První české aerotaxi s kolmým startem

Tým leteckého inženýra Martina Hromčíka z katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT spolupracuje na vývoji řídicího systému pro první český VTOL – letadlo s kolmým startem, které se chystá uvést na trh český start-up Zuri.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2022 | Počet zobrazení: 265
 

Nissan partnerem filmu Batman

Značka Nissan v partnerství se společností Warner Bros Pictures nabídla odvážný design speciální verze svého ikonického crossoveru Juke s názvem Kiiro, aby podpořila kinematografický debut zcela nového epického filmu The Batman.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2022 | Počet zobrazení: 272
 

Na českém a slovenském trhu se objeví značka MG

MG je známá britsko-čínská značka s téměř stoletou historií, která rozšiřuje své aktivity ve střední Evropě, aby dále posilovala pozici na nových evropských trzích. Pro uvedení v regionu CEE je partnerem značky společnost Autobinck.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2022 | Počet zobrazení: 235
 

Recyklace karet 2.0

Po prvním ročníku spouští společnost Sodexo Benefity opět projekt recyklace propadlých plastových karet. Loni firma během dvou měsíců sesbírala 5654 karet. Vzhledem k tomu, že sběr probíhal během přísného lockdownu, to považuje za mimořádný úspěch, který předčil očekávání.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2022 | Počet zobrazení: 239
 

Murrelektronik zve na TOUR 2022

Od 4. do 29. dubna 2022 projíždí Murrelektronik Solution VAN Českou republikou a zastavit se může i přímo u vás, stačí se jen zaregistrovat ZDE a my se vám ozveme s návrhem termínu.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 3. 2022 | Počet zobrazení: 352
 

Ve Frenšátu byl vyroben první elektromotor

První vyrobený elektromotor, typ E6bV2-088, opustil brány závodu Siemens, tehdy Moravských elektrotechnických závodů, 15. února 1947. Od té doby se jich vyrobily miliony, které dodnes slouží zákazníkům po celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 3. 2022 | Počet zobrazení: 233
 

KION: rekordní objem zakázek

Společnost KION Group, světový výrobce průmyslových vozíků, robotiky a automatizačních technologií pro intralogistiku, zaznamenala loni i přes obtížnou situaci na trzích velmi úspěšným rok.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 3. 2022 | Počet zobrazení: 226
 

Kariérní dny fakult ČVUT

Po absolventech informatických, elektrotechnických a strojařských oborů z ČVUT je na trhu práce obrovská poptávka. Fakulta strojní (FS) a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí firmám vstříc uspořádáním Kariérních dnů, které proběhnou 20. a 21. dubna 2022 v pražských Dejvicích.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2022 | Počet zobrazení: 282
 

Suchý led na restaurování

Restaurování povrchů z citlivých materiálů nebo šetrné čištění historických památek, čištění zařízení ve strojírenství a dalších oborech – zde všude se stále více uplatňují šetrné technologie čištění. V poslední době se zde prosazuje tryskání suchým ledem.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2022 | Počet zobrazení: 272
 

Nissan ukazuje platformu budoucnosti pro EV

Nejnovější architektura elektromobilů z dílny Nissan, platforma CMF-EV, je důležitou součástí strategie elektrifikace značky. Premiéru si odbyde u elektrického coupé-crossoveru Nissan Ariya, který se do Evropy dostane v létě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2022 | Počet zobrazení: 249