EU rozšiřuje spolupráci s Ruskem v oblasti „megavědy“

Populárním slovem „megascience“ jsou označovány projekty, které jsou tak nákladné, že je není možné financovat z rozpočtu jediného státu, typicky mezinárodní tokamak ITER. Rozvíjet spolupráci při těchto projektech si klade za cíl program Evropské unie Horizon 2020, jehož důležitým členem jsou i ruské výzkumné ústavy.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2015 | Počet zobrazení: 47
 

Rusko a Egypt: Mezivládní dohoda o výstavbě jaderné elektrárny

V Káhiře podepsali ministr elektřiny a energetiky Egyptské arabské republiky Mohamed Šakír a generální ředitel státní korporace Rosatom Sergej Kirijenko 19. listopadu jménem vlád obou zemí Dohodu o spolupráci při výstavbě a provozu jaderné elektrárny na území Egypta se čtyřmi jadernými energobloky, z nichž každý má výkon 1200 MW.   

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2015 | Počet zobrazení: 60
 

Dachser zrychluje spojení z Moravy do Polska a dál

Česká pobočka logistického providera Dachser kvůli sílící poptávce po exportech do Polska a na sever Evropy a zavedl novou přímou linku z Ostravy do města Sosnowiec. Nyní je tak schopná doručit z Moravy do celého Polska zásilky sběrné služby do 24 h. 

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2015 | Počet zobrazení: 44
 

Česko je pro investory nejatraktivnější lokalitou regionu

Z každoroční analýzy pracovních trhů Hays Global Skills Index, vydávaném ve spolupráci s Oxford Economics vyplývá, že ČR má ve srovnání s okolními zeměmi poměrně vysokou flexibilitu pracovního trhu díky nízkému množství restrikcí a dobrému propojení vládních nařízení s trhem. Na trhu se nachází relativně dost uchazečů se schopnostmi, které firmy požadují.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 11. 2015 | Počet zobrazení: 65
 

Murrelektronik na výstavě SPS IPC Drives

V německém Norimberku proběhne příští týden od 24. do až 26. listopadu největší evropský veletrh automatizační techniky SPS IPC Drives, kde společnost Murrelektronik, specialista na automatizační techniku, představí nejen novinky, ale i přínosná řešení, která zvýší konkurenceschopnost firem. Na co konkrétně se můžete těšit?

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 11. 2015 | Počet zobrazení: 145
 

Patentovaná technologie výroby hafnia zvýší bezpečnost jaderných elektráren

Provozní bezpečnost tlakovodních jaderných reaktorů může zvýšit nový patent ruského výzkumného ústavu VNIINM, patřící do palivové společnosti TVEL. Tento ústav si nechal patentovat technologii výroby trubic z hafnia, které mohou nahradit v současnosti používané prvky pro řízení výkonu jaderného reaktoru. Díky vlastnostem tohoto chemického prvku tím dojde ke zvýšení bezpečnosti jaderných elektráren.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2015 | Počet zobrazení: 111
 

Dar německému červenému kříži

Počátkem listopadu předala společnost Still věcný dar krajské organizaci DRK, Německému červenému kříži, v podobě elektrického vysokozdvižného vozíku RX 50-10.  

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2015 | Počet zobrazení: 65
 

Český portál zlepší financování startupových projektů

Od listopadu zahájil oficiální provoz nový český portál Penězdroj, který tvůrci projektu charakterizují jako první kombinovaný crowdfundingový portál určený pro získávání peněz na financování startupů a různých projektů u nás. Portál by měl spustit malou revoluci v hromadném financování nejen v ČR. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 11. 2015 | Počet zobrazení: 72
 

Největší vozový park elektromobilů na světě

Organizátorům pařížské mezinárodní konference COP21 o klimatu poskytne aliance Renault-Nissan 200 elektromobilů, které by měly během akce najet přes 400 000 km a přitom nevyloučit žádné emise. Ve flotile budou Renault ZOE, Nissan Leaf a Nissan e-NV200.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2015 | Počet zobrazení: 123
 

Dachser spustil přímá spojení s Beneluxem

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic spustil nové přímé linky sběrné služby do Nizozemí a Belgie. Od nynějška tak mohou čeští exportéři využít i každodenního spojení do Zevenaaru na východě Nizozemí a do belgického města Willebroek nedaleko Antverp.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2015 | Počet zobrazení: 111