Nejlehčí notebook na světě s 13,3” displejem

Dynabook představil zatím nejlehčí přenosný počítač na světě s procesory Intel 10. gen – Portégé X30L-G. Notebook s hmotností pouhých 870 g byl speciálně navržen pro uživatele s nejvyššími nároky na mobilitu. Přesto splňuje vysoké standardy konektivity, výkonu, bezpečnosti i uživatelského komfortu. K dispozici bude od poloviny února.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 1. 2020 | Počet zobrazení: 105
 

Nová generace herních SSD disků

Společnost Seagate Technology oznámila rozšíření své nabídky externích zařízení o vysoce výkonná úložiště FireCuda Gaming SSD a BarraCuda Fast SSD určená především pro hráče.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2020 | Počet zobrazení: 150
 

Unikátní výzkum na produkci teplotně odolných odlitků

Slévárna Kovosvit MAS Foundry se zapojila spolu s Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích do výzkumného projektu, jehož cílem je zahájení výroby odlitků určených do extrémních podmínek.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2020 | Počet zobrazení: 131
 

Elektronický obchod pro technickou dokumentaci JE

Koncern Rosenergoatom oficiálně zahájil provoz unikátní digitální služby, tzv. Elektronického obchodu s technickou dokumentací. Dosud obchod pracoval v testovacím režimu, který trval několik měsíců.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2020 | Počet zobrazení: 134
 

Pozvánka: Moderní obrábění v Kuřimi

Společnost Iscar ČR provádí tradičně ve spolupráci se strojírenskými firmami působícími na českém trhu nebo technickými univerzitami několik technických seminářů ročně. Ten nejbližší je připraven už na začátek února.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2020 | Počet zobrazení: 147
 

Svorky pro přívody energií k ramenu kobota

Nová univerzální svorka pro energetické řetězy disponuje flexibilním tvarem, který se přizpůsobí jakémukoliv tvaru a velikosti ramene kolaborativního robota.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2020 | Počet zobrazení: 112
 

Skupina PSA a FCA se dohodly na sloučení

Fiat Chrysler Automobiles NV („FCA“) a Peugeot SA („skupina PSA“) podepsaly závaznou dohodu o fúzi svých aktivit. Ve vzniklé společnosti bude každá ze stran vlastnit 50 % akcií. Vznikne tak čtvrtý největší výrobce automobilů z hlediska objemu a třetí největší z hlediska obratu.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2020 | Počet zobrazení: 100
 

Slyšeli jste již roboty hrát koledy?

V netradiční vánoční expozici newyorského obchodního domu Bloomingdale roboty zdobí stromečky a baví zákazníky vánočními koledami a karaoke, zatímco malý kobot YuMi připravuje pro hosty kávu Nespresso.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2019 | Počet zobrazení: 220
 

Ohebný Galaxy Fold už je v Česku

Druhý prosincový týden dorazil na český trh první telefon s ohebným displejem – Samsung Galaxy Fold a můžete si tak o něj zažádat pod stromeček. Tedy jen pokud jste byli opravdu móóóc hodní (anebo váš Ježíšek vlastní bezednou kreditku)…

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2019 | Počet zobrazení: 213
 

Autonomní robot záchranář získal nejlepší hodnocení

Schopnost pohybovat se autonomně v neznámém stísněném prostředí a vytvořit jeho podrobnou mapu. To je role 6nohého robota záchranáře, jehož „mozek“ navrhl a otestoval diplomant Jan Bayer z pražské Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2019 | Počet zobrazení: 192