Technologie AQCOLOR do monitorů

Společnost BenQ zavádí do svých profesionálních monitorů novou technologii AQCOLOR. Jejím cílem je přesná reprodukce barev pro uživatele pracující v oblasti grafického designu, zpracování fotografií a video postprodukční činnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 12. 2017 | Počet zobrazení: 94
 

Umělá inteligence je klíčová pro provozní strategii

Společnost Lenovo Data Center Group dala vzniknout novým iniciativám, které mají zákazníkům pomoci osvojit si umělou inteligenci (AI) a udělat z ní v jejich firmách realitu. Ta přispěje k lepším hospodářským výsledkům. V současnosti je AI považována celou řadou firem za strategickou prioritu.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2017 | Počet zobrazení: 115
 

Mobilní aplikace Lease Plan pro komunikaci s řidiči

Česká pobočka leasingové společnosti LeasePlan zprovoznila novou komunikační platformu pro uživatele jejích vozidel. Zahrnuje webový portál MyLeasePlan a aplikaci pro mobilní telefony. Řidičům umožňuje komunikaci s LeasePlanem a poskytuje jim řadu informací souvisejících s užíváním vozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2017 | Počet zobrazení: 117
 

Fotomobil s dvojnásobným optickým zoomem

Asus již začal prodávat svou novou vlajkovou loď ZenFone 4 Pro. Jde o nejlépe vybavený smartphone z řady ZenFone 4, která nabídne výborné fotografie díky duálnímu fotoaparátu. Jeho primární zadní fotoaparát má rozlišení 12 Mpx, aktuálně nejlepší obrazový senzor Sony IMX362, velikost pixelu 1,4 μm a světelnost f/1.7. Zadní sekundární fotoaparát s rozlišením 16 Mpx disponuje dvojnásobným optickým zoomem.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2017 | Počet zobrazení: 104
 

Odolný IR teploměr zaznamená až 99 datových bodů

Přesné infračervené teploměry Fluke 64 MAX odolávají i pádu z výšky 3 m, aniž by to ovlivnilo jejich funkčnost. Navíc jsou lehké, kompaktní a velmi praktické. Lze je použít v prašném či méně osvětleném prostředí, protože disponují osvětleným a přehledným LCD displejem.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 12. 2017 | Počet zobrazení: 121
 

Slévárna Kovosvitu získala nové zakázky

Mezi nejvýznamnější nové zakázky slévárny společnosti Kovosvit MAS patří odlitky pro švédské firmy Rototilt a Dellner Brakes. Jde často o velmi sofistikované dílce, které tvoří většinu produkce slévárny, jež se na celkovém obratu Kovosvitu podílí zhruba z jedné pětiny. Plán výroby pro rok 2017 se firmě téměř podařilo naplnit i přes dlouhodobé personální problémy.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 12. 2017 | Počet zobrazení: 131
 

Nový modul AI optimalizuje průmyslové provozy a upozorňuje na chyby

Vytváření diagnostických analytických řešení v průmyslových provozech vyžadovalo asistenci expertů na datovou analýzu specifických aplikací, kteří potřebovali měsíce nebo dokonce roky, než daný systém pochopili a dokázali modelovat. Tyto znalosti byly nyní vloženy do nového modulu umělé inteligence, který byl představený na Automation Fair v Houstonu společností Rockwell Automation.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 12. 2017 | Počet zobrazení: 122
 

Svátky jsou štědré období i pro zloděje

Vánoční svátky a nový rok jsou každoročně obdobím, které se těší mezi zloději velké popularitě. Nastávají pro ně totiž velmi vhodné podmínky, kdy se lidé navzájem navštěvují a tak není nikomu podezřelá přítomnost cizích lidí v domě. Tento fakt potvrzují dlouhodobé statistiky vloupání, kdy v tomto období roste počet vloupání i o desítky procent.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 12. 2017 | Počet zobrazení: 107
 

Mlžné dělo s dosahem až 100 m

Nové mlžné dělo, které vyvinula společnost Hennlich, se podobá sněžným dělům známým z lyžařských středisek. Ale na rozdíl od sněžného děla se mlžné dělo používá ke snížení prašnosti v lomech, ocelárnách nebo na skládkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 12. 2017 | Počet zobrazení: 106
 

Maďaři kupují další české lokomotivy

Maďarský dopravce CER Cargo Holding zařadí do svého vozového parku další dvě lokomotivy od české firmy CZ LOKO. Během prvního čtvrtletí 2018 získá dceřiná společnost CER Slovakia dvousystémový elektrický EffiLiner 3000 a CER Hungary pak diesel-elektrický EffiLiner 1600.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 12. 2017 | Počet zobrazení: 137