NTM vystaví originál vozu Hanzelky a Zikmunda

Ve dnech konání plaské pouti Na Královnu 17. a 18. srpna 2019 má Národní technické muzeum připraveno pro návštěvníky Plas jedinečný dárek. V Centru stavitelského dědictví NTM Plasy vystaví jeden ze svých nejvzácnějších exponátů – originální vůz Tatra 87.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2019 | Počet zobrazení: 123
 

Z displejů se stávají interaktivní systémy

Digitální displeje se stávají klíčovým prvkem kokpitů vozidel. Řidiči už nechtějí být bez funkcí displeje a ovládacích prvků, které si nyní užívají např. na chytrých telefonech. V kokpitech budoucnosti budou digitální displeje hrát klíčovou roli v interakci mezi řidiči a jejich vozidly.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2019 | Počet zobrazení: 119
 

Pozvání na setkání značky Citroën

Největší setkání veteránů a příznivců značky Citroën v historii České republiky proběhne v rámci oslav výročí 100 let této francouzské značky v sobotu 7. září na Letišti Letňany. Zde se představí kompletní průřez historií značky a nabídne opravdové unikáty.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 8. 2019 | Počet zobrazení: 134
 

Edding se představí na MSV

Vůbec poprvé se představí značka edding návštěvníkům říjnového strojírenského veletrhu v Brně. Vedle tradičních popisovačů představí v hale G2 svou novinku - kompaktní termotiskárnu.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2019 | Počet zobrazení: 177
 

Světlovody nahradí denní světlo

Denní světlo je nenahraditelné a je hlavním osvětlením každého interiéru. Nejvíce jej do místnosti prochází okny. Tam kde nelze vybudovat okna, či do tmavých koutů místnosti, lze umístit tzv. světlovod, který sbírá denní světlo a vede jej speciálním tubusem do interiéru.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2019 | Počet zobrazení: 153
 

Strojovna 2. bloku bangladéšské JE má hotovou základnu

Betonování základové desky strojovny 2. bloku jaderné elektrárny Rooppur s reaktory VVER-1200, kterou v Bangladéši staví Rosatom, bylo dokončeno 6. srpna. Do základu se spotřebovalo 3782 tun betonářské ocele a 23 550 kubických metrů betonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2019 | Počet zobrazení: 149
 

Společný vývoj autonomních technologií

Po nedávno oznámené spolupráci při vývoji autonomních vozů automobilek BMW a Daimler je tu další významná aliance: Ford a Volkswagen budou spolupracovat při vývoji elektrických a autonomních aut.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2019 | Počet zobrazení: 133
 

CzechToll spustil „mýtné" testy

Budoucí správce mýtného systému firma CzechToll, která zvítězila v tendru pořádaném ministerstvem dopravy s nabídkou 10,75 mld. Kč za desetiletý provoz, zahájila rozsáhlé zkoušky nové satelitní technologie.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2019 | Počet zobrazení: 137
 

Cla na nerezovou ocel zasáhnou i EU

Situace evropských ocelářů, kteří si stěžovali na levný čínský dovoz a dumpingové ceny, a požadovali celní opatření na ochranu evropského průmyslu, se nyní obrací.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 8. 2019 | Počet zobrazení: 122
 

Oleje Eurol se vrací do Česka

Společnost DF Partner uzavřela spolupráci s firmou Eurol a stala se exkluzivním českým dodavatelem olejů a maziv, jejichž kvalitu pravidelně prověřuje Rallye Dakar. Produkty nizozemské firmy se na náš trh vrací po několikaleté pauze.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2019 | Počet zobrazení: 158