Slovenská GreMi KLIMA koupila český Luwex

Novým vlastníkem společnosti Luwex Praha, podnikající na trhu vzduchotechniky a průmyslové filtrace, je slovenská GreMi KLIMA ze Žiliny, působící ve stejném oboru. Tržby nové skupiny přesáhnou 800 milionů korun a v Česku a na Slovensku se stane lídrem na trhu technického zařízení budov.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2020 | Počet zobrazení: 345
 

Plast nerovná se zlo, upozorňují vědci

Další obětí koronaviru je životní prostředí, zaznívá čím dál častěji. Zatímco loni byla řada zemí odhodlána s plasty bojovat, během pandemie lidé opět častěji sahali po plastových obalech nebo ochranných pomůckách. Tým vědců z VUT Brno upozorňuje, že plasty nemusí být automaticky špatné, záleží hlavně na tom, jak se s nimi nakládá.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2020 | Počet zobrazení: 305
 

Speciální výměníky na ohřev a chlazení agresivních lázní

Jak ochladit nebo ohřát agresivní kyselou nebo alkalickou lázeň tak, aby účinnost přenosu tepla či chladu zůstala dlouhodobě na vysoké úrovni? S tím se potýkají provozy zaměřené na moření, fosfátování, odlakování, pasivace, zinkování nebo niklování.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2020 | Počet zobrazení: 291
 

Dá se komfortně žít i na 27 m²?

Současné ceny bytů dosahují závratných částek. Pro mnoho lidí, hlavně mladých, tak není jiného východiska, jen pořízení malého bytu nebo garsoniéry. Ale i takové bydlení má řadu výhod, jak dokládá designérské studio Mooden,

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2020 | Počet zobrazení: 352
 

Techco-Electrics ETS v Teplicích rozšiřuje výrobu

Rekonstrukci původní a přístavbu nové výrobní haly o ploše 500 m2 dokončila v Teplicích společnost Techco-Electrics ETS, vyrábějící rozvaděče nízkého napětí a betonové transformátorové stanice. Investice za 40 mil. korun probíhala 11 měsíců a za běžného provozu ji zajišťovala společnost Swietelsky stavební.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2020 | Počet zobrazení: 323
 

Plovoucí „jaderka“ začala vyrábět i teplo

Pro plovoucí jadernou elektrárnu Akademik Lomonosov se stal letošní červenec přelomovým, začala totiž zásobovat tepelnou energií první čtvrť ve městě Pevek v Čukotském autonomním okruhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2020 | Počet zobrazení: 331
 

Iveco nabízí servisní slevy na léto

Po postupném odeznívání koronavirové krize nastal čas, aby se provozovatelé dopravní techniky vrátili do běžného režimu a začali opět využívat služeb servisních míst.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2020 | Počet zobrazení: 690
 

Mustang Mach-E 1400 otevírá nový rozměr závodění

Jediný prototyp svého druhu, elektrický Mustang Mach-E 1400, vznikl v dílnách Fordu ve spolupráci se společností RTR Vehicles. Pyšní se sedmi motory a extrémně výkonnou baterií. Cílem je demonstrovat dynamické možnosti elektrického pohonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2020 | Počet zobrazení: 318
 

Formentor kombinuje sportovního ducha s elektřinou

Model Formentor je prvním modelem navrženým exkluzivně pro značku Cupra pro rozšiřování portfolia značky s cílem zaujmout nové zákazníky. Jde o vysokovýkonné, externě nabíjitelné hybridní CUV.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2020 | Počet zobrazení: 303
 

Firmy ohrožují svoji konkurenceschopnost

České společnosti snižují své investice do výzkumu a vývoje. Přitom právě inovace přispívají významnou měrou ke konkurenceschopnosti a úspěchu na trhu, jak vyplývá ze zkušeností společnosti Acamar, která pomáhá velkým firmám s rozvojem technologických a R&D center.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2020 | Počet zobrazení: 318