murr Schunk

Baoli přivádí nové pomocníky do skladů

Pod označením KBS12 uvedla společnost Baoli na trh zcela novou rodinu velmi kompaktních elektrických ručně vedených vysokozdvižných vozíků, které jsou určené pro všechny typy méně náročných aplikací.

 
Tato nová generace vozíků je podle výrobce ideální jako základní vstupní řada v oblasti elektrických ručně vedených vysokozdvižných vozíků a nastavuje novou laťku v tomto segmentu. Vozíky řady KBS 12 nabízí firma, která je dnes součástí KION Group, ve třech variantách, KBS 12, KBSI 12 a KBSM 12.

Model KBSI 12 má pro větší světlou výšku a optimalizovanou ovladatelnost na mírně nerovném povrchu funkci iniciálního zdvihu, která přizvedne ramena vidlic. Díky tomuto systému může zakladač převážet i druhou paletu, což výrazně zvyšuje efektivitu skladových operací.

KBSM 12 má mono-lift zdvihový sloup, který poskytuje ještě lepší výhled na vidlice a náklad ve srovnání s tradičním řešením u KBS 12, takže přeprava zboží nebo stohování palet je díky skvělé viditelnosti podstatně snazší. Tento vozík je vhodný i pro nízko úrovňové vychystávání, protože nepřekáží profily stožáru.

Nové vozíky se dodávají s nosností 1,2 tuny a maximální výškou zdvihu až 3600 mm. Jejich vidlice jsou k dispozici s celkovou šířkou 570 nebo 685 mm pro různé standardy nosičů nákladu. Vhodné jsou zejména pro přepravu zboží ve skladu, stohování palet a pro vychystávání zboží z nízké úrovně. Pro co největší stabilitu jsou vybaveny čtyřkolovým podvozkem. Díky mimořádně kompaktním rozměrům je lze používat i ve velmi úzkých pracovních prostorech nebo ve stísněných místnostech.

Vozíky se ovládají pomocí ergonomicky navržené oje, která umožňuje řídit všechny funkce pojezdu a zdvihu oběma rukama. To umožňuje ovládání vozíku velmi ergonomicky a bez námahy, což výrazně snižuje únavu obsluhy při práci. Prodloužená oj navíc udržuje bezpečnou vzdálenost mezi obsluhou a vozíkem. To také zlepšuje viditelnost obsluhy při manipulaci se zbožím a snižuje riziko zranění.Multifunkční displej na oji poskytuje dokonalý přehled o stavu vozíku: zobrazuje provozní hodiny, stav nabití baterie a servisní informace. Integrovaný přístup pomocí PIN kódu chrání vozík před neoprávněným použitím a eliminuje tím problémy při používání klíčů, jako např. jejich ztrátu.

S novou generací vysokozdvižných paletových vozíků inovuje Baoli v oblasti pohonu také KBS 12. Jde o první ručně vedený elektrický vysokozdvižný vozík standardně vybavený bezúdržbovou li-ion baterií.

„Vozíky nabízejí bezkonkurenční poměr cena/výkon navíc s poprodejní podporou, která v tomto segmentu trhu nemá obdoby," zdůrazňuje Paolo Poscia, vedoucí školení produktů a řešení.
 
Publikováno: 15. 3. 2023 | Počet přečtení: 149