Jediný arménský jaderný blok bude omlazen

Do Arménie dorazilo zařízení pro vyžíhání tlakové nádoby reaktoru, které jí téměř vrátí její původní vlastnosti. Jde o součást velké modernizace, která umožní podstatným způsobem prodloužit provoz tohoto reaktoru VVER-440.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 9. 2020 | Počet zobrazení: 119
 

Asseco obohacuje svou nabídku o zelený klenot

Pod názvem Nephrite uvedla společnost Asseco Solutions zcela nový produkt z rodiny systémů HELIOS určený především velkým firmám na českém a slovenském trhu. Informační systém, který těží ze tří dekád zkušeností s rozvojem řešení pro tento specifický a zákaznicky náročný segment, využívá nejmodernější technologie a obsahuje celou řadu inovací a vylepšení.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2020 | Počet zobrazení: 254
 

Česká stopa v kosmu: Zařízení z Brna sází družice na oběžné dráhy

Dne 3. září 2020 ve 03.51 SELČ úspěšně odstartovala z kosmodromu v Kourou ve Francouzské Guyaně raketa Vega. O hodinu a tři čtvrtě později byly do svých plánovaných poloh rozmístěny mikrosatelity, které nesla na palubě – s využitím zařízení vyrobeného v Brně tamní společností S.A.B. Aerospace.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2020 | Počet zobrazení: 156
 

Panasonic uvádí LUMIX S5

Nová hybridní Full-Frame bezzrcadlovka LUMIX S5 nabízí mimořádnou vyváženost kvality perfektních fotografií, výjimečného videa, zpracování, funkcí a celkové mobility, kterou ocení ambiciózní fotografové i nároční videotvůrci.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 9. 2020 | Počet zobrazení: 122
 

Ochrana dat s platformou ArmorLock

Nová platforma kombinuje ochranu dat vysoké úrovně, jednoduchost, výkon a spolehlivost s prvním externím SSD diskem NVMe zabezpečeným technologií ArmorLock a redefinuje profesionální pracovní postupy.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2020 | Počet zobrazení: 151
 

ERP systém Odoo už je i v češtině

Moderní ERP systém Odoo, který reprezentuje nastupující éru v řídicích podnikových systémech, dnes využívá celosvětově více než 5 miliónů zákazníků. K jeho 15 jazykovým mutacím už přibyla i česká a slovenská mutace.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2020 | Počet zobrazení: 166
 

První autonomní elektrická formule z ČVUT

V atraktivním prostředí laboratoře vysokého napětí na FEL ČVUT v Praze se v pátek 4. září představila dvě unikátní vozidla vyvinutá a zkonstruovaná studenty této nejstarší české technické univerzity. Jde o nejnovější generaci elektrické formule a vůbec první autonomní formuli této kategorie motorsportu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 9. 2020 | Počet zobrazení: 152
 

Sbohem Jaku!

Druhého září se Armáda České republiky slavnostně rozloučila na vojenském letišti Praha-Kbely se dvěma dopravními letouny Jakovlev Jak-40, které sloužily pro přepravu ústavních a státních činitelů a pro potřeby AČR na krátké vzdálenosti.   

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2020 | Počet zobrazení: 514
 

Kolik golfových míčků se vejde do kufru Tarraca?

Ve Španělsku zvolili hráči golfu na 11. ročníku španělského poháru komunikačních médií Seat Tarraco „ideálním vozem“. Vlajková loď značky Seat totiž splňuje veškeré jejich požadavky na automobil pro každodenní cestování i provozování golfu.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2020 | Počet zobrazení: 171
 

Profika zve na Open House

Ve dnech 16. a 17. září proběhne v sídle společnosti Profika v Benátkách nad Jizerou tradiční den otevřených dveří, který organizátoři letos připravil ve spolupráci s firmou Iscar.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 9. 2020 | Počet zobrazení: 168