asseco Aimtec murr

ČSAD Uherské Hradiště otevře nový sklad v Pohořelicích

Společnost ČSAD Uherské Hradiště zahájí 1. ledna 2023 provoz v novém skladu v Pohořelicích u Brna. Ten je nyní ve výstavbě, bude mít rozlohu cca 4500 m2. Jeho součástí bude sedm ramp, z toho jedna dodávková.

 
ČSAD Uherské Hradiště bude v tomto skladu zajišťovat pro klienty crossdockové služby, tedy překládky – svozy a následné rozvozy v rámci ČR, Slovenska, Maďarska a Rakouska. Kromě crossdocku bude sklad sloužit i ke skladování. Firma bude v Pohořelicích dělat např. přebalování, copacking a sorting.

„Abychom byli konkurenceschopní, je potřeba nabízet komplexní služby. Kromě zajištění dopravy a řízeného skladování mezi ně patří i sledování šarží a expirací výrobků, možnost ložení nebezpečných látek ADR, také celní sklad se zajištěním celních formalit atd.,“ říká Vlastislav Čech, obchodní ředitel společnosti ČSAD Uherské Hradiště.Firma už v Pohořelicích jeden sklad provozuje. Jde o sklad nebezpečných látek. Současně z Pohořelic ve spolupráci s PST CLC distribuuje pneumatiky Continental.

Foto: ČSAD Uherské Hradiště

„Pohořelice mají strategickou polohu, jde o žádanou lokalitu v blízkosti dálnice i hranic. Sklad bude vybaven podle potřeb našich klientů, které právě zajišťujeme. Se zákazníky tedy budeme řešit možnost výbavy na míru,“ konstatuje Vlastislav Čech.

Doplnil, že sklad umožní uložení až 6500 palet o rozměru 120 x 80 cm nebo 4500 palet o rozměru 120 x 120 cm. Firma používá vlastní WMS (Warehouse Management Systém) od Autocontu. Samozřejmostí je napojení na ERP zákazníka. Od Autocontu firma využívá i TMS (Transport Management Systém). Ten je s WMS propojen.

Objednávky, které od zákazníků do skladu budou chodit elektronicky formou EDI komunikace, budou automaticky vyřizovány, což má vliv nejen na maximalizaci efektivity skladování a následných doprav, ale také na rychlost a přesnost celého procesu od zadání objednávky po její realizaci. To vše umožňuje také on-line monitoring a detailní vyhodnocování stanovených ukazatelů.
 
Publikováno: 5. 10. 2022 | Počet přečtení: 721