Saab bude modernizovat Gripen

Společnost Saab dostala od švédského Úřadu pro vyzbrojování zakázku na modernizaci systému Gripen C/D. Kontrakt má hodnotu zhruba 224 mil. švédských korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2018 | Počet zobrazení: 172
 

Budoucnost podnikového nakupování a automatizace nákupního procesu

Společnost SAP Ariba představila výsledky studie o budoucím obchodování mezi podniky. Dle ní dojde k významným změnám nejen v oblasti samotného nákupního procesu a zajištění dodavatelského řetězce, ale díky automatizaci se transformuje i role zaměstnanců. Dojde k reorganizaci prakticky všech procesů a k dalšímu zasíťování celého ekosystému.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2018 | Počet zobrazení: 174
 

Složení čížkovického cementu umožňuje stavět snadněji

Akciová společnost Lafarge Cement uvedla na trh nový produkt pod obchodní značkou Český čížkovický cement. Přináší nové – lepší složení. Plně využívá trend ekologického zpracování sekundárních paliv a při praktickém použití při stavbě usnadňuje stavebníkům práci. To vše je zabaleno v novém obalu, kladoucím důraz na výrobek plně produkovaný v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2018 | Počet zobrazení: 182
 

Rusko a Čína: rekordní balík dohod v oblasti jádra

V minulém týdnu byl podepsán strategický balík dokumentů, které určují směřování rusko-čínské jaderné spolupráce na několik nejbližších desetiletí. Nové reaktory VVER-1200 vzniknou v lokalitě Tchien-wan (Tianwan) a Sü-ta-pao (Xudabao). Dohody mají význam i pro české firmy, které patří mezi dodavatele prvních čtyř bloků elektrárny Tchien-wan.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2018 | Počet zobrazení: 151
 

Continental rozšiřuje závod v Trutnově

Technologická společnost Continental v reakci na přísnější automobilové emisní předpisy rozšiřuje výrobu v trutnovském závodě. Z důvodu nutnosti navýšení výrobních i skladovacích kapacit otevřela novou halu s užitnou plochou přes 8000 m2.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2018 | Počet zobrazení: 143
 

Do Mnichova nejen za pivem

Podzimní Mnichov není jen proslulý beerfest. Od 13. do 16. listopadu se v bavorské metropoli představí špičkové technologie ukryté ve věcech kolem nás. Mnichovský veletržní areál bude hostit mezinárodní veletrh electronica 2018, který se letos koná v inovované podobě.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2018 | Počet zobrazení: 179
 

Lenovo - vize chytřejších zasedacích místností

Společnost Lenovo představila na veletrhu Infocomm 2018 v Las Vegas Convention Centre svou nabídku chytrých řešení pro zasedací místnosti, které zahrnuje mimo jiné i nové zařízení ThinkSmart Hub 700. Nabídka je výsledkem investic do technologií a partnerství s cílem přeměnit zasedačky z nepříjemných místností v efektivní a produktivní prostor.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2018 | Počet zobrazení: 129
 

Vše pro hi-fi poslech včetně streamingu v jednom

Pioneer NC-50 DAB nabízí v elegantním pouzdře v klasickém hi-fi provedení vše, co vyžadujete od moderního high-end systému: CD přehrávač, síťový přehrávač, rozhlasový tuner i internetové rádio, integrované služby streamingu hudby z internetu a možnost bezdrátového přehrávání hudby z telefonů a tabletů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2018 | Počet zobrazení: 132
 

Kombo moduly zvyšují bezpečnost

Dva nové moduly určené pro kontrolu přístupu rozšiřují využitelnost prémiových dveřních interkomů 2N IP Verso a 2N LTE Verso a nabízí dvojkombinace technologií pro autentifikaci uživatele při vstupu do kancelářských budov a rezidencí: Bluetooth a RFID nebo dotykovou klávesnici a RFID.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2018 | Počet zobrazení: 108
 

Nový indukční průtokoměr s nízkými náklady instalace

Společnost HENNLICH uvádí na evropský trh novinku amerického výrobce McCrometer - indukční průtokoměr FPI-Mag. Průtokoměr s bezkonkurenčně nízkými náklady instalace je nyní certifikovaný pro evropský trh s Prohlášením o shodě.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2018 | Počet zobrazení: 150