Siemens zmodernizuje londýnské metro. Podílet se budou i Češi

Invaze na britské ostrovy, o níž se Německo marně snažilo během války, se nyní podařila v dobách mírových - brexit nebrexit - společnosti Siemens. Její divize Mobility dodá téměř stovku vagonů pro londýnské metro v rámci největší zakázky, kterou kdy firma ve Velké Británii získala.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 12. 2018 | Počet zobrazení: 91
 

Tažná trať HIWIN v Českém metrologickém institutu

Společnost HIWIN ve spolupráci s Českým metrologickým institutem realizovala unikátní zařízení pro nízké rychlosti proudění pro kalibraci anemometrů (přístrojů pro měření rychlosti proudění vzduchu). Klíčem k řešení bylo garantovat stálost rychlosti při relativně pomalém pohybu od 50 mm/s (až do 500 mm/s) s odchylkou maximálně 0,5 %.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2018 | Počet zobrazení: 72
 

ABB rozšiřuje své portfolio transformátorů

Společnost ABB na akci ABB Customer World v čínském městě Sia-men uvedla na trh světově první suchý (bezolejový) digitální transformátor, nazvaný ABB Ability TXpert Dry, a další inovativní řešení TXpand.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2018 | Počet zobrazení: 89
 

Co byste měli udělat, když ztratíte klíče

Každému se někdy stane, že nemůže najít klíče a pak zjistí, že je ztratil. Co dělat v takovém případě? „Rozhodně není radno takovou situaci podceňovat," říká Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení ze společnosti Next.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 12. 2018 | Počet zobrazení: 70
 

DKV zjednodušuje platby mýta v Pobaltí

Poskytovatel služeb pro dopravce, DKV Euro Service, zjednodušil platby mýta v Pobaltí. Nově umožňuje online objednávky elektronických vinět pro Estonsko, Lotyšsko a Litvu prostřednictvím internetového portálu A-Toll. K dispozici je také aplikace pro chytré telefony.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2018 | Počet zobrazení: 81
 

Epson vyhlásil první ročník robotické soutěže

Do 15. prosince je možné přihlásit se do historicky první soutěže firmy Epson o roboty řady T. Na vítěze čekají tři roboti řady Epson T/VT, kteří mohou pomoci v implementaci jejich aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2018 | Počet zobrazení: 76
 

Banky se chystají na rychlé platby

I když datum 28. listopadu nebude zřejmě nikdy figurovat na seznamu dnů významných pro naši historii, to z letošního roku stojí za pozornost. Nenápadně, ve stínu běžných denních událostí jejichž prezentací nás dennodenně zahrnují média, proběhla tento den malá bankovní revoluce: Historicky první okamžitá platba mezi dvěma českými bankami.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2018 | Počet zobrazení: 76
 

Kärcher otevřel v ČR své nové sídlo

Výrobce čisticí techniky, firma Kärcher, otevřela v Modleticích u Prahy své nové sídlo v České republice. Do vybudování sídla investovala 140 milionů Kč. V příštím roce by se mělo otevřít také moderní mycí centrum s inovativní mycí linkou a samoobslužným mytím a vysáváním.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 11. 2018 | Počet zobrazení: 169
 

Flexibilní kabely pro sedmou osu robotů Fanuc

Pro efektivnější využití průmyslových robotů se ve velkých výrobních halách používá sedmá osa pro pohyb po přímce. Aby byl zajištěn bezpečný přívod energií podél osy od rozvaděče k robotu, rozšířila firma igus produktovou řadu kabelů pro roboty o dva typy hybridních kabelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 11. 2018 | Počet zobrazení: 74
 

Fersa Bearings získala NKE Austria

Španělská společnost Fersa Bearings oficiálně dokončila akvizici rakouské společnosti NKE Austria. Již v roce 2016 získala 49 % akcií NKE. S nákupem zbývajících 51 % je rakouská společnost nyní 100 % vlastněna společností Fersa.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 11. 2018 | Počet zobrazení: 69