Řešení Murrelektronik pro budoucnost

Jako jeden z předních výrobců moderní a inovativní automatizační techniky je společnost Murrelektronik i v tomto roce zastoupena na brněnském veletrhu AMPER. V expozici číslo 4.04 v hale V představí nové výrobky a inovativní řešení. Hlavními tématy jsou bezpečnost, IO Link, síťové technologie, napájení, inovativní řešení na cestě k Průmyslu 4.0 a nejnovější výsledky vývoje v decentralizované instalační technice.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2018 | Počet zobrazení: 189
 

Do Vítkovic Heavy Machinery zainvestuje CSG

Vítkovice Heavy Machinery (VHM) našly cestu k restartu. Investorem se stane akciová společnost SPV VTK Jaroslava Strnada, zakladatele holdingu Czechoslovak Group. Krajský soud v Ostravě souhlasil s návrhem VHM a povolil reorganizaci firmy se vstupem SPV VTK i s navrženým insolvenčním správcem a složením věřitelského výboru.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2018 | Počet zobrazení: 205
 

Nejnovější Samsung Galaxy už je i v Česku

Pátek 16. února si vybrala společnost Samsung jako ideální datum pro uvedení své vlajkové lodi – smartphonu Galaxy S9 a jeho vyspělejšího bratříčka S9+ na český trh. Novinka, která se světu představila na nedávném hi-tech summitu Mobile World Congress 2018 v Barceloně (kde získal i ocenění jako „nejlepší nové zařízení na veletrhu MWC“) tak nyní míří i k českým uživatelům.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2018 | Počet zobrazení: 294
 

Student VUT vytvořil náramek, který může zachraňovat životy

Life Saving Bracelet (Život zachraňující náramek) je název pozoruhodného zařízení z kategorie tzv. wearables, čili nositelné elektroniky, které vzniklo v Česku a má ambice dobýt i zahraniční trhy. Neméně zajímavý je i příběh jeho vzniku: jeho autorem je student Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT Svätopluk Blažej, který na softwarovém i hardwarovém řešení spolupracuje s absolventem Fakulty informačních technologií VUT Michalem Rišou.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2018 | Počet zobrazení: 237
 

Rusko, Bangladéš a Indie rozšiřují spolupráci

Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom podepsala 1. března 2018 s bangladéšským ministerstvem vědy a technologií a indickým ministerstvem energetiky memorandum o porozumění při spolupráci během výstavby jaderné elektrárny Rooppur s reaktory VVER-1200 v Bangladéši.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2018 | Počet zobrazení: 179
 

V NTM se představuje „Kouzlo/Čaro bakelitu“

Od 1. března si mohou návštěvníci Národního technického muzea (NTM) v Praze prohlédnout další novinku z letošního výstavního programu muzea: Výstava „Kouzlo/Čaro bakelitu“, která vznikla ve spolupráci se Slovenským technickým múzeem, ukazuje pestré a bohaté využití bakelitu, kdysi nejrozšířenějšího plastu.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2018 | Počet zobrazení: 199
 

Český Ford otevřel nové školicí centrum v Praze

Společnost Ford Motor Company v úterý 13. března slavnostně zahájila činnost svého nového školícího centra v pražských Letňanech, kde bude kromě techniků nově školit také prodejce a netechnický personál. Zkvalitněním výuky hodlá firma dosáhnout dalšího zvýšení úrovně poprodejních služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2018 | Počet zobrazení: 187
 

Železniční logistika mezi Evropou a Asií

Logistický provider Dachser nabízí železniční přepravu jako časově i nákladově optimální alternativu k leteckým a námořním přepravám pro spojení s hospodářsky vyspělými částmi Číny. Přepravu nákladu po železnici mohou využít exportéři i pro menší objemy zboží.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 3. 2018 | Počet zobrazení: 183
 

V ČR vznikl optický klastr – chce se stát centrem optiky pro střední Evropu

Rozvoj optického průmyslu v ČR, lepší uplatnění špičkových výsledků výzkumu a vývoje nebo posilování mezinárodní konkurenceschopnosti českých firem. To jsou některé z priorit Českého optického klastru, který byl připraven a vznikl za podpory Olomouckého kraje v rámci projektu Smart Akcelerátor.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 3. 2018 | Počet zobrazení: 219
 

Nové výbojky Osram HMI

V zájmu požadavků z filmového a divadelního průmyslu rozšířila společnost Osram svůj sortiment halogenidových výbojek. Inovativní řada Studio je konstruována dokonale na míru požadavkům moderního zábavního průmyslu a díky barvám s vysokou teplotou chromatičnosti budou další halogenové reflektory zbytečné.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 3. 2018 | Počet zobrazení: 189