Animovaný agent bude jezdit v Audi

Pro animovaný film „Špioni v převleku“ (Spies in Disguise) vytvořila značka Audi virtuální koncepční automobil Audi RSQ e-tron s futuristickým designem. Jde o autonomní vozidlo s umělou inteligencí pro hlavní postavu superagenta, jemuž propůjčil hlas Will Smith. Animovaný film bude uveden do kin v září 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2018 | Počet zobrazení: 145
 

Dotyk Valašska aneb slivovice jinak

Slivovice je jedním z pokladů Valašska a s její výrobou si lidé hrají, příprava kvasu se dědí z pokolení na pokolení. K tomu vzniká spousta pokrmů i dalších nápojů, do nichž se slivovice přidává. Jeden z nich je Touch of Valachy, který byl oceněn v celostátní barmanské soutěži.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2018 | Počet zobrazení: 171
 

Fordí psí bouda s aktivním potlačováním hluku okolí

Oslavy příchodu nového roku není jen radost a veselí, ale také stres z ohňostrojů. Ano, a nejvíce to odnášejí domácí zvířata. Zvuk explozí je dokáže pěkně potrápit a zprostředkovaně i jejich majitele.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2018 | Počet zobrazení: 153
 

Robot to umí i se dřevem

Lidé pracující v dřevozpracujícím průmyslu jsou často vystaveni fyzicky velmi náročným pracím. Roboty jsou alternativou a mohou zbavit zaměstnance namáhavých úkolů. Například ve společnosti Sägewerk Echtle KG obsluhuje robot Kuka typu KR 180 R3200 PA celou linku na zpracování dílů.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2018 | Počet zobrazení: 181
 

Modernizace vzduchových jističů snižuje ztráty

Retrofit od Schneider Electric patří mezi nejžádanější a nejpraktičtější způsoby, jak rychle a navíc v ostrém provozu modernizovat stárnoucí elektrická zařízení, která napájejí důležité technologické uzly. Často se tímto způsobem inovují vzduchové a kompaktní jističe nízkého napětí.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2018 | Počet zobrazení: 171
 

Vliv osvětlení na spotřebitelské chování

Při nakupování hrají důležitou roli emoce. Důvod je zcela logický, zákazníci využívají všechny smysly a ten vizuální patří mezi nejdůležitější. Díky kvalitnímu osvětlení vystaveného zboží, citlivé instalaci svítidel v rámci architektury a uspořádání policových systémů prodejen je zákazník ochoten v prodejně strávit více času.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2018 | Počet zobrazení: 165
 

Mobilní řešení pro kontrolu totožnosti

Řešení pro pasovou kontrolu Toughpad FZ-M1 Passport společnosti Panasonic umožňuje jednoduchou mobilní identifikaci a kontrolu např. při vstupu do budovy nebo na koncert.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 12. 2018 | Počet zobrazení: 159
 

Novinky v portfoliu Linde

Nové paletové a dvojité vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde Material Handling v sobě spojují kompaktní design, lepší výhled na náklad, vyšší uživatelský komfort a široké spektrum doplňkové výbavy. Jsou užší než europaleta a zajišťují efektivní a bezpečný provoz v omezených prostorech.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 12. 2018 | Počet zobrazení: 150
 

Osvětlení prostoru za vozem umožní pracovat déle venku

Nový Ford Transit, který se začne prodávat od poloviny roku 2019, bude mít nižší spotřebu, lepší přepravní vlastnosti a díky výkonnému záďovému LED světlu usnadní práci i za šera.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 12. 2018 | Počet zobrazení: 213
 

Linde Roadster zvítězil v German Design Award 2019

Atraktivní design a vynikající vlastnosti zajistili vysokozdvižnému vozíku Linde Roadster řady E20-E35 vítězství v prestižní soutěži German Design Award pro rok 2019 v kategorii Užitkové vozíky.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 12. 2018 | Počet zobrazení: 167