Sezóna mistrovství tahačů ve virtuální realitě

Letošní 24. květen se zapíše do historie FIA Mistrovství Evropy tahačů (FIA European Truck Racing Championship; ETCR) jako památný den, kdy se jeden z největších a nejzajímavějších seriálů závodů na světě přesunul ze závodního okruhu do virtuální reality.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2020 | Počet zobrazení: 147
 

Partnerství přinese větší zážitek v autech budoucnosti

Technologické společnosti Continental a Pioneer Corporation uzavřely dohodu o strategické spolupráci. Continental na základě této smlouvy integruje jednotku od společnosti Pioneer do svého vysoce výkonného počítače určeného pro palubní systému automobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2020 | Počet zobrazení: 166
 

Ruský jaderný reaktor poběží na recyklované palivo

V roce 2022 přejde 4. blok Bělojarské jaderné elektrárny s reaktorem BN-800 plně na 100% recyklované jaderné palivo. K podobné události dojde vůbec poprvé v historii ruského jaderného průmyslu a jde o zásadní krok na cestě k uzavřenému jadernému palivovému cyklu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2020 | Počet zobrazení: 151
 

Siemens bude využívat vodík pro pohon plynové turbíny

HYFLEXPOWER je první integrovaný demonstrační projekt typu power-to-X-to-power s plynovou turbínou na spalování vodíku. Bude financovaný EK jako součást programu Horizont 2020. Na realizaci se podílí konsorcium tvořené Engie Solutions, Siemens, Centrax, Arttic, Německým střediskem pro letectví a kosmonautiku (DLR) a čtyřmi evropskými univerzitami.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2020 | Počet zobrazení: 171
 

LED stěna s plochou jako garsonka

Největší LED stěny instalované v ČR a zároveň jedny z největších panelů typu LED v televizních studiích v Evropě jsou umístěny v TV stanici CNN Prima News a mají za sebou už první měsíc ostrého provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 6. 2020 | Počet zobrazení: 169
 

Nejvýkonnější notebook s tisícem miniLED

Značka ROG (Republic of Gamers), specializovaná odnož firmy Asus, zaměřená na hry a výkonné aplikace je známá unikátními modifikacemi počítačové techniky pro nejnáročnější uživatele. Její poslední novinka nevybočuje z této tradice.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 6. 2020 | Počet zobrazení: 159
 

Prázdniny opět nahrávají zlodějům

Letní měsíce každoročně nahrávají zlodějům, letos se jejich šance ještě zvyšují. Lidé jsou kvůli téměř dvouměsíčnímu uzavření hranic hladoví po dovolených v zahraničí, ale i po tuzemsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 6. 2020 | Počet zobrazení: 142
 

NTM otevřelo novou výstavu: Díl(n)a stavebního truhlářství

Národní technické muzeum připravilo v Centru stavitelského dědictví NTM Plasy od 9. června novou výstavu s tématem řemesla vonícího dřevem, které pomáhá vytvářet naše domovy a zabydlovat je.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 6. 2020 | Počet zobrazení: 149
 

DB Schenker investuje do městské letecké mobility

Německý start-up Volocopter získal pro další etapu financování, v níž shání 87 milionů eur, podporu globálního poskytovatele logistických služeb DB Schenker. Získané prostředky chce využít na certifikaci letounu VoloCity, nábor expertů a na podporu komerčního využití nákladního dronu VoloDrone.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 6. 2020 | Počet zobrazení: 144
 

Spouští již pátou solární elektrárnu

Přepravní společnost Gebrüder Weiss uvedla do provozu již pátou vlastní solární elektrárnu. Elektřinu dodává logistickému centru v rakouském městě Pöchlarn. Zařízení vyrobí přibližně 1725 MWh elektrické energie za rok.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 6. 2020 | Počet zobrazení: 138