Snadná diagnostika

Sběrnicový systém Cube od společnosti Murrelektronik nabízí rozsáhlé diagnostické možnosti. Nová diagnostická brána umožňuje ještě jednodušší přístup k těmto datům.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2020 | Počet zobrazení: 308
 

I když je NTM zavřeno, je neustále s vámi

Národní technické muzeum je v současnosti uzavřeno pro veřejnost, ale přitom je stále s vámi. Na internetových stránkách muzea zvou k virtuální prohlídce několika expozic včetně oblíbené Dopravní haly.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2020 | Počet zobrazení: 352
 

DEL zkonstruoval výrobní linku pro pyrodiskonektory

Českým firmám přibývají zahraniční zakázky týkající se elektromobility. Inženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou se aktuálně věnuje řešením pro bezpečnější provoz elektrických vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2020 | Počet zobrazení: 329
 

Nejvyšší soud ve Velké Británii je pod dohledem kamer

Pro přesné právní záznamy a transparentnost u nejvyššího soudu byly nainstalovány kamery Panasonic PTZ. Tento systém prošel prvním velmi sledovaným testem, když loni v létě vysílal soudní přezkum prorogace Parlamentu, a dopadl na jedničku.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2020 | Počet zobrazení: 326
 

Dva modely značky Kia získaly titul Světové auto roku 2020

Značka Kia ovládla klání Světového auta roku 2020, v němž model Telluride získal titul Světové auto roku a elektromobil e-Soul vítězství v kategorii Světové městské auto roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 349
 

Peugeot má již šest vozů s titulem „Car Of The Year“

Díky novému Peugeotu 208, který byl 2. března v Ženevě zvolen Autem roku 2020, značka Peugeot získala již pošesté nejžádanější automobilové ocenění. Jde o prestižní cenu, kterou každý rok uděluje nezávislá porota šedesáti evropských motoristických novinářů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 341
 

Příběh méně známé Škody Sagitta

V období mezi oběma světovými válkami si koupi osobního automobilu mohli dovolit jen lépe situovaní občané Československa, na řadě zahraničních trhů tomu bylo podobně. Vozidla prodražovaly relativně malé výrobní série, poptávku navíc oslabovala velmi vysoká úroveň zdanění motoristů.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 338
 

Online vstupenka do světa Audi

Zákazníci a příznivci značky Audi mohou sledovat technicky vyspělou výrobu automobilů s logem čtyř kruhů v rámci zážitkové prohlídky na internetovém portálu AudiStream. Automobilka pro ně virtuálně otevřela svůj výrobní závod v Ingolstadtu.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 4. 2020 | Počet zobrazení: 368
 

Strojaři z Brna se snaží zvýšit účinnost roušek

Vědci z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně testují jednoduché řešení, které by mohlo pomoci zvýšit účinnost roušky při jejím nošení. Využili k tomu již dříve známý koncept, který upravili podle svého návrhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 359
 

Automatizační specialisté se spojili v boji proti koronaviru

Společnost Fanuc Czech se stala generálním partnerem projektu automatizované linky na výrobu ochranných filtrů. Linka umožňuje produkovat kriticky nedostatkové komodity, jako jsou ochranné pomůcky pro zdravotníky, záchranné složky a další pracovníky „v první linii“.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 370