SOLID67 - změna protokolu v mžiku

Nové kompaktní I/O moduly společnosti Murrelektronik SOLID67 usnadňují instalace v prostoru zařízení a jsou velmi atraktivní pro aplikace se senzory a akčními členy IO-Link. Ihned poskytují osm IO-Link portů v bezprostřední blízkosti procesu, dokonale však do systému začleňují také klasické IOs.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2018 | Počet zobrazení: 122
 

Continental v Brandýse hledá „šéfa“ kobotů

Společnost Continental Automotive Czech Republic zavádí ve svém závodě v Brandýse nad Labem další sadu kolaborativních robotů. K pěti už fungujícím, tzv. kobotům, kteří ve výrobě se zaměstnanci spolupracují, se přidává dalších pět nových. S jejich intenzivním zaváděním firma počítá i v dalších letech.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2018 | Počet zobrazení: 120
 

Evropský jaderný výzkum se zefektivňuje

Ve dnech 10. - 12. dubna zasedá v Praze výkonný výbor mezinárodní nezisková asociace NUGENIA, který již šest let plní roli koordinátora projektů vzájemné spolupráce a součinnosti výzkumných center nukleárních organizací mezi sebou i jejich spolupráce s průmyslovou sférou.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2018 | Počet zobrazení: 112
 

Panasonic slaví narozeniny: 100 let

V letošním roce oslavuje společnost Panasonic 100leté výročí od svého založení. Konosuke Matsushita založil společnost 7. března 1918 a ve stejném roce už firma uvedla na trh zdokonalenou zásuvku.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2018 | Počet zobrazení: 142
 

Herní klávesnice se světelnými efekty

V Česku a na Slovensku začal Asus prodávat herní mechanickou klávesnici ROG Strix Flare, která využívá kvalitní spínače Cherry MX RGB s dlouhou životností. Klávesnice se vyznačuje také samostatnými media klávesami na levé straně pro ovládání zvuku během hraní. K detailnímu nastavení a efektů podsvícení slouží softwarový nástroj ROG Armoury II.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2018 | Počet zobrazení: 127
 

Lenovo je partnerem týmu Ducati

Počínaje sezonou 2018 bude Lenovo díky podepsané sponzorské smlouvě klíčovým technologickým partnerem pro tým Ducati, jedním z účastníků Mistrovství světa silničních motocyklů - MotoGP. Nově uzavřená spolupráce je součástí snahy Lenova o zařazení mezi světově nejznámější a nejvíce oceňované značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2018 | Počet zobrazení: 128
 

Vzácné dokumenty v NTM můžete vidět i vy

Unikátní Kynžvartská daguerrotypie, Archiv Leoše Janáčka a Camociova mapa Malty byly zapsány do prestižního mezinárodního registru Paměť světa UNESCO. Uvedené dokumenty byly oceněny jako jedinečné doklady světového kulturního dědictví. Zcela mimořádnou příležitost vidět tyto unikáty bude mít veřejnost od 5. do 11. dubna 2018 v Národním technickém muzeu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2018 | Počet zobrazení: 150
 

Bezmazné kompresory AC certifkované dle normy ISO 22000

Vzduchové kompresory, které vyrábí společnost Atlas Copco, získaly jako vůbec první na trhu certifikaci ISO 22000. Jde o klíčovou normou kontrolující kvalitu v potravinářském a nápojářském průmyslu. Pro klienty z oboru je zárukou, že zařízení, jež ve výrobě využívají, a které je pro kvalitu finálních výrobků klíčové, splňuje ta nejnáročnější kritéria pro bezpečnost a čistotu potravin.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2018 | Počet zobrazení: 156
 

360stupňové zabezpečení

Dvě nové řady 360stupňových kamer s vysokou citlivostí a ostrým obrazem vyvinula společnost Panasonic pro záznam důkazního materiálu v náročných podmínkách. Tyto nejnovější přírůstky do řady i-PRO Extreme zvládnou zmenšit objem dat při zachování vysoké kvality videa.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2018 | Počet zobrazení: 142
 

Jak důležitá je pravidelná výměna brzdové kapaliny?

Brzdovou kapalinu je třeba v souladu s doporučením výrobce měnit každé dva roky bez ohledu na to, jak moc se vozidlo používá. Pomocí testerů lze nicméně kapalinu kontrolovat průběžně a mít tak stále jistotu, že budeme brzdit bezpečně.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 4. 2018 | Počet zobrazení: 183