Úložiště pro náročné aplikace v datových centrech

Distributor pevných disků a pamětí Micron, společnost ASBIS, přichází s nejnovějším SSD diskem Micron 9400 NVMe, který stanovuje nové výkonnostní měřítko pro úložiště na sběrnici PCIe Gen4.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2023 | Počet zobrazení: 277
 

Brno bude letos opět žít technikou!

Kreativní myšlenka, plán, realizace, konstrukce a pak už jen trocha umění prodat svůj nápad. To vše je součástí technické soutěže BSEC (Brno Student Engineering Competition), kterou pořádá studentská organizace BEST Brno.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2023 | Počet zobrazení: 273
 

Kamera s vynikající citlivostí na světlo

Společnost Axis Communications uvedla na trh novou vysokorychlostní PTZ kameru Q6318-LE pro videodohled za každého počasí. Disponuje výkonným IR přísvitem pro monitorování v naprosté tmě.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2023 | Počet zobrazení: 275
 

Zde můžete získat zdarma vstupenku na Hannover Messe!

Letos se opět sejde globální průmyslová komunita na prestižním světovém průmyslovém veletrhu Hannover Messe, který proběhne od 17. do 21. dubna 2023. Výstavní program bude doplňovat tradičně řada konferencí a diskuzních fór.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2023 | Počet zobrazení: 267
 

Německo bude stavět potrubí na přepravu vodíku

Německo se opět přiblížilo k ekologičtější náhradě za ruský zemní plyn a uhlí. Společnost RWE s norskou státní energetickou firmou Equinor oznámily, že v příštích letech vybudují v Německu vodíkové elektrárny a velkokapacitní produktovod pro dodávku paliva, uvedla CNN.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2023 | Počet zobrazení: 275
 

KION bude vyvíjet vlastní systémy palivových článků

Globální intralogistická skupina KION Group rozšiřuje nabídku vodíkového pohonu. Brzy bude pro své průmyslové vozíky vyvíjet a vyrábět vlastní systémy palivových článků. Do této technologie hodlá investovat více než 11 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2023 | Počet zobrazení: 283
 

Mechatronik: nové studijní obory reagující na průmyslovou revoluci

Čtvrtá průmyslová revoluce se nevyhýbá ani českému vzdělávacímu systému. Se zaváděním digitalizace, automatizace a dalších technologických inovací se mění i aktuální nároky trhu práce. Na vytváření nových studijních osnov středních škol se podílela i společnost Continental v rámci projektu Kompetence 4.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2023 | Počet zobrazení: 299
 

EDF bude spolupracovat s Polskem na malých reaktorech

Francouzská společnosti EDF a polská firma Respect Energy podepsaly smlouvu o výhradní spolupráci v oblasti malých modulárních jaderných reaktorů. Na jejím základě budou v konkrétních lokalitách rozvíjet nové projekty s využitím technologie NUWARD.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2023 | Počet zobrazení: 282
 

Zpracování skla vstřikováním

Společnosti ENGEL a Glassomer uzavřely smlouvu o spolupráci na průmyslové implementaci technologie vstřikování skla a společně vyvíjejí nové aplikace pro tento speciální technologický proces.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2023 | Počet zobrazení: 267
 

Chytrá auta lze hacknout

Čím více mají moderní automobily elektroniky a čím více jsou připojeny k systémům, tím jsou zranitelnější i z pohledu kyberbezpečnosti. S růstem připojeného softwaru v autech úměrně roste i hrozba hackerského útoku na něj.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2023 | Počet zobrazení: 336