Lenovo a Amazon Music šíří „neomezenou“ radost

Společnost Lenovo se spojila s Amazon Music, aby nabídli současným i novým uživatelům počítačů a tabletů značky Lenovo tři měsíce používání streamovací prémiové služby Amazon Music Unlimited zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2020 | Počet zobrazení: 227
 

Ze Země k ISS za tři hodiny

I když se z posledního dění v kosmonautice může zdát, že Rusko se nyní stáhlo ze scény do pozadí a kosmickým programům dominují hlavně SpaceX Elona Muska a čínské projekty, není to tak úplně pravda.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2020 | Počet zobrazení: 280
 

Prodloužení životnosti díky lineárním vedením

Trvanlivost lineárních vedení NH/NS od firmy NSK je ve srovnání s konvenčními produkty dvojnásobná. To je primární předností zvláště v těch průmyslových oborech, kde jsou klíčovým ukazatelem celkové náklady TCO. Při použití lineárních vedení NH/NS jsou požadavky na údržbu výrazně sníženy, stejně jako riziko nákladných odstávek stroje vlivem jeho předčasné poruchy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2020 | Počet zobrazení: 237
 

Rusko posiluje svou flotilu jaderných ledoborců

Do svého mateřského přístavu v Murmansku doplul první ledoborec nové třídy LK-60 (projekt 22220) nazvaný Arctica, poté, co úspěšně absolvoval nezbytné testy. Nové moderní plavidlo, které bude zařazeno do služby ve vodách Severního ledového oceánu, je největším a nejvýkonnějším svého druhu na světě a v provozu má být minimálně 40 let.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2020 | Počet zobrazení: 218
 

Recyklační víkend NTM bude on-line

Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin letos již po sedmé zve na Recyklační víkend. Vzhledem k současné situaci ovšem prostřednictvím internetu. Ve dnech 16. a 17. října 2020 bude možné nabídnout vysloužilý elektrospotřebič do sbírek muzea prostřednictvím události na Facebooku NTM.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2020 | Počet zobrazení: 259
 

Luwex posiluje v regionech. V Liberci založil divizi čistých prostor

Společnost Luwex, největší český dodavatel technického a technologického zařízení budov, posílila své regionální zastoupení, když v Liberci založila divizi Čisté prostory. Ta se zaměří na komplexní dodávky čistých prostor pro zdravotnictví, potravinářství, elektrotechnický, automobilový nebo farmaceutický průmysl.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2020 | Počet zobrazení: 232
 

Přesnější a kvalitnější těsnění díky nové technologii

Nová výrobní technologie, kterou začala při výrobě těsnění používat strojírenská firma Hennlich, je postavena na děrování materiálu. Je ideální pro měkké polotovary maximálně do tloušťky tři milimetry.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2020 | Počet zobrazení: 229
 

Dostupný zážitek z velké obrazovky

Společnost Epson představila řadu univerzálních, cenově dostupných a snadno ovladatelných projektorů, které do domácnosti přináší zážitek jako z kina. Ideální řešení pro rodinu, která hledá alternativu k tradiční televizi. Řadu tvoří modely EB-W06, EB-FH06, EB-W51, EH-TW740, EH-TW750, EH-TW5700 a EH-TW5820.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2020 | Počet zobrazení: 266
 

TCL – štíhlý design a precizní obraz

Jeden z dominantních hráčů na globálním poli výrobců televizorů, TCL Electronics, rozšiřuje svoji nabídku televizorů v produktové řadě s označením P a uvádí na český trh televizory řady P615 a P815. Předností celé produktové řady P je příznivý poměr cena/výkon.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2020 | Počet zobrazení: 220
 

WD redefinuje herní úroveň

Společnost Western Digital napomáhá hráčům počítačových her vylepšit jejich herní sestavy a počítače a adaptovat je na nové rozvíjející se platformy her nové generace. Důkazem je uvedení tří nových nastupujících produktů a ukládacích řešení v řadě WD Black.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2020 | Počet zobrazení: 212