Konektory – hrdinové automatizace

Ve výrobě nefunguje nic bez konektorů. Jejich výkon zásadně rozhoduje o tom, zda proběhne digitalizace úspěšně, proto svět automatizace funguje tak dobře, jak dobré jsou použité konektory.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2023 | Počet zobrazení: 178
 

FANUC vyrobil už 1 milion průmyslových robotů

Společnost FANUC dodala svým zákazníkům už celý milion průmyslových robotů, čímž potvrdila svou pozici světového lídra v oblasti automatizace. Jejich roboty se používají v továrnách po celém světě k montáži, manipulaci, balení, lakování a svařování.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 9. 2023 | Počet zobrazení: 169
 

Konference ukáže, jak díky 3D tisku víc vydělat a předběhnout konkurenci

Největší česká konference věnovaná profesionálním technologiím 3D tisku proběhne ve středu 11. října v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2023 | Počet zobrazení: 179
 

HIWIN sází na pojezdové dráhy pro průmyslové roboty

Expozici společnosti HIWIN, tradičního účastníka brněnského strojírenského veletrhu, bude dominovat funkční pojezdová dráha HIWIN LT-T s průmyslovým robotem Fanuc.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 9. 2023 | Počet zobrazení: 153
 

EDF a Západočeská univerzita budou spolupracovat na vzdělávání a výzkumu v jaderné energetice

Západočeská univerzita v Plzni podepsala dohodu o spolupráci s francouzskou státní společností EDF, která se účastní výběrového řízení na výstavbu nových jaderných elektráren v České republice.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2023 | Počet zobrazení: 264
 

Duální lokomotiva z CZ LOKO zažije veletržní premiéru

Inovativní lokomotiva DualShunter 2000, kterou pohání spalovací motor anebo napájení z trakčního vedení, bude mít veletržní premiéru v Gdaňsku na druhém největším evropském železničním veletrhu Trako, který se koná od 19. do 22. září.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 9. 2023 | Počet zobrazení: 199
 

Každá aplikace potřebuje správné switche

Stroje i zařízení jsou stále více propojeny, což znamená, že úspěšnou digitalizaci lze zaručit pouze s výkonnou a spolehlivou síťovou technologií. A právě v sítích přebírají ústřední úlohu switche.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 9. 2023 | Počet zobrazení: 223
 

Pozvánka do Krakova na průmyslové veletrhy

Přijeďte na nejvýznamnější průmyslový veletrh v jižním Polsku, kousek za našimi hranicemi. Tento Mezinárodní veletrh SYMAS a MAINTENANCE spojuje dvě témata, která jsou v průmyslu velmi aktuální. Jde o manipulaci a přepravu sypkých a objemných materiálů, nářadí a metody údržby.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2023 | Počet zobrazení: 447
 

PST CLC Mitsui-Soko připravuje digitální dvojčata svých logistických center

Společnost PST CLC Mitsui-Soko pokračuje v realizaci plánu na digitalizaci a optimalizaci procesů. Aktuálně se připravuje zahájení prací na zpracování digitálních dvojčat pro vlastní logistická centra, která budou postupně nasazena ve složitějších provozech s cílem zvýšení efektivity skladování.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 8. 2023 | Počet zobrazení: 292
 

Startuje druhý ročník Dacia Tour 2023

Druhý ročník se uskuteční od 31. srpna do 17. září letošního roku a bude zahrnovat osm lokací a deset testovacích dní. K dispozici bude celá modelová řada Dacia s modely v různých motorizacích od ECO-G 100 přes pohon 4x4 (pro model Duster) až po první elektrický pohon Dacia Spring.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2023 | Počet zobrazení: 312