Když se technika potká s kreativitou - Maker Faire

Více než 11 experimentálních projektů Fakulty elektrotechnické ČVUT se představí již tento víkend 11. a 12. září v Průmyslovém paláci Výstaviště Praha na festivalu novodobých kutilů a vynálezců Maker Faire Prague.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2021 | Počet zobrazení: 353
 

Čeští výrobci potřebují více investovat do IT a vývoje

Již v době před pandemií čelili čeští výrobci řadě výzev, od vyprázdněného trhu práce, přes vysokou konkurenci srážející marže na minimum, až po zajištění budoucího úspěchu s pomocí nejmodernějších technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2021 | Počet zobrazení: 308
 

Budoucnost parkování podle Fordu

V rámci projektu zastřešeného německým Sdružením automobilového průmyslu navázal Ford spolupráci s poskytovateli infrastruktury a technologickými firmami včetně společnosti Bosch.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 9. 2021 | Počet zobrazení: 280
 

Volvo rozšiřuje nabídku o elektrické XC40 Recharge

Automobilka představila jednomotorovou variantu svého čistě elektrického kompaktního SUV Volvo XC40 Recharge s pohonem předních kol. Jde o další části cesty, v rámci níž švédský výrobce usiluje o to, stát se do roku 2030 výrobcem výhradně plně elektrických vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 9. 2021 | Počet zobrazení: 282
 

30 let spolupráce Mazdy a Bose

Před třiceti lety, tj. v roce 1991, se značky Mazda a Bose daly poprvé dohromady při práci na třetí generaci Mazdy RX-7. Od té doby společně vyvíjejí špičková audiozařízení, která výrazně vylepšují zážitek z jízdy.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 9. 2021 | Počet zobrazení: 256
 

Nové ProArt produkty pro profesionální tvůrce

Značka Asus představila na akci Create the Uncreated novinky řešení pro kreativní profesionály. Patří mezi ně monitory ProArt s OLED displeji, projektor ProArt A1, základní deska ProArt X570-Creator Wi-Fi nebo myš ProArt MD300.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2021 | Počet zobrazení: 261
 

Přenosné projektory s 2.1kanálovými reproduktory

Společnost BenQ uvádí na trh nové modely projektorů GV30 a GS50. Chytré přenosné projektory přináší novinku v podobě 2.1kanálového zvuku přenášeného také přes Bluetooth, nabízí tak výraznější detaily zejména v hlubším basovém spektru.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2021 | Počet zobrazení: 243
 

Nadaní studenti se vydali na severní pól

Vzdělávací expedice s názvem Ledoborec znalostí se 24. srpna 2021 vrátila ze severního pólu do Murmansku. Akce pro talentované studenty a žáky se uskutečnila v rámci projektu Homo Science ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2021 | Počet zobrazení: 250
 

Periferní zařízení s herní výhodou

Specializovaná herní značka SureFire společnosti Verbatim představila gaming řadu periferních zařízení na podporu hráčů všech typů a úrovní. Doplnila tak své rozšiřující se portfolio herních produktů.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2021 | Počet zobrazení: 249
 

WD přetváří pevné disky

Společnost Western Digital (WD) představila novou architekturu pevných disků posílenou o flash paměť, která pomáhá zvládnout rostoucí požadavky na ukládání dat. Inovativní architektura disků ustanovuje nový milník v hustotě záznamu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 9. 2021 | Počet zobrazení: 248