České EffiShuntery si razí cestu Evropou

Největší turecké železárny a ocelárny Erdemir v Ereğli, které patří mezi padesát největších výrobců železa a oceli na světě, doplnily svá kolejová vozidla o dvě lokomotivy 744.704 a 744.705 z produkce českotřebovské společnosti CZ LOKO.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2017 | Počet zobrazení: 120
 

Hyundai představil novou Sonatu

V Koreji odhalila automobilka Hyundai modernizovaný model Sonata, který má navazovat na úspěchy předchozích generací této modelové řady. Výsledkem řady stylistických změn je odvážnější a sofistikovanější exteriér. V nabídce je také řada vyspělých bezpečnostních systémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2017 | Počet zobrazení: 126
 

Šifrovatelný externí box na pevný disk

Na pevném disku počítače je potřeba stále více prostoru pro ukládání souborů, přitom disk není nafukovací a řešit to pomocí přídavných neskladných zařízení není nejvhodnější. Jedním z řešení je nabídka značky Zalman, která nabízí externí box na pevný disk.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2017 | Počet zobrazení: 109
 

Jarní úklid pod tlakem

Logistická provider Dachser poskytuje komplexní logistické služby rodinné firmě Kärcher, která vyrábí čisticí stroje. Nedávno Dachser převzal od firmy Kärcher i kontraktní logistiku. Obě společnosti spojily své síly, aby stroje Kärcher mohly teď na jaře vytáhnout do boje proti prachu a špíně.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 3. 2017 | Počet zobrazení: 98
 

Zákaznické dny v Sezimově Ústí

Společnost Kovosvit MAS zve na Zákaznické dny, které se uskuteční od středy 5. do čtvrtka 6. dubna v sídle společnosti na adrese: Náměstí Tomáše Bati 419, Sezimovo Ústí.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2017 | Počet zobrazení: 106
 

Na JE Búšehr II byly zahájeny zemní práce

V polovině letošního března byly zahájeny práce na staveništi íránské jaderné elektrárny Búšehr II s reaktory typu VVER-1000. JE postaví Atomstrojexport, součást ruské korporace Rosatom, a spouštění prvního z dvojice nových bloků má začít v roce 2024.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2017 | Počet zobrazení: 115
 

Barva auta řekne, kdo sedí za volantem

Automobilky kromě základní palety barev karosérií přidávají stále další barvy pro větší individualitu majitele vozu. Proto dnes můžeme potkávat na silnici vozidla lakovaná do stovek odstínů. Při výběru auta hraje samozřejmě svou roli nejen značka a model auta, výbava ale také barevný odstín karosérie. V mnoha případech hrají velkou roli i momentální módní trendy.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 3. 2017 | Počet zobrazení: 127
 

Strach zděděný po předcích nás stresuje i za volantem

Někteří odborníci se domnívají, že strach ze tmy, kterému se odborně říká „nyktofobie“, má kořeny u jeskynních lidí, jimž ve tmě hrozilo vyšší riziko napadení predátorem. V současnosti nás nyktofobie ovlivňuje i za volantem.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2017 | Počet zobrazení: 171
 

Okna.eu - Fotosoutěž pokračuje

Po úspěšných dvou kolech fotografické soutěže přináší letošní ročník několik novinek. Společnosti Okna.eu a portál Svépomocí.cz navyšují celkovou hodnotu výher a vyšší je i finální počet výherců. Poukazy na okna letos můžou vyhrát až čtyři soutěžící, přitom princip soutěže zůstává stejný.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2017 | Počet zobrazení: 127
 

Plynulý 4K obraz

První 4K model z prémiové řady monitorů Agon, které uvádí společnost AOC na trh, se může pochlubit 27palcovým 4K IPS panelem. Tento monitor (AG271UG) bude pumpovat život do nejnovějších her prostřednictvím špičkové UHD grafiky a precizních barev. Vestavěný modul Nvidia G-SYNC kromě toho přináší plynulou podívanou s rychlou herní odezvou bez rušení.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2017 | Počet zobrazení: 118