Auta z filmů si lze koupit i v Česku

Téměř v každém filmu, jehož děj se odehrává zhruba v uplynulých 100 letech, se objeví alespoň jeden vůz. Ten někdy slouží pouze jako dopravní prostředek, jindy má roli významnější a v některých případech se bez něj film dokonce vůbec neobejde. I proto si často filmaři od autobazarů na natáčení vozy zapůjčí. Pravidelné zkušenosti se zapůjčováním vozů má i autobazar AAA AUTO.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2017 | Počet zobrazení: 109
 

Novinky HIWIN na MSV v Brně

Významný dodavatel lineární techniky, společnost HIWIN, na nadcházejícím Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí ucelený sortiment se dvěma novinkami a také 6osý robot. Svůj laserový řezací stroj značky FeiCut s lineárními motory HIWIN bude vystavovat v samostatné expozici.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2017 | Počet zobrazení: 116
 

T-Roc: čtvrté SUV značky VW

Volkswagen rozšiřuje svou produktovou řadu o kompaktní crossover T-Roc, který přinést svěží vítr do třídy kompaktních SUV. Novinka se má maximálně individualizovat a bude nabízet inovace na základě digitalizace, dokonalé síťové propojení, nejmodernější asistenční systémy, dynamické jízdní výkony a moderní, expresivní design.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2017 | Počet zobrazení: 116
 

Opomíjené hrozby při provozu datacenter

V souvislosti s několika výpadky datových center koncem roku 2016 a začátkem letošního roku připravila společnost VSHosting přehled typických a často stále opomíjených hrozeb provozu datových center u nás. Datacentra by měla dbát nejen na lokalitu, redundanci a řádnou naddimenzovanost záložních zdrojů, chlazení, ale také vycházet alespoň z určitého systematického plánu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2017 | Počet zobrazení: 113
 

Ideální společník - Olympus OM-D E-M10 Mark III

Olympus uvedl model OM-D E-M10 Mark lll - nejnovější přírůstek v oceňované řadě OM-D. Nový fotoaparát kompaktních rozměrů disponuje nádherným designem a mnoha prvotřídními technologiemi známými i z ostatních modelů řady OM-D. Nový model byl pečlivě navržený jako dokonalý společník na cesty.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2017 | Počet zobrazení: 145
 

Historie kontaktních čoček

Národní technické muzeum otevírá expozici s názvem Historie kontaktních čoček, která navazuje na stálou výstavu Chemie kolem nás. Nová expozice mapuje historii kontaktních čoček a představuje světový přínos českého vědce Otto Wichterleho, který stál za vynálezem vhodného materiálu a způsobu výroby měkkých kontaktních čoček.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2017 | Počet zobrazení: 103
 

Disk pro rychlé ukládání záběrů z dronu

Od října uvedla na trh společnost Seagate Technology ve spolupráci s DJI, expertem v oblasti dronové technologie, na český a slovenský trh externí disk DJI Fly Drive. Tento 2TB model dokáže pojmout až 60 hodin leteckých záběrů v rozlišení 4K.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2017 | Počet zobrazení: 109
 

Podzim nahrává zlodějům

Zloději nezahálí ani po skončení léta. V tomto období si v loňském roce nakradli vloupáním za více než čtvrt miliardy korun. Právě s příchodem podzimu mají hotové žně. Loupí se nejen ve velkých městech, výjimkou nejsou ani menší či bývalé obce.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2017 | Počet zobrazení: 118
 

Výkonná 3D tisková struna od Verbatimu

Společnost Verbatim představila pod názvem Primalloy Black, vysoce výkonnou 3D tiskovou strunu pro 3D tisk technologií (FFF) Fused Filament Fabrication, která umožní návrhářům vytvářet funkční 3D objekty.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2017 | Počet zobrazení: 96
 

Základní kámen projektu EURAZIO

Dne 3. října byl položen základní kámen nadnárodního projektu EURAZIO v Modleticích u Prahy. Jde o stavbu společnosti 4ISP, výhradního distributora vláknových řezacích laserů HSG pro Českou a Slovenskou republiku. Dokončení stavby největšího prodejního showroomu v Evropě je naplánováno na konec příštího roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 10. 2017 | Počet zobrazení: 98