Pozor na auta zaplavená hurikány

Společnost Cebia upozorňuje na rizika pořízení individuálně dovážených vozidel z USA. Letos Spojené státy zasáhly dva silné a ničivé hurikány - Harvey a Irma, které způsobily rozsáhlé záplavy. Podle údajů amerických úřadů poškodily skoro milion automobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2017 | Počet zobrazení: 131
 

Seat sází na autobusy na požádání nebo sdílené cestování

Automobilka Seat otevřela laboratoř Metropolis:Lab v Barceloně, jejímž cílem je analyzovat a nacházet chytrá řešení pro výzvy, jimž čelí mobilita budoucnosti, a přispívat k vedoucímu postavení značky v oblasti síťově propojeného automobilu. Jde o optimalizování vztahu mezi veřejností, chytrým městem a službami v oblasti mobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2017 | Počet zobrazení: 125
 

Linde MH přebírá start-up Comnovo

Výrobce manipulační techniky, společnost Linde Material Handling, převzal start-up Comnovo z německého Dortmundu. Touto akvizicí Linde MH rozšířila své portfolio doplňkových bezpečnostních řešení a inovativních metod v oblasti zařízení pro lokalizaci vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2017 | Počet zobrazení: 126
 

Gefco otevírá novou pobočku v Řecku

Poskytovatel logistických služeb pro automobilový průmysl, společnost Gefco, oficiálně zahájila činnost své nové pobočky v Řecku. Ta bude poskytovat oceňované know-how skupiny v oblasti globálních logistických řešení určených k podpoře výrobců.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2017 | Počet zobrazení: 134
 

Vize vývoje trhu s drahými kovy

Třetí listopadový týden proběhl v Praze seminář mezinárodního sdružení International Precious Metals Institute (IPMI) věnovaný budoucnosti evropského trhu s drahými kovy. Odborníci z celého světa diskutovali o změnách na trhu s drahými kovy, o nových technologiích pro jejich zpracování a o inovativních produktech.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2017 | Počet zobrazení: 120
 

Firma s kocourem přechází zcela na elektromobily

Jako první společnost v České republice se MONETA Money Bank oficiálně rozhodla, že do pěti let bude provozovat služební vozy výhradně na elektrický pohon. Banka v první fázi objednala 150 elektromobilů e-Golf.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2017 | Počet zobrazení: 123
 

Nejúčinnější malá plynová turbína

Na společném projektu rozvoje vysoce účinných plynových turbín se dohodli společnosti Hennlich a finská Aurelia Turbines. Česko-finská spolupráce přináší na český a slovenský trh plynovou turbínu A400 s elektrickým výkonem 400 kWe a elektrickou účinností více než 40 %. Je vhodným řešením pro malé a střední podniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2017 | Počet zobrazení: 125
 

Srdce domu - dokovací iRoom

Společnost Audiopro představila novinku na poli inteligentního vybavení od salcburské firmy iRoom. Jde o chytrý dokovací systém iRoom, který činí iPad ústředním prvkem domácnosti nebo kanceláře.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 11. 2017 | Počet zobrazení: 157
 

Ocenění pivních speciálů ze Svijan

Největší výrobce pivních speciálů pro český trh si připsal další ocenění. Jde o dva svijanské speciály, které zabodovaly v letošním ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv z domácí české produkce CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2017. V kategorii světlá speciální piva obsadil Svijanský Kníže 13 % druhé místo z 13 přihlášených vzorků. V kategorii polotmavé a tmavé pivní speciály přiřkla 20členná hodnotitelská komise třetí cenu tmavé třináctce Svijanská Kněžna.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2017 | Počet zobrazení: 150
 

Renishaw získala rating AAA

Na letošní Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představila společnost Renishaw komplexní vizi továrny v duchu Průmyslu 4.0. Současně po skončení veletrhu získala v nezávislém ratingu nejvyšší hodnocení AAA za spolehlivost v obchodním styku a platební schopnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2017 | Počet zobrazení: 156