VW zahajuje (sdílenou) elektrickou ofenzívu

Německá automobilka Volkswagen spustila v Berlíně službu pro sdílení elektromobilů s názvem WeShare, která se má příští rok rozšířit i do české metropole. V Berlíně vyjelo v první fázi projektu do ulic 1500 elektromobilů e-Golf a další budou následovat.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2019 | Počet zobrazení: 276
 

Umělci se učí využívat roboty

Lze spojit konceptuální umění a robotiku? Přesně tuto otázku si položili manželé Thibault Brevet a Andrea Anner a rozhodli se založit studio AATB. Jejich fascinace neustálým pokrokem a vývojem v průmyslové automatizaci je nakonec dovedla k vytvoření úplně nové kategorie – „neprůmyslová robotika".

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2019 | Počet zobrazení: 292
 

Čína dostala ruské stroje na výrobu jaderného paliva

Palivová společnost TVEL dodala do čínského I-pinského podniku na výrobu jaderného paliva, což je součást čínské korporace China National Nuclear Corporation, ruské stroje pro fabrikaci paliva pro reaktory VVER.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2019 | Počet zobrazení: 280
 

Bose předvedl letní edici

Limitovanou letní edici bezdrátového Bluetooth reproduktoru SoundLink Color II představila společnost Bose v nepřehlédnutelné barvě „yellow citron“. Reproduktor nabízí vynikající kvalitu zvuku v odolné pogumované konstrukci.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2019 | Počet zobrazení: 265
 

Ford Mustang 55 - výroční model s motorem 5,0 V8

Automobilka Ford nabízí novou speciální edici modelu Mustang jako připomínku k 55. výročí vzniku legendárního sportovního vozu. Edice Mustang 55 disponuje specifickým designem exteriéru a luxusně vybaveným interiérem. Pohon zajišťuje výkonný agregát 5,0 V8 a objednávat jej je možné už od srpna.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2019 | Počet zobrazení: 328
 

Tradiční přehled SAP o výrobě a odbytu vozidel

Navzdory slabší poptávce po osobních vozech v EU je výroba vozidel v Česku jen mírně pod úrovní loňského roku, konstatuje Sdružení automobilového průmyslu (SAP) ve svém přehledu o výrobě a odbytu vozidel za období od 1. ledna do 30. června 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2019 | Počet zobrazení: 328
 

Letmý pohled na vizi budoucnosti

Seat odhaluje na modelu CUPRA svou vizi budoucnosti v podobě exkluzivního konceptu, který kombinuje siluetu čtyřdveřového crossoveru s robustním charakterem SUV a elegancí sportovního kupé. Vysokovýkonné vozidlo vychází vstříc požadavkům budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2019 | Počet zobrazení: 291
 

Technical Computing Camp už pošesté

Společnost Humsoft pořádá ve dnech 5. a 6. září 2019 už šestý ročník setkání uživatelů a příznivců výpočetních a simulačních prostředí MATLAB, COMSOL Multiphysics a dSPACE.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2019 | Počet zobrazení: 288
 

Renishaw uvádí novou sondu pro ustavování nástrojů

Globální strojírenská společnost Renishaw rozšiřuje řadu odolných a spolehlivých řešení pro ustavování nástrojů o novou sondu APCS-45. Sonda je vybavena alternativním mechanismem ochranného krytu doteku, který umožňuje instalaci na stroje s omezenými možnostmi ovládání.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2019 | Počet zobrazení: 280
 

Aplikace Záchranka má už milion uživatelů

Záchranka, oficiální aplikace Zdravotnických záchranných služeb ČR, Horské služby ČR a Vodní záchranné služby ČČK, má po třech a půl letech od spuštění milion uživatelů. Každý den přes aplikaci volá o pomoc cca 50 lidí v nouzi, a za celou dobu na základě volání z aplikace vyjeli záchranáři více než 35 000krát.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2019 | Počet zobrazení: 302