Škoda zahájila výrobu nového modelu Kamiq

Kompaktní městské SUV se vyrábí v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi a je třetím modelem SUV značky Škoda určeným pro evropský trh. Automobilka investovala do jeho výroby zhruba 100 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 7. 2019 | Počet zobrazení: 314
 

V Německu zahájili „5G výrobu“ automobilů

Pro německou elektrotechnickou společnost e.Go zajistili „5G produkci“ elektrických automobilů firmy Ericsson a Vodafone Německo, protože nejdůležitějším palivem moderní automobilové produkce jsou data.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2019 | Počet zobrazení: 343
 

Valeo má pro výzkum novou budovu

Společnost Valeo si převzala zrekonstruovanou budovu pro vývojové prostředí THS (Thermal systems), v níž bude laboratorní zázemí pro 30 vývojových inženýrů.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2019 | Počet zobrazení: 331
 

Ostroj si vybral ERP od InfoConsulting

Společnost InfoConsulting Czech uzavřela smlouvu na implementaci nejaktuálnější verze IFS Applications 10 s výrobcem sortimentu důlních zařízení, akciovou společností Ostroj, která tak podpoří modernizaci a optimalizaci procesů a rozvoj firmy v souladu se strategií Průmysl 4.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2019 | Počet zobrazení: 299
 

Finský jaderný blok získal provozní licenci

Třetí blok finské jaderné elektrárny Olkiluoto získal od vlády provozní licenci s platností do konce roku 2038, jeho provoz se pak očekává zhruba do roku 2080.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 7. 2019 | Počet zobrazení: 305
 

Nová řada diamantových doteků Renishaw

Společnost Renishaw představila na veletrhu strojírenských technologií Control 2019 v německém Stuttgartu svou novou řadu diamantových doteků OPTiMUM.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 7. 2019 | Počet zobrazení: 323
 

Inteligentní sběrnicový BUS kabel pro bezpečnou automatizaci

Na veletrhu SPS IPC Drives představila firma igus, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost Hennlich, unikátní koncept monitorování sběrnicových BUS kabelů v energetických řetězech. Díky včasnému upozornění na sebemenší změny v přenosu dat odhalí senzor CF.D hrozící přerušení provozu v dostatečném předstihu.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 7. 2019 | Počet zobrazení: 328
 

Konvenční přijímací pohovor nefunguje

Konvenční pracovní pohovory jsou na odhadnutí kvalit kandidátů nedostatečnou metodou. Uchazeči používají natrénované odpovědi a personalisté mají sklon vybírat adepty, kteří na ně udělají dojem, namísto těch, co mají reálně největší celkový potenciál.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 7. 2019 | Počet zobrazení: 323
 

Rodinná firma mezi elitními inovátory

Společnost Murrelektronik má cit pro inovace a nyní se za to dostalo mezinárodně fungující rodinné firmě z německého Oppenweileru i oficiálního ocenění: jako specialista v automatizační technice se dostala mezi ty nejlepší v inovační soutěži TOP 100 pro středně velké společnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2019 | Počet zobrazení: 316
 

Zcela jiný způsob tvorby zvuku

Společnost Elac představila již v roce 1993 výškový reproduktor, jehož membránu tvoří pásek fólie tenčí než lidský vlas skládaný do tvaru harmoniky. Jeho vlastnosti předčily dosud známé technologie používané při výrobě reproduktorů. Nyní je k dispozici již ve své páté generaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 7. 2019 | Počet zobrazení: 318