První české nepasterované pivo v „plechu"

V polovině minulého týdne uvedl pivovar Svijany jako jediný český pivovar stáčírnu piva do plechovek bez pasterizace. Oficiálním uvedením automatické linky do plného provozu bude linka produkovat až 100 mil. plechovek ročně.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2018 | Počet zobrazení: 178
 

Emov spouští sdílení elektromobilů

Služba nabízející sdílení automobilů emov vznikla jako společný podnik značek Free2Move a Eysa, od dubna začne fungovat v portugalské metropoli. Jde o první službu v Lisabonu nabízející sdílení flotily tvořené pouze elektromobily. Vozový park bude mít 150 elektromobilů Citroën C-Zéro.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2018 | Počet zobrazení: 144
 

Aplikace pro řízení flotily

Zajistit vhodný průmyslový vozík a řidiče na správné místo a ve správný čas je pro manažery flotily manipulační techniky často obtížný úkol. Proto přišla společnost Linde MH s novou aplikací Truck Call, která umožňuje digitálně zadat takovéto přepravní úkoly. Tím se výrazně zjednoduší a urychlí komunikace mezi manažery flotily a řidiči.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2018 | Počet zobrazení: 156
 

Asistenční systém Linde předchází nehodám

Práce osob a provoz manipulační techniky v prostorově omezených podmínkách přináší zvýšená bezpečnostní rizika. Následky případných nehod pak bývají velmi vážné. Nový asistenční systém od Linde MH dokáže včas chodce a řidiče varovat, a to i skrz zeď.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2018 | Počet zobrazení: 161
 

Rozhraní dynaEdge podporuje rozšířenou realitu

Společnost Toshiba přichází s kompletem pro velké společnosti. Nabízí jim hands-free řešení pro zvýšení efektivity, výkonnosti a provozní flexibility v neustále se vyvíjejícím pracovním prostředí. Jde o dynaEdge DE-100 - nové, vysoce výkonné zařízení s operačním systémem Windows 10 na bázi Windows Mobile, a také související chytré brýle pro rozšířenou realitu AR100 Viewer.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2018 | Počet zobrazení: 152
 

Nová značka Mototechny prodává veterány

Zájem o historické vozy i youngtimery celosvětově roste a nejedna automobilka už oznámila svůj záměr prodávat továrně renovovaná klasická auta. Například německý Mercedes-Benz takové vozy již prodává pod značkou All Time Stars. Českým zákazníkům začne klasická auta nově nabízet Mototechna Classic ze skupiny Aures Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2018 | Počet zobrazení: 169
 

Jak udržet vodu „nad vodou“?

Narušené životní prostředí a klimatické změny ‒ to jsou dva z faktorů stojící za „vodní krizí”, která sužuje celý svět. Zničená půda a vegetace, stejně jako řeky a jezera, stále častěji způsobují záplavy či sucha a zvyšují znečištění vod. Využívají se nevhodné zemědělské postupy s velkou spotřebou vody. Častým jevem je i neefektivní a neřízená distribuce vody.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2018 | Počet zobrazení: 187
 

Externí dokovací stanice pro grafické karty

V Česku a na Slovensku začala společnost Asus prodávat externí dokovací stanici XG Station Pro, která je určena pro desktopové grafické karty. Zařízení zaujme stylovým hliníkovým tělem a pokročilým systémem chlazení.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2018 | Počet zobrazení: 165
 

Nová aplikace Bose pro potlačení zvuků okolí

Pro všechny stávající uživatele sluchátek řady QuietComfort vylepšila společnost Bose funkci potlačení zvuků z okolí. Úprava je k dispozici prostřednictvím nového firmware, který si díky přehledné aplikaci může snadno nainstalovat každý uživatel.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2018 | Počet zobrazení: 165
 

Narazili jste na bota? Tady je 5 znamení...

V poslední době je Twitter pod drobnohledem, protože hostuje stovky tisíc účtů, které se tváří jako profily vlastněné reálnými lidmi, ale ve skutečnosti jde o „boty“ neboli automatizované účty. Ty jsou hromadně vytvářeny s cílem zahltit danou platformu a obvykle se využívají k šíření politických názorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2018 | Počet zobrazení: 162