Červené „ještěrky“ tankují zelený vodík

Společnost Linde Material Handling spustila unikátní pilotní projekt ve svém výrobním závodě v německém Aschaffenburgu, kde nově vyrábí pomocí vlastní infrastruktury ekologický, tzv. zelený vodík. Tím pohání flotilu 21 vysokozdvižných vozíků a testuje jeho využití v intralogistice.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2023 | Počet zobrazení: 340
 

Evropa posiluje ve výrobě baterií a jejich recyklaci

Společnost BASF odstartovala v německém Schwarzheide provoz prvního společného evropského centra výroby materiálů pro baterie a recyklaci baterií. Patentované výrobní technologie umožní výrazně snížit uhlíkovou stopu pro katodové aktivní materiály.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2023 | Počet zobrazení: 280
 

V NTM září české inovace

Od 28. června do konce března příštího roku mají návštěvníci Národního technického muzea v Praze možnost zhlédnout špičkové exponáty, které reprezentovaly ČR na světové výstavě EXPO 2020 v rámci nově otevřené výstavy nazvané „Dveře budoucnosti dokořán. České inovace, které byly představeny na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji“.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2023 | Počet zobrazení: 374
 

Maskovací aplikace rozostří přímo v kameře SPZ

Aplikace dynamického maskování Axis Live Privacy Shield nově nabízí možnost anonymizace SPZ vozidel. Tato bezplatná aplikace nevyžaduje licenci a běží přímo ve vybraných modelech kamer Axis.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2023 | Počet zobrazení: 295
 

PUMA posiluje v motoristickém i leteckém sportu v Česku

Tato globální značka se stále více angažuje ve světovém motoristickém sportu. Dlouhá léta je předním dodavatelem závodního vybavení a lifestylových kolekcí v motoristickém sportu, spolupracuje s týmy jako Mercedes-AMG Petronas F1, Scuderia Ferrari, Alfa Romeo F1 Team Stake, BMW M Motorsport a Porsche Motorsport.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2023 | Počet zobrazení: 411
 

Konfigurátor pro nový Amarok

Značka Volkswagen Užitkové vozy spustila v červnu konfigurátor pro novou generaci pick-upu Amarok, který vstoupil na trh v České republice. Zájemci si tak mohou sestavit nový Amarok přesně na míru. Nejdostupnější model vyjde na 911 482 Kč bez DPH.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2023 | Počet zobrazení: 303
 

Opel uvádí nové logo pro své elektromobily

Německá automobilka Opel odhalila novou verzi svého loga, kterému dominuje moderně interpretovaný blesk (v němčině Blitz). Nové logo, které bude představeno na IAA v Mnichově, se na produkčních modelech objeví začátkem roku 2024.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2023 | Počet zobrazení: 317
 

EDF podepsala s českými firmami další dohody

V rámci příprav na výstavbu nových jaderných bloků v Česku pokračuje francouzská EDF v budování místního dodavatelského řetězce. Společně s jejími klíčovými partnery GE a Framatome již identifikovali několik stovek potenciálních českých dodavatelů a s desítkami z nich podepsali dohody o spolupráci.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2023 | Počet zobrazení: 338
 

Multisenzorová kamera pokrývá 180° bez slepých míst

Nový model společnosti Axis poskytuje díky spojení čtyř záběrů ze čtyř senzorů do jediného videostreamu souvislý a extrémně široký záběr s rozlišením 7 MPx bez viditelných švů nebo předělů.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2023 | Počet zobrazení: 321
 

„Mikrovlnní cestáři“ umí rychle opravit silnice

Na tuzemské silnice začíná vstupovat patentovaná mikrovlnná technologie Futtec stejnojmenné české firmy, která s ní hodlá proniknout na asfaltové vozovky po celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2023 | Počet zobrazení: 332