Modlight Illumix: Dokonalé osvětlení v kvalitě denního světla

Zcela nová řada průmyslových svítidel Modlight Illumix, kterou představila společnost Murrelektronik, je rozdělena dle konstrukce a použití do třech skupin: Slim Line, Classic Line a Xtreme Line.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2017 | Počet zobrazení: 134
 

Za vlaky do muzea – letos v létě po celou sezónu

Každoroční tradiční Dny otevřených dveří pro veřejnost v Železničním depozitáři NTM v Chomutově budou v letošním roce výrazně rozšířeny. Železniční sbírka technického muzea, která dokumentuje technický vývoj železničních vozidel od druhé poloviny 19. století do současnosti, bude pro veřejnost zpřístupněna od 1. června do 1. října 2017, tedy vždy čtyři dny v týdnu po čtyři měsíce.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2017 | Počet zobrazení: 127
 

Na severu Čech začal fungovat moderní logistický terminál

DB Schenker otevřel v Ústí nad Labem logistické centrum s bezprostředním napojením na německou dálniční síť. Pokračuje tak v rozšiřování skladových ploch a zvyšování kapacity své přepravní sítě v ČR. Strategická poloha blízko dálnice D8 je ideální pro zásobování Německa a dalších zemí západní Evropy prostřednictvím rozsáhlé sítě poboček DB Schenker v Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 6. 2017 | Počet zobrazení: 127
 

OKI potiskne dřevo, kov i sklo

Model OKI Pro8432WT je zástupcem nové generace LED tiskáren OKI formátu A3 s bílým tonerem. Transferové materiály umožňují potisknout širokou škálu povrchů včetně bavlny, skla, kovu či dřeva. Kvůli jejím kompaktním rozměrům je vhodná i do malých provozoven.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2017 | Počet zobrazení: 136
 

Největší 3D tištěná socha v Evropě... a soutěž!

Společnost MCAE Systems se snaží ukazovat cesty, jak lze využít moderní 3D technologie. Jednou z oblastí je také umělecká tvorba. Díky sochaři Adamu Krhánkovi byla zrealizována výroba sochy s názvem Eternity/Věčnost. Vytištěna byla na stolních 3D tiskárnách MakerBot a představuje největší sochu v Evropě, která byla vytištěna metodou aditivní technologie FDM.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2017 | Počet zobrazení: 108
 

Z Brna do Rakouska

Mezinárodní logistická skupina DACHSER zahájila provoz nové přímé linky sběrné služby z Brna do rakouského Grazu. Provoz nové linky služby byl aktivován na základě poptávky českých exportérů po distribuci do jižního Rakouska a do Slovinska.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 6. 2017 | Počet zobrazení: 85
 

Pět hvězd za bezpečnost pro Škodu KODIAQ

Model KODIAQ dosáhl maximálního počtu 5 hvězd v hodnocení bezpečnosti organizace European New Car Assessment Programme (Euro NCAP). Nezávislé testy potvrdily, že KODIAQ nabízí optimální ochranu pro všechny členy posádky. Euro NCAP na základě vlastních, nezávislých zkoušek hodnotí úroveň bezpečnosti ve čtyřech kategoriích: ochrana dospělých, dětí, chodců a aktivní bezpečnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2017 | Počet zobrazení: 121
 

ALUKOV rozšiřuje výrobu v Maďarsku

Společnost ALUKOV, český výrobce zastřešení teras CORSO, bazénů a vířivých van, otevírá v maďarském městě Bátonyterenye poblíž Budapešti, kde má svůj výrobní závod, novou halu pro rozšíření výroby. Důvodem je zdvojnásobená produkce výroby v Maďarsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2017 | Počet zobrazení: 113
 

Mobilní rozhlas umožňuje posílat fotohlášky

Největší platforma v Česku - Mobilní rozhlas - zajišťuje obousměrnou komunikaci občanů a obcí. Mobilní rozhlas, který využívají stovky samospráv v republice, totiž zaintegroval nástroj pro rychlé zasílání občanských podnětů, ZmapujTo.cz. Projekty dohromady využívá více než 1600 měst a obcí v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2017 | Počet zobrazení: 126
 

Safina představila vakuové pokovování

V americkém městě Providence ve státě Rhode Island probíhala od 29. 4. do 4. 5. 2017 konference Society of Vacuum Coaters (SVC) TechCon, věnovaná nanášení tenkých vrstev kovů metodou vakuového naprašování. Program byl zaměřen především na inovace v této oblasti a česká Safina představila své nejnovější technologie.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 6. 2017 | Počet zobrazení: 159