Prvotřídní poradenství - po celém světě přímo na místě

Automobilový trh je v pohybu. Základní vývojové trendy jsou: globální zaměření, rostoucí elektromobilita a zvýšené zaměření na ekologii.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2017 | Počet zobrazení: 47
 

Dejte jméno novému Seatu: Alboran, Aranda, Avila nebo Tarraco?

Jeden z těchto čtyř španělských zeměpisných názvů bude označením nového SUV značky Seat, které bude uvedeno na trh v roce 2018. Veřejnost může do 25. září hlasovat pro své preferované kandidáty na webových stránkách seat.es/buscanombre nebo seat.com/seekingname. Vítězem se stane zeměpisný název, který obdrží největší počet hlasů.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2017 | Počet zobrazení: 37
 

Stříbrné targety pro fasádní sklo

Odborníci ze společnosti Safina, jednoho z evropských leaderů ve výrobě a zpracování drahých kovů, zvýšili homogenitu a jemnost materiálové struktury stříbrných targetů pro nanášení velmi tenkých kovových vrstev na fasádní a okenní skla.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2017 | Počet zobrazení: 39
 

Dny NATO v Ostravě již posedmnácté

O víkendu (16.-17. 9.) bude Letiště Leoše Janáčka Ostrava hostit 17. ročník Dnů NATO a 8. ročník Dnů Vzdušných sil AČR, který přinese tradičně rozmanitý program obohacený o řadu exkluzivních zahraničních premiér. Na mošnovské letiště by mělo dorazit přes 80 ks letecké techniky a přes 200 ks pozemní techniky. Za oba dny show bude možné sledovat přes 60 ukázek a 15 hodin hlavního programu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2017 | Počet zobrazení: 52
 

Před 170 lety se začalo prvně svítit v Praze

Přesně 15. dne v měsíci září roku 1847 se pražské ulice poprvé ozářily plameny z více než dvou stovek plynových lamp. Pro osvětlení vybraných pražských ulic, některých veřejných budov i prvních domácností se používalo svítiplynu z plynárny v Karlíně.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2017 | Počet zobrazení: 53
 

Největší a nejrychlejší CNG plnička

Zatím největší CNG plnicí stanici v Polsku dnes v Sosnovci zprovoznila skupina Cylinders Holding. Jde o tzv. mateřskou stanici, což znamená, že kromě osobních a nákladních vozidel dokáže rychle naplnit i kontejner s kapacitou 5200 m3, který je umístěn na trajleru a je tak mobilní zásobárnou stlačeného zemního plynu, tzv. virtuálním plynovodem.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2017 | Počet zobrazení: 50
 

Peugeot podporuje mistryně ČR ve florbale

Značka Peugeot v ČR a Florbalový klub Jižní Město uzavřely dohodu o spolupráci. Peugeot poskytne svému novému partnerovi, zastřešujícímu mimo jiné i osminásobné mistryně ČR ve florbale, tři vozy značky Peugeot, Florbalový klub Jižní Město na oplátku posílí image značky Peugeot.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2017 | Počet zobrazení: 45
 

ZVVZ-Enven Engineering se vrací na Ukrajinu

Kontraktem za 18,3 milionu korun, uzavřeným s firmou Kolos Charkov na dodávku odlučovacího zařízení za parní kotel, se milevská společnost ZVVZ-Enven Engineering (ZEE) opět vrací na Ukrajinu, kde v minulých letech kvůli ozbrojenému konfliktu v Donbasu přišla o zakázky na ekologizaci uhelných elektráren za stamiliony korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2017 | Počet zobrazení: 53
 

Novinka u RegioJet - kompenzace za zpoždění

Vlakový a autobusový dopravce RegioJet přichází se zásadní novinkou v oblasti služeb pro zákazníky. Na vnitrostátních a mezinárodních autobusových a vlakových linkách začne od pátku 15. září 2017 cestujícím plošně garantovat včasnost příjezdu do výstupní stanice. Pokud bude mít spoj zpoždění nad stanovený rozsah minut, budou mít cestující automaticky nárok na kompenzaci – a to i v případě, že vina za zpoždění nebude na straně dopravce.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2017 | Počet zobrazení: 50
 

Další fáze projektu ITER

Zkratka ITER znamená International Thermonuclear Experimental Reactor a cílem tohoto projektu je demonstrovat to, že je technicky možné pomocí termojaderné fúze produkovat energii pro mírové účely. Zařízení by mělo být podle plánu spuštěno v roce 2025 a podle vědeckých výpočtů má generovat desetkrát více energie, než do něj bude vkládáno na rozběhnutí fúzní reakce.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2017 | Počet zobrazení: 58