Nekompromisní herní router s podporou Wi-Fi 6

Společnost TP-Link představuje svůj první gamingový třípásmový gigabitový router Archer AX11000, jenž podporuje nejnovější standard Wi-Fi 6 a disponuje i samostatným frekvenčním pásmem pro on-line hry.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2020 | Počet zobrazení: 221
 

Tablety pomáhají seniorům

Oči dvaosmdesátiletého Vratislava Roušavého se rozzáří, jako kdyby právě našel ztracenou šťastnou vzpomínku. Jenže tohle pro něj znamená ještě více. „Ahoj dědo, tak se zase konečně vidíme,“ usmívá se na něj z displeje tabletu jeho vnučka Veronika.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2020 | Počet zobrazení: 293
 

Flexibilitu retraku zajišťuje integrovaná nabíječka

Model ETV 216i, který Jungheinrich představil již v roce 2018, jako první retrak s plně integrovanou lithium-iontovou baterií, získal nově integrovanou nabíječku.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 5. 2020 | Počet zobrazení: 209
 

Pozvánka: NTM se otevírá 19. května

Národní technické muzeum se v úterý 19. května 2020 otevírá pro veřejnost. Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do muzea na bezpečnou prohlídku 9 expozic a 6 výstav.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2020 | Počet zobrazení: 224
 

Videostěny s nepostřehnutelným přechodem mezi displeji

Společnost Panasonic zahájila prodej svých vlajkových LCD displejů pro videostěny řady VF2, které zprostředkovávají takřka plynulý obraz díky nejužším rámečkům na trhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2020 | Počet zobrazení: 209
 

Vectron ve službách českých výzkumníků

Vlajková loď společnosti Siemens v oblasti lokomotiv – čtyřsystémová lokomotiva Vectron se může pochlubit již plnou tisícovkou vyrobených kusů. Jubilejní lokomotiva bude jezdit pro Dánské státní dráhy, celkově fungují tyto stroje u 50 zákazníkům z 16 zemí světa.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 5. 2020 | Počet zobrazení: 231
 

Speciální režim v Schill Dental Clinic

Výjimečná situace vyžaduje výjimečná řešení, proto Stomatologické centrum Schill Dental Clinic upravilo režim fungování svých ordinací tak, aby zajistilo bezpečné ošetření i v době extrémně náročné na hygienická opatření.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2020 | Počet zobrazení: 737
 

Systém opakovaného použití přispívá k větší bezpečnosti

V době epidemie musí průmyslové firmy i dílny nabídnout svým zaměstnancům vysoký stupeň bezpečnosti. Kromě vhodného ochranného oděvu, dezinfekčních prostředků, hygieny a čistoty ve výrobních halách by měly být bezpečné i nástroje a pomocné materiály, kterých se dotýkají.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2020 | Počet zobrazení: 204
 

Čechům chybí kvalifikace, firmy si přetahují cizince

Zájem o pracovníky ze zahraničí v českých firmách neklesá ani v době pandemie a rostoucí nezaměstnanosti. Hlavním důvodem je jejich kvalifikace, která českým zaměstnancům často chybí. Nedostatek českých lakýrníků, elektrikářů, mechaniků, svářečů či dokonce IT expertů firmy nejčastěji řeší náborem Ukrajinců.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2020 | Počet zobrazení: 202
 

Volvo bude vybaveno LiDARem

Automobilka Volvo Cars nastavuje nové bezpečnostní a technologické standardy díky partnerství s technologickou společností Luminar. Z partnerství vzešla percepční technologie LiDAR pro příští generaci vozů Volvo.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 5. 2020 | Počet zobrazení: 220