Pařížský obelisk prošel čištěním a rekonstrukcí

U příležitosti 200. výročí rozluštění hieroglyfů francouzským lingvistou Jean-François Champollionem renovovala společnost Kärcher v rámci svého dlouhodobého projektu čištění památek pařížský obelisk na Place de la Concorde.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2023 | Počet zobrazení: 566
 

Inovativní nátěr pro využití v průmyslu i stavebnictví

Mnoho firem se zaměřuje na vývoj vlastních technologií či inovativních postupů a spojuje při tom síly s univerzitami. A přesně takový je příběh společnosti Alpha Czech, která ve spolupráci s Univerzitou v Pardubicích vyvinula reflexní izolační nátěry s unikátními vlastnostmi.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2023 | Počet zobrazení: 612
 

Z PET lahve pracovní rukavice

Novinka společnosti Würth v podobě pracovních rukavic TigerFlex Plus Ecoline zaujme nejen designem, ale i materiálem, ze kterého jsou vyráběny – z recyklovaných PET lahví.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2023 | Počet zobrazení: 628
 

DHL otestovala systém Jungheinrich

Díky správně zvolenému rozdělení pojezdu a zdvihu je systém Jungheinrich warehouseNAVIGATION schopný ve skladech výrazně zkrátit dobu pro manipulaci, snížit spotřebu energie a tím zvýšit produktivitu práce. V distribučním centru DHL v jihomoravských Syrovicích byl systém otestován v ostrém provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2023 | Počet zobrazení: 552
 

V polském e-shopu IKEA využívají roboty

Společnost FM Logistic začala spolupracovat s obchodním domem IKEA v oblasti skladování a logistických služeb pro internetové prodeje. Poprvé tak bude sklad vybaven roboty, kteří budou pomáhat při zpracování objednávek.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2023 | Počet zobrazení: 545
 

Phishingové útoky jsou stále sofistikovanější

S rostoucím využíváním digitálních platforem roste i hrozba podvodů a podvodného jednání na internetu. Mezi nejrozšířenější formy kyberútoků patří stále phishing.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2023 | Počet zobrazení: 586
 

EMO předvede aktuální výrobní technologie

Kromě jarních veletrhů Hannover Messe bude letos výstaviště v bavorské metropoli hostit na podzim další z prestižních strojírenských přehlídek – mezinárodní veletrh EMO, který v září po dvouletém cyklu střídá hostování v italském Miláně.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2023 | Počet zobrazení: 562
 

HIWIN zvyšuje obrat i zisk a připravuje další investice

Dodavatel lineární techniky, společnost HIWIN, oznamuje, že v roce 2022 vytvořila obrat ve výši 373 mil. Kč, což znamená meziroční růst o 4,7 %. Tržby za zboží a výrobky vlastní výroby se na celkovém obratu podílely 299 mil. Kč. Současně došlo i k růstu zisku před zdaněním (+14,5 %).

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2023 | Počet zobrazení: 554
 

Osmihodinový pobyt na pracovišti je minulostí

I přesto, že se v letech 2021 i 2022 plánovala vrátit se zpět do kanceláří na 2–3 dny v týdnu většina zaměstnanců, reálná obsazenost firemních kanceláří se v současnosti pohybuje jen okolo 35 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 2. 2023 | Počet zobrazení: 552
 

Ness pomáhá s přechodem do cloudu

Experti společnosti Ness Czech úspěšně provedli u českého telekomunikačního operátora O2 Czech Republic migraci online aplikací z vlastní infrastruktury do cloudového prostředí Microsoft Azure.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 2. 2023 | Počet zobrazení: 527