Rusatom Overseas získal licenci na výstavbu malých reaktorů

Ruský jaderný dozor Rostechnadzor vydal na počátku srpna pro společnost Rusatom Overseas v rámci projektu na výstavbu pozemní jaderné elektrárny malého výkonu s reaktorem RITM-200N v Jakutsku v Republice Sacha licenci na výstavbu jaderných zařízení v jaderných elektrárnách.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2021 | Počet zobrazení: 334
 

RegioJet spustil nový web

Největší soukromý dopravce RegioJet spustil nové rezervační webové stránky a také prodejní aplikaci. Zákazníci najdou v moderním grafickém uspořádání kompletní nabídku všech vlakových a autobusových spojení RegioJet, jednoduchou možnost rezervace jízdenek a další informace a služby dopravce.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 8. 2021 | Počet zobrazení: 302
 

NTM zve na „1000 mil československých“

„Soutěž historických vozidel pro opravdové sportsmany“, jak charakterizují organizátoři tradiční závod „1000 mil československých“, je opět zde a příští týden se vydá 12. srpna na trasu prestižní soutěže 121 nablýskaných veteránů. A vy můžete být u toho.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2021 | Počet zobrazení: 346
 

Mitsubishi nabízí renovace filtrů DPF

Kromě již existujících věrnostních programů nabízí nyní značka Mitsubishi pro majitele starších vozů značky také možnost renovace filtru DPF.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2021 | Počet zobrazení: 311
 

ZAT uzavřela smlouvu na Slovensku

Veřejné výběrové řízení na rekonstrukci regulátorů buzení pro vodní elektrárny Liptovská Mara, Domaša, Považská Bystrica, Ladce a Veľké Kozmálovce je u konce. Vítězem se stal český dodavatel řídicích systémů ZAT.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 8. 2021 | Počet zobrazení: 328
 

Koukej, nad námi letí vzducholoď!

V pátek posledního červencového týdne se naskytl lidem na řadě míst v Česku unikátní pohled: nad jejich hlavami se vznášela velká vzducholoď v barvách společnosti Goodyear.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2021 | Počet zobrazení: 520
 

Mistrovství světa ve fotbale vyhráli ruští roboti

Nešlo o ostře sledované zápasy pod taktovkou FIFA, ale fotbalové zápasy robotů v rámci RoboCupu 2021, který proběhl letos na začátku léta. Ruští roboti porazili ve finále své rychlejší, ale méně stabilní íránské soupeře 2 : 1.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2021 | Počet zobrazení: 315
 

ČEZ a ORLEN budují rychlonabíječky

Sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN rozšiřují svou nabídku o elektrickou energii z rychlodobíjecích stanic. Ty umí doplnit většinu kapacity baterií elektromobilů během několika desítek minut.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 8. 2021 | Počet zobrazení: 311
 

VŠTE akreditovala nové programy

Od nového akademického roku, který začne 20. září, otevírá českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) hned tři nové programy, pro které nově získala akreditaci od Národního akreditačního úřadu.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2021 | Počet zobrazení: 316
 

Citroën podporuje zdravotně postižené

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením, Václav Krása, převzal z rukou Jaromíra Heřmanského, ředitele B2B pro značky Citroën, DS, Peugeot a Opel v rámci dlouhodobé spolupráce klíčky od zcela nového Citroënu C5 Aircross Hybrid.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 8. 2021 | Počet zobrazení: 309