Kia představila vlastní řadu olejů

Automobilová značka Kia představila svoji novou řadu originálních motorových olejů s označením Kia Original Oil. Tyto originální motorové oleje jsou k dostání výhradně v autorizované dealerské síti Kia. Navrženy byly speciálně s ohledem na maximální životnost, hospodárnost a výkon spalovacích motorů Kia.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2020 | Počet zobrazení: 381
 

Mitsubishi CZ slaví 15 let od založení

Působení M MOTORS (MMCZ) je spjaté s obchodními aktivitami společností Autobinck a Autopalace, se kterým i je úzce spojeno. Spadá do skupiny ACDR (Autobinck Car Distribution and Retail) zabývající se prodejem a distribucí nových i ojetých vozů v evropských zemích.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 1. 2020 | Počet zobrazení: 371
 

Z Bureau Veritas jsou dvě firmy

Mezinárodní společnost Bureau Veritas, se v Česku, kde zaměstnává více než stovku profesionálů z oblasti inspekcí a certifikací, rozdělila od letošního roku na dvě samostatné firmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2020 | Počet zobrazení: 388
 

Kaufland má další dvě rychlodobíječky

Dalšími prodejnami řetězce Kaufland, které nabídnou zázemí pro rychlé dobití elektromobilů, jsou Modřany a Podbaba nacházející se ve čtvrté, resp. šesté pražské městské části. Kaufland zde ve spolupráci s ČEZ připravil rychlodobíjecí stanice umožňující doplnit baterie elektromobilu i během kratšího nákupu.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2020 | Počet zobrazení: 375
 

Plovoucí elektrárna vyrobila první elektřinu

Od svého přifázování k síti vyrobila plovoucí jaderná elektrárna Akademik Lomonosov už přes 10 GWh elektřiny. Elektrárna se dvěma malými jadernými reaktory je zakotvena v Peveku na Sibiři.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 1. 2020 | Počet zobrazení: 373
 

Železniční koleje vyčistí, přestaví, podbije a hned po nich lze jezdit

Uskupení rakouských firem Plasser & Theurer / Swietelsky vyvinulo nový unikátní stavební stroj s označením RU 1000 S. „Jde o další vývojovou řadu úspěšného konceptu RU 800 S, který v roce 2006 představoval revoluci při výstavbě kolejí. V Česku jsme ho poprvé nasadili v roce 2018,“ vysvětluje Pavel Pechač, jednatel společnosti Swietelsky Rail CZ.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2020 | Počet zobrazení: 383
 

Koncept měsíčního vozidla od Lexusu

Designéři značky Lexus vytvořili koncept stroje, který se bude pohybovat na měsíci. Z řady námětů na měsíční vozidla od předních mezinárodních návrhářů byl zvolen stroj Karla Dujardina. Jeho název je Zero Gravity, připomíná motorku a nad měsíčním povrchem by se měl vznášet rychlostí 500 km/h.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2020 | Počet zobrazení: 358
 

Nová Puma přijíždí na český trh

Nový kompaktní crossover Ford Puma kombinuje emotivní design exteriéru s nejlepším zavazadlovým prostorem v dané třídě a propracovaným mild-hybridním pohonem s vyspělou 48V technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2020 | Počet zobrazení: 359
 

Jednoduché uvedení do provozu

Společnost Hermle AG, jeden z tahounů v oboru kovovýroby, výrazně snížila s Cube67 a jeho „machine option management” čas nutný pro softwarovou údržbu a podporu.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2020 | Počet zobrazení: 387
 

Jak se ladila chytrá stélka do bot

Na lednovém veletrhu CES v Las Vegas zanechaly výraznou stopu i české hardwarové startupy. Mezi nimi např. také Miomove, kteří zde představili chytrou stélku pro běžce, na jejímž vývoji se podílelo design studio Prototypum.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2020 | Počet zobrazení: 362