murr Schunk

Valeo vyrobilo 100miliontou kameru

Na konci dubna vyrobilo Valeo svou stomiliontou automobilovou blízkopohledovou kameru, která vozu zajišťuje zadní a prostorové vidění. První kamera tohoto typu sjela z výrobních linek v roce 2002 a už o osm let později, v roce 2010, byl dodán jeden milion kusů.

 
V roce 2013 byla dosažena hranice deseti milionů vyrobených kusů a o pouhé dva roky později se toto číslo zdvojnásobilo na 20 milionů. Mezi lety 2015 a 2018 se produkce ve srovnání s prvními osmi lety zvýšila 30krát, přičemž za tyto tři roky bylo vyrobeno 30 milionů kamer.

Během následujících čtyř let mezi roky 2018 a 2022 se celková produkce opět zdvojnásobila a dosáhla hranice 100 milionů kamer. Vedle irského závodu v Tuamu, kde byla vyrobena jubilejní kamera, se na tom podílely i továrny v Severní Americe a v Asii.„Z malé, inovativní a dynamické společnosti, která byla schopna být předním dodavatelem kamer pro výrobce automobilů v Evropě na počátku roku 2000, se závod v Tuamu, který Valeo získalo v roce 2007, proměnil v globálního giganta,“ řekl Marc Vrecko, ředitel produktové divize Valeo Comfort and Driving Assistance Systems.

Dosáhnout těch 100 milionů kamer by nebylo možné, kdyby Valeo úspěšně nedosáhlo tří revolucí. První nastala v oblasti průmyslového výkonu, kde masová výroba umožnila širokou dostupnost high-tech systémů po celém světě. Pak přišla revoluce v oblasti bezpečnosti a komfortu vozidel, která umožnila vidět to, co bylo dříve neviditelné, a tím zajistit bezpečnější a snadnější mobilitu. Poslední byla revoluce v umělé inteligenci, kdy se algoritmy a související software staly klíčovými součástmi kamerových systémů společnosti Valeo. Ty umožňují nové funkce autonomního parkování a autonomní jízdy.Valeo má v Evropě rozsáhlá výzkumná a vývojová centra se širokou škálou dovedností v oblasti produktového a procesního inženýrství v oblasti mechatroniky, systémů a softwaru, jakož i testování a validace. Jedno z nich je v České republice. Oblasti senzorů a jízdních a asistenčních systémů se pražské R&D centrum věnuje od roku 2013. Jeho součástí je testovací polygon na bývalém vojenském letišti v Milovicích, kde se zkoušejí a validují senzory a autonomní systémy.Dnes se kamery Valeo vyznačují miniaturizací, vysokou přesností (poskytuje ostrý obraz při teplotách od -40 °C do +85 °C s rozlišením až 3 megapixely) a precizností (výroba až do mikrometru), stejně jako jejich výpočetním výkonem, který získal stejný význam jako optika. Svými technologiemi vybavuje firma každý třetí nový automobil na celém světě.
 
Publikováno: 3. 5. 2022 | Počet přečtení: 310