Síla fotografie

Celosvětově uznávaným dnem fotografie je 19. srpen. Stalo se tak na počest dne, kdy byl vynalezen předchůdce fotoaparátu. Tento den spojuje miliony fotografů na celém světě, kteří díky svému dílu navrací život lokálním i globálním komunitám. Ale není to jen záležitostí jednoho dne. Fotografování nebylo nikdy tak oblíbeno a široce praktikováno, jako nyní.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2018 | Počet zobrazení: 202
 

Znalecký ústav VŠTE rozšířil činnost o obor Stavebnictví

Stavebnictví se stalo třetím oborem činnosti Ústavu znalectví a oceňování, který je součástí českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE). Rozšířilo tak dosavadní znalecká oprávnění pro obory Ekonomika a Strojírenství.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2018 | Počet zobrazení: 182
 

Janka Engineering se vrací do českých rukou

Průmyslový výrobní podnik Janka Engineering, specializující se na vzduchotechnická a klimatizační zařízení, mění majitele. Od indické skupiny LEEL Electricals Ltd. ji odkoupila česká strojírenská skupina Multicraft Group, působící na Moravě.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2018 | Počet zobrazení: 194
 

Nové modifikované palivo pro JE Temelín

V rámci pravidelné odstávky na JE Temelín technici zavezli do aktivní zóny reaktoru druhého bloku 48 palivových článků nové modifikace ТVSA-Т.mod.2 z dílny výrobce jaderného paliva TVEL, který je součástí Rosatomu.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 8. 2018 | Počet zobrazení: 187
 

Sledování závad na nadzemních rozvodech

Aby bylo možné sledovat závady na venkovních elektrických vedeních, musí být spojeny s konkrétními událostmi. Pokud se objeví občasné chyby, je obtížné je najít a pokud se neví, kdy k chybám dojde, je zapotřebí nějaké formy záznamu přenášených dat. Proto nabízí Fluke univerzální řešení s wifi připojením.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2018 | Počet zobrazení: 201
 

První 4K multisenzorova kamera

Společnost Panasonic představila světově první 4K multisenzorovou kameru, která slibuje rozlišení obrazu 33 Mpx. Tyto kamery i-Pro Extreme disponují čtyřmi polohovatelnými čočkami, v nichž je obrazový senzor 4K, který nabízí ostré a jasné snímky rychle se pohybujících objektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2018 | Počet zobrazení: 194
 

Duální multimediální rekordér nové generace

Společnost Evolveo uvedla nový multimediální rekordér se dvěma HD tunery a certifikací Českých Radiokomunikací. Rekordér plně podporuje nastupující formát vysílání H.265/HEVC a další multimediální formáty (Dolby Digital Plus, EAC3, MKV, DivX, MP3 a JPG).

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2018 | Počet zobrazení: 185
 

Pojezdové dráhy přidávají průmyslovým robotům sedmou osu

S nástupem a prudkým rozvojem robotizace přináší společnost HIWIN nová řešení, která zajistí kolaborativním a manipulačním robotům vyšší dosah a rozšíření manipulačního prostoru. Robot, který využívá pojezdovou dráhu, může obsluhovat více pracovišť.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2018 | Počet zobrazení: 191
 

Nový Renishaw Equator 500 – automatický kontrolní robot

Automatické kontrolní systémy Equator 300 se v posledních pěti letech uplatnily ve výrobních provozech po celém světě. Umožňují vysoce přesnou rozměrovou kontrolu soustružených a frézovaných dílců ihned po vyrobení.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2018 | Počet zobrazení: 191
 

Už i nejtěžší vozíky Linde s Li-Ion bateriemi

Největší elektrické vysokozdvižné vozíky značky Linde s nosností 6-8 tun jsou nyní k dispozici i s lithium-iontovými bateriemi. Doplnění produktové řady umožňuje nyní zákazníkům společnosti Linde MH, vybírat mezi olověnými a Li-Ion bateriemi u všech elektrických protizátěžových vozíků.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2018 | Počet zobrazení: 203