Barevné počítačové skříně na základě Redditu

Společnost Cooler Master uvedla na trh čtyři nové barevné varianty počítačové skříně NR200P. Barvy byly vybrány na základě ankety, která vznikla v úzké spolupráci s komunitou tvůrců na Redditu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 190
 

Miniaturní senzor rozšiřuje možnosti nositelných kamer

Společnost Axis Communications uvedla na trh pod označením TW1201 miniaturní klopový senzor nositelný na těle, který se připojuje ke kameře Axis W100. Díky odlehčenému provedení je ideální k uchycení např. na tričko nebo klopu košile.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 199
 

Parní vůz Komarek bude o víkendu jezdit v Zubrnicích

NTM připravilo na víkend 24. a 25. července ve spolupráci se spolkem Zubrnická museální železnice, s Národním muzeem v přírodě Zubrnice, společností MBM a obcí Zubrnice, vyjížďky unikátním parním vozem Komarek ze svých sbírek.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 284
 

Vyberte si spínací výkon, jaký opravdu potřebujete

Společnost Panasonic Industry rozšiřuje polovodičová relé řady APV o modely s možností spínat vysoké výkony. Nové modely optočlenů APV mohou spínat výrazně vyšší výstupní napětí nebo proudy než tomu je u stávajících modelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 204
 

Elektřina z uhlí začíná být dražší než z OZE

V roce 2020 klesla podle Mezinárodní energetické agentury poptávka po uhlí celosvětově o 4 %, což je největší pokles od druhé světové války. Příčinou je i to, že výroba elektřiny v uhelných elektrárnách začíná být v některých zemích dražší, než proud z obnovitelných zdrojů energie (OZE).

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 211
 

Dachser získal v Šanghaji certifikaci CEIV Pharma

Mezinárodní logistická společnost Dachser obdržela pro svoji pobočku v Šanghaji a svoji kancelář na Mezinárodním letišti Šanghaj certifikaci CEIV Pharma od mezinárodní asociace IATA. Tím Dachser dále rozšiřuje služby své logistické sítě pro zákazníky ze segmentu Life Science & Healthcare.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 232
 

Automatický sklad s AI oceněn jako příkladný

Společnost STILL nabízí velmi výkonnou a robustní manipulační techniku a intralogistická řešení, což svým oceněním potvrdila opakovaně porota IFOY. Letos výrobce z Hamburku přesvědčil v mezinárodní soutěži více než jako poskytovatel systémových řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 221
 

Datovou schránku si už zřídilo 300 tisíc Čechů

Týdně si datovou schránku zřídí v ČR v průměru téměř tři tisíce lidí, což byl před pandemií zcela výjimečný jev (došlo k tomu jen jednou), zatímco dnes není takovéto tempo přírůstku datových schránek nic neobvyklého. Pandemie jejich počet téměř zdvojnásobila.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 209
 

Německé firmy posilují spolupráci v rozvoji elektromobility

BASF a Porsche spolupracují na vývoji výkonných lithium-iontových baterií pro elektrická vozidla, a BASF bude dodávat vysoce výkonné katodové aktivní materiály HEDTM pro vozidla Porsche.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 199
 

Technologické balíčky pro vyšší kvalitu obrobků

Společnost Siemens představila novou verzi softwaru NCU-SW 6.14, která obsahuje tři výkonné technologické balíčky vytvořené exkluzivně pro CNC systém Sinumerik One. Jde o balíčky One Dynamics Operate, One Dynamics 3-axis milling a One Dynamics 5-axis milling.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2021 | Počet zobrazení: 236