Dělníci došli, sází se na automatizaci a cizince

Výrobní firmy trápí velký nedostatek lidí. I když sází na automatizaci svých provozů a intenzivně hledají lidi i v cizině, stále jim chybí tisíce dělnických profesí, což mnohdy ohrožuje jejich výrobní plány. Mzdy na dělnických pozicích přitom meziročně rostly a jsou na podobné úrovni napříč všemi regiony ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 11. 2019 | Počet zobrazení: 290
 

NTM zve na novou výstavu: „Sláva amatérské fotografie“

Výstava Národního technického muzea „Sláva amatérské fotografie“ vzdává hold fotografům organizovaným v českých fotoamatérských klubech v letech 1889–1955. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku historických přístrojů, která mapuje vývoj techniky využívané fotoamatéry od vzniku fotografie v roce 1839 až do poloviny dvacátého století a na výběr téměř dvou set fotografií od 35 autorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2019 | Počet zobrazení: 290
 

Systém 3D panelů chránící silnici je u nás použit poprvé

Vytíženou silnici I/35 u Moravské Třebové před uvolněnou zeminou a kameny ze skalního svahu chrání poprvé v Česku systém 3D panelů, ochranných sítí a dřevěných palisád. Zakázku za zhruba 15 milionů korun na ploše asi 2000 m2 dokončil závod Speciální stavby společnosti Swietelsky stavební.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2019 | Počet zobrazení: 298
 

Skupiny PSA a FCA spojí své síly

Dozorčí rada akciové společnosti Peugeot S.A. a představenstvo společnosti Fiat Chrysler Automobiles N.V. (FCA) se dohodly, že budou společně usilovat o fúzi aktivit obou skupin v poměru 50 : 50. Oba orgány pověřily své týmy, aby dokončily diskuse a v příštích týdnech dosáhly uzavření závazného memoranda o porozumění.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2019 | Počet zobrazení: 319
 

Nová řada kapalin pro obrábění

Na globálním trhu s mazivy uvedla společnost Total novou řadu kapalin Folia pro obrábění v průmyslové výrobě. Jde o chladicí a mazací kapalinu na vodní bázi bez minerálních olejů a emulgátorů. Poskytuje uživatelům jedinečné řešení pro celou řadu obráběcích operací.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2019 | Počet zobrazení: 281
 

Inteligentní elektroměry šetří místo na DIN lište

Inteligentní elektroměry Eco POWER METER řady KW2M, z portfolia společnosti Panasonic, měří spotřebu elektrické energie a po připojení vhodných senzorů i mnoho dalšího.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2019 | Počet zobrazení: 247
 

ABB bude v Číně vyrábět roboty

Čína představuje největší trh s roboty, proto společnost ABB zahájila v Šanghaji výstavbu nové továrny na výrobu robotů včetně výzkumného centra. Závod by měl být otevřen v průběhu roku 2021, a na jeho výstavbu budou uvolněny investice ve výši 150 milionů dolarů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2019 | Počet zobrazení: 261
 

Nové technologie změnily stomatologii

Zatímco dříve zubař při stanovování diagnózy spoléhal většinou na vlastní oko a úsudek a při výrobě protetik mu pomáhali zubní laboranti, kteří vytvářeli potřebné náhrady manuálně, dnes velkou část procesu zastane technika. Tzv. CAD/CAM technologie totiž znamenají, že celá výroba zubní náhrady je kontrolována počítačem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 11. 2019 | Počet zobrazení: 323
 

Tréninkový vůz pro boj s plameny

Bezpečnostní agentura Securitas přišla s novou službou školení požární ochrany ve firmách. Ve výcvikovém zařízení Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu se představil unikátní tréninkový vůz, který je uzpůsobený tak, aby si v něm zaměstnanci firem mohli vyzkoušet reálný zásah proti plamenům.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 11. 2019 | Počet zobrazení: 257
 

Český vynález - recyklovaný beton

Zbytky ze zdemolovaných staveb představují až polovinu všech odpadů vyprodukovaných v ČR. Kameniva, které je potřeba pro výrobu betonu, přitom rychle ubývá. Skanska proto přichází s unikátním materiálem, tzv. recyklovaným betonem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 11. 2019 | Počet zobrazení: 266