Nákladní vozy Dachser pojedou na elektropohon

Společnost Dachser je prvním zákazníkem plně elektrického kamionu FUSO eCanter od značky Daimler. Od jara 2018 nasadí dva rozvozové vozy pro zásilky určené do centra Berlína a Stuttgartu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2018 | Počet zobrazení: 122
 

Další dvě české lokomotivy pro Italského dopravce

Italský železniční dopravce Dinazzano Po převzal v lednu další dvě české lokomotivy řady 741.7 společnosti CZ LOKO. Právě v kraji Emilia Romagna budou obě také jezdit v místních terminálech intermodální dopravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2018 | Počet zobrazení: 114
 

Modely 4MOTION se suverénní trakcí i na sněhu

Verze s pohonem všech kol (tzv. 4Motion) nabízí Volkswagen Užitkové vozy ve všech svých modelových řadách. V jejich robustní a spolehlivé konstrukci se zrcadlí více než 30leté zkušenosti značky s výrobou vozidel pro nejnáročnější provozní podmínky na sněhu, ledu nebo v terénu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2018 | Počet zobrazení: 109
 

VW loni vyrobil přes 6 milionů vozidel

Volkswagen vyrobil do konce roku 2017 přes šest milionů vozidel, čímž ustanovil nový rekord. Automobilka vyrábí ve více než 50 továrnách ve 14 zemích. Od zahájení sériové výroby modelu Brouk Typ 1 před 72 lety sjelo z montážních linek přes 150 mil. vozů Volkswagen.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2018 | Počet zobrazení: 100
 

Čína investuje do rozvoje AI

Čína připravuje výstavbu technologického parku zaměřeného na vývoj umělé inteligence a do ambiciózního projektu se chystá investovat neméně velkorysé prostředky – počítá v přepočtu s ca 45 mld. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2018 | Počet zobrazení: 106
 

Unikátní zkušební centrum VW

Volkswagen otevřel ve Wolfsburgu nové centrum WEZ (Windkanal-Effizienz-Zentrum) s aerodynamickým tunelem a dalšími pracovišti pro zvyšování hospodárnosti vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2018 | Počet zobrazení: 81
 

Dachser rozvíjí evropskou síť

Logistická společnost Dachser renovuje stávající a buduje nové pobočky své evropské sítě. Loni investovala mj. 7 mil. eur do dvou francouzských poboček. Kromě renovace nejstarší pobočky v La Verrie (poblíž Nantes), vybudovala novou pobočku v západofrancouzském městě Angers, kde vznikla překládková hala podle nejnovějších environmentálních standardů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2018 | Počet zobrazení: 92
 

Trenažéry od Brna pro britské obrněnce

Společnost Saab uzavřela subdodavatelskou smlouvu s Lockheed Martin Rotary and Mission Systems týkající se výroby virtuálního trenažéru AJAX Crew Turret Trainers.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2018 | Počet zobrazení: 89
 

České „jaderky“ vyrobily loni další rekord

Zatímco předloni produkce obou českých jaderných elektráren kvůli odstávkám klesla, nyní si mohou připsat další rekord: Dukovany a Temelín, které se na výrobě elektřiny v ČR podílí zhruba 35 %, dodaly loni do přenosové sítě přes 28 TWh elektřiny, což je o 15 % více než v roce 2016.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 1. 2018 | Počet zobrazení: 80
 

Z vězení až do oblak

Společnost Latecoere Czech Republic navázala spolupráci s Vazební věznicí Pankrác a v současné době zaměstnává čtyři odsouzené na různých pracovních pozicích, přičemž do budoucna je v plánu počet pracujících vězňů navýšit.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 1. 2018 | Počet zobrazení: 100