Přijďte se podívat na sluneční elektrárny

Solární asociace pořádá v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje od 30. května do 5. června Dny otevřených dveří slunečních elektráren po celé České republice. Veřejnosti i žákům se otevře sedmnáct slunečních projektů v několika krajích.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2019 | Počet zobrazení: 290
 

ENGEL CZ fórum úspěšně pokračuje

Po prémiovém „oťukávacím“ ENGEL CZ fóru na podzim minulého roku uspořádala společnost ENGEL CZ, zastupující na českém a slovenském trhu tohoto rakouského výrobce strojů a zařízená pro plastikářský průmysl, jeho pokračování, a to hned ve dvou dnech (16. a 17. května 2019).

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2019 | Počet zobrazení: 269
 

DEL bude vzdělávat budoucí odborníky pro Průmysl 4.0

Česká společnost DEL specializující se na průmyslovou automatizaci a robotizaci otevřela ve svém areálu ve Žďáru nad Sázavou své nové školicí středisko DEL Future Lab. Jeho cílem je prohloubit znalosti a praktické dovednosti v souladu s principy Průmyslu 4.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2019 | Počet zobrazení: 268
 

Chytrá dílna digitálního věku už v červnu

Liberecká iQLANDIA spouští svůj čtvrtý provoz – iQFABLAB. Jde o chytrou dílnu digitálního věku, jejímž cílem je naučit školní skupiny i veřejnost pracovat s moderními technologiemi. Návštěvníky čekají originální workshopy, děti od 12 do 16 let se v létě mohou těšit na příměstský tábor s robotem Matyldou. Do projektu se zapojila i Technická univerzita v Liberci.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2019 | Počet zobrazení: 273
 

Maximální flexibilita pro nejrůznější požadavky

Kdo si nechává provádět nebo rekonstruovat elektroinstalaci v domě, v bytě nebo třeba ve výrobní hale, setká se téměř s jistotou s produkty a řešeními značky Hager. Tato společnost sází při automatizaci svých zkušebních zařízení na modulární decentrální kompaktní systém Cube67 od firmy Murrelektronik.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2019 | Počet zobrazení: 280
 

Nové optické systémy dokáží zvýšit bezpečnost Armády ČR

České firmy patří v oblasti vývoje a dodávek vojenské optiky mezi světovou špičku. Speciální optické systémy dodávají jak pro českou, tak i pro další armády včetně členských států NATO. Zakázkou, na které se chtějí úzce podílet, je i přezbrojení české armády novými bojovými vozidly pěchoty (BVP).

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2019 | Počet zobrazení: 270
 

Dny otevřených dveří proběhly s úspěchem

Ve druhém dubnovém týdnu uspořádala společnost GROB-WERKE ve svém sídle v Mindelheimu firemní výstavu a dny otevřených dveří, na kterých byly prezentovány inovativní produkty, praktické ukázky a nechyběly ani odborné přednášky včetně komentovaných prohlídek firemních prostor.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2019 | Počet zobrazení: 274
 

Corsa 6. generace bude i elektrická

Opel chystá významnou novinku v podobě Corsy nové generace. Nabídne pohon nejen na benzín a naftu, ale také plně elektrickou verzi s dojezdem až 330 km. Corsa bude disponovat např. adaptivním tempomatem nebo světlomety Intellilux LED Matrix, které jsou osazeny poprvé v segmentu těchto malých vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2019 | Počet zobrazení: 277
 

Zlatý Scarabeus se dočkal rekonstrukce

Polopásovému vozidlu značky Citroën, které bylo pojmenováno Zlatý skarabeus, se povedlo v roce 1922 přejet přes Saharu. Po 94 letech od té doby, v roce 2016, byla zahájena rekonstrukce tohoto modelu týmem středoškolských a vysokoškolských studentů techniky. Replika byla letos 13. května představena v Muzeu umění a řemesel (Musée des Arts et Métiers) v Paříži.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2019 | Počet zobrazení: 267
 

Nenechávejte registraci na poslední chvíli

Společnost DKV Euro Service se již intenzivně připravuje na změnu českého mýta, které se spustí 1.12.2019. Během pouhých dvou měsíců (od 1. října do 30. listopadu) bude potřeba zaregistrovat všechna vozidla nad 3,5 tuny do nového mýtného systému a vybavit je palubními jednotkami.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2019 | Počet zobrazení: 258