Novinky pro hráče z dílny Asus RoG

Herní značka Republic of Gamers (RoG) představila na veletrhu Computex zcela novou řadu zařízení pro hráče. Vedle notebooků s displeji s obnovovací frekvencí až 240 MHz byly uvedeny herní headsety RoG Theta a Theta Electret, přenosný herní monitor Strix XG17, napájecí zdroje Strix Gold nebo vodní chladiče AiO RoG Strix LC 120/240/360.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 6. 2019 | Počet zobrazení: 114
 

Modul s AI ke zlepšení průmyslové výroby

Nový modul s umělou inteligencí (AI) od společnosti Rockwell Automation poskytuje prediktivní analýzu bez datového vědce a usnadňuje rozhodování pracovníků v průmyslu, kteří nyní mohou snadněji využívat data ze svých zařízení k předpovídání poruch ve výrobě.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2019 | Počet zobrazení: 125
 

První úspěchy projektu Limitless

Společnosti Lenovo a Qualcomm na veletrhu Computex v Tchaj-peji představily první počítač s připojením 5G, který je výsledkem dlouholeté spolupráce obou společností v rámci tzv. projektu bez hranic (Project Limitless).

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2019 | Počet zobrazení: 116
 

Spolupráce v oblasti jádra

Během návštěvy slovenského premiéra Petera Pellegriniho v Moskvě bylo podepsáno memorandum o porozumění a spolupráci v oblasti mírového využívání jaderné energie mezi slovenským ministerstvem hospodářství a ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2019 | Počet zobrazení: 117
 

Modernizovaná emisní laboratoř může testovat i elektromobily

Centrum vozidel udržitelné mobility Fakulty strojní ČVUT v Praze, ve spolupráci s TÜV SÜD Czech dokončilo rozsáhlou modernizaci emisní laboratoře v Roztokách u Prahy. Dlouholetá spolupráce je založená na sdílených technologiích, prostorech a odborných kapacitách.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2019 | Počet zobrazení: 144
 

Auto Palace Group obhájila titul Superbrands

Dealerská skupina Auto Palace obhájila i letos zisk prestižního ocenění Superbrands za dlouhodobé úsilí o rozvoj znalosti a hodnot své značky v ČR. Na tento titul navázala také oceněním v oborové soutěži Marketér roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2019 | Počet zobrazení: 117
 

Testovací Audi Q7 s technologií E-Turbo

Společnost Garrett Motion při příležitosti 15letého výročí v ČR představila testovací vůz Audi Q7 s technologií E-Turbo. Jde o prototyp, který slouží k ověření provozních charakteristik technologie elektrifikovaného turbodmychadla, která Garrett poprvé uvede do sériové výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2019 | Počet zobrazení: 126
 

Mazda zahájila prodej revolučního motoru Skyactiv-X

Mazda zahájila prodej benzinového motoru Skyactiv-X, který je k dispozici pro model Mazda3. Jde o revoluční novinku, která kombinuje zážehový a vznětový princip spalování. První automobily budou dodány už na podzim.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2019 | Počet zobrazení: 138
 

Marek Eben zůstává věrný Citroënu

Moderátor a herec Marek Eben bude řídit v pořadí již 11. Citroën v řadě. C5 kombi nyní vyměnil za aktuální vlajkovou loď značky Citroën C5 Aircross v elegantní šedé barvě s nejsilnější verzi motoru (2.0 BlueHDi) v kombinaci s 8st. automatickou převodovkou.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2019 | Počet zobrazení: 119
 

Třetí jaderný ledoborec byl spuštěn na vodu

Před týdnem byl v Petrohradě spuštěn na vodu ledoborec Ural třídy LK-60 (projekt 22220). Jde již o třetí ledoborec nové generace. To znamená dokončení další etapy v realizaci projektu Rosatomu na zajištění celoroční plavby po Severní mořské cestě, která vede podél severních ruských břehů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2019 | Počet zobrazení: 112