Nové kamery zajistí všestranný dohled i díky AI

Tři nové varifokální kopulovité kamery, které představila společnost Axis Communications, jsou vybaveny jednotkou pro zpracování hlubokého učení (DLPU), umožňující využívat aplikace založené na umělé inteligenci.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2022 | Počet zobrazení: 349
 

Dobíjet stačí na 150 km dojezdu

Nimbee koncem roku uzavřel svůj pilotní projekt mobilní nabíjecí služby, který probíhal od října na území Prahy. Během tří měsíců nabilo Nimbee téměř 1,8 MWh, což odpovídá energii na 10 000 km dojezdu. Na jedno nabíjení tak připadá průměrně 24 kWh, tzn. dojezd přibližně 150 km.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 1. 2022 | Počet zobrazení: 360
 

Lokomotivy Vectron s dieselovým modulem

Český železniční dopravce ČD Cargo objednal od společnosti Siemens Mobility dvě střídavé elektrické lokomotivy Vectron AC s Diesel Power Modulem (DPM). Lokomotivy plánuje dopravce využít v oblasti nákladní dopravy v ČR, Rakousku, Německu, Maďarsku a na Slovensku.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2022 | Počet zobrazení: 381
 

Jak dojet dobře i v zimě s elektromobilem

Elektromobily, které nabízejí pohodlnou jízdu díky téměř bezhlučnému pohonu, už na silnicích jezdí a bude jich stále přibývat. Většina baterií elektromobilů pracuje nejlépe při podobných teplotách jako lidské tělo. Stejně jako lidem jim tedy extrémně nízké – nebo naopak vysoké – teploty moc nesvědčí.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 1. 2022 | Počet zobrazení: 451
 

ČEZ vybavuje své „jaderky“ simulátory

Do Tréninkového a realizačního centra v temelínské elektrárně pořídil ČEZ za 25 mil. Kč kopii důležitého zařízení, používaného při údržbě a kontrolách parogenerátorů v jaderné části elektrárny, které poslouží k pravidelnému výcviků vlastních zaměstnanců i dodavatelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2022 | Počet zobrazení: 354
 

Kvalitu cloudových služeb stvrdí ISO/IEC 27001

Bezpečnost dat je jednou z nejpodstatnějších věcí, o které se musí firma starat, ať už podniká v jakémkoliv oboru. Svá data může dobře chránit například pomocí cloudových služeb. Míra jejich zabezpečení je totiž natolik vysoká, že se riziko úniku či ztráty dat naprosto minimalizuje.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2022 | Počet zobrazení: 377
 

Tatra překročila plán

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks za rok 2021 dokázala prodat více vozů, než plánovala. Zákazníkům dodala celkem 1277 automobilů a získala i zásadní armádní zakázky v zemích NATO, oslavila 10 let trvání produkce modelové řady Tatra Phoenix a zahájila vývoj vozu s vodíkovým pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2022 | Počet zobrazení: 348
 

Domácí nabíječka láká na levnější provoz

Český řemeslnický startup Woltair, který spojil tradiční řemeslo s moderními technologiemi, přichází na trh s novým typem domácích nabíjecích stanic pro elektrické automobily s dobíjením až desetkrát vyšší rychlostí než u standardních řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2022 | Počet zobrazení: 488
 

Unikátní koncept dobíjení

V závěru roku 2021 spustila automobilka Audi v Norimberku světovou novinku. Provoz prvního nabíjecího centra Audi charging hub pro rychlé nabíjení elektromobilů ve městech na základě unikátního konceptu. Kombinuje technické zajištění doplňování energie s komfortním zázemím pro posádky.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2022 | Počet zobrazení: 377
 

Engel získal ocenění za inovativní aplikaci pro BMW

BMW Group spustila ve svém výrobním závodě v Landshutu novou výrobní jednotku Engel, kde vznikají v čistém prostředí unikátní masky ve tvaru ledviny pro elektrické modely BMW iX.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2022 | Počet zobrazení: 371