Nová Astra v tuningové úpravě XS

Tuningoví specialisté agentury XS si vzali do parády novou Astru s plug-in hybridním pohonem. Elektrifikovaný model dostal vysoce lesklý bílý lak a kontrastní černé dekory. Unikátní Astra XS se představí během show „20 Years of XSCN“ v Berlíně, a v září na tradičním tuningovém srazu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2022 | Počet zobrazení: 285
 

Jak vytvořit stabilní Wi-Fi na zahradě?

Pro vytvoření Wi-Fi sítě na zahradě existuje několik způsobů. Můžete posunout stávající Wi-Fi router, použít Wi-Fi extender nebo více jednotek, tzv. Mesh systém. Nejvhodnějším řešením je ale použití venkovního přístupového bodu a jeho napojení na stávající Wi-Fi router pomocí UTP kabelu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2022 | Počet zobrazení: 327
 

Během letu bude možné řešit videohovory

Společnosti Inmarsat a Honeywell nastavují nové měřítko v satelitní komunikaci uvedením služby SwiftJet pro připojení za letu pro business letectví. Do komerčních služeb vstoupí v první polovině roku 2023 a bude poskytovat dosud nejvyšší rychlosti v L-pásmu.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2022 | Počet zobrazení: 349
 

Jak si vybrat nádrž na dešťovku

Cena vody rok od roku roste, ale její spotřeba je obrovská. Každý z nás spotřebuje zhruba 100 litrů vody denně a na závlahu trávníku o velikosti 200 m2 „padne“ až 850 litrů za den! Jen splachováním každý z nás spotřebuje přibližně 24 litrů denně.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2022 | Počet zobrazení: 307
 

Nové přístupové body pro široké použití

Dvě novinky v podobě bezdrátových dvoupásmových přístupových bodů (AP) představila společnost TP-Link pro chytrou domácnost. Nabízejí podporu standardu Wi-Fi 6 a jsou určeny pro využití v exteriéru a interiéru.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2022 | Počet zobrazení: 311
 

České firmy renovují africká letiště v Senegalu

Frýdeckomístecká firma Transcon Electronic Systems dokončila ve městě Saint-Louis stavební práce na jednom ze senegalských letišť, na jejichž renovaci se podílí v rámci speciálního projektu modulární stavebnice.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2022 | Počet zobrazení: 304
 

Robotici z ČVUT představili své projekty Evropě

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze hostila v polovině července zástupce pro digitální technologie ze stálých zastoupení členských zemí při EU v Bruselu. Výzkumníci z kateder kybernetiky a počítačů diplomatům z 28 členských států prezentovali špičkové robotické technologie na čtyřech pracovištích.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2022 | Počet zobrazení: 282
 

Nerecyklovatelné části autovraků nemusí do spaloven

Autovraky a jejich ekologická likvidace představuje další výzvu pro odpadové hospodářství. Jejich součástí jsou i škodlivé materiály zatěžující životní prostředí. Firma Millenium Technologies představuje inovativní řešení podporující oběhové hospodářství.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2022 | Počet zobrazení: 270
 

Vozy Peugeot, které se zapsaly do prezidentských dějin Francie

Vůz prezidenta republiky je mnohem víc než automobil. Značka Peugeot je jedním z dodavatelů Elysejského paláce již půl století, od vozu Peugeot 604, v němž jezdil 20. francouzský prezident Valéry Giscard d Estaing, po Peugeot 5008 současné hlavy státu Emmanuela Macrona.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2022 | Počet zobrazení: 272
 

Hyundai a Rolls-Royce budou spoluvytvářet e-mobilitu v letectví

Společnosti Hyundai Motor Group (HMG), jejíž součástí je značka Kia, a Rolls-Royce oznámily záměr spolupracovat na prosazování čistě elektrického pohonu a vodíkových článků na trhu vyspělých technologií letecké mobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2022 | Počet zobrazení: 269