VW loni vyrobil přes 6 milionů vozidel

Volkswagen vyrobil do konce roku 2017 přes šest milionů vozidel, čímž ustanovil nový rekord. Automobilka vyrábí ve více než 50 továrnách ve 14 zemích. Od zahájení sériové výroby modelu Brouk Typ 1 před 72 lety sjelo z montážních linek přes 150 mil. vozů Volkswagen.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2018 | Počet zobrazení: 208
 

Čína investuje do rozvoje AI

Čína připravuje výstavbu technologického parku zaměřeného na vývoj umělé inteligence a do ambiciózního projektu se chystá investovat neméně velkorysé prostředky – počítá v přepočtu s ca 45 mld. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2018 | Počet zobrazení: 216
 

Unikátní zkušební centrum VW

Volkswagen otevřel ve Wolfsburgu nové centrum WEZ (Windkanal-Effizienz-Zentrum) s aerodynamickým tunelem a dalšími pracovišti pro zvyšování hospodárnosti vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2018 | Počet zobrazení: 181
 

Dachser rozvíjí evropskou síť

Logistická společnost Dachser renovuje stávající a buduje nové pobočky své evropské sítě. Loni investovala mj. 7 mil. eur do dvou francouzských poboček. Kromě renovace nejstarší pobočky v La Verrie (poblíž Nantes), vybudovala novou pobočku v západofrancouzském městě Angers, kde vznikla překládková hala podle nejnovějších environmentálních standardů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2018 | Počet zobrazení: 185
 

Trenažéry od Brna pro britské obrněnce

Společnost Saab uzavřela subdodavatelskou smlouvu s Lockheed Martin Rotary and Mission Systems týkající se výroby virtuálního trenažéru AJAX Crew Turret Trainers.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2018 | Počet zobrazení: 185
 

České „jaderky“ vyrobily loni další rekord

Zatímco předloni produkce obou českých jaderných elektráren kvůli odstávkám klesla, nyní si mohou připsat další rekord: Dukovany a Temelín, které se na výrobě elektřiny v ČR podílí zhruba 35 %, dodaly loni do přenosové sítě přes 28 TWh elektřiny, což je o 15 % více než v roce 2016.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2018 | Počet zobrazení: 171
 

Z vězení až do oblak

Společnost Latecoere Czech Republic navázala spolupráci s Vazební věznicí Pankrác a v současné době zaměstnává čtyři odsouzené na různých pracovních pozicích, přičemž do budoucna je v plánu počet pracujících vězňů navýšit.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2018 | Počet zobrazení: 201
 

První start nového ATP motoru

ČR vstoupila do elitního klubu zemí, které vyvíjí a vyrábějí letecké motory. Pouhé dva roky od zahájení vývoje společnost GE Aviation úspěšně dokončila první zkoušku dosud nejmodernějšího turbovrtulového motoru Advanced Turboprop (ATP).

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2018 | Počet zobrazení: 212
 

AGC zaměstná kobota

AGC Automotive Czech v Chudeřicích investuje v největším závodě na výrobu autoskel nemalou částku do spolupráce lidí a robotů. Prvního kolaborativního robota firma zkušebně instalovala již předloni.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2018 | Počet zobrazení: 201
 

PRE testuje solární dobíjecí stanici

V Praze se od konce loňského roku testuje městská nabíjecí infrastruktura s využitím solárních panelů a baterií. Pražská energetika (PRE) si ověřuje, zda mohou akumulátory elektřiny přispět k rozvoji rychlonabíjecí infrastruktury v Praze, s cílem zjistit, jaký vliv mají tyto technologie na parametry sítě a ověřit přínos akumulačních zařízení pro jejich snadnější integraci.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2018 | Počet zobrazení: 206