murr Schunk

Záblesková siréna odradí vetřelce

Světovou novinkou v oblasti IP zařízení je nová stroboskopická siréna D4100-E z výroby značky Axis, která umožňuje vysílat zároveň světelné i zvukové výstražné signály. Stroboskopické osvětlení a výstražné zvuky sirény lze nakonfigurovat podle potřeby za účelem varování nebo upozornění.

 
Síťová stroboskopická siréna D4100-E je první IP zábleskovou sirénu na světě, která pomáhá odradit narušitele, zajistit bezpečnost nebo s pomocí silného světla a zvukových signálů zlepšit efektivitu provozu. Zařízení umí komunikovat přes protokoly VAPIX nebo MQTT a SIP se systémy třetích stran. Různé světelné a zvukové efekty umožňují správnou efektivitu nasazení ve specifickém prostředí.

Použití sirény je všestranné. Lze ji nasadit jako výstražné zařízení k ochraně perimetru spolu s IP radarem, termálními kamerami nebo IP kamerami s videoanalytikou. Využít se však dá také i u vjezdu na parkoviště jako barevný semafor k regulaci provozu v kombinaci s IP kamerou a aplikací pro rozpoznávání SPZ. Jinde může IP siréna zajišťovat světelnou i zvukovou signalizaci při neoprávněném vstupu do dveří. Siréna umí vysílat přizpůsobitelné bílé nebo barevné světelné signály RGB, což značně rozšiřuje možnosti jejího nasazení, jak je vidět ve videu ZDE.

Siréna má vysoké krytí a odolnost vůči prachu nebo vodě, takže ji lze instalovat nejen do interiérů, ale také do exteriéru. Je třeba zdůraznit, že se nejedná o další síťový reproduktor. Je to zvuková siréna, která umí vydávat různé zvuky, ale není určena k reprodukci hlasu. V případě potřeby však lze do sítě velmi snadno připojit další audiozařízení Axis a propojit sirénu s reproduktorem nebo tlampačem.Ačkoli záblesková siréna svými funkcemi v podstatě zastane dvě různá zařízení, z pohledu sítě se chová jako jediný plně konfigurovatelný IP prvek. Napájení řeší PoE přímo prostřednictvím síťového ethernet kabelu, což zjednoduší proces instalace. Siréna umožňuje vytvářet a nasazovat vlastní uživatelské profily, k jejímu nastavení lze využít standardní AXIS rozhraní a funkčnost můžete v případě potřeby otestovat také na dálku.
 
Publikováno: 14. 4. 2022 | Počet přečtení: 382