Volkswagen Užitkové vozy elektrizuje

Volkswagen Užitkové vozy elektrizuje segment lehkých užitkových automobilů ofenzivou zaměřenou na elektrickou mobilitu. Specialista na inovativní řešení dopravy vystavuje na veletrhu IAA (20. až 27. září) hned 5 nových vozidel s nulovými emisemi, jimiž buduje pevné základy elektrické mobility pro komerční využití.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2018 | Počet zobrazení: 181
 

Elektrická KONA splňuje co slibuje

V rámci demonstrační jízdy, kterou absolvoval motoristický novinář Petr Hanke, na trase z výrobního závodu Hyundai do Prahy novým modelem Hyundai KONA Electric, ujel 400 km na jedno nabití. Přitom trasa kombinovala okresní silnice, dálnice i městský provoz a vedla přes Olomouc, Vysoké Mýto a Pardubice.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2018 | Počet zobrazení: 192
 

HIWIN představí na MSV nová řešení pro Průmysl 4.0

Brněnská společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu, letos představí několik zajímavých řešení i produktů, které reagují na aktuální potřeby trhu i na nastupující období automatizace a robotizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2018 | Počet zobrazení: 195
 

Tragickým pádům mostů je možné předcházet

Stovky mostů na silnicích a dálnicích napříč Evropou jsou v havarijním stavu, u kterých hrozí zřícení. Pečovat o stárnoucí dopravní infrastrukturu a zejména dostatečně včas odhalovat rizika bývá náročné, ne však nemožné. Další inovativní řešení nedávno úspěšně otestovali specialisté na dálkový průzkum z české společnosti GISAT.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2018 | Počet zobrazení: 190
 

Auto Palace Butovice slaví jubilejních 20 let na trhu

Společnost Auto Palace Butovice oslavila dvě desítky úspěšných let na českém automobilovém trhu a připravila pro zákazníky speciální limitovanou edici vybraných modelů značky Hyundai.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2018 | Počet zobrazení: 170
 

Mazak na EuroBLECH - laserová centra a automatizační linky

Společnost Yamazaki Mazak přiveze do své expozice na veletrhu EuroBLECH 2018 nejmodernější laserová centra v počtu 5 ks a dvě řešení automatizace. Zlatým hřebem bude nový OPTIPLEX 3015 DDL (Direct Diode Laser) s výkonem 6 kW. Je velmi rychlý a přesný, se skokovou změnou ve výkonu pálení.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2018 | Počet zobrazení: 193
 

Roadshow po Slovensku se Kovosvitu vydařila

V průběhu jednoho týdne projeli s obráběcím strojem MCV800 na korbě kamionu napříč Slovenskem. Absolvovali sedm zastávek v areálu podniků, které jsou stávajícími nebo potenciálními zákazníky. Výsledkem mise zástupců jihočeské strojírenské firmy Kovosvit MAS je řádově 40 absolvovaných jednání, konkrétní objednávky na nákup obráběcích strojů, prohloubení vztahů se zákazníky i příslib dalších jednání.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2018 | Počet zobrazení: 187
 

Bezpečné uložení dat

Uchovávání dat na bezpečném místě je pro mnohé podniky otázkou nejvyšší priority. Jakákoli situace, při které dochází ke ztrátě nebo odcizení dat, ponechává organizace v riziku, že dojde k porušení pravidel GDPR a z něj vyplývají potenciální pokuty pro firmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2018 | Počet zobrazení: 164
 

Gramofony se vracejí

Společnost BaSys CS, výhradní distributor produktů ELAC pro ČR, představuje na našem trhu nový gramofon ikonické řady Miracord, kterou představila firma ELAC světu již v roce 1947. Nejnovější přírůstek nese označení Miracord 50 a je určen pro uživatele, kteří chtějí vstoupit do světa vinylových desek.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 9. 2018 | Počet zobrazení: 189
 

Adiabatické chlazení funguje jako lidské tělo

Společnost 4heat nabízí revoluční klimatizační systém Eucold, který využívá chladicího mechanismu na principu biologické regulace teploty lidského těla.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 9. 2018 | Počet zobrazení: 184