Umožňuje přepínat mezi hraním na počítači a zařízením s Androidem

Společnost SteelSeries uvedla nejnovější multiplatformní ovladač Stratus Duo standardní velikosti. Hráčům nabízí volbu mezi 2,4GHz bezdrátovým pásmem s nízkou latencí pro připojení k Windows, respektive Bluetooth rozhraním pro mobilní hraní na zařízeních se systémem Android či headsetech Oculus Go nebo Samsung VR.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2019 | Počet zobrazení: 298
 

Jungheinrich bude mít hlavní podíl v ISI Automation

Společnost Jungheinrich AG z Hamburgu převezme společnost ISI Automation GmbH & Co. KG se sídlem v Lemgu ve Východním Vestfálsku. Specialista na automatizační řešení se tak stane součástí jednoho z předních poskytovatelů intralogistiky. Produkty ISIPlus a ISIPro rozšíří portfolio v oblasti mezi ERP systémy a samotnými výrobními provozy.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2019 | Počet zobrazení: 284
 

Autobusy v Trutnově jezdí pouze na alternativní pohon

Trutnovská městská hromadná doprava má od února vozový park složený pouze ze čtyř elektrobusů a tří autobusů na CNG, kterými nahradila dieselovou techniku. Projekt má přispět ke zlepšení životního prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2019 | Počet zobrazení: 277
 

Výstava „Karel Kruis - mezi vědou, technikou a uměním fotografie“

Výstava v Národním technickém muzeu (NTM) v Praze představí jedinečnou osobnost Karla Kruise, profesora kvasné chemie a fotografie na pražské technice, který byl vědcem, pedagogem i umělcem - fotografem. Výstava je umístěna v 2. patře NTM a potrvá od 5. února do 30. dubna 2019.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2019 | Počet zobrazení: 312
 

V laboratořích VŠTE se rodí nové technologie

Ve školních laboratořích českobudějovické VŠTE řeší zatím největší výzkumný projekt za téměř 35 milionů korun. Na jeho konci (v závěru roku 2022) budou kvalitativně nové díly pro automobilový průmysl, vyráběné společností Motor Jikov Slévárna.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2019 | Počet zobrazení: 343
 

Auto Palace investoval do modernizace

S cílem zajistit stabilitu a konkurenceschopnost na náročném automobilovém trhu investovala společnost Auto Palace Spořilov v loňském roce do výrazné modernizace vybraných provozů. Například pracoviště nové lakovny přišlo na téměř deset milionů korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 2. 2019 | Počet zobrazení: 314
 

AUBO i10 – nový kobot na českém trhu překvapí rychlou návratností

Brněnská firma Kinalisoft zahájila distribuci dalšího z řady technologicky vyspělých kolaborativních robotů AUBO. Nejnovější model i10 se tak řadí po bok rozšířeného modelu i5, kterého překonává svou nosností i dosahem.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2019 | Počet zobrazení: 354
 

Pioneer bude podporovat AirPlay 2

Během jara letošního roku vydá Pioneer pro vybrané produkty nový firmware, který jim umožní využívat možnosti, jenž přináší komunikační protokol AirPlay 2. Uživatelé kompatibilních zařízení tak budou moci využít pro ovládání receiveru či stolního přehrávače svůj telefon.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2019 | Počet zobrazení: 299
 

Kamery Huddly mají vlastní inteligenci

Norská společnost Huddly přišla na trh s inteligentní (web)kamerou. Jde o inovativní produkt se zapojením umělé inteligence, který je určen ke komunikaci u videokonference.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2019 | Počet zobrazení: 303
 

GLObalizace trochu jinak

Společnost British American Tobacco uvedla na český trh pod značkou Glo elektronickou cigaretu s pokročilou technologií zahřívání tabáku, která představuje pro kuřáky alternativu tradičních cigaret s potenciálně sníženým zdravotním rizikem.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2019 | Počet zobrazení: 591