Vozy Mazda na mazdaihned.cz

V dnešní pandemické době přišla automobilová značka Mazda se zajímavým řešením. Nabízí totiž jednoduchý způsob, jak je možno i z domova zjistit, zda by se u některého z českých dealerů nenašla ideální skladová nebo ojetá Mazda. Na portálu mazdaihned.cz lze najít řadu prověřených vozů Mazda, které jsou ihned k odběru.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 12. 2020 | Počet zobrazení: 94
 

SEAT má nové centrum pro testování motorů

V jihoevropském technickém centru, které disponuje devíti zkušebními stolicemi pro různé druhy motorů na rozmanitá paliva, testuje 200 zaměstnanců 24 hodin denně motory pro několik značek koncernu Volkswagen.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 12. 2020 | Počet zobrazení: 102
 

Nový Landtrek dobývá americké kontinenty

V mexickém Los Cabos bylo oficiálně zahájeno dvoufázové uvedení nového pickupu Peugeot Landtrek na latinskoamerický trh. Ve dvou fázích se bude Landtrek předvádět od Mexika přes Chile až po Kolumbii.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2020 | Počet zobrazení: 114
 

Supersportovní Huracán pojede na Bridgestone

Značka Lamborghini si vybrala Bridgestone jako dodavatele pneumatik pro nový supersportovní vůz Lamborghini Huracán STO, který bude uveden na trh v roce 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2020 | Počet zobrazení: 99
 

První pracovní plavba ledoborce Arktika

V polovině listopadu vyplul z murmanského přístavu univerzální ledoborec Arktika na svou první pracovní plavbu s kurzem do Karského moře. Do poloviny prosince bude pracovat v oblasti Severní mořské cesty.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2020 | Počet zobrazení: 100
 

Škoda má novou fotovoltaickou elektrárnu

Společnost Škoda Auto ve spolupráci s ČEZ Solární a energetickou firmou ŠKO-Energo nainstalovala na střechách svého Servisního centra v Kosmonosech solární panely, které zabírají celkovou plochu přes 2200 m2 a ročně dodají 450 MWh energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2020 | Počet zobrazení: 143
 

Vláknový popisovací 20W laser

Nový 20W vláknový laserový systém LP-RV s velmi krátkým pulsem je ideální pro popis nejrůznějších materiálů. Od podsvícených přepínačů pro automobily, přes elektronická zařízení, zdravotnické aplikace až po kovové součástky nebo plastové výlisky.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2020 | Počet zobrazení: 124
 

Roboty se učí, jak pomáhat doma

Japonská automobilka Toyota nyní mohutně investuje do robotiky a umělé inteligence, a to nejen pro potřeby autonomních vozů. Robotický tým v rámci Toyota Research Institute představil úklidového robota zavěšeného pod stropem a ukázal také svoji novou laboratoř, která vypadá jako byt.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2020 | Počet zobrazení: 119
 

Uchopovač pro náročné aplikace

Společnost OnRobot představila svůj nejnovější přírůstek – paralelní uchopovač 2FG7 s certifikací IP67 – pro použití v čistých provozech pro maloobjemovou výrobu o mnoha sériích.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2020 | Počet zobrazení: 142
 

Inovativní komponenty pro roboty i koboty

Průmyslové roboty jsou již delší dobu jako volba efektivního řešení automatizace při nejrůznějších manipulačních a obráběcích procesech. Díky novým lineárním modulům Plug-and-Play od firmy Schaeffler, je možno oblast použití nejen průmyslových, ale i kolaborativních robotů, rozšířit.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2020 | Počet zobrazení: 121