Firma s kocourem přechází zcela na elektromobily

Jako první společnost v České republice se MONETA Money Bank oficiálně rozhodla, že do pěti let bude provozovat služební vozy výhradně na elektrický pohon. Banka v první fázi objednala 150 elektromobilů e-Golf.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2017 | Počet zobrazení: 43
 

Nejúčinnější malá plynová turbína

Na společném projektu rozvoje vysoce účinných plynových turbín se dohodli společnosti Hennlich a finská Aurelia Turbines. Česko-finská spolupráce přináší na český a slovenský trh plynovou turbínu A400 s elektrickým výkonem 400 kWe a elektrickou účinností více než 40 %. Je vhodným řešením pro malé a střední podniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2017 | Počet zobrazení: 46
 

Srdce domu - dokovací iRoom

Společnost Audiopro představila novinku na poli inteligentního vybavení od salcburské firmy iRoom. Jde o chytrý dokovací systém iRoom, který činí iPad ústředním prvkem domácnosti nebo kanceláře.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2017 | Počet zobrazení: 46
 

Ocenění pivních speciálů ze Svijan

Největší výrobce pivních speciálů pro český trh si připsal další ocenění. Jde o dva svijanské speciály, které zabodovaly v letošním ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv z domácí české produkce CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2017. V kategorii světlá speciální piva obsadil Svijanský Kníže 13 % druhé místo z 13 přihlášených vzorků. V kategorii polotmavé a tmavé pivní speciály přiřkla 20členná hodnotitelská komise třetí cenu tmavé třináctce Svijanská Kněžna.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2017 | Počet zobrazení: 75
 

Renishaw získala rating AAA

Na letošní Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představila společnost Renishaw komplexní vizi továrny v duchu Průmyslu 4.0. Současně po skončení veletrhu získala v nezávislém ratingu nejvyšší hodnocení AAA za spolehlivost v obchodním styku a platební schopnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2017 | Počet zobrazení: 71
 

Projektor 4K pro domácí kino

Společnost BenQ uvedla na trh cenově dostupný projektor CineHome W1700 s vysokým rozlišením 4K UHD a funkcí HDR. Je vybaven řadou špičkových funkcí, jako jsou UHD (Ultra-High-Definition) 4K rozlišení s 8,3 Mpx, technologie CinematicColor zajišťující přesné barvy nebo vysoký dynamický rozsah HDR s optimalizací pro projektory.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2017 | Počet zobrazení: 71
 

Spolupráce lidí a robotů je o 85 % produktivnější

Dodavatel kolaborativních robotů, společnost Universal Robots (UR), je přesvědčen, že řešením aktuálního nedostatku pracovníků v českých výrobních firmách jsou kolaborativní roboty (tzv. koboty). Na základě zkušeností zákazníků UR umožňují kolaborativní roboty významně zvýšit produktivitu podniku, a tím se vyrovnat s růstem zakázek při stejném personálním obsazení.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 11. 2017 | Počet zobrazení: 75
 

Předpověď v oblasti kybernetické bezpečnosti

Společnost Sophos přišla s tzv. segmentem „internetu zítřka“, v rámci kterého vyzpovídala několik svých specialistů, kteří interně pracují na různých technických pozicích, aby uvedli, na jakých úlohách plánují strávit část svého času a energie v následujících šesti měsících. Na základě jejich odpovědí firma vypracovala personalizované předpovědi, které vycházejí z toho, na co se tito specialisté připravují.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 11. 2017 | Počet zobrazení: 63
 

Vylepšení pro podnikové ukládání dat

Poskytovatel řešení založených na open source technologiích, Red Hat, oznámil nejnovější aktualizaci své masivně škálovatelné platformy pro softwarově definované objektové ukládání dat Ceph Storage 3. Nová verze přináší podporu jak blokového ukládání dat prostřednictvím rozhraní iSCSI, tak i souborového ukládání dat v rámci souborového systému CephFS.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 11. 2017 | Počet zobrazení: 58
 

Arctis umožňuje poslech z více zařízení najednou

Výrobce herních periferií, společnost SteelSeries, rozšířil řadu sluchátek Arctis o verzi s Bluetooth. Novinka umožňuje poslech zvuku či komunikaci zároveň ze zařízení připojeného bezdrátově a jiného připojeného klasicky kabelem, a to napříč platformami PC, Mac, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, VR a chytrými telefony a tablety.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2017 | Počet zobrazení: 73