asseco Aimtec murr

Servomotor s umělou inteligencí

Panasonic uvedl na veletrhu SPS Parma úplnou novinku. Jedná se o první servomotor s vestavěnou umělou inteligencí. Tento inovativní produkt je vystaven v plně funkčním stroji.

 
Nejedná se však o představení v pravém slova smyslu, i když jsou technici firmy připravení ve veletrhu SPS Parma poskytnout veškeré informace o nových funkcích servomotoru Minas A7 a jejich vlivu na vývoj a realizaci budoucích projektů.

Oficiální evropský křest proběhne až na podzim, pravděpodobně na některém z veletrhů, možná se podaří připravit evropskou premiéru přímo na brněnském Mezinárodním strojírenském veletrhu.

A co dokáže Minas A7 v budoucnu nabídnout? S frekvencí odezvy 4 kHz je to bezkonkurenční rychlost a s rozlišením snímače 27 bitů zase mimořádně přesné polohování. Ale to opravdu revoluční je, že disponuje přesným laděním s umělou inteligencí, díky které anitivibrační filtry zoptimalizují parametry automaticky za desetinu původního času. Ušetří tak až 90 % času lidské obsluhy.Precizní vývoj proběhl v Japonsku a zároveň tam také padlo rozhodnutí, že upřednostní poptávky asijského trhu a do Evropy se Minas A7 „pustí“ až ve druhé fázi.

Díky přesnému ladění řízenému umělou inteligencí a špičkovému výkonu změní A7 pravidla hry pro efektivitu a přesnost ve výrobě. Více Zde.

 
Publikováno: 27. 6. 2024 | Počet přečtení: 491