Nová platforma pro zabezpečenější kybernetickou ochranu

Společnost Acronis ohlásil klíčovou aktualizaci platformy Acronis Data Cloud. Ve verzi 7.8 přináší Acronis Data Cloud poskytovatelům služeb kompletní cloud-to-cloud ochranu pro Micosoft Office 365, orchestraci disaster recovery, vylepšenou ochranu proti ransomwaru, a notarizaci a elektronický podpis na bází technologie blockchainu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2018 | Počet zobrazení: 90
 

Ekologicky šetrný materiál ve formě 3D tiskové struny

Společnost Verbatim uvede na veletrhu Formnext tiskové struny DURABIO určené pro 3D tisk technologií FFF (Fused Filament Fabrication). Jde o transparentní materiál, jehož základem je Bio složka, který kombinuje vlastnosti polykarbonátu (PC) a polymethakrylátu (PMMA).

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2018 | Počet zobrazení: 101
 

České lékárny: špičkový interiér, obsluha pokulhává

Zatímco vybavení a interiér českých lékáren je na špičkové úrovni, rezervy zůstávají v obsluze a komunikaci se zákazníky. Aktuální průzkum agentury Market Vision odhalil, že např. jen zhruba polovina obsluhujících podává zákazníkům o prodávaném přípravku odpovídající informace. Lékárny v nákupních centrech si vedly lépe než lékárny ve zdravotnických zařízeních.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2018 | Počet zobrazení: 384
 

NTM: Automobilový závod 1000 mil československých

Národní technické muzeum (NTM) otevírá výstavu „Automobilový závod 1000 mil československých“, kde představí výběr z dochovaných vozů, které se prvorepublikového závodu zúčastnily: automobily Aero 750 Sport Coupé, Wikov 7/28 a Jawa 750. Výstava je věnována historii tohoto slavného závodu i novodobým vzpomínkovým jízdám.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2018 | Počet zobrazení: 102
 

S Dachserem letecky do Šanghaje

Mezinárodní logistický provider Dachser i letos spustil charterové lety na trase Frankfurt–Šanghaj–Frankfurt a nabízí zákazníkům ze střední Evropy a Číny v hlavní sezóně od října do prosince týdenní zpáteční lety pro letecké cargo.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 11. 2018 | Počet zobrazení: 106
 

Jističe ovládané smartphonem

K elektrické síti je připojeno na 50 miliard různých technických zařízení. Na energetickou infrastrukturu jsou zároveň kladeny stále větší nároky. Schneider Electric reaguje na tuto situaci novými vzduchovými jističi Masterpact MTZ, které se dají monitorovat a ovládat chytrým telefonem. Značně tím urychlují obnovu napájení.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2018 | Počet zobrazení: 117
 

Cloudově řízená bezdrátová síť

Společnost TP-Link představil nový cloudový kontrolér TP-Link Omada OC200, který umožňuje profesionální centralizovanou správu Wi-Fi sítě až pro 50 přístupových bodů. Je tak předurčen řídit bezdrátové sítě např. ve středně velkých firmách, kancelářských centrech či veřejných institucích.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2018 | Počet zobrazení: 95
 

Nová řada 4K displejů

Společnost Panasonic uvedla na trh novou řadu šesti modelů 4K profesionálních displejů EQ1 s vysokou kvalitou obrazu, flexibilním využitím a snadnou instalací. Základní řada bude dostupná v úhlopříčkách 43 až 86 palců s možností instalace na výšku i na šířku. Všechny modely disponují jasem 350 cd/m2.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2018 | Počet zobrazení: 117
 

Bezpečnostní kamery jako marketingový nástroj

Axis Communications společně s českým startupem CamStreamer spuštějí CamStreamer Live Gallery, celosvětového agregátoru živých YouTube streamů z mnoha set kamer v atraktivních lokalitách. Galerie představuje demonstraci marketingového trendu a zároveň praktický nástroj, jak vybrat vhodný typ kamery pro danou instalaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2018 | Počet zobrazení: 108
 

Doro pro seniory

Běžné mobily potřebám seniorů nevyhovují, protože mají příliš jemný displej, špatně se na nich čtou malé znaky a používají pro ně špatně slyšitelné frekvence vyzvánění i přenosu zvuku. Navíc se jim komplikované funkce špatně ovládají. Novinka Doro si ale poradí se zhoršeným sluchem i zrakem.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2018 | Počet zobrazení: 109