Kybernetická bezpečnost řídicích a informačních systémů

Zákon o kybernetické bezpečnosti přinesl řadu opatření a změn u projektů zaměřených na komunikační a informační technologie. Týká se nejenom státních zakázek, spadají do něj i provozovatelé základních služeb, tedy z oblasti energetiky, plynárenství či dopravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2019 | Počet zobrazení: 146
 

Hyperkonvergentní technologie - budoucnost každé firmy

Společnost Soitron nasazuje pro zjednodušení firemních sítí hyperkonvergované řešení Cisco HyperFlex. Díky této technologii dokážou firemní IT specialisté efektivně a jednoduše spravovat a chránit firemní data.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2019 | Počet zobrazení: 117
 

Do Čech přijede nejvýkonnější kolejová mechanizace v Evropě

Na ojedinělý projekt úpravy geometrické polohy koleje, který začne 21. srpna na rekordně dlouhém úseku 58 km trati z Prahy - Hostivaře do Votic, nasadí společnost Swietelsky Rail CZ nejvýkonnější kolejovou mechanizaci v Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2019 | Počet zobrazení: 103
 

ŽDAS dodá energetický zdroj pro Ruský metalurgický kombinát

Akciová společnost ŽĎAS vyhrála tendr na dodávku pro Magnitogorskij metalurgičeskij kombinat (MMK) a dodá tak 100MW energetický zdroj s návaznou výrobou stlačeného vzduchu pro zpracování vysokopecního plynu z nově stavěné vysoké pece, kterou MMK buduje.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 8. 2019 | Počet zobrazení: 101
 

Co má společného italská káva a Dominik Hašek?

Dodavatel italské kávy, společnost Segafredo Zanetti CR, sestavil pro závod Nova Cup Segafredo Sahara Race tým ze svých fanoušků v čele s Dominikem Haškem a moderátorem Štěpánem Sokolem.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2019 | Počet zobrazení: 351
 

Operátoři při implementaci 5G budou využívat AI

Přechod na 5G a využití potenciálu, který sítě páté generace nabízejí, znamená obrovské investice pro poskytovatele mobilních služeb. Umělá inteligence může operátorům pomoci zajistit rychlejší návratnost těchto investic.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2019 | Počet zobrazení: 103
 

Rockwell rozšiřuje služby pro detekci hrozeb

Více než polovina dotázaných v průzkumu LNS Research uvedla, že v jejich průmyslovém zařízení v minulosti došlo k narušení kybernetické bezpečnosti. Služby kybernetické bezpečnosti využívající platformu Claroty chrání dodavatelské řetězce před neznámými hrozbami a přináší také provozní výhody.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 8. 2019 | Počet zobrazení: 105
 

Akustická průmyslová kamera

Věděli jste, že stlačený vzduch může představovat až 40 % nákladů na elektrickou energií? Úniky v systémech stlačeného vzduchu, rozvodů plynů a podtlakových systémech tak negativně ovlivňují jak provozuschopnost výroby, tak konečný hospodářský výsledek firmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2019 | Počet zobrazení: 112
 

Archiver s podporou mobilních zařízení

Společnost GFI Software představila v rámci nejnovější verze svého řešení pro archivaci souborů a e-mailů GFI Archiver 14.2 podporu pro mobilní zařízení. Nyní nová verze umožňuje přehledně vyhledávat či upravovat nastavení s využitím chytrých telefonů.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2019 | Počet zobrazení: 110
 

Nová řada CQ1 displejů 4K

Společnost Panasonic Business rozšířila portfolio svých 4K velkoformátových displejů, které byly poprvé představeny na veletrhu ISE 2019. Novým přírůstkem je řada CQ1 zahrnující šest modelů určených pro týmovou spolupráci.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2019 | Počet zobrazení: 120