Nový modul Byznys Servis od J.K.R

Společnost J.K.R. rozšířila svůj ERP systém Byznys o nový modul Servis. Umožňuje kompletní management servisních případů včetně napojení na další související procesy, jako je sortiment náhradních dílů, CRM, vyčíslení nákladů, zpětné vyhodnocování kvality výroby apod.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2015 | Počet zobrazení: 71
 

Dva miliony na inovativní nápady zaměřené na likvidaci elektroodpadu

Kolektivní systém sběru elektroodpadu ASEKOL vyhlásil již osmý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL. O podporu ve formě grantu až do výše 400 000 Kč se mohou ucházet obce, nevládní neziskové organizace, výzkumné či akademické týmy a provozovatelé sběrných dvorů, a to do 31. března 2015. 

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 3. 2015 | Počet zobrazení: 70
 

Roboti všech zemí – hlaste se! Výzva k euRathlon 2015 je otevřena…

Projekt s názvem euRathlon je nová outdoorová soutěž robotiky typu air/land/sea, neboli  vzduch - země - moře, která vyzývá týmy zabývající se vývojem robotů, aby si otestovali inteligenci a autonomii svých výtvorů v realistických modelových scénářích pro nouzové reakce inspirovaných havárii ve Fukušimě v roce 2011. EuRathlon 2015 The Grand Challenge bude vyžadovat spolupráci týmů pozemních, námořních a leteckých robotů při průzkumu lokality, sběr dat v oblasti životního prostředí, a identifikaci kritických rizik. Letošní ročník soutěže se koná v italském Piombinu od 17. do 25. září 2015.  

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2015 | Počet zobrazení: 99
 

Servisní robotika v nových horizontech

Firma SCHUNK Intec, která je lídrem v oblasti upínací techniky a uchopovacích systémů, oslaví v letošním roce jubilejní 10leté výročí působení na českém trhu. Na blížícím se veletrhu AMPER přestaví ve své expozici 5.09 v pavilonu V některé produkty z odvětví automatizace a robotiky. Jde především o standardní a speciální chapadla, modulární montážní automatizaci, rotační a lineární moduly, senzory, snímače a návštěvníci se mohou těšit i na pohyblivou robotickou aplikaci. 

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2015 | Počet zobrazení: 110
 

Ukrajinská mise potvrdila použitelnost paliva Westinghouse pro ruské reaktory

I když média v souvislosti s Ukrajinou informují prakticky výhradně o tamním konfliktu, odehrávají se tam i jiné události. Například provozní testování paliva v Jihoukrajinské JE, které pro tamní reaktory VVER dodala firma Westinghouse. Ukrajina z jádra vyrábí polovinu své elektřiny a na konci minulého roku se rozhodla diverzifikovat dodávky paliva do svých elektráren.  

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 3. 2015 | Počet zobrazení: 108
 

Výstava v NTM láká na dobrodružství vědy a techniky

V lednu 2015 uplynulo 125 let od založení České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění. Toto významné jubileum, kdy byl vznik akademie povolen panovníkem a byly schváleny její stanovy, připomíná dnešní Akademie věd ČR ve spolupráci s dalšími institucemi cyklem výstav a mezinárodní konferencí. První ze série těchto akcí je výstava v Národním technickém muzeu v Praze s názvem „Věda a technika. Dobrodružství, které vás bude bavit!“, na níž se lze až do 19. července 2015 seznámit s významnými milníky historie vědy a vývoje techniky v českých zemích.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2015 | Počet zobrazení: 105
 

Čeští vědci mají v Evropě úspěch

Fyzikální ústav AV ČR zaznamenal dva významné úspěchy: Do ústavu míří prestižní ERC grant, který umožní tomuto vědeckému pracovišti podpořit výzkum zaměřený na exotické stavy magnetických materiálů, a vedoucí jednoho z jejích předních výzkumných pracovišť prof. Tomáš Jungwirth, se stal novým členem významné mezinárodní vědecké instituce – Evropské výzkumné rady (ERC - European Research Council).  

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2015 | Počet zobrazení: 185
 

VUT na Manhattanu

Moderní architektura a špičkové technologie. V takovém spojení se nese projekt VUT na Manhattanu aneb Mobilita, vývoj a vzdělávání pro budoucnost, v rámci něhož se bude Vysoké učení technické v Brně prezentovat v prostorách nejvyšší budovy v tuzemsku, AZ Tower (Pražákova 69), který je součástí tzv. brněnského Manhattanu. Akce, která se uskuteční od 6. do 8. března vždy od 10 do 18 hodin, je součástí Roku průmyslu a vzdělávání. Vstup je zdarma. 

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2015 | Počet zobrazení: 108
 

„Milionové“ mezníky Škoda Auto

V závěru loňského roku - 10. prosince - sjel z výrobní linky v hlavním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi miliontý vůz značky Škoda vyrobený v roce 2014. Zároveň oslavila značka i miliontého zákazníka na domácím trhu.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 114
 

Rusko opouští ISS a plánuje novou vesmírnou stanici

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) která je společným projektem pěti kosmických agentur (americké NASA, ruského Roscosmosu, japonské JAXA, evropské ESA a kanadské CSA) možná bude další obětí rostoucího mezinárodního napětí v důsledku ukrajinské krize. 

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 124