Hennlich opět naděloval neziskovkám

Dárcovský fond Hennlich rozdělil mezi 14 neziskových projektů mladých lidí z Litoměřic částku 100 008 korun. Letošní vyhlášení výsledků a předání finančních prostředků ovlivnila situace kolem koronaviru a proto se uskutečnilo pouze na dálku.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2020 | Počet zobrazení: 224
 

Dvojice pásem s bleskovou rychlostí

Společnost TP-Link uvedl na trh nový bezdrátový wifi přístupový bod TL-WA1201 pro rozšíření stávající domácí nebo kancelářské sítě. Díky technologii MU-MIMO je možné k němu připojit větší množství koncových zařízení současně.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2020 | Počet zobrazení: 217
 

Panasonic pomáhá vědcům v Antarktidě

Díky podpoře odolných tabletů a notebooků Panasonic Toughbook provedla čtveřice vědců z Inuit WindSled při téměř dvouměsíčním putování v kontinentální Anktarktidě špičkové výzkumné projekty v oborech biologie, glaciologie, meteorologie a telekomunikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2020 | Počet zobrazení: 225
 

Termoplasty ve službách automotive

Engel na veletrhu China Composites Expo 2020 v Šanghaji představí řešení umožňující efektivně vyrábět ve velkém množství termoplastické kompozitní díly.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2020 | Počet zobrazení: 221
 

Mobilní robot s nosností 1500 kg

Společnost Omron uvedla na trh robota HD-1500, nejsilnějšího přírůstku do firemní řady mobilních robotů. Novinka se vyznačuje nosností až 1500 kg a je ideální pro současné továrny, kde musí řešení pro autonomní manipulaci s materiálem plnit náročnější úkoly průmyslové automatizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2020 | Počet zobrazení: 233
 

Slovenská GreMi KLIMA koupila český Luwex

Novým vlastníkem společnosti Luwex Praha, podnikající na trhu vzduchotechniky a průmyslové filtrace, je slovenská GreMi KLIMA ze Žiliny, působící ve stejném oboru. Tržby nové skupiny přesáhnou 800 milionů korun a v Česku a na Slovensku se stane lídrem na trhu technického zařízení budov.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2020 | Počet zobrazení: 287
 

Plast nerovná se zlo, upozorňují vědci

Další obětí koronaviru je životní prostředí, zaznívá čím dál častěji. Zatímco loni byla řada zemí odhodlána s plasty bojovat, během pandemie lidé opět častěji sahali po plastových obalech nebo ochranných pomůckách. Tým vědců z VUT Brno upozorňuje, že plasty nemusí být automaticky špatné, záleží hlavně na tom, jak se s nimi nakládá.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2020 | Počet zobrazení: 256
 

Speciální výměníky na ohřev a chlazení agresivních lázní

Jak ochladit nebo ohřát agresivní kyselou nebo alkalickou lázeň tak, aby účinnost přenosu tepla či chladu zůstala dlouhodobě na vysoké úrovni? S tím se potýkají provozy zaměřené na moření, fosfátování, odlakování, pasivace, zinkování nebo niklování.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2020 | Počet zobrazení: 243
 

Dá se komfortně žít i na 27 m²?

Současné ceny bytů dosahují závratných částek. Pro mnoho lidí, hlavně mladých, tak není jiného východiska, jen pořízení malého bytu nebo garsoniéry. Ale i takové bydlení má řadu výhod, jak dokládá designérské studio Mooden,

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2020 | Počet zobrazení: 305
 

Techco-Electrics ETS v Teplicích rozšiřuje výrobu

Rekonstrukci původní a přístavbu nové výrobní haly o ploše 500 m2 dokončila v Teplicích společnost Techco-Electrics ETS, vyrábějící rozvaděče nízkého napětí a betonové transformátorové stanice. Investice za 40 mil. korun probíhala 11 měsíců a za běžného provozu ji zajišťovala společnost Swietelsky stavební.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2020 | Počet zobrazení: 275