Antény pro optimální příjem DVB-T/T2 v HD

Nové venkovní aktivní antény Evolveo Jade 1 a Jade 2 jsou určeny pro optimální příjem signálu DVB-T/T2 v HD. Jsou vybaveny zesilovačem a zajišťují zisk 48 dBi. Oba typy mají i LTE/4G filtr. Antény jsou schopné přijímat nejen digitální ale i analogový signál.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2019 | Počet zobrazení: 145
 

IO-Link pro bezpečnostní světelné závory

Společnost Panasonic uvedla na trh IO-Link pro bezpečnostní světelné závory řady SF4D. Komunikační jednotka IO-Link umožňuje kontrolovat provozní stav a hodnoty nastavení bezpečnostních světelných závor SF4D. Vše probíhá vzdáleně prostřednictvím komunikace IO-Link.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 5. 2019 | Počet zobrazení: 132
 

Kbelské muzeum láká na novinky

Počátkem května se otevřelo Letecké muzeum Kbely do nové muzejní sezóny. V této již 51. sezóně čeká návštěvníky zrenovované letouny Phantom F-4, Suchoj Su-25, legendární Dakota DC-3 či první československý letoun Bohemia B-5. Nově je uspořádána i plocha věnovaná dopravním letounům.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2019 | Počet zobrazení: 148
 

Cena Gloria musaealis putovala do NTM

Národní technické muzeum získalo ve XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis nejvyšší ocenění v soutěžní kategorii Muzejní počin roku 2018. Oceněno bylo za projekt Prezidentský vlak 2018, který NTM připravilo ve spolupráci s Národním dopravcem Českými drahami a se Železnicemi Slovenské republiky k 100. výročí vzniku Československé republiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2019 | Počet zobrazení: 133
 

Nedostatek lidí a vysoká fluktuace brzdí výzkum a vývoj v ČR

I když zahraniční firmy s oblibou otvírají svá vývojová centra v Česku, naráží na nedostatek expertů. Počet absolventů českých technický škol totiž stále klesá a situaci navíc komplikuje rostoucí fluktuace, která se v oblasti IT pohybuje na úrovni 15-20 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 5. 2019 | Počet zobrazení: 141
 

První skica nového SUV pro generaci mileniálů

Kia Motors odhalila první skicu svého nového malého SUV, který bude představen letos v létě. Nový model, jehož předobrazem byla studie Kia SP Signature Concept 2019, má nabízet prostornost a schopnosti klasického SUV v kompaktním formátu.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2019 | Počet zobrazení: 158
 

Vyšší bezpečnost a lepší variabilitu nabízí nové Movano

Nový Opel Movano je modernější a uživatelsky přívětivější. Díky četným asistenčním systémům a technologiím je zajištěno bezpečnější a příjemnější užívání vozu. Zlepšila se též konektivita a infotainment, který je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2019 | Počet zobrazení: 140
 

VW oznámil jméno elektromobilu ID.

První model nové rodiny elektromobilů ID., který bude představen ve světové premiéře na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu, ponese označení ID.3. Číslice 3 má hned dva významy.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2019 | Počet zobrazení: 138
 

Co mají společného roboty a bavorské klobásy?

Odpověď je jednoduchá, společný je proces balení. Systém s roboty Kuka paletizuje plechovky bavorských klobás u firmy Fleischwerke E. Zimmermann a tím uvolňuje pracovníky firmy z namáhavé práce.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2019 | Počet zobrazení: 139
 

Technologie ABB pro větrné elektrárny

Konzorcium firem Aibel/Keppel FELS si vybralo společnost ABB pro zakázku stavby pobřežní přenosové soustavy elektrického proudu vysokého napětí (HVDC) v rámci projektu DolWin5, který má pomoci Německu v přechodu na obnovitelné zdroje energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 5. 2019 | Počet zobrazení: 145