Světové premiéry VW na Caravan Salon 2018

Volkswagen Užitkové vozy vystavuje na veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu (24. 8. - 2. 9.) ve světové premiéře zcela nově vyvinutou modelovou řadu kempinkových vozidel Grand California na základě aktuálního modelu Crafter. Další premiérou je nový model California 30 Years – limitovaná edice 999 jubilejních vozů k 30. výročí této ikony mezi kempinkovými vozidly.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 8. 2018 | Počet zobrazení: 107
 

Superúsporný kamion - 1,46 l na 100 km

Společnosti Shell a AirFlow Truck Company představily prototyp superúsporného nákladního automobilu. Kamion nazvaný Starship dokázal, že významně snižovat spotřebu je možné i v oblasti nákladní dopravy, když dosáhl 2,5krát vyšší efektivity přepravy nákladu, než je severoamerický průměr.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2018 | Počet zobrazení: 137
 

NTM navštívily už 2 miliony lidí

V úterý 28. srpna 2018 ve 12 hodin přivítalo Národní technické muzeum (NTM) v Praze dvoumiliontého návštěvníka od svého znovuotevření v roce 2011. Jubilejním návštěvníkem se stal Václav Pecina z Teplic, který si přišel při své prázdninové návštěvě Prahy prohlédnout „Prezidentský vlak 2018“ vystavený na Masarykově nádraží.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2018 | Počet zobrazení: 117
 

Začala stavba významného železničního projektu

V Praze začala řadu let oddalovaná stavba čtyřkolejné železniční tratě (první svého druhu v ČR) mezi stávající tratí Hostivař a Praha hl. nádraží, která by do konce roku 2021 měla výrazně zlepšit dostupnost desátého pražského obvodu vlakovou dopravou a spojení hlavního města s jihem Čech.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2018 | Počet zobrazení: 161
 

Pokračování mise: Český lev dorazil z Asie do Ameriky

Okřídlený lev má za sebou už přelet dvou oceánů. Nyní pokračuje ve své cestě kolem světa přes americký kontinent. Podařilo se mu zvládnout i indické monzuny, po přeletu z Japonska přes nejvýchodnější okraj Ruska překonal Beringovo moře a poslední část Pacifiku.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2018 | Počet zobrazení: 393
 

Myši pro každodenní práci

Společnost Trust uvedla na trh kompaktní bezdrátovou myš YVI FX a netradiční ergonomické myši Verto s vertikálním designem. Uváděné modely jsou určeny jak pravákům tak i levákům.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2018 | Počet zobrazení: 124
 

Síla fotografie

Celosvětově uznávaným dnem fotografie je 19. srpen. Stalo se tak na počest dne, kdy byl vynalezen předchůdce fotoaparátu. Tento den spojuje miliony fotografů na celém světě, kteří díky svému dílu navrací život lokálním i globálním komunitám. Ale není to jen záležitostí jednoho dne. Fotografování nebylo nikdy tak oblíbeno a široce praktikováno, jako nyní.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2018 | Počet zobrazení: 127
 

Znalecký ústav VŠTE rozšířil činnost o obor Stavebnictví

Stavebnictví se stalo třetím oborem činnosti Ústavu znalectví a oceňování, který je součástí českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE). Rozšířilo tak dosavadní znalecká oprávnění pro obory Ekonomika a Strojírenství.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2018 | Počet zobrazení: 117
 

Janka Engineering se vrací do českých rukou

Průmyslový výrobní podnik Janka Engineering, specializující se na vzduchotechnická a klimatizační zařízení, mění majitele. Od indické skupiny LEEL Electricals Ltd. ji odkoupila česká strojírenská skupina Multicraft Group, působící na Moravě.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2018 | Počet zobrazení: 118
 

Nové modifikované palivo pro JE Temelín

V rámci pravidelné odstávky na JE Temelín technici zavezli do aktivní zóny reaktoru druhého bloku 48 palivových článků nové modifikace ТVSA-Т.mod.2 z dílny výrobce jaderného paliva TVEL, který je součástí Rosatomu.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2018 | Počet zobrazení: 124