hnv murr

V Mladé Boleslavi zahájili výrobu nového elektrického kupé

Vedle vozů modelových řad Škoda Enyaq iV, Octavia a Octavia iV bude v hlavním výrobním závodě Škoda Auto denně vznikat více než 120 elegantních kupé Škoda Enyaq Coupé iV.

 
Emocionálně střižená Škoda Enyaq Coupé iV v sobě spojuje sportovní linie s velkorysou nabídkou prostoru a nabízí zavazadlový prostor o objemu 570 litrů. Sériově dodávaná panoramatická prosklená střecha je největší, kterou lze v aktuálním portfoliu značky najít, a zabírá celou plochu střechy. Současně je ale tenčí než plná střecha, což cestujícím nabízí více místa nad hlavou.

V minulém roce vyrobili ve Škoda Auto 50 000 vozů Enyaq iV. Teď produkci ještě navýší o nový model Enyaq Coupé iV. 2000 zaměstnanců bude vedle modelů Enyaq iV a Octavia na stejné výrobní lince montovat více než 120 vozů modelu Enyaq Coupé iV denně. Obě varianty modelu Enyaq iV jsou jedinými modely na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen, které sjíždí v Evropě z výrobní linky mimo Německo.

V porovnání s modelem Enyaq iV se podařilo zlepšit koeficient aerodynamického odporu. Hodnota součinitele odporu vzduchu cx činí 0,234 a přispívá tak k vysoké efektivitě tohoto modelu. Maximální dojezd činí (v závislosti na výbavě) až 545 km podle metodiky WLTP. Díky tomu je model Enyaq Coupé iV dobře využitelná i pro jízdy na dlouhé vzdálenosti.V rámci své strategie Next Level – Škoda Strategy 2030 automobilka s odhodláním pokračuje v elektrifikaci svého modelového portfolia: do roku 2030 uvede na trh minimálně tři další plně elektrické modely, které budou velikostí i cenou pod úrovní modelu Enyaq iV. Cílem je zvýšit podíl plně elektrických modelů na celkových prodejích značky Škoda v Evropě do roku 2030 na 50 až 70 %. Tímto způsobem chce automobilka snížit své flotilové emise oproti roku 2020 o více než 50 %. Současně automobilka pracuje na tom, aby se domovská Česká republika stala jedním z center elektromobility: ve všech českých výrobních závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí se mají do roku 2030 vyrábět elektrické vozy nebo jejich komponenty, díky čemuž budou uchována stávající pracovní místa a zároveň vytvořeny i nové pracovní příležitosti.Emocionálně střižená Škoda Enyaq Coupé iV v sobě spojuje sportovní linie s velkorysou nabídkou prostoru a nabízí zavazadlový prostor o objemu 570 litrů.
 
Publikováno: 18. 2. 2022 | Počet přečtení: 659