Legion s novou generací NVIDIA a Intel

Společnost Lenovo letos obohatí herní sérii Legion o nová zařízení, která nabídnou poslední generaci grafických karet NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER s designem Max-Q a také procesory 10. generace Intel Core H.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2020 | Počet zobrazení: 214
 

Koronavirus nezná hranice

Pandemie koronaviru se dramaticky promítla i do činnosti firem ze země galského kohouta působících v ČR. Ukazují to výsledky průzkumu, který provedla Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) ve spolupráci s Velvyslanectvím Francie v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2020 | Počet zobrazení: 220
 

Česká firma dodá Nissany polské armádě

Česká společnost GLOMEX Military Supplies (Glomex MS) dodá v příštích třech letech polské armádě více než 500 ks speciálně upravených terénních pick-upů Nissan Navara.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2020 | Počet zobrazení: 436
 

Rosatom používá 3D tisk k výrobě ventilů pro plicní ventilátory

Společnost Rusatom – Additive Technologies vyrobila zkušební vzorky ventilů Venturi pro plicní ventilátory a je připravena je ve velkém vyrábět pomocí 3D tisku.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2020 | Počet zobrazení: 231
 

Program pro urgentní transport nemocných ze zahraničí

V dění posledních dní se do popředí dostávají otázky, které by ještě nedávno napadly jen málokoho. Jednou z nich je např. převoz nemocného českého občana pobývajícího zrovna v zahraničí.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2020 | Počet zobrazení: 1156
 

Máte doma muzejní kousek? - Nový začátek

V rámci úspěšné oboustranně přínosné spolupráce Národního technického muzea (NTM) a kolektivního systému ELEKTROWIN jsme se rozhodli znovu spustit v loňském roce pořádanou internetovou soutěž „Máte doma muzejní kousek“.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 4. 2020 | Počet zobrazení: 236
 

Lenovo DCG - nejen vládci serverů a úložišť

Marian Korienek, ředitel českého zastoupení serverové divize Lenovo Data Center Group (DCG) je přesvědčen, že ačkoli hodně firem vnímá tuto část společnosti Lenovo jako dodavatele hardware, její záběr výrazně přesahuje tento IT segment.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2020 | Počet zobrazení: 268
 

3D displej, který nevyžaduje speciální brýle

Technologická společnost Continental uvádí na trh svůj velkosériově vyráběný autostereoskopický displej, určený pro pokročilé trojrozměrné zobrazení. Prvním vozem, který bude touto technologií vybaven, je model Hyundai Genesis GV80.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2020 | Počet zobrazení: 248
 

Superpočítač v kapli optimalizuje aerodynamiku

Nejvýkonnější počítač ve Španělsku a 7. nejvýkonnější v Evropě, který je umístěn v superpočítačovém centru BSC (Barcelona Supercomputer Center), využívá i automobilka SEAT k vylepšování aerodynamiky svých vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2020 | Počet zobrazení: 240
 

Předváděcí vozy Suzuki pomáhají nejpotřebnějším

Ve snaze předejít nekontrolovanému šíření nákazy byla v souladu s vládními nařízeními 16. března 2020 všechna prodejní místa Suzuki uzavřena. Plně funkční zůstaly jen servisní služby. Pracovníci jednotlivých dealerství ale nezahálejí, jsou k dispozici zákazníkům na telefonu či emailu a také pomáhají při neziskových aktivitách.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2020 | Počet zobrazení: 236