Hiwin chystá nové produkty

Dodavatel lineární techniky, společnost Hiwin, dosáhl v loňském roce obrat ve výši 332 mil. korun. Ve srovnání s předchozím rokem jde o 16,1% navýšení. Významný podíl na ekonomickém výsledku má i export (26 %) do zemí východní a jižní Evropy.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2018 | Počet zobrazení: 219
 

Modrý strážný anděl zvýšil bezpečnost ve skaldech

Od doby, kdy společnost Linde Material Handling (Linde MH) před šesti lety poprvé představila inovativní bezpečnostní řešení s označením BlueSpot, prodala již více než 150 000 ks jednoduchého, ale efektivního výstražného systému, který promítá do prostoru před vozíkem varovný světelný signál v podobě modrého světla. LED reflektor významně zvyšuje bezpečnost operátorů vozíků i jejich okolí.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2018 | Počet zobrazení: 191
 

Českému trhu v oblasti kyberbezpečnosti nadále kraluje Eset

Další úspěšný rok má za sebou česká pobočka společnosti Eset, která vyvíjí bezpečnostní řešení pro domácí i firemní IT. Podle prvních neauditovaných výsledků dosáhla v loňském roce celkového obratu 354 mil. Kč a už druhým rokem po sobě tak překonala 350milionovou hranici a je tak jedničkou na českém trhu v oblasti kyberbezpečnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 3. 2018 | Počet zobrazení: 204
 

Evropské auto roku 2018 - nové Volvo XC40

Ještě před začátkem Ženevského autosalonu ve Švýcarsku se bojuje o titul Evropské auto roku. Letošním vítězem se stalo malé SUV značky Volvo s označením XC40. Toto prestižní ocenění vyhrála automobilka Volvo Cars vůbec poprvé.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2018 | Počet zobrazení: 220
 

RegioJet instaluje do autobusů nejvýkonnější wi-fi

Společnost RegioJet zahájila instalaci nové technologie pro příjem internetu ve svých autobusech. Ta podle realizovaných měření představuje absolutní špičku na trhu a poskytuje vysoce silný a stabilní příjem internetového signálu v průběhu celé cesty.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2018 | Počet zobrazení: 184
 

Rychlodobíječky ČEZ loni obsloužily 36 tisíc lidí

Rychlé dobití elektromobilu na cestách napříč Českou republikou je stále populárnější. Objem elektřiny spotřebované na veřejných rychlodobíjecích stanicích Skupiny ČEZ loni meziročně vzrostl téměř čtyřnásobně. Nejvytíženější byly stanice v Praze a Brně. Nová infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 3. 2018 | Počet zobrazení: 203
 

Nové přínosné technologie Toyoty

Toyota Motor Corporation vyvinula novou převodovku s plynule měnitelným převodem (CVT), 6stupňovou manuální převodovku, spalovací motor 2,0 l, hybridní ústrojí 2,0 l a systémy pohonu 4WD na bázi architektury TNGA (Toyota New Global Architecture). Nové technologie nabízejí mimořádné jízdní schopnosti s příznivějšími dopady na životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2018 | Počet zobrazení: 203
 

Nová značka - Cupra

Jakým způsobem může barva, povrchová struktura nebo symbol vyjadřovat charakter nové značky? Odpověď na tuto otázku mohou poskytnout designéři v automobilovém průmyslu. „Nová CUPRA Ateca je ušlechtilá, odvážná a elegantní,“ říká Toni Gallardo, šéfdesignér společnosti Seat o prvním modelu nové značky CUPRA. Podstatu jejího designu definuje následujících pět hlavních rysů:

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2018 | Počet zobrazení: 189
 

První malé SUV na elektrický pohon

Automobilka Hyundai představila zcela nový model Kona Electric, který je nejnovějším členem rodiny ekologických vozidel značky. Jde o automobil, který kombinuje karoserii a vlastnosti SUV s elektrickou mobilitou. Silné stránky SUV s výkonem a výhodami elektrického pohonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2018 | Počet zobrazení: 185
 

Panasonic odhalil nové 4K profesionální displeje

Společnost Panasonic odhalila řadu šesti modelů profesionálních displejů s rozlišením 4K a velikostí od 43 do 86 palců. Základní řada LCD panelů disponuje jasem 350 cd/m2, což z nich činí ideální volbu pro nákupní centra, showroomy nebo např. konferenční místnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2018 | Počet zobrazení: 244