MiR hlásí růst prodejů robotů o 42 %

Mobile Industrial Robots (MiR) zaznamenal v loňském roce na trhu autonomních mobilních robotů (AMR) 42% nárůst prodejů oproti roku 2020. Prosinec přitom představoval rekordní měsíc s téměř 300 dodanými roboty, což je více než v kterémkoliv předchozím měsíci.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 2. 2022 | Počet zobrazení: 325
 

Místo „experta na telefonu“ bude „expert v brýlích“

Cisco a Google přinášejí technologický posun do světa hybridní práce. Spojení komunikačního řešení Webex Expert on Demand s brýlemi Glass Enterprise Edition2 představuje nový set s širokými možnostmi komunikace a spolupráce mezi pracovníky.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2022 | Počet zobrazení: 339
 

Nový design energetického řetězu C6

Společnost igus přináší konstrukční návrh systému přívodů energií, který téměř nic neváží a neuvolňuje do prostředí žádné částice. Díky tomu splňuje nejpřísnější kritéria na čistotu prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2022 | Počet zobrazení: 312
 

Vectron úspěšně absolvoval testy kompatibility s ETCS

Díky kompatibilním testům se stala lokomotiva Siemens Vectron prvním typem v ČR provozovaného železničního vozidla, které prokázalo kompatibilitu jak s ETCS tratí podle základní specifikace 2, tak i s ETCS tratí podle základní specifikace 3.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 2. 2022 | Počet zobrazení: 314
 

Bell Boeing zlepšuje udržitelnost konvertoplánu V-22

Společnost Bell dokončila úpravy konvertoplánu CV-22 Osprey pro nasazení amerického letectva. Stroje jsou součástí probíhajícího společného projektu společností Bell Textron Inc. a Boeing – „Bell Boeing“.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2022 | Počet zobrazení: 325
 

Malým reaktorům se dostala pozornost na EXPO-2020

Výhody malých jaderných reaktorů, možnosti jejich použití a potenciál pro řešení energetické situace v konkrétních zemích. To byla témata Dne malých jaderných elektráren, který proběhl 20. ledna 2022 během EXPO-2020 v Dubaji.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 1. 2022 | Počet zobrazení: 322
 

Zbavte se uniformity ve stylu retro

Společnost Logitech uvedla na český a slovenský trh nejnovější produkty řady Studio – klávesnici a myš, které vnesou do pracovní rutiny osobitost a sebeprezentaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2022 | Počet zobrazení: 335
 

Luwex dodává vzduchotechniku do modernizované lisovny GZ Media

Modernizovanou lisovnu gramofonových desek v Loděnici, která společnost GZ Media vyjde na zhruba 100 milionů korun, vybavuje vzduchotechnikou firma Luwex ze skupiny GreMi Klima. Jde o systém vzduchotechniky doplněný o chlazení jednotkami přímého výparu a systém měření a regulace.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2022 | Počet zobrazení: 332
 

Inovativní potrubí snižuje hluk v modřanských bytech

Hluk, který obvykle způsobuje vnitřní kanalizace, znepříjemňuje život ve všech vícepodlažních budovách po celém světě. Snížit nepříjemný akustický smog v novém bytovém komplexu „F“ NEO Riviéra v pražských Modřanech využil developer při stavbě systém odhlučněné kanalizace Wavin SiTech+.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2022 | Počet zobrazení: 319
 

Bezvzduchová technologie v automatizovaných vozících

Společnost Goodyear Tire & Rubber Company v lednu oznámila, že vyvinula a testuje zakázkové nepneumatické (bezvzduchové) pneumatiky (NPT) určené pro doručovací robotické vozíky Starship.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2022 | Počet zobrazení: 335