Čisté solární panely mají větší efektivitu

Solární elektrárny vyžadují systematickou údržbu a o fotovoltaické panely je nutné se důsledně starat, zejména je udržovat čisté, protože znečištěné mohou mít výrazně nižší účinnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2023 | Počet zobrazení: 724
 

Díky AI mají vozíky Linde oči i vzadu

Linde Material Handling pokračuje ve svém inovačním úsilí a do již tak rozsáhlého portfolia bezpečnostních asistenčních systémů přidala nyní další. Jde o novou asistenční kameru pro couvání s umělou inteligencí (AI), která zabraňuje nehodám s účastí osob při práci s vysokozdvižným vozíkem.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2023 | Počet zobrazení: 772
 

Díky novému softwaru všude správný zvuk

Společnost Axis Communications představila hybridní cloudovou službu Audio Manager Center založenou na předplatném, která slouží k intuitivní správě multisite audiosystémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2023 | Počet zobrazení: 811
 

Hlavní rozdíly mezi generátory, UPS a střídači napětí

Většina lidí slyšela o generátorech, systémech UPS a střídačích a všechny tyto zařízení jsou schopna poskytnout záložní zdroj elektřiny v případě výpadku proudu. Pokud mohou dosáhnout stejného cíle, proč tedy existují společně?

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2023 | Počet zobrazení: 712
 

Česko v IT bezpečnosti zaostává za nejvyspělejšími

Česká republika v oblasti IT bezpečnosti mírně zaostává za ostatními evropskými zeměmi. Ve většině oblastí ICT bezpečnosti se české firmy pohybují mírně nad průměrem EU a jsou na tom o něco lépe než kolegové ze Slovenska, vyplývá z analýzy firmy Logicworks a z dat Eurostatu.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2023 | Počet zobrazení: 724
 

Hennlich dodal obří průtokoměr na měření CO2

Váží jako malé auto a do jeho vnitřního průměru by si mohlo stoupnout desetileté dítě – to je dosud největší průtokoměr, který ve své třicetileté historii dodala litoměřická firma Hennlich.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2023 | Počet zobrazení: 717
 

Na projektu malých reaktorů ve Francii se podílejí i Češi

Podle serveru World Nuclear News předložila společnost EDF, jako budoucí provozovatel potenciální první elektrárny Nuward ve Francii, národnímu regulátoru jaderné bezpečnosti Autorité de Sûreté Nucléaire (ASN) soubor bezpečnostních možností pro malý modulární reaktor (SMR) a zahájila tak proces předběžné licence pro toto zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2023 | Počet zobrazení: 698
 

Chcete zažít elektromobilitu „na vlastní kůži“? Půjčte si ID.Buzz!

Nová služba půjčování elektrických modelů ID.Buzz a ID.Cargo je podporovaná značkou Volkswagen Užitkové vozy a je určena pro firemní zákazníky s pěti a více vozidly prostřednictvím půjčovny Volkswagen Financial Services.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2023 | Počet zobrazení: 687
 

Goodyear vyvinul výkonné pneumatiky pro Maserati

Společnost Goodyear úzce spolupracovala s italským výrobcem luxusních sportovních vozů Maserati na vývoji pneumatik na míru pro různé verze jeho nového šestiválcového modelu GranTurismo s dvěma turbodmychadly.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2023 | Počet zobrazení: 660
 

Citroën slaví 20. výročí modelu C3 Pluriel

Veselý a okouzlující C3 Pluriel je modulární vůz, který nabízí 5 různých konfigurací: hatchback, panoramatický hatchback, kabriolet, spider a spider pick-up. Představen byl poprvé v květnu 2003 a do roku 2010 se ho vyrobilo ve španělském závodě Villaverde 115 097 kusů. Foto: Citroën.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2023 | Počet zobrazení: 664