Atom a umění v pražském Rudolfinu

I když je jaderný průmysl spojován obvykle výhradně s energetikou, nejde vždy jen o ryze technicko-ekonomické záležitosti. Palivová společnost TVEL se např. kromě výzkumu a vývoje paliva pro jaderné elektrárny a obchodování s touto komoditou výrazně angažuje i v kulturní oblasti. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2016 | Počet zobrazení: 38
 

Doprava lokomotivy z Pekingu až do Velimi

Logistický oříšek musela zvládnout rodinná firma Dachser na zrealizování přepravy lokomotivy z čínského Pekingu do středočeské Velimi. Speciální kolejové vozidlo o váze 61 t určené pro údržbu trolejí urazilo z Číny po moři, řece a souši více než 25 700 km. Pro realizaci této nestandardní zásilky bylo zapotřebí speciální manipulační techniky a vysokého know-how divize Dachser Air & Sea Logistics.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2016 | Počet zobrazení: 42
 

Úspěšný projekt Goodyear Bezpečná školka

Už několik let se zaměřuje společnost Goodyear v projektu Bezpečná školka na prevenci v dopravní výchově u dětí předškolního věku. V rámci tohoto projektu byla v závěru loňského roku úspěšně realizována dopravně bezpečnostní road show, která proběhla ve třech vybraných městech. Akce, která se postupně uskutečnila v Náchodě, Třebíči a Ostrově, vzbudila velmi pozitivní ohlas nejen u dětí, ale i pedagogů a široké veřejnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2016 | Počet zobrazení: 30
 

STILL zakotvil v Kataru

Před koncem roku uzavřely intralogistická společnost STILL a Jaidah Group, které spolupracují již od roku 2014, exkluzivní partnerství. Pod záštitou firmy STILL Arser je nyní Jaidah Group nositelem značky STILL. Rodinou řízený konglomerát se sídlem v Dauhá má za sebou historii sahající až do roku 1898 v oborech automotive, průmyslová zařízení a energie.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2016 | Počet zobrazení: 32
 

Prémiové napájení s preventivní diagnostikou - Emparro 3~

S třífázově napájenými spínanými zdroji Emparro 3~ od společnosti Murrelektronik lze vytvořit napájecí systémy přesně na míru dle požadavků. Jde o pozoruhodně spolehlivé přístroje s mimořádnou účinností. Nejnovějším přírůstkem do skupiny zdrojů Emparo 3~ je model se jmenovitým výstupním proudem 40 A, který disponuje vestavěnou funkcí preventivní diagnostiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2016 | Počet zobrazení: 46
 

Nové Centrum karosářských oprav

České zastoupení značky Ford přichází s novou iniciativou. Zřídilo tzv. Centra karosářských oprav osobních i lehkých užitkových vozů, která fungují v rámci servisů autorizovaných partnerů značky s cílem nabízet pouze nejvyšší dosažitelnou kvalitu služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2016 | Počet zobrazení: 49
 

Ostravská rourovna zmodernizovala svařovnu

Největší výrobce trubek v ČR, svařovna trub ArcelorMittal v Ostravě, která vyrábí svařované trubky se šroubovicovým svarem, dokončila nedávno úpravu spirálové svařovny. Zvýšila tak maximální průměr svařovaných trub pro výrobu produktovodů a stavebních konstrukcí z 820 na 1020 mm a tloušťku stěny z 12,5 na 14,6 mm. 

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2016 | Počet zobrazení: 56
 

Murrelektronik převratně mění systém IO-Link

Stroje a zařízení s přístroji s rozhraním IO-Link lze nyní uvést do provozu rychleji než dříve. Jako první z výrobců nabízí společnost Murrelektronik funkci IODD on board, která umožňuje postupovat při integraci přístrojů s rozhraním IO-Link způsobem plug & play.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2016 | Počet zobrazení: 66
 

„Human meets Robotics“ 9. ročník International Expert Days on Service Robotics

Podle odhadu mezinárodní robotické asociace IFR bude celosvětové množství soukromě používaných servisních robotů do roku 2018 až 35 milionů ks. Současně probíhá boom trhu pro profesionální aplikace. 

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2016 | Počet zobrazení: 100
 

Předávka prvního bloku indické JE jde do finále

Na prvním bloku indické jaderné elektrárny Kudankulam končí poslední garanční zkoušky a blok je připravován na definitivní předání zákazníkovi. Tento blok, postavený ruským Rosatomem, byl 30. ledna znovu připojen k indické přenosové soustavě a bylo zahájeno testování elektrických systémů bloku na výkonu.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2016 | Počet zobrazení: 135