AI ovládne výrobu v Toyotě

Toyota ve svých amerických továrnách zavádí systém řízení založený na umělé inteligenci pod taktovkou technologie společnosti Invisible AI. Díky tomu zvýší bezpečnost a efektivitu výroby. První továrna, která systém již využívá, je v americké Indianě, kde se mj. vyrábí model Highlander.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2022 | Počet zobrazení: 265
 

První nákresy přepracovaného modelu XCeed

Kia zveřejnila první náčrty přepracovaného modelu XCeed. Kompaktní crossover se v modelovém roce 2023 představí s vylepšeným a energickým designem a poprvé bude k dispozici se zcela novou sportovně zaměřenou verzi GT-line.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 7. 2022 | Počet zobrazení: 348
 

S hybridními sportovními výkony i na moře

Značka Cupra společně s firmou De Antonio Yachts představuje první elektrifikovanou jachtu D28 Formentor e-HYBRID, s níž zintenzivňuje své úsilí o trvalou udržitelnost a sportovní výkony.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 7. 2022 | Počet zobrazení: 317
 

Modely C3 a C3 AirCross získaly až osmiletou záruku

Automobilka Citroën nyní přichází s nabídkou 8leté flexibilní záruky pro své dva kompaktní vozy. Podle toho, jak často zákazník jezdí, si může vybrat tu nejvýhodnější kombinaci roků a počtu ujetých kilometrů.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 7. 2022 | Počet zobrazení: 307
 

Výměnný zásobník na vodík – prototyp od Toyoty

Toyota společně s dceřinou firmou Woven Planet Holdings vyvinula lehký (5 kg) prototyp přenosného zásobníku na vodík, který by měl usnadnit každodenní dodávku vodíkové energie pro domácnosti i mimo ně.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2022 | Počet zobrazení: 333
 

Díky technologii má unikátní postavení ve střední Evropě

Česká společnost Fjord Bohemia, jako jedna z mála firem zaměřená na dovoz a zpracování mořských ryb, disponuje v této oblasti vysokokapacitní linkou Marel, kde porcování lososů probíhá za pomocí kamer a laseru.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2022 | Počet zobrazení: 320
 

Červení obři jenom šeptají

Nová řada elektrických vysokozdvižných vozíků Linde MH s nosností 10 až 18 tun zapůsobí vynikající viditelností z kabiny do všech stran a maximální provozní flexibilitou s výběrem mezi olověnými nebo lithium-iontovými trakčními bateriemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2022 | Počet zobrazení: 323
 

Spínaný zdroj komunikuje s uživatelem

Transparentní komunikaci mezi napájecími zdroji a řídicí jednotkou umožňují vestavěná rozhraní IO-Link. Díky tomu může napájecí jednotka komunikovat s nadřazeným zařízením IO-Link master pro účely diagnostiky, údržby, parametrizace, deaktivace a reaktivace kanálů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2022 | Počet zobrazení: 324
 

Zájemci o studium techniky mají stále příležitost

Fakulta strojní Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze patří k vysokým školám, které vypisují mimořádné přijímací zkoušky. Zájemci se tak mohou přihlásit na bakalářský studijní program Strojní inženýrství v akademickém roce 2022/2023.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2022 | Počet zobrazení: 328
 

Luwex zrekonstruuje vzduchotechniku radiochemie v ÚJV Řež

Na téměř dvě stě milionů korun vyjde rekonstrukce vzduchotechnicky a dalších úprav a stavební práce, kterou společnost Luwex provede v budově Radiochemie, patřící mezi klíčové objekty ÚJV Řež.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2022 | Počet zobrazení: 372