Jak vybrat visací zámek

Visací zámky jsou asi nejznámějším a nejvyužívanějším typem zabezpečení. A ačkoliv jde o poměrně univerzální bezpečnostní prvek, najdeme mezi nimi velké rozdíly. Jak vybrat ten správný a co vše si pohlídat prozradili z firmy Tokoz.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 10. 2022 | Počet zobrazení: 598
 

Extrémně pružný Chameleon pro podlahové vytápění

Nová pětivrstvá extrémně flexibilní trubka pro podlahové vytápění z dílny společnosti Wavin, dostala díky své zelené barvě a vlastnostem příznačné jméno Chameleon.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 10. 2022 | Počet zobrazení: 476
 

Vize budoucích elektromobilů značky Peugeot

Generální ředitelka značky Peugeot Linda Jackson dne 17. října na pařížském autosalonu oznámila, že v příštích týdnech značka odhalí koncepční vůz Peugeot Inception, který naznačí podobu nové generace vozů postavených na platformách určených pro elektromobily.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2022 | Počet zobrazení: 505
 

Goodyear již třikrát za sebou oceněn v celoročních pneumatikách

Přední německý motoristický časopis Auto Bild udělil pneumatikám Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 první místo v rozsáhlém testu celkem patnácti různých celoročních pneumatik pro menší osobní vozy.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2022 | Počet zobrazení: 507
 

Škodovka předala Policii ČR 40 nových Superbů Combi

Automobilka Škoda Auto uspěla ve výběrovém řízení policejního prezidia na dodání vozů pro dohled na českých dálnicích. Při slavnostním ceremoniálu v Mladé Boleslavi si zástupci Policie ČR převzali 40 nových Superbů Combi.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 10. 2022 | Počet zobrazení: 494
 

Moderní kutilové se sejdou v Brně

Od 22. do 23. října zavítá na Výstaviště do Pavilonu A1 více než stovka nadšených tvůrců neboli makerů. Po nedávno skončeném MSV bude nyní tamní areál v rámci festivalu Brno Creative Days hostit třetí ročník setkání Maker Faire, které láká zájemce na vynálezy, vědu a workshopy.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2022 | Počet zobrazení: 468
 

Vědci chtějí využít antény pro 5G sítě k monitoringu

Monitoring znečištěného vzduchu v současnosti zajišťují speciální automatické stanice vybavené sofistikovanými přístroji. Jejich úlohu by mohly převzít antény pro 5G sítě, které by fungovaly jako senzory, a lidé by tak měli jasnější přehled o tom, jaký vzduch právě dýchají.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2022 | Počet zobrazení: 549
 

Zájem o pojezdové dráhy pro roboty roste

Společnost HIWIN na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představila mimo řady novinek i plně funkční horizontální pojezdovou dráhu LT-T s robotem Fanuc.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2022 | Počet zobrazení: 478
 

Tech Data mění jméno na TD SYNNEX

Nově bude zákazníkům v Evropě, Latinské Americe a Karibiku (LAC) poskytovat Tech Data své služby jako TD SYNNEX. Přejmenování logicky navazuje na loňskou fúzi společností Tech Data a SYNNEX Corporation, díky níž vznikl největší distributor IT na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2022 | Počet zobrazení: 453
 

Výstraha o extrémních podmínkách přímo do mobilů

Do globální chytré komunikační sítě Munipolis, která propojuje občany s různými institucemi, a spojuje samosprávy a státní instituce s již téměř 800 tisíci Čechy, míří po datech z Integrovaného záchranného systému nebo Ústavu zdravotnických informací a statistiky také informace z další důležité instituce.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2022 | Počet zobrazení: 484