Brexit by přístup Velké Británie k jádru nezměnil

Britská ministryně pro energetiku a změny klimatu Andrea Leadsom prohlásila, že odchod Velké Británie z EU by nezměnil závazek země investovat do nízkouhlíkových energií, včetně jaderné.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2016 | Počet zobrazení: 16
 

Dachser investuje v Evropě miliony do skladů

Budováním nových prostor posiluje Dachser kontraktní logistiku po celé Evropě. Integrované logistické služby včetně přepravy, skladování a služeb s přidanou hodnotou tak budou nyní k dispozici ve více lokalitách.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2016 | Počet zobrazení: 17
 

Budvar začal stavět nové logistické centrum a hlásí rekordní výsledky

Budějovický Budvar zahájil výstavbu moderního logistického centra, které bude vybaveno nejmodernější skladovací a přepravní technologií. Dokončeno bude v roce 2018 a umožní mu pokrývat rostoucí potřeby zákazníků. Pivovar také zahájil projektovou přípravu k rozšíření sklepů a stáčírny lahví, neboť se loni přiblížil hranici svých výrobních a logistických možností, když prodal 1 601 938 hektolitrů, tedy o 9,9 procenta meziročně víc. Šlo o nejvyšší výstav za 120 let jeho existence.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 7. 2016 | Počet zobrazení: 17
 

Tesla má v Česku svůj první Supercharger

Na mapě rychlonabíjecích stanic Supercharger pro elektromobily Tesla už ČR není bílou zemí „terra incognita“, označovaná na starých mapách úslovím „hic sunt leones“, neboli zde jsou lvi, používané pro území, kde už nic není. Nedávno otevřenou dobíjecí stanici E.ON u Humpolce na silnici E 551 směrem na Vystrkov rozšířilo 6 rychlodobíjecích stojanů Tesla Supercharger.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2016 | Počet zobrazení: 55
 

Pozor na vyděračský software: ransomware zkouší nové triky

Cíl ransomwaru je stále stejný: získat od nechráněných uživatelů výkupné. Na druhou stranu se škodlivý software tohoto typu vyvíjí a objevují se jeho nové varianty i obměny. Na závažnost jedné z posledních novinek upozornila globální síť pro zkoumání hrozeb SophosLabs. Po již známé hrozbě masivně rozšířenému ransomwaru Locky, se nyní objevil jeho následník: Zepto.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2016 | Počet zobrazení: 64
 

Jak se stavělo za Karla IV. - přijďte o víkendu před NTM

V rámci doprovodného programu k výstavě „Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV.“ budou mít návštěvníci Národního technického muzea v Praze na Letné, i široká veřejnost, unikátní příležitost vidět stavební stroje, které středověcí řemeslníci používali, „naživo“ v akci.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2016 | Počet zobrazení: 38
 

TVEL podepsal první kontrakt na dodávku paliva do USA

Dne 18. července letošního roku podepsala ruská palivová společnost TVEL, patřící do korporace Rosatom, kontrakt s americkou společností GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) na dodávku palivových kazet TVS-KVADRAT pro zkušební provoz v amerických tlakovodních reaktorech.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2016 | Počet zobrazení: 47
 

Prius získal ocenění Auto Express Green Award

Model Toyota Prius, který téměř před 20 lety zahájil ekologickou revoluci v automobilismu, opětovně potvrdil svoje přední postavení mezi automobily - získal ocenění Green Award na předávání cen New Car Awards 2016 magazínu Auto Express. Čtvrtá generace hybridního vozu značky Toyota přišla na trh letos na jaře a přinesla doposud největší snížení emisí a spotřeby paliva v historii tohoto modelu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2016 | Počet zobrazení: 37
 

Úspěch ABB s technologii 15s rychlonabíjení

Společnost ABB získala první komerční zakázku na technologii 15s (15sekundové) nabíjení, která podpoří bezemisní MHD ve švýcarské Ženevě. Tato revoluční technologie nevyžaduje žádné nadzemní elektrické vedení a umožňuje tichou dopravu bez emisí. Poskytuje alternativu k dieselovým autobusům a představuje model pro městskou dopravu budoucnosti.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 7. 2016 | Počet zobrazení: 44
 

Nové prvky na přání pro paletové vozíky Linde T 20 / T 25 SP

Od uvedení modelové řady T 20 / T 25 SP v roce 2004 prodala společnost Linde MH po celém světě více než 33 000 těchto nízkozdvižných paletových vozíků. V tomto segmentu se Linde MH stalo lídrem evropského trhu a nastavilo tak v oblasti intralogistiky vysokou laťku. Pro tyto úspěšné modely nyní na veletrhu World of Material Handling představilo řadu novinek nabízených v rámci výbavy na přání.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 7. 2016 | Počet zobrazení: 63