VUT se přidává k Asociaci výzkumných univerzit

Asociace výzkumných univerzit, založená před třemi roky, se od 1. července rozšířila o dalšího člena. K pětici zakládajících českých univerzit se nyní přidala šestá: Vysoké učení technické (VUT) v Brně.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2022 | Počet zobrazení: 395
 

SAP se zapojí do Elektromobilní platformy

Představenstvo rozhodlo o zapojení Sdružení automobilového průmyslu do Elektromobilní platformy. Od 1. července se tak Sdružení stává součástí uskupení, které podporuje nastavení správných podmínek pro rozvoj elektromobility v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2022 | Počet zobrazení: 302
 

Díky inovaci a investicím je ENGEL připraven k překonání výzev

Společnost ENGEL velmi úspěšně zakončila obchodní rok 2021/22 růstem o 36 % v porovnání s předchozím rokem. Skupina, která má po celém světě cca 7000 zaměstnanců, dosáhla obratu 1,5 miliardy eur a skoro se tak dostala na úroveň roku 2018/19, který byl doposud nejlepším obchodním rokem v historii firmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2022 | Počet zobrazení: 312
 

Amarok se představil v druhé generaci

Volkswagen Užitkové vozy předvedl v on-line prezentaci novou generaci charismatického pick-upu Amarok. Nabídne větší délku i rozvor a výkonové spektrum od 110 do 222 kW. Na český trh dorazí v první polovině příštího roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2022 | Počet zobrazení: 316
 

Hyundai spouští vodíkové NEXO

Bezprostředně po otevření první veřejné vodíkové plnicí stanice v ČR startuje prodej SUV Hyundai NEXO poháněného vodíkovým palivovým článkem. Model je k dispozici ve dvou výbavových stupních za ceny od 1 899 990 Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2022 | Počet zobrazení: 296
 

Pět hvězd pro Kia Sportage

Nová Kia Sportage v bezpečnostním testování nezávislé organizace Euro NCAP získala maximální hodnocení. V celém testu prokázala mimořádně dobrou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2022 | Počet zobrazení: 305
 

Cupra Born také zabodovala v Euro NCAP

První 100% elektromobil značky Cupra, model Born, navázal 5hvězdičkovým hodnocením bezpečnosti na skvělé výsledky ostatních modelů společnosti v testech bezpečnosti realizované nezávislou organizací Euro NCAP.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 7. 2022 | Počet zobrazení: 298
 

Rozlišitelné USB disky díky DataBar

Společnost Verbatim uvedla na trh DataBar. Jde o kompaktní barevné USB disky s pohodlným posuvným mechanismem push & click, který poskytuje ideální každodenní řešení pro ukládání a přenos datových souborů.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2022 | Počet zobrazení: 321
 

Budoucnost hybridní práce podle Lenova

Společnost Lenovo představila na tiskové konferenci novinky, které rozšiřují produktovou řadu Yoga na českém trhu o nové, výkonné modely notebooků a jeden AIO počítač.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2022 | Počet zobrazení: 375
 

Posílení konkurenceschopnosti pomocí energeticky úsporných řešení

Rychle rostoucí ceny energií jsou pro podniky zpracovávající plasty velkou výzvou, neboť zpravidla není možné tyto náklady přenést dále na zákazníka. Pro zajištění konkurenceschopnosti je jediným řešením úspora energie. Proto výrobce vstřikovacích strojů ENGEL přichází s balíčky pro zvýšení účinnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 7. 2022 | Počet zobrazení: 303