Mytí tlakovou vodou ničí fasády. Majitelé domů to nevědí

Že se domy myjí, je ve 21. století docela běžné. U těch, které mají moderní silikonovou, silikátovou, nebo akrylátovou fasádu, je to navíc nezbytnost, protože v zachycené špíně se dobře žije řasám a plísním, které vytvářejí nevzhledné skvrny, ale také fasádu rozrušují a zkracují tak její životnost. Takže nezbývá než čas od času objednat firmu, která dům očistí od špíny, mastnoty a samozřejmě i řas a plísní.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2018 | Počet zobrazení: 285
 

Varroc se chlubí novým vývojovým centrem a technologii Surface

Společnost Varroc Lighting Systems, která se řadí mezi světovou špičku v oblasti vnějšího osvětlení automobilů, otevřela Vývojové centrum světelné techniky. V tomto ostravském centru pracuje přes 100 zkušených mechanických konstruktérů, elektroniků a specialistů na optiku. Vyvíjí se zde konstrukce těch nejmodernějších osvětlovacích systémů současnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2018 | Počet zobrazení: 226
 

Zakřivený Asus se stereo reproduktory a LED světlem

Asus představil zakřivený monitor Designo Curve MX32VQ s úhlopříčkou 31,5", poměrem stran 16 : 9 a WQHD (2560 x 1440) rozlišením. Novinku charakterizuje bezrámečkový displej se zakřivením 1800R a výkonné audio. V nabídce je také osvětlená základna, která umožňuje nastavení vlastních světelných efektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2018 | Počet zobrazení: 205
 

Naslouchání hlasu stroje

Společnost Parker Hannifin zpřístupnila platformu Voice of the Machine (hlas stroje) pro všechny produkty a řešení segmentu Industrial Internet of Things (IIoT). Jde o centralizovanou platformou, která zajišťuje standardizaci u všech produktů, které splňují požadavky internetu věcí společnosti Parker.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2018 | Počet zobrazení: 186
 

Nové SUV Seat bude Tarraco

O označení třetího SUV značky Seat rozhodli fanoušci. Celkem 146 124 fanoušků španělské značky ze 134 zemí, kteří se zúčastnili finálového kola ankety #SEATseekingName, rozhodlo, že nové SUV se bude nazývat Tarraco.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2018 | Počet zobrazení: 216
 

ABB Ability Ellipse – jedno řešení pro všechny problémy

Společnost ABB představila nové softwarové řešení ABB Ability Ellipse, které umožní energetickým podnikům optimalizovat využití aktiv, snížit náklady na jejich údržbu a omezit výpadky zařízení a systémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2018 | Počet zobrazení: 214
 

Nová námořní linka z Číny do Prahy

Logistická společnost DB Schenker rozšiřuje nabídku přímých námořních sběrných linek o novou linku z čínského přístavu Xiamen do Prahy. Přímý servis přináší nejen větší bezpečnost pro přepravované zboží, ale také úsporu nákladů a kratší dobu přepravy.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 2. 2018 | Počet zobrazení: 218
 

Brzdy pro německé Metro z Třemošné

Brzdové komponenty pro 6vozové soupravy metra (celkem pro 24 souprav) začne dodávat třemošnický výrobce Dako-CZ v letošním roce. Aktuální zakázka je opcí na již dříve realizovanou dodávku, kdy Dako dodalo do Mnichova brzdy pro 21 těchto 6vozových souprav. Brzdové komponenty dodá firma pro soupravy platformy Inspiro společnosti Siemens s označením C2.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 2. 2018 | Počet zobrazení: 210
 

Strategické partnerství - Acronis a Williams Martini Racing

V rámci technologického partnerství, které uzavřely Acronic (lídr v řešení ochrany dat) a Williams Martiny Racing (závodní tým Formule 1), se uskuteční dodávky inovativních řešení ochrany dat včetně zálohování, disaster recovery, softwarově definovaného úložiště a řešení pro sdílení a přístup k souborům.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 2. 2018 | Počet zobrazení: 187
 

Český malý jaderný reaktor žádá o patent

Čeští vědci vyvíjí malý jaderný reaktor a využívají při tom unikátních zkušeností s roztavenými solemi. Projekt Energy Well se od loňského roku posunul a nyní žádá o patent, jak zaznělo v polovině února na konferenci „Malé jaderné reaktory" na půdě Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 2. 2018 | Počet zobrazení: 205