Toyota podporuje farmáře

Proč se výrobce automobilů jako Toyota zabývá pěstováním jahod a rajčat? Nejde o zisky, ale podporu místních obyvatel, kterou Toyotě umožňují její moderní technologie. K farmaření totiž využívá emise CO₂ produkované jejími výrobními závody.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2023 | Počet zobrazení: 271
 

S růstem FVE roste riziko hackerského útoku na ně

Častým problémem fotovoltaických elektráren je nejen nedostatečná aktualizace software, ale hlavně ponechávání defaultních hesel, která jsou pro konkrétní zařízení veřejně známá. Rizika se týkají také větrných elektráren nebo tepelných čerpadel, které lze také ovládat z webového prohlížeče, nebo speciálním programem.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2023 | Počet zobrazení: 307
 

Objem investic na českém realitním trhu poklesl, ale v rámci Evropy byl druhý

Za 1. pololetí roku 2023 byl objem investic v celé střední a východní Evropě jeden z nejnižších. Za většinovým podílem na regionálních objemech ve výši 42 % stojí Polsko, ČR následovala s 34% podílem. Objem transakcí v 1. pololetí v ČR činil cca 692 mil. eur, což představuje 42% meziroční pokles a 9% pokles oproti stejnému období roku 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2023 | Počet zobrazení: 275
 

Autonomní Agilox pracuje v DHL v Syrovicích

V provozu DHL v Syrovicích je od března využíván první autonomní manipulační vozík značky Agilox od společnosti 4IGV. Jeho implementace koresponduje se strategií DHL spočívající v automatizaci intralogistiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2023 | Počet zobrazení: 292
 

PST CLC Mitsui-Soko rozšiřuje služby v Rotterdamu

Prvního května letošního roku spustila společnost PST CLC Mitsui-Soko ostrý provoz filiálky v Rotterdamu, která přebrala část stávajících klientů, s nimiž byly do té doby zakázky zajišťovány z Prahy. Nově tam byly rozšířeny služby pro stávajícího klienta, firmu Mitsui Chemicals.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2023 | Počet zobrazení: 261
 

Robot s kluzným vedením čepuje pivo

Festivalová sezóna je v plném proudu. Aby fronty u stánků s pivem neexplodovaly, vyvinula společnost One Two Beer automatický systém výdeje piva. Ústředním prvkem je mobilní výdejní hlava, která umožňuje naplnit kelímky během pěti sekund bez zbytečné pěny.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2023 | Počet zobrazení: 289
 

FVE v Kongresovému centru pokryje 10 % roční spotřeby

Nová fotovoltaická elektrárna na střeše Kongresového centra Praha (KCP) začala dodávat elektřinu. Bezemisní zdroj elektrické energie s 2080 solárními panely pokryje 10 % roční spotřeby centra a ušetří za energie odhadem 5,5 milionu korun ročně.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2023 | Počet zobrazení: 265
 

Termální gel pro spoje s malou tloušťkou

Divize Chomerics společnosti Parker Hannifin představuje nový materiál pro řešení tepelného rozhraní v případě aplikací s velmi malou tloušťkou v místech spojů, kde i přes malé množství použitého materiálu nedochází ke snížení jeho funkce a vlastností (Foto: Parker).

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2023 | Počet zobrazení: 886
 

Umělá inteligence hlídá plýtvání s vodou

Izraelská společnost WINT (Water Intelligence) zaměřená na včasnou detekci úniků vody, omezení plýtvání a úsporné nakládání s vodou pomocí umělé inteligence (AI) a internetu věcí (IoT) je nejnovějším přírůstkem do portfolia investičního fondu Inven Capital Skupiny ČEZ.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2023 | Počet zobrazení: 327
 

Hennlich poprvé překročil v tržbách mld. korun

Magickou hranici jedné miliardy v tržbách loni poprvé ve své více než třicetileté historii překročila strojírenská firma Hennlich z Litoměřic. Společnost dosáhla obrat 1,031 mld. korun. Firmě se širokým portfoliem průmyslových výrobků pomohl růst v téměř všech segmentech.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 8. 2023 | Počet zobrazení: 237