EDF murr Schunk

Zájem o pojezdové dráhy pro roboty roste

Společnost HIWIN na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představila mimo řady novinek i plně funkční horizontální pojezdovou dráhu LT-T s robotem Fanuc.

 
Mimo funkční horizontální pojezdové dráhy LT-T, jejíž automatizaci zajistila partnerská firma Bellinghaus, byly představeny také polohovací systémy včetně otočných stolů s torzními motory TMRT, harmonické převodovky řady HIWIN Datorker a také servodrivery a servomotory nové generace E1.

„Brněnský strojírenský veletrh potvrdil rostoucí zájem o ucelená řešení pojezdových drah HIWIN pro průmyslové roboty,“ říká Ing. Petr Jašek, jednatel společnosti HIWIN s.r.o., a dodává: „V centru pozornosti návštěvníků veletrhu byly také naše otočné stoly s torzními motory TMRT a harmonické převodovky Datorker.“Horizontální pojezdové dráhy LT, které dosahují maximální rychlosti 5 m/s při maximálním zrychlení 4 m/s2, jsou v nabídce v pěti provedeních při maximálním zatížení od 60 kg (LT-T) až po 3000 kg (LT-L). Pohonem těchto pojezdových drah je ozubený hřeben s pastorkem, což umožňuje prakticky neomezenou délku dráhy. Vedle horizontálních pojezdových drah jsou v nabídce společnosti HIWIN i vertikální pojezdové dráhy řady RX, které jsou primárně určeny pro polohování ve svislém směru s kolaborativními roboty do celkové hmotnosti 50 kg a maximální výšky zdvihu 3 m.

Otočné stoly TMRT jsou vybaveny vodou chlazeným momentovým motorem s přímým pohonem. Vestavěná ložiska se vyznačují vysokou tuhostí i přesností, absolutním odměřovacím systémem a výkonným brzdným systémem. Tyto stoly se instalují v mnoha špičkových čtyř- a 5osých obráběcích strojích. Ve srovnání s mechanicky indexovaným stolem má TMRT stůl vyšší rychlost i vyšší krouticí moment.Vysoká přesnost, účinnost a torzní tuhost i nízký rozběhový moment. To jsou výhody harmonické převodovky Datorker. Tyto převodovky jsou široce používány v robotice, zařízeních pro automatizaci, polovodičových zařízeních, obráběcích strojích a v mnoha dalších průmyslových odvětvích.

Servodrivery a servomotory nové generace E1 díky nejnovější hardwarové struktuře a algoritmu poskytují při řízení pohybu skvělý výsledek. Uživatelsky přívětivé prostředí a stabilní komunikační protokol EtherCAT šetří velké množství času i úsilí. Speciální funkce, jako je ovládání gantry systému, multimotion control případně funkce tuneless a další, umožňují flexibilní a široké využití polohovací techniky. Spojení lineárního nebo rotačního systému HIWIN s pohonem E1 je pro uživatele optimálním řešením.„Brněnský strojírenský veletrh je pro nás významným marketingovým nástrojem. Vedle prezentace produktů a řešení umožňuje partnerská setkání se stávajícími ale i novými zákazníky a oborovými profesionály v prostředí těch nejvýznamnějších firem. Již nyní plánujeme naši účast na příštím veletrhu,“ dodává Petr Severa, výrobní ředitel, polohovací systémy, HIWIN.
 
Publikováno: 18. 10. 2022 | Počet přečtení: 580