Přední a vnitřní kamera pro autonomní jízdu

Mezi hlavní výzvy v oblasti autonomní jízdy je bezpečný přechod z automatizovaného na ruční řízení. K dosažení toho musí být zajištěn nejen výhled z vozu, ale i do něj. Záměrem je zajistit komplexní systém, který sleduje dopravní situaci, chování ostatních účastníků provozu a také stav řidiče.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2019 | Počet zobrazení: 341
 

Kamera s AI je lepší než naše očí

Automatizované řízení postupně poskytuje řidiči stále více a více pomoci. Cílem je, aby vozidlo mohlo převzít úplnou kontrolu. Bosch chce, aby auta byla lepšími řidiči, než jsou lidé a tak zvyšuje bezpečnost na silnicích.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2019 | Počet zobrazení: 334
 

Sdílení aut Anytime přidává 200 vozů

Služba na sdílení aut Anytime Carsharing rozšíří svou flotilu v České republice. Ke stovce provozovaných vozů Toyota Yaris Hybrid přidá dalších 200. Vedle toho firma změnila vizuální styl tak, aby byl jednotný ve všech světových zemích.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2019 | Počet zobrazení: 326
 

Průmyslové školy vyzývají ministra k diskuzi

Českým průmyslovkám už zjevně došla trpělivost se stavem, v jakém se tato část školského systému nachází, a jejich ředitelé vyzvali ministra školství k diskuzi o nápravě.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2019 | Počet zobrazení: 384
 

ZVVZ zbaví teplárnu ve Varšavě tuhých emisí

Strojírenský holding ZVVZ GROUP z Milevska za více než 250 milionů korun zbaví tuhých emisí uhelnou teplárnu Siekierki na předměstí Varšavy. Jde o průlomovou ekologickou zakázku v Polsku, k níž firmě pomohla ve veřejném výběrovém řízení i vloni v zemi založená dceřiná společnost ELWO Engineering.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2019 | Počet zobrazení: 337
 

Symbolický šek NTM na obnovu Notre-Dame

Poslední zářijový týden se uskutečnil v Národním technickém muzeu koncert, na kterém vystoupil houslista Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble. V rámci tohoto slavnostního večera byl symbolicky předán výtěžek veřejné sbírky na obnovu katedrály Notre-Dame v Paříži.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2019 | Počet zobrazení: 322
 

Vyhrajte kolaborativního robota UR!

Nachází se ve vašem provozu manuální činnost, která by mohla být automatizována nebo jste zaznamenali, že by se vám hodila pomocná ruka? Pokud jste alespoň jednou odpověděli „ano“, tak se zapojte do soutěže a vyhrajte jednoho z robotů UR5 či UR10 od společnosti Universal Robots.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2019 | Počet zobrazení: 379
 

Robocoaster opět na MSV v Brně

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu, které otevře své brány již v pondělí 7. října, bude společnost KUKA také v letošním roce provozovat svou atraktivní zajímavost v podobě Robocoastera. Proto zve návštěvníky do pavilonu Z brněnského výstaviště.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2019 | Počet zobrazení: 357
 

Na letiště v Praze bude jezdit elektrotrolejbus

Do hromadné dopravy pronikají stále razantněji bezemisní či nízkoemisní vozy. Trendu pomáhají také evropské dotace, díky kterým probíhá v posledních letech v tuzemských dopravních podnicích jedna z největších obnov vozového parku v historii.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2019 | Počet zobrazení: 339
 

Přenosová kamera 4K/HDR se síťovou kompatibilitou

Nová kamera nabízí záznam vysoce kvalitních snímků s podporou 4K a HDR a vysoce účinným 10bitovým HEVC CODEC. Kromě toho také podporuje konektivitu IP (NDI|HX) a živé vysílání v HD rozlišení.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 10. 2019 | Počet zobrazení: 350