Vypínejte a resetujte bezpečně

Nová tlačítka nouzového vypnutí a resetovací tlačítka od společnosti Murrelektronik můžete nyní velmi snadno integrovat do vašich elektronických instalací prostřednictvím konfekcionovaných standardních kabelů M12. Jde o řešení, které šetří čas a vyhnete se tak riziku chybného zapojení.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2016 | Počet zobrazení: 45
 

Westinghouse posiluje výrobní kapacitu pro palivo VVER

Společnost Westinghouse Electric rozšiřuje svůj závod na výrobu jaderného paliva ve švédském Västerås, jako reakci na zvyšující se poptávku po palivu pro reaktory VVER-1000 v Evropě. Investice pokrývá rozšíření výrobních prostor, práce na vývoji paliva a zajištění dodatečného výrobního zařízení pro zpracování a sestavení paliva.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2016 | Počet zobrazení: 27
 

Siemens otevřel další studentskou kancelář

Po otevření první studentské kanceláře v Ostravě na počátku letošního roku zřídil Siemens v rámci posilování spolupráce s brněnskou VUT další kancelář pro studenty technických oborů. Studenti, kteří prošli výběrovým řízením, zde budou s podporou mentorů z řad Siemens pracovat na konkrétních projektech. V kanceláři mají pružnou pracovní dobu, která jim umožní přizpůsobit se studijním povinnostem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2016 | Počet zobrazení: 50
 

Automatica 2016: Svět robotů v Bavorsku

V Mnichově se už příští měsíc představí aktuální trendy moderní průmyslové výroby a poslední novinky v oboru robotiky. Třetí červnový týden v bavorské metropoli otevře své brány 7. ročník mezinárodního odborného veletrhu automatizace a mechatroniky.  

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 5. 2016 | Počet zobrazení: 48
 

Jak se spouští sodíkový jaderný reaktor

Ve světě bychom na jaderných elektrárnách nenašli jen tlakovodní reaktory, které známe z Česka, ale i další typy. K reaktorům na vzestupu patří sodíkové rychlé reaktory, které přinášejí některé zajímavé výhody oproti klasickým reaktorům a které jsou považovány za blízkou budoucnost jaderné energetiky. V ruské Bělojarské elektrárně probíhá spouštění nového reaktoru tohoto typu, který je spojen s uzavíráním jaderného palivového cyklu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 4. 2016 | Počet zobrazení: 162
 

Odstartoval nový ročník vědecké soutěže

Pro podporu českých vědeckých talentů a pedagogů odstartoval již 19. ročník vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Soutěž pořádaná českým Siemensem společně s představiteli vysokých škol a Akademii věd ČR má vyzdvihnout význam vědy a výzkumu pro společnost.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2016 | Počet zobrazení: 103
 

Bezplatné elektrobusy mají za sebou 150 000 přepravených pasažérů

Dva elektrobusy od českého výrobce SOR, které už přes dva měsíce jezdí na trase pravidelných linek BB1 a BB2 spojujících multifunkční areál BB Centrum a stanici metra Budějovická v Praze 4, ujely již více než 10 000 km. Jejich služeb využilo zhruba 150 000 cestujících.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2016 | Počet zobrazení: 101
 

ABB dodá roboty pro projekt nového Mercedesu

Více jak 250 průmyslových robotů dodá společnost ABB do karosárny finské firmy Valmet Automotive ve Uusikaupunki pro nový projekt sportovních užitkových vozů (SUV) Mercedes-Benz GLC. Nové technologie pomohou karosárně snížit investiční náklady a zvýšit produktivitu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2016 | Počet zobrazení: 103
 

Emil Frey koupil zastoupení Peugeot, Citroën a DS v ČR

Švýcarská soukromá společnost Emil Frey Group se stala novým importérem vozů značek Peugeot, Citroën a DS na český trh. Od 1. července letošního roku bude firma Emil Frey 100% vlastníkem současných poboček Peugeot a Citroën v ČR.  

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2016 | Počet zobrazení: 180
 

Legendární Velorex v NTM

Od 13. dubna, tj. od zítřka představuje Národní technické muzeum desítku legendárních motorových tříkolek značky Velorex. Mezi klasickými stroji, které si mnozí z nás ještě pamatují z běžných silnic, budou také k vidění prototypy jako např. stroj HOBA II. nebo nákladní Velorex 435 D. Výstava, která vznikla ve spolupráci NTM a Velorex cubu v AČR, potrvá až do 25. září letošního roku.  

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2016 | Počet zobrazení: 124