Parker v Hannoveru

Evropská divize Hydraulických válců a akumulátorů společnosti Parker Hannifin uvede na letošním veletrhu v Hannoveru nové produkty - vzduchový chladič Quiet Air Oil Cooler (řada QAC) a vakový akumulátor Global (řada EHV).

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2019 | Počet zobrazení: 202
 

Wings of Future motivuje středoškoláky k zájmu o letectví

Udržet tzv. walkalong glider, tedy papírovou vlaštovku, v letu a proběhnout s ní vytyčenou dráhu – i to byl jeden z úkolů pro 13 středoškolských týmů ve finále moravského kola soutěže Wings of Future, které se konalo 29. března na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2019 | Počet zobrazení: 216
 

STILL ČR získal novou normu

Výrobce manipulační techniky a poskytovatel intralogistických řešení STILL ČR, prošel v závěru loňského roku náročným auditem pro obhajobu stávajících norem a jako další výzvu se zavázal získat novou normu, kterou následně dosáhl.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2019 | Počet zobrazení: 180
 

Nový zakřivený rychlík

Společnost AOC představila nový herní monitor AGON AG272FCX6, který je vybaven dobou odezvy 165 Hz, místo 144 Hz jeho předchůdce. Přesto je cenově dostupnější. Hráči se již nemusí rozhodovat mezi odezvou monitoru a kvalitním obrazem. Nový monitor je vybaven MVA panelem s dobou odezvy 1 ms MPRT, kontrastem 3000 : 1 a širokými pozorovacími úhly 178°/178°.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2019 | Počet zobrazení: 184
 

Přeprava nadrozměrného nákladu až k polárnímu kruhu

Společnost DB Schenker realizovala nestandardní zakázku - přepravu skladovacího zásobníku na zkapalněný zemní plyn o celkové hmotnosti 71 tun. Nadrozměrný náklad děčínského výrobce kryogenních skladovacích zařízení, firmy Chart Ferox, bylo zapotřebí dopravit až do finského přístavu Roytta.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2019 | Počet zobrazení: 199
 

Potahové látky navrhuje 14letý Matěj

První autobusy s potahovými látkami, které navrhl Matěj Hošek, byly v Iveco Czech Republic vyrobeny pro ČSAD Střední Čechy. Jde o zakázku 14 autobusů Crossway Low Entry Line v provedení na zemní plyn. Matějem navržené potahové látky vznikly s podporou Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (ROPID).

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2019 | Počet zobrazení: 208
 

Portál Das WeltAuto nově

Divize Das WeltAuto společnosti Porsche ČR, zabývající se programem prověřených ojetých vozů, uvedla na konci února do provozu zcela novou podobu portálu www.dasweltauto.cz, který sdružuje kompletní nabídku více než tří tisíc ojetých vozů všech partnerů této divize. Nové stránky získaly moderní vzhled, vylepšenou funkčnost a nové možnosti interakce.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2019 | Počet zobrazení: 194
 

Revoluční elektrický stohovací vozík

Na veletrhu LogiMAT kromě prezentace vozíků s lithium-iontovými bateriemi představila společnost Jungheinrich i příští revoluci skladu. Jde o nový koncept ERC 216zi, který překonává současné standardy a přináší větší propustnost, bezpečnost a efektivitu skladu, a také novinku EKS 412s.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2019 | Počet zobrazení: 272
 

Emil Frey Select slaví rok

Program certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select oslavil 27. března své první narozeniny. Za tento úvodní rok si dokázal získat dobré jméno, několik tisíc spokojených zákazníků a nové provozovny v Praze. Z jeho úspěchu se nyní mohou těšit i zákazníci, kteří jako dárek mohou dostat vstupenky na fotbalové derby Slavia - Sparta.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2019 | Počet zobrazení: 224
 

Japonsko se chystá na měsíc

Automobilka Toyota a japonská kosmická agentura JAXA vyvíjí průzkumné vozidlo na povrch Měsíce. Vůz bude využívat elektrický pohon na palivové články, disponovat bude přetlakovou kabinou a by měl mít 10 000 kilometrů.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2019 | Počet zobrazení: 232