Seco rozšiřuje svůj obráběcí sortiment

Společnost Seco představila nový planžetový systém 150.10-JETI pro upichování s optimalizovaným přímým chlazením a rozšířila rovněž řadu monolitních karbidových fréz Jabro pro obrábění vysokým posuvem o nové čtyř a 5břité verze, které snižují výrobní náklady při opracování jak mělkých, tak i hlubokých dutin.  

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2016 | Počet zobrazení: 19
 

První reaktor generace III+ na světě ožívá

Šestý blok Novovoroněžské jaderné elektrárny je nejpokročilejším projektem výstavby jaderných reaktorů generace III+ na světě. V pátek 20. května v něm bylo poprvé dosaženo minimálního kontrolovatelného výkonu (MKV), což je nejnižší úroveň výkonu dostatečná k provedení testů elektrárny za samostatně se udržující kontrolovatelné řetězové štěpné reakce.  

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2016 | Počet zobrazení: 44
 

Cesta do dějin strojů na zpracování jedniček a nul

Jako ve stroji času a cestovatelé do minulosti si můžete připadat na unikátní akci, kterou připravili počítačoví nadšenci z pražského ČVUT. Na 400 typů československých a zahraničních počítačů 70. a 80. let minulého století mohou shlédnout návštěvníci výstavy Století informace - počítačový svět na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze.  

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2016 | Počet zobrazení: 24
 

Celosvětový prodej - přes 9 mil. hybridních Toyot

Za pouhých devět měsíců překonala automobilka Toyota Motor Corporation celosvětové prodeje svých hybridních vozů. Přesně k 30. dubnu 2016 evidovala 9,014 mil. prodaných aut.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 5. 2016 | Počet zobrazení: 35
 

Průlomová technologie pro grafiky a designéry

Do segmentu digitálního tisku určeného pro grafická studia a propagaci přináší společnost OKI inovaci v podobě LED tiskáren OKI Pro6410 NeonColor, které využívají fluorescenční tonery s vysokým jasem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 5. 2016 | Počet zobrazení: 38
 

Teplárna obhájila titul Bezpečný podnik

Podruhé v řadě a celkově potřetí získala akciová společnost Teplárna České Budějovice osvědčení Bezpečný podnik, které její představitelé převzali v Opavě. Jako jediní zástupci jihočeské firmy spolu s dalšími jedenácti, mezi nimiž byly ArcelorMittal Ostrava, Třinecké železárny nebo Teplárny Brno.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2016 | Počet zobrazení: 77
 

Dva přístroje v jednom

Digitální multimetr a termokamera - tato kombinace umožňuje pomocí jediného přístroje nejen zvýšení produktivity, ale také rychlejší a preciznější vyhledávání problémů. Jde o Termomultimetr Fluke 279 FC.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 5. 2016 | Počet zobrazení: 62
 

Tři nové prodejny Apple iStores v ČR

V pátek 20. května přesně v 15.00 hod se otevřou současně tři zbrusu nové prodejny iStores v České republice. Dvě v Praze (Galerie Harfa a Atrium Flora) a jedna v Ostravě (Forum Nová Karolina). iStores se tak stane největším Apple Premium Resellerem na území České republiky a Slovenska.  

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2016 | Počet zobrazení: 92
 

Milion dieselových motorů BlueHDi s technologií SCR

Počátkem května opustil montážní linky továrny v Trémery (departement Moselle) milióntý dieselový motor BlueHDi Euro 6, kterou zavádí PSA postupně od září 2013 do všech dieselovým modelů Peugeot, Citroën a DS.  

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2016 | Počet zobrazení: 66
 

CZ LOKO hledá nové trhy i v Íránu

Poté, co se uvolnilo embargo na obchodování s Íránem, naskytla se firmám šance na využití nového tržního potenciálu. Jednou z českých společností, které se rozhodly této příležitosti využít je i CZ LOKO, která se snaží podílet se na projektu modernizace íránské železniční sítě a obnovy tamních kolejových vozidel. Z toho důvodu se proto rovněž účastnila květnového mezinárodního veletrhu dopravy a železničního průmyslu Rail Expo 2016 v Teheránu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 5. 2016 | Počet zobrazení: 84