UNICEF ČR zlepšuje zabezpečení sítě

Společnost GFI Software oznámila, že UNICEF ČR, český národní výbor světové humanitární organizace, přejde na nový licenční model GFI Unlimited, který ji umožní pokrýt veškeré potřeby zabezpečení svého IT prostředí. Jde zejména o antispamové řešení, automatizovaný patch management a správu koncových bodů.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 10. 2018 | Počet zobrazení: 62
 

FORMETAL vychází vstříc malým průmyslovým provozům

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představila společnost Formetal ve své expozici několik zajímavých řešení, např. CNC hydraulický ohraňovací lis AD-R 2060, zakružovačky DAVI Promau nebo excentrický lis.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 10. 2018 | Počet zobrazení: 84
 

Na MSV se ŽĎASu dařilo - dojednal nové zakázky

Letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) byl pro akciovou společnost ŽĎAS úspěšný. Podařilo se jí mj. uzavřít nové zakázky za desítky milionů korun s dlouholetým zákazníkem, slovenskou společností Železiarne Podbrezová.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 10. 2018 | Počet zobrazení: 70
 

Rusko a Indie budou spolupracovat na výstavbě nových jaderných bloků

Během Rusko-indického summitu byl v Novém Dillí 5. října podepsán dokument s názvem Akční plán prioritizace a realizace spolupráce v oblasti jaderné energetiky, který vyjadřuje spolupráci Ruska a Indie na nových projektech v oblasti jaderné energetiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 10. 2018 | Počet zobrazení: 70
 

Unikátní mechanizmus skládání křídel z brněnské VUT

Studenti Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně zvítězili v mezinárodní soutěži New Flying Competition, jejímž úkolem bylo navrhnout a zkonstruovat model dopravního letounu, který bude schopen automaticky zredukovat rozpětí křídel tak, aby po přistání na letišti zabíral co nejméně místa.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2018 | Počet zobrazení: 96
 

Na kabelech záleží!

Propojovací kabely jsou důležitým prvkem přenosu dat nebo jiného signálu, proto společnost EVOLVEO přichází s certifikovaným kabelem ve specifikaci HDMI 2.0 resp. 2.0b pod označením XXTremeCord v délkách 2, 3, 5 a 10 metrů. Kvalita kabelů je podpořena zlacenými konektory z 24karátového zlata, trojnásobným stíněním a nylonovým opletením pro zvýšení odolnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2018 | Počet zobrazení: 82
 

Cloud strmě poroste, kromě firem jej táhne i IoT

Provoz v cloudu má do roku 2019 vzrůst čtyřikrát oproti stávajícímu stavu. Stoupá firemní využití, kdy jsou cloudové aplikace využívány nejen pro správu či sdílení dokumentů a dat, ale také firemní komunikaci, vedení účetnictví atp.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 10. 2018 | Počet zobrazení: 79
 

Nová reportážní HDR kamera

Společnost Panasonic přichází s novou reportážní kamerou AJ-PX5100 , která nabízí lepší konektivitu, ovladatelnost a kvalitu obrazu. Jde o kameru na rameno řady P2HD s B4 bajonetem, která je evolucí úspěšné řady PX5000. Díky široké nabídce možností záznamu a výjimečné kvalitě obrazu je určena pro zpravodajství, dokumenty, high-end firemní a sportovní produkci.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2018 | Počet zobrazení: 78
 

Speciální rohové kamery nemají mrtvý úhel

Společnost Axis Communications představila dva modely speciálních kamer určených pro instalaci do rohu, které mají konstrukční prvky navržené s ohledem na úzce vymezené instalace. Kamery s rozlišením 3 MP jsou navržené pro optimální záběr z rohu do rohu a mohou pokrýt rozsah až 130° vodorovně a 95° svisle, bez mrtvých úhlů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2018 | Počet zobrazení: 80
 

Chytré ovládání

Dnes už se nedivíme inteligentnímu osvětlení, otevírání dveří, řízení klimatizace ani systémům pro rezervace zasedacích místností. Co je však nejednotné, je ovládání, které může být někdy tak složité, že nás to odradí od těchto zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2018 | Počet zobrazení: 86