Lineární technologie – hybná síla moderních strojů

Mezi zásadní průmyslové trendy současnosti patří velmi sofistikované technologie 3D tisku nebo laserového obrábění. Aby byla zajištěna precizní přesnost na setiny milimetru, vyžadují tato moderní zařízení osazení špičkovými lineárními technologiemi.

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2014 | Počet zobrazení: 21
 

Fréza Double Octomill High Feed optimalizuje hrubovací operace

Novinka firmy Seco, vysokorychlostní fréza Double Octomill High Feed navržená pro zvýšení rychlosti úběru materiálu při obrábění oceli a litiny, zajišťuje všestrannost, produktivitu a hospodárnost při hrubování. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2014 | Počet zobrazení: 36
 

eWON Flexy¬ - první router s flexibilní koncepcí na světě

Zařízení eWON Flexy belgického výrobce routerů je první modulární průmyslový M2M router na světě, který umožňuje OEM a integrátorům systémů propojit vzdálená zařízení v prostředí, kde se neustále mění druhy komunikace (2G, 3G, 4G, WiFi atd.), a komunikovat s většinou provozních zařízení. 

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 7. 2014 | Počet zobrazení: 45
 

ČR opět posiluje svou pozici v leteckém průmyslu

Americký výrobce vrtulníků Bell Helicopter, dceřinná firma společnosti Textron, mění svou pražskou pobočku v ČR na regionální evropské centrum se zaměřením na řízení objednávek, doručovací služby a poprodejní servis. 

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 7. 2014 | Počet zobrazení: 120
 

Moskva hostí šestý ročník ATOMEXPO 2014

Moskva se stala od 9. června dějištěm další z významných událostí v oboru jaderné energetiky - koná se zde 6. Mezinárodní fórum ATOMEXPO 2014, kterého se účastní řada významných osobností jaderného průmyslu.- mj. náměstek generálního ředitele pro rozvoj a mezinárodní obchod státní korporace pro jadernou energii Rosatom Kirill Komarov, generální ředitelka Světové jaderné asociace (WNA) Agneta Rising a prezident Japonského atomového průmyslového fóra (JAIF) Takuya Hattori. 

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 6. 2014 | Počet zobrazení: 178
 

Redesign u obalů značky Budweiser Budvar

Budějovický Budvar uvedl na trh nové obaly pro pivo značky Budweiser Budvar. Hlavním cílem tohoto projektu bylo sladění vzhledu obalů s hodnotami značky, lepší identifikace výrobků spotřebitelem, snížení počtu variant etiket a zvýšení výkonu stáčíren lahví. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2014 | Počet zobrazení: 165
 

EU rýsuje nová pravidla pro energetiku

Evropská komise schválila nová pravidla pro veřejnou podporu v oblasti energetiky, s jejichž pomocí chce zajistit, aby obnovitelné zdroje začaly soutěžit s konvenčními elektrárnami na trhu a snížit celkové náklady na přechod k zelené energii. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2014 | Počet zobrazení: 185
 

Přebytečné letouny L-159 by měl odkoupit Irák a Američané

Tucet z nepotřebných letadel L-159 české armády by mohl zamířit do Iráku. Tamní ministerstvo obrany stroje potřebuje k výcviku pilotů, kteří budou později létat na amerických stíhačkách F-16. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 6. 2014 | Počet zobrazení: 172
 

Pozvání na Tribotechnický seminář

V hotelu Akademie Naháč, v Choceradech pořádají ve dnech 11. – 12. června společnosti KLEENTEK a ALS Czech Republic již tradiční 22. seminář z cyklu “Strategie nulových poruch - cesta k úsporám”.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2014 | Počet zobrazení: 221
 

Canon poradí jak ušetřit při správě dokumentů

Společnost Canon CZ připravila pro zájemce o efektivní správu dokumentů sérii bezplatných odborných seminářů s názvem - Služby nutné pro úsporu nákladů při práci s dokumenty a záznamy, které pořádá v průběhu června v týdenních odstupech v Praze, Brně a Českých Budějovicích. První seminář proběhne 4. června na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, další následuje 10. června v Praze v prostorách společnosti Skanska, a poslední se bude konat 18. června na Mendelově univerzitě v Brně. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 5. 2014 | Počet zobrazení: 220