Nejmodernější evropský závod na zpracování elektroodpadu je v ČR

V Jihlavě v srpnu oficiálně zahájil provoz technologicky nejvyspělejší závod na zpracování elektroodpadu v Evropě. Během ročního zkušebního provozu linka zpracovala 14 000 t vysloužilých drobných elektrozařízení. Provozovatel závodu, společnost Enviropol, chce v dalších letech zpracovávat až 21 000 t elektroodpadu ročně. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2014 | Počet zobrazení: 26
 

Z Maďarska bylo úspěšně odstraněno poškozené jaderné palivo

Vedení jaderné elektrárny Pakš, kde nyní probíhají přípravné práce na výstavbu dvou nových bloků s ruskými reaktory VVER, informovalo o úspěšném transportu paliva, poškozeného v důsledku havárie v roce 2003 do Ruska k dalšímu zpracování. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2014 | Počet zobrazení: 22
 

IT FORUM 2014 bude zaměřeno hlavně na plasty

Ve dnech 14. a 15. října 2014 pořádá společnost TD-IS další ročník tradiční konference IT Forum věnující se zejména podnikovým aplikacím pro výrobní firmy. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2014 | Počet zobrazení: 20
 

Janez Puhar - jako první na světě vytvořil fotografii na skle

Národní technické muzeum (NTM) společně s Velvyslanectvím Slovinské republiky v Praze zvou na výstavu, připomínající nedoceněnou osobnost slovinského vynálezce Janeze Puhara, od jehož narození 26. srpna letošního roku uplyne 200 let. Výstava bude otevřena od 5. září do 17. listopadu 2014. 

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 8. 2014 | Počet zobrazení: 29
 

Společný projekt MESING a ÚPT AV ČR získal letošní výroční cenu ELA za inovace

Toto ocenění získal unikátní automat na bezkontaktní kalibraci koncových měrek. Automat vznikl v rámci projektu MPO 2A - 1TIP1/127 „Výzkum diagnostiky koncových měrek pro přesné strojírenství“. Vedle firem MESING a ÚPT AV ČR participoval na vývoji i ČMI.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 40
 

Český systém zpracování starého raketového paliva míří do USA

Česká firma Eruca Technologies, která se zabývá ekologickým zpracováním použitého raketového paliva, uzavřela smlouvu s americkou společností Ridge Global, zaměřenou na podporu firem s inovativními technologiemi, o spolupráci a výrobě na americkém trhu. 

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 47
 

Nahradí dolar v ruské ekonomice v čínské jüany?

Ruské podniky se zřejmě začaly připravovat na změnu smluv a místo amerických dolarů v nich jako s vypořádací měnou počítají s měnami jiných zemí, jako např. čínským jüanem či jinými asijskými měnami. 

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 42
 

EU a Jižní Korea budou spolupracovat na sítích 5G

Evropská komise se s Jižní Koreou dohodla na společném vývoji technologií pro chytré mobilní sítě páté generace, 5G. Evropská komisařka pro digitální agendu Neelie Kroes a jihokorejský ministr pro vědu, IT a budoucí plánování Mun-Kee Choi podepsali v polovině června Společnou deklaraci o strategické spolupráci v informačních technologiích a sítích 5G. 

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 42
 

Logistické technologie - první magisterské studium na VŠTE

Jde o historicky první magisterský obor, který se bude studovat na Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích. V listopadu loňského roku o tom rozhodla Akreditační komise a v letošním březnu souhlas udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.   

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 41
 

Škoda má nové centrum pro vývoj a testy motorů

Automobilka Škoda Auto otevřela v Mladé Boleslavi v těsném sousedství svého technického vývojového centra Česana nové výzkumné středisko pro testování motorů. Po dosavadním zkušebním provozu by měla začít naplno fungovat do konce letošního roku.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 47