murr Schunk

Revoluce v průzkumu vesmíru

Poskytovatel komerčních vesmírných letů Sierra Space využil softwarové portfolio Xcelerator společnosti Siemens jako základ pro svůj program digitálního projektování nové generace.

 
Sierra Space se zaměřuje na budoucnost vesmírné dopravy a infrastruktury pro komercializaci letů na nízké oběžné dráze Země. Řešení Xcelerator zavádí se záměrem vytvořit plně digitální prostředí od projektování přes výrobu až po údržbu. Mělo by pomoci realizovat cíle v oblasti rozvoje vesmírné dopravy, komerčních vesmírných letů a infrastruktury a vytvořit technologie umožňující vybudovat životaschopnou, rostoucí a dostupnou komerční vesmírnou ekonomiku.

Nástroje Siemens tvoří i základ vývoje raketoplánu Dream Chaser. Sierra Space bude používat nástroje Siemens Xcelerator ve všech fázích vývoje nové generace letounu Dream Chaser včetně konstrukčního, tepelného, mechanického, elektrického a softwarového návrhu, výroby, ověřování požadavků a kompletní údržby během celého životního cyklu.Vesmírný stroj určený pro přepravu posádky a nákladu se dokáže vrátit z atmosféry při nízkém přetížení 1,5 g a následně přistát na stávajících kompatibilních komerčních ranvejích po celém světě. Letadlo má nasmlouvané lety s agenturou NASA pro zásobovací a návratové mise na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS, kam může během jedné cesty dopravit až 12 tis. kg nákladu.

Kromě lodě Dream Chaser pracuje Sierra Space také na návrhu, výstavbě, provozu a podpoře zákaznicky orientované destinace na oběžné dráze Země. Ve spolupráci se společností Blue Origin vyvinula modul LIFE (Large Integrated Flexible Environment), který je klíčovou součástí projektu Orbital Reef. Tato modulární třípodlažní komerční a vědecká platforma poskytne podnikům, včetně firem z výrobních, farmaceutických a dalších odvětví, možnost optimalizovat výhody nulové gravitace. Lze ji umístit na nízké oběžné dráze Země, na povrchu Měsíce nebo na oběžné dráze Měsíce či využít jako dopravní prostředek na Mars. Sierra Space bude využívat portfolio Xcelerator ve všech fázích vývoje prostředí LIFE a dalších misí do vesmíru.Siemens Digital Industries Software je hnacím motorem transformace firem na digitální podnik, v němž se prolínají budoucí technologie projektování, výroby a návrhu elektroniky. Portfolio Xcelerator pomáhá společnostem všech velikostí vytvářet a využívat digitální dvojče, které jim poskytuje nové poznatky a příležitosti a posouvá je na další úroveň automatizace pro podporu inovací.
 
Publikováno: 20. 4. 2022 | Počet přečtení: 305