Vydírání ransomwarem je nejnaléhavější kybernetická hrozba pro české firmy

Acronis, lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, představil výsledky dotazování mezi svými českými zákazníky a IT partnery. Podle 57 % z nich je nejnaléhavější hrozbou v letošním roce vydírání ransomwarem. Dotazování bylo provedeno v říjnu 2023 v rámci sérii konferencí Zebra Cyber Roadshow.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2023 | Počet zobrazení: 522
 

Projekty z Brna podpoří autonomní lety

Brněnské vývojové centrum společnosti Honeywell vede dva nové výzkumné projekty programu EU SESAR 3. Jde o projekt DARWIN, který vytvoří klíčové technologie pro provoz s minimální posádkou během letu a v budoucnu jednopilotní provoz komerčních letadel, a projekt OperA, který vyvine řešení pro bezpečné začlenění strojů pokročilé letecké mobility do leteckého provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2023 | Počet zobrazení: 524
 

Dopravní informační systém LORI ušetří čas a zvýší efektivitu dispečerů

Společnost FROSTTRANS do svého provozu implementovala dopravní informační systém LORI od skupiny OLTIS Group. Firma aktuálně využívá zhruba 45 vozidel a systém „tužka – papír“ s využíváním GPS se s růstem firmy ukázal jako nedostatečný.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2023 | Počet zobrazení: 497
 

Resysta – udržitelný materiál budoucnosti – vyrábí se z odpadu, vypadá jako dřevo, ale vydrží mnohem víc…

Ve světě stavebnictví a architektury se začíná prosazovat resysta, inovativní materiál splňující nejnáročnější požadavky na udržitelnost. Základem pro jeho výrobu je odpad z potravinářského průmyslu, konkrétně slupky od rýže, které běžně nemají další využití (Foto: Resysta International).

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2023 | Počet zobrazení: 690
 

Budějovické vysoké školy zahájily společný výzkumný projekt jak na inovace ve veřejných zakázkách v oblasti Smart City

V Evropě ojedinělou metodiku a systém školení, které by zvýšily využívání inovativních řešení veřejnou správou a samosprávou v oblasti Smart City, připravují akademici českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické a Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity. Společný tříletý výzkumný projekt skončí v roce 2026.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2023 | Počet zobrazení: 502
 

Odolný tlačítkový telefon splňuje normy IP68

Novinkou v nabídce tlačítkových telefonů značky Evolveo je odolný přístroj StrongPhone W4 s 2,8palcovým displejem pro náročné prostředí. Nevadí mu voda, bláto, sníh, prach ani tvrdé zacházení (Foto: Evolveo).

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2023 | Počet zobrazení: 616
 

Srozumitelnost filmových dialogů zlepšuje AI

Nejnovější model soundbaru americké značky Bose zaujme plnohodnotným zvukem Dolby Atmos, snadnou automatickou kalibrací zvuku a také využitím prvků umělé inteligence, které rozpoznají ve filmovém zvuku špatně srozumitelné dialogy a jejich zvuk zdůrazní.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2023 | Počet zobrazení: 453
 

Obrněný telefon disponuje termokamerou

Společnost Doogee, která se specializuje na výrobu odolných telefonů a tabletů, ukázala další novinku v podobě nového modelu V31 GT s nejvyšším stupněm odolnosti proti vodě a prachu, masivní kapacitou baterie a integrovanou termokamerou.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2023 | Počet zobrazení: 597
 

Hitachi Energy zvyšuje přenos nad 150 GW

Globální firma Hitachi Energy oznámila, že díky vybudovaným stejnosměrným vedením integrovaným do energetických soustav po celém světě umožňuje přenos výkonu přesahujícího 150 GW – což je dost na to, aby to pokrylo špičkovou poptávku po elektřině v Japonsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2023 | Počet zobrazení: 567
 

Dřevo a plast fungují společně i bez mazání

Je dobrá kombinace dřevo a plast? Nová konstrukční studie ukazuje, jak hladce fungují lineární kluzná pouzdra z recyklovaného materiálu na dřevěných hřídelích.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2023 | Počet zobrazení: 529