asseco Aimtec murr

MSV v Brně: Jedinečná příležitost za zvýhodněných podmínek

Jak je průmysl připraven na digitální éru? Které technologie pomohou zvýšit energetickou efektivitu a ušetřit náklady? Jaké nové obchodní příležitosti přináší měnící se svět? Odpovědi na tyto otázky budou v Brně od 10. do 13. října 2023 hledat desítky tisíc odborných návštěvníků.

 
Za několik měsíců se uskuteční v Brně již 64. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. A jak informoval Michalis Busios, ředitel projektu: „MSV má dlouhodobě vysoký podíl odborných návštěvníků a také návštěvníků s vysokou rozhodovací pravomocí, tedy majitelů firem a zástupců vyššího managementu. Proto se přímo na veletrhu mohou vést relevantní jednání, která často ústí v realizované kontrakty. To potvrzují i výsledky průzkumu, který proběhl na minulém ročníku MSV. Kontakty s potenciálními tuzemskými či zahraničními zákazníky zde navázalo 95 % vystavovatelů.“

Sedm klíčových témat

MSV se v roce 2023 zaměří na sedm klíčových témat, která hýbou současným průmyslem a jsou důležitá i pro jeho budoucnost. Obráběcí a tvářecí stroje a nástroje jsou tradičním páteřním oborem brněnského veletrhu. Stejně tomu bude i letos, kdy se očekává početná účast nejen českých výrobců a zajímavý doprovodný programu připravený ve spolupráci se Svazem strojírenské technologie.

V centru pozornosti letos určitě bude energetika. Problematika úspor energií a vyšší energetické efektivity v průmyslové výrobě se na MSV řeší dlouhodobě. Ale v posledním roce dramaticky stoupla její naléhavost, protože ceny energií se pro průmysl staly limitujícím faktorem. Jak problém řešit nejen teď, ale i do budoucna, předvedou veletržní expozice i odborný doprovodný program.Foto: Veletrhy Brno

Evergreenem posledních ročníků je digitalizace průmyslu. I v roce 2023 bude toto klíčové téma rezonovat celým veletrhem a napříč jeho obory. Opět se dočká i zvýraznění v projektu Digitální továrna 2.0. S nástupem progresivních technologií do průmyslové praxe souvisí další klíčové téma aditivní výroba, které představí široké možnosti profesionálního uplatnění 3D tisku.

Na úspory materiálových zdrojů se zaměří cirkulární ekonomika zvýrazněná v expozicích specializovaného veletrhu ENVITECH. Téma start-upy ukáže zajímavé investiční příležitosti především z oblasti vývoje, výzkumu a transferu technologií. Sedmé klíčové téma doprava a logistika je akcentováno bienálním veletrhem TRANSPORT A LOGISTIKA.

Digitální továrna 2.0

Čtvrtý ročník úspěšné expozice představí vzdělávací formou nejnovější služby a produkty v oblasti digitalizace. Letos se zaměří na digitální transformaci výrobních podniků a zvyšování efektivity nasazením umělé inteligence (AI) do klíčových procesů. Bude se řešit, jak je na tuto transformaci připravena česká ekonomika.

Tahákem expozice se stanou prototypy chytrých autonomních strojů včetně jejich vazeb do firemního prostředí.

Ohlédnutí za MSV 2022, důležitou platformou pro byznys

Minulého ročníku MSV se v říjnu 2022 zúčastnilo 1256 vystavujících firem ze 41 zemí. Za čtyři dny prošlo branami výstaviště 52 148 návštěvníků. Průzkum společnosti Veletrhy Brno potvrdil vysokou spokojenost s účastí jak na straně vystavovatelů, tak na straně návštěvníků. Kontakty s potenciálními zákazníky z tuzemska i zahraničí navázalo 95 % vystavovatelů, 86 % jich bylo spokojeno s úrovní veletrhu. Podobné to bylo na straně návštěvníků: 91 % těch, kteří chtěli navázat obchodní vztahy, našlo na veletrhu obchodní partnery.Foto: Veletrhy Brno

S celkovou úrovní veletrhu bylo spokojeno 88 % návštěvníků a 90 % jich plánuje navštívit příští ročník. Plných 95 % loňských návštěvníků pracovně působí v průmyslových oborech a 84 % plánovalo v nejbližších dvou letech investici do nákupu výrobní techniky nebo modernizace firmy.

K účasti na MSV 2023 se lze přihlásit elektronicky na www.msvbrno.cz. Termín pro přihlášení za cenově zvýhodněných podmínek vyprší 31. března 2023.
 
Publikováno: 23. 3. 2023 | Počet přečtení: 716