Rošáda na leteckém trhu

Boeing zřejmě po sedmi letech ztratí pozici největšího světového výrobce letadel. Za prvních sedm měsíců letošního roku dodal „jen" 258 letadel, což je o 38 % méně než ve stejném období loni. Airbus, jeho hlavní rival, 458 strojů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 9. 2019 | Počet zobrazení: 291
 

TOS Varnsdorf zahájil nový školní rok ve své nové škole

V pondělí 2. září 2019 byla otevřena a do provozu uvedena nová budova Střední průmyslové školy TOS Varnsdorf, která vznikla rekonstrukcí bývalého výrobního objektu v areálu firmy. Po třech letech svého fungování se tak škola přesunula do důstojného a velmi moderního prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2019 | Počet zobrazení: 238
 

Zažijte výrobu letadel na vlastní oči

Zájemci o letectví mají v sobotu 7. září unikátní možnost podívat se do společnos-ti Latecoere v areálu Letov v pražských Letňanech, kde se vyrábějí dveře do leta-del světových značek mj. Boeing či Airbus.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2019 | Počet zobrazení: 222
 

Největší investice v historii RegioJet

Dodavatel řešení v oblasti mobility, společnost Bombardier Transportation a RegioJet, největší plně soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě, podepsali smlouvu o dodávce 15 nových lokomotiv Bombardier TRAXX MS3.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2019 | Počet zobrazení: 239
 

Kovosvit opět vyrazí na Slovensko

Strojírenský podnik Kovosvit MAS se po loňském úspěchu rozhodl zopakovat svou netradiční roadshow pro své slovenské zákazníky. Během jednoho pracovního týdne projedou kamionem s naloženým soustruhem KL 285 QUICK napříč Slovenskem.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2019 | Počet zobrazení: 242
 

Vzdělávací projekt Tatra do škol zaujal

Odstartoval již druhý ročník projektu „Tatra do škol“, který započal v minulém roce v Kraji Vysočina. Na letošním ročníku spolupracují společnosti TATRA TRUCKS, Pardubický kraj, Správa a údržba silnic Pardubického kraje a Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí, jejíž studenti budou nové vozidlo TATRA PHOENIX 4x4 sestavovat. O úspěšný projekt projevují zájem také další kraje i školy.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2019 | Počet zobrazení: 214
 

Absolventi 3D tisku se uplatní ve výzkumu, strojírenství i v lékařství

Absolventi škol s technickým zaměřením, kteří rozvíjeli své znalosti a dovednosti v oboru 3D tisku, najdou uplatnění ve výrobě prototypů pro automobilový a letecký průmysl nebo ve vybraných lékařských oborech.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 9. 2019 | Počet zobrazení: 208
 

Continental zdokonaluje technologii aktivního skla

Intelligent Glass Control slouží ke spojení oken automobilu s palubními systémy. Nové vrstvy na sklech automobilů na bázi tekutých krystalů budou automaticky ztmavovat skla dle potřeby a okna se stanou novými obrazovkami s řadou praktických funkcí.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2019 | Počet zobrazení: 228
 

NTM se připojí ke Dnům evropského dědictví

Již tento týden v sobotu 7. září se Národní technické muzeum připojí ke Dnům evropského dědictví. Hlavní budova NTM v Praze na Letné bude pro návštěvníky přístupná za 50 Kč. V pobočkách muzea, Centru stavitelského dědictví v Plasích NTM a Železničním depozitáři NTM v Chomutově, bude v návaznosti na letošní téma „Památky a zábava“ připraven zajímavý program a vstup zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2019 | Počet zobrazení: 211
 

Linde Ještěrka Cup 2019 opět v Letňanech

Česká pobočka Linde Material Handling pořádá letos již dvanáctý ročník závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2019. Akce se koná v sobotu 7. září v Praze na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Pořadatelé připravili atraktivní program nejen pro soutěžící „ještěrkáře“, ale také pro jejich fanoušky a diváky z řad široké veřejnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 9. 2019 | Počet zobrazení: 210