Interlocking - mezinárodní konference Dachseru

Logistický provider Dachser uspořádal v polovině června v Bratislavě mezinárodní konferenci na téma Interlocking. Specialisté Dachseru z celého světa diskutovali o dokonalé globální propojování leteckých, námořních a pozemních přeprav.  

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2016 | Počet zobrazení: 43
 

Dvoumiliontý Hyundai pro hasiče

Zhruba 8 a půl roku poté, co byla v závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech 3. listopadu 2008 zahájena sériová výroba, sjel z výrobní linky dvoumiliontý vůz této značky vyrobený v ČR.  

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2016 | Počet zobrazení: 40
 

JE Belene - oběť neustálých změn

Příběh nikdy nedostavěné bulharské jaderné elektrárny Belene trvá již přes 30 let a je spojen s mnoha změnami jak technologie, tak znění smluv. Ač tato elektrárna mohla být tím nejmodernějším, co je dnes v Evropě v provozu, opakované změny v postoji bulharské vlády vedly k nezdaru tohoto projektu. Bez zajímavosti není ani to, že mohlo jít o další elektrárnu s jadernými reaktory vyrobenými v Česku.  

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 6. 2016 | Počet zobrazení: 64
 

MCAE Systems otevřel novou divizi MDM

Dne 22. června podepsala společnost MCAE Systems, která je dlouholetým partnerem firmy Stratasys, smlouvu se společností Stratasys Direct Manufacturing o globálním servisním partnerství. MCAE Systems se tak stal devátým členem globální sítě partnerů, kteří poskytují služby z oblasti 3D technologií po celém světě.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2016 | Počet zobrazení: 65
 

Elektrárna u Kurska bude mít reaktory nové generace

Na místě, které během 2. světové války vstoupilo do historie jako dějiště největší tankové bitvy v dějinách, zahájila společnost Rosatom v polovině června další z ambiciózních projektů: výstavbu nové Kurské JE-II jejíž čtyři bloky s reaktory VVER-TOI, nejmodernější verzí reaktorů typu VVER, nahradí současnou čtveřici bloků Kurské JE s reaktory RBMK-1000.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2016 | Počet zobrazení: 66
 

Partnerství pomohlo vstoupit PSA do Íránu

V úterý 21. června letošního roku podepsaly Skupina PSA a Iran Khodro konečnou dohodu o společném podniku na výrobu vozů nejnovější generace. Podnik bude v Iránu a pro iránske zákazníky se tak otevírají nové možnosti přístupu k francouzským vozům. První vozy sjedou z výrobních linek v závodě v Teheránu v druhé polovině roku 2017.  

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 6. 2016 | Počet zobrazení: 53
 

Nové zařízení Lenovo pro hráče

Pro všechny milovníky počítačových her přináší Lenovo dvě špičková zařízení. Výkonný stolní počítač IdeaCentre Y900 v designovém šasi a notebook IdeaPad Y900 s výkonným procesorem, samostatnou grafickou kartou a účinným systémem chlazení. Na trh se dostanou v letních měsících.  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2016 | Počet zobrazení: 56
 

Smartphony s virtuální realitou

Na český trh uvádí společnost Alcatel svou prémiovou řadu smartphonů IDOL 4, které designově navazují na loňské trojkové modely. Kromě vylepšených parametrů a materiálů poskytnou i multimediální zážitky díky speciálnímu bočnímu tlačítku Boom a také funkce určené pro virtuální realitu.  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2016 | Počet zobrazení: 54
 

Více než milion zásilek

Letos oslaví DB Schenker 25 let působení v ČR. Tento poskytovatel logistických řešení přepravil u nás za loňský rok více než milion zásilek. Loňský 20procentní růst přepravených zásilek byl podpořen celkovým oživením ekonomiky, ale i investicemi a zkvalitňováním služeb a sítě.  

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 6. 2016 | Počet zobrazení: 49
 

Ložiskáři ZKL posilují svou pozici

Koncern ZKL se zaměřil na Latinskou Ameriku, zejména na klíčovou Argentinu, kde loni firma zvýšila prodeje o 13 %. Byť je působnost koncernu celosvětová, Latinská Amerika je pro ně důležitým teritoriem s potenciálním růstem.  

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 6. 2016 | Počet zobrazení: 56