Lexus bez řidiče na OH v roce 2020?

Na lednovém veletrhu CES v Las Vegas představila Toyota vůz, který by se dal považovat za laboratoř na čtyřech kolech. Jde o experimentální model TRI-P4, který vychází z nového Lexusu LS 500h. Tuto speciální limuzínu vybudoval Toyota Research Institute, jehož hlavní náplní je práce na autonomních vozidlech.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 3. 2019 | Počet zobrazení: 194
 

Století se značkou Aero

Málokterá společnost nejen v Evropě, ale i na světě, se může chlubit nepřetržitou výrobou a vývojem letadel po dobu 100 let. V České republice k nim patří společnost Aero Vodochody Aerospace. A právě o tom bude výstavní expozice Národního technického muzea v Praze, která potrvá od 22. března do 17. listopadu 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2019 | Počet zobrazení: 229
 

Generace Z přichází s novými prioritami

Na trh práce vstupuje generace Z a s ní i změny v požadavcích potencionálních zaměstnanců. Z průzkumu kandidátských preferencí personální agentury Grafton vyplývá, že finanční ohodnocení není u této generace na prvním místě. Důležitější je pro ně smysluplnost práce, flexibilita a příležitosti k osobnímu rozvoji.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2019 | Počet zobrazení: 210
 

Skladování elektřiny v plynové infrastruktuře

Navzdory obecnému předpokladu, že hlavní roli ve skladování elektrické energie bude hrát akumulace v bateriích, se německé firmy Amprion a Open Grid Europe rozhodli pro plynovou alternativu.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2019 | Počet zobrazení: 217
 

Virtuální simulátory pro výcvik armád

Společnost Saab a Velení logistiky Finských obranných sil uzavřely kontrakt na dodávku virtuálních simulátorů pro střelecký a základní bojový výcvik a jejich údržbu po dobu tří let. Hodnota kontraktu je zhruba 9 miliónů eur a první dodávky se uskuteční ještě letos.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 3. 2019 | Počet zobrazení: 234
 

Patentované řešení lopatek ventilátoru

Nová generace CPU chladičů Zalman je vybavena čtyřmi teplovodivými měděnými trubicemi pro přímý odvod tepla a 120mm ventilátorem s patentovaným designem „Dual Blade Fan“. Chladič poskytuje maximální chladicí efekt až do 200 W TDP. Je kompatibilní s většinou procesorů Intel a AMD.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 3. 2019 | Počet zobrazení: 231
 

Bezrámečkové videostěny

Dva profesionální high-end LCD displeje s nejtenčími rámečky na světě a pokročilou správou barev představila společnost Panasonic. Součet rámečků dvou vedle sebe stojících displejů je pouhých 0,88 mm a na trh se dostanou koncem letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 3. 2019 | Počet zobrazení: 223
 

Zajištění servisu vozíků inteligentní cestou

Nová mobilní aplikace Linde Service Manager umožňuje zadání požadavku na servis vysokozdvižných vozíků pomocí chytrého telefonu naprosto kdykoliv. Linde Material Handling nabízí svým zákazníkům přímou komunikaci se servisní sítí a stálý přísun aktuálních informací o stavu objednávky.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2019 | Počet zobrazení: 227
 

Globální aliance pro eliminaci plastových odpadů

Společnost Total je mezi zakládajícími členy nově vytvořené aliance globálních firem produkujících plasty a spotřební zboží, která bude prosazovat eliminaci plastových odpadů, zejména těch, které znečišťují oceány.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2019 | Počet zobrazení: 237
 

Počet zjištěných zranitelností narostl o více než 12 %

GFI Software uvedla, že loni došlo k dalšímu nárůstu softwarových zranitelností, jak u operačních systémů, tak u aplikací. Celkem bylo loni zaznamenáno 16 555 zranitelností, což je o 12,5 % více, než v roce 2017. Do Top 10 nejohroženějšího softwaru patřily linuxové operační systémy, Android, Firefox a Acrobat Reader.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 3. 2019 | Počet zobrazení: 213