Kluzné pouzdro drylin pro hřídelová vedení

Vysoce přesný pohyb po hřídeli zajišťuje nová série kluzných pouzder W360CM, vyvinutá německou firmou igus, kterou na českém trhu výhradně zastupuje litoměřický HENNLICH.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2021 | Počet zobrazení: 276
 

Nový segment – mobilní robotické příslušenství

Společnost ROEQ, výrobce mobilního robotického příslušenství, vstupuje na lokální trhy s řešeními, která podnikům umožní automatizovat široké spektrum procesů vnitropodnikové logistiky – snadno, rychle a za efektivní náklady.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2021 | Počet zobrazení: 292
 

Vysoce únosné kuličkové šrouby na ohraňovací lisy

Po úspěchu se stroji předchozí generace si přední výrobce ohraňovacích lisů pro své nejnovější elektrické lisy opět zvolil vysoce kvalitní kuličkové šrouby NSK. Nový stroj, který je s lisovací sílou (80 tun) nejvýkonnější ve své řadě, používá vysokorychlostní kuličkové šrouby NSK HTF-SRC s těsněním A1.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2021 | Počet zobrazení: 262
 

Nový systém Sinamics pro dopravníkové aplikace

Siemens představil nový kompaktní pohonový systém Sinamics G115D určený speciálně pro horizontální dopravníkové aplikace. Tato výkonná a ucelená jednotka obsahuje motor, frekvenční měnič a převodovku a je ve dvou provedeních: pro montáž na stěnu a na motor.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2021 | Počet zobrazení: 257
 

Hyundai vdechuje život mobilitě budoucnosti

V říjnu chce společnost Hyundai Motor spustit Hyundai Mobility Adventure – metaverse na platformě Roblox s vyspělými produkty a řešeními pro budoucí mobilitu. Současně chce také vyzvat veřejnost, aby se zapojila do otevřeného testování nového virtuálního zážitkového světa.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 9. 2021 | Počet zobrazení: 295
 

Dny teplárenství a energetiky letos nabídnou více než kdy jindy

Již podruhé se bude v netradičním podzimním termínu konat konference Dny teplárenství a energetiky. Dvoudenní akce letos nabídne více odborných a legislativních témat než v minulosti. Podzimní termín a bohatší program nejsou jedinými změnami.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 9. 2021 | Počet zobrazení: 271
 

Před 50 lety obohatil Dachser logistiku výměnnou nástavbou

Koncept výměnné nástavby vyvinul, inspirován námořními kontejnery, Thomas Simon, zeť zakladatele společnosti Dachser, na konci šedesátých let. Výměnná nástavba se v pozemní logistice stala převratnou novinkou, která revolučním způsobem ovlivnila celé odvětví.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 9. 2021 | Počet zobrazení: 273
 

Citroën odstartuje roadshow už 3. září

Další ročník akce Citroën Roadshow, která se letos s podtitulem Electric Experience ponese zejména v duchu elektromobility, se bude konat u obchodních center na celkem 17 místech po celé České republice v termínu od 3. do 26. září. Přijděte si zajezdit.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 8. 2021 | Počet zobrazení: 282
 

Manipulační technika Linde v novém e-shopu

Společnost Linde Material Handling Česká republika, dodavatel manipulační techniky a komplexních intralogistických řešení, vychází vstříc potřebám svých zákazníků a otevřela nový e-shop s manipulační technikou Linde a potřebným příslušenstvím, včetně bezpečnostních systémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 8. 2021 | Počet zobrazení: 295
 

TUL a ABB posilují spolupráci

Fakulta mechatroniky a informatiky Technické univerzity v Liberci uzavřela smlouvu o partnerství se společností ABB, kterou dosavadní spolupráce zahájená před 15 lety získává nový rozměr.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 8. 2021 | Počet zobrazení: 294