DKV zjednodušuje platby mýta v Pobaltí

Poskytovatel služeb pro dopravce, DKV Euro Service, zjednodušil platby mýta v Pobaltí. Nově umožňuje online objednávky elektronických vinět pro Estonsko, Lotyšsko a Litvu prostřednictvím internetového portálu A-Toll. K dispozici je také aplikace pro chytré telefony.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2018 | Počet zobrazení: 191
 

Epson vyhlásil první ročník robotické soutěže

Do 15. prosince je možné přihlásit se do historicky první soutěže firmy Epson o roboty řady T. Na vítěze čekají tři roboti řady Epson T/VT, kteří mohou pomoci v implementaci jejich aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2018 | Počet zobrazení: 251
 

Banky se chystají na rychlé platby

I když datum 28. listopadu nebude zřejmě nikdy figurovat na seznamu dnů významných pro naši historii, to z letošního roku stojí za pozornost. Nenápadně, ve stínu běžných denních událostí jejichž prezentací nás dennodenně zahrnují média, proběhla tento den malá bankovní revoluce: Historicky první okamžitá platba mezi dvěma českými bankami.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2018 | Počet zobrazení: 245
 

Kärcher otevřel v ČR své nové sídlo

Výrobce čisticí techniky, firma Kärcher, otevřela v Modleticích u Prahy své nové sídlo v České republice. Do vybudování sídla investovala 140 milionů Kč. V příštím roce by se mělo otevřít také moderní mycí centrum s inovativní mycí linkou a samoobslužným mytím a vysáváním.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2018 | Počet zobrazení: 341
 

Flexibilní kabely pro sedmou osu robotů Fanuc

Pro efektivnější využití průmyslových robotů se ve velkých výrobních halách používá sedmá osa pro pohyb po přímce. Aby byl zajištěn bezpečný přívod energií podél osy od rozvaděče k robotu, rozšířila firma igus produktovou řadu kabelů pro roboty o dva typy hybridních kabelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 11. 2018 | Počet zobrazení: 179
 

Fersa Bearings získala NKE Austria

Španělská společnost Fersa Bearings oficiálně dokončila akvizici rakouské společnosti NKE Austria. Již v roce 2016 získala 49 % akcií NKE. S nákupem zbývajících 51 % je rakouská společnost nyní 100 % vlastněna společností Fersa.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 11. 2018 | Počet zobrazení: 164
 

Montážní linka pro PHA Czech

Rockwell Automation dostal poptávku od české pobočky korejské společnosti PHA na vývoj kompletního řídicího systému pro zakázkovou montážní linku dveřních modulů a výstupní kontrolní stanice.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 11. 2018 | Počet zobrazení: 162
 

Na ČVUT v Praze proběhne bitva mozků

Ve dnech 30. listopadu až 2. prosince proběhne na katedře počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (Karlovo náměstí 13) CERC 2018 - středoevropské kolo soutěže nejprestižnější světové programátorské soutěže univerzit s označením International Collegiate Programming Contest (ICPC).

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 11. 2018 | Počet zobrazení: 178
 

Počet žen v podnikových službách roste, v IT je jich nedostatek

Poskytování stejných podmínek pro ženy i muže potvrdila společnost SAP Services společně se SAP ČR, SAP Ariba a SAP Concur získáním mezinárodně uznávané certifikace EDGE (Economic Dividends for Gender Equality). Jedno z největších center podnikových služeb v Praze je však na českém trhu spíše výjimkou.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 11. 2018 | Počet zobrazení: 241
 

Trimill si vychovává budoucí spolupracovníky

Strojírenská společnost Trimill představila na Dnech otevřených dveří SOŠ Polytechnické a Střední škole obchodně technické ve Zlíně své nejnovější aktivity. Řešením, jak si do budoucna vychovat špičkové zaměstnance, by mohla být podle vedení firmy právě úzká spolupráce s odbornými školami.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 11. 2018 | Počet zobrazení: 240