asseco Aimtec murr

Hitachi Energy zvyšuje přenos nad 150 GW

Globální firma Hitachi Energy oznámila, že díky vybudovaným stejnosměrným vedením integrovaným do energetických soustav po celém světě umožňuje přenos výkonu přesahujícího 150 GW – což je dost na to, aby to pokrylo špičkovou poptávku po elektřině v Japonsku.

 
Toto oznámení následuje po dodání první energie z Dogger Bank, největšího projektu větrných elektráren na moři na světě, prostřednictvím premiérového použití technologie HVDC na větrné farmě ve Spojeném království.

Společnost neustále rozšiřuje svou kapacitu, aby uspokojila rostoucí poptávku způsobenou přechodem na čistou energii. Od roku 2020, kdy Hitachi zahájila své strategické investice, zvýšila počet svých zaměstnanců o více než 8000. Ve stejném období také investovala 3 miliardy dolarů do výroby, inženýrství a výzkumu a vývoje, čímž rozšířila spolupráci a stala se strategickým partnerem v celém životním cyklu zákazníka. Pokračující investice jsou v souladu s plánem Hitachi Energy 2030.

Investice do tří hlavních oblastí plánu Hitachi Energy 2030:

1) Pokračující posilování hlavní činnosti v oblasti elektrizačních soustav – firma investovala značné prostředky do rozšiřování kapacit a přijímání nových zaměstnanců po celém světě – příkladem jen z letošního roku je výrobní závod technologie pro zvýšení kvality elektrické energie a globální technologické a inovační centrum v Indii a závod pro výrobu transformátorů v Číně. Kromě uvedeného proběhly nedávno další investice do provozů ve Švédsku, Švýcarsku a USA.

2) Zdvojnásobení úsilí v oblasti digitalizace a služeb. A expanze na okraji energetického systému – nová generace softwarového řešení Lumada Asset Performance Management s výhodami využití umělé inteligence; akvizice většinového podílu ve společnosti eks Energy, poskytovateli technologií pro přeměnu energie s cílem zvýšit skladování a flexibilitu na okraji energetického systému.

3) Inovace, synergie, partnerství a fúze a akvizice pro urychlení růstu – stále silnější spolupráce vedla k novým obchodním modelům, rámcovým dohodám o rezervaci kapacit a globálním standardům, které umožňují lepší plánování pro uspokojení poptávky. Mezi klíčové projekty, jejichž realizaci umožnila technologie společnosti, patří Champlain Hudson Power Express, program 2 GW společnosti TenneT a Project Lightning, první svého druhu v oblasti podmořského přenosu energie.

Zpráva IEA „Electricity Grids and Secure Energy Transitions“ uvádí, že investice do sítí se po stagnaci na globální úrovni musí do roku 2030 téměř zdvojnásobit na více než 600 miliard dolarů ročně (bezmála 14 bilionů korun) a budování sítí vyžaduje bezpečný dodavatelský řetězec a kvalifikovanou pracovní sílu.Foto: Hitachi Energy

Rychlá elektrifikace dopravy, budov a průmyslu celosvětově zvyšuje poptávku po bezpečné, udržitelné a flexibilní elektřině. Společnost je odhodlána neustále posilovat své podnikání směrem k prognóze energetického systému pro rok 2050, kde vidí čtyřnásobek dnešní instalované globální kapacity výroby elektřiny a trojnásobek přenosu elektrické energie ve srovnání se současným stavem.
 
Publikováno: 8. 11. 2023 | Počet přečtení: 631