Electronica předvede nejnovější hi-tech

Vestavěné systémy a senzorové technologie: Inovační turbo 21. století – tak charakterizují pořadatele letošní ročník veletrhu electronica, který proběhne v závěru letošního roku v Mnichově.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2020 | Počet zobrazení: 194
 

Vzduchotechniku pro nemocnici dodá Luwex

Na zhruba 88 milionů korun vyjde dodávka zařízení, kterou společnost Luwex vybaví pavilon chirurgie a ARO českobudějovické nemocnice. Jeho přestavba začala loni v listopadu a potrvá do jara 2022. Jde o největší investici v historii nemocnice za zhruba miliardu korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2020 | Počet zobrazení: 205
 

Schaeffler dosáhl pozitivního operativního výsledku

V prvních šesti měsících dosahuje obrat skupiny Schaeffler 5 574 mil. eur (loni: 7 226 mil. eur). Upravený o měnové vlivy obrat v tomto období klesl o 21,8 %, zejména v souvislosti s pandemií koronaviru.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2020 | Počet zobrazení: 185
 

AI pomůže rozeznat chyby při výrobě

Brněnská startupová firma Pekat Vision vyvinula technologii, která s využitím umělé inteligence (AI) dokáže rozeznat anomálie a defekty na nejrůznějších materiálech a tvarech v průmyslové výrobě.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2020 | Počet zobrazení: 186
 

Vynález z Brna pomůže s výrobou ostřejších nástrojů

S originálním způsobem řešení letitého problém výrobců řezných nástrojů přišli výzkumníci z Ústavu strojírenské technologie FSI VUT v Brně. Jejich technologie pomůže s tzv. odjehlováním břitů, tedy dokončovací úpravou ostří při výrobě nástrojů určených pro obrábění různých materiálů.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2020 | Počet zobrazení: 181
 

BASF určí uhlíkovou stopu pro každý ze svých produktů

Jako první chemická společnost na světě poskytne BASF transparentní emisní údaje pro celé své produktové portfolio a zpřístupní údaje o uhlíkové stopě všech svých produktů od úplného počátku výrobního procesu až do momentu, kdy se výrobek dostává do rukou zákazníka.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2020 | Počet zobrazení: 180
 

Světově první přepracování uran-zirkoniového paliva

Zatímco přepracování jaderného paliva z elektráren je ve světě běžné, palivo z výzkumných reaktorů a jaderných ledoborců se nikomu nepodařilo přepracovávat ve větším měřítku. Brání tomu jeho konstrukce, která spojuje uran a zirkonium v jednom materiálu. Rosatom nyní přichází s technologií, která jej umožní přepracovávat v průmyslovém měřítku.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2020 | Počet zobrazení: 207
 

Unikátní pneumatiky pro Pure ETCR

Společnost Goodyear vyvinula na míru závodní pneumatiky Eagle F1 SuperSport, na nichž budou jezdit všechny vozy v prvním seriálu závodů čistě elektrických cestovních vozů různých značek Pure ETCR.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2020 | Počet zobrazení: 170
 

Nový speciální sklad pro nadrozměrné zásilky

Logistická společnost DB Schenker pomáhá českým strojírenským firmám exportovat zboží do celého světa. Nyní učinila další významný krok v těchto aktivitách – v Hradci Králové vybudovala svůj první speciální sklad určený primárně pro nadrozměrné zásilky.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 8. 2020 | Počet zobrazení: 176
 

Unikátní stroj vymění za tři dny přes 4 km kolejí

Do českých železničních staveb se po delší době opět zapojil ojedinělý stroj SUZ 500 s 29 vozy na pražce, který společnost Swietelsky Rail CZ nasadila v sobotu 15. srpna na opravovaný železniční úsek Rakovník – Blatno u Jesenice. Během tří dnů zde v pěti úsecích obnoví 4385 metrů kolejí.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 8. 2020 | Počet zobrazení: 203