Pozvání na show Live Bell

Jedním ze způsobů, jimiž se společnost Bell snaží v covidové době udržet kontakt se zákazníky i fanoušky letectví po celém světě, je otevření příležitosti virtuálního seznámení s jejími výjimečnými produkty i lidmi, kteří za nimi stojí.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2021 | Počet zobrazení: 182
 

Trh s manipulační technikou v ČR si vedl dobře

V průběhu loňského roku zaznamenal trh s manipulační technikou v Česku pokles o téměř 13 % oproti předchozímu roku. Přesto se však v průběhu roku 2020 prodalo téměř 8900 vozíků, což je vzhledem k aktuální situaci na trhu dobrý výsledek a dokazuje sílu českého průmyslu a obchodu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2021 | Počet zobrazení: 170
 

Písek přechází na elektrobusy

Městská hromadná doprava v Písku kompletně přechází na elektrický pohon. Pětice nových elektrobusů má zázemí v areálu o sedmi dobíjecích stanicích, který dodala společnost ČEZ Esco. Obnovou vozového parku MHD naplňuje město na řece Otavě svou strategii Smart Písek.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2021 | Počet zobrazení: 161
 

Nový Peugeot e-Partner

Značka Peugeot se stává jedním z prvních výrobců, kteří v Evropě nabízejí kompletní řadu elektrických užitkových vozidel. Přichází s novým modelem e-Partner, který bude představen v druhé polovině letošního roku, s dojezdem až 275 km.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2021 | Počet zobrazení: 196
 

Pirelli bude obouvat elektrické Riviany

Pneumatiky na míru vyrábí značka Pirelli pro nespočet automobilových značek na světě. Jejich řady nyní rozšiřuje společnost Rivian, která je další velkou americkou nadějí v oblasti autoprůmyslu. Její první produkty – elektrický pickup R1T a elektrické SUV R1S – budou obuty pneumatikami Pirelli Scorpion.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2021 | Počet zobrazení: 186
 

Vývoj auta s řízením drive-by-wire

Valeo na polygonu v Milovicích testuje ve spolupráci s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava první automobil s tzv. drive-by-wire řízením, které je výsledkem jejich společného vývoje. Jedná se o důležitý krok k plně autonomnímu řízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2021 | Počet zobrazení: 206
 

Nový web divize Automotive Aftermarket

Digitalizace, konsolidace a strukturální změny mění tvář celého odvětví – a této dynamice odpovídá i nový web divize Automotive Aftermarket ze skupiny Schaeffler, který mapuje celý sortiment skupiny díky jednoduché navigaci s přehledným designem.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2021 | Počet zobrazení: 230
 

ATRAK zajišťuje přehled nad českým nebem

Společnost ATRAK, divize CSG Aerospace, předala druhou část systému AGAS. Tato softwarová firma poskytuje řešení pro letecký průmysl a vyvinula jej pro ministerstvo vnitra, kterému má sloužit k nepřetržitému dohledu nad vzdušným prostorem ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2021 | Počet zobrazení: 216
 

Rok 2020 urychlil digitalizaci českého zemědělství

Jednou z dobrých zpráv právě skončeného loňského roku je výrazná modernizace zemědělství. Data skupiny BASF ukazují, že pandemie covidu-19 a s ní související omezení celosvětově urychlily zavádění efektivnější a udržitelné produkce. Značný pokrok nastal především v digitalizaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2021 | Počet zobrazení: 256
 

Nový Crossland s novou tváří Opel Vizor

Celosvětově druhým nejprodávanějším modelem německé automobilky Opel (a dokonce „jedničkou“ na českém trhu), je pohledné SUV Opel Crossland, který ve své druhé generační podobě vyjíždí nyní i na český trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2021 | Počet zobrazení: 199