Nejmladší z robotů YuMi

Na veletrhu robotiky iREX v Tokiu představila společnost ABB svého nejnovějšího kolaborativního robota s jedním ramenem. Robot bude uveden na trh v roce 2018.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2017 | Počet zobrazení: 132
 

ČSOB byla oceněna za přístup k handicapovaným

Letošní ročník soutěže Banka roku 2017, vyhlašované společností Fincentrum, již zná vítěze ve všech osmi vyhlašovaných kategoriích. Soutěž je zaměřená na hodnocení bank v oblasti přístupu k drobné klientele z hlediska služeb i samotných produktů.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2017 | Počet zobrazení: 154
 

V ČVUT získali americký grant

Vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze získali prestižní americký grant Nadace Michaela J. Foxe, který využijí pro spolupráci s dalšími mezinárodními týmy na výzkum brzké detekce Parkinsonovy nemoci pomocí analýzy řeči.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2017 | Počet zobrazení: 157
 

Další dvě sběrné linky do Německa

Nově nyní vyráží z Kladna, sídla české logistické firmy Dachser, každý den přímé linky do Frankfurtu nad Mohanem a Hamburku. Tím Dachser umožňuje ještě rychlejší dodání zboží k našim západním sousedům středního a severního Německa. Firma tak rozšířila počet svých linek sběrné služby v České republice na 89.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2017 | Počet zobrazení: 147
 

Rychlodobíječky dostaly zelenou a tím i grant

Rychlé dobití elektromobilu při cestách napříč Českem a okolními zeměmi se stává stále dostupnější. Projekt Elektromobilita ČEZ uspěl v evropském grantovém řízení na výstavbu dalších 63 rychlodobíjecích stanic. Jde o program Connecting Europe Facility (CEF), jehož prostřednictvím Evropská komise podporuje propojování Evropy instalací dobíjecích bodů podél hlavní silniční sítě TEN-T.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2017 | Počet zobrazení: 137
 

Síťové skenery s přímým připojením

Skenery jsou ideální pro malé a středně velké kanceláře, do prostředí firem, bank a finančních institucí, ordinací a hotelů, lze je používat ve třech režimech skenování s odesláním, což znamená, že je možné je ovládat pomocí počítače nebo bez něj, případně přes rozhraní USB.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 11. 2017 | Počet zobrazení: 166
 

Nová generace bezdrátových sluchátek Bose

Na náš trh přichází nová generace sluchátek Bose QuietComfort 35 s aktivním potlačením okolních ruchů a oceňovanou kvalitou zvuku. Disponuje vestavěným tlačítkem pro ovládání úrovně potlačení okolí nebo přivolání služeb asistenta Google.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 11. 2017 | Počet zobrazení: 147
 

Klávesnice s odnímatelnou područkou

Nová mechanická klávesnice MasterKeys MK750 společnosti Cooler Master nabízí nejen eloxované hliníkové tělo, kvalitní Cherry MX spínače a RGB podsvícení, ale i odnímatelnou magnetickou područku a odpojitelný USB Type-C kabel.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 11. 2017 | Počet zobrazení: 132
 

Murrelektronik na veletrhu SPS IPC Drives 2017

Jako jeden z předních výrobců moderní a inovativní automatizační techniky je společnost Murrelektronik i v tomto roce na veletrhu SPS IPC Drives (28.-30. 11. Norimberk). V hale 9 ve svém stánku č. 325 představí nové výrobky a nová inovativní řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2017 | Počet zobrazení: 140
 

Legální ochrana jsou bezpečnostní dveře

V současnosti používají zloději při vloupání stále nové a propracovanější metody. Přitom neváhají loupit i pro pár stovek. Loupí se všude, nejvíce vloupání je ale dlouhodobě v Praze, Ústeckém kraji a ve Středních Čechách. Nejméně ve Zlínsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2017 | Počet zobrazení: 157