Pokračování Mise okřídlený lev: Arábie

Aviatik Roman Kramařík pokračuje v rámci Mise okřídlený lev úspěšně na své sólové cestě kolem světa. Nyní se ohlásil z království pouští, prastarých orientálních tradic a monarchie proslulé přehlídkou moderní hi-tech architektury a špičkových technologií, která je důvěrně známa i řadě českých turistů - z Dubaje.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2018 | Počet zobrazení: 423
 

Nové multimediální centrum plné výkonu

Společnost Evolveo uvedla na trh nové multimediální centrum MultiMedia Box M8 s 8jádrovým procesorem OctaCore a 3 GB operační paměti. Spolu s grafickým procesorem ARM Mali-T82 a rychlým duální WiFi připojením je zajištěn dostatečný výkon např. pro přehrávání multimediálních souborů, hraní her apod. na připojené televizní obrazovce. 

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2018 | Počet zobrazení: 149
 

Nikon připravuje plnoformátový mirrorless s výměnnými objektivy

Společnost Nikon informovala o vývoji plnoformátového fotoaparátu mirrorless formátu FX a o vývoji objektivů NIKKOR s novým bajonetem pro nový rozměr optického výkonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2018 | Počet zobrazení: 141
 

VDSL router pro celý dům

TP-Link přichází s novým bezdrátovým Wi-Fi routerem s VDSL modemem - Archer VR300, který poskytuje internetové připojení pro veškerá zařízení v domácnosti, od mobilních telefonů, přes tablety až pro herní PC.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2018 | Počet zobrazení: 126
 

Planetka 6263 dostala jméno po profesoru Druckmüllerovi

Prof. Miloslavu Druckmüllerovi z Ústavu matematiky Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně se dostalo významného ocenění jeho práce. Mezinárodní astronomická unie schválila návrh na pojmenování planetky (6263) jeho jménem. Planetku objevila 6. srpna 1980 astronomka Zdeňka Vávrová na observatoři na Kleti.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2018 | Počet zobrazení: 161
 

Lev odstartoval - s TechMagazínem na palubě

Středeční odpoledne na pražském sportovním letišti Točná bylo rušné. Na svůj let kolem světa se tam připravoval aviatik Roman Kramařík, který se odtamtud jako historicky první Čech v podvečerních hodinách vydal na oblet zeměkoule na malém jednomotorovém letadle. Byli jsme samozřejmě u toho.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2018 | Počet zobrazení: 703
 

Vyšší produktivita díky nejnovějšímu stroji Mazak

Nejnovější automatizované soustružnické stroje MULTIPLEX W-300Y + GL-200 společnosti Yamazaki Mazak pomáhají výrobcům dosáhnout plně bezobslužného režimu, zvýšit produktivitu a zajistit lepší návratnost investic.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2018 | Počet zobrazení: 154
 

Hrajte s TechMagazínem

Redakce časopisu TechMagazín startuje novou soutěž se značkou HITACHI. Soutěž bude mít tři kola. V prvním kole se bude soutěžit o vyžínač HITACHI CG30SC. A co pro to musíte udělat? Stačí jen být předplatitelem TechMagazínu nebo si jej předplatit (ZDE) a odpovědět správně na níže položenou otázku.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2018 | Počet zobrazení: 819
 

Robolink - malé a levné kompaktní robotické rameno

Automatizace jednoduchých úkonů za nízkou cenu - to je cíl produktové řady robolink společnosti igus, kterou v Česku výhradně zastupuje firma HENNLICH. Nové robotické rameno robolink může být díky integrovanému ovládání využíváno nezávisle na rozvaděči a řídicím systému.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2018 | Počet zobrazení: 167
 

1650 hřebíků na jedno nabití

Nová generace akumulátorových hřebíkovaček značky HITACHI Power Tools / HiKOKI poskytuje maximální volnost při práci. Nyní už tyto stroje nepotřebují překážející hadice, kompresory ani plynové zásobníky.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2018 | Počet zobrazení: 487