Nenechte si na MSV ujít úterní konferenci a vyhlášení výsledků soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics

Zdarma (v rámci vstupenky na brněnské výstaviště) se můžete v úterý 10. října od 13 hod. v pavilonu P v sále P1 účastnit slavnostního vyhlášení výsledků soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics 2022/23, které se uskuteční v rámci krátké stejnojmenné konference coby oficiální součást Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2023 | Počet zobrazení: 485
 

Makers Faire láká na ochutnávku technické kreativity

Tradiční slavnosti hobbistů, kutilů i amatérských vynálezců v plném proudu zvou širokou veřejnost k návštěvě. Světová přehlídka kreativity slibuje chytrou zábavu pro technické nadšence, profesionály i pro rodiny s dětmi.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2023 | Počet zobrazení: 366
 

Trutnovská průmyslovka získala vybavení od Siemensu

Spolupráce mezi Střední průmyslovou školou Trutnov a firmou Siemens trvá již více než 30 let. Dnes má mnoho forem od zajišťování odborných praxí a letních brigád pro studenty až po exkurze a prezentace nových technologií z oblasti automatizace a digitalizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2023 | Počet zobrazení: 438
 

Konektory – hrdinové automatizace

Ve výrobě nefunguje nic bez konektorů. Jejich výkon zásadně rozhoduje o tom, zda proběhne digitalizace úspěšně, proto svět automatizace funguje tak dobře, jak dobré jsou použité konektory.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2023 | Počet zobrazení: 528
 

FANUC vyrobil už 1 milion průmyslových robotů

Společnost FANUC dodala svým zákazníkům už celý milion průmyslových robotů, čímž potvrdila svou pozici světového lídra v oblasti automatizace. Jejich roboty se používají v továrnách po celém světě k montáži, manipulaci, balení, lakování a svařování.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2023 | Počet zobrazení: 517
 

Konference ukáže, jak díky 3D tisku víc vydělat a předběhnout konkurenci

Největší česká konference věnovaná profesionálním technologiím 3D tisku proběhne ve středu 11. října v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2023 | Počet zobrazení: 554
 

HIWIN sází na pojezdové dráhy pro průmyslové roboty

Expozici společnosti HIWIN, tradičního účastníka brněnského strojírenského veletrhu, bude dominovat funkční pojezdová dráha HIWIN LT-T s průmyslovým robotem Fanuc.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2023 | Počet zobrazení: 550
 

EDF a Západočeská univerzita budou spolupracovat na vzdělávání a výzkumu v jaderné energetice

Západočeská univerzita v Plzni podepsala dohodu o spolupráci s francouzskou státní společností EDF, která se účastní výběrového řízení na výstavbu nových jaderných elektráren v České republice.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2023 | Počet zobrazení: 602
 

Duální lokomotiva z CZ LOKO zažije veletržní premiéru

Inovativní lokomotiva DualShunter 2000, kterou pohání spalovací motor anebo napájení z trakčního vedení, bude mít veletržní premiéru v Gdaňsku na druhém největším evropském železničním veletrhu Trako, který se koná od 19. do 22. září.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2023 | Počet zobrazení: 594
 

Každá aplikace potřebuje správné switche

Stroje i zařízení jsou stále více propojeny, což znamená, že úspěšnou digitalizaci lze zaručit pouze s výkonnou a spolehlivou síťovou technologií. A právě v sítích přebírají ústřední úlohu switche.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2023 | Počet zobrazení: 572