za kyberbezpečností na veletrh it-sa

Norimberské výstaviště bude hostit od 25. do 27. října opět veletrh it-sa Expo&Congress 2022, na jehož letošním ročníku představí novinky v oboru kybernetické bezpečnosti přes 670 vystavovatelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2022 | Počet zobrazení: 422
 

Nejlepší exponáty získaly prestižní ocenění

K tradičním událostem na MSV v Brně patří udílení Zlatých medailí nejlepším exponátům, které vybere odborná porota z nominovaných. Z šestadvaceti přihlášených kandidátů na Zlaté medaile si prestižní ocenění odvezlo šest exponátů a jeden zvláštní ocenění poroty.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 10. 2022 | Počet zobrazení: 546
 

Nejekologičtější sportovní aréna v historii

Automobilka Toyota zahájila výstavbu nejekologičtější multifukční sportovní arény v Japonsku. Pojmenovaná je Tokyo A-Arena a bude stát v tokijské čtvrti Koto na ostrově Odaiba.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2022 | Počet zobrazení: 549