Foxconn rozšiřuje své vývojové centrum. Nabírá inženýry, vývojáře a designery!

Mezinárodní společnost Foxconn, světový lídr v oblasti IT řešení, významně posiluje svou dceřinou společnost Foxconn 4Tech. Ta se zaměřuje na vývoj a rozšíření konceptu Průmysl 4.0, do kterého spadá vyspělá technika sběru dat, analýza velkého objemu dat, internet věcí či vývoj robotických řešení. V Pardubicích tak vzniká velice důležité vývojové centrum, které pomáhá zákazníkům společnosti Foxconn digitalizovat výrobní procesy podniků a usnadňuje identifikaci příležitostí ke zlepšení. Nyní tak můžete najít zaměstnání v IT sektoru nejen v Praze, ale i Pardubicích nebo Kutné Hoře.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2016 | Počet zobrazení: 210
 

Huisman vyrobil nejdelší hydraulický válec

Specialisté z české továrny firmy Huisman vyrobili nejdelší hydraulický válec v historii celé skupiny. Je téměř 20 m dlouhý a bude sloužit na unikátní testovací vrtné věži Huisman Innovation Tower.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2016 | Počet zobrazení: 22
 

Nejrychlejší „brouk” na světě

Na pláních vyschlého jezera Bonneville v americkém Utahu se zrodila již řada rekordů pozemních vozidel. Nyní jejich seznam rozšířil další: V rámci tradiční akce World of Speed Event dosáhl speciálně upravený VW Beetle LSR (Land Speed Record) na jednomílovém úseku rychlosti 328,195 km.h-1, což je nejvyšší zaznamenaná rychlost v historii populárního „brouka”.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2016 | Počet zobrazení: 22
 

Hranice EU pomohou chránit geoseismické senzory

Do konce roku 2016 by Česká Republika měla být kompletně pokrytá sítí SIGFOX, která je primárně zaměřena na využití internetu věcí (IoT). Česká technologická společnost Datasys v rámci pilotního projektu otestuje na základě této sítě i zabezpečení evropských hranic pomocí geoseismických čidel, jež by mělo přispět k posílení bezpečnosti zemí EU.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2016 | Počet zobrazení: 18
 

Jednoduše přímo k cíli s IO-Link by Murrelektronik

Rychlá integrace, krátká doba uvedení do provozu a také maximální flexibilita - se sběrnicovými IO-Link moduly MVK Metall a Impact67 společnosti Murrelektronik jste na přímé cestě k cíli. Dokonale se hodí pro snadnou integraci IO-Link zařízení do instalačních řešení.   Kompaktní sběrnicové moduly 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 9. 2016 | Počet zobrazení: 33
 

Francouzi využijí ventilátor ZVVZ při testech v leteckém průmyslu

Nový aerodynamický tunel francouzské Univerzity Toulouse, která je úzce propojena s leteckým průmyslem a místním gigantem Airbus, světovým výrobcem civilních dopravních letadel, bude využívat ventilátor APH 3350 (číslice označuje jeho průměr) české společnosti ZVVZ MACHINERY Milevsko.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2016 | Počet zobrazení: 40
 

VŠTE akredituje „personalistiku“ a založí s Jihočeským krajem společnou firmu

S podporou Jihočeského kraje bude českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická usilovat o akreditaci nového studijního oboru Řízení lidských zdrojů a personalistika. Pro bakalářský program se tak má stát do roku 2019, pro magisterský do roku 2020. Ještě před tím, tedy do roku 2018, má vzniknout společná firma, která bude formou outsourcingu tyto služby nabízet především malým a středním podnikům. Předpokládá to memorandum, které podepsali jihočeský hejtman Jiří Zimola a Marek Vochozka, rektor VŠTE.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2016 | Počet zobrazení: 44
 

V Dukovanech se diskutovalo o jaderné energetice

První zářijový týden proběhl v Dukovanech tzv. kulatý stůl na téma: Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v JE Dukovany ve spolupráci s Rosatomem. Účastníci se snažili najít odpovědi na otázky možného zapojení českých firem do výstavby nových bloků v Dukovanech a také na to, čím se tyto firmy budou živit, než za 15 let začne výstavba v Česku.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 9. 2016 | Počet zobrazení: 62
 

Vítkovice dodají obří sloupy pro kovací lis v USA

Sloupy pro kovací lis v hodnotě bezmála 80 mil. Kč vyrobila firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM) pro německou společnost SMS group, která staví kovací lis ve své americké pobočce nedaleko Los Angeles. První dva sloupy, každý o hmotnosti 200 t a délce přes 20 m, už firma vypravila k zákazníkovi, další dva unikátní kusy budou exportovány v říjnu.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 9. 2016 | Počet zobrazení: 153
 

Frikční materiály se budou zkoušet v Brně

V Brně zahájila společnost Federal-Mogul provoz nové zkušební laboratoře frikčních (třecích) materiálů. Laboratoře, které jsou součástí světové sítě výzkumu a vývoje společnosti Federal-Mogul Holdings Corporation, hrají důležitou roli při vývoji frikčních materiálů. Jde již o druhé technické pracoviště společnosti v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 9. 2016 | Počet zobrazení: 130