Nové business projektory řady S7

Výrobce DLP projektorů, společnost BenQ, uvedl na trh čtveřici nových projektorů SX751, SW752, SH753 a SU754. Jde o high-end modely se svítivostí až 4700 ANSI lumenů pro business segment. Nabízí rozlišení až WUXGA 1920 x 1200 px a vysokou flexibilitu instalace.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2017 | Počet zobrazení: 94
 

Firewall Sophos XG přináší průlomovou viditelnost

Společnost Sophos představila první firewall, který umožňuje kompletní identifikaci síťové komunikace neznámých aplikací, a to pomocí informací získávaných přímo z koncového bodu. Jde o první řešení pro řízení síťových aplikací, které automaticky identifikuje, kategorizuje a řídí zákaznické, obtížně detekovatelné i tradiční webové aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2017 | Počet zobrazení: 93
 

E4.1L - energetické řetězy pro snadnou montáž

Hlavní výhody nové řady energetických řetězů E4.1L je nízká hmotnost, vysoká stabilita a optimální využití místa. Nová řady je nyní k dispozici v nových šířkových a výškových rozměrech. Ve srovnání s typem E4.1 lze díky této lehké verzi ušetřit až 30 % hmotnosti, takže se řetěz velmi dobře hodí pro vysoce dynamické aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 10. 2017 | Počet zobrazení: 140
 

Blue Panther jako platinový distributor Fluke

Společnost Fluke Europe B.V. představuje program platinových technických distributorů, který poskytuje pečlivě vybraným vysoce kvalifikovaným odborníkům, zajišťujícím nejvyšší úroveň služeb a technických možností pro uživatele pokročilých přístrojů Fluke. Certifikovaní produktoví specialisté tak poskytují odborné rady ohledně výběru prémiových produktů a podporu a služby.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 10. 2017 | Počet zobrazení: 106
 

Řešení pro výrobu katalytických systémů

Americká firma Safina Materials, dcera české společnosti Safina, společně s ruskou firmou Jekatěrinburgskij zavod po obrabotke cvětnych metallov (EZ OCM) představila na konferenci ANNA-2017 (Ammonia Nitrate-Nitric Acid) v USA projekty v oblasti výroby a dodávek katalytických systémů pro světové výrobce dusíku.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 10. 2017 | Počet zobrazení: 99
 

Vodíkový kamion testuje snižování emisí

Automobilka Toyota v projektu nákladního kamionu poháněného vodíkovými palivovými články začala dlouhodobě testovat za provozu funkčnost vodíkového ústrojí a také snižování emisí. Kamion projíždí ulicemi Los Angeles a Long Beach, kde vzbuzuje pozornost svým tichým chodem.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 10. 2017 | Počet zobrazení: 114
 

Testy kolize vozů s nebezpečným nákladem

V Ostravě se 30. a 31. 10. odehraje výjimečné evropské setkání 160-200 specialistů na ochranu před haváriemi nebezpečných nákladů a odborníků na záchranný systém 112 s automatickým voláním z kamionů po nehodě či po pokusu o teroristické napadení. Součástí programu bude simulace dopravní nehody vozidla s nebezpečným nákladem.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 10. 2017 | Počet zobrazení: 114
 

V testu celoročních pneumatik zvítězila Goodyear

Pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 označil německý odborný časopis Auto Bild za vítěze svého zatím posledního testu celoročních pneumatik. Podle redakce časopisu vykazují tyto pneumatiky nejlepší jízdní výkonnost za jakéhokoli počasí, zejména však za deště a na sněhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 10. 2017 | Počet zobrazení: 227
 

Trendy v oblasti konektorů

Menší, rychlejší, bezpečnější a výkonnější. Tato slova nepopisují nejnovější sportovní auto, ale moderní trendy v oblasti konektorů a konektivity. Automatizační průmysl totiž hledá řešení, která umožňují strojům a systémům snadněji se přizpůsobovat globálním požadavkům výroby, stejně jako místním požadavkům zákazníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 10. 2017 | Počet zobrazení: 130
 

Umění medailérství v NTM

Výstava Národního technického muzea Medailérství - umění a řemeslo s podtitulem Současné medailérské umění 2008-2017 ukazuje, jaký je současný vývoj tohoto oboru. Představena je tu bohatá škála děl členů Asociace umělců medailérů, jejichž práce dokazují, že tato oblast úzce spojuje uměleckou invenci s řemeslným základem a že její nedílnou součástí jsou realizační techniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 10. 2017 | Počet zobrazení: 110