Účastníky Transportersrazu čeká dobrodružná expedice

Již tento víkend (14.-16. června) se uskuteční každoroční setkání fanoušků vozů Transporter všech generací. Do kempu U Kukačků na břehu vodní nádrže Lipno se sjede 250 vozů Transporter, reprezentujících bohatou historii této modelové řady, jejíž kořeny sahají až do roku 1947.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2019 | Počet zobrazení: 238
 

Posuvný systém Modern-Expo pro STILL

V Hustopečích vyrobila firma Modern-Expo pro intralogistickou společnost STILL posuvný systém pro 1300 paletových pozic. Vznikly tři posuvné systémy ISAT 1012 s plochou přes 300 m². Tento posuvný systém se stal prvním svého druhu v Hustopečích.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2019 | Počet zobrazení: 249
 

Bridgestone a Volkswagen pokořily rekord Nürburgringu

Partnerství značek Bridgestone a Volkswagen napsalo novou kapitolu své historie, protože Volkswagen ID.R překonal rekord na Severní smyčce Nürburgringu mezi elektrickými vozy, a to za pomoci pneumatik Bridgestone Potenza.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2019 | Počet zobrazení: 238
 

Dotykový monitor s technologií SmoothTouch

Společnost MMD rozšiřuje řadu dotykových monitorů o nový LCD monitor Philips 242B9T s úhlopříčkou 24" a technologií SmoothTouch. Nový model nabízí Full HD panel ve formátu 16 : 9, odolnost vůči prachu a vodě dle normy IP54, projektivní kapacitní multidotykovou plochu a technologii ochrany zraku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 6. 2019 | Počet zobrazení: 257
 

Novinky pro hráče z dílny Asus RoG

Herní značka Republic of Gamers (RoG) představila na veletrhu Computex zcela novou řadu zařízení pro hráče. Vedle notebooků s displeji s obnovovací frekvencí až 240 MHz byly uvedeny herní headsety RoG Theta a Theta Electret, přenosný herní monitor Strix XG17, napájecí zdroje Strix Gold nebo vodní chladiče AiO RoG Strix LC 120/240/360.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 6. 2019 | Počet zobrazení: 266
 

Modul s AI ke zlepšení průmyslové výroby

Nový modul s umělou inteligencí (AI) od společnosti Rockwell Automation poskytuje prediktivní analýzu bez datového vědce a usnadňuje rozhodování pracovníků v průmyslu, kteří nyní mohou snadněji využívat data ze svých zařízení k předpovídání poruch ve výrobě.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2019 | Počet zobrazení: 261
 

První úspěchy projektu Limitless

Společnosti Lenovo a Qualcomm na veletrhu Computex v Tchaj-peji představily první počítač s připojením 5G, který je výsledkem dlouholeté spolupráce obou společností v rámci tzv. projektu bez hranic (Project Limitless).

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2019 | Počet zobrazení: 251
 

Spolupráce v oblasti jádra

Během návštěvy slovenského premiéra Petera Pellegriniho v Moskvě bylo podepsáno memorandum o porozumění a spolupráci v oblasti mírového využívání jaderné energie mezi slovenským ministerstvem hospodářství a ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 6. 2019 | Počet zobrazení: 247
 

Modernizovaná emisní laboratoř může testovat i elektromobily

Centrum vozidel udržitelné mobility Fakulty strojní ČVUT v Praze, ve spolupráci s TÜV SÜD Czech dokončilo rozsáhlou modernizaci emisní laboratoře v Roztokách u Prahy. Dlouholetá spolupráce je založená na sdílených technologiích, prostorech a odborných kapacitách.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2019 | Počet zobrazení: 325
 

Auto Palace Group obhájila titul Superbrands

Dealerská skupina Auto Palace obhájila i letos zisk prestižního ocenění Superbrands za dlouhodobé úsilí o rozvoj znalosti a hodnot své značky v ČR. Na tento titul navázala také oceněním v oborové soutěži Marketér roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2019 | Počet zobrazení: 250