Nová flotila pro maximální efektivitu

Japonský koncern Denso s 220 pobočkami na celém světě patří k předním dodavatelům pokrokových technologií, systémů a konstrukčních prvků pro významné automobilky. Pro zefektivnění a zvýšení bezpečnosti logistiky v pobočce v San Salvu se rozhodl pro pořízení flotily manipulační techniky STILL.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2019 | Počet zobrazení: 183
 

Jak se elektrifikovaly české země

V den 100. výročí (17. července) přijetí zákona o všeobecné elektrifikaci Československé republiky, společnost E.ON slavnostně otevřela expozici o elektrifikaci českých zemí. Lidé ji najdou v prostorách Ekotechnického centra Alternátor v Třebíči.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2019 | Počet zobrazení: 186
 

Domácí síť vedená elektrorozvodem

Nejpopulárnější formou síťového rozvodu v domácnostech i některých firmách je bezdrátová síť Wi-Fi. Na mnoha místech jsou však frekvence využívané pro bezdrátový rozvod zahlceny nebo rušeny. Následkem toho dochází ke zpomalení nebo výpadkům plynulého toku dat.  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2019 | Počet zobrazení: 163
 

Svítící vypínač z Česka

Tma a my hledáme vypínač, abychom si rozsvítili… Přitom zorientovat se ve tmě může pomoci přímo sám vypínač. Vypínače lze prosvětlit pomocí průzoru v krytu, pod kterým je instalovaná plynem plněná výbojka, takzvaná doutnavka.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2019 | Počet zobrazení: 167
 

Sporťák, kterým jezdil James Bond

Toyota 2000GT má vše, co má klasické sportovní auto mít – závodní siluetu, supermoderní technologie své doby, vítězství v závodech i roli ve filmu o agentovi 007. Každý exemplář, který se dnes objeví na trhu sběratelských vozů je opravdová rarita.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2019 | Počet zobrazení: 210
 

Češi staví „zelené město" u Černého moře

Na černomořském pobřeží u gruzínského města Kobuleti vyroste unikátní komplex multifunkčních staveb společnosti Green Resort, kterou založili tři čeští, slovenský a gruzínský podnikatel. Jejich „zelené město“ poslouží nejen k rekreaci, ale posílí i rozvoj turistického ruchu v regionu.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2019 | Počet zobrazení: 212
 

ČEZ má už 100 rychlodobíječek.

Jubilejní stojan č. 100 je už řidičům elektromobilů k dispozici v Praze na Poděbradské ulici. Za poslední rok se síť stanic rychlého dobíjení ČEZ, která už se svým rozsahem vyrovnává větším řetězcům klasických čerpacích stanic, více než zdvojnásobila.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2019 | Počet zobrazení: 184
 

ZKL vyrobil rekordní pár soudečkových ložisek

Brněnský koncern ZKL dokončil výrobu prototypu dosud největšího páru soudečkových ložisek pro větrné elektrárny ve své historii. Pár tvoří přední a zadní ložisko s označením 230/950, resp. 240/900.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2019 | Počet zobrazení: 207
 

TVEL dodal palivo pro rychlý reaktor CEFR

Palivová společnost TVEL dodala do Číny jaderné palivo pro čínský experimentální rychlý reaktor CEFR (China Experimental Fast Reactor). Palivové kazety byly vyrobeny v podniku Mašinostrojitělnyj zavod, který je v současnosti jediným výrobcem uranového paliva pro rychlé energetické reaktory.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2019 | Počet zobrazení: 187
 

Dachser nasadil další „silniční vlak“

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic nasadil na svých pravidelných tuzemských linkách - konkrétně na denní spojení mezi Ostravou a Brnem - další tzv. road train. Tato velkokapacitní vozidla mají o 40 % vyšší kapacitu než stávající soupravy se dvěma výměnnými nástavbami, které na linkách doposud jezdily.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2019 | Počet zobrazení: 178