V laboratořích VŠTE se rodí nové technologie

Ve školních laboratořích českobudějovické VŠTE řeší zatím největší výzkumný projekt za téměř 35 milionů korun. Na jeho konci (v závěru roku 2022) budou kvalitativně nové díly pro automobilový průmysl, vyráběné společností Motor Jikov Slévárna.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2019 | Počet zobrazení: 275
 

Auto Palace investoval do modernizace

S cílem zajistit stabilitu a konkurenceschopnost na náročném automobilovém trhu investovala společnost Auto Palace Spořilov v loňském roce do výrazné modernizace vybraných provozů. Například pracoviště nové lakovny přišlo na téměř deset milionů korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2019 | Počet zobrazení: 255
 

AUBO i10 – nový kobot na českém trhu překvapí rychlou návratností

Brněnská firma Kinalisoft zahájila distribuci dalšího z řady technologicky vyspělých kolaborativních robotů AUBO. Nejnovější model i10 se tak řadí po bok rozšířeného modelu i5, kterého překonává svou nosností i dosahem.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2019 | Počet zobrazení: 291
 

Pioneer bude podporovat AirPlay 2

Během jara letošního roku vydá Pioneer pro vybrané produkty nový firmware, který jim umožní využívat možnosti, jenž přináší komunikační protokol AirPlay 2. Uživatelé kompatibilních zařízení tak budou moci využít pro ovládání receiveru či stolního přehrávače svůj telefon.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2019 | Počet zobrazení: 234
 

Kamery Huddly mají vlastní inteligenci

Norská společnost Huddly přišla na trh s inteligentní (web)kamerou. Jde o inovativní produkt se zapojením umělé inteligence, který je určen ke komunikaci u videokonference.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2019 | Počet zobrazení: 231
 

GLObalizace trochu jinak

Společnost British American Tobacco uvedla na český trh pod značkou Glo elektronickou cigaretu s pokročilou technologií zahřívání tabáku, která představuje pro kuřáky alternativu tradičních cigaret s potenciálně sníženým zdravotním rizikem.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2019 | Počet zobrazení: 505
 

Čtyři způsoby Zebry, jak zlepšit zákaznickou zkušenost

Rapidní proměna tradičního maloobchodního zákazníka v tzv. propojeného zákazníka, který k nákupu využívá mnohonásobné kanály, zařízení a moderní technologie, přináší nové výzvy pro maloobchodní prodejce a nutnost proměny maloobchodu jako takového.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2019 | Počet zobrazení: 232
 

Krádežím patří druhá příčka na žebříčku škod, které proplácejí pojišťovny

Během loňského roku bylo nahlášeno přes 6000 vloupání do domácností. Škody dosahovaly přes 327 milionů korun a objasněnost těchto případů je necelých 26 %. V praxi to tedy znamená, že dopaden je průměrně jeden zloděj ze čtyř.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2019 | Počet zobrazení: 229
 

Hybridní kombi od Fordu

Ford nabízí nově nejen modernizovaná Mondea, ale i novou variantu Mondeo Hybrid kombi, která je v daném segmentu jedinečná a zpřístupňuje přednosti hybridního pohonu zákazníkům, potřebují-li větší přepravní kapacitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2019 | Počet zobrazení: 227
 

Buggy se ukáže v Ženevě jako elektrovůz

Volkswagen oživil legendu a začátkem března představí první zcela elektrickou verzi nové buggy. Jde o studii, která je inspirovaná populárními americkými plážovými vozy. Byla zkonstruována na základě modulární platformy pro elektromobily MEB, která dokazuje mnohostrannost nové platformy.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2019 | Počet zobrazení: 221