Chytrá lyžařská přilba může přivolat pomoc

Nová chytrá lyžařská přilba Livall RS1 kombinuje účinnou ochranu hlavy, praktické funkce a automatický SOS systém v případě nehody. Navíc uživatele upozorní, když někde zapomene nebo ztratí mobilní telefon.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 12. 2018 | Počet zobrazení: 220
 

První „vodíková“ dobíječka v ČR funguje v Řeži u Prahy

Unikátní dobíjecí stanice, kterou 10. prosince otevřela u areálu ve středočeské Řeži společnost ČEZ, propojená prostřednictvím lokální distribuční sítě ÚJV Řež s vodíkovým hospodářstvím, je prvním veřejným zařízením svého druhu v celé republice. Hlavními uživateli budou zaměstnanci a dodavatelé dojíždějící do ÚJV Řež.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 12. 2018 | Počet zobrazení: 258
 

Začalo energetické spouštění plovoucí jaderné lektrárny

V Murmansku zahájila společnost Atomflot (součást ruské korporace Rosatom) energetické spouštění prvního z dvojice reaktorů plovoucí jaderné elektrárny Akademik Lomonosov. Reaktor č. 1 dosáhl 10% výkonu a před dalším navýšením výkonu projde řadou testů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 12. 2018 | Počet zobrazení: 328
 

Celkový optimismus na trhu práce pokračuje

Začátek roku bývá ve znamení nejvyšší nezaměstnanosti, výsledky průzkumu „ManpowerGroup Index trhu práce“ pro 1. čtvrtletí ale ukazují stále nadprůměrný optimismus zaměstnavatelů, nicméně poptávka velkých firem již není tak extrémní.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 12. 2018 | Počet zobrazení: 308
 

Belgické fanoušky fotbalu čekají (biometrické) změny

Majitelé permanentek na zápasy belgického fotbalového klubu RWD Molenbeek budou mít zakrátko snadnější vstup na stadion díky technologii rozpoznávání obličeje, která bude instalována na turnikety.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2018 | Počet zobrazení: 241
 

Nový laserový čip přispívá k autonomnímu řízení

Systémy LiDAR tvoří nedílnou součást asistenčních systémů řízení, jako jsou systém udržování vozidla v jízdním pruhu a systém nouzového brzdění u autonomních nebo poloautonomních vozidel. K určení vzdálenosti mezi vozidlem a předměty v jeho blízkosti slouží doba šíření velmi krátkých světelných pulzů.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2018 | Počet zobrazení: 241
 

V Německu už jezdí vodíkové vlaky

V německém městě Bremervörde zahájila oficiální provoz vlaková souprava poháněná vodíkovými palivovými články. Šlo o světovou premiéru technologie tohoto typu na železnici. Souprava Coradia iLint firmy Alstom dokáže převádět vodík a kyslík na elektřinu pohánějící vlak, čímž lze snížit emise škodlivin v běžném provozu na nulu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2018 | Počet zobrazení: 334
 

Koncern bude přemísťovat výroby modelů

Automobilový koncern Volkswagen přesune od roku 2023 výrobu vozů rodiny Passat z Německého Emdenu do závodu Škody v Kvasinách na Rychnovsku. Budou se vyrábět spolu s modely Škoda Superb a Škoda Kodiaq.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2018 | Počet zobrazení: 274
 

První vysokorychlostní trať v Africe brázdí Saharu

Zatímco v ČR se studie na možnost zřízení vysokorychlostních tratí teprve připravují (podle odhadů ministerstva dopravy a SŽDC u nás nebudou rychlovlaky jezdit před rokem 2030), v Africe již takovou železnici mají.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2018 | Počet zobrazení: 348
 

Ostravská huť zahájila výrobu ušlechtilé oceli

Nová ocel s vysokou přidanou hodnotou, kterou zařadila do výrobního programu společnost ArcelorMittal, by měla huti zvýšit konkurenceschopnost na mezinárodním trhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 12. 2018 | Počet zobrazení: 350