Reflexní oděvy jsou dobře viditelné i v zimě

Pro každého, kdo pracuje ve dne či v noci venku i za špatného počasí, např. popeláři, geodeti, silničáři a mnozí další, potřebují dobře viditelný pracovní oděv. Společnost Mewa proto nabízí zimní pracovní oděvy, které chrání před nepříznivým počasím a díky reflexní barvě jsou dobře viditelné.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2018 | Počet zobrazení: 43
 

Budoucnost dopravy podle Ericssonu

Samořídicí kyvadlové autobusy začali v lednu letošního roku sdílet cesty společně s chodci, cyklisty a ostatními účastníky provozu v rušné obchodní čtvrti ve Stockholmu. Jezdí maximální rychlostí do 24 km za hodinu a umožňují zažít budoucnost městské hromadné dopravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2018 | Počet zobrazení: 56
 

Saab má zajistit provozní podporu Gripenům

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, obdržela od Švédské správy armádního materiálu (FMV) objednávku na zajištění vývoje a provozní podpory letounů Gripen v období od roku 2018 do roku 2020.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2018 | Počet zobrazení: 53
 

LG a Honeywell budou spolupracovat na zabezpečení aut

Společnosti LG Electronics a Honeywell podepsaly memorandum o spolupráci s cílem vyvinout unikátní technologii a softwarová řešení pro automatizaci automobilů a infrastruktury, které by předcházely hrozbám spojeným s nárůstem autonomních vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2018 | Počet zobrazení: 51
 

Do Jižní Koreje nemíří jen sportovci, ale i ventilátory ze ZVVZ

Silniční tunel Jinhae nedaleko jihokorejského mezinárodního přístavu Busan bude odvětrávat 8 ventilátorů APH o průměru 2000 mm ze ZVVZ MACHINERY Milevsko. S předchozími dodávkami se jich tak v zemi, kde dnes začínají zimní olympijské hry, bude o čistotu ovzduší v tunelech starat už celkem 24 ventilátorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2018 | Počet zobrazení: 104
 

Disky HDD/SSD připraveny na GDPR

Bezpečnost dat je v dnešní době prioritou číslo jedna. Představte si, že byste ztratili vaše osobní složky či velmi citlivé pracovní informace a věděli byste, že se k těmto datům může kdokoli dostat, protože byla uložena na standardním nešifrovaném zařízení. Aby se něco takového nemohlo stát, představila společnost Verbatim dvě zařízení na ukládání dat s hardwarovým šifrováním armádní úrovně.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2018 | Počet zobrazení: 62
 

PSA zavádí v Portugalsku třísměnný provoz

Skupina PSA se rozhodla zareagovat na obchodní úspěch vozů Peugeot Partner a Citroën Berlingo, jejichž současné verze se od roku 2009 částečně vyrábí v portugalském městě Mangualde, a od dubna 2018 zavádí třetí pracovní směnu a od května nabírá téměř 225 nových pracovníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2018 | Počet zobrazení: 71
 

Ze starých počítačů módní šperky

Hledali byste módní šperky u světového výrobce výpočetní techniky? Díky spolupráci amerického výrobce počítačů Dell a herečky Nikki Reedové známé z filmové série Stmívání, se tak opravdu děje. Vytvořili společně novou řadu šperků vyrobených z recyklovaného zlata získaného ze starých základních desek použitých počítačů a notebooků.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2018 | Počet zobrazení: 94
 

15. Zákaznický den ZAT byl opět rekordní

Koncem ledna proběhl už tradiční Zákaznický den společnosti ZAT, největší české firmy s vlastním vývojem a výrobou řídicích systémů pro průmysl a energetiku. Po pěti letech se opět vrátil do sídla společnosti v Příbrami.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2018 | Počet zobrazení: 78
 

Robotický vysavač trvale udržuje čistotu

Robotické vysavače zažívají boom a společnosti BaSys uvedla na trh nový model Dirt Devil M611 Fusion. Hodí se pro všechny typy tvrdých podlah i nízké koberce a díky své malé výšce 55 mm odstraní nečistoty i pod nábytkem, kam se s běžným vysavačem ani koštětem nedostanete.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2018 | Počet zobrazení: 71