asseco Aimtec murr

Swietelsky dokončil úpravy hal Rohde & Schwarz

Po necelém roce dokončila společnost Swietelsky stavební úpravy tří průmyslových hal Rohde & Schwarz ve Vimperku, v nichž se vyrábí měřicí a vysílací technika. Po těchto úpravách haly M1, M3 a M4 lépe vyhovují potřebám firmy, která patří mezi největší zaměstnavatele na jihu Čech.

 
Inovace a neustálé zlepšování jsou součástí firemní kultury Rohde & Schwarz. Nově upravené prostory vyhovují jak aktuálním potřebám, tak blízké vizi dalších let firmy.

Přibyly nové kancelářské i výrobní prostory, hala M4 byla rozšířena ocelovou přístavbou o nové nakládací prostory. Budoucí větší počet pracovníků a s tím spojené nároky na bezpečnost si vyžádaly také vybudování nového únikového schodiště s lávkou na západní fasádě.

„Součástí stavebních úprav bylo i vytvoření speciálních čistých prostor pro část elektrovýroby, kde se lidé pohybují pouze ve speciálním oblečení. To si vyžádalo i specifické nároky na technologii odvětrání a stavební detaily konstrukcí,“ říká Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby Jih Swietelsky stavební, která náročnou přestavbu, probíhající bez omezení výroby, zahájila loni v květnu.Vimperský Rohde & Schwarz působí na trhu od roku 2001 a s více než 950 zaměstnanci se zaměřuje na vývoj a výrobu špičkových měřicích a vysílacích přístrojů, jako jsou osciloskopy, signální generátory nebo spektrální analyzátory.

Výrobou pokrývá třetinu celkové produkce mateřského technologického koncernu Rohde & Schwarz. Ten má centrálu v Mnichově, prodejní a servisní síť ve více než 80 zemích a obrat zhruba tři miliardy eur. Koncern patří mezi lídry v oblasti měřicí, vysílací a mediální techniky, kybernetické bezpečnosti, zabezpečené komunikace a monitorování a testování sítí.

V nových halách se i nadále budou věnovat vývoji a výrobě špičkových přístrojů z oblasti techniky a elektrotechniky. Novinkou ve vimperském závodě byly čisté prostory, důležité pro výrobu a měření vysokofrekvenčních kabelů.
 
Publikováno: 3. 6. 2024 | Počet přečtení: 356