Odpadní voda např. ze sprchy není odpad - jde o cenný zdroj

Tuto myšlenku chtějí prosadit na světovém trhu výzkumníci z VUT Brno s firmou ASIO, díky modernímu zařízení, které je schopné vyčistit tzv. šedou vodu v budovách pro její další použití. Tím se ušetří cenné přírodní zdroje.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2017 | Počet zobrazení: 71
 

Yale navázala spolupráci s MotoGP

Logistická společnost Yale byla vybrána jako dodavatel vysokozdvižných vozíků pro mistrovství MotoGP (Mistrovství světa FIM MotoGP). Ve spolupráci s dalšími místními prodejci bude dodávat vysokozdvižné vozíky pro 6 evropských závodů mistrovství světa 2017.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2017 | Počet zobrazení: 83
 

Maďarská vláda navýšila kapitál pro MVM Paks II

Kapitál společnosti MVM Paks II, která má na starosti výstavbu dvou nových bloků v jaderné elektrárně Paks, byl navýšen maďarskou vládou o 11,4 mld. forintů (cca 974 mil. korun). Peníze pokryjí výlohy firmy na představební fázi projektu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2017 | Počet zobrazení: 76
 

Investice na vývoj konvojů digitálně propojených kamionů

Automatizované a vzájemně propojené řízení kamionů se brzy stane realitou díky projektu platooningu, který přenese tuto technologii z laboratoří na silnice. Kamiony udrží bezpečné rozestupy, protože spolu budou vzájemně komunikovat. Provoz tak bude daleko plynulejší a bezpečnější, zvýší se také kapacita silnic a komfort řidičů v kabině. To sníží jak zátěž na řidiče, tak na životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 8. 2017 | Počet zobrazení: 76
 

HIWIN automatizuje a rozšiřuje skladové prostory

Růst obratu a objemu dodávaného zboží vedl společnost HIWIN, která se zabývá dodávkami lineární techniky, k rozhodnutí navýšit skladové prostory a tím i skladové zásoby instalací automatizované skladové věže. Díky tomu zvyšuje i rychlost dodávek.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2017 | Počet zobrazení: 97
 

V Kvasinách zahájili sériovou výrobu modelu Karoq

Škodovka od roku 2015 investovala cca 11 mld. korun do rozšíření závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. Nově vyvinutá sedmá modelová řada, jejíž první vůz sjel v těchto dnech z výrobní linky, bude dodávána zákazníkům od října.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2017 | Počet zobrazení: 80
 

Block pracuje na high-tech operačních sálech pro IKEM

Česká firma Block, která se specializuje na tzv. čisté prostory ve zdravotnictví, dodá do konce prázdnin operační sály pro Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Tato firma z Valašského Meziříčí pracuje pro IKEM jako subdodavatel generálního zhotovitele rekonstrukce.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2017 | Počet zobrazení: 86
 

Plně digitální NVR systém

Společnost Evolveo uvedla na trh ucelený bezpečnostní kamerový systém, který se skládá ze čtyřkanálového NVR rekordéru a čtyř venkovních IP kamer. Systém Evolveo Detective D4 monitoruje vybrané objekty a výrazně napomáhá k jejich zabezpečení. Dostupnost bezpečnostních kamerových systémů, jejich snadná instalace a snadné ovládání vede ke stále většímu prosazování této technologie.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2017 | Počet zobrazení: 95
 

Opel a Vauxhall se stávají součástí skupiny PSA

Skupina PSA dokončila (closing) prodeje dceřiných společností Opel/Vauxhall, které spadaly pod GM. Dohoda o tomto prodeji byla podepsána 6. března 2017. Díky akvizici se Skupina PSA stává evropskou dvojkou. Její podíl na trhu činí v první polovině letošního roku 17 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2017 | Počet zobrazení: 82
 

Myší senzor pro Sensei 310 a Rival 310

Nový senzor TrueMove3 počítačových myší pro elektronický sport od společnosti SteelSeries, nabízí sledování pohybu v poměru 1 : 1 bez prodlevy. Jako první je integrován do modelů myší Sensei 310 a Rival 310.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2017 | Počet zobrazení: 84