Barevný třídič ze Sibiře

Víte jak nejjednodušeji třídit produkty v průmyslových podnicích nebo v potravinářství podle barev, jako je např. drcený PET materiál nebo měděné třísky? Odpověď je jednoduchá, pomocí speciálních přístrojů, tzv. barevných třídičů. Výrobcem je ruská společnost CSort ze Sibiře.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2017 | Počet zobrazení: 149
 

Dokovací stanice pro fotografy

Na náš trh uvádí společnost Seagate Technology novou dokovací stanici 2big Dock Thunderbolt 3, jejímž prostřednictvím lze připojit jediným kabelem k počítači nebo notebooku veškeré periferie. Novinka obsahuje nejen dvoudiskové úložiště s celkovou kapacitou 20 TB, ale navíc i dva porty Thunderbolt 3, porty USB 3.1 a 3.0, display port pro připojení monitoru a také samostatné sloty na paměťové karty typu SD a CF.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 6. 2017 | Počet zobrazení: 136
 

Kia excelovala ve studii kvality J.D. Power

Automobilka Kia navazuje na ocenění a pochvaly za kvalitu a spolehlivost svých vozidel, což dokládá i letošní studie kvality nově pořízených vozů (IQS) organizace J.D. Power. Ta udělila vozům Kia již podruhé za sebou nejvyšší skóre ze všech značek na americkém automobilovém trhu. Vlastníci nových vozů měli s vozy Kia během prvních 90 dnů po zakoupení méně problémů než majitelé napříč všemi značkami osobních automobilů a pick-upů prodávaných v USA.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2017 | Počet zobrazení: 152
 

Chytrý alarm - AirLive IoT Smart Home

V současnosti je zabezpečení domova téměř nutností. Na výběr je nepřeberné množství klasických alarmů nebo moderní alternativy v podobě chytrých produktů. Takový je i produkt AirLive Smart Home, kterým nejenže lze zabezpečit domácnost, ale navíc lze řadu věcí automatizovat díky centrální stanici, kterou bude mít uživatel kdekoliv pod kontrolou pomocí mobilní aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2017 | Počet zobrazení: 128
 

Samostatný headset pro virtuální realitu

Společnosti Lenovo a Google se opět setkaly při spolupráci na novém produktu. Tentokrát jde o zařízení pro virtuální realitu s technologií Daydream. Nové zařízení nabídne funkci WorldSense s možností volně se pohybovat a zkoumat virtuální prostředí bez překážek.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2017 | Počet zobrazení: 126
 

Učni postavili elektrickou buginu

Každý rok navrhují a staví učni Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO učňovský automobil. Po třech úspěšných studiích vozů z předchozích tří let se nyní učni rozhodli pro elektricky poháněnou buginu, která dostala jméno Škoda ELEMENT. Písmeno E odkazuje na elektřinu, samotné jméno ELEMENT zase na to, že elektropohon bude v budoucnu elementárním zdrojem mobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2017 | Počet zobrazení: 144
 

Stěrače řady Rainy Day jsou o 60 % lehčí

Novou řadou vysoce kvalitních stěračů přispěl Federal-Mogul Motorparts k rozšíření cenově dostupných stěračů, které mají až o 60 % nižší hmotnost než konkurenční výrobky. Řada Champion Rainy Day se skládá z pouhých 13 katalogových čísel, která postačují na rozsáhlé pokrytí všech v Evropě oblíbených modelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2017 | Počet zobrazení: 124
 

Šéf MAAE vyzdvihl roli Rosatomu

Bílé noci, které začínají v Petrohradě od června, neznamenají jen řadu kulturních a sportovních akcí, ale také Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PEMF), jenž proběhlo od 1. do 3. června 2017 a jehož nedílnou součástí byla tradičně i jaderná energetika.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2017 | Počet zobrazení: 150
 

Svijany přímo do apartmánu v Chorvatsku

Od letošní sezóny si bude český turista na Jadranu moct dopřávat tradiční české pivo, které mu přivezou přímo do kempu či hotelového pokoje. A nejen český turista, ale časem i všichni návštěvníci chorvatských letovisek v severní a střední Dalmácii od Zadaru po Gradac. Společnost J.T.d.o.o., zprovozňuje službu dodávky jednotlivým zájemcům na objednávku přímo na udanou adresu pobytu.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 6. 2017 | Počet zobrazení: 161
 

Důmyslně ukrytá minikamera

Minikamery ukryté v předmětech denní potřeby nabízejí nenápadné monitorování vybraných prostor. Minikamera PV-CHG20iDroid je ukrytá v dokovací stanici pro mobilní telefony se systémem Android. Její umístění na pracovním stole nevzbuzuje žádné podezření a současně zajišťuje monitorování prostorů v zorném poli kamery s úhlem záběru 78 stupňů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 6. 2017 | Počet zobrazení: 122