EDF podepsala s českými firmami další dohody

V rámci příprav na výstavbu nových jaderných bloků v Česku pokračuje francouzská EDF v budování místního dodavatelského řetězce. Společně s jejími klíčovými partnery GE a Framatome již identifikovali několik stovek potenciálních českých dodavatelů a s desítkami z nich podepsali dohody o spolupráci.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2023 | Počet zobrazení: 640
 

Multisenzorová kamera pokrývá 180° bez slepých míst

Nový model společnosti Axis poskytuje díky spojení čtyř záběrů ze čtyř senzorů do jediného videostreamu souvislý a extrémně široký záběr s rozlišením 7 MPx bez viditelných švů nebo předělů.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2023 | Počet zobrazení: 620
 

„Mikrovlnní cestáři“ umí rychle opravit silnice

Na tuzemské silnice začíná vstupovat patentovaná mikrovlnná technologie Futtec stejnojmenné české firmy, která s ní hodlá proniknout na asfaltové vozovky po celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2023 | Počet zobrazení: 636
 

Umělá inteligence si poradí i se screeningem v mamografii

Ve zdravotnictví může umělá inteligence pomáhat se screeningem. Dobrým příkladem je mamografické vyšetření, kdy AI pomáhá s identifikací a vyhodnocováním mikrokalcifikací, tedy prvotních příznaků maligní léze.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2023 | Počet zobrazení: 588
 

STILL spustil charitativní prodej

Společnost STILL ČR slaví 30 let na českém trhu. V rámci oslav spustila na svém e-shopu charitativní prodej stavebnice modelu vysokozdvižného vozíku STILL. Výtěžek poputuje do některého z projektů SOS dětských vesniček, o čemž rozhodli v anketě zaměstnanci firmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2023 | Počet zobrazení: 663
 

V Polsku se staví obří kontejnerové městečko

U polského Płocku vyrůstá město složené téměř výhradně z obytných kontejnerů. Jedná se o součást největší petrochemické investice v Evropě za posledních 20 let.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2023 | Počet zobrazení: 793
 

První retraky vyjíždí z nového závodu Jungheinrich v Chomutově

Společnost Jungheinrich zahájila výrobu ve svém novém chomutovském závodě po zhruba deseti měsících výstavby. Jako první sjel z výrobní linky retrak ETV 216i. Díky novému provozu vznikne na místě více než 350 nových pracovních míst.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2023 | Počet zobrazení: 662
 

Atlassian končí s podporou Jira Server

Společnost Atlassian, která nabízí podnikové systémy Jira, mění obchodní podmínky. Od února 2024 definitivně končí podpora systému Jira Server a firmy se musí rozhodnout, zda si připlatí za přechod na nový produkt určený do datových center, anebo budou služby a data migrovat do Atlassian cloudu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2023 | Počet zobrazení: 623
 

První bioplastový retenční díl pro kuličkové šrouby na světě

NSK S1 je první bioplastový retenční díl pro kuličkové šrouby, který bude uveden na světový trh. Bude vyráběn ze 100% obnovitelných biologických zdrojů (zejména z rostlinného materiálu).

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2023 | Počet zobrazení: 757
 

Unikátní systém napájení energií zvyšuje bezpečnost otočných jeřábů

Prověšené napájecí a datové kabely na otočných jeřábech často představují vysoké riziko. Neopatrný pohyb břemen, vysokozdvižných vozíků a dalších zařízení v bezprostřední blízkosti otočných jeřábů může způsobit jejich zamotání a utržení.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2023 | Počet zobrazení: 681