Kyberzločinci zneužívají pandemii Covid-19

Během uplynulých dvou měsíců zanechal COVID-19 zásadní stopu v doménovém prostoru internetu. Záznamy transparentnosti vydávání certifikátů od certifikačních autorit ukázaly významný nárůst počtu SSL certifikátů pro webové stránky používající ve svých názvech slova „corona“ nebo „covid“.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2020 | Počet zobrazení: 245
 

Dvě podoby zabezpečeného a výkonného řešení domácí kanceláře

Dnešní pracovní svět charakterizuje zvýšená potřeba mobilní práce a home office. Společnosti jsou vybízeny, aby svým zaměstnancům umožnily práci z domova v maximální možné míře. Tomuto trendu jde naproti pokrok v digitalizaci firem a také technologické inovace.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2020 | Počet zobrazení: 192
 

Toyota testuje využití blockchainu

Automobilka Toyota začala testovat možnosti praktického využití technologie blockchainu. Nedávno vytvořené oddělení Blockchain Lab potvrdilo přínos technologie pro spolehlivost vozidel, provádění transakcí mezi vozidly i propojení aut se službami mobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2020 | Počet zobrazení: 186
 

Malý projektor s vestavěnou baterií

Společnost Pioneer přichází s kompaktním přenosným projektorem SDA-RP100, který lze díky vestavěné baterii (o kapacitě 16 000 mAh) a reproduktorům využít absolutně kdekoli, třeba na zahradě či dovolené.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 4. 2020 | Počet zobrazení: 215
 

Notebooky ROG s novou generací procesorů

Asus představil kompletní řadu herních notebooků ROG vybavených novou generací procesorů Intel Core 10. generace, grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX SUPER a novým typem chlazením přes tekutý kov. Nové kolekci dominuje model Zephyrus Duo 15 s unikátním sekundárním displejem ROG ScreenPad Plus.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 4. 2020 | Počet zobrazení: 208
 

Ultrakompaktní kamery vynikají panoramatickým záběrem

Společnost Axis Communications představila nové přírůstky do řady síťových kamer Axis M30. Jde o ultrakompaktní modely M3068-P a M3067-P pevného kopulového tvaru. Na náš trh se začnou dodávat ve 2. čtvrtletí letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 4. 2020 | Počet zobrazení: 195
 

Videokonference přinášejí transformaci digitální pracovní síly

Pandemie koronaviru vyvolala změny ve využívání internetu a způsobu trávení času u obrazovky. Tyto nové vzorce chování se podle společnosti Ericsson mohou z dlouhodobého hlediska stát významnou součástí našich životů.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2020 | Počet zobrazení: 194
 

Co napsat o konferenci, která se nekonala?

Konference Projektování a provoz povrchových úprav, která se měla konat ve dnech 18.–19. března v pražském hotelu Olšanka se bohužel nemohla uskutečnit z důvodů koronavirové pandemie.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2020 | Počet zobrazení: 187
 

E.ON podpořil nemocnice na boj s koronavirem

Na finanční podporu od společnosti E.ON se může těšit deset nemocnic na Vysočině, ve Zlínském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Nemocnicím E.ON věnoval celkem pět milionů korun, které jsou primárně určeny na péči o pacienty s nemocí COVID-19 a také na provoz odběrových míst.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 4. 2020 | Počet zobrazení: 187
 

iglidur Q2E: Svět bez mazání pro těžké stroje

Ve stavebních a zemědělských strojích, užitkových vozidlech nebo v přístavech se obyčejná ložiska často musí vypořádat s extrémními podmínkami, např. přemisťováním velmi těžkých břemen.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 4. 2020 | Počet zobrazení: 194