Nejúspornější semafor na světě

Se zvyšujícím se množstvím automobilů vzrůstal i počet světelných signalizačních zařízení. Z jednoduchých návěstidel se po nástupu elektronických obvodů z nich stala automatizovaná zařízení propojená do systémů, které umožňují projet na zelenou několik křižovatek za sebou (tzv. zelená vlna). U světelné signalizace, stejně jako u automobilů, hraje svou roli spotřeba, spolehlivost a bezpečnost. Vědci společnosti Siemens, nyní vyvinuli nejúspornější semafor na světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2016 | Počet zobrazení: 17
 

TAJMAC-ZPS Zlín zakládá společný podnik v Indii

Akciová společnost TAJMAC-ZPS patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější výrobce obráběcích strojů v regionu Střední Evropy. Firma, která v loňském roce dosáhla historicky rekordních tržeb ve výši 1,7 mld. Kč a zisk před zdaněním téměř 300 mil. Kč, vyvíjí, vyrábí a prodává stroje nejen v Evropě, ale po celém světě. Daří se jim zejména díky všeobecně uznávané vysoké kvalitě strojů a k nim dodávaných služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2016 | Počet zobrazení: 16
 

Nákladní pneumatiky Goodyear – nejrychlejší na světě

„Železný rytíř” („The Iron Knight“) společnosti Volvo Trucks překonal dva světové rychlostní rekordy na speciálních pneumatikách Goodyear a učinil z nich tak nejrychlejší pneumatiky světa. Speciální pneumatiky, které vyvinula a vyrobila společnost Goodyear, jsou dalším výsledkem její spolupráce a partnerství v oblasti originální výbavy s předním výrobcem nákladních vozidel Volvo Trucks.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2016 | Počet zobrazení: 16
 

Tankový den v Lešanech představí historické unikáty

Pokud nemáte ještě nezvratný plán na víkend, nabízíme vám tip na zajímavou akci, na níž budete mít možnost vidět skutečné rarity, které jen tak ve světě nepotkáte. V sobotu 27. srpna se ve Vojenském technickém muzeu Lešany uskuteční tradiční, v pořadí již 14. Tankový den. A nejen příznivci vojenské historie se tentokráte mají skutečně na co těšit.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2016 | Počet zobrazení: 29
 

Z muzea do muzea, aneb za vlaky do depozitáře NTM

Ve dnech 26. až 28. srpna bude pro veřejnost opět otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. A ti, kdo se rozhodnou navštívit ho v sobotu, tak mohou učinit stylově zvláštním vlakem, který vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2016 | Počet zobrazení: 21
 

EPC projekty ušetří Pardubickému kraji 71 milionů

Společnost Siemens realizuje prostřednictvím své divize Building Technologies v Pardubickém kraji EPC projekty s celkovou úsporou 71 mil. Kč. Firma navrhla energetické úspory pro celkem 17 objektů, jako jsou odborné školy, gymnázia a sociální ústavy v 13 různých městech v kraji. Kromě Pardubic půjde např. o města jako Chrudim, Vysoké Mýto nebo Česká Třebová. Všechny projekty budou hotovy do konce roku 2016.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 8. 2016 | Počet zobrazení: 20
 

Mladoboleslavská Škoda se digitalizuje

Škoda Auto posiluje své aktivity v segmentech „Celopodniková digitalizace“, „Konektivita/Connected Car“ a „Koncepce budoucí mobility“ a v rámci své firemní koncepce Strategie 2025 zřídí novou oblast Digitalizace. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2016 | Počet zobrazení: 44
 

V severomoravské metropoli jako v Londýně

Technologicky nejpokročilejší město v kontinentální Evropě? Pro mnohé možná překvapivě Ostrava - přinejmenším v oblasti úhrady jízdného v MHD. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2016 | Počet zobrazení: 36
 

Poprvé od Fukušimy byla prodloužená životnost reaktorů

Regulační úřad v Japonsku umožnil prodloužit životnost dvou starších jaderných reaktorů v elektrárně Takahama západně od Tokia - první a druhý reaktor mohou zůstat v provozu ještě další dvě dekády. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2016 | Počet zobrazení: 41
 

Jihočeši a Huawei budou spolupracovat

Huawei a Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) v Českých Budějovicích se dohodly na spolupráci ve výzkumu komunikačních technologií. 

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 8. 2016 | Počet zobrazení: 26