Řešení tajné šifry RR znají jen dva lidé

Sběratelská edice vozů Rolls-Royce je vyrobena z nejkvalitnějších materiálů a může se pochlubit špičkovými moderními technologiemi. Vozy jsou vyráběny pouze v omezeném počtu s důrazem na technickou přesnost a kreativní přístup. Design je přirozeným výchozím bodem pro vytvoření tajné šifry.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2020 | Počet zobrazení: 219
 

Auto roku 2020 jako miniatura

Sběratele určitě potěší dva modely Peugeotu e-208 a 208 v měřítku 1:43, které získaly titul Auto roku 2020. Jde o tři modely velikosti 6 cm v originálním designu i barvě dle skutečných modelů. Miniatury jsou k dispozici v e-shopu https://boutique.peugeot.com.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2020 | Počet zobrazení: 224
 

I z domova lze pracovat efektivněji

V době, kdy je práce na dálku silně aktuální téma, provedla firma Dell studii zaměřenou na závislost mezi produktivitou a využíváním periferií, jako jsou myš, klávesnice a monitor. Výsledky ukázaly, že využití doplňkových periferií při práci na notebooku zvyšuje produktivitu práce.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2020 | Počet zobrazení: 234
 

Maďarský CER Cargo se stal prvním zahraničním provozovatelem lokomotivy EffiShunter 1000M

Nákladní dopravce CER Cargo Holding, člen holdingu L.A.C., rozšířil svou flotilu lokomotiv o český EffiShunter 1000M. První ze dvou objednaných vozidel jeho představitelé převzali na konci července v jihlavském závodě CZ LOKO. Druhé bude následovat v září.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2020 | Počet zobrazení: 230
 

Výstavbě chytrých mikrosítí už nic nebrání

Díky spolupráci soukromého startupu a akademické sféry – konkrétně ČVUT v Praze – byl dosažen další pokrok v konceptu realizace tzv. inteligentních energetických mikrosítí: vytvoření předávacího střediska, které je jedním z klíčových prvků této pokročilé infrastruktury.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2020 | Počet zobrazení: 229
 

Místo formuláře už bude stačit podpis v mobilu

Ubytovat se v hotelu bez potřeby nahlásit se na recepci, je dlouhodobá vize českého startupu Mews, který nyní podnikl poslední krok ke kompletnímu zdigitalizování celého procesu.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2020 | Počet zobrazení: 217
 

VUZ pozná díky novému indikátoru defektní kola

Výzkumný ústav železniční (VUZ), specializovaný na poskytování odborných služeb v oblasti posuzování, certifikace a zkušebnictví železničních vozidel, systémů a drážní dopravy, rozšířil své vybavení o nový indikátor plochých kol, instalovaný na zkušebním okruhu v Cerhenicích.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2020 | Počet zobrazení: 276
 

Automatica letos bude – v prosinci

Zatímco většina veletrhů a hromadných akcí byla kvůli karanténním opatřením v souvislosti s infekcí Covid-19 zrušena, některé veletrhy se posunuly ze svých původních termínů na vhodnější, pozdější dobu. Jejich letošní ročníky tak zřejmě budou moci regulérně, byť s několikaměsíčním zpožděním, proběhnout.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2020 | Počet zobrazení: 276
 

Síťový radar minimalizuje falešné poplachy

Společnost Axis Communications přichází s novým inteligentním síťovým radarem D2110-VE, který využívá pokročilé radarové technologie, díky nimž dokáže určit přesnou polohu i rychlost objektu či narušitele a spolehlivě pokrýt i rozsáhlé pozemky.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2020 | Počet zobrazení: 222
 

Potlačení šumu pomocí AI

ASUS představil technologii potlačení šumu pomocí umělé inteligence (AI) pro mikrofony, která inteligentně omezuje nežádoucí šum na pozadí při komunikaci pomocí náhlavní soupravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2020 | Počet zobrazení: 229