ČR bude spolupracovat s Jordánskem i v oblasti jaderné energie

Při návštěvě jordánského premiéra Háního Mulkiho v Praze podepsaly ČR s Jordánskem dohodu o spolupráci při mírovém využití jaderné energie. Podle premiéra Bohuslava Sobotky dohoda umožní lepší spolupráci v oblasti vědy a výzkumu a usnadní přístup českých firem k výstavbě jaderných reaktorů, která se chystá v Jordánsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2017 | Počet zobrazení: 64
 

Powerbanka s vysokorychlostním nabíjením

Výrobce příslušenství pro digitální zařízení, společnost Trust, rozšířil své portfolio o novou powerbanku s kapacitou 10 000 mAh. Zařízení umožňuje nabíjení přes USB-C a také vysokorychlostní nabíjení Quick Charge 3.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2017 | Počet zobrazení: 101
 

Den her a ekologie v pražské ZOO za záchranu goril

V sobotu 26. srpna můžou návštěvníci ZOO v Praze svou přítomností přispět k ochraně ohrožených goril, ale také k pokoření rekordu. Stačí, když s sebou vezmou starý nepoužívaný mobilní telefon či tablet. Ty se budou v ZOO sbírat v rámci sportovně edukačního dne pod taktovkou společnosti REMA. Výtěžek z nasbíraných přístrojů poputuje na podporu goril nížinných.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2017 | Počet zobrazení: 69
 

Roadshow s novým modelem Volvo XC60

Pro své klienty a fandy připravila automobilka Volvo atraktivní závěr prázdnin. Na přelomu srpna a září vyrazí nejnovější model značky - nové Volvo XC60 - napříč Českou republikou v atraktivní roadshow, aby představilo svůj nezaměnitelný švédský design.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2017 | Počet zobrazení: 73
 

Modernizace vedení HVDC v hodnotě 650 mil. Kč

Zakázku v hodnotě 30 mil. dolarů (přes 650 mil. korun) získala společnost ABB od švédské firmy Svenska Kraftnät a dánské Energinet, za provedení modernizace řídicího a ochranného systému pro stejnosměrné přenosové vedení velmi vysokého napětí (HVDC) Konti-Skan mezi Švédském a Dánskem.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2017 | Počet zobrazení: 78
 

Zabezpečte si svůj „hrad"

Metody zlodějů, kteří každoročně vyloupí tisíce bytů a domů a napáchají škody za více než miliardu korun, jdou rychle dopředu. Používají modernější vybavení, sociální sítě i nové triky. Stejně tak jdou s dobou i výrobci zabezpečení. Mezi moderní zabezpečovací systémy, kterými stojí za to doplnit certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve třetí bezpečnostní třídě, patří digitální kukátko, motorizovaná vložka či čtečka otisků prstů.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2017 | Počet zobrazení: 85
 

Velký zájem prodloužil otevření Železničního depozitáře

V letošním roce zpřístupnilo Národní technické muzeum (NTM) Železniční depozitář v Chomutově na celou letní sezónu. Na 100 kolejových vozidel ze sbírky NTM si od června přišlo prohlédnout přes 8000 návštěvníků, a muzeum se pro velký zájem rozhodlo prodloužit otevírací dobu depozitáře až do neděle 29. října.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2017 | Počet zobrazení: 70
 

Analýza průmyslových zařízení pomáhá zlepšit jejich údržbu

Společnost Rockwell Automation představila nové nástroje pro okamžitou analytiku zařízení a spolupráci ve výrobní hale. Zařízení FactoryTalk Analytics for Devices a aplikace FactoryTalk TeamONE Standard Edition pomáhají týmům údržby snadno zjišťovat stav zařízení pomocí obsáhlých a detailních informací a podporují týmy při rychlejším odstraňování potíží.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2017 | Počet zobrazení: 67
 

Robot nahradí bankovní úředníky

Sberbank CZ se zařadila mezi první banky v Evropě, které využívají softwarového robota. Ten zautomatizoval a zrychlil proces čerpání schválených úvěrů. To, co lidské obsluze trvá půl hodiny, robot zvládá do pěti minut - navíc bezchybně.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2017 | Počet zobrazení: 68
 

Keňská Tractor Show se Zetorem

Začátkem léta uzavřela společnost Zetor Tractors spolupráci s keňským partnerem a už po necelém měsíci od navázání spolupráce vyrazily červené traktory na svou první předváděcí Tractor show v Keni. Během níž se stroje Zetor představí místním farmářům, pěstitelům, chovatelům, ale také úředníkům a pracovníkům bankovních společností.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2017 | Počet zobrazení: 62