Střední odborné učiliště ukáže rozmanité možnosti vzdělávání

V rámci Dne otevřených dveří se můžou návštěvníci seznámit s moderním zařízením a studijními programy firemního učiliště ŠKODA AUTO se sídlem v Mladé Boleslavi. Učiliště nabízí 13 studijních programů a tři nástavbové studijní programy ukončené výučním listem nebo maturitní zkouškou.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2019 | Počet zobrazení: 53
 

Systém školení zacílený na bezpečnou manipulaci

Školení řidičů manipulační techniky mnoho firem ještě stále podceňuje. Přitom kolize vozíku může způsobit rozsáhlé škody a v horším případě újmu na zdraví nebo dokonce smrt. Školení proto není radno podceňovat, což velice dobře chápou ve společnosti STILL ČR spol. s r.o.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2019 | Počet zobrazení: 62
 

Vlastní značka horských kol z 3D tiskárny

Sourozencům Athertonovým, mnohonásobným mistrům světa v závodění na horských kolech, dopomohla k realizaci snu o vlastní prémiové značce multilaserová 3D tiskárna od firmy Renishaw.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2019 | Počet zobrazení: 65
 

SWCSummit láká české startupy

Už jen necelé dva týdny se mohou české startupy hlásit do evropského finále světové soutěže Startup World Cup, která se odehraje v rámci konference SWCSummit v pražském Kongresovém centru. Přihlášky do soutěže organizátoři přijímají do 20. února.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2019 | Počet zobrazení: 99
 

technology-support je Solution Provider

Divize t-cimco společnosti technology-support byla na základě úspěšných a pokročilých instalací produktu CIMCO MDC vybrána jako Solution Provider, tj. Poskytovatel řešení CIMCO MDC pro CNC provozy v České republice a na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2019 | Počet zobrazení: 40
 

Umožňuje přepínat mezi hraním na počítači a zařízením s Androidem

Společnost SteelSeries uvedla nejnovější multiplatformní ovladač Stratus Duo standardní velikosti. Hráčům nabízí volbu mezi 2,4GHz bezdrátovým pásmem s nízkou latencí pro připojení k Windows, respektive Bluetooth rozhraním pro mobilní hraní na zařízeních se systémem Android či headsetech Oculus Go nebo Samsung VR.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2019 | Počet zobrazení: 88
 

Jungheinrich bude mít hlavní podíl v ISI Automation

Společnost Jungheinrich AG z Hamburgu převezme společnost ISI Automation GmbH & Co. KG se sídlem v Lemgu ve Východním Vestfálsku. Specialista na automatizační řešení se tak stane součástí jednoho z předních poskytovatelů intralogistiky. Produkty ISIPlus a ISIPro rozšíří portfolio v oblasti mezi ERP systémy a samotnými výrobními provozy.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2019 | Počet zobrazení: 76
 

Autobusy v Trutnově jezdí pouze na alternativní pohon

Trutnovská městská hromadná doprava má od února vozový park složený pouze ze čtyř elektrobusů a tří autobusů na CNG, kterými nahradila dieselovou techniku. Projekt má přispět ke zlepšení životního prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2019 | Počet zobrazení: 73
 

Výstava „Karel Kruis - mezi vědou, technikou a uměním fotografie“

Výstava v Národním technickém muzeu (NTM) v Praze představí jedinečnou osobnost Karla Kruise, profesora kvasné chemie a fotografie na pražské technice, který byl vědcem, pedagogem i umělcem - fotografem. Výstava je umístěna v 2. patře NTM a potrvá od 5. února do 30. dubna 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2019 | Počet zobrazení: 99
 

V laboratořích VŠTE se rodí nové technologie

Ve školních laboratořích českobudějovické VŠTE řeší zatím největší výzkumný projekt za téměř 35 milionů korun. Na jeho konci (v závěru roku 2022) budou kvalitativně nové díly pro automobilový průmysl, vyráběné společností Motor Jikov Slévárna.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2019 | Počet zobrazení: 107