Chytrá dílna digitálního věku už v červnu

Liberecká iQLANDIA spouští svůj čtvrtý provoz – iQFABLAB. Jde o chytrou dílnu digitálního věku, jejímž cílem je naučit školní skupiny i veřejnost pracovat s moderními technologiemi. Návštěvníky čekají originální workshopy, děti od 12 do 16 let se v létě mohou těšit na příměstský tábor s robotem Matyldou. Do projektu se zapojila i Technická univerzita v Liberci.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2019 | Počet zobrazení: 308
 

Maximální flexibilita pro nejrůznější požadavky

Kdo si nechává provádět nebo rekonstruovat elektroinstalaci v domě, v bytě nebo třeba ve výrobní hale, setká se téměř s jistotou s produkty a řešeními značky Hager. Tato společnost sází při automatizaci svých zkušebních zařízení na modulární decentrální kompaktní systém Cube67 od firmy Murrelektronik.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2019 | Počet zobrazení: 317
 

Nové optické systémy dokáží zvýšit bezpečnost Armády ČR

České firmy patří v oblasti vývoje a dodávek vojenské optiky mezi světovou špičku. Speciální optické systémy dodávají jak pro českou, tak i pro další armády včetně členských států NATO. Zakázkou, na které se chtějí úzce podílet, je i přezbrojení české armády novými bojovými vozidly pěchoty (BVP).

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2019 | Počet zobrazení: 308
 

Dny otevřených dveří proběhly s úspěchem

Ve druhém dubnovém týdnu uspořádala společnost GROB-WERKE ve svém sídle v Mindelheimu firemní výstavu a dny otevřených dveří, na kterých byly prezentovány inovativní produkty, praktické ukázky a nechyběly ani odborné přednášky včetně komentovaných prohlídek firemních prostor.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2019 | Počet zobrazení: 307
 

Corsa 6. generace bude i elektrická

Opel chystá významnou novinku v podobě Corsy nové generace. Nabídne pohon nejen na benzín a naftu, ale také plně elektrickou verzi s dojezdem až 330 km. Corsa bude disponovat např. adaptivním tempomatem nebo světlomety Intellilux LED Matrix, které jsou osazeny poprvé v segmentu těchto malých vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2019 | Počet zobrazení: 312
 

Zlatý Scarabeus se dočkal rekonstrukce

Polopásovému vozidlu značky Citroën, které bylo pojmenováno Zlatý skarabeus, se povedlo v roce 1922 přejet přes Saharu. Po 94 letech od té doby, v roce 2016, byla zahájena rekonstrukce tohoto modelu týmem středoškolských a vysokoškolských studentů techniky. Replika byla letos 13. května představena v Muzeu umění a řemesel (Musée des Arts et Métiers) v Paříži.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2019 | Počet zobrazení: 303
 

Nenechávejte registraci na poslední chvíli

Společnost DKV Euro Service se již intenzivně připravuje na změnu českého mýta, které se spustí 1.12.2019. Během pouhých dvou měsíců (od 1. října do 30. listopadu) bude potřeba zaregistrovat všechna vozidla nad 3,5 tuny do nového mýtného systému a vybavit je palubními jednotkami.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 5. 2019 | Počet zobrazení: 290
 

Kilogram v nové podobě

Od počátku předposledního květnového týdne má kilogram novou definici. O její změně (a dalších základních jednotek soustavy Mezinárodního systému jednotek SI, neboli Le Systéme International d’Unités) rozhodli loni zástupci zemí na konferenci Mezinárodního úřadu pro míry a váhy (BIPM), a platit začala letos o Světovém dni metrologie 20. května.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2019 | Počet zobrazení: 337
 

Nové pohyblivé přívody energií pro bezpečnou automatizaci

Moderní výroba se již bez robotů neobejde. Tento trend se nejvíce projevuje v automobilovém průmyslu. Pro lineární, portálové nebo průmyslové roboty o sedmi osách, je spolehlivý přívod energie a dat, a to i v omezených prostorech nebo na dlouhých pojezdech, naprosto klíčový.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2019 | Počet zobrazení: 277
 

Čas na nápravu má Česko jen do roku 2020

ČR dlouhodobě neplní evropské normy na kvalitu ovzduší v oblasti polétavého prachu, oxidu dusičitého či benzo(a)pyrenu. Čas na nápravu má jen do roku 2020, potom může být ČR udělena pokuta v řádu miliard Kč. Srovnatelná částka (3,345 mld. Kč) přitom MŽP chybí na dofinancování projektů na ekologizaci průmyslu, který je jedním z hlavních zdrojů znečištění.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2019 | Počet zobrazení: 295