Snadná registrace do nového mýtného systému ve Slovinsku

Od 1. dubna 2018 přejde Slovinsko na nový mýtný systém. Od tohoto data se již poplatky nebudou hradit při projíždění mýtnými stanicemi, ale pouze prostřednictvím nového elektronického mýtného systému DarsGo. Mýtnice budou postupně rušeny, čímž odpadne zdržení a zvýší se plynulost provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2017 | Počet zobrazení: 142
 

Kia slaví: v česku prodala už 100 tisíc aut

Společnost KIA Motors Czech letos překonala hranici 100 tisíc vozů prodaných na českém trhu a očekává i poprvé ve své historii prolomení hranice 9000 vozů prodaných během jednoho roku. Automobilka u nás nabízí své vozy od roku 1994, a nabídka během této doby obsáhla téměř dvě desítky různých modelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2017 | Počet zobrazení: 116
 

Škoda bude od roku 2020 vyrábět elektrovozy

Mladoboleslavská automobilka bude vozy s čistě elektrickým pohonem vyrábět ve svém závodě v Mladé Boleslavi. Již od roku 2019 bude vyrábět i elektrické komponenty pro plug-in-hybridy. Výroba elektromobilů a elektrických komponentů představuje velký krok při realizaci strategie společnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2017 | Počet zobrazení: 121
 

Klimatizaci je vhodné zapínat i v zimě

Klimatizace byla ještě donedávna spojována spíše s luxusními vozidly, dnes už ale představuje standardní výbavu většiny automobilů. Obecně se předpokládá, že klimatizaci používáme pouze k ochlazení vozu v letní sezoně, ale použitím i v zimní sezóně předejdeme zamlženým sklům a především zajistíme kompresoru klimatizace dlouholetý bezproblémový provoz.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 12. 2017 | Počet zobrazení: 112
 

Nabíjecí stanice pro bezdrátové nabíjení

Americká společnost ZAGG představila nabíjecí stanici mophie pro bezdrátové nabíjení. Jde o univerzální bezdrátovou nabíjecí podložku, která umožňuje rychle a jednoduše dobíjet telefony iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 12. 2017 | Počet zobrazení: 172
 

Hlasové volání z nositelné elektroniky

Společnost Ericsson spustila novou funkci sítě pro hlasové zařízení založenou na technologii Voice over LTE (VoLTE). Umožnila tím používání jednoho mobilního telefonního čísla pro více zařízení využívající SIM-kartu, např. nositelná elektronika. Služba je nasazena v sítích více než 10 operátorů s podporou VoLTE v Evropě, Severní Americe a Tichomoří.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 12. 2017 | Počet zobrazení: 126
 

Ochranné skla PanzerGlass s Ronaldem

Společnost Tech Data představuje novou generaci ochranných skel PanzerGlass s názvem BrandGlass, jejíž tváří se stal slavný fotbalista Cristiano Ronaldo. Jde o autorizovanou distribuci pro Českou republiku.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 12. 2017 | Počet zobrazení: 132
 

Novinky RA v automatizačních technologiích

Tisíce profesionálů z různých průmyslových odvětví navštívily v polovině listopadu Automation Fair v Houstonu, aby se dozvěděly více o nejnovějších pokročilých výrobních technologiích, které formují doslova celý průmysl, a také o automatizačních nástrojích, které jim mohou pomoci zvýšit globální konkurenceschopnost a produktivitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2017 | Počet zobrazení: 140
 

KION přidává v Česku další výrobní halu

Světový výrobce manipulační techniky KION Group otevírá ve Stříbře druhou budovu, kde již začíná instalovat technologie pro plánované zahájení provozu v první polovině příštího roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2017 | Počet zobrazení: 141
 

Jaderné elektrárny potřebují kvalifikované specialisty

Na 70 jaderných odborníků z ČR a Slovenska diskutovalo otázky budoucnosti jaderných elektráren na 22. ročníku jaderné konference NUSIM, který proběhl ve dnech 23.-24. listopadu v Brně. Zdůraznili také nutnost zajištění lidských zdrojů k jejich bezpečnému provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2017 | Počet zobrazení: 123