asseco Aimtec murr

Obrněný telefon disponuje termokamerou

Společnost Doogee, která se specializuje na výrobu odolných telefonů a tabletů, ukázala další novinku v podobě nového modelu V31 GT s nejvyšším stupněm odolnosti proti vodě a prachu, masivní kapacitou baterie a integrovanou termokamerou.

 
Pancéřovanou novinku ocení zejména outdooroví nadšenci nebo pracovníci v náročných podmínkách. Nabízí nejen nejvyšší stupně odolnosti proti vodě a prachu, ale i proti nárazům, a disponuje pěticifernou kapacitou baterie s možností dobíjení dalších zařízení.

Hlavním trumfem telefonu je integrovaná infračervená kamera, která uživateli umožňuje vidět své okolí v infračerveném spektru. Tato funkce přináší obrovskou škálu využití od ryze praktických, jako je např. kontrola funkčnosti tepelné izolace nebo hlídání provozní teploty strojů, až po volnočasové – možnost vidět ve tmě jistě ocení nejeden táborník, myslivec nebo fanoušek airsoftu. Kamera funguje prostřednictvím nativní aplikace v telefonu, ovládá se stejně jako běžný fotoaparát a lze přes ni pořizovat snímky i videa.

Model V31 GT nabízí špičkovou odolnost a nezklame své uživatele ani v těch nejnáročnějších podmínkách. Zařízení splňuje úroveň krytí IP68, jež značí naprostou odolnost vůči prachu a ponoření do vody až do hloubky 3 metrů, a nadto také IP69K, která garantuje odolnost vůči vysokotlakým proudům horké vody. Pokud vám tato úroveň krytí nepřijde povědomá, není divu – standardně se totiž používá pro těžkou kolovou techniku vyžadující agresivní mytí, například míchačky betonu nebo důlní vozidla.

Bytelný kryt telefonu splňuje certifikaci MIL-STD-810H, jež zaručuje odolnost proti pádu na všechny strany, rohy a hrany. Baterie nabízí kapacitu 10 800 mAh, díky níž telefon vydrží i několik dní v terénu bez možností dobití a v případě potřeby může posloužit i jako powerbanka pro dobíjení dalších zařízení. Je-li pak k dispozici zásuvka, telefon podporuje 66W nabíjení, aby se i jeho obří baterie dala „natankovat“ bez delšího zdržení.Foto: Doogee

Velký IPS displej má 6,58palcovou úhlopříčku a rozlišení FHD+, pod kterým se skrývá výkonný 8jádrový 6nm procesor MediaTek Dimensity 1080 podporovaný 12GB operační pamětí s možností rozšíření o dalších 8 GB a 256GB úložištěm, rovněž s možností rozšíření až o 2 TB.

Zadní straně telefonu dominuje sestava čoček, která kromě zmíněné termokamery zahrnuje fotoaparát Sony IMX766 s trojicí snímačů (50, 24 a 8 Mpx) a funkcí nočního režimu. Fotografickou výbavu doplňuje přední 32Mpx kamera pro videohovory a autoportréty.

Navíc je V31 GT vybaven dvojicí stereofonních reproduktorů a čtečkou otisků prstů, lze jej odemykat obličejem a ovládat pomocí gest, podporuje NFC a disponuje vlastním tlačítkem, jehož konkrétní funkci si může uživatel nastavit. Samozřejmostí je pak podpora 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a standardních satelitních navigačních služeb.
 
Publikováno: 8. 11. 2023 | Počet přečtení: 658