Ukrajinský trh má pro české exportéry zajímavý potenciál

Podle agentury pro podporu exportu CzechTrade nabízí ukrajinský trh stále více příležitostí pro české exportéry. Potvrzují to i výsledky jednání, které proběhlo 7. června mezi ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem a ukrajinskou vicepremiérkou pro evropskou a euroatlantickou integraci Ivanou Klympušovou-Cincadzeovou v Kyjevě.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2017 | Počet zobrazení: 99
 

MOOG uzavřel smlouvu s evropským seriálem závodů NASCAR

V Americe trvá partnerství mezi značkami MOOG a NASCAR již 51 let, nyní se rozšiřuje i na evropské závody NASCAR Whelen Euro Series. Značka MOOG společnosti Federal-Mogul Motorparts bude na základě této smlouvy všem závodním vozům dodávat díly řízení a zavěšení kol.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2017 | Počet zobrazení: 98
 

První let úspěchem Gripenu E

Společnost Saab provedla 15. června první let chytré stíhačky nové generace. Přesně v 10.32 odstartoval nový Gripen E ke svému prvnímu letu s testovacím pilotem společnosti Saab. Letoun s označením 39-8 odletěl z letiště v Linköpingu ve Švédsku a 40 minut letěl nad východní částí Östergötland.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2017 | Počet zobrazení: 121
 

Dvojité jubileum Škody Fabia

Mladoboleslavská automobilka Škoda vyrobila 500 000. vůz třetí generace řady Fabia a současně oslavila i další jubileum - celkově čtyřmiliontou Škodu Fabia, která sjela z linky od svého debutu v roce 1999. Jubilejním vozem se stal model Fabia Combi se zážehovým motorem 1,0 TSI a automatickou převodovkou DSG v bílém odstínu Moon.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2017 | Počet zobrazení: 80
 

Největší flotilová objednávka vozů PHEV od MMC

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dodala prostřednictvím svého ukrajinského importéra ukrajinskému policejnímu sboru 635 hybridních vozů Outlander PHEV.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 6. 2017 | Počet zobrazení: 83
 

Teplárna získala již potřetí nejvyšší hodnocení AAA

Sportovní mluvou řečeno, Teplárna České Budějovice završila zlatý hattrick. Potřetí za sebou získala nejvyšší ratingové hodnocení CZECH Stability Award na stupni AAA (Excelentní) a potvrdila tak postavení mezi nejkvalitnějšími tuzemskými firmami. V Česku je jen 0,13 % firem, které dosáhly v posledních třech letech takového výsledku. Jde o skutečnou elitu mezi českými firmami.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2017 | Počet zobrazení: 113
 

Nové bezrámové centrum v OKNA.EU

Společnost OKNA.EU ve svém showroomu Praha-Pankrác zřídila nové bezrámové centrum pro své zákazníky, ale také pro architekty a zájemce o danou problematiku. V novém centru se mohou seznámit s nejnovějšími trendy v oblasti oken a dveří, např. s celoprosklenými rohy, bezrámovým zasklením, bezprahovým řešením otvíravých dveří a posuvných portálů, nebo s velkoformátovými HS portály se skrytými křídly a dalšími řešeními.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2017 | Počet zobrazení: 97
 

V Litvě začínají testy zpracování radioaktivního odpadu

Německá společnost NUKEM Technologies předala 9. června vlastníkovi litevské Ignalinské jaderné elektrárny Centrum pro zpracování a skladování pevných radioaktivních odpadů k provedení horkých zkoušek.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2017 | Počet zobrazení: 107
 

Vive la France! FČOK udělila svá letošní ocenění

Ve středu 14. června udělila Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) své ocenění za mimořádný přínos vzájemným obchodním vztahům čtyřem firmám, které uspěly na zahraničním trhu. Cílem udílení Ceny FČOK je povzbudit další podniky ve snaze o expanzi na zahraniční trh a podporovat vzájemnou obchodní výměnu mezi ČR a Francií. Zároveň odstartoval letošní ročník akce Týden Francie, která se v Česku koná již počtvrté.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2017 | Počet zobrazení: 150
 

Díky 5G získají pacienti větší kontrolu

Společnost Ericsson zveřejnila svou nejnovější studii spotřebitelského chování ConsumerLab, věnovanou zdravotní péči a péči v domácím prostředí. Zpráva odhaluje pohled spotřebitelů na vliv 5G na budoucnost zdravotní péče a její přeměnu v oblasti preventivní, rutinní a pooperační péče.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2017 | Počet zobrazení: 123