hnv murr

Schopnosti IO-Link masterů Murrelektronik

Rozšířením svého portfolia výrobků IO-Link o sběrnicové robustní moduly MVK Pro a IMPACT67 Pro, poskytuje Murrelektronik diagnostické funkce a výstupní proud 4 A na každém portu těchto modulů (foto: Murreelektronik).

 
Proti neustále rostoucí složitosti výrobních procesů a zařízení, ve kterých se shromažďuje a propojuje stále větší množství dat, poskytuje tento komunikační standard maximální transparentnost v celém rozsahu od úrovně senzoru a akčního členu po cloud. Moduly jsou dostupné ve všech běžných protokolech a je možno je používat také nezávisle na sběrnici.

Portfolio výrobků IO-Link společnosti Murrelektronik, které se vyznačují Plug & Play instalací v automatizačních technologiích, bylo rozšířeno sběrnicovými moduly s krytím IP67. Tyto nové moduly MVK Pro a IMPACT67 Pro, v plastovém nebo kovovém pouzdru, mají osm multifunkčních master portů třídy A/B a dva porty M12 s kódováním L pro napájení proudem až 16 A. Moduly jsou dostupné pro PROFINET, Ethernet/IP a EtherCAT.

Nahradí řídicí skříně

Nezávisle na sběrnici je použití možné prostřednictvím OPC UA, MQTT, JSON REST API, a to díky integrovanému SMI (standardizovanému master rozhraní). Celkově tato zařízení snižují náklady a zvyšují produktivitu, přičemž nabízejí nové možnosti pro servis i údržbu. Zkráceny byly doby pro instalaci i spuštění, protože tyto robustní moduly dokážou nahradit složitě zapojované a prostorově náročné řídicí skříně.

Kromě čistě procesních dat (vstupy a výstupy) poskytují tyto master moduly také dodatečná diagnostická data (napětí, proud a teplota), a to jak pro každý port, tak pro celý modul, což umožňuje operátorům detekovat anomálie a optimalizovat své procesy pomocí analýzy dat. Díky protokolům průmyslového internetu věcí (IIoT) nevyžaduje tato činnost použití žádného regulátoru.

Vždy bude správné napětí

Integrované A/B porty se vyznačují značným počtem schopností: Funkci je možno konfigurovat na každém pinu (IO-Link, DI, DO, DIO) nebo jejich kombinaci. Automatické spínání napájecího napětí znamená, že se vždy použije správné napájecí napětí, napájení akčních členů pro DO a napájení senzorů pro DI. Z modulu jsou přímo napájena také zařízení s vyššími požadavky na energie. Díky jmenovité hodnotě 4 A na každém portu je u těchto zařízení odstraněna potřeba externího zdroje. Porty M12 s kódováním L umožňují zapojení do schématu Daisy Chain a poskytují proud až 2x 16 A, což zjednodušuje instalaci a redukuje rozsah kabeláže.Robustní sběrnicové moduly MVK Pro a IMPACT67 Pro doplňují široké portfolio IO-Link produktů Murrelektronik, které zahrnuje mastery, rozbočovače, převodníky, zařízení a spojovací technologie. Jako poskytovatel systémů firma nabízí vše nezbytné pro propojení regulátoru do sítě s úrovní senzorů a akčních členů pomocí

IO-Link. Vše je navrženo tak, aby spolupracovalo, je optimalizováno pro použití a je k dispozici z jednoho zdroje.

Více informací o možnostech IO-Link projektů najdete ZDE
 
Publikováno: 28. 2. 2022 | Počet přečtení: 689