Ruská dohoda se Zambii

Mezi ruskou a zambijskou vládou byla 16. února v Moskvě podepsána dohoda o spolupráci při výstavbě ústavu jaderného výzkumu a technologií na území Zambie. Dokument za ruskou stranu podepsal Alexej Lichačev, generální ředitel ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, a za zambijskou stranu Simon Miti, stálý tajemník úřadu zambijské vlády.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2017 | Počet zobrazení: 112
 

Indie použije ruské zářiče při výzkumu Měsíce

Indický výzkumný ústav Physical Research Laboratory odebral od ruské společnost Izotop, patřící do struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, zdroje záření obsahující curium 244. Tyto zdroje použije indická kosmická agentura ISRO při výzkumu povrchu Měsíce v rámci mise Čandraján 2. Start rakety je plánován na konec roku 2018.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2017 | Počet zobrazení: 166
 

Novinky pro studenou mikrobiální stabilizaci piva

Rostoucí poptávka po nových typech piv a ciderech různých chutí, zvýšenému exportu a kvůli požadavku na delší skladovatelnost si pivovary a ostatní výrobci uvědomují nutnost mít vysoce účinnou filtraci zajišťující mikrobiální stabilitu. Využívání klasických technologií pasterizace bývá nákladné, a ovlivňuje kvalitu a chuť konečného výrobku.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2017 | Počet zobrazení: 167
 

Zvýšený zájem o služby CzechTrade

Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade registrují ze strany českých exportérů zvýšený zájem. V loňském roce pro klienty odpracovaly přes 87 000 hodin, což je dvojnásobek oproti roku 2014. Výrazný nárůst zájmu zaznamenalo např. zastoupení v Düsseldorfu, které podpořilo při vstupu na německý trh 259 firem, což znamená 50% meziroční nárůst.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2017 | Počet zobrazení: 130
 

Seat bude vyrábět převodovku pro koncernové vozy

Závod SEAT Componentes byl pověřen výrobou nové převodovky MQ281 koncernu Volkswagen. Mechanická 6stupňová převodovka je určena pro vozidla na platformě MQB. Výroba bude zahájena v roce 2019. Podle plánů dosáhne výrobní závod roční kapacita výroby 450 000 převodovek, které budou montovány do koncernových vozidel na celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2017 | Počet zobrazení: 138
 

Spolehlivá Vanhawk i na nejhorší silnice

Výrobce pneumatik Firestone má pochopení pro majitele i řidiče lehkých užitkových vozů, kteří musí být připraveni na plnění nejrůznějších úkolů, při nichž absolvují krátké jízdy s častým zastavováním, překonávání delších vzdáleností, doručování zásilek v popojíždějící dopravě a neustálé manévrování v každodenním provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2017 | Počet zobrazení: 129
 

Nákupní logistika pro „harlejáře“

Motorkář, který jezdí na „harleji“, je především individualista, který nechce sériovou motorku. Raději si některé drobné úpravy na svém stroji snů udělá sám. Příslušenství k takovým úpravám prodává Custom Chrome Europe, společnost z německého Grolsheimu, která plní motorkářské sny už od roku 1984. Od roku 2015 spolupracuje s logistickou firmou Dachser.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2017 | Počet zobrazení: 142
 

Nejprodávanější MPV v Evropě je Touran

Volkswagen Touran je poprvé nejúspěšnější MPV v Evropě. Podle zjištění renomované společnosti pro výzkum trhu IHS Automotive se Touran prosadil v roce 2016 s více než 112 000 registracemi na evropském kontinentu jako nejprodávanější MPV. Na českém trhu je tento model také mimořádně úspěšný. V roce 2016 si připsal celkem 2152 registrací.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2017 | Počet zobrazení: 152
 

Čtyři vozy Ford GT na 24 h Le Mans

Po loňském triumfálním návratu automobilky Ford v Le Mans oznámila organizace ACO (Automobile Club de l’Ouest), že závodu 24 hodin Le Mans se v letošním roce zúčastní všechny čtyři závodní vozy Ford GT. Tyto závodní vozy jsou odvozeny od stejnojmenného sériově vyráběného supersportu, který už brzy budeme potkávat i na českých silnicích.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2017 | Počet zobrazení: 114
 

Souprava ROG Centurion se 7.1 prostorovým zvukem

Společnost Asus představila herní sluchátkovou soupravu ROG Centurion, která nabízí 7.1 kanálový prostorový zvuk a digitální mikrofon, vyvinutý speciálně pro profesionální hráče a herní nadšence. Novinka poskytuje kompletní ovládání zvuku za pomoci sady hardwarových a softwarových funkcí. Součástí je i USB audio stanice se zabudovaným sluchátkovým zesilovačem a s ovládacími tlačítky pro okamžité úpravy nastavení zvuku i během hry.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2017 | Počet zobrazení: 143