NUVIA bude opět měřit radioaktivní odpad

Dalších pět let budou české jaderné elektrárny používat pro měření odpadu know-how a měřicí systémy vyvinuté českou firmou NUVIA, která patří ve světě mezi lídry v měření a třídění potenciálně radioaktivního odpadu. Vyplývá to ze smlouvy podepsané mezi skupinou ČEZ a firmou NUVIA.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2017 | Počet zobrazení: 93
 

Nejoblíbenější zůstává nadále bílá

Divize BASF Coatings představila novou Evropskou zprávu o barvách pro automobilové OEM nátěry. Ta přináší nejen detailní vhled do problematiky barev evropských vozů, ale upozorňuje také na zvyšující se poptávku po individuálním přístupu, jež se projevuje zvláštními efekty a vysokým množstvím odstínů.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2017 | Počet zobrazení: 87
 

Zakázková automatizace pro laboratorní aplikace

Laboratoře jsou nuceny zpracovávat stále rychleji rostoucí množství vzorků, z tohoto důvodu se mnohem častěji objevují požadavky na automatizaci souvisejících postupů. Společnost Festo proto vyvíjí inteligentní, testované sestavy pro přípravu vzorků v oboru přírodních věd (life sciences).

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2017 | Počet zobrazení: 104
 

Obnova partnerství: Skupina PSA a Total

Skupina PSA a společnost Total obnovily své dlouholeté partnerství, které pro značky Peugeot, Citroën a DS zahrnuje čtyři základní oblasti: výzkum a vývoj; dodávky maziv do továren skupiny PSA; exkluzivní doporučování v servisech značek skupiny PSA a partnerství týkající se sportovních divizí PSA.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2017 | Počet zobrazení: 94
 

Pohodlný sedan Citroën C-Elysee

Před nedávnem odhalila značka Citroën nový model C-Elysee a tento týden už dorazily první vozy do České republiky. V prodejní sítí tak lze už tyto pohodlné a prostorné vozy spatřit, jejich cena začíná na ceně 259 900 Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2017 | Počet zobrazení: 89
 

Revoluce v automatizaci - začíná nová éra

Pneumatická technika je svou podstatou z pohledu uživatele jednoduchá technologie. Nyní se stává ještě jednodušší, univerzálnější a více přizpůsobivou: zbrusu nový výrobek Festo Motion Terminal VTEM katapultuje pneumatickou techniku do éry Průmyslu 4.0 ‒ s aplikacemi, které dokáží nahradit přes 50 jednotlivých součástí. To vše je umožněno nejnovějším vývojem v oblasti piezotechnologie a softwaru.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2017 | Počet zobrazení: 139
 

Nová řada SAN úložných systémů

Výrobce podnikových úložných systémů, společnost QSAN, uvedla nové řady XCubeSAN 3200. Nová řada odpovídá potřebám segmentu SMB a podnikové sféry. Řada XS3200 je zatím nejpokročilejší řadou výrobků tohoto výrobce. Nabízí nejmodernější hardware a nový operační systém ukládání dat Sanos 4.0 SAN.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2017 | Počet zobrazení: 99
 

Vision E s elektrickým pohonem

Automobilka Škoda se připravuje na autosalon Auto Shanghai 2017, který začíná 19. dubna. Prezentovat se bude zcela ve znamení elektrifikace svou studií Vision E. Škoda tak nabízí poprvé konkrétní specifický výhled na individuální mobilitu budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 3. 2017 | Počet zobrazení: 104
 

Letiště zpracovává odpad

Zcela nový závod na zpracování odpadu otevřeli před šesti dny společně Letiště Gatwick a DHL Supply Chain. Gatwick je tak prvním letištěm na světě, které ve svém areálu přeměňuje na energii odpady leteckých společností, jako jsou zbytky jídel a obaly. Tímto činem se chce letiště Gatwick stát jedním z nejekologičtějších letišť na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2017 | Počet zobrazení: 118
 

Xopero vstupuje na český trh

Společnost Xopero, evropský výrobce zálohovacích řešení, oznámil vstup na český a slovenský trh prostřednictvím firmy BK Commercium. Firma bude Xopero výhradně zastupovat nejen v Čechách a na Slovensku, ale také v pobaltských republikách.  

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2017 | Počet zobrazení: 106