Kia postaví výrobní závod v Indii

Společnost Kia Motors podepsala předběžnou smlouvu s vládou indického státu Ándhrapradéš na vybudování nového výrobního závodu v administrativním regionu Anantapur. Výstavba nového závodu, který je prvním závodem Kia Motors na území Indie, si vyžádá investici čítající asi 1,1 mld. USD. Zahájení stavby je naplánováno ještě letos.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2017 | Počet zobrazení: 145
 

Citroën odhalil ceny pro model C-Elysée

Vůz se změněným designem oproti předchozí generaci, který je určený na mezinárodní trhy, je uznáván pro svůj komfort a prostornost. Nyní je vybaven technologiemi usnadňujícími řízení. Jeho prodej byl zahájen v prvním čtvrtletí letošního roku a nyní přichází výrobce s aktualizovaným ceníkem.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2017 | Počet zobrazení: 149
 

Pro DB Schenker doručují roboty hračky

Roboti a automatizované balení zásadně mění způsob, kterým DB Schenker organizuje online objednávky pro největší skandinávský e-shop Lekmer.com s hračkami a dětským oblečením. Celkem 65 robotů systému CarryPick dokáže za den zpracovat až 40 000 objednávek. Navíc ušetří až 20 % místa a zvýší produktivitu personálu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2017 | Počet zobrazení: 131
 

Dell slaví čtvrtstoletí na českém trhu

Česká pobočka společnosti Dell EMC si letos na jaře připomíná 25. výročí působení společnosti na českém trhu. Československé zastoupení tehdejšího Dell Computer bylo založeno v Praze 30. dubna 1992, v Osadní ulici na Praze 7. I když měla při založení 4 zaměstnance, u jejího otevření nechyběl ani sám Michael Dell.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2017 | Počet zobrazení: 176
 

Umělá inteligence ve službách průmyslu

ABB a IBM budou spolupracovat v oblasti průmyslových řešení s umělou inteligencí. V rámci strategické spolupráce se propojí stěžejní technologická řešení obou firem - digitální nabídka ABB Ability s kognitivními zkušenostmi internetu věcí IBM Watson.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2017 | Počet zobrazení: 184
 

Mostecký autodrom ovládnou autoveteráni

Fanoušci a obdivovatelé historických vozidel budou mít v Mostě o víkendu 13. a 14. května příležitost vidět přes 140 historických automobilů a motocyklů. Tamní autodrom hostí v premiéře závody formulí z velkých cen a cestovních aut vyrobených v minulém století, jež budou jezdci prohánět po závodní dráze velkého okruhu. Na diváckém svahu si navíc dají sraz majitelé veteránů, a to jak automobilů, tak motocyklů. Návštěvníky tak čeká velkolepá podívaná.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2017 | Počet zobrazení: 145
 

Český průmysl si zvyká na 3D tisk

Více než polovina výrobních společností v ČR již využívá technologii 3D tisku nebo ji plánuje využít v příštích pěti letech, vyplývá to ze studie poradenské firmy Ernst and Young (EY) provedené ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2017 | Počet zobrazení: 170
 

DHL usiluje o logistiku bez emisí

Logistická skupina Deutsche Post DHL sníží do roku 2050 veškeré své emise související s logistikou na nulu. Ambiciózního cíle má být dosaženo v rámci koncernového programu GoGreen na ochranu životního prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2017 | Počet zobrazení: 129
 

Investice do výroby pružinové oceli

ArcelorMittal Ostrava investuje do přestavby chladicího lože pro řízené chlazení pružinové oceli na středojemné válcovně přes 80 mil. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2017 | Počet zobrazení: 139
 

Zaregistrujte se do online shopu - a získejte dárek!

Společnost Murrelektronik představuje nový online shop, díky jehož výhodám lze získat komplexní a přehledné informace o produktech firmy. Každému, kdo se nově zaregistruje a uskuteční svoji první objednávku na novém online shopu v období od 1. května do 30. června 2017, pošle Murrelektronik zajímavý a praktický dárek.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2017 | Počet zobrazení: 189