Tablet umí zaznamenat 3D snímky v pohybu

Plně odolný tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 s integrovanou 3D kamerou Intell RealSense je ideální k přesnému měření a zpracování 3D obrazu v pohybu. Je vhodný pro široké spektrum odvětví jako např. optimalizaci skladovacích prostor, údržbu provozů, monitorování zranění ve zdravotnictví a u vyšetřování nebo pořizování snímků při likvidaci pojistných událostí, např. při zkoumání dopravní nehody nebo praskliny na stavbách.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2018 | Počet zobrazení: 71
 

DHL otevřela centrální distribuční sklad v Jažlovicích

Společnosti DHL Supply Chain a Sage Appliances uzavřely smlouvu o spolupráci v oblasti skladování a distribuce zboží na území Evropy. Provoz centrálního distribučního skladu byl zahájen v dubnu v areálu DHL v Jažlovicích. Jde o první vzájemnou spolupráci většího rozsahu mezi Sage Appliances a DHL.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2018 | Počet zobrazení: 73
 

Nový přímý centrální mazací systém řízený PLC

Strojní součásti lineární techniky vyžadují pro svůj bezchybný provoz dostatečné zásobování mazivy. Mazivo je konstrukční prvek a správná volba mazacích systémů by se měla zohlednit již při navrhování stroje. Při výběru maziva se musí přihlédnout k rozsahu provozních teplot a k provozním a okolním podmínkám. Výsledkem je prodloužení životnosti celého zařízení a snížení celkových nákladů na vlastnictví.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2018 | Počet zobrazení: 92
 

Závody tahačů ve virtuální realitě

Goodyear vytvořil tým s hráči počítačové hry Euro Truck Simulator 2 (ETS2) a dal jim za úkol včas ve virtuální realitě doručit závodní pneumatiky pro tahače, které se utkají v nadcházejícím prvním letošním závodě Mistrovství Evropy v závodech tahačů FIA (European Truck Racing Championship; (ETRC).

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2018 | Počet zobrazení: 69
 

HITACHI se mění na HiKOKI a přichází s novým produktem

Jedna baterie, dvě třídy napětí – to nabízí nová napájecí sada společnosti HITACHI Power Tools / HiKOKI, Jde o inovativní technologii akumulátorových baterií, která umožňuje používat 36voltové baterie i pro 18V stroje.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2018 | Počet zobrazení: 68
 

Renishaw v Nitře představí řešení k Průmyslu 4.0

Společnost Renishaw bude své technologie pro přesné strojírenství vystavovat na mezinárodním strojírenském veletrhu Nitra 2018, který se koná ve dnech 22.-25. května. Výrobní firmy, které chtějí ve svých výrobních provozech využívat principy Průmyslu 4.0, nutně směřují k zavedení inteligentních obráběcích procesů.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2018 | Počet zobrazení: 80
 

Technika Swietelsky modernizovala nádraží v Čelákovicích

Modernizace železniční stanice Čelákovice, která začala loni v lednu a tvoří I. etapu rozsáhlého projektu optimalizace trati Lysá nad Labem - Praha Vysočany, se chýlí ke konci. Hlavní stavební práce skončí v srpnu, i když drobné úpravy ještě potrvají do listopadu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2018 | Počet zobrazení: 74
 

Patří dílny na základní školu?

Škola nové generace - jde o vlastní vzdělávací program Základní školy ve Znojmě, jejímž zřizovatelem je město Znojmo. Program je zaměřen na rozvoj všech nezbytných znalostí absolventa základní školy a je rozdělen do tří směrů: Směr A+, Směr Standard a Směr Sport.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2018 | Počet zobrazení: 124
 

Kompaktní a výkonný - M710e

Lenovo rozšířilo portfolio výkonných stolních počítačů ThinkCentre o nový model M710e v provedení Small Form Factor (SFF). Je o 10 % menší než jeho předchůdci, přitom je stejně výkonný a přináší úložiště s rychlou odezvou, profesionální zabezpečení a vylepšenou autentizaci FIDO.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2018 | Počet zobrazení: 79
 

Rychlý a snadný způsob realizace IIoT

Společnost HMS Industrial Networks představuje novou řadu komunikačních mostů Anybus.NET Bridges pro sítě Profibus, Profinet, EtherCAT a EtherNet/IP. Táto řada překonává hranici mezi provozní technikou a informačními systémy podniku a uvádí data ze strojů do aplikací založených na .NET.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2018 | Počet zobrazení: 81