„Hřebíky“ za 100 milionů

Vítkovice Heavy Machinery (VHM) získaly nový kontrakt na díly větrných elektráren, tzv. hřebíky. Smlouvu podepsali se španělskou firmou Siemens Gamesa a jde o nejvýznamnější projekt v segmentu větrné energetiky, který má hodnotu přesahující 100 mil. korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2018 | Počet zobrazení: 76
 

Mají chodci přednost na přechodu pro chodce?

Stále diskutovanou otázku si mnoho lidí vysvětluje po svém. Nechybí však názory, že chodec má v Česku absolutní přednost. Bohužel tomu tak není. Legislativa předpokládá určitou pomyslnou domluvu (oční kontakt) mezi chodcem a řidičem.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 8. 2018 | Počet zobrazení: 94
 

Pro zrak komfortní žárovky byly inspirovány slunečnicí

Společnost Signify uvedla na vybraných trzích nové LED žárovky z řady Philips MyCare s patentovanou technologií Interlaced Optics, která byla vyvinuta s cílem zvýšení komfortu očí. Design nové žárovky je inspirovaný rozmístěním semínek slunečnice a na náš trh přijde v příštím roce.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2018 | Počet zobrazení: 83
 

Ke grafickým kartám Destiny 2 zdarma

Společnost NVIDIA upozorňuje na časově omezenou akci. Ke svým grafickým kartám GeForce GTX 1070 a vyšším, resp. stolním počítačům s těmito GPU, přidává hru Destiny 2 + Expansion Pass.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2018 | Počet zobrazení: 59
 

Tech Data bude prodávat Avast

Společnost Tech Data podepsala distribuční smlouvu se společností Avast Software, zabývající se antivirovým zabezpečením. Tím se Tech Data stává autorizovaným distributorem komerčních security produktů Avast a AVG.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 8. 2018 | Počet zobrazení: 67
 

Pokračování Mise kolem světa: Ze svaté země do Indie

Aviatik Roman Kramařík, který se pokouší jako první Čech o sólový oblet světa s malým jednomotorovým strojem úspěšně pokračuje ve svém programu. Od poslední cestovní informace uvedené na webuTechMagazínu (jehož výtisk veze sebou na palubě) ze zastávky v Dubaji už urazil další kus cesty - doletěl už do Indie, odkud se ohlásil z New Delhi, součásti aglomerace hlavního města Dillí.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2018 | Počet zobrazení: 65
 

Vše pro automatizaci

Díky chytrým produktům, nápadům a řešením společnosti Murrelektronik jsou instalační koncepce jednodušší a hospodárnější… Nyní firma nabízí zajímavý bonus: Servisní rozhraní Modlink MSDD lze laserově potisknout textem a logem, zdarma a nezávisle na počtu kusů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2018 | Počet zobrazení: 56
 

Nová sluchátka potlačující okolní hluk

Společnost Panasonic představila nový model bezdrátových sluchátek HD605N, který je vybaven adaptivním systémem tlumení okolního hluku. Disponuje mimořádně čistým a kvalitním zvukem s vysokým rozlišením při připojení přes Bluetooth i běžný kabel.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2018 | Počet zobrazení: 54
 

Projekt nejefektivnější nákladní dopravy

Společnosti SEAT a Grupo Sesé připravily zkušební projekt, jehož účelem je analýza přínosů nákladní soupravy, tvořené tahačem, návěsem a přívěsem o celkové délce 31,7 m a max. užitečné hmotnosti 70 t. Jde o nejdelší a nejefektivnější nákladní soupravu, které v současnosti jezdí na dálnicích v některých evropských zemích.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 59
 

Hyundai Kona v limitované edici Iron Man

Ve Starkově stylu odhalil Hyundai na akci San Diego Comic-Con 2018 speciální edici SUV Kona, inspirovanou Iron Manem. Kona Iron Man Edition byla středem pozornosti v expozici produkční společnosti Marvel (komiksové vydavatelství) díky stylistickým prvkům v interiéru a exteriéru, které se velmi podobají dynamickému obleku Iron Mana.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet zobrazení: 53