Edda umí odhalit výbušniny

Společnost DB Schenker vzala do týmu novou zaměstnankyni. Stala se jí sedmiletá ohařka Edda, která pomáhá na mezinárodním letišti ve Frankfurtu nad Mohanem detekovat výbušniny v zásilkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2023 | Počet zobrazení: 236
 

Dachser získal 100% podíl v Maďarsku

Na konci roku 2022 získal logistický provider Dachser zbývajících padesát procent akcií ve svých maďarských joint venture a stává se tak 100procentním vlastníkem společností Liegl & Dachser Szállítmányozási és Logisztikai Kft a Liegl & Dachser ASL Hungary Kft.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2023 | Počet zobrazení: 211
 

Terénní pneumatika run-flat pro supersport

Bridgestone byl vybrán jako exkluzivní partner pro pneumatiky nového modelu Lamborghini Huracán Sterrato. Pro první terénní supersportovní automobil na světě vybavený motorem V10 a pohonem všech kol bude Bridgestone dodávat terénní i zimní pneumatiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2023 | Počet zobrazení: 234
 

Špilberk v záři reflektorů Thorn

Brněnská dominanta, hrad Špilberk, má od konce loňského roku nové osvětlení. Nově hrad osvětluje od soumraku do úsvitu soustava efektivních a hospodárných svítidel značky Thorn, jejichž generálním dodavatelem je společnost Zumtobel.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2023 | Počet zobrazení: 219
 

Výsledky ankety Fleet Derby 2023

Po dvou letech covidových opatření získalo vyhlášení nejlepších flotilových vozů ankety Fleet Derby opět slavnostní společenský charakter. Přes osmdesát hostů včetně členů odborné poroty a zástupců automobilek se sešly v pražském hotelu Artemis.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2023 | Počet zobrazení: 214
 

Na VŠTE vyvinuli mapovou aplikaci pro města

Aplikace vyvinutá akademiky z Katedry stavebnictví Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích pro Chotěboř na Havlíčkobrodsku vyhodnocuje na základě dat z kamer dopravní situaci a poskytuje přesné, rychlé a graficky přehledně zpracované informace. Pomáhá tím řešit tamní dopravu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2023 | Počet zobrazení: 229
 

Spolehlivý teplotní alarm

Společnost Axis uvedla novou termometrickou kameru ke vzdálenému monitorování. Toto robustní zařízení z bezhalogenových materiálů je ideální k zabezpečení perimetru i ke sledování teplot na velké vzdálenosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2023 | Počet zobrazení: 193
 

Studentská formule poprvé jako hybrid

Tým Fakulty strojní ČVUT každým rokem předvádí studentskou formuli ve zdokonalené verzi. Ta loňská byla výjimečná tím, že spalovací motor je poprvé doplněn elektrickým pohonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2023 | Počet zobrazení: 196
 

Na výzkumu udržitelnosti se budou podílet vědci z celé Evropy

Honeywell zahájil nábor dalších špičkových inženýrů a vědců, z nichž většina bude sídlit v Brně, díky dvěma klíčovým projektům z oblasti udržitelnosti pro budoucí dekarbonizaci letectví v hodnotě téměř 200 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2023 | Počet zobrazení: 230
 

Škoda Auto drží třetinu českého trhu

Tuzemské zastoupení automobilky Škoda Auto zhodnotilo na tiskové konferenci prodeje za rok 2022. S ohledem na úskalí ve výrobních kapacitách považuje celkový počet 62 905 nově registrovaných vozů za odpovídající.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 2. 2023 | Počet zobrazení: 222