asseco Aimtec murr

Exceloval i nový robotický retrak Linde

Na letošním ročníku MSV v Brně si odbyl svou českou premiéru i nový robotický vysokozdvižný vozík společnosti Linde Material Handling. Automatický vozík typu retrak byl v pohybu po celou dobu trvání veletrhu a bezchybně prováděl zadanou manipulaci.

 
Výstavní expozici Linde MH na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde byl nový robotický retrak v centru pozornosti, provázel velký zájem odborné veřejnosti. Tento druh vozíků s výsuvným sloupem se používá pro zakládání do středních až velkých výšek, v robotickém provedení je R-MATIC schopný přepravovat, uskladňovat a vyskladňovat zboží o hmotnosti až 1600 kg, přičemž dosáhne až do úctyhodné výšky více než 11 metrů.K hlavním výhodám vozíku Linde R-MATIC patří podle výrobce jeho dokonalá geonavigace. Tento robotický retrak pro své řízení nepotřebuje žádnou dodatečnou infrastrukturu skladu, žádná indukční vedení ani žádné odrazky či čárové kódy. K orientaci používá LiDARový snímač, jehož informace porovnává s elektronickým otiskem okolní reality ve své paměti. Prostřednictvím inovativní 3D kamery rozpozná úložný prostor v regálu i paletové otvory. Díky využití těchto pokročilých technologií se vozík v rámci expozice na stánku pohyboval bezpečně sám na základě detekce okolní infrastruktury, jako byly díly konstrukce stánku a přilehlé okolí naprosto spolehlivě a bezpečně i přes rušné okolí stánku.

Linde Material Handling tradičně dbá na nejvyšší bezpečnostní standardy a na bezpečnost klade firma nejvyšší prioritu, takže i při veletržní prezentaci novinky bylo vše podřízeno maximální bezpečnosti. R-MATIC je proto vybaven inteligentním bezpečnostním systémem pro automatizované použití, kdy pomocí snímačů rozpoznává své okolí a jakmile systém 2D laserové clony detekuje překážku, vozík sníží rychlost a v případě nouze sám automaticky zastaví, aby předešel jakémukoli riziku kolize.„Robotické vozíky se dnes zcela samozřejmě dostávají do firem jako součást moderní intralogistiky. Jsme rádi, že jsme na strojírenském veletrhu mohli předvést robotický retrak, který byl jedním zástupcem z celé naší nabídky robotických vozíků. Zájem o naši expozici ze strany odborné veřejnosti byl opravdu velký. Zajímavostí bylo i to, že naučení vozíku na infrastrukturu stánku a jeho okolí zabralo pouze pár desítek minut a vozík celou dobu spolehlivě fungoval. To jen podtrhuje vyspělost dnešních řešení robotiky a automatizace a schopnost jejich nasazení v provozu,“ říká Pavel Osička, obchodní ředitel a prokurista Linde Material Handling ČR.
 
Publikováno: 12. 10. 2022 | Počet přečtení: 783