WebOS získal certifikát kyberzabezpečení

Poslední verze platformy webOS 3.5 Security Manager pro chytré televizory od LG Electronics byla certifikována za efektivní bezpečnostní schopnosti nezávislou organizací UL, světově uznávaným expertem na bezpečnost produktů a služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2017 | Počet zobrazení: 133
 

Začala oprava Letenského kolotoče

Ve středu 22. února proběhlo slavnostní předání Letenského kolotoče, nejstaršího dochovaného podlahového kolotoče v Evropě, dodavateli památkové obnovy, firmě GEMA Art Group. Byla tak oficiálně zahájena dlouho očekávaná oprava této unikátní a oblíbené památky, na kterou je vypsána veřejná sbírka.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2017 | Počet zobrazení: 133
 

Pneumatika Runner pro návěsy

Pro velkoobjemové náklady, které vyžadují třímetrovou vnitřní výšku nákladového prostoru, nabízí Semperit, značka pneumatik společnosti Continental, nové nízkoprofilové pneumatiky Runner T2 445/45 R 19,5“. Tyto pneumatiky byly navrženy pro 9tunové zatížení nápravy a jsou určeny pro regionální i dálkovou přepravu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2017 | Počet zobrazení: 121
 

Ve Vítkovicích budou opět studovat letečtí mechanici

Vítkovická střední průmyslová škola letos znovu otevírá maturitní obor letecký mechanik. Obor je určen pro technicky nadané žáky, kteří se k jeho studiu mohou hlásit do 1. března.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2017 | Počet zobrazení: 120
 

Hra (s) technikou - Svatopluk Král

Národní technické muzeum tentokrát připravilo výstavu věnovanou českému průmyslovému designu, která návštěvníkům představí pozoruhodnou tvorbu Svatopluka Krále, jedné z nejvýraznějších osobností tohoto oboru. Jde o průkopníka moderního designu obráběcích strojů, svébytného a mezinárodně uznávaného výtvarníka a autora kinetických hraček pro zdravé i hendikepované děti.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2017 | Počet zobrazení: 158
 

Bronzová medaile pro B:DARK

Tmavý ležák Budweiser Budvar B:DARK získal třetí místo v soutěži „Zlatá pivní pečeť 2017“ v kategorii „Tmavý ležák“. Výsledky byly vyhlášeny v sobotu 18. února na českobudějovickém výstavišti během 27. Mezinárodního pivního festivalu. V soutěži tento rok degustátoři zhodnotili ve 30 kategoriích asi 1000 vzorků piva z 200 pivovarů i mikropivovarů.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2017 | Počet zobrazení: 117
 

Ruční detektor Garrett s vysokou citlivostí

V produktové řadě detektorů kovů značky Garrett má ruční detektor Super Scanner V výlučné postavení. Byl speciálně vyvinut pro zabezpečení olympijských her a od té doby je s úspěchem používán bezpečnostními složkami a agenturami po celém světě. Detektor se vyznačuje vysokou citlivostí, to mu umožňuje odhalit i velmi malé kovové předměty.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2017 | Počet zobrazení: 130
 

Drony z ČVUT jdou do finále v Abu Dhabi

Tým výzkumné Skupiny multirobotických systémů z elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze pod vedením Dr. Martina Sasky odlétá dne 26. února na finálové přípravy prestižní robotické soutěže Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC). Ta proběhne ve dnech 16. a 17. března v Abu Dhabi.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2017 | Počet zobrazení: 146
 

Leon Cupra – oficiální bezpečnostní vůz

Společnosti Seat a Doma podepsaly smlouvu o sponzorství mistrovství světa superbiků. Leon Cupra o výkonu 300 k, nejvýkonnější model v historii značky Seat, se stane oficiálním bezpečnostním vozem v závodech mistrovství světa superbiků, které bude zahájeno 24. února na závodním okruhu Phillip Island v Austrálii.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2017 | Počet zobrazení: 114
 

PSA modernizuje historický podnik

Skupina PSA investuje 200 milionů eur do projektu „Sochaux 2022“. Jde o investice do původního podniku v Sochaux, kde skupina PSA historicky působí, na proměnu v referenční továrnu. Cílem tohoto projektu je zjednodušit tok výroby, který byl zděděn od způsobu výroby používaného po více než 100 let a který v tomto podniku neumožňuje využít svůj plný potenciál oproti ostatním výrobním podnikům skupiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2017 | Počet zobrazení: 125