IoT Day Prague 2017: úspěšná premiéra

U příležitosti mezinárodního dne IoT proběhl 9. dubna první IoT Day Prague, na kterém se zúčastnili investoři, startupy, výrobci hardwaru i autoři koncových řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2017 | Počet zobrazení: 174
 

První smartphone s LED krytem

Na český a slovenský trh uvedla společnost TCL Communication první telefon na světě s interaktivním LED krytem. Jde o smartphone Alcatel A5 LED, který díky LED diodám na zadním krytu telefonu může vydávat světelná upozornění nebo vytvářet barevné efekty a svítit v rytmu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2017 | Počet zobrazení: 159
 

V Třinci vyrobí kolejnice pro Azerbajdžán

Společnost Třinecké železárny, největší výrobce oceli v ČR, který přes 60 % své produkce vyváží, získala velkou zahraniční zakázku v Azerbajdžánu na zajištění rekonstrukce více než 300 km železniční trati.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2017 | Počet zobrazení: 137
 

Tatra vyvine nový ekologický motor

Automobilka Tatra Trucks chystá další modernizaci svého vzduchem chlazeného motoru, s jehož výrobou se počítá do tří let.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2017 | Počet zobrazení: 141
 

Tiché řešení pro chlazení datových center

Společnost Schneider Electric uvádí na český trh novou řadu středně velkých, vzduchem chlazených chladičů Aquaflair ve variantách TRA a TSA s axiálními ventilátory. Řešení je určeno pro chlazení datových center a poskytuje perfektní mix vysokého výkonu a nízkých počátečních investic.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2017 | Počet zobrazení: 159
 

První instantní čtvercový fotoaparát

Fuji Film Corporation uvede 19. května na trh nový model instax SQUARE SQ10, první hybridní instantní fotoaparát s novým filmem se čtvercovým formátem. Tento model je první hybridní přístroj řady instax vybavený digitálním obrazovým snímačem a technologií pro digitální zpracování obrazu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2017 | Počet zobrazení: 139
 

PoE switche pro náročné aplikace

Pomocí PoE switchů a PoE zařízení (např. IP kamery, senzory) společnosti AirLive lze postavit jakýkoliv systém bez nutnosti řešení napájení. Aplikace využívající pro své řízení právě PoE zařízení nabývají na popularitě. Tyto systémy je možno aplikovat nejen v domácnostech a např. hotelech, ale i ve velkých průmyslových aplikacích, jakou je např. ostraha objektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2017 | Počet zobrazení: 172
 

Modlink Vario = spojení pneumatiky, hydrauliky a elektroniky v jednom

Propojení strojních součástí je nyní naprosto jednoduché - s Modlink Vario, praktickou spojkou společnosti Murrelektronik, v klasickém formátu obdélníkových konektorů. Jeden pohyb stačí pro zapojení a odpojení pneumatického, kapalinového a energetického systému, i pod tlakem, avšak spolehlivě a bez úniku média.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2017 | Počet zobrazení: 161
 

Aventics převzal Vector Horizon Technology

Skupina Aventics, světově vedoucí výrobce pneumatických komponentů a systémů, oznámila převzetí společnosti Vector Horizon Technology LLC (VHtek), sídlící v Bowling Green, Kentucky, USA. Touto akvizicí bude specialista na pneumatiku dál posilovat svoji pozici v globálním byznysu užitkových vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2017 | Počet zobrazení: 152
 

Pozvání do NTM: technika ve službách medicíny

Od 10. května až do března příštího roku obohatila expozice Národního technického muzea v Praze výstava „Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně.“ Tato letošní stěžejná výstavní akce, která vznikla ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Národní lékařskou knihovnou, seznamuje s historií i se současností protetiky, ukazuje možnosti, perspektivy i meze náhrad lidského těla a zachycuje jedinečnost výsledků propojení jednotlivých oborů medicíny, vědy a techniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 5. 2017 | Počet zobrazení: 210