Audi lunar quattro si zahrálo ve filmu Vetřelec: Covenant

Měsíční vozidlo Audi lunar quattro oslavilo svůj filmový debut ve filmové sci-fi Ridleyho Scotta. Nový film Vetřelec: Covenant bude uveden do českých kin už za několik dnů, přesně 18. května. Odborníci Audi vyvinuli měsíční vozidlo ve spolupráci s německou společností „Part-Time Scientists“. Ve skutečnosti se má Audi lunar quattro již brzy vydat na cestu do vesmíru.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2017 | Počet zobrazení: 167
 

Již 3 milióny vozů Suzuki sjelo z maďarské výroby

Během 26 let vyrobili v maďarské továrně tři milióny automobilů Suzuki. Tímto číslem pokořila Magyar Suzuki Corporation další vytyčenou metu a dokazuje, že je důležitým hráčem nejen v rámci maďarského průmyslu, ale v celosvětovém měřítku. Automobily Suzuki vyráběné v továrně v Ostřihomi vyvážejí do více než 100 zemí celého světa.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2017 | Počet zobrazení: 142
 

První elektromotorka v motokrosu u nás

Na motokrosových závodních tratích v Česku se v letošní sezóně vůbec poprvé představil v přímých soubojích s motocykly se spalovacími motory stroj poháněný elektromotorem. Motocykl je výjimečný především ojedinělým výkonem 30 kW, což odpovídá klasickým „dvěstěpadesátkám“.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 4. 2017 | Počet zobrazení: 217
 

Teprve třetí FordStore v České republice

FordStore znamená jakousi elitu mezi showroomy a je vlastně výkladní skříní Fordu, ať už jde o vzhled, nabízené modely, úroveň služeb nebo např. konektivitu. Proto jsou také zájemci o FordStore podrobováni nemilosrdnému výběru: v celé Evropě počítá Ford jen s pěti sty partnery s tímto označením. V České republice by jich mělo být pouze šest.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 4. 2017 | Počet zobrazení: 139
 

Dacia Piknik 2017

Značka Dacia během uplynulých 10 let v mnoha ohledech předčila očekávání. Jedním z pozoruhodných jevů, který by před několika lety čekal asi málokdo, je spontánní vznik komunity majitelů současných vozů Dacia. Tito majitelé se k jejich vlastnictví hrdě hlásí a např. na facebooku má Dacia po celém světě téměř 3 miliony fanoušků. I to je důkazem, že vlastnictví vozů značky Dacia může být i vyjádřením životního stylu. Přijďte na Dacia Piknik 10. června.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 4. 2017 | Počet zobrazení: 185
 

Se Santa Fe přes Antarktidu

Hyundai Santa Fe je prvním osobním vozem, který dokázal projet přes celý kontinent Antarktidy. Cestu z místa nazvaného Union Camp na McMurdo a zpět zvládl za 30 dní. Za volantem seděl Patrick Bergel, pravnuk legendárního polárního cestovatele, Sira Ernesta Shackletona.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2017 | Počet zobrazení: 190
 

Kvalitní design jako značka českého průmyslu

Designér Martin Tvarůžek získal prestižní ocenění v soutěže Red Dot Design Award. Tuto mezinárodní cenu získal v kategorii strojírenství za návrh obráběcího stroje pro TOS Kuřim. Za kvalitní a praktický průmyslový design Tvarůžka ocenili již podruhé.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2017 | Počet zobrazení: 152
 

Nový tablet YOGA pro maximální produktivitu

Lenovo přišlo s dalším přírůstkem do své rodiny zařízení s operačním systémem Android. Jde o nový cenově dostupný tablet YOGA A12, který je vytvořený speciálně pro potřeby celodenní produktivity. Díky svým vlastnostem dokáže uživatelům nahradit běžný počítač.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2017 | Počet zobrazení: 184
 

Software a služby s nabídkou prediktivní údržby

V nabídce společnost Rockwell Automation je nyní prediktivní a preskriptivní údržba, která umožňuje výrobcům předcházet nákladným odstávkám zařízení a zvyšovat produktivitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2017 | Počet zobrazení: 153
 

Digitální klíč mění budoucnost připojení vozidel

Čínský výrobce automobilů LYNK & CO, označovaných za "nejpropojenější vozidla světa", se spojil se společností Ericsson s cílem formovat budoucnost konektivity vozidel. Díky službě Ericsson Connected Vehicle Cloud a své pozici na trhu v oblasti cloudu a IoT předvedli firmy první zabudovanou funkcionalitu pro sdílení vozidel na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2017 | Počet zobrazení: 145