hnv murr

Kartu DKV lze používat i v ruském systému Platon

Evropský poskytovatel služeb pro mobilitu, společnost DKV Mobility, nabízí řešení pro úhradu mýtných poplatků v Rusku prostřednictvím tankovací karty DKV. Dopravci tak získají více flexibility a ušetří cenný čas, na výběr mají dvě možnosti (foto: DKV).

 
Buď použijí kartu DKV při rezervaci a úhradě mýtných poplatků pro konkrétní zpoplatněný úsek na mýtném terminálu či na portálu provozovatele mýtného systému, nebo si nabijí svou kartu, resp. svůj účet.

Rusko je bránou k Hedvábné stezce na nejdůležitější obchodní trase mezi Evropou a Asií. „Máme velkou radost, že můžeme nyní našim zákazníkům nabídnout možnosti úhrady mýtného v Rusku kartou DKV. Rusko je strategicky významnou zemí, protože umožňuje tranzitní dopravu do Kazachstánu a Číny. Také v řadě okolních zemí, například v Gruzii, Bělorusku nebo Pobaltí, lze již hradit mýto kartou DKV,“ říká Jérôme Lejeune, generální ředitel pro oblast mýta ve společnosti DKV Mobility, a dodává: „Po Hedvábné stezce mezi Evropou a Asií je dennodenně přepravováno obrovské množství zboží. Nabídkou flexibilních řešení úhrady mýta pro naše zákazníky bychom rádi tyto trasy lépe vzájemně propojili a posílili jejich infrastrukturu.“DKV Mobility nabízí kromě karty DKV také široké portfolio řešení pro placení mýta v celé Evropě – mezi ně patří palubní jednotky, jakou je například DKV Box Europe, viněty nebo stvrzenky o zaplacení mýta na zpoplatněných úsecích.
 
Publikováno: 15. 2. 2022 | Počet přečtení: 874