Nákladní dron pro těžkou přepravu

Na Mezinárodní letecké konferenci v Berlíně představily společnosti Volocopter a DB Schenker nákladní dron VoloDrone a úspěšně předvedly první zátěžový test v simulovaném provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 333
 

Barevné počítačové skříně na základě Redditu

Společnost Cooler Master uvedla na trh čtyři nové barevné varianty počítačové skříně NR200P. Barvy byly vybrány na základě ankety, která vznikla v úzké spolupráci s komunitou tvůrců na Redditu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 299
 

Miniaturní senzor rozšiřuje možnosti nositelných kamer

Společnost Axis Communications uvedla na trh pod označením TW1201 miniaturní klopový senzor nositelný na těle, který se připojuje ke kameře Axis W100. Díky odlehčenému provedení je ideální k uchycení např. na tričko nebo klopu košile.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet zobrazení: 311
 

Parní vůz Komarek bude o víkendu jezdit v Zubrnicích

NTM připravilo na víkend 24. a 25. července ve spolupráci se spolkem Zubrnická museální železnice, s Národním muzeem v přírodě Zubrnice, společností MBM a obcí Zubrnice, vyjížďky unikátním parním vozem Komarek ze svých sbírek.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 393
 

Vyberte si spínací výkon, jaký opravdu potřebujete

Společnost Panasonic Industry rozšiřuje polovodičová relé řady APV o modely s možností spínat vysoké výkony. Nové modely optočlenů APV mohou spínat výrazně vyšší výstupní napětí nebo proudy než tomu je u stávajících modelů.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 321
 

Elektřina z uhlí začíná být dražší než z OZE

V roce 2020 klesla podle Mezinárodní energetické agentury poptávka po uhlí celosvětově o 4 %, což je největší pokles od druhé světové války. Příčinou je i to, že výroba elektřiny v uhelných elektrárnách začíná být v některých zemích dražší, než proud z obnovitelných zdrojů energie (OZE).

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 321
 

Dachser získal v Šanghaji certifikaci CEIV Pharma

Mezinárodní logistická společnost Dachser obdržela pro svoji pobočku v Šanghaji a svoji kancelář na Mezinárodním letišti Šanghaj certifikaci CEIV Pharma od mezinárodní asociace IATA. Tím Dachser dále rozšiřuje služby své logistické sítě pro zákazníky ze segmentu Life Science & Healthcare.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2021 | Počet zobrazení: 390
 

Automatický sklad s AI oceněn jako příkladný

Společnost STILL nabízí velmi výkonnou a robustní manipulační techniku a intralogistická řešení, což svým oceněním potvrdila opakovaně porota IFOY. Letos výrobce z Hamburku přesvědčil v mezinárodní soutěži více než jako poskytovatel systémových řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 330
 

Datovou schránku si už zřídilo 300 tisíc Čechů

Týdně si datovou schránku zřídí v ČR v průměru téměř tři tisíce lidí, což byl před pandemií zcela výjimečný jev (došlo k tomu jen jednou), zatímco dnes není takovéto tempo přírůstku datových schránek nic neobvyklého. Pandemie jejich počet téměř zdvojnásobila.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 312
 

Německé firmy posilují spolupráci v rozvoji elektromobility

BASF a Porsche spolupracují na vývoji výkonných lithium-iontových baterií pro elektrická vozidla, a BASF bude dodávat vysoce výkonné katodové aktivní materiály HEDTM pro vozidla Porsche.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2021 | Počet zobrazení: 303