Rosler murr Schunk

Nové funkce a nové možnosti využití

AMR vyvíjí Continental úspěšně od roku 2020. Jejich výrobou se společnosti daří reagovat na požadavky a výzvy výroby budoucnosti, jelikož podobná řešení nebyla zatím na trhu k dispozici. Získané zkušenosti byly využity ve verzi AMR pro externí trh.

 
Elektrická vozidla jsou díky své nosnosti malá a kompaktní, přesto uvezou těžký náklad. AMR měří 1455 mm na délku, 630 mm na šířku a 225 mm na výšku, ale zvládnou až 1,2 tuny nákladu při rychlosti až 2 m/s. Vozidla jsou tedy univerzálně použitelná a zároveň plně ovladatelná. Dále se AMR mohou pochlubit zvýšeným točivým momentem, kratším poloměrem zatáčení, optimalizovaným pokrytím senzory, vylepšeným designem zdvihového mechanismu, lepší přístupností ovládání a jednoduchou možností úpravy pro převoz vozíků, palet a válečkových dopravníků.

Kinexon dodá software

Zákazníci mohou těžit ze spolupráce firem Continental a Kinexon. Díky softwaru Kinexon pro řízení flotily, který je možné dodat na přání, se flotila AMR promění v inteligentní a perfektně koordinovaný roj. Vydávání pokynů, zadávání tras a řízení AMR se tak výrazně zjednoduší a standardizuje (např. s použitím protokolu VDA5050).

Škálovatelný software zajistí maximální flexibilitu a výkon flotil těchto robotů. Dále firma nabízí ultraširokopásmové (UWB) systémy, které propojují jednotlivé relevantní složky materiálových toků, jako jsou právě AMR. Software pro řízení flotily robotů pracuje s těmito informacemi v reálném čase a optimalizuje tak dodavatelský řetězec, materiálové toky i průmyslovou automatizaci.

ROEQ dodá unikátní robotické vybavení

Continental nabízí AMR v různých úpravách. Zákazníci si mohou vybrat mezi vozíkem/závěsným modulem a zdvihovou jednotkou. Díky spolupráci s firmou ROEQ na robotické vybavení nabízí aktuálně také moduly s válečkovým dopravníkem, které slouží k přepravě nákladu mezi AMR a dopravníkovými pásy. Široká škála možností, které Continental dodává, činí jeho nabídku naprosto unikátní. Právě na veletrhu LogiMAT byl ve světové premiéře představen AMR robot s válečkovým dopravníkem.Autonomní mobilní roboty převážejí náklady o váze přesahující jednu tunu a zvyšují efektivitu výroby i celého hodnotového řetězce.

Foto: Continental

Komplexní AMR řešení

AMR představují atraktivní logistické řešení pro výrobní provozy v různých odvětvích, ať už se jedná o logistiku a skladování, automotive, potravinářský a nápojový průmysl, či elektrické a elektronické výrobky. AMR pracují společně s lidmi, omezují nutnost provádět manuální práce, jako je řízení vysokozdvižných vozíků, zrychlují dopravu a poskytují přesný přehled o zboží ve výrobním provozu a jeho uložení ve skladu. Continental pokryje všechny potřeby zákazníků v této oblasti, čímž se liší od svých konkurentů na trhu. To pro zákazníky představuje velkou výhodu. Dostanou tak na jednom místě vše od konzultací, prodeje, integrace, servisu a podpory až po údržbu a nonstop podporu.
 
Publikováno: 5. 10. 2022 | Počet přečtení: 673