VW Crafter slouží v Cimrmanových službách

Již šestým rokem podporuje Volkswagen Užitkové vozy legendární Divadlo Járy Cimrmana. Model Crafter zabezpečuje spolehlivou přepravu kulis i dalšího technického vybavení na pravidelná výjezdní představení do regionů po celé České republice (foto: Volkswagen Užitkové vozy).

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2024 | Počet zobrazení: 318
 

Nové mikropřevody jsou jemné jako lidský vlas

Díky velmi drobným zubům jsou mikropřevodovky vhodné pro velmi přesné aplikace v malých zástavbových prostorech. Ať už jde o mikropohony, mikroskopy nebo přesné strojírenství.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2024 | Počet zobrazení: 365
 

Úspěšné využití PDU jednotek CP pro ovládání napájení kamerového systému

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) čelil výzvě efektivně řídit a monitorovat kamerový systém v pražském metru. S cílem optimalizovat řízení kamerového systému a omezit nutnost fyzického zásahu pracovníků na místě v případě výpadku, se rozhodl implementovat PDU jednotky od společnosti CyberPower (Titulní foto: Pixabay).

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2024 | Počet zobrazení: 331
 

CUPRA Garage jako vstup do exkluzivního světa značky

CUPRA získává nové zákazníky jako nezávislá značka již 6 let a rok 2023 uzavřela s rekordními globálními prodeji. Nedávno otevřela další exkluzivní showroom CUPRA Garage v ČR ve Znojmě u autorizovaného prodejce značky Libora Suchého.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2024 | Počet zobrazení: 276
 

Vývoj generátoru vodíku s extrémním výkonem

Toyota začala pracovat na vývoji ekologického generátoru vodíku, který bude schopný vyrábět až 100 kg tohoto paliva za hodinu, což je dvanáctkrát víc než doposud.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 2. 2024 | Počet zobrazení: 444
 

Kultovní červeň u Mazdy

Mazda Motor Corporation vyvinula pomocí vlastní lakýrnické technologie Takuminuri další speciální barvu: Artisan Red Premium. Automobilka ji coby prémiovou variantu pro některé modely současné řady představila loni, pořídit si ji mohli zájemci o limitovanou sérii k 20. výročí modelu Mazda6.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 2. 2024 | Počet zobrazení: 359
 

Panasonic Corvina Cloud – vzdálená správa automatizační techniky

Jedná se o bezpečné cloudové řešení, které využívá nejmodernější technologie jako Open VPN a SSL. Je jako věčně bdělý ochránce v digitálním světě, díky kterému lze snadno a efektivně vzdáleně spravovat a monitorovat průmyslové zařízení a systémy.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 2. 2024 | Počet zobrazení: 365
 

Resysta se zabydluje už i v Česku

Inovativní materiál resysta, který se vyrábí ze slupek z rýže, je stoprocentně recyklovatelný. Desky UPB z tohoto materiálu nabízejí neobvyklou výdrž.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2024 | Počet zobrazení: 372
 

Víte, které barvy aut bourají nejčastěji?

Z nejnovějšího výzkumu společnosti carVertical, která se zabývá zpracováním dat z automobilového průmyslu, vyplývá, že existuje velká pravděpodobnost nabourání vozidla podle jeho barvy.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2024 | Počet zobrazení: 547
 

V Lidlu dobijete už i přes aplikaci

Společnost Lidl představuje novou službu pro zákazníky s elektromobily. Nyní je možné dobíjet elektromobily přes aplikaci Lidl Plus u všech 69 dobíjecích stanicích řetězce. Ceny začínají na 5,90 Kč/kWh.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2024 | Počet zobrazení: 415