Volvo přechází na elektřinu

Výrobce automobilů Volvo oznámil, že každé nové Volvo představené od roku 2019 bude vybaveno elektromotorem, čímž začne konec etapy výroby vozidel vybavených pouze motory s vnitřním spalováním (ICE). Jádrem budoucího byznysu se stane elektrifikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2017 | Počet zobrazení: 62
 

Bezpečnost jako priorita

Navštívené objekty vysoce ocenili představitelé Mezinárodní agentury pro jadernou energii (MAGATE). „Měli jsme možnost seznámit se s tím, jak jsou v Rusku využívány dokumenty, rozpracované po linii MAGATE, konkrétně z hlediska jejich inovací, které jsou aplikovány na ruské jaderné technologie,“ oznámil novinářům výsledky kontrolní návštěvy předseda rady řídící MAAE Teobogo Seokolo.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2017 | Počet zobrazení: 62
 

Projekt E-safari podporuje elektromobilitu

ZOO Dvůr Králové společně s automobilkou Nissan představily nový projekt s názvem E-safari, který má podpořit využívání elektromobilů místo klasických aut. Od 18. července si můžou návštěvníci zapůjčit v zoo elektromobil Leaf a projet s ním safari. A ti, kteří dorazí ve svém vlastním elektroautě, mohou do safari za poloviční cenu.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 7. 2017 | Počet zobrazení: 52
 

Zvonařský den s žehnáním nového zvonu

V sobotu 22. července se NTM se svým Centrem stavitelského dědictví připojuje k Letnímu baroknímu festivalu Plzeňského kraje dnem věnovaným zvonům a zvonařství. Návštěvníkům se otevřou prostory Dvora stavebních řemesel, budou se moci setkat s českým zvonařem Petrem Rudolfem Manouškem a vyzkoušet si řadu řemeslných činností. Vrcholem programu bude žehnání nového zvonu, který podle barokní předlohy odlil mistr zvonař. Zvon požehná plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2017 | Počet zobrazení: 57
 

Výzkumníci z ÚK VUT získali ocenění za nejlepší publikaci v tribologii

Velký mezinárodní úspěch zaznamenali profesoři Martin Hartl a Ivan Křupka a doktor Petr Šperka z Ústavu konstruování Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Za svoji vědeckou práci Experimental Study of Roughness Effect in a Rolling-Sliding EHL Contact. Part I: Roughness Deformation získali pamětní medaili Alfreda E. Hunta za nejvýznamnější publikaci roku v oblasti tribologie.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2017 | Počet zobrazení: 56
 

Yumi budou vyrábět zásuvky společně s lidmi

Na nové výrobní lince v závodě na elektrotechnické výrobky v Ede v Nizozemsku, bude společnost ABB instalovat tři roboty YuMi. Budou pomáhat při montáži součástí nových elektroinstalačních krabic HW52-F.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 7. 2017 | Počet zobrazení: 58
 

OBSE zamítla návrh na pozastavení výstavby Běloruské JE

Parlamentní shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (PS OBSE) zamítlo rezoluci navrženou Litvou, která dlouhodobě protestuje proti výstavbě Běloruské JE, která vzniká asi 20 km od jejích hranic a zhruba 50 km od jejího hlavního města Vilniusu.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2017 | Počet zobrazení: 60
 

Automatický tlakový kalibrátor zvyšuje přesnost

Nový přenosný automatický tlakový kalibrátor Fluke 729 byl navržen speciálně pro procesní techniky. Zjednodušuje jim postup kalibrace tlaku a poskytuje rychlejší a přesnější výsledky měření. Kalibrace tlaku je časově náročným úkolem, díky novému kalibrátoru s elektrickým čerpadlem je práce usnadněna. Čerpadlo zajišťuje automatické vytváření a regulaci tlaku.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2017 | Počet zobrazení: 66
 

Pražské elektrobusy najely 60 000 km

České elektrobusy SOR dnes pokořili hranici 60 000 naježděných kilometrů. Jsou provozované na trase pravidelné pražské linky BB1 a BB2 mezi areálem BB Centrum a stanicí metra Budějovická. Dosud přepravily téměř 800 000 pasažérů.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2017 | Počet zobrazení: 51
 

Dvě ceny pro Peugeot

Peugeot byl v Essenu počátkem července oceněn cenou Red Dot Product za dvě realizace. První byla za design exteriéru a interiéru nového SUV Peugeot 3008 a rovněž za elektrokoloběžku e-Kick pro městskou mobilitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 7. 2017 | Počet zobrazení: 50