Superb se stal vítězem německého časopisu Auto Test

Vlajková loď značky Škoda Superb získala titul „Auto Test Sieger 2018". Model s motorem 2,0 TDI o výkonu 110 kW dosáhl mezi všemi importovanými vozy, testovanými německým časopisem Auto Test, nejlepšího výsledku. Hodnotitelé v uplynulém roce prověřili a porovnali zhruba 500 vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 147
 

Chlad z teplárny? Firmy tuto možnost teprve objevují

Nejen v tropických dnech lidé ocení dodávky netradiční komodity Teplárny České Budějovice, kterou je chlad. Městská teplárna ho umí vyrobit a dodat zákazníkům stejně jako tradiční teplo, páru nebo elektřinu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2018 | Počet zobrazení: 174
 

Nové menší a výkonnější ultrakompaktní diody

Klíčovým trendem v automobilovém průmyslu jsou vozy vybavené různými smart asistenty. Ať jde o systém detekce deště, kdy se automaticky zapínají a přizpůsobují svou rychlost stěrače čelního skla, nebo automatické přizpůsobení intenzity osvětlení palubních přístrojů a vnitřního osvětlení podle intenzity okolního světla - takovéto zdánlivé drobnosti mohou zvýšit komfort jízdy i její bezpečnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2018 | Počet zobrazení: 154
 

Laserový projektor se světelným výkonem 8500 lumenů

Na základě úspěchu laserového projektoru s jasem 10 000 lumenů PT-RZ970 představila společnost Panasonic nový jednočipový DLPTM laserový projektor, který konstrukčně odpovídá stávajícímu šasi řady PT-RZ770. Nový model PT-RZ870 s jasem 8500 lumenů a s rozlišením WUXGA spojuje ostrý a živý obraz s redundancí kompletních jednotek světelných zdrojů SOLID SHINE (laser i fosforový kotouč).

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2018 | Počet zobrazení: 136
 

Nejčastější chyby při práci s vysavačem

Zvýšená prašnost v domácnostech je dána nejen ročním obdobím a klimatickými podmínkami, ale i způsobem větrání, vybavením a počtem rodinných příslušníků. Pomoci zbavit prachu mohou především kvalitní vysavače. Úklid můžete výrazně zrychlit a zefektivnit, pokud se vyvarujete následujících chyb.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2018 | Počet zobrazení: 127
 

Kluzná ložiska prodlužují životnost řetězů na dlouhých pojezdech

Na letošním veletrhu v Hannoveru představila společnost igus nový řetěz s rolnami P4.1 pro jeřáby a portálové jeřáby s možností monitoringu míry opotřebení. V novém řetězu je vedení jednotlivých článků zajištěno nově vyvinutými bezmaznými kluznými pouzdry.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2018 | Počet zobrazení: 138
 

Mazak nabízí soustružnické centrum pro náročné obrábění

Soustružnická centra QUICK TURN 350MB a QT-COMPACT 300MSY byla společností Yamazaki Mazak navržena speciálně pro náročné aplikace s obrobky.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2018 | Počet zobrazení: 130
 

Tracy - hlasem ovládaný nástroj, první řešení svého druhu

Společnost GEFCO přináší hlasem ovládaný nástroj pro sledování zásilek využívající technologii Smart Speaker a logistický software Cargowise. Nové řešení bylo vyvinuto pro zákazníky, kteří požadují špičkovou kvalitu sledování prioritních zásilek v reálném čase i pro případy, kdy je nejdůležitějším faktorem rychlost a efektivita.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2018 | Počet zobrazení: 144
 

EF Select se stala oficiálním partnerem SK Slavia Praha

  Značka Emil Frey Select a legendární fotbalový klub SK Slavia Praha uzavřely dohodu o spolupráci. Vkladem firmy Emil Frey je zapůjčení 23 vozů pro užívání SK Slavia Praha z programu Emil Frey Select. SK Slavia Praha bude zajišťovat marketingovou podporu programu Emil Frey Select.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2018 | Počet zobrazení: 153
 

Beta od Toyoty ujede 480 km na jedno natankování

  V rámci dalšího kroku k budoucnosti bezemisních nákladních vozidel představila Toyota druhou verzi svého elektrického nákladního vozidla třídy 8 poháněného vodíkovými palivovými články. Novinka s interním označením „Beta“ rozšiřuje schopnosti prvního testovacího kamionu Project Portal prodloužením dojezdu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2018 | Počet zobrazení: 152