Z Brandýsa už vyšlo 7 milionů řídicích jednotek

Společnost Continental Automotive Czech Republic slavila. Na začátku tohoto měsíce totiž z brandýské výrobní linky vyjel sedmimiliontý kus tzv. OVIP (Open Vehicle Infotainment Platform) silverboxu.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 12. 2022 | Počet zobrazení: 664
 

ENGEL spouští Pay per Use

Společnost ENGEL přišla ještě před koncem letošního roku s další průlomovou novinkou: Jako první dodavatel ve své branži nabízí zákazníkům kromě tradičních nákupů obchodní model založený na platbě za použití.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 12. 2022 | Počet zobrazení: 619
 

Asseco rozšiřuje portfolio o špičkové systémy

Firma ANeT-Advanced Network Technology, která je předním dodavatelem docházkových systémů, systémů pro plánování lidských zdrojů a přístupových a stravovacích systémů pro soukromý i veřejný sektor v České a Slovenské republice, se od 1. prosince 2022 stala součástí společnosti Asseco Solutions.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 12. 2022 | Počet zobrazení: 612
 

Monitoring dálkové přepravy

Dachser s Deutsche Telekom vyvinili systém inteligentních sledovacích zařízení STD (Smart Tracking Devices) pro použití ve výměnných nástavbách, které používá pro přepravu zboží na dlouhé vzdálenosti mezi evropskými pobočkami.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2022 | Počet zobrazení: 643
 

Není objezd jako objezd, a kdy používat blinkr

Existuje více druhů kruhových objezdů a každý má svá pravidla. Jak se na nich chovat, a hlavně kdy používat blinkr. Řidiči tato pravidla často podceňují nebo neznají a nejhorší řešení je, když neblikají vůbec.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2022 | Počet zobrazení: 648
 

Směs Eagle GO z udržitelných materiálů

Společnost Goodyear Tire & Rubber Company vyvinula koncept pneumatik Eagle GO, které budou součástí návrhu nového vozu Citroën Oli. V běhounové směsi konceptu byla uplatněna celá řada různých trvale udržitelných materiálů.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 12. 2022 | Počet zobrazení: 616
 

RegioJet nasazuje do provozu další lokomotivy nové generace

Největší středoevropský soukromý železniční dopravce, česká společnost RegioJet, zařadil do svých služeb tři zcela nové výkonné vícesystémové lokomotivy TRAXX MS3 od firmy Alstom.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2022 | Počet zobrazení: 769
 

Lineární vedení s odměřováním i pro robustnější aplikace

Společnost HIWIN rozšířila možnosti využití lineárního vedení s inkrementálním odměřováním i pro velikosti 30, 35 a 45 mm, které najdou využití při robustnějších aplikacích s vyšší zátěží.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2022 | Počet zobrazení: 739
 

Prodlužovací kabel do chytré domácnosti

Pokud je jedna chytrá zásuvka málo, je tu nové řešení. Chytrý prodlužovací kabel Tapo P300 od společnosti TP-Link, který umí daleko více než jen připojit elektrospotřebiče k síti. Lze ho ovládat odkudkoliv.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 12. 2022 | Počet zobrazení: 686
 

EDF hodlá usilovat o zapojení do české jaderné energetiky

Souboj o dostavbu JE Dukovany vstupuje do další fáze. Svou oficiální nabídku předložila francouzská společnost EDF a dva soukromé subjekty: jihokorejská KHNP a kanadsko-americký Westinghouse. Francouzská firma vytáhla silné trumfy.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 12. 2022 | Počet zobrazení: 816