ŽĎAS dodá odhrotovací linky ruskému výrobci tyčí

Předposlední týden v březnu podepsala akciová společnost ŽĎAS kontrakt s ruským elektrometalurgickým kombinátem OEMK na dodávku odhrotovacích linek pro válcovnu tyčí SPC-1 v hodnotě 1,7 milionů eur.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2020 | Počet zobrazení: 311
 

Automatické vysokozdvižné vozíky do úzkých prostor

Společnost Jungheinrich představila na obchodní tiskové konferenci „Innovations & Highlights 2020“ nejnovější přírůstky do svého portfolia. Jde o automatický vysokozdvižný vozík ERC 213a a multifunkční elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík EJD 222.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2020 | Počet zobrazení: 319
 

Bezpístové pohony umožňují vysoké zatížení

Společnost Parker Hannifin představila sérii kompaktních bezpístových aktuátorů HLR (High Load Rodless), které byly navrženy speciálně pro použití OEM výrobci. Nejmodernější série HLR nabízí pro různé trhy množství funkcí včetně vysokého zatížení a přítlačné síly.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2020 | Počet zobrazení: 311
 

Kobot UR5 automatizuje proces obrábění

Společnost Aquael patří mezi největší výrobce akvárií na světě. Ve své polské továrně v Suvalkách firma úspěšně nasadila kolaborativního robota UR5, který automatizuje proces výroby topítek pro akvária. Pořízení kobota znamenalo snížení času výroby a umožnilo se zaměstnancům přesunout na jiné pozice v rámci výroby.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2020 | Počet zobrazení: 307
 

Navzdory situaci sbírá Peugeot v ČR další objednávky

Celosvětový propad automobilových trhů v březnu byl průvodním jevem aktuální situace, jež nemá v historii obdoby. Realizovat v tomto kontextu 729 registrací a současně přijmout 738 objednávek bylo velice náročné.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2020 | Počet zobrazení: 305
 

Mazda oslaví narozeniny speciální sérií

K oslavě svých stých narozenin uvede Mazda na trh speciální sérii, která bude k dispozici napříč modelovou řadou. Tato série má připomínat první osobní vůz značky, R360 Coupe.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2020 | Počet zobrazení: 303
 

Goodyear a Lexus spolupracují na elektromobilitě

Koncept elektrifikovaného Lexusu LF-30 ztělesňuje odvážnou vizi elektromobilu. Jako oslava 30. výročí značky byl navržen tak, aby přinesl s ničím nesrovnatelný dynamický zážitek z jízdy. Unikátní koncept vozu na čtyřech zakázkových pneumatikách Goodyear byl poprvé představen loni na tokijském autosalonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2020 | Počet zobrazení: 309
 

Přenáší se na bankovkách COVID-19?

Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního režimu až po obyčejné placení hotovostí. Jak je to ale s potenciálním přenosem koronaviru prostřednictvím hotovosti?

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2020 | Počet zobrazení: 337
 

Legion s novou generací NVIDIA a Intel

Společnost Lenovo letos obohatí herní sérii Legion o nová zařízení, která nabídnou poslední generaci grafických karet NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER s designem Max-Q a také procesory 10. generace Intel Core H.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2020 | Počet zobrazení: 331
 

Koronavirus nezná hranice

Pandemie koronaviru se dramaticky promítla i do činnosti firem ze země galského kohouta působících v ČR. Ukazují to výsledky průzkumu, který provedla Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) ve spolupráci s Velvyslanectvím Francie v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2020 | Počet zobrazení: 341