Chytrá aplikace Globus šetří zákazníkům čas

Poté, co už před pěti lety zavedl obchodní řetězec Globus jako první ve své branži technologii Scan&Go, představil nyní další technologickou novinku, která je součástí mnohem komplexnější služby, tentokrát z mobilního prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2018 | Počet zobrazení: 233
 

Dobíječky pro elektromobily mohou přijet za nimi

Škoda Auto DigiLab ve spolupráci se společnosti Pražská energetika a s logistickým startupem DoDo spustily pilotní fázi nového projektu mobilních nabíjecích stanic pro elektromobily. Projekt s označením E-Mona má za cíl usnadnit řidičům přechod k elektromobilitě.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2018 | Počet zobrazení: 267
 

Nejodpovědnějšími českými firmami jsou letos Škoda Auto a Hennlich

TOP Odpovědnou velkou firmou se letos stala Škoda Auto, ocenění TOP Odpovědná malá firma získala litoměřická strojírenská firma Hennlich. Vítěze ocenění, které již 15 let uděluje nezisková organizace Byznys pro společnost, mapující české prostředí udržitelného a odpovědného podnikání, letos vybíraly z 75 firem více než čtyři desítky nezávislých odborníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2018 | Počet zobrazení: 254
 

Gripen E létá s raketou Meteor

Společnost Saab v říjnu úspěšně dokončila první zkušební let stíhačky Gripen E nesoucí raketu Meteor typu vzduch-vzduch používanou mimo vizuální kontakt s protivníkem (BVRAAM).

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2018 | Počet zobrazení: 289
 

VX-Tractor nabízí maximální trakci

Společnost Bridgestone uvádí na trh ultravýkonnou zemědělskou pneumatiku VX-Tractor, která disponuje vysokou trakcí a vychází vstříc požadavkům uživatelů na delší životnost při provozu na silnicích. Svými vyspělými technologiemi stanovuje zcela nová měřítka v oblasti provozních vlastností, včetně vyšší nosnosti při zachování dlouhé životnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2018 | Počet zobrazení: 215
 

Chytré 4K televizory lze ovládat hlasem

Společnost Panasonic představila novou aktualizaci firmware pro chytré televize s rozlišením 4K na evropském trhu. Jejich majitelé mohou nyní využít podpory systémů Google Assistant a Amazon Alexa a pro různé funkce použít hlasové příkazy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2018 | Počet zobrazení: 271
 

Efektivní mobilita je velkou výzvou

Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech měst patří mezi výzvy, jimž musí řidiči každý den čelit. Pokud k tomu připočteme 20% snížení počtu zákazníků mladších 30 let v Evropě, kteří si hodlají pořídit automobil, pak je zřejmé, že se požadavky na dopravu mění.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 11. 2018 | Počet zobrazení: 197
 

Zakázka za 40 mil. dolarů pro ABB

Společnost ABB od německého provozovatele elektrické rozvodné soustavy TransnetBW získala zakázku na modernizaci rozvodny velmi vysokého napětí v obci Obermooweiler ve spolkové zemi Bádensko-Würtembersko.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 11. 2018 | Počet zobrazení: 194
 

Panasonic formuje budoucnost

Na veletrhu Electronica bude v rámci sbližování jednotlivých divizí mít společnost Panasonic společnou expozici s divizí Industry Europe, aby představili nejmodernější zařízení a komplexní řešení v oblasti životního prostředí, mobility a podnikání.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 11. 2018 | Počet zobrazení: 272
 

Gripen E odpálil první rakety

Stíhací letoun Gripen E úspěšně dokončil první testy, které mají ověřit jeho schopnost vypustit a odpálit externí zbraňové moduly. Testy proběhly v letošním říjnu na střelnici ve Švédsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 11. 2018 | Počet zobrazení: 203