Ford Driving Skills for Life

   Ford přichází s programem bezplatných zdokonalovacích kurzů, který pomáhá řidičům ve věku 18 až 24 let vypěstovat si bezpečné návyky za volantem. Po celé Evropě se jich letos zúčastní více než 8000 mladých lidí v 16 zemích.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 8. 2019 | Počet zobrazení: 242
 

Tahač s palivovými články pro letištní logistiku

   Pro rychlé doplňování paliva, efektivní a bezemisní provoz představí společnost Linde Material Handling novinku v podobě tahače P250 s inovativní technologií palivových článků na veletrhu inter Airport Europe 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 8. 2019 | Počet zobrazení: 281
 

Ultrarychlá dobíječka dobije auto za 10 minut

   Společnost E.ON otevřela ve Vystrkově u Humpolce první veřejnou ultrarychlou dobíjecí stanici pro elektromobily v ČR. Majitelé elektrovozidel si zde mohou dobít své auto doslova za pár minut. Dobíjecí stanice s technologií ABB je první ze čtyř podobných stanic, které E.ON v Česku postupně vybuduje podél hlavních dopravních koridorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 8. 2019 | Počet zobrazení: 250
 

ARAKO se chystá na další modernizaci

  Před pěti lety prošla opavská armaturka ARAKO rozsáhlou modernizací, která ji měla připravit na nárůst zakázek. V souvislosti s růstem její mateřské společnosti se nyní snaží využít své kapacity na maximum a připravuje se na nové investiční akce.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2019 | Počet zobrazení: 285
 

První vysoce výkonná dobíječka s akumulačním systémem

   Skupina ČEZ uvede do provozu první vysoce výkonný stojan, který postupně umožní dobíjení výkonem až 150 kW. Jde o první fázi pilotního projektu, kdy stojan pro rychlé doplnění akumulátorů, které řidiči e-aut najdou na pražské Duhové ulici, bude doplněn o systém akumulace energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2019 | Počet zobrazení: 241
 

Ideální pomocník pro zásilkové společnosti a taxislužby

   Český Ford se rozhodl prověřit nízkou spotřebu nového Fordu Mondeo kombi HEV v praxi prostřednictvím doručovací firmy Takecars. Šlo o velmi tvrdé podmínky každodenního rozvážkového provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2019 | Počet zobrazení: 232
 

Nejmodernější lakovnu má Škodovka

  Škoda Auto otevřela 22. srpna novou lakovnu v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Zařízení, jehož investice činila 214,5 mil. eur, patří k nejmodernějším a nejekologičtějším svého druhu v Evropě – řadu pracovních operací převezmou roboty.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2019 | Počet zobrazení: 249
 

Nová zakázka ABB pro lodní průmysl

  Společnost ABB dodá integrované systémové balíčky pro dva lodní bagry postavené firmou Keppel Offshore & Marine pro společnost Van Oord. Zajistí tak první komplexní automatický a navigační systém pro námořní průmysl.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2019 | Počet zobrazení: 231
 

Nedostatek českých absolventů řeší inženýři z východu

  Zahraniční firmy v Česku naráží neustále na nedostatek kvalifikovaných absolventů. Systém českého technického školství totiž nereflektuje aktuální trendy a požadavky komerční sféry a absolventům často chybí propojení s praxí.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2019 | Počet zobrazení: 251
 

Volkswagen truchlí – zemřel Prof. Piëch

  Koncern Volkswagen se smutkem přijal zprávu o úmrtí svého dlouholetého předsedy představenstva a předsedy dozorčí rady Prof. Dr. Ferdinanda Piëcha. Dozorčí rada a představenstvo vyjadřuje jménem všech 660 000 zaměstnanců nejhlubší soustrast rodině a vzdává hold Piëchově nesmírnému přínosu pro koncern VW i pro vývoj automobilu jako takového.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2019 | Počet zobrazení: 234