Nejmodernější štít proti kyberútočníkům

Firma Acronis, představila nejnovější verzi svého softwaru True Image, oceňovaného produktu osobní kybernetické ochrany, která spojuje oceňované zálohování s pokročilou ochranou proti malwaru a dalším kybernetickým hrozbám.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2020 | Počet zobrazení: 158
 

Technologie dokáže předvídat dopravní nehody

Ford vyvíjí nový digitální nástroj, který by měl předvídat místa možného vzniku dopravních nehod na základě dat z automobilů a z prvků silniční infrastruktury, vybavených online připojením.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2020 | Počet zobrazení: 156
 

Jaký je rozdíl mezi protokoly NEDC a WLTP

Protokoly NEDC a WLTP mají stejný cíl: měřit u nového vozidla regulované emise znečišťujících látek (CO / HC / NOx / částice), emise CO2 a spotřebu paliva v průběhu celého cyklu, přičemž jeden protokol nahradí druhý.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2020 | Počet zobrazení: 150
 

Toyota spolupracuje s Amazonem

Obě společnosti, Toyota i Amazon Web Services, spolupracují na budování platformy služeb mobility Toyoty. Ta japonské automobilce pomůže při vývoji, implementaci a správě nové generace daty řízených služeb mobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2020 | Počet zobrazení: 144
 

Z linky sjelo již 13 mil. převodovek aktuální generace

  Česká automobilka Škoda vyrábí v Mladé Boleslavi pro koncern Volkswagen převodovky typu MQ/SQ100 a MQ200 a v závodě Vrchlabí pak přímo řazenou převodovku DQ200. Převodovky se montují nejen do modelů značky Škoda, ale i do vozů dalších značek koncernu Volkswagen.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2020 | Počet zobrazení: 179
 

Rychlá změna receptury výroby

  Společnost Siemens představuje dva nové přírůstky v portfoliu vizualizačního systému Simatic WinCC Unified. Jde o řešení Line Coordination (LCS) a Sequence (SES), která umožňují rychlou orchestraci a úpravu výrobních pořadí v oblasti řízení a sledování procesů recepturové výroby např. v potravinářském průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2020 | Počet zobrazení: 168
 

Wavin pomáhá snižovat ztráty na vodovodní síti

  Společnost Wavin, pomáhá modernizovat vodovodní sítě a přispívá tak ke snižování ztrát vody. Pravidelný monitoring stávajících páteřních rozvodů a jejich sanace s pomocí moderních materiálů s vysokou odolností a dlouhou životností umožnily za posledních 25 let snížit ztráty vody na polovinu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2020 | Počet zobrazení: 181
 

Electronica předvede nejnovější hi-tech

Vestavěné systémy a senzorové technologie: Inovační turbo 21. století – tak charakterizují pořadatele letošní ročník veletrhu electronica, který proběhne v závěru letošního roku v Mnichově.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2020 | Počet zobrazení: 191
 

Vzduchotechniku pro nemocnici dodá Luwex

Na zhruba 88 milionů korun vyjde dodávka zařízení, kterou společnost Luwex vybaví pavilon chirurgie a ARO českobudějovické nemocnice. Jeho přestavba začala loni v listopadu a potrvá do jara 2022. Jde o největší investici v historii nemocnice za zhruba miliardu korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2020 | Počet zobrazení: 202
 

Schaeffler dosáhl pozitivního operativního výsledku

V prvních šesti měsících dosahuje obrat skupiny Schaeffler 5 574 mil. eur (loni: 7 226 mil. eur). Upravený o měnové vlivy obrat v tomto období klesl o 21,8 %, zejména v souvislosti s pandemií koronaviru.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2020 | Počet zobrazení: 170