V Praze se bude diskutovat o robotech

Již 8. listopadu se prostory haly č. 40 v Holešovické tržnici, kde byla pod názvem GAME ON nedávno otevřena největší výstava o historii počítačových her, stane dějištěm další pozoruhodné akce mapující vývoj i budoucnost jiného segmentu moderní techniky a technologií - robotiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2017 | Počet zobrazení: 90
 

Hledají se noví vizionáři – šanci má každý…

Ještě dva týdny mají čeští inovátoři šanci zapojit se do projektu Vizionáři, který upozorňuje na fakt, že v ČR vzniká mnoho zajímavých nápadů, jež také mohou udávat směr světovým trendům. I letošní ročník klade za cíl představit a upozornit širokou i odbornou veřejnost na zajímavé podnikatelské počiny uplynulého roku z oblastí ICT, elektrotechniky, zdravotnictví, dopravy a mnoha dalších odvětví.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2017 | Počet zobrazení: 71
 

Diamantová ocenění pro SAP Services

Dvě významná prestižní ocenění ABSL Diamonds, udělované inovativním projektům, jež přispěly ke kultivaci oboru podnikových služeb v ČR a zvýšily standard poskytovaných služeb, firemních procesů či pracovního prostředí, získala společnost SAP Services. V kategorii Innovative Workplace za nové moderní prostory, a titul TOP odpovědná firma 2017 v kategorii Diverzita za projekt Autism@Work.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 11. 2017 | Počet zobrazení: 73
 

Bezdrátový systém blíže k chytré domácnosti

Trendem dnešní doby jsou chytré technologie a inteligentní bydlení. Každodenní péči o domácnost lze nyní svěřit technologiím, přitom pro instalaci se již nemusí přebudovat celá elektroinstalace. Základem může být bezdrátový systém.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2017 | Počet zobrazení: 110
 

Na BARTH Day dorazí i mistrovský Peugeot z Rallye Dakar

Velké lákadlo si připravili organizátoři BARTH Day, který se koná 11. listopadu na pardubickém zimním stadionu. Kromě stovky vystavených vozů různých značek bude k vidění také Peugeot 3008 DKR, francouzský závodní vůz týmu Peugeot Total, který ovládl letošní ročník Rallye Dakar. Jeho piloti s ním totiž obsadili první tři místa v kategorii automobilů. Tento speciál dorazí do Pardubic přímo z Francie.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2017 | Počet zobrazení: 83
 

Designová klávesnici Apex M750 TKL

Společnost SteelSeries uvedla na český trh mechanickou klávesnici Apex M750 TKL, která byla okleštěna o část s numerickým blokem pro dosažení kompaktního designu vhodného k snadnější přepravě mezi eSportovými turnaji.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 11. 2017 | Počet zobrazení: 76
 

Turecko bude stavět jadernou elektrárnu

Podle tureckého úřadu pro jadernou energii TAEK by mělo položení základního kamene výstavby JE proběhnout na přelomu tohoto a příštího roku. Jejich cílem je, aby první blok jaderné elektrárny, kterou staví Rosatom, zahájil provoz 29. října 2023, kdy bude Turecko slavit 100. výročí Turecké republiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2017 | Počet zobrazení: 93
 

Nová čtvrť z areálu brněnské zbrojovky

Jako první se oprav v areálu bývalé brněnské zbrojovky dočkal vysoký objekt Prospera, ze kterého vznikne administrativní centrum pro 2000 nových pracovních míst. Největší rekonstrukce začne už v zimě tohoto roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2017 | Počet zobrazení: 102
 

Decentralizovaný nástroj pro zálohu firemních dat

Po ukončení pilotního projektu uvedla společnost Altron provoz služby aCloud Backup do plného provozu. Cloudová služba je určena k zálohování firemních dat a celých virtuálních serverů ve vyhrazené infrastruktuře Altronu.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 10. 2017 | Počet zobrazení: 94
 

Toughpady pomáhají doručovat zásilky

Panasonic Computer Product Solutions nedávno podepsala smlouvu s PostNL, největší nizozemskou firmou na doručování zásilek v oblasti Beneluxu, na dodávku odolných handheldových zařízení Toughpad FZ-N1. Doručovatel zásilek si zvolil tato handheldová zařízení pro jejich rychlost skenování, dlouhou výdrž baterie a zešikmenou čtečku čárových kódů.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 10. 2017 | Počet zobrazení: 98