asseco Aimtec murr

Jungheinrich převzal nový výrobní závod na Chomutovsku

Realitní firma Panattoni předala společnosti Jungheinrich do užívání halu, ve které německý dodavatel intralogistických řešení rozšíří své výrobní kapacity. Budova je součástí průmyslové zóny Panattoni Park Chomutov North a disponuje řadou moderních technologií.

 

Investice do samotné budovy, kterou financuje investiční skupina RSJ, přesahuje 1,5 miliardy korun, čímž se řadí mezi největší v regionu. Společnost Jungheinrich plánuje zahájení výroby v polovině letošního roku, což přinese přibližně 350 kvalifikovaných pracovních míst ve výrobním sektoru. Projekt výstavby zahrnuje i okolní území v blízkosti stavební zóny a počítá s investicemi do rozsáhlých opatření v oblasti biodiverzity.

„V Chomutově se chystáme vybudovat jeden z nejmodernějších výrobních závodů na vysokozdvižné vozíky na světě a nyní jsme o další významný krok blíže k dosažení tohoto cíle. Vzhledem k tomu, že poptávka po manipulační technice Jungheinrich neustále roste, rozšiřujeme kapacity v rámci naší evropské výrobní sítě. Nový závod má zásadní význam pro dosažení našich růstových cílů a dlouhodobé zvýšení konkurenceschopnosti," říká Sabine Neuß, členka představenstva společnosti Jungheinrich AG pro oblast techniky.

Budova v rámci průmyslového areálu Panattoni Park Chomutov North vyniká svou šetrností k životnímu prostředí, což potvrzuje i její aspirace na hodnocení "Excellent" v rámci certifikace BREEAM New Construction. Projekt má také nadstandardní izolaci, venkovní žaluzie a tepelné čerpadlo, které rovněž ušetří náklady na energie. Udržitelnost potvrzuje i využití dešťové vody pro splachování v průmyslové zóně.

Projekt u Chomutova však také vyniká i rozsáhlou investicí do podpory biologické rozmanitosti v okolí průmyslové zóny. Jako náhrada za zrušený remízek poslouží výsadba o rozloze 1,5 hektarů, která se skládá z dřevin stromového i keřového patra s důrazem na původní druhy. Vysazeno tak bylo 438 stromů a přes 12 000 keřů. Prostor zůstane neoplocen, a přirozeně tak naváže na revitalizaci přilehlých břehových porostů. Na vhodných místech jsou vyhloubeny tůňky pro zvýšení místní druhové rozmanitosti. Z doplňujících opatření lze též zmínit luční porosty či budky, které jsou vyvěšené od 1,5 metru až do výšky 8 metrů a již je využívají různé druhy ptactva i netopýrů.

Společnost Jungheinrich se sídlem v Hamburku je jedním z předních světových dodavatelů intralogistických řešení se 70letou historií. Současná výroba retraků ve výrobním závodě v Norderstedtu bude postupně přesunuta do nového areálu v Panattoni Parku Chomutov North. Dostupné kapacity v Norderstedtu pak budou využity k tomu, aby zde umožnily další růst.

 
Publikováno: 28. 3. 2023 | Počet přečtení: 730