Kodak zboural svou slavnou továrnu v Rochesteru

Dramatickou připomínkou, jak se svět pod tlakem nástupu nových technologií neustále mění, je příběh značky Kodak. Legendě éry klasické fotografie, která neustála nástup digitální éry, se nedokázala s ní adekvátně vyrovnat. Demolice bývalé továrny na výrobu kinofilmů jakoby symbolizuje konec jedné etapy fotografie.  

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2015 | Počet zobrazení: 14
 

Nová Windows jsou tady – ale nebudou hned pro každého

Microsoft dnes začal distribuovat novou generaci operačního systému Windows. A zároveň s tím mění i svůj obchodní model spojený s Windows - uživatelům nabízí po dobu jednoho roku bezplatný upgrade, který by měl zajistit fungování Windows 10 po celou dobu životnosti jejich zařízení.  

Celý článek...

 
Publikováno: 30. 7. 2015 | Počet zobrazení: 16
 

V bezpečí i na dovolené - pod zámkem

Tradiční český výrobce zámků a kování Tokoz uvedl na trh nejmenší visací zámek řady Gama, vybavený patentovanou zámkovou vložkou Tokoz PRO. Novinka s označením Gama 40 je nejmenším zámkem, který nabídne bezpečnost na úrovni BT 3 dle normy ČSN EN 12320 a zároveň odolnost proti vnějšímu prostředí díky vložce s otočnými lamelovými stavítky. 

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2015 | Počet zobrazení: 73
 

Národní technické muzeum na světové výstavě Expo

Národní technické muzeum (NTM) ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie Akademie věd ČR připravilo výstavní projekt „Česká věda bojuje s viry“, který byl instalován v Českém pavilonu na Expo 2015 v Miláně. Muzeum tak navázalo na významný podíl na světové výstavě Expo 1986 ve Vancouveru, kde se prezentovalo na této prestižní přehlídce poprvé.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2015 | Počet zobrazení: 48
 

Mobilní svět z červeného klobouku

Společnost Red Hat představila nové řešení pro mobilní zařízení založené na open source technologiích. Novinka s názvem Red Hat Mobile Application Platform zpřístupňuje podnikům ucelenou sadu technologií, které umožňují rozšiřovat stávající IT infrastrukturu o aplikace a systémy pro mobilní zařízení a začlenit je efektivně do podnikového IT systému.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 7. 2015 | Počet zobrazení: 42
 

Promítat velký obraz lze i z necelých dvou desítek cm

Společnost Audiopro uvedla na český trh zcela novou projekční plochu pro projekci na ultra krátkou vzdálenost. Novinka amerického výrobce projekčních pláten Screen Innovations s označením 5 Series Zero Edge Short Throw (ST), je speciálně navržena pro nejnovější projektory s ultra krátkou projekční vzdáleností (UST). 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2015 | Počet zobrazení: 76
 

Největší setkání „Kachen“ na světě

Milovníci „Kachny“ si dali sraz v polské Toruni, kde se bude od 28. července do 2. srpna konat 21. světový sraz vozů Citroën 2 CV. Jde o největší setkání majitelů vozů 2 CV na světě, jehož 1. ročník se konal v roce 1975. Letos se očekává více než 7000 aut a 20 000 účastníků. Po dobu jednoho týdne podlehne celé město rytmu tohoto legendárního vozu Citroën.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2015 | Počet zobrazení: 51
 

ABB rozšířila řadu inteligentních rozvaděčů

Na Mezinárodní konferenci a výstavě na distribuci energie (CIRED) ve francouzském Lyonu představila společnost ABB kompletní řadu vzduchem izolovaných rozvaděčů vysokého napětí v provedení UniGear Digital pro vzduchem izolované primární rozvodny. Nový systém podporuje flexibilitu, energetickou efektivnost a úsporu provozních nákladů při distribuci elektrické energie.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 7. 2015 | Počet zobrazení: 50
 

Na projektu iráckého úložiště radioaktivních odpadů se budou podílet slovenští experti

Vítězem mezinárodního tendru na první projekt zajištění jaderné bezpečnosti a podporu bezpečného zacházení s nízce a středně aktivními odpady v Iráku, se stalo konsorcium pod vedením společnosti NUKEM Technologies (dceřiná firma ruské společnosti NIAEP-ASE, která patří do ruské Státní korporace pro jadernou energii Rosatom). Součástí vítězného konsorcia byli i slovenští odborníci z Jaderné a vyřazovací společnosti (JAVYS).  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2015 | Počet zobrazení: 62
 

Volvo koupilo Polestar

Výrobce prémiových automobilů Volvo Cars získal 100procentní podíl švédské společnosti Polestar zaměřující se na výrobu vysoce výkonných vozů, a to včetně stejnojmenné obchodní značky Polestar. Značka Polestar bude nyní používána jako modelové označení vysoce výkonných vozů Volvo.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 7. 2015 | Počet zobrazení: 52