První EffiShunter 1000 zamířil do Švédska. Na další desítku lokomotiv má CZ LOKO objednávky

Historický okamžik zažili v jihlavské provozovně CZ LOKO, když odsud do Švédska vypravili první z pěti lokomotiv EffiShunter 1000, objednaných firmou Trainpoint Norway. S jejím uvedením do provozu se počítá v prvních měsících roku 2023.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 9. 2022 | Počet zobrazení: 552
 

První elektřina z větrné farmy Hollandse Kust Zuid

Větrná elektrárna Hollandse Kust Zuid, která je v současné době ve výstavbě, úspěšně vyrobila první elektřinu. Turbíny jsou ještě ve fázi testování, první z nich ale již fungují. Vyrobena elektřina je přenášena na břeh přes pobřežní transformační stanici a přiváděna do nizozemské rozvodné sítě.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 9. 2022 | Počet zobrazení: 496
 

Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pro požadavky inteligentní výroby

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí ucelenou nabídku polohovací a lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2022 | Počet zobrazení: 565
 

KION Group očekává negativní výsledky za třetí čtvrtletí

V důsledku prohlubujících se nedostatků v dodavatelských řetězcích a v důsledku výrazně vyššího nárůstu nákladů na materiál, energii a logistiku očekává KION Group AG významný dopad na svůj zisk za třetí čtvrtletí 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 9. 2022 | Počet zobrazení: 522
 

Vodíková aliance nahradí plyn vodíkem

Kanada a Německo podepsaly společné prohlášení o výrobě a vývozu vodíku do Německa, kde má v ekonomice nahradit zemní plyn jako palivo. Obě země se dohodly, že export vodíku vyrobeného v Kanadě zahájí v roce 2025.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2022 | Počet zobrazení: 597
 

Inovace v přepravě zboží s drony

Doručování drony je často nejrychlejším, nejlevnějším a bezemisním způsobem dodání zásilek. Společnost DSV experimentuje s doručením drony mezi plošinami na moři a pevninou. Zásadní inovací jsou i chytré služby disponující sledováním zásilek v reálném čase.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2022 | Počet zobrazení: 566
 

KUKA s LBR iisy usnadňuje robotiku

Pokud chtějí výrobní závody obstát v mezinárodní konkurenci, musí navyšovat výrobu při dodržení kritérií kvality a přesnosti, flexibility, rychlosti a energetické účinnosti. Řešením je průmyslová automatizace s využitím robotů, jejichž výkon je mnohonásobně vyšší než u člověka.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2022 | Počet zobrazení: 650
 

První loď s LNG pro Česko dorazila do Eemshavenu

První LNG terminál zprovozněný v Evropě po začátku války na Ukrajině postupně přechází do plného provozu. Po příjezdu tankeru Murex s tzv. zahajovacím cargem dorazila do nizozemského Eemshavenu také první loď s nákladem zkapalněného plynu pro ČEZ. Jde o tanker Gaslog Georgetown, který připlul ze Spojených států.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2022 | Počet zobrazení: 524
 

Svařování na nejvýznamnějším průmyslovém veletrhu střední Evropy

Fronius přichází na Mezinárodní strojírenský veletrh s revoluční inovací TIG svařování, přístrojem pro dokonalou povrchovou úpravu a kobotickou buňkou pro automatizované svařovací procesy.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2022 | Počet zobrazení: 609
 

Unikátní automobily v NTM

Národní technické muzeum představí v sobotu 17. září 2022 v Žamberku své dopravní unikáty: automobily Wartburg 5 HP z roku 1900 a Velox 8/10 HP vyrobený v letech 1908-1909

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 9. 2022 | Počet zobrazení: 563