Stylový notebook pro moderní podnikatele

Ve světě, který je neustále on-line, vládne stále větší poptávka po jednodušších a mobilnějších počítačích, které mohou lidé používat kdekoliv a kdykoliv. Nový notebook Lenovo ThinkBook 13s bez problémů splní všechny požadavky firem i jednotlivců na mobilitu, výkon, spolehlivost a stylový vzhled.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 7. 2019 | Počet zobrazení: 227
 

NTM zve celou rodinu

Národní technické muzeum připravilo na léto pro rodiny s dětmi speciální programy v Centru stavitelského dědictví Plasy a Železničním depozitáři Chomutov. V Plasích se budou konat prázdninové dílny s výrobou mozaik a v Železničním depozitáři v Chomutově bude možné zažít jízdu historickým parním vozem. V NTM v Praze na Letné probíhají komentované prohlídky výstavy Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2019 | Počet zobrazení: 220
 

Českým městům a obcím software proti ransomwaru zdarma

Společnost Acronis nabízí českým městům a obcím v souvislosti s aktuálním útokem na floridské město Riviera Beach, jehož celkové náklady se již vyšplhaly na 1,5 milionu USD, ochranu proti ransomwaru zdarma. Software Acronis Ransomware Protection instalovaný na koncová zařízení dokáže detekovat ransomwarový útok, zastavit proces šifrování a rychle obnovit napadená data.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2019 | Počet zobrazení: 222
 

Nábor expertů se prodražuje

Ačkoliv přímé i nepřímé náklady spojené s náborem vysoce kvalifikovaných zaměstnanců rostou, řada společností je nezahrnuje do svých plánů, a to proto, že je často ani není schopna plně vyčíslit. Přitom jde zpravidla o více než 100 tisíc korun na jediného přijatého uchazeče, v případě IT specialistů či expertů z center výzkumu a vývoje dokonce mnohem více.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 7. 2019 | Počet zobrazení: 227
 

Petainer vsadil na Li-Ion vozíky

Začátkem června převzala společnost Petainer Czech Holdings novou flotilu manipulační techniky Jungheinrich. Obměna se týkala kompletní flotily, která se navíc rozrostla o další vozíky do nové skladové haly. Jde celkem o 13 retraků a 2 čelní elektrické vozíky s lithium-iontovými bateriemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 7. 2019 | Počet zobrazení: 214
 

Český a japonský výzkum budou spolupracovat

Technologická agentura ČR (TA ČR) ve spolupráci s japonskou organizací pro podporu zahraničního obchodu (JETRO), Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) a japonskou organizací New Energy & Industrial Development Organization (NEDO) uspořádala 25. června konferenci česko-japonského technologického partnerství.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 7. 2019 | Počet zobrazení: 195
 

Před 65 lety byla spuštěna první jaderka

První jadernou elektrárnu světa spustili v ruském Obninsku. U této příležitosti zahájila společnost Rosatom sérii akcí připomínajících 65. výročí ruské jaderné energetiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 7. 2019 | Počet zobrazení: 207
 

Fluke zdokonaluje termokamery

Společnost Fluke přepracovala celou svoji řadu průmyslových termokamer přidáním dalších nadstandardních funkcí do každého modelu. Zákazník tak získává vyšší hodnotu a výběr kamery při nákupu je díky snížení počtu nabízených modelů jednodušší.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2019 | Počet zobrazení: 214
 

Nová éra podnikové analytiky v režii Oracle

Rozšířená analytika platformy Oracle Analytics dokáže člověku automatizovaně poskytnout porozumění problému a nabídne i lepší uživatelskou zkušenost. Základem inovací má být další zdůraznění orientace na zákazníka.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2019 | Počet zobrazení: 205
 

Pro odškodnění je klíčové dobré pojištění

Čeští řidiči, kteří bourají v cizině, mají u nezaviněné nehody nárok na odškodnění. Je však důležité být o krok napřed a na případný problém se připravit už preventivně, např. dobrým pojištěním na cesty. Jaká pravidla dodržovat, abyste při nehodě v zahraničí nepřišli o odškodné, a na co si dát zvláštní pozor...

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 6. 2019 | Počet zobrazení: 227