Firmy se učí obchodovat s energií

Až pětina obchodů s elektřinou v ČR proběhne na krátkodobých trzích organizovaných společností OTE. Krátkodobý trh s elektřinou OTE byl založen v roce 2002 a od jeho zprovoznění roste počet účastníků, i objem obchodů. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2014 | Počet zobrazení: 36
 

Rusko a Čína budou spolupracovat v leteckém průmyslu

Dosud dominantním leteckým výrobcům, Airbusu a Boeingu, může už brzy vyrůst nezanedbatelná konkurence. Rusko se dohodlo s Čínou na společném vývoji dálkového letounu, který míří do segmentu velkých dopravních letadel a na vývoji těžkotonážního vrtulníku. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2014 | Počet zobrazení: 33
 

Nárůst ve financování strojů a nemovitostí

Rok 2013 je nejúspěšnějším v historii společnosti Raiffeisen - Leasing, která loni zaznamenala nárůstu zisku o 234 %, a profinancovala movitosti a nemovitosti v celkovém objemu pořizovacích cen 3,378 mld. Kč, což představuje téměř 40% meziroční nárůst. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2014 | Počet zobrazení: 29
 

Parker přesouvá výrobu z Evropy do Chomutova

Specialista na technologie a systémy pro řízení pohybu, firma Parker Hannifin, chce vybudovat z chomutovského výrobního závodu jedno ze svých klíčových center. Do Chomutova proto přesouvá výrobu z řady evropských zemí a nabírá nové zaměstnance. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2014 | Počet zobrazení: 25
 

Po alternativních palivech podpoří Kalifornie i alternativní měny

Kalifornie, jejíž finanční úřad ještě loni požadoval ukončení všech bitcoinových obchodů, změnila kurz, a bitcoiny zlegalizovala. Kalifornský guvernér Jerry Brown podepsal počátkem července nový právní předpis, který fakticky ruší starší legislativu, podle níž byl jedinou legální měnou v zemi americký dolar.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2014 | Počet zobrazení: 24
 

Nový závod ABB na výrobky pro energetiku

Působení společnosti ABB má v ČR více než 40letou historii. V současné době u nás zaměstnává více než 3300 lidí a disponuje silnou výrobní základnou. K dosavadním šesti továrnám v Praze, Brně, Ostravě, Trutnově a Jablonci n. N., čtyřem výzkumným a vývojovým střediskům a dvěma inženýrským centrům nyní přibyl nejnovější výrobní závod v Brně na součásti pro velmi vysoké napětí. 

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 9. 2014 | Počet zobrazení: 24
 

Nahrávání pomocí několika mikrofonů: nový Philips Voice Tracer

Společnost Philips uvedla na trh zcela novou řadu digitálních diktafonů Voice Tracer nabízející prvotřídní kvalitu nahrávání. Inovativní digitální diktafony disponují výbornou kvalitou zvuku ať jde o nahrávání rozhovorů, přednášek, hudby nebo vlastních poznámek při zasedání a baterie vydrží až 50 h provozu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 9. 2014 | Počet zobrazení: 661
 

Elektrotechnická výstava v Hradci Králové

Již  22. ročník odborné Elektrotechnické výstavy 2014 se uskuteční ve dnech 3. a 4. září 2014 na zimním stadionu v Hradci Králové. Na této dvoudenní akci bude vystavovat více než stovka tuzemských a zahraničních vystavovatelů. Zimní stadion v Hradci Králové poskytuje komfort pro vystavovatele i pro návštěvníky na ploše téměř 3200 m2. To vyhovuje rostoucím požadavkům ze strany nových, ale i stávajících vystavovatelů na výstavní prostory.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 8. 2014 | Počet zobrazení: 124
 

Nejmodernější evropský závod na zpracování elektroodpadu je v ČR

V Jihlavě v srpnu oficiálně zahájil provoz technologicky nejvyspělejší závod na zpracování elektroodpadu v Evropě. Během ročního zkušebního provozu linka zpracovala 14 000 t vysloužilých drobných elektrozařízení. Provozovatel závodu, společnost Enviropol, chce v dalších letech zpracovávat až 21 000 t elektroodpadu ročně. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2014 | Počet zobrazení: 229
 

Z Maďarska bylo úspěšně odstraněno poškozené jaderné palivo

Vedení jaderné elektrárny Pakš, kde nyní probíhají přípravné práce na výstavbu dvou nových bloků s ruskými reaktory VVER, informovalo o úspěšném transportu paliva, poškozeného v důsledku havárie v roce 2003 do Ruska k dalšímu zpracování. 

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 8. 2014 | Počet zobrazení: 132