Tablet jako papír nebo čtečka

Společnost TCL uvedla na český trh unikátní tablet TCL NXTPaper 10s WiFi, který se od běžných tabletů liší speciální technologií použitého displeje. Lze na něj psát jako na papír nebo z něj číst jako z knihy.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2022 | Počet zobrazení: 306
 

Nové součásti pro ITER

Koncem loňského roku dorazila na staveniště tokamaku ITER jedna z klíčových součástí, prototyp středové části divertoru, který bude intenzivně bombardován částicemi. S tím, jak postupuje montáž, proudí na staveniště další a další komponenty.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2022 | Počet zobrazení: 296
 

Slibná první zpětná vazba od uživatele

Citroën ë-Jumpy Hydrogen představuje nový krok v strategii elektrifikace značky a doplňuje řadu lehkých užitkových vozidel s nulovými emisemi v portfoliu značky Citroën.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2022 | Počet zobrazení: 306
 

Porsche představuje Macan T

Do modelové řady SUV Macan přibyl nový derivát s velmi dynamickým nastavením – Macan T. Jde o první sportovní vůz Porsche s více než párem dveří, který se může pochlubit speciálním označením T, do té doby vyhrazeném pouze pro modely 911 a 718.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2022 | Počet zobrazení: 311
 

MY22 Subaru Forester e-BOXER

Od své premiéry v roce 1997 si model Forester získal důvěru zákazníků, za tu dobu se prodalo v Evropě 357 tis. těchto modelů. Nyní přijíždí v modernizovaném provedení jako dosud nejlépe vybavená verze s nejnovější generaci systému EyeSight s 11 bezpečnostními funkcemi, z nichž tři jsou nové.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2022 | Počet zobrazení: 302
 

V Mladé Boleslavi zahájili výrobu nového elektrického kupé

Vedle vozů modelových řad Škoda Enyaq iV, Octavia a Octavia iV bude v hlavním výrobním závodě Škoda Auto denně vznikat více než 120 elegantních kupé Škoda Enyaq Coupé iV.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2022 | Počet zobrazení: 301
 

Automatica se v červnu opět vrací na scénu

Po covidové pauze vynucené protiepidemickými restrikcemi bude letos areál mnichovského výstaviště od 21. do 24 června opět hostit mezinárodní veletrh automatica, přední světovou přehlídku chytré automatizace a robotiky (foto: Munchen Messe).

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2022 | Počet zobrazení: 331
 

Kvantový internet dostává obrysy

Kromě velké bezpečnosti by měl být kvantový internet také velmi rychlý. Vede k němu ale dlouhá cesta, která však nyní nabírá obrysy a do konce tohoto desetiletí bychom se mohli dočkat první kvantové sítě (foto: IBM).

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2022 | Počet zobrazení: 337
 

Tři dekády s internetem

V závěru prvního únorového týdne si ČR připomněla jedno významné technické výročí: přesně třicet let uplynulo od momentu, kdy na teritorium tehdejšího Československa poprvé oficiálně vstoupil fenomén zvaný internet (foto: Idoneus).

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2022 | Počet zobrazení: 327
 

Výroba vodíku má za sebou studii proveditelnosti

Projekt stavby výrobny vodíku na ruském ostrově Sachalin prošel studií proveditelnosti, a nyní tak může pokročit do fáze prvních inženýringových prací. Během setkání s místní vládou to 14. února oznámily společnosti Air Liquide a Rusatom Overseas.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2022 | Počet zobrazení: 289