Obří zakázka pro ZVVZ

Milevská strojírenská společnost ZVVZ GROUP se bude podílet na stavbě nejmodernějšího neutronového centra v Evropě, které vyroste ve švédském Lundu. Za téměř 127 mil. korun bez DPH do něho dodá kompletní vzduchotechniku, která zajistí ventilaci kancelářských, provozních i technických místností a zároveň si poradí také s výbušnou a toxickou atmosférou v laboratořích výzkumného centra.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2017 | Počet zobrazení: 159
 

EK povolila Maďarsku rozšíření JE Paks

Evropská komise povolila Maďarsku rozšíření jaderné elektrárny Paks o dva další reaktory. Dostavbu mají provést a financovat Rusové. Komise již loni zastavila vyšetřování toho, že Maďaři zadali ruskému koncernu Rosatom zakázku na výstavbu nových bloků bez veřejné soutěže. Až dosud ale další vyšetřování zjišťovalo, zda vláda Viktora Orbána neporušuje unijní pravidla poskytování státní pomoci.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2017 | Počet zobrazení: 120
 

Diagnostika hračkou

Sběrnicový systém Cube společnosti Murrelektronik nabízí rozsáhlé diagnostické možnosti. Nová diagnostická brána Cube67 (gateway) přístup k těmto datům nyní ještě více usnadňuje. Toto řešení se snadno implementuje, zajišťuje jasná hlášení při poruše a díky rychlejšímu odstranění poruch umožňuje vysokou disponibilitu strojů a zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2017 | Počet zobrazení: 165
 

Mobilní bezdrátový router s možnosti komunikace v LTE

V portfoliu společnosti Siemens přibyl nový model mobilního routeru Ruggedcom RM1224. Díky jeho konektivitě v rámci 4G/LTE sítě a automatickému záložnímu přepnutí do režimu 3G/UMTS nebo EVDO (Evolution Data Only) je vhodný zejména pro datovou komunikaci se vzdálenými lokalitami.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2017 | Počet zobrazení: 126
 

Nová generace vozíků Linde MH

Společnost Linde Material Handling uvedla na trh nové nízkozdvižné paletové vozíky Linde T14 S, T20 S/SF a T25 S/SF s obsluhou na vozíku, s rozsahem nosnosti od 1,4 do 2,5 tuny. Tato nová generace vozíků nabízí výrazně lepší komfort obsluhy, užší podvozek a celou řadu dalších funkcí pro vyšší výkon a nižší spotřebu energie. Díky kompaktnímu designu snadněji manévrují na ložných plochách nákladních aut nebo při blokovém ukládání palet ve skladech.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2017 | Počet zobrazení: 161
 

Soumrak DVB-T ve starém formátu se opět přiblížil

Od tohoto týdne, řečněji řečeno dnem 1. března, byla zahájena další etapa digitalizace TV vysílání v Česku, tzv. přechodová fáze, tedy souběžné vysílání ve formátu nového DVB-T2 a současného DVB-T(verze 1). Souběžné vysílání poběží zhruba čtyři roky a poslední z kanálů přenášejících TV signál ve standardu DVB-T (1) by měl být vypnut 1. února 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2017 | Počet zobrazení: 169
 

„Betálné tablet“ ve službách zákona

Městská policie Brno se rozhodla činnost v terénu výrazně zefektivnit a strážníci tak využívají při své práci pro zajištění služby a veřejného pořádku odolné tablety Panasonic Toughpad FZ-M1. Až vás budou strážníci v moravské metropoli pokutovat, budiž vám útěchou, že k tomu využívají ty nejmodernější technologie. Filci maj špicové tablet…

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2017 | Počet zobrazení: 146
 

¨iAccount pomáhá přepravcům snižovat spotřebu paliva

Spotřeba paliva je pro pozemní nákladní dopravu a přepravní společnosti v Evropě velmi důležitá - představuje až třetinu ročních provozních nákladů a významné výkyvy cen ropy v posledním desetiletí posilují úsilí přepravců mít spotřebu paliva jejich vozového parku pod kontrolou. Jednou z cest k tomu je i důsledný detailní monitoring a řízení spotřeby paliva, což je účelem novinky, kterou představila společnost International Diesel Service (IDS).

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2017 | Počet zobrazení: 115
 

První blok generace III+ na světě funguje v Rusku

V ruské Novovoroněžské JE-II se odehrála jedna ze světových klíčových událostí pro jadernou energetiku: 27. února byl uveden do komerčního provozu první blok s reaktorem VVER-1200, který se stal prvním blokem generace III+ na světě. Jaderné bloky generace III+ v současnosti staví také Američané a Francouzi, ale 1. blok ruské Novovoroněžské JE-II je prvním, který již zahájil regulérní komerční provoz.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2017 | Počet zobrazení: 199
 

Lukáš Pešek: nový ambasador značky Peugeot v ČR

Motocyklový závodník Lukáš Pešek se stal ambasadorem značky Peugeot v České republice. Jeho volba vozu, se kterým spojí svou image, byla poměrně jasná: nejmodernější, aktuálně nejžádanější a zákazníky i médii vysoce hodnocený model – SUV Peugeot 3008.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2017 | Počet zobrazení: 127