Odolný i při vysokém zatížení

Nový polotovar z materiálu iglidur Q2 disponuje velkou odolností proti opotřebení při extrémním zatížení. Výborně se hodí pro těžké provozy jako je zemědělství nebo stavebnictví. Jde o samomazný a bezúdržbový triboplast, který rozšiřuje sortiment polotovarů z triboplastů.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2018 | Počet zobrazení: 69
 

V Mototechně se diskutovalo o podnikání

Na Regionálním setkání pro významné podnikatelské subjekty a podnikatele ze středních Čech a Prahy, připraveném sdružením CZECH TOP 100, se sešlo na 130 zástupců firem i jednotlivých podnikatelů z obou krajů.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2018 | Počet zobrazení: 58
 

Bezdrátová sluchátka od Bose

Sportovní sluchátka Bose si získala již mnoho příznivců. Nyní přichází na evropský trh pod označením Bose SoundSport Free jejich nová, absolutně bezdrátová generace. Novinku charakterizuje speciálně navržený design pro sportovní využití a dva malé sluchátkové špunty s vestavěnými bateriemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2018 | Počet zobrazení: 67
 

Úspěšná mlžná komora z ČVUT

Studenti Fakulty elektrotechnické ČVUT a VŠE vyvinuli v roce 2016 a dodali Evropské organizaci pro jaderný výzkum (CERN) celosvětově nejvyspělejší mlžnou komoru. Během loňského roku si jejich zařízení pořídilo také prestižní muzeum vědy CosmoCaixa v Barceloně a zanedlouho následovala další mlžná komora v nově zrekonstruovaném infocentru JE v Dukovanech.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2018 | Počet zobrazení: 64
 

Hi-res sluchátka Pioneer

Hudba, kterou přehráváme v mobilních podmínkách, už je dostupná ve studiové kvalitě a možnost streamovat z internetu nekonečné množství hudby v kvalitě CD s sebou přináší nové možnosti. Jejich plné využití dokáží zprostředkovat Hi-res sluchátka.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2018 | Počet zobrazení: 54
 

Zelená elektřina pro elektromobilisty

Nový produkt od ČEZ Prodej „Elektřina pro dobíjení“ zaručuje elektromobilistům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách a 100procentní jistotu, že spotřeba zákazníkovy domácnosti byla pokryta elektřinou z obnovitelných zdrojů.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2018 | Počet zobrazení: 58
 

SPČR pokračuje v Akademii GDPR - nově spustí i ChatBota

Svaz průmyslu a dopravy pokračuje v projektu Akademie GDPR i v letošním roce. Spolu s partnery připravil cyklus devíti seminářů, na kterých od února do května vysvětlí účastníkům změny, které pro ně z nařízení vyplývají.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2018 | Počet zobrazení: 54
 

Jaký je tvůj příběh?

Společnost Trend Micro, zabývající se oblasti kybernetické bezpečnosti, spustil národní kolo mezinárodní soutěže What’s your story. Video-soutěž s tématem: Kdybyste na internetu mohli změnit jednu věc, která by to byla? spouští v České republice poprvé, ačkoli má již dlouholetou tradici např. v Kanadě, Irsku nebo v Americe. Cílem je rozšířit diskuzi o bezpečnosti na internetu i mezi mladými.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2018 | Počet zobrazení: 52
 

ČVUT bude spolupracovat s GE Aviation

Společnost GE Aviation dnes podepsala dohodu o spolupráci s ČVUT v Praze, která umožní Centru pokročilého leteckého a kosmického výzkumu na Fakultě strojní ČVUT získat znalosti a digitální modely moderních turbovrtulových pohonných jednotek. Unikátní spolupráce tak posouvá ČR ke špičce leteckého průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2018 | Počet zobrazení: 58
 

ZOH se zúčastnili i lyžující roboti

Jižní Korea patří mezi světové technologické velmoci, a tak není divu, že se chce pochlubit svými úspěchy, takže kromě špičkových světových sportovců se návštěvníkům letošních zimních olympijských her v Pchjongčchangu představili i roboti – právě v tomto oboru patří země ke světové špičce.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2018 | Počet zobrazení: 45