Efektivní mobilita je velkou výzvou

Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech měst patří mezi výzvy, jimž musí řidiči každý den čelit. Pokud k tomu připočteme 20% snížení počtu zákazníků mladších 30 let v Evropě, kteří si hodlají pořídit automobil, pak je zřejmé, že se požadavky na dopravu mění.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 11. 2018 | Počet zobrazení: 104
 

Zakázka za 40 mil. dolarů pro ABB

Společnost ABB od německého provozovatele elektrické rozvodné soustavy TransnetBW získala zakázku na modernizaci rozvodny velmi vysokého napětí v obci Obermooweiler ve spolkové zemi Bádensko-Würtembersko.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 11. 2018 | Počet zobrazení: 100
 

Panasonic formuje budoucnost

Na veletrhu Electronica bude v rámci sbližování jednotlivých divizí mít společnost Panasonic společnou expozici s divizí Industry Europe, aby představili nejmodernější zařízení a komplexní řešení v oblasti životního prostředí, mobility a podnikání.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 11. 2018 | Počet zobrazení: 107
 

Gripen E odpálil první rakety

Stíhací letoun Gripen E úspěšně dokončil první testy, které mají ověřit jeho schopnost vypustit a odpálit externí zbraňové moduly. Testy proběhly v letošním říjnu na střelnici ve Švédsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2018 | Počet zobrazení: 109
 

V Žebráku se bude vyrábět chlazení baterií pro elektromobily

Svou působnost v České republice bude společnost Valeo rozšiřovat o novou halu ve výrobním závodu v Žebráku. V nové hale o rozloze 4000 m2 bude vybudován provoz na výrobu chlazení baterií pro elektromobily. Výroba by měla být zahájena na konci roku 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2018 | Počet zobrazení: 96
 

Nezajdeme na Peevo?

„Zpovykaní Pražáci“ mají další atrakci: V Praze začal fungovat první online pivní výčep Peevo.cz. Jde o unikátní službu expresního rozvozu čerstvě načepovaných piv z menších českých pivovarů (Peevo zatím nabízí 6-8 druhů piv, které se obměňují několikrát týdně).

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2018 | Počet zobrazení: 102
 

Při modernizaci stanic přišel ke slovu i pyrotechnický průzkum

Až přijdou 7. prosince první cestující do železničních stanic Čížkovice a Chotěšov, možná je ani nepoznají. V tuto dobu totiž skončí jejich modernizace, která je součástí revitalizace tratě Lovosice – Louny. Modernizaci stanic a přilehlých tratí provádí společnost Swietelsky Rail.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2018 | Počet zobrazení: 102
 

Zlatý robot putoval do Valašského Meziříčí

Společnost Universal Robots udělila ocenění v podobě robotů ve speciálním vydání Golden Edition. V regionu střední a východní Evropy získala toto ocenění firma Robe lighting. Robot ve zlaté edici jim byl dodán zdarma jako poděkování za dosažení jubilejních 25 000 prodaných kolaborativních robotů od vzniku společnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2018 | Počet zobrazení: 91
 

Výrazná osobnost jezdí výrazným vozem

Francouzská značka DS uvedla na trh nový atraktivní model v podobě kompaktního prémiového SUV - DS 7 CROSSBACK. Jeho prvním uživatelem se stal houslový virtuos Jaroslav Svěcený, který si klíčky od tohoto luxusního vozu převzal při uvedení modelu v pražské Winternitzově vile.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2018 | Počet zobrazení: 86
 

Může být USB nebezpečné

Většina lidí si myslí, že pokud mají na počítači antivirový program a kontrolu chránící proti škodlivému malware, jsou zabezpečení proti kybernetickým útokům. Stoupá povědomí o tom, že prostředí WiFi sítí, zvlášť těch veřejných, není zrovna vhodné ke komunikaci, která je citlivá. Ale víte, že je poměrně jednoduché hacknout počítač i přes USB port?

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2018 | Počet zobrazení: 148