Soutěž o „nej“ muzejní kousek má svého výherce – a pokračuje!

Národní technické muzeum a kolektivní systém Elektrowin ocenili výherce soutěže o nejzajímavější vysloužilý spotřebič „Máte doma muzejní kousek? Věnujte jej NTM“ a vyhlásili její další ročník.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2022 | Počet zobrazení: 301
 

Engel představí špičku kompozitního průmyslu

Na veletrhu JEC World 2022, který proběhne od 3. do 5. května ve francouzské metropoli, představí rakouský výrobce zařízení pro plastikářský průmysl Engel celý hodnotový řetězec kompozitního průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2022 | Počet zobrazení: 282
 

Změny v mezinárodní paletové přepravě

Rychlost dodání a dostupnost vyváženého a dováženého zboží není samozřejmostí, navíc se muselo přijmout poměrně razantní zdražování. Covid, krize v mezinárodní dopravě, BREXIT, nedostupnost materiálů, složité celní procesy…

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2022 | Počet zobrazení: 200
 

Letenský kolotoč se opět roztočí už 11. července

Nově opravený kolotoč s renovovanými koni se poprvé roztočí na slavností akci v pondělí 11. července v den 128. výročí od jeho reinstalace a kolaudace na Letné a zároveň v roce 130. výročí jeho vzniku a první instalace na Královských Vinohradech.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2022 | Počet zobrazení: 285
 

Dako dodal brzdy na novou zubačku

Vysoké Tatry se dočkaly nových souprav na populární zubačce, trati spojující Tatranskou Štrbu a Štrbské pleso. Pět třívozových ozubnicových souprav od společnosti Stadler Rail je osazeno brzdovými komponenty od společnosti Dako-CZ.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2022 | Počet zobrazení: 233
 

Barevný obraz kamery dokonce i v noci

Společnost TP-Link představila novou bezpečnostní kameru z řady chytrých zařízení Tapo, jenž dokáže zaznamenávat čistý obraz s barevným výstupem i v nočních hodinách.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2022 | Počet zobrazení: 224
 

Drony z ČVUT mapují kostel sv. Mořice

Při restaurování kostela sv. Mořice v Olomouci pomáhají památkářům bezpilotní helikoptéry s palubní inteligencí, tzv. robotické drony skupiny Multirobotických systémů z FEL ČVUT v Praze v rámci světově unikátního projektu s názvem Dronument.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2022 | Počet zobrazení: 261
 

V Mošnově je dokončován terminál kombinované dopravy

Poptávku po skladových kapacitách na severní Moravě pomůže vyřešit právě dokončovaný terminál kombinované dopravy v logistické zóně v Mošnově. Jedním z nájemců bude společnost PST CLC, která klientům kromě dopravních a celních služeb nabídne i vyřešení jejich problémů se skladováním formou outsourcingu logistiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2022 | Počet zobrazení: 241
 

Peugeot zahajuje oficiální působnost v Pákistánu

Poprvé ve své historii startuje značka Peugeot své výrobní a obchodní aktivity na území Pákistánu společně se svým exkluzivním partnerem Lucky Motor Corporation. Peugeot se tak stává první evropskou značkou vyráběnou v Pákistánu.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2022 | Počet zobrazení: 225
 

Citroën poskytne týmu AG2R flotilu nových vozů

Značka Citroën obnoví celý vozový park týmu AG2R, jehož je spolusponzor. Novou flotilu budou nyní tvořit modely C5 Aircross Plug-in Hybrid, C5 X Plug-in Hybrid a Spacetourer.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2022 | Počet zobrazení: 234