Tradiční přehled SAP o výrobě a odbytu vozidel

Navzdory slabší poptávce po osobních vozech v EU je výroba vozidel v Česku jen mírně pod úrovní loňského roku, konstatuje Sdružení automobilového průmyslu (SAP) ve svém přehledu o výrobě a odbytu vozidel za období od 1. ledna do 30. června 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2019 | Počet zobrazení: 169
 

Letmý pohled na vizi budoucnosti

Seat odhaluje na modelu CUPRA svou vizi budoucnosti v podobě exkluzivního konceptu, který kombinuje siluetu čtyřdveřového crossoveru s robustním charakterem SUV a elegancí sportovního kupé. Vysokovýkonné vozidlo vychází vstříc požadavkům budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2019 | Počet zobrazení: 158
 

Technical Computing Camp už pošesté

Společnost Humsoft pořádá ve dnech 5. a 6. září 2019 už šestý ročník setkání uživatelů a příznivců výpočetních a simulačních prostředí MATLAB, COMSOL Multiphysics a dSPACE.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2019 | Počet zobrazení: 159
 

Renishaw uvádí novou sondu pro ustavování nástrojů

Globální strojírenská společnost Renishaw rozšiřuje řadu odolných a spolehlivých řešení pro ustavování nástrojů o novou sondu APCS-45. Sonda je vybavena alternativním mechanismem ochranného krytu doteku, který umožňuje instalaci na stroje s omezenými možnostmi ovládání.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2019 | Počet zobrazení: 156
 

Aplikace Záchranka má už milion uživatelů

Záchranka, oficiální aplikace Zdravotnických záchranných služeb ČR, Horské služby ČR a Vodní záchranné služby ČČK, má po třech a půl letech od spuštění milion uživatelů. Každý den přes aplikaci volá o pomoc cca 50 lidí v nouzi, a za celou dobu na základě volání z aplikace vyjeli záchranáři více než 35 000krát.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2019 | Počet zobrazení: 171
 

Connect Visions: zaměřeno na umělou inteligenci

Mezinárodní startupová soutěž Connect Visions to Solutions vstupuje do 4. ročníku, který je letos ve znamení umělé inteligence. Mladé firmy a studenti z celého světa se do této soutěže pořádané Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (ČNOPK) můžou hlásit do 31. srpna.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2019 | Počet zobrazení: 195
 

Unicorn College otevírá obory zaměřené na big data

Pražská soukromá vysoká škola Unicorn College získala akreditaci pro dva nové studijní programy. Od září tak mohou absolventi bakalářského studia pokračovat v navazujícím magisterském studiu v programech Aplikovaná ekonomie a analýza dat, nebo Softwarové inženýrství a big data.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2019 | Počet zobrazení: 159
 

Ultra širokoúhla PTZ kamera

Společnost Panasonic představila nejnovější přírůstek do svého portfolia PTZ kamer. Jde o novinku AW-UE4, která se vyznačuje větší mírou flexibility a lepší využitelností natáčecích řešení pro AV profesionály. Na trh bude uvedena v říjnu letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2019 | Počet zobrazení: 166
 

SENDYS Explorer - softwarový balíček OKI

Software SENDYS Explorer, dostupný pro kancelářské tiskárny a multifunkce OKI, umožňuje uživatelům bez ohledu na velikost či obor podnikání digitalizovat a spravovat dokumenty, vzdáleně řídit tiskové úlohy, zlepšit zabezpečení a snížit objem vytištěných stránek.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2019 | Počet zobrazení: 190
 

Přes noc se nabíjí až tři elektrobusy

Trh s elektrobusy roste a podle předpovědí by měl jejich podíl celosvětově činit 16,6 % v roce 2025. Společnost ABB i proto spustila poslední verzi svého portfolia elektrobusů s názvem Panto Up s novým pantografem.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2019 | Počet zobrazení: 187