Znalecký ústav VŠTE rozšířil činnost o obor Stavebnictví

Stavebnictví se stalo třetím oborem činnosti Ústavu znalectví a oceňování, který je součástí českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE). Rozšířilo tak dosavadní znalecká oprávnění pro obory Ekonomika a Strojírenství.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2018 | Počet zobrazení: 178
 

Janka Engineering se vrací do českých rukou

Průmyslový výrobní podnik Janka Engineering, specializující se na vzduchotechnická a klimatizační zařízení, mění majitele. Od indické skupiny LEEL Electricals Ltd. ji odkoupila česká strojírenská skupina Multicraft Group, působící na Moravě.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2018 | Počet zobrazení: 189
 

Nové modifikované palivo pro JE Temelín

V rámci pravidelné odstávky na JE Temelín technici zavezli do aktivní zóny reaktoru druhého bloku 48 palivových článků nové modifikace ТVSA-Т.mod.2 z dílny výrobce jaderného paliva TVEL, který je součástí Rosatomu.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2018 | Počet zobrazení: 184
 

Sledování závad na nadzemních rozvodech

Aby bylo možné sledovat závady na venkovních elektrických vedeních, musí být spojeny s konkrétními událostmi. Pokud se objeví občasné chyby, je obtížné je najít a pokud se neví, kdy k chybám dojde, je zapotřebí nějaké formy záznamu přenášených dat. Proto nabízí Fluke univerzální řešení s wifi připojením.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2018 | Počet zobrazení: 197
 

První 4K multisenzorova kamera

Společnost Panasonic představila světově první 4K multisenzorovou kameru, která slibuje rozlišení obrazu 33 Mpx. Tyto kamery i-Pro Extreme disponují čtyřmi polohovatelnými čočkami, v nichž je obrazový senzor 4K, který nabízí ostré a jasné snímky rychle se pohybujících objektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2018 | Počet zobrazení: 190
 

Duální multimediální rekordér nové generace

Společnost Evolveo uvedla nový multimediální rekordér se dvěma HD tunery a certifikací Českých Radiokomunikací. Rekordér plně podporuje nastupující formát vysílání H.265/HEVC a další multimediální formáty (Dolby Digital Plus, EAC3, MKV, DivX, MP3 a JPG).

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2018 | Počet zobrazení: 181
 

Pojezdové dráhy přidávají průmyslovým robotům sedmou osu

S nástupem a prudkým rozvojem robotizace přináší společnost HIWIN nová řešení, která zajistí kolaborativním a manipulačním robotům vyšší dosah a rozšíření manipulačního prostoru. Robot, který využívá pojezdovou dráhu, může obsluhovat více pracovišť.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2018 | Počet zobrazení: 185
 

Nový Renishaw Equator 500 – automatický kontrolní robot

Automatické kontrolní systémy Equator 300 se v posledních pěti letech uplatnily ve výrobních provozech po celém světě. Umožňují vysoce přesnou rozměrovou kontrolu soustružených a frézovaných dílců ihned po vyrobení.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2018 | Počet zobrazení: 188
 

Už i nejtěžší vozíky Linde s Li-Ion bateriemi

Největší elektrické vysokozdvižné vozíky značky Linde s nosností 6-8 tun jsou nyní k dispozici i s lithium-iontovými bateriemi. Doplnění produktové řady umožňuje nyní zákazníkům společnosti Linde MH, vybírat mezi olověnými a Li-Ion bateriemi u všech elektrických protizátěžových vozíků.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2018 | Počet zobrazení: 198
 

Popometr pro automatizovaná vozidla

Bosch připravuje spuštění služby, která bude zvyšovat bezpečnost automatizované jízdy. Spojil se s experty z finské firmy Foreca na předpověď počasí, aby mohl vyhodnocovat oblast prediktivních služeb o stavu komunikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 8. 2018 | Počet zobrazení: 208