Misan a Tungaloy představí novinky pro moderní obrábění

Ve dnech 23. a 24. září proběhne v předváděcím středisku společnosti Misan v Lysé nad Labem odborný seminář „Novinky 2.0 - nástroje pro výzvy dnešní doby", pořádaný ve spolupráci s japonským výrobcem řezných nástrojů Tungaloy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2020 | Počet zobrazení: 109
 

Nové datacentrum s unikátní pozicí

V budově Shiran Tower v Praze 6 u hlavní komunikace spojující centrum města s letištěm Václava Havla zahájilo od září provoz nově otevřené datové centrum DC6. Bude jediným datacentrem na západním břehu Vltavy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2020 | Počet zobrazení: 111
 

Kion otevřel u Plzně třetí výrobní budovu

Společnost Kion Group otevřela v Pannatoni Parku Stříbro svou třetí výrobní budovu. Komplex chytrých továren, který vybudoval stavitel průmyslových zón Panattoni, se tak stává jedním z největších center manipulační techniky a automatizace na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2020 | Počet zobrazení: 108
 

Inteligentní bude i řízení úklidu ve firmách

Představte si, že v budoucnosti bude plánování úklidu v kancelářských a průmyslových budovách probíhat automaticky podle aktuálního počasí, počtu pracovníků a návštěvníků v různých místnostech.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2020 | Počet zobrazení: 113
 

Zájem o luxus je zpět a s ním i RR Ghost

V evropské premiéře se v pražské Hauch Gallery představil 10. září zbrusu nový model Ghost automobilky Rolls-Royce, který na náš trh uvádí české zastoupení Rolls-Royce Motor Cars Prague.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2020 | Počet zobrazení: 120
 

Měsíční vozidlo dostalo jméno po slavném SUV

Měsíční vozidlo, které společně vyvíjí Toyota a Japonská kosmická agentura JAXA se bude jmenovat Lunar Cruiser, tedy Měsíční křižník. Přezdívka průzkumného vozidla na palivové články s přetlakovou kabinou a lidskou posádkou byla vybrána podle legendárního nezničitelného SUV Land Cruiser.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2020 | Počet zobrazení: 124
 

Nová Mokka dostane efektivní pohony

Novinka v portfoliu značky Opel, nový model Mokka, která se zanedlouho objeví i na českém trhu, bude mít nejenom akumulátory a elektromotor, ale také vyspělé spalovací motory.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2020 | Počet zobrazení: 124
 

Je zde opět akce 7 dní Peugeot

Tradiční akční nabídka 7 dní Peugeot se letos opět vrací. Hlavním lákadlem bude 7letá záruka, ovšem chybět nebudou ani výhodné ceny. Akce proběhne v celé koncesionářské síti Peugeot od 14. do 20. září 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2020 | Počet zobrazení: 121
 

NTM otevře areál budoucího Muzea železnice a elektrotechniky

Národní technické muzeum v sobotu 12. září na Pražský železniční den zpřístupní areál budoucího Muzea železnice a elektrotechniky NTM na Masarykově nádraží. Pro návštěvníky je připraven zajímavý program přímo v areálu a jízdy parního vozu Komarek ze sbírky NTM ve dvou trasách z Masarykova nádraží.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2020 | Počet zobrazení: 169
 

Unikátní videa ze zákulisí zoo

Záběry exotických zvířat ze zázemí pavilonů pražské zoologické zahrady povýšené díky AI do maximálního rozlišení 8K mohou sledovat návštěvníci Zoo na televizoru Samsung QLED 8K umístěném ve Vzdělávacím centru poblíž ostrova lemurů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2020 | Počet zobrazení: 139