Před 65 lety se rozběhl český jaderný průmysl

Český jaderný průmysl má velmi dlouhou tradici. Během ní realizoval řadu zdařilých projektů, včetně mezinárodních. Mezník, který odstartoval výzkum, vzdělávání i průmyslové činnosti v oblasti mírového využívání jaderné energie, přišel 23. dubna 1955.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2020 | Počet zobrazení: 302
 

Komise bude posuzovat etické otázky autonomních vozidel

Ministerstvo dopravy zřídilo komisi, která se bude zabývat autonomními auty v ČR. Jejím cílem bude posoudit otázky etiky a s ní související témata provozu automatizovaných a autonomních vozidel.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2020 | Počet zobrazení: 299
 

Šikovné „uděláko“ otevře dveře bez sahání na kliku

Pandemie koronaviru vedla k rychlému vývoji řady zajímavých řešení, jejichž posláním je bránit přenosu infekce. Kromě ochranných prostředků, jako jsou štíty, masky či respirátory, kdy byla v řadě případů využita i technologie 3D tisku, patří i zařízení vyvinuté na zlínské technické univerzitě.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2020 | Počet zobrazení: 411
 

Hotel pro hmyzáky

V Rakovníku se nedávno otevřel supermarket nové generace, který kromě prodejny myslí nejen na její návštěvníky, ale i na přírodu. Jeho součástí je mj. i hmyzí ubytovna.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2020 | Počet zobrazení: 302
 

První Mesh systém Deco s podporou Wi-Fi 6

Společnost TP-Link uvedla na trh novinku v podobě wifi Mesh systému Deco X60, který podporuje standard AX3000 (v rámci nejnovější technologie wifi 6 čili 802.11ax) s rychlostí bezdrátového připojení do 3000 Mb/s a zesíleným plynulým pokrytím prostoru.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2020 | Počet zobrazení: 283
 

Pohybem hlavy lze ovládat hlasitost

Brýle pro poslech hudby Bose Frames umožňují nyní ovládat hlasitost přehrávání pomocí podržení vestavěného tlačítka a jemného pohybu hlavy vpravo či vlevo. Tuto funkci mohou využít všichni noví i stávající uživatelé po aktualizaci softwaru brýlí.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 4. 2020 | Počet zobrazení: 353
 

Koronabot šetří práci institucím

Společnost NTT Czech Republic vytvořila speciálního chatbota, který dokáže zodpovědět otázky ohledně koronavirové pandemie. Firma nabízí tzv. koronabota zdarma nemocnicím a dalším institucím.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 4. 2020 | Počet zobrazení: 314
 

Nejstarší vzdělávací projekt pokračuje on-line

V důsledku koronavirové pandemie byly letos v březnu poprvé od roku 2000 přerušeny osvětové besedy Energie – budoucnost lidstva, nejstaršího vzdělávacího projektu společnosti ČEZ. Od dubna ale program pokračuje on-line.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 4. 2020 | Počet zobrazení: 378
 

Kyberzločinci zneužívají pandemii Covid-19

Během uplynulých dvou měsíců zanechal COVID-19 zásadní stopu v doménovém prostoru internetu. Záznamy transparentnosti vydávání certifikátů od certifikačních autorit ukázaly významný nárůst počtu SSL certifikátů pro webové stránky používající ve svých názvech slova „corona“ nebo „covid“.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2020 | Počet zobrazení: 378
 

Dvě podoby zabezpečeného a výkonného řešení domácí kanceláře

Dnešní pracovní svět charakterizuje zvýšená potřeba mobilní práce a home office. Společnosti jsou vybízeny, aby svým zaměstnancům umožnily práci z domova v maximální možné míře. Tomuto trendu jde naproti pokrok v digitalizaci firem a také technologické inovace.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 4. 2020 | Počet zobrazení: 323