Na Moravě vzniká unikátní Centrum počítačové tomografie

Do společnosti PRIMA BILAVČÍK v Uherském Brodě dorazil počátkem prosince špičkový počítačový tomograf (CT), který se stane základem nově vznikajícího hi-tech centra pro počítačovou tomografii. Po nastěhování unikátního přístroje do laboratoří se připravuje jeho zprovoznění, plánované na únor příštího roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 12. 2014 | Počet zobrazení: 73
 

Pozvání do NTM: Přemysl Koblic - fotograf mnoha tváří Prahy

Nová výstava v Národním technickém muzeu je věnována legendární postavě české amatérské fotografie - Přemyslu Koblicovi. Jde o výjimečnou postavou v dějinách české fotografie. Tento fotograf byl vynikajícím technikem a zároveň citlivým a výtvarně nadaným tvůrcem.     

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2014 | Počet zobrazení: 144
 

Hennlich získal titul - Společnost přátelská rodině

Litoměřická firma Hennlich se zařadila mezi 6 firem v Česku, které letos získaly titul Společnost přátelská rodině. Tu na základě hloubkového auditu přístupu firmy k zaměstnancům a jejich potřebám v zaměstnání i soukromém životě udělilo sdružení Síť mateřských center. 

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 12. 2014 | Počet zobrazení: 78
 

Američané se vracejí do vesmíru

V čase, kdy se u nás rojili čerti a legie Mikulášů se suitou andělů roznášeli hodným dětem dárky, dopadla do vln Tichého oceánu u kalifornského pobřeží po své první zkušební misi americká kosmická loď Orion. Jde o novou kosmickou loď, která by jednoho dne mohla dopravovat i posádky ke vzdálenému Marsu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 12. 2014 | Počet zobrazení: 98
 

Týden výzkumu, vývoje a inovací

První prosincový týden proběhl v ČR tradiční Týden výzkumu, vývoje a inovací. Akce, jejímž vyhlašovatelem je Asociace inovačního podnikání ČR (AIP ČR) ve spolupráci se svými členy a partnery, je zaměřena na inovační aktivity českých i v Česku působících zahraničních firem a rozvoj vědeckých a technických programů. 

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 12. 2014 | Počet zobrazení: 87
 

Nové datové rozvaděče pro IT infrastrukturu

Elektrotechnický výrobce Eaton Elektrotechnika uvedl na trh nové datové rozvaděče řady REC ve velikostech 42U a 47U. Firma přišla s dalším produktem v rámci platformy Intelligent Power Pod, která pomáhá zřizovat a udržovat infrastrukturu IT. Rozvaděče této řady jsou vhodné pro malá, střední i rozsáhlá datová centra a jsou již předpřipravené k instalaci. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 11. 2014 | Počet zobrazení: 111
 

Telefonní budky v Česku zůstanou asi v péči O2, bude jich ale méně

Státem dotované veřejné telefonní automaty (VTA) bude příští tři roky provozovat zřejmě opět O2, která se jako jediný zájemce přihlásila do tendru ČTÚ na provoz téměř 5500 telefonních budek. Uvedl to mluvčí úřadu Martin Drtina s tím, že současná smlouva firmě vyprší koncem letošního roku. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 11. 2014 | Počet zobrazení: 151
 

Strojaři vidí hlavní riziko sankcí ve vyklizení trhů

Národní strojírenský klastr (NSK) považuje hospodářské sankce, připravované ze strany EU vůči Rusku, za velmi sporná opatření, která svou nepředvídatelnou gradací mohou způsobit značné škody i na straně vyhlašovatele, aniž bylo dosaženo očekávaných pozitivních účinků, kvůli nimž byly nasazeny. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 11. 2014 | Počet zobrazení: 150
 

V Berlíně se představily posunovací lokomotivy CZ LOKO

Dvě dvounápravové dieselelektrické lokomotivy 794.001 pro tratě s rozchodem 1435 mm a TME3 – 020 pro rozchod 1520 mm, uvedla na veletrhu InnoTrans společnost CZ LOKO. Jde o neprestižnější evropskou výstavu dopravních technologií, která se konala předposlední zářijový týden.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 11. 2014 | Počet zobrazení: 154
 

Den iKariéra v režii studentů ČVUT

Rok se s rokem sešel a datum 26.11.2014 se blíží. Čím že je výjimečné? Na Českém vysokém učení technickém, konkrétně na Fakultě elektrotechnické a Fakultě strojní, se bude konat 4. ročník Dne iKariéra. Zajímavé na tom je, že jej pořádají studenti dobrovolníci z mezinárodní organizace IAESTE.  

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2014 | Počet zobrazení: 155