7 dní poprvé pro všechny

„7 dní Peugeot“, tradiční akční nabídka osobních vozů zaměřená na soukromé osoby, a „7 dní pro profesionály“, akce zvýhodňující prodej užitkových vozů firemním klientům, přicházejí poprvé společně. Značka Peugeot tak spojí síly obou akcí s cílem navázat na předcházejících osm mimořádně úspěšných měsíců a zakončit letošní rok novým prodejním rekordem.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 9. 2018 | Počet zobrazení: 109
 

Nový kompaktní Alcatel se jmenuje 5V

Společnost TCL Communication, která vyrábí zařízení pod značkou Alcatel, zahájila prodej své nové vlajkové lodi, smartphonu Alcatel 5V. Telefon následuje současné trendy a nabízí 6,2“ FullView displej s poměrem stran 19:9.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 9. 2018 | Počet zobrazení: 112
 

Drony pomáhají...

Drony, které vznikly původně jako vojenská technologie, dnes zvládají mnohem širší záběr uplatnění. Kromě natáčení záběrů ze vzduchu pro použití ve filmové či hudební produkci, mohou být pomocníky i v mnoha dalších oborech, jako např. v bezpečnostních a záchranných složkách, či pomáhat energetikům, stavbařům nebo zemědělcům.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2018 | Počet zobrazení: 125
 

Kopulová kamera s ochranou proti explozi

Společnost Axis Communications uvádí novou otočnou IP kameru ExCam XPT Q6055 s ochranou proti výbuchu, která je lehká a štíhlá, a umožňuje tak snadnou instalaci v rizikových prostředích. Kamera je napájená po síti (PoE) a pomůže provozním manažerům zajistit efektivní videodohled a zároveň vyhovět ochranným a bezpečnostním směrnicím v daném prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2018 | Počet zobrazení: 101
 

Systém světelných záclon zvyšuje flexibilitu i bezpečnost

Světelné závory GuardShield společnosti Rockwell Automation přináší inovativní technologii transceiveru, která zajistí oblast robotických pracovních buněk a dalších rizikových zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2018 | Počet zobrazení: 104
 

Mise Okřídlený lev splněna: Roman Kramařík je zpět

Poté, co v sobotu 8. září dosedla odpoledne v rámci Dne letiště Letňany Cessna P210N s imatrikulací OK-TGM, si mohla rodina Romana Kramaříka (i samotný pilot) opět odechnout. Oblet světa prvním českým sólovým letcem na malém jednomotorovém stroji úspěšně dospěl do šťastného finále.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2018 | Počet zobrazení: 273
 

Linde Ještěrka Cup 2018 už zná své vítěze

Na Letenské pláni v Praze proběhl o víkend v sobotu 8. září již 11. ročník populárního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků „Ještěrka Cup“, který každoročně pořádá společnost Linde Material Handling ČR. Soutěžící řidiči, jejich fanoušci a příznivci „ještěrek“ strávili příjemný den s atraktivním programem.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2018 | Počet zobrazení: 105
 

Tatra se vrací na výsluní indického armádního trhu

V souvislosti se státní návštěvou indického prezidenta Rám Náth Kóvinda v ČR proběhlo v Praze ve dnech 7.-8. září Indické podnikatelské fórum. Zástupci kopřivnické automobilky Tatra Trucks na něm podepsali klíčové memorandum o porozumění s indickým státním podnikem BEML (Bharat Earth Movers Limited).

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2018 | Počet zobrazení: 106
 

Pokračování mise: Český lev v Lindberghových stopách - přes Atlantik

Mise Okřídlený lev, v jejímž rámci se aviatik Roman Kramařík pokouší jako první český pilot o oblet světa, má v palubním deníku další významný milník: úspěšný přelet Atlantického oceánu, poslední překážku před návratem na evropský kontinent (přes britské ostrovy) a zpět do Prahy, odkud před měsícem a půl startoval.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2018 | Počet zobrazení: 375
 

Nové UPS mají o 80 % nižší spotřebu

Společnost CyberPower uvádí na trh nové modely zdrojů nepřerušovaného napájení (UPS) řady UT určené pro domácnosti a malé kanceláře. Spínané jednofázové záložní zdroje UT650EG-FR/UT850EG-FR dokáží při výpadku síťového napájení udržet v provozu až tři připojená zařízení, např. počítače, malé servery, síťová úložiště NAS, bezpečnostní systémy apod. téměř půl hodiny.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2018 | Počet zobrazení: 116