Prohlížení rentgenů převzaly počítače

Ještě před 20 lety se radiologické snímky pacienta pořizovaly formou filmových fólií a lékaři si je prohlíželi prostřednictvím podsvícené tabule (negatoskopu), nebo proti oknu.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2023 | Počet zobrazení: 676
 

Profesionální UPS systémy pro AOPK ČR

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky (AOPK ČR) se stala partnerem společnosti CyberPower, výrobce řešení záložního napájení, s cílem zvýšit spolehlivost napájení vědeckých pozorovacích technologií a zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2023 | Počet zobrazení: 755
 

Realita robotického zdění v ČR je na dosah

Prototyp robota od společnosti Wienerberger a partnerů míří do finále v testovací fázi. Na první stavby by měl stroj vyjet už v září tohoto roku. K zahájení sériové výroby dojde na konci roku 2023.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2023 | Počet zobrazení: 890
 

CZ LOKO vyrábí a opravuje železniční dvojkolí v novém provozu

Téměř sto milionů korun investovala společnost CZ LOKO v českotřebovském závodě do stavby nového moderního provozu kolovky, specializovaného na opravy a výrobu železničních dvojkolí.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2023 | Počet zobrazení: 782
 

KCP si vybral systém HELIOS Nephrite

Kongresové centrum Praha (KCP) má ambici patřit k desítce nejlepších kongresových center v Evropě a být jedničkou mezi kongresovými centry v Česku. Také proto se KCP rozhodlo pro maximální digitalizaci svých procesů a zavedení paperless office.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2023 | Počet zobrazení: 750
 

KION Group postupuje podle plánu ke zvýšení ziskovosti

Po třech letech přivítala KION GROUP AG akcionáře na fyzicky konané výroční valné hromadě dne 17. května v Palmengartenu ve Frankfurtu. Generální ředitel Rob Smith zrekapituloval finanční rok 2022, který pro skupinu byl plný vnějších i vnitřních výzev.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2023 | Počet zobrazení: 750
 

Technology Days představí robotiku v praxi

Pardubice už nejsou jen město proslulé v historii výrobou slavného perníku, ale v moderní době i průmyslové centrum a domov řady technologických firem. Ať už v oblasti elektroniky a elektrotechniky, či aktuálně i špičkové robotiky, kterou zde reprezentuje např. české zastoupení firmy Stäubli.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2023 | Počet zobrazení: 910
 

Nakládací hubice z Litoměřic bude plnit lodě

Speciální zařízení pro nakládku cementu do lodí vyrobila litoměřická strojírenská firma Hennlich. Téměř 19 metrů dlouhé zařízení bude plnit nákladní lodě v Indonésii.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2023 | Počet zobrazení: 766
 

Bojíte se o data? Začněte s externím diskem

Externí úložiště jsou v digitální době stále důležitější. Umožňují nám přenášet, ukládat a zálohovat cenná data, jako jsou rodinné fotografie, videa apod. Podíváme se na důvody, proč byste měli mít externí úložiště, výhody SSD disků oproti HDD, a na co se zaměřit při výběru a jak si vytvořit svůj vlastní externí disk.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2023 | Počet zobrazení: 749
 

Asseco Solutions je špičkou i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je to cloud.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2023 | Počet zobrazení: 767