Nový formátovací vůz značky STILL

Česká pobočka společnosti STILL nabízí v rámci prodeje manipulační techniky komplexní služby, do kterých patří rovněž servis trakčních baterií zahrnující mj. jejich formátování. K těmto účelům slouží nové vozidlo vybavené formátovacím zařízením, nezbytnými komponenty a nářadím.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2019 | Počet zobrazení: 114
 

Kyberbezpečnost bez AI bude nemyslitelná

Umělá inteligence (AI) se dostává do popředí v mnoha oborech a kyberbezpečnost není výjimkou. Přední hráči v oboru IT bezpečnosti se výzkumu umělé inteligence i strojového učení věnují již řadu let.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2019 | Počet zobrazení: 118
 

Dachser testuje dodávky pomocí bezemisních vozidel

Zákazníky společnosti Dachser v centru Stuttgartu zásobuje plně elektrické 18tunové vozidlo eActros, které doplnilo na kompletní stav vozového parku (zahrnující i nákladní elektrokola) pro bezemisní zásobování centra tohoto německého města.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 6. 2019 | Počet zobrazení: 103
 

MVK Fusion = jeden modul pro maximální rozmanitost

Modul ProfiNet/ProfiIsafe slučuje tři základní funkce instalační techniky: digitální standardní senzory a akční členy, digitální bezpečnostní senzory a akční členy a IO-Link. Tato kombinace je působivě inovační a umožňuje nové a převratné koncepce pro automatizaci. Instalace se zjednodušuje a urychluje.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2019 | Počet zobrazení: 111
 

Pozor na veřejné Wi-Fi sítě

Práce v kavárnách a restauracích, surfování na internetu na veřejných místech nejen v Česku, ale i v zahraničí, se stalo velmi rozšířeným. Málo lidí si ale uvědomuje, že se vystavuje velkému nebezpečí. Internetoví útočníci mohou přes veřejné sítě získat přihlašovací údaje a pokusit se je použít pro přihlášení k e-mailu nebo na sociální sítě. Dotyčný tak může přijít o svou internetovou identitu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2019 | Počet zobrazení: 117
 

Satelity zajistí 5G internet pro všechny

Cenově dostupný vysokorychlostní internet kdekoli na světě, to je cílem společností Atos a OneWeb. Úspěšné vyslání šesti družic z kosmického centra ve Francouzské Guyaně do vesmíru, které proběhlo letos v únoru, bylo zatím jen prvním krokem. Zařízení Assembly, Integration and Testing (AIT) od firmy Atos totiž umožňuje vůbec poprvé masovou výrobu satelitů.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 6. 2019 | Počet zobrazení: 118
 

Strojaři se připravují na EMO 2019

Hannoverské výstaviště bude ve dnech 16.–21. září hostit už 22. ročník mezinárodního veletrhu zpracování kovů – EMO 2019. Veletrh i novinky, které připravuje, představili na tiskové konferenci v Praze představitelé Deutsche Messe a Svazu německých výrobců obráběcích strojů (VDW), které tuto prestižní akci v jejích „hannoverských“ ročnících pořádají.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2019 | Počet zobrazení: 161
 

Murrelektronik zve na Technology Days

Na technologických dnech (17.–20. června) se představí 18 lídrů z oblasti průmyslové automatizace, 20 robotických aplikací a 18 přednášek každý den. Uvidíte naživo propojení těchto lídrů v průmyslové automatizaci. Registrace je zdarma!

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2019 | Počet zobrazení: 185
 

Originální řešení pro automatizaci

Brněnská společnost HIWIN představila originální řešení vertikálního modulu pro lineární systém HD4 a vytvořila tak zcela nový koncept pro stavbu dvou a tříosých modulárních manipulátorů s možností polohování ve svislém směru. Modul zvládá zátěž do 50 kg se zdvihem od 200 do 1500 mm při zrychlení 5 m/s2 a maximální rychlosti 2 m/s.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2019 | Počet zobrazení: 138
 

Chytrý detektor kouře může zachránit hodnoty

V České republice došlo loni k 20 720 požárům, což představuje nárůst o 23 % oproti roku 2017. Celou jednu čtvrtinu představovaly požáry v domácnostech, které dohromady způsobily škody ve výši 546 620 000 milionů korun. Chytrý detektor kouře by v tom mohl pomoci.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 5. 2019 | Počet zobrazení: 146