První start nového ATP motoru

ČR vstoupila do elitního klubu zemí, které vyvíjí a vyrábějí letecké motory. Pouhé dva roky od zahájení vývoje společnost GE Aviation úspěšně dokončila první zkoušku dosud nejmodernějšího turbovrtulového motoru Advanced Turboprop (ATP).

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2018 | Počet zobrazení: 102
 

AGC zaměstná kobota

AGC Automotive Czech v Chudeřicích investuje v největším závodě na výrobu autoskel nemalou částku do spolupráce lidí a robotů. Prvního kolaborativního robota firma zkušebně instalovala již předloni.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2018 | Počet zobrazení: 94
 

PRE testuje solární dobíjecí stanici

V Praze se od konce loňského roku testuje městská nabíjecí infrastruktura s využitím solárních panelů a baterií. Pražská energetika (PRE) si ověřuje, zda mohou akumulátory elektřiny přispět k rozvoji rychlonabíjecí infrastruktury v Praze, s cílem zjistit, jaký vliv mají tyto technologie na parametry sítě a ověřit přínos akumulačních zařízení pro jejich snadnější integraci.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2018 | Počet zobrazení: 92
 

Škola hrou pro děti 21. století

Společnost TCL Communication uvedla v Česku a na Slovensku novinku v podobě 7palcového tabletu Alcatel A3 KIDS, který je určen dětem ve věku od 3 do 12 let. Tablet využívá operační systém Android se speciálním prostředím Kurio, vyvinutým na vzdělávání dětí, který se dá přizpůsobit podle toho, kolik je dítěti let.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2018 | Počet zobrazení: 77
 

ČVUT se představí budoucím studentům

Fakulty nejstarší české technické univerzity, ČVUT v Praze, se představí zájemcům o studium na této škole na XI. ročníku veletrhu vzdělávání Gaudeamus Praha 2018, který se koná od 23. do 25. ledna na výstavišti PVA v Praze-Letňanech.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2018 | Počet zobrazení: 78
 

Volvo podporuje GMO

Švédská automobilová značka Volvo podporuje různé kulturní počiny z rozmanitých sfér umělecké činnosti, a letos v lednu se stala partnerem legendárního Glenn Miller Orchestra.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2018 | Počet zobrazení: 126
 

Novoročním koncertem pro dobrou věc

Jihlavský Bosch již už tradičně pořádá charitativní Novoroční koncert ve stylu Vídeňských filharmoniků. Letošní, v pořadí 6. ročník benefičního koncertu pro zaměstnance přinesl 180 000 Kč. Tento výtěžek byl věnován na podporu třech oddělení Nemocnice Jihlava.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2018 | Počet zobrazení: 97
 

Wi-Fi bude bezpečnější - díky WPA3

Téměř po 14 letech od schválení technologie WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2) oznámilo sdružení Wi-Fi Alliance na veletrhu CES 2018 další generaci tohoto typu ochrany bezdrátových sítí. WPA3 by měla řešit problematické stránky předchozí (resp. nyní používané) verze.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2018 | Počet zobrazení: 99
 

Rekordní návštěvnost hlásí Škoda Muzeum

V uplynulém roce si škodovácké muzeum v Mladé Boleslavi připsalo návštěvnický rekord v historii. Přivítalo totiž 254 143 českých i zahraničních hostů. Meziroční nárůst návštěvnosti tak činí 5 %. Je to i díky poutavé prezentaci historii značky Škoda v moderní expozici a nově zrekonstruovaný depozitář. Expozice je doplněna tematickými výstavami i kulturními akcemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2018 | Počet zobrazení: 109
 

Saab bude modernizovat německé simulátory

Společnost Saab získala zakázku od Spolkového úřadu pro vybavení Bundeswehru, informační technologie a podporu v službě (BAAINBw) na modernizaci simulátorů vozů německé armády. Program modernizace bude zahájen během roku 2018 a celková hodnota zakázky činí v přepočtu 278 mil. korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2018 | Počet zobrazení: 98