murr Schunk

Hyundai využívá dobíjecí technologii Siemens

Ultra výkonná dobíjecí stanice Siemens Sicharge D o výkonu 300 kW je nainstalována před centrem e-mobility Hyundai Electrified v pražských Stodůlkách. Nově zrekonstruovaný showroom se zaměřuje na představení ekologických modelů a řešení pro udržitelnou mobilitu.

 
Nově zprovozněná dobíjecí stanice Sicharge D má výkon 300 kW a je určena pro zákazníky a partnery Hyundai Motor Czech. Disponuje technologií dynamického rozložení výkonu – při dobíjení se řídí potřebami připojených vozidel. Elektromobil vybavený možností ultra výkonného dobíjení může u každé DC zásuvky využít disponibilní výkon dosahující 300 kW v závislosti na konfiguraci. V případě paralelního dobíjení dvou vozidel najednou dojde k automatickému sdílení dostupného výkonu podle individuálních potřeb dobíjených vozů, což optimalizuje dobu dobíjení.

Instalovaná stanice je vybavena dvěma DC dobíjecími konektory typu CCS 2 a jedním AC konektorem Type 2. Jeden dobíjecí výstup CCS 2 je navíc vybaven speciálním aktivně chlazeným kabelem s možností dobíjecího proudu až 500 A (tzv. HPC, High Power Charging technologie). V případě AC dobíjení dosahuje dostupný dobíjecí výkon až 22 kW.Dodaná konfigurace Sicharge D umožňuje plánované rozšíření o další dva externí dobíjecí výdejníky, což umožní z dobíjecí stanice dobíjet až 5 elektrických vozidel zároveň. Sicharge D patří mezi nejvýkonnější stanice na trhu. Disponuje maximální účinností až 96 %, podporuje napětí od 150 V do 1000 V a proudem až 1000 A. To umožňuje využít maximální zátěž pro vozidla s napětím 800 V i dobíjení při nižším napětí (350–400 V), které je obvyklé zejména u současných elektromobilů. Stanice navíc zaujme designovým provedením a velkým 24palcovým displejem. Dobíjecí stanici je možné dodat i s platebním terminálem pro přímé bezkontaktní platby.
 
Publikováno: 12. 4. 2022 | Počet přečtení: 309