Automatický elektrický režim Fordu může přispět k čistšímu vzduchu

Ford představuje technologii, která přispěje k čistšímu vzduchu v místech, kde je to zapotřebí nejvíce, např. ve městech, jejich okolí apod. Užitkové vozy této značky s plug-in hybridním pohonem mohou v určitých oblastech jezdit výhradně na elektrický pohon, tedy s nulovými lokálními emisemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2020 | Počet zobrazení: 153
 

Vodík nahradí naftu

Koncem letošního roku by měl být uvedený do provozu první ukázkový projekt stacionárního zdroje energie firem Daimler a Rolls-Royce s využitím modulů palivových článků pocházejících z automobilové výroby ve Friedrichshafenu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2020 | Počet zobrazení: 184
 

Inteligentní směs se přizpůsobí teplotě

Nová vysoce výkonnostní letní pneumatika Pirelli Cinturato P7 je schopna se adaptovat podle teploty a jízdních podmínek díky inteligentní směsi. Vznikla ve spolupráci s prémiovými výrobci automobilů a ze zkušeností z vývoje dřívější generace P7.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2020 | Počet zobrazení: 157
 

Až 70 000 ojetin ročně s falešným původem

Kvalitní ojetina? Zhruba polovina lidí (53 %) za ni považuje ojetinu s českým původem. Pětina (21 %) kupujících pak z hlediska kvality důvěřuje více vozům z Německa. A právě na tyto dvě skupiny lidí reagují podvodní prodejci ojetin.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2020 | Počet zobrazení: 152
 

První kino s LG LED Cinema Display

Spuštěním vůbec prvního světového kina vybaveného technologií LG LED Cinema Display a Dolby Atmos nadchla diváky na Tchaj-wanu. Promítání proběhlo ve spolupráci s tchajwanským divadelním řetězcem Showtime Cinemas, který plánuje tradiční projektory zcela nahradit technologií LED.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2020 | Počet zobrazení: 206
 

Neocenitelný pracovní pomocník – Cat S42

Skupina Bullitt Group, která vlastní licenci na telefony Cat, představuje nový odolný chytrý telefon Cat S42. Jde o vysoce spolehlivé zařízení do pracovních provozů s bezkonkurenční odolností.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2020 | Počet zobrazení: 179
 

Všestranně využitelný StrongPhone G5

Evolveo uvedla nový přírůstek do produktové řady odolných telefonů StrongPhone G5. Mezi jeho základní parametry patří výhodný poměr cena-výkon, maximální odolnost, displej o velikosti 5,5" s technologií HD+, vysoký výkon, kvalitní duální fotoaparát 13 MPx + 0.3 MPx a velká výdrž baterie.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2020 | Počet zobrazení: 169
 

Robotické pozadí testuje sedadla automobilů

Lidské pozadí má mnoho různých podob, od jablka, meruňky nebo jako hruška. Zajištění pohodlného usazení a požadované bezpečnosti pro mnoho různých tvarů pozadí je hlavním požadavkem, který musí splňovat autosedačky. Patří tedy mezi autodíly, které jsou nejintenzivněji testovány.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2020 | Počet zobrazení: 175
 

Slim řídící kabely: Garance 5 milionů cyklů a nízká cena

Kvalita a nízká cena se vzájemně nevylučují – důkazem je nová pokročilá řada řídicích kabelů Chainflex M, které mají o 20 % tenčí strukturu a šetří tak místo v energetickém řetězu.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2020 | Počet zobrazení: 171
 

Parní čištění pomáhá k ničení virů

V německé nezávislé laboratoři provedla společnost Kärcher testování účinnosti parního čištění v boji proti virům a bakteriím. Testy potvrdily, že pára účinně odstraní z tvrdých povrchů obalené viry, jako je koronavirus nebo chřipka, stejně tak běžné domácí bakterie.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2020 | Počet zobrazení: 176