První laserový zákrok na pacientovi s použitím robota

Medicínské zařízení od AOT AG spolu s robotem LBR Med od KUKA bylo poprvé použito v kostní chirurgii přímo na pacientovi prostřednictvím studené laserové ablace řízené robotem.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 5. 2020 | Počet zobrazení: 76
 

Rolls-Royce vyrábí minimodely Cullinan

Protože se mnoho zemí stále potýká s pandemií koronaviru a majitelé vozů Cullinan si tak nemohou užívat zážitek z jízdy, do popředí zájmu se tak dostaly jiné luxusní maličkosti. Autentickou repliku vozu Cullinan v měřítku 1:8, která je zhotovena do nejmenších detailů podle originální předlohy, si nyní mohou klienti užívat z domova.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 5. 2020 | Počet zobrazení: 80
 

Elektrokola Peugeot se prodávají online

Značka Peugeot, tradiční výrobce jízdních kol, reaguje na zvýšenou poptávku po elektrokolech. Letos na jaře se jízdní kola s elektrickým pohonem osvědčila jako vhodná alternativa veřejné dopravy, což vzbudilo u klientů velký zájem. Ten je navíc umocněn daňovými pobídkami, které se nabízejí ve Francii (až 500 eur).

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 5. 2020 | Počet zobrazení: 74
 

Česká firma dodává osvětlovací systém pro bojová vozidla

Společnost Rheinmetall Defence oznamuje, že česká společnost Ray Service dodala prototyp osvětlovacího systému pro bojové vozidlo pěchoty LYNX KF41, a to jen pět měsíců poté, co spolu oba partneři podepsali obchodní dohodu.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2020 | Počet zobrazení: 116
 

Dako-CZ je zakázkově naplněna

Třemošnická společnost Dako-CZ prošla díky zavedeným přísným bezpečnostním opatřením koronavirovou pandemií bez významného omezení produkce. Nyní bude své produkty pro kolejová vozidla dodávat do Polska, Slovinska i do Indie.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2020 | Počet zobrazení: 88
 

PS bude poprvé dodávat výhybky do Belgie

Pražská strojírna získala zakázku v objemu necelých 3 milionů korun. Zakázka je určena pro belgické město Gent. Strojírně se daří i v sousedním Německu, kde vysoutěžila zakázku na pět výhybek za téměř 11 mil. Kč do Berlína.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 5. 2020 | Počet zobrazení: 78
 

Přenosné LCD projektory zaručují lepší flexibilitu

Společnost Panasonic představila nové nákladově efektivní LCD projektory, které nabízejí mimořádně dlouhou životnost, nízké celkové náklady na vlastnictví a kvalitní obraz s vysokým kontrastním poměrem.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2020 | Počet zobrazení: 98
 

Bose přidává uživatelsky nastavitelný ekvalizér

Nejnovější model sluchátek Bose Headphones 700 dostává novou funkci nastavitelného ekvalizéru. Uživatelé sluchátek získávají možnost upravit zvuk podle vlastních preferencí a zdůraznit výšky, středy nebo basy.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2020 | Počet zobrazení: 89
 

Nový adaptér přidá stolnímu PC wifi i Bluetooth

Společnost TP-Link představuje nový PCIe adaptér Archer T5E (AC1200), jenž umožňuje snadné rozšíření stávajícího stolního počítače o bezdrátová rozhraní wifi a Bluetooth 4.2.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 5. 2020 | Počet zobrazení: 94
 

SAP vydává novou verzi SAP S/4HANA Cloud

Společnost SAP vydává aktualizaci své platformy SAP S/4HANA Cloud. Nová verze 2005 navazuje na inovace v předcházejících verzích 2002 a 1911 a dále vylepšuje inteligenci cloudového ERP řešení pro plánování podnikových zdrojů.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 5. 2020 | Počet zobrazení: 120