Roboti, technologie a vůbec dnešní svět - trochu jinak...

Mezi dvěma desítkami vybraných titulů, jež by neměly uniknout vaši pozornosti, figuruje i publikace „S androidkou v posteli“. Kniha, kterou přinesl na trh „velký knižní čtvrtek“, je logickým pokračováním titulu „Robot na konci tunelu“, přinášející neotřelý pohled na svět kolem nás.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2019 | Počet zobrazení: 227
 

ŽDAS uzavřel další kontrakt v Rusku

Společnosti ŽĎAS se podařilo dosáhnout dalšího úspěchu na ruském trhu. V těchto dnech došlo k podpisu kontraktu na dodávku kovacího souboru v hodnotě převyšující 140 mil. korun. V jednání je i celá řada dalších projektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2019 | Počet zobrazení: 157
 

Komponenty pro JE Hanhikivi se vyrábí v Japonsku

V polovině října začala v Japonsku výroba turbosoustrojí pro jadernou elektrárnu Hanhikivi, kterou ve Finsku staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom. Společnost GE Steam Power zahájila výrobu rotoru generátoru ve svém podniku Japan Steel Works.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2019 | Počet zobrazení: 166
 

Zakřivený monitor s USB-C dokovací stanicí

Společnost MMD představila nový zakřivený 34” monitor Philips 346B1C s UltraWide VA panelem a USB-C dokovací stanicí. Tento stylový kousek je navržen pro pohodlnou a maximálně produktivní práci.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2019 | Počet zobrazení: 185
 

Acronis vylepšuje kybernetickou ochranu

Společnost Acronis, lídr v oblasti kybernetické ochrany, ohlásil tři nová řešení kybernetické ochrany – Acronis Cyber Protect, Acronis Cyber Platform a Acronis Cyber Infrastructure – která zásadně mění způsob, jakým podniky řeší moderní ochranu dat a výzvy kybernetické bezpečnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2019 | Počet zobrazení: 180
 

Pozor na fígle internetových kalkulaček

Většina dodavatelů elektřiny a plynu nabízí na svých webových stránkách kalkulačku, která vám spočítá výhodnou cenu jejich elektřiny. Jak to, že je cena na dodavatelově webu často tak výhodná?

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2019 | Počet zobrazení: 188
 

SEAT bude testovat biopalivo z odpadu

V rámci programu koncernu Volkswagen na snižování emisí CO2 uskutečňuje SEAT výzkum možného využívání biometanu jako alternativního paliva. Na financování projektu testování biopaliva, získávaného ze skládek komunálního odpadu, se bude podílet i EU.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2019 | Počet zobrazení: 164
 

Obytný Ford nabízí i online připojení

Ford Transit Custom Nugget v obytném provedení disponuje zabudovaným modemem, jehož prostřednictvím lze na palubě vytvořit Wi-Fi hotspot s vysokorychlostním připojením k internetu až pro 10 zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2019 | Počet zobrazení: 195
 

Volvo a Geely chtějí společný podnik

Společnosti Volvo Cars a Geely mají v úmyslu sloučit svou stávající výrobu spalovacích motorů do jednoho samostatného podniku, jehož smyslem by bylo založení nové globálně působící dodavatelské společnosti vyvíjející spalovací a hybridní pohonné agregáty příští generace.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2019 | Počet zobrazení: 157
 

Pneumatika zítřka

Společnost Continental představila na letošním autosalonu (IAA) komplexní technologický systém Conti C.A.R.E. pro mobilitu budoucnosti. Díky němu může řidič nebo správce vozového parku zabezpečit optimalizaci nákladů nebo snížení emisí CO2. Systém zabezpečí bez zásahu řidiče např. kontrolu hloubky dezénu, teploty pneumatik či přizpůsobení tlaku v pneumatikách.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2019 | Počet zobrazení: 193