Vývojářem se může stát každý

Společnost SAP představila na listopadové celosvětové konferenci SAP TechEd nové produkty a služby, které umožní urychlit digitální transformaci podniků. Využít je mohou jak profesionální vývojáři, tak i uživatelé se zájmem o informační technologie a vývoj softwaru.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 11. 2021 | Počet zobrazení: 127
 

Pivovar optimalizuje výrobu

Belgická pivovarnická skupina Duvel Moortgat zvolila pro podporu svých výrobních procesů řešení Infor Production Scheduling. Aplikace bude hrát klíčovou roli v rozvoji pivovaru, když pomůže flexibilněji reagovat na současnou rychle se měnící poptávku.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 11. 2021 | Počet zobrazení: 121
 

Slováci koupili letos již druhý vrtulník Bell 505

Tentokrát jde o první stroj Bell 505 NXi, který firma Textron dodala slovenské společnosti Wellpharma. Stroj Bell 505 NXi je v business konfiguraci s výbavou nejnovější avioniky Garmin G1000 NXi a bude sloužit pro soukromé a služební cesty.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 11. 2021 | Počet zobrazení: 148
 

Nový život na čtyřech kolech

Citroën a společnost WoodVans, která se zabývá obytnými vestavbami, se spojily pro potěšení cestovatelů a dobrodruhů. Vozy Citroën Jumper L4H3 o výkonu 160 HP se osvědčily z pohledu dostatečného prostoru, díky kterému lze do vestavby integrovat nadstandardní výbavu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 11. 2021 | Počet zobrazení: 114
 

Bridgestone a Michelin vyzývají k cirkulaci materiálů

Společnosti Bridgestone a Michelin představili společný pohled na cirkulaci materiálů a ambici zvýšit využití recyklovaných sazí v pneumatikách. Společná prezentace se uskutečnila na konferenci Smithers Recovered Carbon Black Conference 22. listopadu v Amsterdamu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 11. 2021 | Počet zobrazení: 115
 

CZ LOKO vyvíjí lokomotivu na vodíkový pohon

Český výrobce lokomotiv CZ LOKO zahájil vývoj lokomotivy na vodíkový pohon pracovně označený jako HydrogenShunter 1000. Zatím je projekt ve fázi studie proveditelnosti, která ukáže, zda se bude stavět prototyp.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2021 | Počet zobrazení: 136
 

Pomáhají chránit vodu zemědělců

Společnost Wavin, která vyvíjí řešení pro efektivní hospodaření s dešťovou vodou, se spojila s firmou Connectum, dodavatelem chytrých spojovacích systémů pro solární panely, pro vývoj inovativního řešení clicFloats.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2021 | Počet zobrazení: 123
 

NTM podporuje Klokánek

Národní technické muzeum a Spolek 1000 mil československých předaly jako symbolické vyjádření podpory Fondu ohrožených dětí pro jeden z pražských Klokánků retro model autíčka z dílny Czech Pedal Cars. Hlavním dárkem pro děti z Klokánků bude ale volný vstup do NTM.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2021 | Počet zobrazení: 120
 

Vesmírný vypínač s podporou studentů

Pracovat přímo pro Evropskou kosmickou agenturu (ESA), to nedělá jen tak někdo. Pro Jakuba Maška a jeho kolegy z Leteckého ústavu strojní fakulty VUT to ale platí. Už několik let se věnují vývoji tepelného spínače pro kosmické aplikace, do kterého zapojují i studenty.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2021 | Počet zobrazení: 126
 

ČEZ zprovoznil opět virtuální prohlídky

Od listopadu organizuje ČEZ opět jednu výpravu za druhou. Studenti i veřejnost mohou navštívit nejstřeženější prostory v zemi, přitom se nehnout z místa. Díky projektu „Virtuálně v elektrárně“ pokračuje živé vysílání on-line prohlídek elektráren z interaktivního TV studia.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 11. 2021 | Počet zobrazení: 121