Vodíková aliance nahradí plyn vodíkem

Kanada a Německo podepsaly společné prohlášení o výrobě a vývozu vodíku do Německa, kde má v ekonomice nahradit zemní plyn jako palivo. Obě země se dohodly, že export vodíku vyrobeného v Kanadě zahájí v roce 2025.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2022 | Počet zobrazení: 684
 

Inovace v přepravě zboží s drony

Doručování drony je často nejrychlejším, nejlevnějším a bezemisním způsobem dodání zásilek. Společnost DSV experimentuje s doručením drony mezi plošinami na moři a pevninou. Zásadní inovací jsou i chytré služby disponující sledováním zásilek v reálném čase.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2022 | Počet zobrazení: 640
 

KUKA s LBR iisy usnadňuje robotiku

Pokud chtějí výrobní závody obstát v mezinárodní konkurenci, musí navyšovat výrobu při dodržení kritérií kvality a přesnosti, flexibility, rychlosti a energetické účinnosti. Řešením je průmyslová automatizace s využitím robotů, jejichž výkon je mnohonásobně vyšší než u člověka.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2022 | Počet zobrazení: 729
 

První loď s LNG pro Česko dorazila do Eemshavenu

První LNG terminál zprovozněný v Evropě po začátku války na Ukrajině postupně přechází do plného provozu. Po příjezdu tankeru Murex s tzv. zahajovacím cargem dorazila do nizozemského Eemshavenu také první loď s nákladem zkapalněného plynu pro ČEZ. Jde o tanker Gaslog Georgetown, který připlul ze Spojených států.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2022 | Počet zobrazení: 598
 

Svařování na nejvýznamnějším průmyslovém veletrhu střední Evropy

Fronius přichází na Mezinárodní strojírenský veletrh s revoluční inovací TIG svařování, přístrojem pro dokonalou povrchovou úpravu a kobotickou buňkou pro automatizované svařovací procesy.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2022 | Počet zobrazení: 688
 

Unikátní automobily v NTM

Národní technické muzeum představí v sobotu 17. září 2022 v Žamberku své dopravní unikáty: automobily Wartburg 5 HP z roku 1900 a Velox 8/10 HP vyrobený v letech 1908-1909

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 9. 2022 | Počet zobrazení: 644
 

Luwex vybavil po Praze technologiemi i brněnský Primark

Nová pobočka irského módního řetězce Primark v brněnské Olympii má vytápění, vzduchotechniku i rozvody vody od společnosti Luwex. Ta klimatizací a chlazením vybavila i první obchod této značky otevřený loni v létě v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 9. 2022 | Počet zobrazení: 630
 

Zpátky do školy: Přeřaďte na Wi-Fi 6

Prázdniny pomalu končí a spolu s tím se zvyšují i potřeby domácností na pořádné připojení k internetu. Pokud ještě nemáte domácí bezdrátovou síť postavenou na Wi-Fi 6, možná vám přijde vhod informace, v jakých případech by se vám upgrade na novější standard hodil a co k němu budete potřebovat.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2022 | Počet zobrazení: 723
 

Přijďte se podívat, kde žil český Elon Musk

Spolupracoval s vynálezci Edisonem i Teslou, v Čechách soupeřil s Křižíkem a vsadil na střídavý proud. Nyní se nabízí možnost poznat příběh Emila Kolbena, českého Elona Muska prostřednictvím unikátní zážitkové jubilejní výstavy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2022 | Počet zobrazení: 637
 

BASF spolupracuje na zachycování a ukládání uhlíku na lodích

Společnosti BASF a Samsung Heavy Industries (SHI) provedou společné posouzení proveditelnosti zachycování CO2 na palubě námořních plavidel pomocí „modré technologie“ BASF OASE pro spaliny aplikací.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 9. 2022 | Počet zobrazení: 607