Elektrická sága značky Peugeot - od VLV po e-2008

Elektrický pohon používalo již na počátku motorismu několik automobilových značek, brzy ale od něj upustily a přešly na spalovací motory. Automobilka Peugeot se možnosti využít elektřinu pro své vozy věnovala již v roce 1902, a to zejména pro pohon dodávek.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2020 | Počet zobrazení: 395
 

DS bojuje proti globálnímu oteplování

Značka DS Automobiles, jež se opírá o strategii elektrifikace, kterou rozvíjí již od svého založení v roce 2015, se z hlediska nízkých emisí CO2 řadí do čela prémiových evropských automobilových značek nabízejících různé druhy pohonů.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2020 | Počet zobrazení: 318
 

Řešení tajné šifry RR znají jen dva lidé

Sběratelská edice vozů Rolls-Royce je vyrobena z nejkvalitnějších materiálů a může se pochlubit špičkovými moderními technologiemi. Vozy jsou vyráběny pouze v omezeném počtu s důrazem na technickou přesnost a kreativní přístup. Design je přirozeným výchozím bodem pro vytvoření tajné šifry.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 8. 2020 | Počet zobrazení: 310
 

Auto roku 2020 jako miniatura

Sběratele určitě potěší dva modely Peugeotu e-208 a 208 v měřítku 1:43, které získaly titul Auto roku 2020. Jde o tři modely velikosti 6 cm v originálním designu i barvě dle skutečných modelů. Miniatury jsou k dispozici v e-shopu https://boutique.peugeot.com.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2020 | Počet zobrazení: 331
 

I z domova lze pracovat efektivněji

V době, kdy je práce na dálku silně aktuální téma, provedla firma Dell studii zaměřenou na závislost mezi produktivitou a využíváním periferií, jako jsou myš, klávesnice a monitor. Výsledky ukázaly, že využití doplňkových periferií při práci na notebooku zvyšuje produktivitu práce.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 7. 2020 | Počet zobrazení: 333
 

Maďarský CER Cargo se stal prvním zahraničním provozovatelem lokomotivy EffiShunter 1000M

Nákladní dopravce CER Cargo Holding, člen holdingu L.A.C., rozšířil svou flotilu lokomotiv o český EffiShunter 1000M. První ze dvou objednaných vozidel jeho představitelé převzali na konci července v jihlavském závodě CZ LOKO. Druhé bude následovat v září.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2020 | Počet zobrazení: 324
 

Výstavbě chytrých mikrosítí už nic nebrání

Díky spolupráci soukromého startupu a akademické sféry – konkrétně ČVUT v Praze – byl dosažen další pokrok v konceptu realizace tzv. inteligentních energetických mikrosítí: vytvoření předávacího střediska, které je jedním z klíčových prvků této pokročilé infrastruktury.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2020 | Počet zobrazení: 325
 

Místo formuláře už bude stačit podpis v mobilu

Ubytovat se v hotelu bez potřeby nahlásit se na recepci, je dlouhodobá vize českého startupu Mews, který nyní podnikl poslední krok ke kompletnímu zdigitalizování celého procesu.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2020 | Počet zobrazení: 315
 

VUZ pozná díky novému indikátoru defektní kola

Výzkumný ústav železniční (VUZ), specializovaný na poskytování odborných služeb v oblasti posuzování, certifikace a zkušebnictví železničních vozidel, systémů a drážní dopravy, rozšířil své vybavení o nový indikátor plochých kol, instalovaný na zkušebním okruhu v Cerhenicích.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2020 | Počet zobrazení: 362
 

Automatica letos bude – v prosinci

Zatímco většina veletrhů a hromadných akcí byla kvůli karanténním opatřením v souvislosti s infekcí Covid-19 zrušena, některé veletrhy se posunuly ze svých původních termínů na vhodnější, pozdější dobu. Jejich letošní ročníky tak zřejmě budou moci regulérně, byť s několikaměsíčním zpožděním, proběhnout.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2020 | Počet zobrazení: 363