Herní headsety Trust Creon

Výrobce příslušenství pro digitální zařízení, společnost Trust, představil nové headsety Creon s virtuálním prostorovým zvukem 7.1.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2018 | Počet zobrazení: 99
 

Dostupný odolný telefon

Společnost Evolveo přináší pravidelně do segmentu odolných telefonů zajímavé novinky. Zatím poslední je model StrongPhone Z1. Jde o odolný, vodotěsný DualSIM telefon, který je určen např. outdoorové nadšence. Uplatnění najde v náročných podmínkách, kde je důležitá především odolnost a spolehlivost.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2018 | Počet zobrazení: 104
 

Termální kamery nyní dostupnější

Cenově výhodné kamery společnosti Axis přinášejí možnosti termálního „vidění“ i pro malé a středně velké systémy s omezeným rozpočtem, jako jsou např. školy, pečovatelská zařízení a malé samostatné maloobchodní prodejce.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 1. 2018 | Počet zobrazení: 96
 

VW nahrazuje xenony LED diodami

V Evropě nyní vychází slunce kolem 7 h ráno a zapadá již po 16 h. Jde tedy o pouhých 9 h denního světla. Až do astronomického začátku zimy (21. prosince) se bude délka dne ještě více zkracovat. Jízdu za tmy a často v nepříznivých povětrnostních podmínkách vnímá mnoho lidí jako únavnou, proto Volkswagen přichází s výkonnými světlomety LED.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 1. 2018 | Počet zobrazení: 120
 

DPP bude jezdit elektromobily ČEZ

Po dobu tří let bude Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) při své práci využívat desítku elektromobilů v regulérním provozu. Elektromobily hodlá nasadit v rámci flotily referentských vozů určených pro služební jízdy zaměstnanců po městě.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 1. 2018 | Počet zobrazení: 88
 

Doprovodní Craftery 4Motion míří do Dakaru

Koncem listopadu vypluly dva nové vozy Volkswagen Crafter 4Motion společně s další technikou týmu BARTH Racing z francouzského přístavu Le Havre do peruánské Limy. Z hlavního města Peru se 6. ledna vydají jako doprovodná vozidla po trase Rallye Dakar 2018. Volkswagen Užitkové vozy se tak vrací po dvou letech opět na start nejnáročnější soutěže světa.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 1. 2018 | Počet zobrazení: 92
 

Inovace kombinující LED i OLED v jednom řešení

Společnost Varroc Lighting Systems představila na Mezinárodním symposiu o automobilovém osvětlení (ISAL) v německém Darmstadtu revoluční řešení v oblasti vnějších osvětlovacích systémů vozidel. Umožní vyrábět světlomety a svítilny s osobitým designem a dalšími specifickými funkcemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 1. 2018 | Počet zobrazení: 86
 

Fatra spolupracuje se školami přes TAČR

Víte jak propojit jednoduše firmy se školami? Díky Centrům kompetence Technologické agentury. Centra nabízí systém spolupráce soukromého a veřejného sektoru. Do programu se přihlásila i společnost Fatra společně s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, respektive jejím novým Centrem polymerních systémů, a dalšími čtyřmi podniky.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 12. 2017 | Počet zobrazení: 158
 

Biometrické prvky v on-line bezpečnosti

Biometrická bezpečnost, která je založena na potvrzení totožnosti na základě jednoznačných rysů osobnosti, jako je otisk prstu, rozpoznání tváře nebo hlasu, se stává v on-line bezpečnosti standardem. Tyto technologie jsou již samozřejmostí u chytrých telefonů a jejich zavádění do dalších typů mobilních zařízení rychle roste.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 12. 2017 | Počet zobrazení: 107
 

Při testech LAA byla překročena rychlost 1 Gb/s

Společnostem Ericsson a T-Mobile se podařilo dosáhnout rychlosti 1,1 Gb/s použitím 12vrstvové technologie LAA. Jako první na světě překonali rychlost 1 Gbps na nelicencovaném spektru.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 12. 2017 | Počet zobrazení: 98