Jungheinrich automatizuje operace pro Liebherr

Společnost Liebherr-Werke Ehingen, která s firmou Jungheinrich buduje nový centrální sklad náhradních dílů ve svém sídle v Ehingenu v Bádensku-Württembersku, chce od června 2023 zajišťovat celosvětovou distribuci náhradních dílů vlastními silami.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2020 | Počet zobrazení: 171
 

Mireo Smart pro regionální kolejovou dopravu

Společnost Siemens představila novou elektrickou trakční jednotku Mireo Smart zaměřenou na řešení typických požadavků kladených na vozidla pro regionální dopravu jako energeticky a emisně výhodnější alternativy k individuální automobilové dopravě.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 11. 2020 | Počet zobrazení: 146
 

Soutěž časopisu TechMagazín ve spolupráci se značkou Peugeot

Značka Peugeot letos slaví úctyhodných 210 let od svého vzniku a její vozy po celou historii patří k elitě nejen francouzského, ale i světového automobilového průmyslu. Jedním z nejnovějších modelů je nepřehlédnutelné SUV – model 3008.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2020 | Počet zobrazení: 331
 

Letadla na míru z Hamburku

Stejně jako nejžádanější luxusní limuzíny pocházejí z Německa, také nejlépe vybavená soukromá letadla, takzvané bizjety, pořídíte u našich západních sousedů. Přesněji v hanzovním městě Hamburk, kde ve společnosti Lufthansa Technik AG, vznikají tyto speciály.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2020 | Počet zobrazení: 1465
 

V Bratislavě testují obří trolejbus

Po říjnových testech hybridního trolejbusu Škoda 27 Tr Solaris zahájil bratislavský dopravní podnik (DPB) i zkoušky jeho polského jmenovce: jednoho z nejdelších trolejbusů. Jde o tříčlánkový 24m model Solaris Trollino 24, který do Bratislavy zapůjčila na testování polská automobilka Solaris Bus & Coach.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2020 | Počet zobrazení: 166
 

Datové schránky zažívají při pandemii boom

Využívání datových schránek v ČR rychle roste a uplynulý měsíc přinesl historický rekord. Za říjen počet zpráv rozeslaných přes datové schránky poprvé překročil hranici 10 milionů – bylo jich odesláno 10 507 108.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2020 | Počet zobrazení: 155
 

Virtuální veletrh ENGEL absolvoval úspěšnou premiéru

Pod mottem „True passion, real innovation, virtual experience“ představila v polovině října společnost ENGEL svůj první virtuální veletrh live e-xperience 2020. Podle výsledků jej organizátoři mohou oprávněně hodnotit jako úspěšný.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2020 | Počet zobrazení: 205
 

Ceny TA ČR už znají své vítěze

Technologická agentura ČR (TA ČR) předala již poosmé ocenění nejlepším projektům aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost. Mottem Dne TA ČR 2020, pořádaným letos pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka byla otázka: „Jste připraveni na budoucnost?“ a také udílení cen se neslo v duchu technologií budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2020 | Počet zobrazení: 157
 

Světový unikát míří do hornického muzea

Hornické zařízení a vybavení hlubinného dolu v bočních stěnách lomu ČSA bude sloužit i po ukončení hlubinné těžby. Rozšíří expozici hlubinného dobývání hnědého uhlí v Podkrušnohorském technickém muzeu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2020 | Počet zobrazení: 149
 

Iniciativy NSK v boji proti výrobcům padělků

Výrobce vysoce kvalitních ložisek, společnost NSK, je už dlouho obětí bezohledných výrobců padělků. Tito pirátští výrobci, klamající OEM i uživatele, se stěží sami zastaví ve svých podvodech. Firma NSK se ovšem brání řadou opatření, která tyto nemorální praktiky mají odstranit.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2020 | Počet zobrazení: 170