EDF murr Schunk

Vize budoucích elektromobilů značky Peugeot

Generální ředitelka značky Peugeot Linda Jackson dne 17. října na pařížském autosalonu oznámila, že v příštích týdnech značka odhalí koncepční vůz Peugeot Inception, který naznačí podobu nové generace vozů postavených na platformách určených pro elektromobily.

 
Peugeot v současné době naplno těží z prodejního úspěchu svých vozidel vybavených elektromotorem a rychle rozšiřuje svou elektrifikovanou nabídku:

Od začátku roku jsou modely e-208 a e-2008 ve svých segmentech prvním a druhým nejprodávanějším elektromobilem v Evropě. V roce 2023 budou na trh uvedeny plně elektrické verze nových modelů 308 a 308 SW a také nový model E-208 s výkonem vyšším o 15 % (115 kW) a dojezdem delším o 10,5 % (400 km). Hybridní technologie bude v roce 2023 v nabídce celé modelové řady Peugeot, počínaje modely Peugeot 3008 a 5008. Nabídka plug-in hybridních modelů značky se rozšiřuje o nový Peugeot 408, který je k dispozici ve dvou verzích (180 a 225 k). Tento model má právě světovou premiéru na autosalonu v Paříži.

„Rok 2023 bude pro Peugeot elektrickým rokem. V příštím roce budeme nabízet elektrifikovanou verzi všech našich modelů. Díváme se ale mnohem dál,“ uvedla na pařížském autosalonu Linda Jackson.

„Budeme pokračovat v rychlé elektrifikaci naší nabídky a v příštích dvou letech uvedeme na trh nejméně pět 100% elektrických modelů. To znamená, že Peugeot bude mít v roce 2025 v nabídce všechny své modely se 100% elektrickým pohonem. Současně připravujeme uvedení nové generace modelů postavených na platformách určených pro elektromobily. Naše plány ztělesňuje koncepční vůz Peugeot Inception, který odhalíme v následujících týdnech. Jeho název Inception, tedy „Počátek“ hovoří za vše. Tento koncept zahájí novou 100% elektrickou éru značky Peugeot s příslibem, že od roku 2030 bude 100 % modelů Peugeot prodávaných v Evropě 100% elektrických.“Koncepční vůz Inception ukáže, jak značka Peugeot využívá výhod elektrických platforem nové generace k novému pojetí celého přístupu k automobilu. Peugeot zásadním způsobem přepracovává vnitřní prostor, nově interpretuje pohyby rukou při řízení v rámci nové generace kabiny i-Cockpit a vytváří nové digitální a fyzické zážitky. Také se posune na novou úroveň designový jazyk značky, přičemž ještě více posílí její nejtypičtější rysy – postoj šelmy a světelný podpis se třemi drápy.
 
Publikováno: 20. 10. 2022 | Počet přečtení: 623