Česko a Francie budou spolupracovat na financování projektů v jaderné energetice

Česká republika bude spolupracovat s Francií na financování společných projektů v jaderné energetice. Vyplývá to z nové dohody uzavřené mezi Technologickou agenturou ČR (TA  ČR) a Francouzskou národní výzkumnou agenturou (ANR).

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2024 | Počet zobrazení: 521
 

Obří draky jako nový zdroj energie

Toyota v Japonsku testuje využití osmimetrových draků, kteří by se v budoucnu mohli stát zdrojem energie. Členové oddělení vývoje společně s automobilovými návrháři utvořili tým projektu Mothership zaměřený právě na pouštění draků.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2024 | Počet zobrazení: 489
 

Vláda se dohaduje o výnosy z povolenek

Implementace evropské směrnice ohledně pravidel obchodování s emisními povolenkami do zákona měla proběhnout už koncem loňského roku, vláda se však zatím neshodla, jak s prostředky z povolenek naložit.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2024 | Počet zobrazení: 442
 

Nižší náklady a vyšší ziskovost

Výrobci tenkostěnných obalů se v současné době potýkají s velkými výzvami: růst cen energií a materiálů vyvíjí tlak na marže a zvyšuje nejistotu při plánování. Neustále rostoucí požadavky na recyklovatelnost navíc vyžadují složitější výrobní procesy a produkty.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2024 | Počet zobrazení: 461
 

Panasonic Industry: 20 let v Čechách a na Slovensku

Tento přední dodavatel automatizační techniky oslavuje 20 let úspěšného působení na českém a slovenském trhu. Během těchto dvou dekád dodávali širokou škálu vysoce kvalitních produktů, jako jsou senzory, servopohony a laserové popisovače, které pomáhají formovat průmyslový sektor v regionu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2024 | Počet zobrazení: 449
 

Glomex otevřel nový servis brýlí nočního vidění

Nejmodernější servisní centrum prostředků nočního vidění pro armádu i další ozbrojené síly provozuje od loňského léta ve svém pražském sídle společnost GLOMEX Military Supplies.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2024 | Počet zobrazení: 867
 

První displej integrovaný do průhledného křišťálu

Technologická firma Continental poprvé vystavila svůj Crystal Centre Display na veletrhu CES (Consumer Electronics Show) 2024. Tento prémiový displej, plně integrovaný do luxusního křišťálu, nabízí nové možnosti, jak vnést do interiéru vozu minimalistický luxus.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2024 | Počet zobrazení: 466
 

Jak ochránit napájení v domácnosti nebo malé firmě?

Mnoho malých firem vzniká postupně přechodem od podnikání v domácnosti. To znamená, že je možné spojit téma ochrany proti výpadku napájení pro domácnosti i o malé firmy. Co můžete zálohovat, aby vše fungovalo spolehlivě při nenadálých problémech s dodávkou elektrické energie?

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 1. 2024 | Počet zobrazení: 478
 

HMC vyvíjí technologii integrovaných sněhových řetězů

Zařízení umístěné uvnitř kola a pneumatiky, jehož hlavní prvky jsou vyrobeny ze slitiny s tvarovou pamětí, se po stisknutí tlačítka snadno vysune a plní funkci sněhových řetězů.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 12. 2023 | Počet zobrazení: 710
 

Muzeum Louvre ocenilo DS Automobiles

Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstavy vždy odrážely společnou filozofii, tedy spojení dědictví a modernosti při budování budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 12. 2023 | Počet zobrazení: 635