Pozvání na konferenci: Efektivní informační systém jako klíč k úspěchu firmy

Využívání informačních systémů v cloudu, mobilní přístup k firemním datům nebo bezpapírová firma – to je jen několik z řady aktuálních trendů v oblasti podnikových informačních systémů, kterým se bude věnovat 21. května v Praze konference Firemní informační systémy.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 5. 2015 | Počet zobrazení: 72
 

První test LTE 4x4 MIMO v pásmu 800 MHz proběhl v ČR

T-Mobile ukončil první testovací provoz technologie LTE 4x4 MIMO v nízkofrekvenčním pásmu 800 MHz na světě, a pozoruhodné na tom je, že se tak stalo v ČR - konkrétně v oblasti Petrovic u Prahy.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2015 | Počet zobrazení: 118
 

Dobíjet elektromobily už lze i na dálnici

Od února funguje dobíjecí stanice i u dálnice D1 - společnost ČEZ otevřela svou první dobíjecí stanici na dálnici D1, která je umístěna u čerpací stanice Agip-Eni ČR na 96. km dálnice D1 ve směru na Prahu před Humpolcem, tzn. zhruba na půl cestě mezi Brnem a Prahou. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2015 | Počet zobrazení: 72
 

Dachser testuje hybridní auta pro městskou logistiku

Nízké, malé, obratné, tiché, a pokud možno, s nízkými emisemi a úsporou paliva - to jsou hlavní požadavky kladené v současné době na užitkové vozy určené pro zásobování městských center. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2015 | Počet zobrazení: 70
 

Britové rozdávají dětem počítače zdarma

Problémy s technickým vzděláváním netrápí jen Česko, projekty na podporu výchovy nových techniků spouštějí i jiné země, jdou na to ale často trochu jinak a místo dlouhých diskusí o problému preferují spíše praktická řešení. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2015 | Počet zobrazení: 83
 

Amazon dostal v USA svolení začít testovat své drony

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) vystavil jedné z divizí Amazonu a jejímu prototypu bezpilotního letounu certifikát povolující testování bezpilotních letounů, které plánuje firma používat pro dodávky zboží zákazníkům. 

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 5. 2015 | Počet zobrazení: 75
 

Jihočeští studenti na návštěvě v Asseco Solutions

Pražské sídlo společnosti Asseco Solutions se 4. května stalo cílem exkurze, kterou pro své studenty uspořádala Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Na 25 mladých ekonomů sem přijelo, aby viděli, jak v praxi funguje moderní softwarová společnost. 

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 5. 2015 | Počet zobrazení: 102
 

Květen ve znamení páry

Máj, tradiční lásky čas je letos přinejmenším v Praze i obdobím retro výstav a akcí ve znamení parních strojů. Národní technické muzeum (NTM) připravilo na dny 9. - 10. května unikátní „Víkend pod parou“ a 1. května si při zahájení letošní plavební sezóny připomenula své 150. výročí i Pražská paroplavba, která tomuto tématu zasvětila řadu svých letošních aktivit.  

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 5. 2015 | Počet zobrazení: 108
 

České univerzity se zaměřují na prestižní mezinárodní standardy

Za prestižním titulem pro absolventy některého z mezinárodně uznávaných a ceněných oborů už není nutno jezdit studovat jen do zahraničí. Tyto respektované certifikáty lze získat už i na některých školách v ČR, které spolupracují s renomovanými zahraničními univerzitami a získaly jejich akreditace. a jsou oprávněny udělovat příslušné diplomy.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2015 | Počet zobrazení: 132
 

Vítězná technologie německého fotbalu ve službách českých hokejistů

I do sportu pronikají nejmodernější technologie, a to nejen v podobě neustále zlepšovaného vybavení hráčů, ale i sofistikovaných podpůrných systémů, jako byla např. „tajná zbraň“ německých fotbalistů – počítačový analytický systém SAP Match Insight pro rozbor hry. Nyní jej má, jako první hokejové mužstvo na světě, k dispozici i český tým hájící naše barvy na mistrovství světa pořádaném letos právě v ČR.  

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2015 | Počet zobrazení: 148