Jak bude vypadat zasedačka budoucnosti?

Zasedací a jednací místnost je výkladní skříní firmy. Podobu zasedaček a trendy dnes zásadně ovlivňuje vývoj techniky, digitální technologie i způsob komunikace – a to uvnitř týmu i navenek. Lidé již dnes využívají internet, aplikace a sociální média k neustálé soukromé i pracovní komunikaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2018 | Počet zobrazení: 92
 

Benzina zaměstnala robota

Benzina, odštěpný závod Unipetrolu, představila možnosti bezkontaktní platby za tankování přímo u výdejních stojanů. Stalo se tak na čerpací stanici v pražské Argentinské ulici. Zákazníkům to sděloval mluvící robot Pepper.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 11. 2018 | Počet zobrazení: 99
 

Prediktivní plánování údržby s novými moduly isense

Průmysl 4.0? To je hračka! Minimálně s produktovou řadou isense společnosti igus, kterou v Česku výhradně zastupuje strojírenská firma Hennlich. Díky těmto zařízením není zvýšení doby provozuschopnosti výrobního závodu při nízkých nákladech nic složitého.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 11. 2018 | Počet zobrazení: 85
 

Na e-Salonu se prezentovala rychlonabíjecí stanice 150 kW

Společnost Siemens představila na veletrhu e-Salon nabíjecí stanici s výkonem 150 kW, která dokáže dobít elektromobil za 10 minut a zvýšit jeho dojezdovou vzdálenost o 100 km. Jde o novou vlajkovou loď výrobce.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 11. 2018 | Počet zobrazení: 88
 

Chytrá aplikace Globus šetří zákazníkům čas

Poté, co už před pěti lety zavedl obchodní řetězec Globus jako první ve své branži technologii Scan&Go, představil nyní další technologickou novinku, která je součástí mnohem komplexnější služby, tentokrát z mobilního prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2018 | Počet zobrazení: 131
 

Dobíječky pro elektromobily mohou přijet za nimi

Škoda Auto DigiLab ve spolupráci se společnosti Pražská energetika a s logistickým startupem DoDo spustily pilotní fázi nového projektu mobilních nabíjecích stanic pro elektromobily. Projekt s označením E-Mona má za cíl usnadnit řidičům přechod k elektromobilitě.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2018 | Počet zobrazení: 106
 

Nejodpovědnějšími českými firmami jsou letos Škoda Auto a Hennlich

TOP Odpovědnou velkou firmou se letos stala Škoda Auto, ocenění TOP Odpovědná malá firma získala litoměřická strojírenská firma Hennlich. Vítěze ocenění, které již 15 let uděluje nezisková organizace Byznys pro společnost, mapující české prostředí udržitelného a odpovědného podnikání, letos vybíraly z 75 firem více než čtyři desítky nezávislých odborníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2018 | Počet zobrazení: 99
 

Gripen E létá s raketou Meteor

Společnost Saab v říjnu úspěšně dokončila první zkušební let stíhačky Gripen E nesoucí raketu Meteor typu vzduch-vzduch používanou mimo vizuální kontakt s protivníkem (BVRAAM).

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2018 | Počet zobrazení: 129
 

VX-Tractor nabízí maximální trakci

Společnost Bridgestone uvádí na trh ultravýkonnou zemědělskou pneumatiku VX-Tractor, která disponuje vysokou trakcí a vychází vstříc požadavkům uživatelů na delší životnost při provozu na silnicích. Svými vyspělými technologiemi stanovuje zcela nová měřítka v oblasti provozních vlastností, včetně vyšší nosnosti při zachování dlouhé životnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2018 | Počet zobrazení: 111
 

Chytré 4K televizory lze ovládat hlasem

Společnost Panasonic představila novou aktualizaci firmware pro chytré televize s rozlišením 4K na evropském trhu. Jejich majitelé mohou nyní využít podpory systémů Google Assistant a Amazon Alexa a pro různé funkce použít hlasové příkazy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2018 | Počet zobrazení: 105