Systém, který šetří hotelům elektřinu

Pro zákazníky přicházející častokrát vůbec poprvé do hotelového pokoje bývá nejčastějším problémem orientace ve vypínačích na světla, lampy a ostatní zařízení v pokoji. Protože vypínače nejsou popsané, běhá host po pokoji a zkouší, který je na co. Když se pak ubytuje v noci a musí řešit, kterým vypínačem vypne lampu, která mu z druhé strany pokoje svítí přímo do obličeje, je to nekomfortní.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 9. 2018 | Počet zobrazení: 92
 

MAAE rozšiřuje rezervu uranu

Mezinárodní rezerva obohaceného uranu určeného pro jadernou energetiku bude rozšířena. Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) o tom podepsala během Generální konference MAAE, která probíhá ve Vídni (17.-21. září), smlouvu se společností Techsnabexport (součást ruské korporace pro atomovou energii Rosatom).

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2018 | Počet zobrazení: 114
 

Smart City Třinec má první rychlodobíjecí stanici

Tři nové veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily, mezi nimi i první zdejší stojan pro rychlé dobití, jsou nyní k dispozici řidičům elektrických aut v Třinci. ČEZ tak navazuje na spolupráci s podbeskydským městem, kde loni stál u startu provozu největšího elektrobusového parku v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2018 | Počet zobrazení: 92
 

Bridgestone spouští nejmodernější digitální řešení pro údržbu

Integrované řešení FleetPulse, které uvádí Bridgestone na trh, používá aplikaci pro mobilní telefony, centrální webové stránky a systém pro sledování tlaku v pneumatikách TPMS. Jde o zjednodušení provozních činností ve vozovém parku, prodloužení doby provozu vozidel a snížení nákladů na jejich údržbu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2018 | Počet zobrazení: 93
 

Nový Peugeot Partner - Mezinárodní dodávka roku 2019

Novinka od Peugeotu - model Partner - získala ve středu 19. září v Hannoveru titul International Van Of The Year 2019. Toto ocenění je uznáním práce týmů značky Peugeot a jejich odměnou za úsilí vynaložené v projektu, který je jedním z pilířů strategie vývoje značky.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2018 | Počet zobrazení: 132
 

Volkswagen Užitkové vozy elektrizuje

Volkswagen Užitkové vozy elektrizuje segment lehkých užitkových automobilů ofenzivou zaměřenou na elektrickou mobilitu. Specialista na inovativní řešení dopravy vystavuje na veletrhu IAA (20. až 27. září) hned 5 nových vozidel s nulovými emisemi, jimiž buduje pevné základy elektrické mobility pro komerční využití.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2018 | Počet zobrazení: 110
 

Elektrická KONA splňuje co slibuje

V rámci demonstrační jízdy, kterou absolvoval motoristický novinář Petr Hanke, na trase z výrobního závodu Hyundai do Prahy novým modelem Hyundai KONA Electric, ujel 400 km na jedno nabití. Přitom trasa kombinovala okresní silnice, dálnice i městský provoz a vedla přes Olomouc, Vysoké Mýto a Pardubice.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 9. 2018 | Počet zobrazení: 112
 

HIWIN představí na MSV nová řešení pro Průmysl 4.0

Brněnská společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu, letos představí několik zajímavých řešení i produktů, které reagují na aktuální potřeby trhu i na nastupující období automatizace a robotizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2018 | Počet zobrazení: 116
 

Tragickým pádům mostů je možné předcházet

Stovky mostů na silnicích a dálnicích napříč Evropou jsou v havarijním stavu, u kterých hrozí zřícení. Pečovat o stárnoucí dopravní infrastrukturu a zejména dostatečně včas odhalovat rizika bývá náročné, ne však nemožné. Další inovativní řešení nedávno úspěšně otestovali specialisté na dálkový průzkum z české společnosti GISAT.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2018 | Počet zobrazení: 101
 

Auto Palace Butovice slaví jubilejních 20 let na trhu

Společnost Auto Palace Butovice oslavila dvě desítky úspěšných let na českém automobilovém trhu a připravila pro zákazníky speciální limitovanou edici vybraných modelů značky Hyundai.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2018 | Počet zobrazení: 84