Budvar otevřel nové logistické centrum

V prvním říjnovém týdnu otevřel Budějovický Budvar nové logistické centrum s plně automatizovaným zakladačovým skladem pro 19 000 palet, který výrazně zvýší výkon logistiky. Logistický areál za 750 mil. Kč je důležitou etapou v rozvojovém plánu pivovaru. V nejbližší době bude do provozu uvedeno ještě nové oddělení ležáckého sklepa.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2018 | Počet zobrazení: 52
 

Studenti ČVUT získali vybavení laboratoře

Společnost Huawei předala katedře telekomunikační techniky na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze laboratoř Safe City Lab, ve které si studenti mohou vyzkoušet práci s moderními komunikačními technologiemi pro zajišťování bezpečnosti ve městech.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2018 | Počet zobrazení: 65
 

Dokovací stanice nabízejí snadné klonování disků bez PC

Dvě novinky značky Evolveo přinášejí snadné a rychlé klonování SATA disků HDD i SSD ve formátech 2,5" i 3,5". Stanice lze využít jako externí disk při připojení k počítači nebo samostatný duplikátor disků bez nutnosti připojení k počítači.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2018 | Počet zobrazení: 46
 

Ocenění: Kapesní přehrávač roku

Pokud jste milovníci opravdu kvalitní hudební reprodukce, pak je pro vás důležitý pojem Hi-Res Audio, který označuje přehrávání hudby ve vysokém rozlišení, tedy s vysokým frekvenčním rozsahem a slyšitelností všech detailů a nuancí, na kterých si dali tvůrci ve studiu záležet.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2018 | Počet zobrazení: 59
 

Světlomety s funkcí projektoru

Stejně jako běžné projektory umožňují promítat obraz na plátno, systém DMD s miliony mikrozrcadel promítá světlo v podobě symbolů na povrch vozovky. Díky komponentům jako nový Oslon Boost HX dosahuje každý čelní světlomet rozlišení více než milion pixelů. Řidiči vozidel tak získají nejen běžné osvětlení vozovky, ale i podpůrné informace promítané na povrch vozovky.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2018 | Počet zobrazení: 53
 

Schopnosti robotického vozíku předvedl Linde

Společnost Linde Material Handling Česká republika představila ve své expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně provoz robotických vozíků ve výrobních provozech a skladech. Robotický vozík předvedl návštěvníkům jízdu v autonomním reálném provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2018 | Počet zobrazení: 57
 

Patent na létající auto

Toyota si nechala patentovat nový návrh létajícího automobilu - dronu, jehož kola mohou plnit funkci vrtulí. Automobil má mít elektropohon napájený bateriemi nebo palivovými články. Návrh vytvořila Toyota Engineering and Manufacturing North America.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2018 | Počet zobrazení: 54
 

Partnerství Lenova a NetApp

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2018 | Počet zobrazení: 55
 

Při opravě trati nasadí Swietelsky Rail stroj, který v Česku ještě nebyl

Mimořádnou podívanou nabídne rekonstrukce kolejí na severočeské trati Čížkovice – Obrnice, patřících AŽD Praha. Společnost Swietelsky Rail CZ při ní poprvé v Česku využije stroj RU 800 S. Což je kolos dlouhý přes 177 m, vážící téměř 700 tun. Stane se tak 15. a 16. října.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2018 | Počet zobrazení: 135
 

VUT spustilo Kariérní centrum

Hledáme strojaře, programátora a elektrotechnika. Nástup možný ihned... Podobně začínají stovky inzerátů, kterými se firmy snaží oslovit studenty Vysokého učení technického. Brněnská technika se proto rozhodla spustit Kariérní centrum VUT, kde studenti na jednom místě najdou nejen nabídky praxí, stáží či práce, ale hlavně komplexní podporu své budoucí kariéry.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2018 | Počet zobrazení: 60