Probuzení kouzla divadla díky automatizaci

Automatizační systémy jsou v divadelních představeních důležitými prvky. Režiséři a kreativní tvůrci chtějí divákům poskytnout dokonalý zážitek. Aby mohli své nápady zrealizovat, potřebují často podporu vysoce kvalifikovaných inženýrů. Nikdo to nezná lépe než Rob Raskovsky se svým týmem z Absolute Motion Control.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2019 | Počet zobrazení: 302
 

Proběhlo finále soutěže Autoopravář Junior 2019

Nejlepší studenti oborů automechanik, autotronic, karosář a autolakýrník předvedli své znalosti a dovednosti uplynulý týden v národním finále soutěže Autoopravář Junior 2019. Soutěž probíhala za podpory společnosti Porsche Česká republika, která dlouhodobě podporuje vzdělávání studentů středních a učňovských škol zaměřených na automobilové obory.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2019 | Počet zobrazení: 295
 

Trojnásobná kapacita 3D tisku zrychluje výrobu na zakázku

Stále více zákazníků využívá rychlé 3D tiskové služby společnosti igus pro výrobu trvanlivých a otěru odolných pouzder z vysoce výkonných plastů. Tento způsob výroby využívají především k produkci náhradních dílů, prototypů nebo malých sérií.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 4. 2019 | Počet zobrazení: 280
 

Nejvýkonnější superpočítač pro výzkum AI v ČR

V rámci projektu, v němž spojily své síly Fakulta elektrotechnická a Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze, byl vybudován nejvýkonnější počítačový klastr pro výzkum umělé inteligence v ČR. Unikátní zařízení v hodnotě 41,6 mil. Kč, které se svým výkonem řadí mezi superpočítače, bylo instalováno v podzemí historické budovy FEL ČVUT.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 4. 2019 | Počet zobrazení: 264
 

Finský jaderný blok získal provozní licenci

Třetí blok finské jaderné elektrárny Olkiluoto získal od vlády provozní licenci s platností do konce roku 2038, jeho provoz se pak očekává zhruba do roku 2080.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 4. 2019 | Počet zobrazení: 267
 

Každé šesté auto v Evropě má skla z Čech

Výrobce autoskel AGC Automotive Czech dokončil výstavbu nové haly v Chudeřicích za 100 mil. Kč pro výrobu bočních laminovaných a střešních skel do automobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 4. 2019 | Počet zobrazení: 256
 

Zloději zneužívají systémy bezklíčového odemykání

I když má majitel vozu klíč u sebe doma, zloději dokážou speciálním zařízením jeho signál zachytit a zesílit natolik, že jim umožní odemknout a nastartovat vůz stojící před domem. Ford ale přišel na způsob, jak učinit tomuto typu krádeží přítrž.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2019 | Počet zobrazení: 298
 

Škoda nabízí novou kolekci jízdních kol

Na počátku cyklistické sezony rozšiřují dva nové modely horských elektrokol nabídku jízdních kol české automobilky. Elegantní design obou nových elektrokol vychází z krystalických elementů typických pro značku ŠKODA. Jako společný prvek mají nově všechna kola uveden nápis ŠKODA pouze v obrysech.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2019 | Počet zobrazení: 276
 

Nejlepší písně, které poslouchat během řízení

Díky průzkumu britského zastoupení značky SEAT přiznalo až 90 % řidičů, že jim poslech hudby v autě navozuje pocit štěstí. Ve skutečnosti drtivá většina z nich (84 %) za volantem své oblíbené písně poslouchá pravidelně, což dokázal průzkum provedený na 2000 řidičích ve věku od 18 do 84 let.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2019 | Počet zobrazení: 268
 

STOP DŘINĚ, říká Jungheinrich

Společnost Jungheinrich představila v rámci iniciativy STOP DŘINĚ kompletní řadu ručních elektrických vozíků. Manipulace s těžkými paletami je při použití mechanického vozíku fyzicky velmi náročná, naproti tomu elektrické paletové vozíky umožňují daleko rychlejší a pohodlnější práci.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 4. 2019 | Počet zobrazení: 323