Vítkovice a Škoda Auto podpoří trh s CNG

Česká strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) podepsala obchodní dohodu s automobilkou Škoda Auto, která by měla odstartovat spolupráci, směřující k rozvoji trhu s vozidly na CNG. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 26
 

Díky Memorandu digitální laboratoř

Společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak a České vysoké učení technické v Praze otevřely digitální laboratoř vybavenou nejmodernějšími technologiemi Samsung. Laboratoř, jejíž otevření navazuje na Memorandum o spolupráci mezi oběma společnostmi podepsané v závěru loňského roku, bude sloužit jako vzdělávací a inovační centrum informačních a komunikačních technologií. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 20
 

V mobilních patentech loni vedly USA

Lídrem v oblasti mobilních technologií za rok 2014 jsou USA, kde loni významně vzrostl počet registrovaných patentů, zatímco Evropa v této oblasti zaostává. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 19
 

Do Prahy už mohou létat i obří velkoletadla

Na pražském Letišti Václava Havla prošli v dubnu první cestující k letadlům novými mosty, které byly vybudovány v rámci série technologických úprav prováděných kvůli možnosti přijímat i obří velkokapacitní stroje jako jsou např. letouny Airbus 380 nebo Boeing 747 - 800. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 20
 

E.ON zřídil u Plzně nové CNG Centrum

Počátkem dubna otevřela společnost E.ON ve spolupráci s firmou Komersia West nové CNG Centrum v Plzni u plnicí stanice CNG v Nýřanech. Kromě non-stop provozu samoobslužné plničky nabízí CNG Centrum poradenství, servis CNG vozidel a řadu dalších služeb spojených s tímto ekologickým palivem. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 21
 

Obří urychlovače jsou opět v provozu

V evropském výzkumném středisku CERN byl o velikonočním víkendu 8. dubna 2015 po dvouleté odstávce, během níž byl proveden zásadní upgrade zařízení, opět uveden do provozu obří urychlovač LHC. Dvouletá odstávka označovaná jako LS1 (Long Shutdown 1) byla využita pro dodatečné úpravy, které mají rozšířit možnosti evropského LHC o nové schopnosti a otevřít cestu k dalším vědeckým objevům. 

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 18
 

V Brně se už učí podle britských standardů

Jedna z největších a nejstarších soukromých vysokých škol v ČR, brněnská BIBS ve spolupráci s britskou Staffordshire University, zahájila unikání studijní program, který kombinuje anglosaský systém výuky s požadavky českého prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 6. 2015 | Počet zobrazení: 20
 

Symfonie pro tři fáze: Emparro 3~

Už při projektování napájecích soustav vycházejí projektanti z faktu, že prostoje v důsledku poruchy napájecího zdroje jsou velmi drahé, proto musí být použity komponenty odolné a s dlouhou životností. Na tuto skutečnost reagovala společnost Murrelektronik novinkou ve svém portfoliu - třífázovým napájeným spínaným zdrojem nejnovější generace s označením Emparro 3~. 

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 6. 2015 | Počet zobrazení: 142
 

Když se řekne HH - značka nejen pro vrcholový sport

Norská značka Helly Hansen, která si vybudovala za skoro 140 let své existence, obrovskou prestiž, přichází konečně i na český trh. Funkčnost oblečení i obuvi je vyvíjená v drsném podnebí Norska za pomoci nejnovějších technologií. Vizitkou značky je oceňované funkční oblečení, které přitom oplývá velmi pokrokovým designem.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2015 | Počet zobrazení: 162
 

Atomexpo 2015 představilo jaderné novinky

Moskva hostila během prvních tři červnových dnů tradiční mezinárodní konferenci Atomexpo, na níž se sešli lídři světové jaderné energetiky a průmyslu. Součástí třídenního programu byla i mezinárodní specializovaná výstava, které se zúčastnilo více než 100 společností, včetně tří desítek zahraničních. Někteří účastníci měli možnost navštívit i nejnovější projekt ruské jaderné energetiky - výstavbu nových bloků Novovoroněžské jaderné elektrárny.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 6. 2015 | Počet zobrazení: 151