VŠTE řeší technologii tvárné litiny s Motorem Jikov

Globální konkurenceschopnost českobudějovické společnosti Motor Jikov Slévárna podstatně zvýší zdokonalení technologie výroby odlitků tvárné litiny a jejich kvality. Náročný projekt, podporující český export, firmě pomáhá řešit Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích (VŠTE).

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2019 | Počet zobrazení: 342
 

Pětibarevná A3+ tiskárna pro digitální tisk

Nová LED tiskárna OKI Pro9541WT s pěti barevnými tonery pro digitální tisk na přenosová média, kterou uvedla na trh společnost OKI, zaručuje vynikající kvalitu barev na textilie i tvrdé povrchy.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2019 | Počet zobrazení: 326
 

Nový elektrický Expert se jmenuje e-Expert

S novým elektromobilem e-Expert posouvá značka Peugeot své plnění závazku nabídnout v příštím roce kompletní modelovou řadu elektrifikovaných užitkových vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2019 | Počet zobrazení: 358
 

Ford oznámil datum odhalení převratného elektromobilu

Společnost Ford zveřejnila první designovou skicu nového SUV, který byl inspirovaný modelem Mustang. Jde o model s čistě elektrickým pohonem, jehož světová premiéra proběhne 18. listopadu 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2019 | Počet zobrazení: 428
 

Koncept eScooter z dílny SEAT

SEAT zintenzivňuje podporování městské mobility svou novinkou v podobě konceptu eScooter. Stoprocentní elektricky poháněný motocykl, který je ekvivalentem modelů se spalovacími motory 125 cm3, se začne prodávat v roce 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2019 | Počet zobrazení: 410
 

Rizikových aplikací přibývá, zejména u zařízení s Androidem

Zábavná hra, počítadlo kalorií, měřič kroků či jen obyčejná svítilna působí aplikace na první pohled zcela normálně, dokonce se mohou zdát užitečnější než jiné. Opak je ale pravdou. Nemalá část programů, které si lidé stahují do mobilního telefonu, představuje riziko.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2019 | Počet zobrazení: 362
 

Napravováním krajiny bojuje proti suchu

Model Zdoňov, který navrací vodu do vysušené krajiny, zvítězil v kategorii nápad v soutěži E.ON Energy Globe. Zároveň také vyhrál inkubaci od UP21, který je partnerem soutěže. Projekt se ve fázi studie proveditelnosti zaměřil na nápravu krajiny v okolí obce Zdoňov u Náchoda, aby lépe zadržovala vodu v regionu, kde přes léto většina toků vysychá.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2019 | Počet zobrazení: 373
 

Dělníci došli, sází se na automatizaci a cizince

Výrobní firmy trápí velký nedostatek lidí. I když sází na automatizaci svých provozů a intenzivně hledají lidi i v cizině, stále jim chybí tisíce dělnických profesí, což mnohdy ohrožuje jejich výrobní plány. Mzdy na dělnických pozicích přitom meziročně rostly a jsou na podobné úrovni napříč všemi regiony ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2019 | Počet zobrazení: 367
 

NTM zve na novou výstavu: „Sláva amatérské fotografie“

Výstava Národního technického muzea „Sláva amatérské fotografie“ vzdává hold fotografům organizovaným v českých fotoamatérských klubech v letech 1889–1955. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku historických přístrojů, která mapuje vývoj techniky využívané fotoamatéry od vzniku fotografie v roce 1839 až do poloviny dvacátého století a na výběr téměř dvou set fotografií od 35 autorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2019 | Počet zobrazení: 374
 

Systém 3D panelů chránící silnici je u nás použit poprvé

Vytíženou silnici I/35 u Moravské Třebové před uvolněnou zeminou a kameny ze skalního svahu chrání poprvé v Česku systém 3D panelů, ochranných sítí a dřevěných palisád. Zakázku za zhruba 15 milionů korun na ploše asi 2000 m2 dokončil závod Speciální stavby společnosti Swietelsky stavební.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2019 | Počet zobrazení: 388