Inspirace pro návrat k prosperitě

Česká manažerská asociace (ČMA) přichází s svou novou knihou nazvanou Návrat k prosperitě. Kreativní publikace obsahuje mnoho úvah i analýz předních vrcholových manažerů a analytiků. Analýzy se týkají nové generace manažerů, životního stylu úspěšných vedoucích pracovníků, i velmi aktuální problematiky globálních médií.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2020 | Počet zobrazení: 78
 

NTM se připojilo k iniciativě „Zavražděna komunisty“

Národní technické muzeum se připojilo k iniciativě „Zavražděna komunisty“, připomínající Miladu Horákovou, která byla před 70 lety z politických důvodů zavražděna komunisty. Její památku uctilo ve všech svých pobočkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2020 | Počet zobrazení: 74
 

Na fotografiích záleží

Jaký majetek byste si zachránil ze svého hořícího domu? Jednou z nejčastějších odpovědí je fotoalbum, počítač nebo nějaké úložné zařízení s osobními daty. Jde dokonce o častější odpověď než cenné šperky.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 6. 2020 | Počet zobrazení: 119
 

ISCAR vydal nový katalog

Potřebovali byste mít všechny informace o soustružnických nástrojích na jednom místě? Tak, aby vám nevadilo, že zrovna nejde internet nebo dokonce elektřina? Nový katalog firmy ISCAR splní všechny vaše odborné požadavky.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 6. 2020 | Počet zobrazení: 156
 

MSV 2020 zrušen!

Podle vyjádření společnosti Veletrhy Brno se letošní Mezinárodní strojírenský veletrh v letošním roce neuskuteční. Rozhodlo o tom dne 25.6. 2020 představenstvo společnosti na základě zvážení všech faktorů a rizik spojených s konáním této tradiční akce. 62. ročník MSV se uskuteční až 13.–17. září 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 6. 2020 | Počet zobrazení: 126
 

Nárazové testy poprvé s digitálním člověkem

Automobilový průmysl už může využívat digitální model člověka, který dokáže simulovat a vypočítat dopady nárazu na lidské tělo při dopravní nehodě. Tvůrci systému se dokonce účastnili pitev a prováděli simulace s darovanými lidskými těly.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2020 | Počet zobrazení: 124
 

Mokka plná energie

Německá automobilka představila první snímky druhé generace svého kompaktního vozu Mokka. Novinka umožňuje zcela bezemisní jízdu, což je výhodné pro pohyb v městských centrech, a zároveň garantuje bezpečnou dálniční jízdu.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2020 | Počet zobrazení: 120
 

Jaroslav Svěcený pomáhá s DS

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený během koronavirové krize nezahálel a rozvážel svým vozem DS 7 CROSSBACK roušky nemocnicím a dalším subjektům. Sám si před časem prošel poměrně složitým obdobím zdravotních komplikací a o to více se snaží pomáhat nyní, kdy je opět ve skvělé kondici.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 6. 2020 | Počet zobrazení: 117
 

Renault využívá recyklovaná mykaná vlákna

Skupina Renault společně s francouzskou přádelnou mykaných přízí a dodavatelem automobilových sedadel vyvinuli celosvětově první průmyslové využití tkaniny složené z recyklovaných mykaných vláken pocházejících z cirkulární ekonomiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2020 | Počet zobrazení: 142
 

Při modernizaci bude Swietelsky Rail CZ pracovat až 16 h denně

Nejvýkonnější železniční technika a dvousměnný provoz zkrátí modernizaci železničního úseku z Velimi do Poříčan až o 20 % oproti klasické technologii. Práce na dvojkolejném úseku dlouhém 16,3 km začaly počátkem června a potrvají do konce roku 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2020 | Počet zobrazení: 118