VUT na Manhattanu

Moderní architektura a špičkové technologie. V takovém spojení se nese projekt VUT na Manhattanu aneb Mobilita, vývoj a vzdělávání pro budoucnost, v rámci něhož se bude Vysoké učení technické v Brně prezentovat v prostorách nejvyšší budovy v tuzemsku, AZ Tower (Pražákova 69), který je součástí tzv. brněnského Manhattanu. Akce, která se uskuteční od 6. do 8. března vždy od 10 do 18 hodin, je součástí Roku průmyslu a vzdělávání. Vstup je zdarma. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2015 | Počet zobrazení: 7
 

„Milionové“ mezníky Škoda Auto

V závěru loňského roku - 10. prosince - sjel z výrobní linky v hlavním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi miliontý vůz značky Škoda vyrobený v roce 2014. Zároveň oslavila značka i miliontého zákazníka na domácím trhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 19
 

Rusko opouští ISS a plánuje novou vesmírnou stanici

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) která je společným projektem pěti kosmických agentur (americké NASA, ruského Roscosmosu, japonské JAXA, evropské ESA a kanadské CSA) možná bude další obětí rostoucího mezinárodního napětí v důsledku ukrajinské krize. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 26
 

Nikaragua začíná stavět nové transoceánské spojení

Ve druhé polovině prosince 2014 začala Nikaragua stavět kanál, který má jako nové spojení Atlantického a Tichého oceánu konkurovat Panamskému průplavu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 17
 

Hyundai se chystá v ČR zvýšit výrobu

Korejská automobilka Hyundai plánuje navýšení výrobní kapacity závodu na 350 000 vozidel ročně, takže by mohla v Nošovicích vyrábět téměř o pětinu aut více než dosud. V současné době firma shání potřebná povolení českých úřadů. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 15
 

V Německu bude nejvyspělejší aerodynamický a klimatický tunel na světě

Automobilka Ford postaví V Německém Merkenichu u Kolína nad Rýnem aerodynamický a klimatický tunel, který dokáže simulovat teplotní a klimatické extrémy, větry o síle hurikánu a dokonce i ohromné nadmořské výšky. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 17
 

Čeští výrobci kolejových vozidel získali další kontrakty

Tři české diesel-elektrické lokomotivy řady 774.7 vyrobené společností CZ LOKO budou příští rok jezdit po finských tratích v barvách soukromého dopravce Fennia Rail Oy. Budou postavené na rozchod kolejí 1524 mm a připravené na provoz až do – 40 °C. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 17
 

Studenti ČVUT pořádají Veletrh iKariéra pro 130 firem

Dne 4. března 2015 pořádá studentská organizace IAESTE ČVUT Praha 21. ročník Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra. Akce se bude konat na fakultách v dejvickém kampusu Českého vysokého učení technického v Praze a Národní technické knihovně.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 2. 2015 | Počet zobrazení: 77
 

Blíží se další ročník Strojírenského fóra

Zkušenosti z praxe se státní podporou exportu, krize technického školství, hledání efektivních nástrojů, jak čelit rostoucí asijské konkurenci nebo jak v podnicích dynamizovat inovační procesy. Právě o těchto tématech, která rezonují mezi českými podnikateli, budou diskutovat lídři českého průmyslu s představiteli profesních svazů, resortních ministerstev i Technologické agentury ČR na druhém ročníku Strojírenského fóra 11. a 12. března v Obecním domě v Praze.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 81
 

Infračervené vytápění vs. klasická kamna

Systémy vytápění, počínaje kamny a krby na pevné palivo, přes kotle a kotelny s radiátory ústředního topení, až po tepelná čerpadla, ohřívají vzduch ve vytápěném prostoru kolem sebe. Při infraohřevu se vzduch v místnosti ohřívá až následně teplem akumulovaným ve stěnách a pevných objektech.  

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2015 | Počet zobrazení: 85