Ferrari Factory Tour pro výherce soutěže SKF

Vysokoškolští studenti mají možnost vyhrát velmi zajímavou cestu do továrny v Maranello, kde se vyrábí vozy Ferrari. Který technik by to nechtěl vidět na vlastní oči?

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2019 | Počet zobrazení: 239
 

Sucho a zdroje pitné vody

Všechna voda z našeho území odtéká do okolních států a disponibilních vodních zdrojů, na jednoho obyvatele máme téměř nejméně vody z celé Evropy. Dosud jsme nezaznamenali tak výrazný nedostatek vodních zdrojů, jako v posledních letech. Letošní mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE naznačí, co dělat, abychom v budoucnosti již zaskočeni nebyli.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2019 | Počet zobrazení: 233
 

Dachser zaváží nákladními elektrokoly

Pro doručování zásilek v centrech německých měst začal využívat logistický provider Dachser elektrická kola. Svým zákazníkům zaváží zboží pomocí upravených elektrických nákladních bicyklů.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2019 | Počet zobrazení: 219
 

Panasonic představí Amorton

Kromě nových produktů představených v průběhu roku bude společnost Panasonic Electric Works Europe na veletrhu Amper představovat celý sortiment elektromechanických i polovodičových relé a především amorfní křemíkový solární článek – Amorton.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2019 | Počet zobrazení: 240
 

Růst managed služeb má dosáhnout až 40 %

Rok 2019 bude na trhu hostingových služeb symbolizovat především přesun k plně spravovaným řešením a zvyšující se důraz bezpečnost. Ta se poslední dobou stává hlavním tématem v oblasti mnoha segmentů, a to nejen u informačních technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2019 | Počet zobrazení: 228
 

Zlaté ocenění pro Linde MH

Už desítky let je Linde Material Handling lídrem v oblasti zabývající se vozíky a manipulací s náklady. Ocenění zlatý status EcoVadis, který společnost Linde MH v letošním roce získala, potvrzuje nejvyšší standard chování společnosti v oblasti udržitelnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2019 | Počet zobrazení: 230
 

3D Ethernetový kabel: Rychlá komunikace průmyslových robotů

Průmyslové roboty hrají v sériové výrobě nezastupitelnou roli. Zajišťují rychlou automatizaci procesů a šetří tak firmám náklady. Nový ethernetový kabel CFROBOT8.PLUS od firmy igus byl vyvinut za účelem zprostředkování bezchybné komunikace mezi robotem, řídicím systémem a nadřazenými systémy, a to i při velké mechanické zátěži.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2019 | Počet zobrazení: 261
 

Pneumatiky pro autonomní létající automobily

Společnost Goodyear na Autosalonu v Ženevě představila nejnovější studii pneumatik AERO. Jde o koncept „dva v jednom“, a tyto pneumatiky jsou určeny pro autonomní, létající automobily budoucnosti. Při jízdě po silnici by měly sloužit jako klasické pneumatiky, ve vzduchu pak jako vrtule pro pohon létajícího stroje.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2019 | Počet zobrazení: 252
 

Sedadla ve Focusu přinášejí úlevu od bolesti zad

V osmnácti směrech seřiditelná přední sedadla nového modelu Focus umožňují nalézt optimální pozici velmi širokému okruhu lidí nejrůznějších postav. Komise německé organizace AGR složená z lékařů a fyzioterapeutů potvrdila, že tato sedadla mohou ulevit od bolesti zad.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2019 | Počet zobrazení: 240
 

I vojáci si mohou hrát...

Vojáci měli odjakživa rádi drahé a velké hračky, a ani tato není výjimkou. Jde o výcvikový simulátor Gamer pro obrněné jednotky. Ovšem i přes svůj název evokující počítačové hry jde o záležitost ryze praktickou. Jan Žižka by se svými vozovými hradbami musel být určitě z něčeho takového nadšen...

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2019 | Počet zobrazení: 257