Nové modely UPS s učiníkem 1

Společnost CyberPower uvedla na český trh novou modelovou řadu záložních zdrojů PRIII z kategorie UPS Professional Rackmount, která se pyšní účiníkem 1. Zdroje mají na výstupu čistou sinusoidu a jsou určeny pro ochranu citlivých elektronických zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2018 | Počet zobrazení: 94
 

Bylo spuštěno Bezpečnostní kompetenční centrum

Společnost S&T CZ spustila nové Bezpečnostní kompetenční centrum - SOC (Security Operation Centre). SOC přináší možnost pronájmu centra jako služby na míru firmám. Podnikovým zákazníkům nabízí vysokou míru flexibility a nákladovou efektivitu při zajišťování kybernetické bezpečnosti v organizaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2018 | Počet zobrazení: 123
 

Unikátní rychlonabíječka elektromobilů se zrodila v Česku

Česká inženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou vyvinula vysokokapacitní „rychlonabíječka“ na principu stejnosměrného proudu, která dokáže dobít baterie na více jak 95 % jejich kapacity, na rozdíl od ostatních zařízení na trhu. Většina nabíječek přestává dobíjet baterie po dosažení 80-90 % kapacity.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2018 | Počet zobrazení: 111
 

Nové směrové brzdové destičky zlepšují NVH

Technologie, které zlepšují charakteristiky NVH (Noise-Vibration-Harshness; tedy omezení hlučnosti, vibrací a dalších nepříjemných projevů vozidel pří jízdě), získávají stále na významu. Děje se tak díky stupňujícím se požadavkům zákazníků na pohodlí ve voze, a také pokračujícímu nástupu hybridních a elektrických vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2018 | Počet zobrazení: 100
 

ČEZ hlásí 100 instalovaných nabíjecích stanic

Zvyšující se poptávce po elektromobilitě vychází Skupina ČEZ vstříc výstavbou dalších, především rychlodobíjecích stanic, kterých je momentálně 50, a také nabídkou souvisejících produktů a řešení pro všechny typy zákazníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 6. 2018 | Počet zobrazení: 110
 

Nejsou lidi? Najměte si roboty!

Společnost Amtech připravila pod názvem Personal Agency 4 Robots (PAR), „personální“ agenturu na pronájem robotů pro průmyslové podniky v ČR. Má pomoci firmám překonat aktuální nedostatek lidských zdrojů na pracovním trhu a pokrýt aktuální růst zakázek.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2018 | Počet zobrazení: 121
 

V Bohumíně vznikne závod na unikátní bioplasty

Od roku 2020 by se měly vyrábět v bohumínské Bochemii bioplasty z fritovacích olejů. Unikátní českou technologii s označením Hydal vyvinula nanotechnologická společnost Nafigate ve spolupráci s VUT Brno, Vysokou školou technologickou v Praze a dalšími akademickými pracovišti.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2018 | Počet zobrazení: 123
 

Trimill otevřel novou výrobní halu

V polovině června zahájila společnost Trimill oficiální provoz v nové výrobní hale ve Vsetíně. Původní hala č. 7 bývalé Zbrojovky Vsetín o rozloze 7200 m² pochází z roku 1935 a za 2. sv. války se zde vyráběla děla pro německé válečné letectvo.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2018 | Počet zobrazení: 103
 

Exportéři kotlů do Indie musí splňovat přísná kritéria místních předpisů

Indická ekonomika patří mezi sedm největších ekonomik na světě a rychlým tempem roste. Hodnota exportu do Indie se stále zvyšuje. Mezi nejvýznamnější vývozní položky z ČR přitom patří reaktory, kotle, přístroje a nástroje mechanické. I z tohoto důvodu se bude konat jediná mezinárodní konference v Evropě na téma indické předpisy pro výrobce kotlů (Kdy: 30.-31. 10. 2018 v Praze).

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 6. 2018 | Počet zobrazení: 115
 

Hybridní vozy parkují v Praze zdarma

Auta s hybridním pohonem mohou na základě usnesení městské rady parkovat v placených zónách kdekoli po Praze zdarma. Vůz stačí zaregistrovat na úřadě a zaplatit 100korunový administrativní poplatek.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 6. 2018 | Počet zobrazení: 117