Komponenty od Continentalu pro vozy vyšší střední třídy

Technologie společnosti Continental zajistí lepší komfort a bezpečnost v nových vozech Mercedes-Benz třídy E, jako je např. přístupový systém v podobě digitálního klíče, radary s dalekým dosahem či kamery. Tato rozsáhlá škála komponent poskytne asistenčním systémům řízení přesná data.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 6. 2024 | Počet zobrazení: 439
 

EDF posiluje svůj závazek spolupráce s českým jaderným průmyslem

V Paříži uspořádala společnost EDF „Dny evropských jaderných dodavatelů“ za účasti více než 300 zástupců průmyslu z 15 evropských zemí, kteří zde diskutovali o nových jaderných projektech v Evropě s technologiemi EPR a NUWARD SMR.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 6. 2024 | Počet zobrazení: 524
 

Pozvánka na odborný workshop: Využití AI v průmyslové praxi

Workshop, který se uskuteční v pondělí 24. června 2024, pořádá ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav výrobních strojů a zařízení (RCMT) ve spolupráci s Českomoravskou společností pro automatizaci (ČMSA), foto: Shutterstock.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2024 | Počet zobrazení: 462
 

Kapesní zařízení pro detekci odposlechů

Kapesní business detektor s dosahem 10 metrů, který nabízí SpyShop24.cz, dokáže spolehlivě vyhledávat odposlechy, skryté kamery, GPS lokátory, mobilní telefony i další špionážní zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2024 | Počet zobrazení: 388
 

Swietelsky dokončil úpravy hal Rohde & Schwarz

Po necelém roce dokončila společnost Swietelsky stavební úpravy tří průmyslových hal Rohde & Schwarz ve Vimperku, v nichž se vyrábí měřicí a vysílací technika. Po těchto úpravách haly M1, M3 a M4 lépe vyhovují potřebám firmy, která patří mezi největší zaměstnavatele na jihu Čech.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2024 | Počet zobrazení: 410
 

Parním vlakem za Ferdinandem dEste

V sobotu 18. května 2024 vyjede parní vlak Národního technického muzea do Brandýsa nad Labem na „Audienci u císaře Karla I.“ a v neděli 19. května 2024 romantickou cestou podle Sázavy do Benešova na akci za Františkem Ferdinandem dEste na zámek Konopiště.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2024 | Počet zobrazení: 517
 

FANUC: Veletrh robotických příležitostí

Přijďte se seznámit s novinkami na poli automatizace – rádi Vám s našimi technologickými partnery a systémovými integrátory pomůžeme a poradíme s automatizací.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2024 | Počet zobrazení: 455
 

Automobilka bude pomáhat ornitologům

Společnost Porsche ČR zapůjčila zástupcům České společnosti ornitologické (ČSO) dva pick-upy Volkswagen Amarok a v rámci nově navázaného partnerství se bude se svými zaměstnanci podílet na ochraně volně žijících ptáků v ptačích parcích Josefovské louky u Jaroměře a Kosteliska u Dubňan.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2024 | Počet zobrazení: 388
 

Letenský kolotoč už „frčí“ ve třetí sezóně

Národní technické muzeum roztočilo 3. května na další sezónu opravený Letenský kolotoč. Užít si jízdu na této unikátní atrakci a připomenout si atmosféru pražských atrakcí před sto lety je tak letos možné vždy v pátek, sobotu, neděli a ve státní svátky do konce září.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2024 | Počet zobrazení: 399
 

UPS zabezpečují IT revoluci v Remosce

Digitální éra přináší pro průmyslové podniky nové výzvy a příležitosti. V případě značky Remoska to znamenalo nejen rozšíření výroby, ale i implementaci moderních IT systémů v novém závodě v Kopřivnici. Jedním z klíčových prvků pro zajištění stability, bezpečnosti a kontinuity výroby se staly UPS jednotky od firmy CyberPower.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2024 | Počet zobrazení: 327