AI vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Belgičtí vědci se rozhodli využít sílu umělé inteligence (AI) k tomu, aby zlepšili chuť tamních piv. Zásadní ale podle nich i nadále zůstane zručnost sládka, píše britský list The Guardian. AI využili i sládci v Česku, a podílela se třeba i na výrobě čokolády.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2024 | Počet zobrazení: 67
 

Pluxee motivuje k recyklaci benefitních karet

Společnost Pluxee (dříve Sodexo Benefity), poskytovatel zaměstnaneckých benefitů, pokračuje ve svém závazku zlepšovat životní prostředí. Držitele benefitních karet, kterým skončila platnost, již čtvrtým rokem vyzývá, aby je vrátili k ekologické likvidaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2024 | Počet zobrazení: 56
 

Jungheinrich ukázal na veletrhu LogiMAT kompletní portfolio automatizace a nové skladové vozíky

Největší stánek na veletrhu LogiMAT patřil tradičně společnosti Jungheinrich, která předvedla mj. další přírůstek do rodiny AMR – Arculee M, PowerCube, jako revoluci ve skladování drobných dílů, novou řadu retraků ETV 2i a nové, ručně vedené vysokozdvižné vozíky EJC 1i.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2024 | Počet zobrazení: 130
 

Díky kluzným pouzdrům iglidur firma šetří

Úspory nákladů pro zemědělce jsou v současné době klíčové, o čemž svědčí jejich mnohé protesty. Zlepšit finanční situaci zemědělců může přitom nejen změna vládní politiky, ale i rozumné využívání nových technologií.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2024 | Počet zobrazení: 126
 

Modernizovaná „208“ má výtečné odhlučnění

Ikonický model Peugeot 208 se může pochlubit titulem nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022. Díky modernizaci dostává nyní nový rozměr. Celá modelová řada 208 profituje z nového designu, špičkových technologií a potěšení z jízdy, které je umocněno novými motory, verze E-208 získává dojezd 400 km.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2024 | Počet zobrazení: 141
 

Toyota Prius se stala Designovým autem roku

V kategorii designu soutěže World Car 2024 na mezinárodním autosalonu v New Yorku pokořila nová Toyota Prius modely Ford Bronco a Ferrari Purosangue. Vítěze vybírala porota složená ze 100 významných mezinárodních automobilových novinářů z 29 zemí světa a šest světových odborníků na design.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2024 | Počet zobrazení: 137
 

Blíží se další ročník soutěže Pluxee Zaměstnavatel roku

Prestižní ocenění Pluxee Zaměstnavatel roku právě přijímá přihlášky pro rok 2024. České firmy se mohou nezávazně registrovat na webu soutěže, ale kompletně vyplněnou přihlášku musejí odeslat nejpozději do 10. dubna 2024. Letošní ročník slibuje řadu novinek.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2024 | Počet zobrazení: 242
 

83 metrů energetického řetězu pro odpadové hospodářství

Jak skloubit inovace a udržitelnost? Přesně to je příklad projektu 83 metrů dlouhého energetického řetězu, který navrhla a kompletovala litoměřická firma HENNLICH pro jeřábovou dráhu na skládce odpadů ve Francii.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 4. 2024 | Počet zobrazení: 201
 

14metrová Eiffelovka z 3D tisku

Kopie Eiffelovy věže, která bude u jezera Most stát v červenci a srpnu v době konání Olympijských her, bude mít hned několik unikátů. Bude vyrobena kompletně 3D tiskem, a navíc z originálního recyklovaného materiálu oPET.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2024 | Počet zobrazení: 228
 

Pracovně nejvytíženější si připadá generace X

Nový průzkum společnosti Colliers ukázal, že zaměstnanci ve věku od 44 do 59 let se v pracovním prostředí ocitají pod největším tlakem. Zhruba polovina z nich (44 %) uvádí, že nedokáže zvládnout svou agendu ve standardní 8hodinové pracovní době.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 4. 2024 | Počet zobrazení: 227