Společník na cesty: přenosný USB-C monitor

Nový přenosný monitor, který uvedla společnost AOC, je určen pro lidi, kteří jsou neustále na cestách. Monitor AOC I1601FWUX disponuje USB-C připojením a nabízí 15,6” (39,6 cm) IPS displej s Full-HD rozlišením (1920 x 1080 bodů). Dodávaný smart cover udělá z běžného krytu chytrý podstavec pro horizontální i vertikální polohu monitoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 5. 2018 | Počet zobrazení: 77
 

Začalo mezinárodní jaderné fórum Atomexpo 2018

Na jubilejní desátý ročník fóra Atomexpo, které probíhá ve dnech 14. až 16. května 2018 v Soči pod heslem „Globální partnerství rovná se základ úspěchu“, dorazilo na 3000 účastníků ze 68 zemí. Zástupci českých firem zde představují nejpočetnější národní delegaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2018 | Počet zobrazení: 86
 

Acronis podpoří vzdělávání v chudých regionech

Společnosti Acronis se rozhodla své úspěšné 15leté působení v oblasti hybridní cloudové ochrany a ukládání dat, oslavit netradičním způsobem. Založila nadaci Acronis Foundation, jejíž hlavní činností bude podpora iniciativ vedoucích k odstranění překážek při získávání a ochraně znalostí.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2018 | Počet zobrazení: 80
 

4. blok čínské JE Tchien-wan prošel horkými testy

Začátkem května byla dokončena etapa horkých testů reaktoru 4. bloku jaderné elektrárny Tchien-wan (angl. Tianwan), který je v Číně stavěn dle ruského projektu VVER-1000. Tento blok je tak o krok blíže k uvedení do provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 5. 2018 | Počet zobrazení: 70
 

AATNA: nové konsorcium technické podpory dodavatelů pro Rosatom

Smlouvu o spolupráci podepsali 4 strategičtí hráči v oblasti služeb pro jadernou energetiku: ALTA, ALVEL, TÜV NORD Czech a ATG. Spolupráce bude představena na ATOMEXPO 2018. Jejím cílem je technická podpora dodavatelů Rosatomu pro projekty výstavby nových jaderných bloků v Evropě (např. Finsko a Maďarsko) a blízkém okolí (Turecko, Egypt, Jordánsko).

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2018 | Počet zobrazení: 77
 

V Plzni se bude jednat o zakázkách za miliony eur

Největší tuzemské setkání českých výrobců a nákupčích významných německých firem Sourcing Day Tschechien pořádá 15. května agentura pro podporu obchodu CzechTrade. O zakázkách za miliony eur bude v Plzni v rámci osmého ročníku této akce s 18 německými firmami vyjednávat 94 českých výrobců.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2018 | Počet zobrazení: 75
 

Vnitřní radiové síťové řešení v osvětlení

Ve společné iniciativě firem Nokia Bell Labs a Osram byl vytvořen způsob, jak mohou být stropní svítidla využívána pro vytvoření těsně integrované vnitřní radiové sítě připravené pro režim 5G.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2018 | Počet zobrazení: 72
 

Goodyear novým oficiálním dodavatelem české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace ČR započala spolupráci se světovým výrobcem pneumatik Goodyear, a to minimálně na příští dva roky. Americký výrobce pneumatik Goodyear se stal Oficiálním partnerem české fotbalové reprezentace.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2018 | Počet zobrazení: 248
 

Systém bude varovat před akvaplaningem

Technologická společnost Continental pracuje na automatickém systému, který bude řidiče varovat před rizikem vzniku akvaplaningu. Jde o ztrátu kontaktu pneumatiky s vozovkou, která je způsobená vysokou vrstvou vody a automobil se stává neovladatelným. Výstražný systém bude upozorňovat řidiče včas, aby mohl upravit rychlost.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2018 | Počet zobrazení: 92
 

Federal- Mogul opět dodavatelem dílů pro závody NASCAR

Oficiálním dodavatelem dílů řízení a zavěšení kol pro NASCAR Whelen Euro Series, nejrychleji rostoucí a nejpoutavější seriál automobilových závodů v Evropě, je letos již druhým rokem společnost Federal-Mogul Motorparts, divize Federal-Mogul LLC, a její celosvětově uznávaná značka MOOG.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2018 | Počet zobrazení: 91