Propadlé stravenky pomáhají

Společnost Sodexo vyzvala firmy a jejich zaměstnance už začátkem roku, aby jí vrátili propadlé papírové stravenky Gastro Pass, které by jinak skončily v koši. Během dvou měsíců lidé vrátili stravenky za až 210 tisíc korun. Sodexo poskytne finanční dar ve stejné výši České federaci potravinových bank.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2023 | Počet zobrazení: 774
 

CyberPower představila nového servisního partnera

Pro Českou republiku a Slovensko bude od 1. dubna 2023 veškeré servisní úkony pro CyberPower realizovat společnost CDC Data. K této nucené změně došlo z důvodu ukončení servisních činností předchozí společnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2023 | Počet zobrazení: 829
 

Netgear představil svůj první WiFi 7 router

První WiFi 7 router Nighthawk RS700 společnosti Netgear poskytuje až 19 Gb/s bleskově rychlé wifi, což je více než dvojnásobek rychlosti předchozích generací.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2023 | Počet zobrazení: 805
 

Čárový kód GS1 slaví 50 let

Standardní čárový kód GS1 pro označování produktů je s námi už půl století. Snímání čárového kódu na pokladně znamenalo revoluci v maloobchodu s obrovským dopadem do celého dodavatelského řetězce, do ekonomiky i do společnosti. Zavedení mezinárodního datového nosiče se zakódovaným číslem obchodní položky BBC zařadila mezi 50 nejdůležitějších událostí ve vývoji světové ekonomiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2023 | Počet zobrazení: 808
 

ChatGPT je dobrý sluha, ale zlý pán

Umělá inteligence a na ní založené různé chatovací služby (ChatGPT) zažívají v posledních měsících ohromný rozmach. Významně se začínají uplatňovat už téměř ve všech oborech. Můžou dobře sloužit, ale mají své limity, včetně chyb nebo možného zneužití, říká v komentáři generální ředitelka Creative Dock Gabriela Teissing.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2023 | Počet zobrazení: 828
 

V Praze začala jubilejní mezinárodní studentská konference PORGMUN

V areálu Míčovny Pražského hradu, který přijal roli spolupořadatele, odstartovala 30. března čtyřdenní akce napodobující konference OSN. I její letošní téma je inspirováno jedním z hlavních cílů této organizace – mír, spravedlnost a vlivné instituce.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2023 | Počet zobrazení: 968
 

GetFix navázal spolupráci s Boltem

Vyhledávač autoservisů GetFix navázal úzkou spolupráci s Boltem, který sdružuje kolem 10 000 vozidel taxi. Partnerským řidičům Boltu tento benefit přinese možnost slevy v síti autoservisů na platformě GetFix i jednoduchou administraci objednávek, náhradních dílů a dalších informací o vozidle.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2023 | Počet zobrazení: 792
 

Česká města sázejí na elektrobusy

Elektrobusy se stále častěji prosazují v městské hromadné dopravě. Poslední důkazy dává středočeské Kladno a hanácký Přerov. Obnovou vozového parku MHD naplňují obě města svou strategii přechodu k čisté dopravě.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 3. 2023 | Počet zobrazení: 749
 

Europalety jsou v logistice téměř nepostradatelné

Logistika bez europalet by byla nemyslitelná. Podle odhadů je na celém světě v oběhu přibližně 600 milionů europalet. Práva na ochrannou známku originální europalety se značkou EUR vlastní od roku 1961 skupina ÖBB Rail Cargo Group (RCG).

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2023 | Počet zobrazení: 777
 

Ve VFN v Praze řeší záložní napájení CyberPower

Záložní systémy UPS jsou nezbytnou součástí zdravotnické IT infrastruktury, protože jsou na jejím fungování závislá většina specializovaných pracovišť. Pro oblast kardiologie to pak platí dvojnásobně.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2023 | Počet zobrazení: 745