Nové kloubové ložisko pro potravinářství

V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, aby nepředstavovaly bezpečnostní riziko. Od roku 2019 dodává společnost igus, kterou v Česku výhradně zastupuje firma HENNLICH, speciální systém kloubových ložisek igubal Food Contact (FC).

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2023 | Počet zobrazení: 448
 

Stavba Dachser zahrnuje udržitelné technologie

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic dokončil hrubou stavbu nového překládkového skladu na své pobočce v Kladně. Vznikne tak nejmodernější a největší Dachser terminál pro zásilky s 23 000 m2 skladových a administrativních ploch a více než 90 nakládacími rampami.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2023 | Počet zobrazení: 390
 

Průmyslové vozíky KION Group budou jezdit na vlastní systém palivových článků

KION Group vyvinula a uvedla na trh vlastní 24voltový systém vodíkových palivových článků pro své průmyslové vozíky. Nová výrobní linka v Hamburku má kapacitu pro výrobu až 5000 systémů palivových článků ročně.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2023 | Počet zobrazení: 479
 

Elektrárny Les Království i Komín vyrábí elektřinu už od roku 1923

Malé vodní elektrárny Les Království a Komín, reprezentující decentralizovanou energetiku ve východočeském a jihomoravském regionu, slaví 100 let spolehlivého provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2023 | Počet zobrazení: 496
 

Prodej IBM Power serverů s procesorem Power10 v plném proudu

Na podzim roku 2021 uvedla společnost IBM na trh nový procesor Power10 s 7nm architekturou procesoru. Servery s tímto procesorem přináší nejen očekávaný nárůst výkonu, ale také velmi pokročilé I/O s rozhraním páté generace PCIe 5.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2023 | Počet zobrazení: 508
 

Vydírání ransomwarem je nejnaléhavější kybernetická hrozba pro české firmy

Acronis, lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, představil výsledky dotazování mezi svými českými zákazníky a IT partnery. Podle 57 % z nich je nejnaléhavější hrozbou v letošním roce vydírání ransomwarem. Dotazování bylo provedeno v říjnu 2023 v rámci sérii konferencí Zebra Cyber Roadshow.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2023 | Počet zobrazení: 492
 

Projekty z Brna podpoří autonomní lety

Brněnské vývojové centrum společnosti Honeywell vede dva nové výzkumné projekty programu EU SESAR 3. Jde o projekt DARWIN, který vytvoří klíčové technologie pro provoz s minimální posádkou během letu a v budoucnu jednopilotní provoz komerčních letadel, a projekt OperA, který vyvine řešení pro bezpečné začlenění strojů pokročilé letecké mobility do leteckého provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2023 | Počet zobrazení: 493
 

Dopravní informační systém LORI ušetří čas a zvýší efektivitu dispečerů

Společnost FROSTTRANS do svého provozu implementovala dopravní informační systém LORI od skupiny OLTIS Group. Firma aktuálně využívá zhruba 45 vozidel a systém „tužka – papír“ s využíváním GPS se s růstem firmy ukázal jako nedostatečný.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2023 | Počet zobrazení: 466
 

Resysta – udržitelný materiál budoucnosti – vyrábí se z odpadu, vypadá jako dřevo, ale vydrží mnohem víc…

Ve světě stavebnictví a architektury se začíná prosazovat resysta, inovativní materiál splňující nejnáročnější požadavky na udržitelnost. Základem pro jeho výrobu je odpad z potravinářského průmyslu, konkrétně slupky od rýže, které běžně nemají další využití (Foto: Resysta International).

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2023 | Počet zobrazení: 645
 

Budějovické vysoké školy zahájily společný výzkumný projekt jak na inovace ve veřejných zakázkách v oblasti Smart City

V Evropě ojedinělou metodiku a systém školení, které by zvýšily využívání inovativních řešení veřejnou správou a samosprávou v oblasti Smart City, připravují akademici českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické a Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity. Společný tříletý výzkumný projekt skončí v roce 2026.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2023 | Počet zobrazení: 477