Síťový radar minimalizuje falešné poplachy

Společnost Axis Communications přichází s novým inteligentním síťovým radarem D2110-VE, který využívá pokročilé radarové technologie, díky nimž dokáže určit přesnou polohu i rychlost objektu či narušitele a spolehlivě pokrýt i rozsáhlé pozemky.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2020 | Počet zobrazení: 315
 

Potlačení šumu pomocí AI

ASUS představil technologii potlačení šumu pomocí umělé inteligence (AI) pro mikrofony, která inteligentně omezuje nežádoucí šum na pozadí při komunikaci pomocí náhlavní soupravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2020 | Počet zobrazení: 316
 

Hennlich opět naděloval neziskovkám

Dárcovský fond Hennlich rozdělil mezi 14 neziskových projektů mladých lidí z Litoměřic částku 100 008 korun. Letošní vyhlášení výsledků a předání finančních prostředků ovlivnila situace kolem koronaviru a proto se uskutečnilo pouze na dálku.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2020 | Počet zobrazení: 306
 

Dvojice pásem s bleskovou rychlostí

Společnost TP-Link uvedl na trh nový bezdrátový wifi přístupový bod TL-WA1201 pro rozšíření stávající domácí nebo kancelářské sítě. Díky technologii MU-MIMO je možné k němu připojit větší množství koncových zařízení současně.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 7. 2020 | Počet zobrazení: 307
 

Panasonic pomáhá vědcům v Antarktidě

Díky podpoře odolných tabletů a notebooků Panasonic Toughbook provedla čtveřice vědců z Inuit WindSled při téměř dvouměsíčním putování v kontinentální Anktarktidě špičkové výzkumné projekty v oborech biologie, glaciologie, meteorologie a telekomunikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2020 | Počet zobrazení: 315
 

Termoplasty ve službách automotive

Engel na veletrhu China Composites Expo 2020 v Šanghaji představí řešení umožňující efektivně vyrábět ve velkém množství termoplastické kompozitní díly.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2020 | Počet zobrazení: 302
 

Mobilní robot s nosností 1500 kg

Společnost Omron uvedla na trh robota HD-1500, nejsilnějšího přírůstku do firemní řady mobilních robotů. Novinka se vyznačuje nosností až 1500 kg a je ideální pro současné továrny, kde musí řešení pro autonomní manipulaci s materiálem plnit náročnější úkoly průmyslové automatizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 7. 2020 | Počet zobrazení: 318
 

Slovenská GreMi KLIMA koupila český Luwex

Novým vlastníkem společnosti Luwex Praha, podnikající na trhu vzduchotechniky a průmyslové filtrace, je slovenská GreMi KLIMA ze Žiliny, působící ve stejném oboru. Tržby nové skupiny přesáhnou 800 milionů korun a v Česku a na Slovensku se stane lídrem na trhu technického zařízení budov.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2020 | Počet zobrazení: 378
 

Plast nerovná se zlo, upozorňují vědci

Další obětí koronaviru je životní prostředí, zaznívá čím dál častěji. Zatímco loni byla řada zemí odhodlána s plasty bojovat, během pandemie lidé opět častěji sahali po plastových obalech nebo ochranných pomůckách. Tým vědců z VUT Brno upozorňuje, že plasty nemusí být automaticky špatné, záleží hlavně na tom, jak se s nimi nakládá.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2020 | Počet zobrazení: 344
 

Speciální výměníky na ohřev a chlazení agresivních lázní

Jak ochladit nebo ohřát agresivní kyselou nebo alkalickou lázeň tak, aby účinnost přenosu tepla či chladu zůstala dlouhodobě na vysoké úrovni? S tím se potýkají provozy zaměřené na moření, fosfátování, odlakování, pasivace, zinkování nebo niklování.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2020 | Počet zobrazení: 321