Před 100 lety představil Ford užitkový Model TT

Přesně 27. července před 100 lety uvedl Ford na trh svůj Model TT, který vydláždil cestu moderním užitkovým vozům. Tento model konstrukčně vycházel z legendárního osobního Modelu T, ale byl delší a robustnější. V současnosti je Ford nejprodávanější značkou užitkových automobilů v Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2017 | Počet zobrazení: 97
 

Pozvání na Desperados HighJump

Společnost M Motors CZ, dovozce vozů značky Mitsubishi, se bude 4. a 5. srpna 2017 v lomu v Hřiměždicích u Příbrami účastnit jako jeden z partnerů akce Desperados HighJump - otevřeného mistrovství ČR v cliffdivingu, tedy ve skocích do vody ve volné přírodě.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2017 | Počet zobrazení: 91
 

Rychlonabíječka ABB nově u prodejny Lidl

Společnost ABB dodala pro novou prodejnu řetězce Lidl v Praze na Barrandově rychlonabíjecí stanici pro elektromobily. Součástí rychlonabíječky Terra 53 CJG je i speciální aplikace ABB, která umožňuje monitorování a řízení nabíjecí sítě na bázi stejnosměrného proudu.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 8. 2017 | Počet zobrazení: 99
 

Prelude - největší plavidlo světa

Největší loď na světě pojmenovaná Prelude - plovoucí stanice na těžbu a zkapalňování zemního plynu - dorazila z doků v Jižní Koreji k břehům Austrálie. Po prvním vyplutí na moře zakotvila tato plovoucí továrna na místě, kde bude postupně uvedena do provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2017 | Počet zobrazení: 122
 

JE v Bělorusku bude uvedena do provozu v roce 2020

Ostrověcká jaderná elektrárna v Bělorusku, kterou staví ruská korporace Rosatom, bude plně uvedena do provozu v létě roku 2020, potvrdil Alexej Lichačov, generální ředitel Rosatomu.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2017 | Počet zobrazení: 90
 

Největší dotace v oblasti elektromobility - Projekt NEXT-E

Evropská komise informovala o tom, že projekt NEXT-E byl vybrán k financování z programu CEF (Connecting Europe Facility) s doporučeným spolufinancováním ve výši 18,84 mil. eur jako dotace pro projekt elektromobilů v rámci CEF. Projekt NEXT-E nainstaluje 222 multi-standardních rychlodobíjecích stanic (50 kW) a 30 ultra-dobíjecích stanic (150–350 kW) v základní síti a několika základních koridorech TEN-T, čímž dojde k vytvoření stěžejní infrastruktury pro dobíjení elektromobilů v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Rumunsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 8. 2017 | Počet zobrazení: 93
 

ID 2020 - řešení digitální identity

Společnost Accenture se ujala iniciativy a s využitím blockchain a biometrických technologií se podílí na iniciativě digitálních řešení pro identifikaci osob ID2020, celosvětovém veřejně-soukromém partnerství zaměřeném na problémy identity, s nimiž se potýká více než 1,1 miliardy lidí.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2017 | Počet zobrazení: 104
 

Největší zakázka v historii firmy Jungheinrich

Výrobce vysokozdvižných vozíků a vnitropodnikové logistiky, společnost Jungheinrich, získal velkou zakázku na vozíky vybaveny Li-Ion technologií. Jde o množství přes 1000 ks, která je tak největší objednávkou na vozíky s Li-Ion bateriemi nejen pro Jungheinrich v celé jeho historii, ale také v celosvětovém měřítku.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2017 | Počet zobrazení: 96
 

Fotosoutěž o okna se prodlužuje

Společnost OKNA.EU a portál Svépomocí.cz se rozhodli prodloužit letošní ročník fotosoutěže. Zájemci se můžou zapojit a zaslat fotografii do 13. 8. Celková hodnota výher je vyšší než v předchozích ročnících, stejně jako finální počet výherců. Poukazy na okna letos můžou vyhrát až čtyři soutěžící. Princip soutěže zůstává stejný.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2017 | Počet zobrazení: 92
 

Stylový ThinkPad YOGA 370

Rodina konvertibilních profesionálních Ultrabooků Lenovo ThinkPad se rozrůstá o dalšího člena. Novinka ThinkPad YOGA 370 s útlým profilem má nízkou hmotnost pro snadnou přenositelnost, nabízí vysoký výkon, odolnost a dlouhou výdrž baterie. Přepínání mezi různými režimy dává možnost přizpůsobení notebooku dle individuálních potřeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2017 | Počet zobrazení: 107