Projektor 4K pro domácí kino

Společnost BenQ uvedla na trh cenově dostupný projektor CineHome W1700 s vysokým rozlišením 4K UHD a funkcí HDR. Je vybaven řadou špičkových funkcí, jako jsou UHD (Ultra-High-Definition) 4K rozlišení s 8,3 Mpx, technologie CinematicColor zajišťující přesné barvy nebo vysoký dynamický rozsah HDR s optimalizací pro projektory.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 11. 2017 | Počet zobrazení: 173
 

Spolupráce lidí a robotů je o 85 % produktivnější

Dodavatel kolaborativních robotů, společnost Universal Robots (UR), je přesvědčen, že řešením aktuálního nedostatku pracovníků v českých výrobních firmách jsou kolaborativní roboty (tzv. koboty). Na základě zkušeností zákazníků UR umožňují kolaborativní roboty významně zvýšit produktivitu podniku, a tím se vyrovnat s růstem zakázek při stejném personálním obsazení.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 11. 2017 | Počet zobrazení: 190
 

Předpověď v oblasti kybernetické bezpečnosti

Společnost Sophos přišla s tzv. segmentem „internetu zítřka“, v rámci kterého vyzpovídala několik svých specialistů, kteří interně pracují na různých technických pozicích, aby uvedli, na jakých úlohách plánují strávit část svého času a energie v následujících šesti měsících. Na základě jejich odpovědí firma vypracovala personalizované předpovědi, které vycházejí z toho, na co se tito specialisté připravují.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 11. 2017 | Počet zobrazení: 168
 

Vylepšení pro podnikové ukládání dat

Poskytovatel řešení založených na open source technologiích, Red Hat, oznámil nejnovější aktualizaci své masivně škálovatelné platformy pro softwarově definované objektové ukládání dat Ceph Storage 3. Nová verze přináší podporu jak blokového ukládání dat prostřednictvím rozhraní iSCSI, tak i souborového ukládání dat v rámci souborového systému CephFS.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 11. 2017 | Počet zobrazení: 171
 

Arctis umožňuje poslech z více zařízení najednou

Výrobce herních periferií, společnost SteelSeries, rozšířil řadu sluchátek Arctis o verzi s Bluetooth. Novinka umožňuje poslech zvuku či komunikaci zároveň ze zařízení připojeného bezdrátově a jiného připojeného klasicky kabelem, a to napříč platformami PC, Mac, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, VR a chytrými telefony a tablety.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2017 | Počet zobrazení: 178
 

Strategie 2040

O teplo za stabilní ceny by v Českých Budějovicích neměla být do budoucna nouze. Postarat se o to má nová koncepce podnikatelské činnosti teplárny nazvaná Strategie 2040, kterou projednali zastupitelé města. Má omezit uhlí, využít horkovod z Temelína a připravit se na energetické využití komunálního odpadu.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2017 | Počet zobrazení: 188
 

Kia v čele nominací na světové auto roku

Díky šesti nominacím modelů Kia se automobilka vyšplhala až na samotný vrchol seznamu nominací soutěže Světové auto roku (WCOTY). Nominované vozy musí být nově uváděny na trzích po celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2017 | Počet zobrazení: 190
 

České ceny pro nový Mustang

Na českých silnicích se novinka Fordu - Mustang - objeví už během prvního čtvrtletí příštího roku. Jelikož už nyní byla odhalena cena pro český trh, zahajuje Ford příjem objednávek.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2017 | Počet zobrazení: 211
 

Akční modelová řada Czech Line

Nissan připravil speciální řadu tří vozidel pro české zákazníky nazvanou Czech Line. Modely Juke, Qashqai a X-Trail jsou vybaveny výbavou speciálně připravenou na míru českému zákazníkovi. Díky akční nabídce mohou nákupem vybraných vozů ušetřit až 128 000 Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2017 | Počet zobrazení: 167
 

Smlouva na podporu digitalizace: Seat a Telefónica

Automobilka Seat a Telefónica Espaňa podepsali smlouvu o společné podpoře vývoje inovací pro automobilový průmysl. Obě společnosti budou spolupracovat na sdíleném využívání know-how při vývoji inovativních řešení pro mobilitu v městských oblastech. Dle smlouvy se Telefónica stane strategickým dodavatelem IT společnosti Seat.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 11. 2017 | Počet zobrazení: 157