Facelift H-1 s novou výbavou

Automobilka Hyundai přišla s modernizovanou řadou víceúčelových modelů H-1. Změnil se design a byla rozšířena komfortní výbava. Řada modelů H-1 Tour nyní splňuje i emisní normu Euro 6c.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2018 | Počet zobrazení: 57
 

… a možná přijde i Jágr

V prvním květovém týdnu se do Brna sjede více než 50 nejúspěšnějších profesionálů z českého byznysu, aby se ve dnech 3.-5. května na již třetím ročníku konference Glorious podělili o své zkušenosti a inspirovali mladou generaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2018 | Počet zobrazení: 82
 

Litomyšl - hlavní město současné české architektury

Národní technické muzeum otevírá výstavu Davida Vávry a Petra Volfa „Litomyšl - hlavní město současné české architektury“. Výstava představuje Litomyšl jako jedno z klíčových center soudobé české architektury a je rozdělena do tří částí „Veřejný prostor, Rekonstrukce a Novostavby“. Vznikla ve spolupráci s městem Litomyšl a Regionálním muzeum v Litomyšli.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2018 | Počet zobrazení: 54
 

Dny teplárenství a energetiky se blíží...

Kongresové, výstavní a konferenční centrum Aldis v Hradci Králové bude i letos dějištěm už 24. ročníku konference Dny teplárenství a energetiky. Letošní ročník je nabitý aktuálními tématy řešícími novinky z legislativy, technologie a ekologie. Mezinárodní akci pořádá Teplárenské sdružení ČR ve dnech 24. a 25. dubna.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2018 | Počet zobrazení: 67
 

Mazak představí chytrou továrnu iSMART Factory

Ve dnech 24. a 25. dubna se v Technologickém centru společnosti Mazak v Jažlovicích u Prahy představí koncept japonského výrobce obráběcích strojů pro novou průmyslovou éru. A také nový ředitel českého zastoupení této značky. Zájemci se mohou registrovat na: www.mazakeu.cz nebo na emailu: vkvetenska@mazak-ce.cz

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2018 | Počet zobrazení: 71
 

Optický senzor pro detekci deformací

Nový ARAMIS SRX je 3D měřicí senzor pracující na principu digitální korelace obrazů pro dynamické vyhodnocování 3D souřadnic, 3D posunutí a deformace na povrchu dílů. Díky kombinaci vysokého rozlišení a velké rychlosti je dokonale uzpůsoben pro náročné aplikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2018 | Počet zobrazení: 62
 

Úspěch vozíků RX

V téměř 100leté historii hamburské společnost STILL se uskutečnilo předání 200 tisícového vysokozdvižného vozíku velmi žádané konstrukční řady RX. Tato populární oranžovo-stříbrná řada RX je vlajkovou lodí STILL. 200tisícový model RX 20 si převzali zástupci rodinné firmy Ulmer Seifert Logistics Group.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 4. 2018 | Počet zobrazení: 65
 

SOLID67 - změna protokolu v mžiku

Nové kompaktní I/O moduly společnosti Murrelektronik SOLID67 usnadňují instalace v prostoru zařízení a jsou velmi atraktivní pro aplikace se senzory a akčními členy IO-Link. Ihned poskytují osm IO-Link portů v bezprostřední blízkosti procesu, dokonale však do systému začleňují také klasické IOs.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2018 | Počet zobrazení: 70
 

Continental v Brandýse hledá „šéfa“ kobotů

Společnost Continental Automotive Czech Republic zavádí ve svém závodě v Brandýse nad Labem další sadu kolaborativních robotů. K pěti už fungujícím, tzv. kobotům, kteří ve výrobě se zaměstnanci spolupracují, se přidává dalších pět nových. S jejich intenzivním zaváděním firma počítá i v dalších letech.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2018 | Počet zobrazení: 64
 

Evropský jaderný výzkum se zefektivňuje

Ve dnech 10. - 12. dubna zasedá v Praze výkonný výbor mezinárodní nezisková asociace NUGENIA, který již šest let plní roli koordinátora projektů vzájemné spolupráce a součinnosti výzkumných center nukleárních organizací mezi sebou i jejich spolupráce s průmyslovou sférou.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2018 | Počet zobrazení: 58