Největší hybridně sestavená součástka na světě

Český Siemens představil nejnovější řešení pro aditivní obrábění neboli 3D tisk a jeho virtuální přípravu, a to v podobě speciálně upraveného zadního dílu sportovního vozu Bugatti Chiron.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2018 | Počet zobrazení: 137
 

Nákladní doprava na vodík

Ekologické pohony se už reálně dostávají do běžného života. V Los Angeles se chystá nový systém přepravy zboží, který bude využívat nákladní auta na vodík, k tomu budou otevřeny dvě vodíkové čerpací stanice.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 10. 2018 | Počet zobrazení: 121
 

Automatizovaný sklad s novou konturovou kontrolou

Společnost Depro-Kautetzky GbR z Wenkbachu si objednala komplexní intralogistické řešení od společnosti Jungheinrich. Jde o objednávku na logistické služby pro potravinářský průmysl, která zahrnuje vybudování automatizovaného skladu s 12 uličkami a 10 128 skladovacími pozicemi, k tomu pět automatizovaných AGV vozíků ETX 515a od společnosti Jungheinrich.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2018 | Počet zobrazení: 129
 

Třípásmový meshový Wi-Fi systém

Nový meshový Wi-Fi systém Deco M9 Plus od společnosti TP-Link pracuje ve třech pásmech a dosahuje rychlosti až 2134 Mbit/s. Tento systém dvou jednotek je určen k pokrytí Wi-Fi signálem jakékoliv domácnosti od velikosti bytu přes bungalovy až po patrové inteligentní domy, pro které bude systém srdcem komunikace.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2018 | Počet zobrazení: 126
 

Vítkovice investovaly do modernizace ocelárny

Bezmála 25 mil. korun investovala společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM), která prochází oživením, do oprav a modernizace ocelárny. Jejich klíčový provoz má komplexně renovovanou pec, doplněnou jeřábovou techniku i nový systém potrubí, na kterém je závislé chlazení sekundární metalurgie.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2018 | Počet zobrazení: 131
 

Hrajte s TechMagazínem...

Redakce časopisu TechMagazín odstartovala další kolo soutěže se značkou HITACHI, dnes již HiKOKI. V prvním kole se soutěžilo o vyžínač HITACHI CG30SC, v druhém kole jde o elektrickou řetězovou pilu HiKOKI CS40Y.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2018 | Počet zobrazení: 549
 

Detektor promění mobil v kapesní laboratoř

Společnost BASF představila v Londýně průkopnický infračervený detektor Hertzstück, díky němuž se chytré telefony mohou proměnit v přenosné kapesní laboratoře. Předvedený prototyp miniaturního spektrometru umožní např. určit obsah tuku v tvarohovém sýru apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2018 | Počet zobrazení: 150
 

Nejčastější triky a metody vloupání

Zloději jsou při vloupání do domácnosti nejen stále drzejší, ale také vynalézavější. Nezabezpečené domácnosti se stávají jejich nejsnazším cílem. Vedle klasických destruktivních postupů ale používají už i sofistikované nenásilné metody, nástroje a triky. Zde je přehled nejčastějších z nich.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2018 | Počet zobrazení: 160
 

Jak vyčistit oceány od plastového odpadu?

Firemní crowdfundingový program Siemens Quickstarter hledá netradiční nápady a cesty, jak světové oceány zbavit plastového odpadu. Chce se soustředit především na tři hlavní oblasti: najít místa, kde se plastový odpad v moři vyskytuje, shromáždit ho a následně ho zpracovat nebo zrecyklovat.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2018 | Počet zobrazení: 122
 

Senzor zajišťující ideální jas displejů

Jedním z častých problémů řidičů za jasného slunečného dne je, že nemohou přečíst údaje na svém displeji navigačního systému nebo mohou pouze odhadovat, jakou rychlost ukazuje jejich tachometr na palubní desce. S pomocí nového senzoru lze podsvícení těchto displejů regulovat tak, že zůstanou zřetelné a čitelné za jakýchkoliv světelných podmínek.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2018 | Počet zobrazení: 117