Robot ročně naplánuje desítky tisíc pohovorů

V pražském centru podnikových a inovačních služeb SAP Services naplánuje robot Alex letos 90 tisíc pohovorů s uchazeči o práci ve společnosti SAP po celém světě. Nemalá část uchazečů si přitom ani nevšimne, že komunikuje s umělou inteligencí.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 4. 2022 | Počet zobrazení: 237
 

Nejlehčí multižánrové myši

Společnost SteelSeries rozšířila portfolio perforovaných lehkých myší Aerox o modely Aerox 5, Aerox 5 Wireless a Aerox 9 Wireless. Novinky spojují ultralehký design s přizpůsobitelnými tlačítky a poskytují hráčům rychlost, přesnost a flexibilitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2022 | Počet zobrazení: 171
 

Accenture Technology Vision 2022 – čtyři klíčové trendy

Propojení fyzického a virtuálního světa je stále užší. Vzniká další generace internetu a Metaverse Continuum, která bude hnacím motorem nové vlny digitální transformace. Těmto trendům musí firmy věnovat pozornost, aby udržely krok a předstihly konkurenci.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2022 | Počet zobrazení: 175
 

Studenti FEL ČVUT dostali unikátní výukový nástroj

Pedagogové katedry řídicí techniky FEL ČVUT vyvinuli a poskytli studentům sety domácí robotické laboratoře. Díky speciálnímu výukovému robotu tak dnes lze náročný předmět Automatické řízení zahrnující přednášky, cvičení i laboratoře, studovat zcela distančně.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2022 | Počet zobrazení: 206
 

Jak se liší pohled zaměstnanců a zaměstnavatelů na benefity?

Dorovnání platu v nemoci, příspěvek na dovolenou a příspěvek na dopravu do zaměstnání. To je trojice benefitů, u nichž se nabídka ze strany firem nejvýrazněji míjí s poptávkou zaměstnanců (Foto: Sodexo Benefity)

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2022 | Počet zobrazení: 194
 

FS a FEL ČVUT uspořádaly společný kariérní veletrh

Po absolventech informatických, elektrotechnických a strojařských oborů z ČVUT je na trhu práce enormní poptávka. Fakulta strojní (FS) ČVUT a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze spojily letos své síly a připravily ve společné režii akci Kariérní dny, která vychází vstříc úsilí průmyslových firem najít nové schopné, technicky vzdělané lidi z řad studentů technických škol.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2022 | Počet zobrazení: 167
 

NTM zve na klenoty čs. motorismu

Na sobotu 23. dubna 2022 připravilo Národní technické muzeum v Praze pro návštěvníky zajímavý program s názvem Technika ožívá. V jeho rámci ožijí unikátní dopravní skvosty z muzejních sbírek.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2022 | Počet zobrazení: 197
 

Spotřeba tepla loni v Česku meziročně rostla

Ceny energií neustále rostou. Hledají se nová úsporná řešení, ale spotřeba tepla loni meziročně stoupla. Vyplývá to z informací Teplárenského sdružení ČR. V těchto dnech přichází domácnostem roční vyúčtování spotřeby tepla a teplé vody za rok 2021. Mírný nárůst má na svědomí hlavně chladnější počasí a uvolnění pandemických omezení.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2022 | Počet zobrazení: 195
 

BASF: Plán zemědělských inovací na příští dekádu

Společnost BASF oznámila svůj desetiletý výhled pro oblast zemědělských inovací, jehož cílem je podpořit bezpečnost výroby potravin, efektivní a šetrnou produkci klíčových plodin a minimalizovat vliv zemědělství na klima a životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2022 | Počet zobrazení: 194
 

Revoluce v průzkumu vesmíru

Poskytovatel komerčních vesmírných letů Sierra Space využil softwarové portfolio Xcelerator společnosti Siemens jako základ pro svůj program digitálního projektování nové generace.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2022 | Počet zobrazení: 208