Závodní vůz z 3D tiskárny

CUPRA používá ve vývoji nového závodního vozu Leon Competition metodu aditivní výroby. Její největší výhodou je rychlejší a efektivnější testování. Závodní vůz CUPRA Leon Competition bude představen 20. února během slavnostního otevření showroomu CUPRA Garage.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2020 | Počet zobrazení: 22
 

Design budoucího monopostu DS

Od příští sezóny se Formule E stává oficiálně mistrovstvím světa FIA. V rámci aerodynamického vývoje vozu představí společnost DS Automobiles designový projekt svého budoucího monopostu Gen2 EVO pro nejvyšší soutěž elektromobilů.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2020 | Počet zobrazení: 24
 

Program TechCON v nové verzi

Projektantům přináší společnost Wavin novou verzi programu TechCON 9.0 ve firemní verzi. Ta obsahuje všechny moduly, které projektanti TZB instalací potřebují ke své práci, např. modul k výpočtu tepelných ztrát, návrhu podlahového vytápění, rozvodů vnitřního vodovodu nebo modul pro návrh vnitřní gravitační kanalizace.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2020 | Počet zobrazení: 20
 

Primer pomůže startupům k cestě na vrchol

České startupy mají nyní jedinečnou příležitost získat informace a přístup k finančním zdrojům, které z nich mohou udělat technologické lídry. Nově otevřený program Primer je naučí jednat s případnými investory, ukáže fungující marketing či další dovednosti potřebné pro úspěšné řízení firmy.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2020 | Počet zobrazení: 83
 

ČR umí přilákat mozky, stává se centrem inovací

Obor podnikových služeb i letos zaznamenal dvojciferný meziroční růst. Díky tomu dnes tento sektor, který ČR propojuje se světem a do země přináší kvalifikovanou práci, představuje jednu z nejrychleji rostoucích oblastí české ekonomiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2020 | Počet zobrazení: 80
 

Klíčové podmínky proti útokům ve zdravotnictví

Acronis na konferenci ICT ve zdravotnictví v Praze uvedl, že ransomwarovým útokům na zdravotnická zařízení se lze úspěšně bránit, avšak pouze za cenu zásadní změny přístupu ke kybernetické bezpečnosti a ochraně citlivých dat.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 2. 2020 | Počet zobrazení: 72
 

Elektrická letadla pro města

Japonská Toyota investovala 394 milionů dolarů do kalifornského startupu Joby Aviation, který se zabývá vývojem elektrických letadel eVTOL, neboli elektrická letadla připomínající drony. Tyto stroje představují novou naději na zlepšení poměrů v městské dopravě.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2020 | Počet zobrazení: 105
 

První tvarovka se zvukovou detekcí

Společnost Wavin představila novou sérii lisovacích tvarovek Wavin M5 s jedinečnou funkcí „acoustic leak alert”, která přináší nové standardy v oblasti spojování plastových rozvodů vody a topení.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2020 | Počet zobrazení: 92
 

Plug-in hybridní Grandland X míří na český trh

Nový plug-in hybridní model Opel Grandland X Hybrid4 se společně s novou Corsou-e podílí na elektrifikaci celého modelového portfolia značky Opel. Cílem je, aby sdo roku 2024 byla v každé modelové řadě nejméně jedna elektrická verze.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 2. 2020 | Počet zobrazení: 85
 

Chytrý dálkový ovladač

Evolveo uvádí na trh další ze své řady přijímačů pro nastupující formát DVB-T2 s podporou H.265/HEVC. Jde o set top box nové generace Omega II, který zajistí plynulý přechod na vysílání v novém formátu DVB-T2 s podporou YouTube.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2020 | Počet zobrazení: 125