Asus na Computexu

Asus představil na veletrhu Computex tenké All-in-one PC Zen AiO 27, inteligentní hlasový router Lyra Voice, který plní role tří zařízení, Wi-Fi router RT-AX88U s rychlostí přenosu dat až 6000 Mb/s, Wi-Fi systém AiMesh AX6100 (RT-AX92U 2-Pack), výkonné Mini PC ProArt PA90 a monitory ProArt PA34V a VG49V.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 6. 2018 | Počet zobrazení: 156
 

Osram zajistí zdroj čerstvých potravin ve vesmíru

Společnost Osram poskytuje Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) upravenou verzi svého osvětlovacího systému pro výzkum v zahradnictví - Phytofy RL. Inteligentní osvětlovací software, ve spojení s unikátním nastavením datově propojených svítidel dodávajících optimální světlo pro růst rostlin, doplní osvětlovací technologii používanou v divizi produkce potravin NASA.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 6. 2018 | Počet zobrazení: 180
 

Kovosvit chce přivést ženy do strojírenství

Přestože se ženy podílejí na zaměstnanosti v ČR ze 44 %, ve strojírenství jich pracuje jen zhruba čtvrtina. Tento nepoměr ukazuje, že pro ženy není strojírenství atraktivním oborem. Proč tomu tak je a jak to do budoucna změnit, řeší projekt nazvaný Odstraňování předsudků vůči strojírenským oborům při kariérovém rozhodování žen a dívek.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 6. 2018 | Počet zobrazení: 183
 

Ve své třídě zvítězila nejnovější verze motoru VW TSI 1,0 l

Motor 1.0 TSI, který pohání nový model up! GTI1, obdržel ocenění Mezinárodní motor roku 2018. Tento výkonný a zároveň trvale udržitelný tříválec přeplňovaný turbodmychadlem tak získal nejdůležitější trofej ve světě motorů. Odborníci hodnotili motory ve 12 kategoriích - jednotka 1.0 TSI se přitom ve své objemové kategorii (méně než 1,0 l) prosadila proti silné konkurenci.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 6. 2018 | Počet zobrazení: 169
 

O fenoménech současnosti na Kuka TechDay

Dnešní průmyslové roboty jsou schopny v některých oborech plně nahradit práci lidí, proto se Kuka TechDay, konaný nedávno na ČVUT v Praze, zaměřil nejen na budoucí vztah člověk - robot, ale i na otázky, jak se bude dále vyvíjet robotizace v průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2018 | Počet zobrazení: 210
 

Saab bude modernizovat Gripen

Společnost Saab dostala od švédského Úřadu pro vyzbrojování zakázku na modernizaci systému Gripen C/D. Kontrakt má hodnotu zhruba 224 mil. švédských korun.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2018 | Počet zobrazení: 198
 

Budoucnost podnikového nakupování a automatizace nákupního procesu

Společnost SAP Ariba představila výsledky studie o budoucím obchodování mezi podniky. Dle ní dojde k významným změnám nejen v oblasti samotného nákupního procesu a zajištění dodavatelského řetězce, ale díky automatizaci se transformuje i role zaměstnanců. Dojde k reorganizaci prakticky všech procesů a k dalšímu zasíťování celého ekosystému.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 6. 2018 | Počet zobrazení: 212
 

Složení čížkovického cementu umožňuje stavět snadněji

Akciová společnost Lafarge Cement uvedla na trh nový produkt pod obchodní značkou Český čížkovický cement. Přináší nové – lepší složení. Plně využívá trend ekologického zpracování sekundárních paliv a při praktickém použití při stavbě usnadňuje stavebníkům práci. To vše je zabaleno v novém obalu, kladoucím důraz na výrobek plně produkovaný v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2018 | Počet zobrazení: 213
 

Rusko a Čína: rekordní balík dohod v oblasti jádra

V minulém týdnu byl podepsán strategický balík dokumentů, které určují směřování rusko-čínské jaderné spolupráce na několik nejbližších desetiletí. Nové reaktory VVER-1200 vzniknou v lokalitě Tchien-wan (Tianwan) a Sü-ta-pao (Xudabao). Dohody mají význam i pro české firmy, které patří mezi dodavatele prvních čtyř bloků elektrárny Tchien-wan.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2018 | Počet zobrazení: 184
 

Continental rozšiřuje závod v Trutnově

Technologická společnost Continental v reakci na přísnější automobilové emisní předpisy rozšiřuje výrobu v trutnovském závodě. Z důvodu nutnosti navýšení výrobních i skladovacích kapacit otevřela novou halu s užitnou plochou přes 8000 m2.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2018 | Počet zobrazení: 175