Vítkovice investovaly do modernizace ocelárny

Bezmála 25 mil. korun investovala společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM), která prochází oživením, do oprav a modernizace ocelárny. Jejich klíčový provoz má komplexně renovovanou pec, doplněnou jeřábovou techniku i nový systém potrubí, na kterém je závislé chlazení sekundární metalurgie.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 10. 2018 | Počet zobrazení: 214
 

Hrajte s TechMagazínem...

Redakce časopisu TechMagazín odstartovala další kolo soutěže se značkou HITACHI, dnes již HiKOKI. V prvním kole se soutěžilo o vyžínač HITACHI CG30SC, v druhém kole jde o elektrickou řetězovou pilu HiKOKI CS40Y.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2018 | Počet zobrazení: 687
 

Detektor promění mobil v kapesní laboratoř

Společnost BASF představila v Londýně průkopnický infračervený detektor Hertzstück, díky němuž se chytré telefony mohou proměnit v přenosné kapesní laboratoře. Předvedený prototyp miniaturního spektrometru umožní např. určit obsah tuku v tvarohovém sýru apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2018 | Počet zobrazení: 235
 

Nejčastější triky a metody vloupání

Zloději jsou při vloupání do domácnosti nejen stále drzejší, ale také vynalézavější. Nezabezpečené domácnosti se stávají jejich nejsnazším cílem. Vedle klasických destruktivních postupů ale používají už i sofistikované nenásilné metody, nástroje a triky. Zde je přehled nejčastějších z nich.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2018 | Počet zobrazení: 254
 

Jak vyčistit oceány od plastového odpadu?

Firemní crowdfundingový program Siemens Quickstarter hledá netradiční nápady a cesty, jak světové oceány zbavit plastového odpadu. Chce se soustředit především na tři hlavní oblasti: najít místa, kde se plastový odpad v moři vyskytuje, shromáždit ho a následně ho zpracovat nebo zrecyklovat.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2018 | Počet zobrazení: 206
 

Senzor zajišťující ideální jas displejů

Jedním z častých problémů řidičů za jasného slunečného dne je, že nemohou přečíst údaje na svém displeji navigačního systému nebo mohou pouze odhadovat, jakou rychlost ukazuje jejich tachometr na palubní desce. S pomocí nového senzoru lze podsvícení těchto displejů regulovat tak, že zůstanou zřetelné a čitelné za jakýchkoliv světelných podmínek.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2018 | Počet zobrazení: 201
 

Největší letošní výstava NTM mapuje historii českého průmyslu

Symbolicky v den 100. výročí tzv. Washingtonské deklarace - Prohlášení nezávislosti československého národa ze dne 18. října 1918 - zahájilo Národní technické muzeum v Praze stěžejní akcí k výročí vzniku republiky. Tou je výstava s názvem „Made in Czechoslovakia aneb Průmysl, který dobyl svět“.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2018 | Počet zobrazení: 242
 

HiKOKI sází na bezuhlíkové motory

Jen pár dní po představení své značky HiKOKI zavádí tradiční japonský výrobce nový světový standard: bezuhlíkové motory v mechanickém nářadí. Vybavuje jimi nové brusky, kotoučové pily, rázové utahováky i demoliční kladiva.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2018 | Počet zobrazení: 245
 

Panasonic: Staňte se testerem laserového měřicího senzoru s IO-Link

Společnost Panasonic navazuje na předchozí úspěšnou kampaň z roku 2015, v které umožnila uživatelům otestování svých senzorů. V dnešní kampani si mohou opět uživatelů zažádat o otestování, tentokrát měřicího laserového senzoru s IO-Link.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 10. 2018 | Počet zobrazení: 234
 

Technologie 8K ROI od Panasonicu

Nový multikamerový systém 8K ROI (tzv. Oblast zájmu) od společnosti Panasonic mění dosavadní způsob vysílání tím, že umožňuje vytvářet až 4 různé HD snímky z jediné 8K kamery.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 10. 2018 | Počet zobrazení: 210