Reaktor nového typu VVER-TOI

V podniku Atommaš bylo dokončeno svařování spodní poloviny tlakové nádoby reaktoru nového typu. Jde o pilotní blok VVER-TOI, který se staví v jaderné elektrárně Kurská II.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2020 | Počet zobrazení: 426
 

FČOK udílela Ceny

Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) již po sedmé ocenila ojedinělé, inovativní a odpovědné firmy, které si zaslouží uznání a pozornost za originální podnikatelský příběh, pomoc potřebným a za společenskou odpovědnost jako součást byznys plánu a propagace dobrého jména Francie jako přirozená součást podnikání.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2020 | Počet zobrazení: 334
 

Na strojárně se utkaly týmy s roboty

Drsnému souboji závodních robotů předcházelo pět hodin intenzivní práce studentských týmů. To ale až poté, co se tým do soutěže vůbec kvalifikoval. Na strojárnu totiž bylo pozváno jen dvanáct nejlepších.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2020 | Počet zobrazení: 321
 

Projekt plovoucí elektrárny bude hotov v květnu

Konstrukční kancelář CKB Iceberg sídlící v Petrohradu do léta letošního roku připraví projekt optimalizované plovoucí jaderné elektrárny a pomocného plavidla. Jde o zakázku konstrukční kanceláře OKBM Afrikantov, která patří do struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2020 | Počet zobrazení: 307
 

Vodík zlevní rychleji, než se čekalo

Ceny vodíkového paliva do aut se v příštích deseti letech sníží zhruba o 50 %. Je to výrazně vyšší pokles, než se dosud očekávalo. Důvodem je předpokládané snížení nákladů díky navyšování objemu výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2020 | Počet zobrazení: 460
 

Partneři ADAC Opel e-Rally Cupu

Na připravovaném soutěžním šampionátu elektromobilů (prvního na světě) ADAC Opel e-Rally Cup, bude firma Holzer poskytovat divizi Opel Motosport technickou podporu a koncern MIchelin zas pneumatiky pro soutěžní Corsy-e Rally.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2020 | Počet zobrazení: 326
 

Citroën připomněl první přejezd Sahary

Značka Citroën na svém stánku na výstavě Salon Rétromobile v Paříži připomíná odvahu modelu Zlatého Scarabea, který jako první v historii v roce 1922 zvládl přejezd Sahary. Pochlubila se také velmi úspěšným modelem GS představeným na autosalonu v Paříži v roce 1970.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 2. 2020 | Počet zobrazení: 329
 

Jeden obvod pro všechna zařízení

Společnosti, které exportují stroje na mezinárodní trhy, musejí vytvářet různé koncepce pro zdroje napájení řídicích skříní, protože požadavky na řídicí obvody se mohou v různých regionech na celém světě značně lišit.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2020 | Počet zobrazení: 354
 

První mobilní robotické řešení pro výrobu polovodičů

Výroba polovodičů je složitý a komplexní proces. Až dosud neexistoval žádný mobilní automatizovaný systém jejich výroby, který by umožňoval přenos součástí z jedné fáze výroby do další. To se nyní změnilo s manipulačním mobilním robotickým řešením společnosti KUKA.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2020 | Počet zobrazení: 337
 

DAKO spolupracuje se Stadlerem

Třemošnická společnost DAKO-CZ získala závěrem roku tři nové objednávky na projekty brzdových systémů a komponentů pro příměstské jednotky platformy FLIRT. Dodávky budou realizovány od května letošního roku a jejich celková hodnota se bude pohybovat okolo 80 mil. korun. Jde o zakázky pro polský a italský trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2020 | Počet zobrazení: 326