Měřte rychleji a na delší vzdálenost

Společnost Nikon představila nový, výkonný a snadno přenosný laserový dálkoměr Forestry Pro II. Jde o inovovanou verzi předchozího modelu, který je uznávaným přístrojem na průzkum v oblasti lesnictví.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2019 | Počet zobrazení: 193
 

Doplňující partnerský program pro segment data center

Lenovo představilo doplňující partnerský program pro oblast DCG s názvem Lenovo Elevate. Program s jednoduchým systémem zpětných rabatů se zaměřuje především na nové partnery, kteří by rádi zahájili spolupráci v rámci prodeje serverů, úložišť a dalších řešení Lenovo pro datová centra.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2019 | Počet zobrazení: 195
 

Vědci vidí v zavedení platooningu velký potenciál

Po prvních testech v reálných logistických operacích bylo zjištěno, že provozování elektricky propojených nákladních vozidel je na německých dálnicích bezpečné, technicky spolehlivé a snadno použitelné při rutinních přepravách.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2019 | Počet zobrazení: 220
 

Bridgestone používá recyklované saze ve velkém

Společnost Bridgestone Americas začala jako první ve svém oboru využívat ve velkém měřítku recyklované saze při výrobě pneumatik, a to v rámci dlouhodobého partnerství se společností Delta-Energy Group, která je lídrem na trhu recyklace materiálů z použitých pneumatik.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2019 | Počet zobrazení: 195
 

Nové inteligentní pneumatiky pro zemědělce

Na letošní výstavě Agritechnica představil Continental nové hybridní pneumatiky obsahující senzory, které pomáhají obsluze minimalizovat zhutňování půdy v terénu a eliminují opotřebení na silnici.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2019 | Počet zobrazení: 189
 

Nutriční den 2019 - nemocniční stravování a nutriční péče v ČR

Mezinárodního projektu Nutriční den 2019, který byl letos stanoven na 7. listopad a jehož cílem je mapování stavu nutriční péče ve zdravotnických a sociálních zařízeních, se letos opět účastní i zdravotnická zařízení v České republice.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 12. 2019 | Počet zobrazení: 215
 

První soukromá standalone 5G síť v průmyslovém prostředí

Společnosti Siemens a Qualcomm Technologies představily první soukromou samostatnou 5G síť (SA) v reálném průmyslovém prostředí. Je dostupná v pásmu 3,7–3,8 GHz.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 12. 2019 | Počet zobrazení: 204
 

ČD – Telematika přenesla data rychlostí 1,2 Tbit/s

V listopadu úspěšně otestovala ČD – Telematika vysokokapacitní datový přenos s kapacitou 1,2 Tbit/s, a to v běžném provozu stávající DWDM sítě. Test proběhl ve spolupráci se sdružením CESNET s využitím technologie firmy ECI.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 12. 2019 | Počet zobrazení: 197
 

Teplotní čidla pro elektromobilitu

Elektromobilita přináší nové standardy pro technologie měření teploty. I to je jedním z důvodů, proč zařazuje firma HENNLICH do svého portfolia nová odporová teplotní čidla a termočlánky Reckmann.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 11. 2019 | Počet zobrazení: 204
 

V Kurské JE-II byl namontován druhý lapač taveniny

Nádoba lapače roztavené aktivní zóny byla 25. listopadu 2019 namontována do prostoru pod budoucí šachtou reaktoru 2. bloku jaderné elektrárny Kurská II s reaktory VVER-TOI. Tuto elektrárnu generace III+ staví Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 11. 2019 | Počet zobrazení: 212