V Pohořelicích zajišťují cross-dockové operace pro Valeo

Česká dopravní společnost ČSAD Uherské Hradiště ve svém novém skladu v Pohořelicích u Brna, který má kapacitu 4300 m2, přivítala dalšího významného klienta, společnost Valeo. V současné době je tento sklad zhruba z devadesáti procent zaplněn.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 7. 2023 | Počet zobrazení: 714
 

V Mikulově mají nejrychlejší dobíječku

Od června mohou řidiči elektromobilů využít nejrychlejší dobíjecí stanici v jihomoravském Mikulově. Stačí krátká pauza na občerstvení a dva elektromobily tu doplní bezemisní energii na další stovky kilometrů jízdy.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2023 | Počet zobrazení: 726
 

KION Group se zavazuje k čisté nule

Společnost KION se připojuje k iniciativě Science Based Targets (SBTi) a přijímá metodický rámec k naplnění cílů Pařížské dohody o změně klimatu, jejímž cílem je omezit nárůst globální teploty na 1,5 °C.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2023 | Počet zobrazení: 798
 

Červené „ještěrky“ tankují zelený vodík

Společnost Linde Material Handling spustila unikátní pilotní projekt ve svém výrobním závodě v německém Aschaffenburgu, kde nově vyrábí pomocí vlastní infrastruktury ekologický, tzv. zelený vodík. Tím pohání flotilu 21 vysokozdvižných vozíků a testuje jeho využití v intralogistice.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2023 | Počet zobrazení: 788
 

Evropa posiluje ve výrobě baterií a jejich recyklaci

Společnost BASF odstartovala v německém Schwarzheide provoz prvního společného evropského centra výroby materiálů pro baterie a recyklaci baterií. Patentované výrobní technologie umožní výrazně snížit uhlíkovou stopu pro katodové aktivní materiály.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2023 | Počet zobrazení: 725
 

V NTM září české inovace

Od 28. června do konce března příštího roku mají návštěvníci Národního technického muzea v Praze možnost zhlédnout špičkové exponáty, které reprezentovaly ČR na světové výstavě EXPO 2020 v rámci nově otevřené výstavy nazvané „Dveře budoucnosti dokořán. České inovace, které byly představeny na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji“.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2023 | Počet zobrazení: 840
 

Maskovací aplikace rozostří přímo v kameře SPZ

Aplikace dynamického maskování Axis Live Privacy Shield nově nabízí možnost anonymizace SPZ vozidel. Tato bezplatná aplikace nevyžaduje licenci a běží přímo ve vybraných modelech kamer Axis.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 7. 2023 | Počet zobrazení: 770
 

PUMA posiluje v motoristickém i leteckém sportu v Česku

Tato globální značka se stále více angažuje ve světovém motoristickém sportu. Dlouhá léta je předním dodavatelem závodního vybavení a lifestylových kolekcí v motoristickém sportu, spolupracuje s týmy jako Mercedes-AMG Petronas F1, Scuderia Ferrari, Alfa Romeo F1 Team Stake, BMW M Motorsport a Porsche Motorsport.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2023 | Počet zobrazení: 858
 

Konfigurátor pro nový Amarok

Značka Volkswagen Užitkové vozy spustila v červnu konfigurátor pro novou generaci pick-upu Amarok, který vstoupil na trh v České republice. Zájemci si tak mohou sestavit nový Amarok přesně na míru. Nejdostupnější model vyjde na 911 482 Kč bez DPH.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2023 | Počet zobrazení: 725
 

Opel uvádí nové logo pro své elektromobily

Německá automobilka Opel odhalila novou verzi svého loga, kterému dominuje moderně interpretovaný blesk (v němčině Blitz). Nové logo, které bude představeno na IAA v Mnichově, se na produkčních modelech objeví začátkem roku 2024.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2023 | Počet zobrazení: 746